Enterprise

«novější  starší»  více starší»» 

21.12. ENT: Divergence
  Epizoda Divergence bude pokračováním předchozí epizody Affliction, kde by se měl vysvětlit rozdíl mezi vzhledem Klingonů v původní sérii a v ostatních seriálech. V minulé epizodě byl Phlox unesen, aby našel pro Klingony lék, v tomto pokračování se mu podaří lék nalézt, ale není si jist jeho účinky a snaží se Klingonům vysvětlit, že bude potřebovat lidského hostitele. Krátce nato je loď, která ho transportuje, napadena. V epizodě se má opět objevit loď Columbia NX-02 a její kapitán Erika Hernandez (z epizody Home). Columbia bude zřejmě součástí velké bitevní scény, která je pro tuto epizodu plánována.

TrekToday

 
Orionci jsou zpět
V druhé polovině čtvrté sezóny se má podle posledních informací mají opět objevit Orionci a to konkrétně tři orionské ženy, které budou darovány posádce Enterprise. V této epizodě, která ještě není pojmenována, se otrokář Harrad-Sar, který má styky například s Klingony a Gornskou hegemonií přivede tři Orionky, aby zatancovali Archerovi a Reedovi. Sestry poté skončí na Enterprise jako svobodné ženy i když jedna z nich, Navaar, říká, že i kdyby Archerovi nepatřila, stále by ho chtěla potěšit. Dokonce ho poprosí jestli by ho mohla políbit a pohladit ho. Důvody Navaar ale nejsou tak průhledné, jak se zdá. Ačkoliv bylo ženám nakázáno, aby se držely dál od strojovny a dalších důležitých sekcí, Archer zjistí, že Navaar, D'Nesh a Maras mohou být stále v kontaktu s Harrad-Sarem i poté, co odletěl. Když mu ženy nechtějí říct, co na Enterprise skutečně chtějí, Archer začíná zuřit tak, že tím šokuje svou posádku...

TrekToday

 


15.12. Manny Coto o Enterprise
  Manny Coto (výkonný producent Enterprise) poskytl rozhovor pro 184 číslo TV Zone a výtah z něho můžete najít na stránkách The Great Link.

Manny Coto: "Jsem teď výkonným producentem a v podstatě i šéfem scénáristů. To znamená, že vymýšlím a rozvíjím příběhy a rozhoduji o směru, kterým se sezóna bude ubírat. Stále spolupracuji s Rickem Bermanem a Brannonem Bragou, ale oba jsou už jen takoví dohlížitelé."
Cotův cíl: "Tento rok mám velmi prostý cíl a to, aby tato sezóna byla lepší než předchozí. Chci, aby seriál splnil svůj slib, že to bude něco, co předchází všem zbývajícím sériím. Což znamená napojit ho na trekový vesmír jako celek. Proto se snažím využívat témat a dokonce i postav s předcházejících seriálů, zejména z Původní série a stavět na základech, které to s sebou přináší."

Konec časové studené války: "Rick a Brannon přišli s příběhem pro poslední epizodu třetí sezóny "Zero Hour", ale nemyslím si, že tím zamýšleli zakončit časovou studenou válku. Ale já měl pocit, že to tak musí být. Musel jsem vzít prvky z této epizody a pokusit se kolem nich vystavět příběh. Byla to velká výzva a nakonec jsem přišel s epizodou "Storm Front", která přinesla zajímavý zvrat, který se mi začal moc líbit. Archer vlastně nebyl v Německu ale v New Jersey. Historie byla změněna a nacisté okupovali severovýchodní část Spojených států. Epizoda posloužila k zakončení celé časové studené války, alespoň prozatím a také zodpověděla několik otázek z minulé sezóny. Kde je Archer, jak se on a jeho lidé vrátili v čase a jak se dostanou domů."

O Archerovi: "Archer je teď mnohem zkušenějším velitelem. V prvních dvou sezónách to byl nadšený průzkumník. Ale během třetího roku se stal více militantním člověkem, který musel udělat několik sporných rozhodnutí, aby dokončil svůj úkol. Archer pochopil, že vesmír není přátelské místo ale divoké místo, které snad ani nestojí za průzkum. Právě v této sezóně a zejména v epizodě "Home" se s tím snaží vyrovnat a nezanevřít na průzkum a cesty vesmírem."

O T'Pol: "T'Pol projde velkými změnami, zejména ve vulkánské trojepizodě. Jde v podstatě o vulkánskou občanskou válku a o proroka, který se objeví v poušti. Ten tvrdí, že se Vulkán odchýlil od Surakova učení a společnost se potřebuje reformovat. T'Pol se ocitne v centru občanské války a tento jedinec ji hodně ovlivní. A při tom zjistí, co to skutečně znamená být Vulkáncem. Vztah T'Pol a Tripa projde ohněm ve třetí epizodě Home. T'Polina svatba oba dva trochu odcizí. Ale diváci se nemusí obávat, protože s nimi máme ještě nějaké plány."

O Tripovi: "Pokud jde o Tripa, abych byl upřímný tak se pro něj stále snažíme vymyslet vhodný příběh. Snažíme se pro něj vymyslet něco víc, než jen vztah s T'Pol. Pracujeme na sérii epizod ve kterých bude mít větší roli, ale ještě o tom nemohu mluvit."

Objeví se v Enterprise Kirk? "Stále se neví, jestli k nám nakonec Kirka dostaneme. Pokud ano, epizodu budou psát Judith a Gar Reeves-Stevensovi. Nemohu mluvit o čem to bude, ale věřte mi, že je to přímo úžasný nápad."

Trektoday11.12. Stevensonovi o Enterprise
  Noví scénáristé Judith a Garfield Reeves-Stevensovi se ukázali na internetu, aby řekli, že se jim u Enterprise velmi líbí a jsou stále optimističtí co se týče budoucnosti seriálu.

"Celý tým scénáristů právě pracuje na posledních epizodách sezóny," napsal tento pár a 'vyvěsil' tuto zprávu na LostWorldTV.net, webové stránce věnované TV seriálu Lost World, jehož jsou tvůrci. Reeves-Stevensovi rychle přidali poznámku, která ukázala jejich pozitivní náhled na budoucnost 'Enterprise'. "Říkáme SEZÓNY, nikoliv celé SÉRIE. O osudu seriálu zatím nebylo rozhodnuto, tak řekněte svým přátelům, ať se zase začnou koukat."

Další epizodou od Reeves-Stevensových bude "Observer Effect," která bude vysílána 21. ledna. "Stojí zcela samostatně, ale je velice zajímavě propojena s historií Star Treku, a překvapivě to ještě neprosáklo ven. Jsme zvláště potěšeni, jak se tato epizoda nakonec vyvinula, protože jsme se setkali se stejnou reakcí herců i posádky jako u 'Brothers in Arms' (epizoda ze seriálu Lost World). Uvidíte zde zejména skutečně výjimečné herecké výkony Anthony Montgomeryho (Travis Mayweather), Dominica Keatinga (Malcolm Read) a Lindy Park (Hoshi Sato)."

O tři týdny později uvede UPN epizodu "United," druhou epizodu takzvané andorijské minisérie, ve které se Archer bude pokoušet přemluvit Andoriany, Tellarity a Vulkánce, aby spolupracovali na polapení lodě nájezdníků, která svou činností destabilizuje oblast kolem Andorie. "Napsali jsme scénář pro druhou epizodu ze tří. Byla to zajímavá výzva, protože jsme museli navázat na předchozí díl (který byl právě dokončen) a připravit vše pro třetí díl (který ještě nebyl napsán)," napsali Reeves-Stevensovi. "Uvidíte skvělé herecké výkony Jefferyho Combse (Shran), Scotta Bakuly (kapitán Archer) a Jolene Blalock (T'Pol). Cítíme, že je to velký okamžik historie Star Treku, který bude podobně důležitý jako konec filmu "First Contact", kdy mimozešťani sejmuli své kapuce a odhalili nám, že jsou Vulkánci."

Kromě těchto dvou epizod, Reeves-Stevensovi také odhalili, že v současné době pracují na epizodě nazvané "Divergence. "Bude to druhá část dvoudílného klingonského příběhu. Nemůžeme o tom zatím moc říct, kromě toho, že jsme napsali několik akčních scén s hvězdnými ldoěmi, které ještě nikdo neviděl a věříme, že to to přivede k obrazovkám mnoho diváků. "Divergence" bude pravděpodobně ukončením příběhu, který začne v předchozí epizodě "Affliction."

Trektoday2.12. Trinneer nadšený čtvrtou sezónou
  "Scénáristi pro něj začali psát... a já se to jen snažím zahrát, pochopit o co jde a přidat do toho pár vlastních věcí." řekl Connor Trinneer o své roli Trip Tuckera ve Star Trek: Enterprise. V novém rozhovoru pro Dremwatch Trinneer řekl, že se mu hodně ulevilo, když bylo rozhodnuto, že seriál bude pokračovat a měl pocit, že jeho postava se dostala více do centra dění než v předchozích letech. "Teď dostali šanci se vrátit do vesmíru s vylepšenou lodí a myslím, že Tucker pociťuje stejné vzrušení jako na začátku, ale tentokrát má už mnohem větší zkušenosti," řekl herec.

Ačkoliv vyjádříl jistou nespokojenost s vývojem mezi Tripem a T'Pol během třetí sezóny, s tím, že se kladl příliš velký důraz na neupresuru a přiliš malý důraz na jejich skutečný vztah, těší se na to, jak se jejich vztah vyvine poté, co se T'Pol vdala. "Tucker se s tím vypořádal chlapsky," poznamenal a dodal: "netuším, co chtějí s jejich vztahem teď udělat... Určitě k sobě pořád něco cítí, jen nevím jak se to bude projevovat."

Dále řekl, že ve čtvrté sezóně se věnuje velká pozornost spojení s Původní sérií a rasám, které se v ní objevují. Líbila se mu práce s Brentem Spinerem (Arik Soong), kterého popisuje jako "skutečně dobrého herce a úžasného frajera". Také by rád, aby měl Tucker více scén s Malcolmem Reedem: "mohl by se tak vyvíjet jejich zajímavý vztah."

Také se mu dobře spolupracuje s LeVarem Burtonem (Geordi La Forge), který režíroval několik epizod jako například Similitude nebo The Forgotten, kde měl Trip velkou roli. Obě od něho vyžadovaly emocionální vypětí, když hrál Tripova klona a také když se jeho postava musela vypořádat se smrtí své sestry. "Fanoušci věnují zvýšenou pozornost jak celém startrekovému uuniversu tak hercům." řekl a vyjádřil naději, že seriál bude pokračovat dalšími sezónami. "Když mi někdy v budoucnu zavolají, tak přijdu."

Trektoday1.12. Montgomery obdivuje Uhuru
  Anthony Montgomery alias Mayweather ze 'Star Trek: Enterprise' navštívil své rodné město, ve kterém se tento víkend konalo setkání fanoušků a hovořil zde o rostoucím rasismu a o tom, jak mu Star Treku ukázal, že tyto věci mohou být i jiné.

"Nebylo snadné být afroameričanem a dostat se přes všechen rasismus... to byl důvod, proč jsem měl za vzor (Nichelle Nichols) postavu poručíka Uhury. Byla respektována a vytvořila v mých mladých očích pocit, že není méněcenným člověkem. 'Star Trek' mi dal sílu se nad tím povznést."

Herec dále řekl, že nebyl příliš znepokojen fámami o zrušení série a názorech, že by Star Trek měl být po čtyřiceti letech ukončen. Anthony se dvakrát neúspěšně snažil dostat do seriálu 'Star Trek: Voyager', například do role Tuvokova syna, než se prosadil do role Travise Mayweathera v 'Enterprise' - kam byl z hlavních postav vybrán jako poslední.

Ve volném čase Montgomery pracuje na dokumentárním filmu o svém dědečkovi, kytaristovi Wes Montgomerym a na své vlastní hudbě, kterou noviny popisují jako "hip - hop pop". Má produkční společnost, Napton Inc., skrz kterou plánuje vydat svůj singl. Dříve než získal tuto roli, zpíval R&B a dělal sólové komediální pořady. "Jen se snažím žít svůj život jak nejlépe dovedu," řekl. "Když přijdete do Holywoodu z Indiany, nedostanete hned roli jako je tato."

Původní interview ze Starbase Indi conventionu si můžete přečíst na stránkách Indianapolis Star.

TNZ.cz, TrekToday.com26.11. Budoucnost Enterprise
  V novém čísle časopisu "Star Trek magazine" se objevil rozhovor s novým výkonným producentem Enterprise Manny Cotem. Coto se k seriálu připojil počátkem třetí sezóny a od té doby si vydobyl značný respekt i mezi trekkies. Ale podle něj teprve ve čtvrté sezóně začíná jeho cesta. Mám v plánu strhnout rezavou oponu stárnoucího fenoménu a pokusit se prozkoumat některé ze starších skutečností v 37 letých dějinách Star Treku.

"Na čtvrtou sezónu Enterprise se dívám jako na rok, kdy dostojí slibu, že se jedná o seriiál předcházející všem ostatním. Čtvrtá sezóna se bude zabývat samotnými počátky formování Federace. Prozkoumá spojení mezi Enterprise a starým Star Trekem - seriálem s Kirkem a Spockem - a konečně celý seriál zasadí do startrekového vesmíru. Bude se zabývat tématy, které byly zmíněny v ostatních seriálech, ale kterým se zaměrně vyhýbalo, a velmi detailně je prozkoumá.“

Zatím Coto plní své sliby na výbornou, protože nedávna trilogie s „Vylepšenými“ se u fanoušků setkala s velkým ohlasem. Původně se v této trilogii vůbec neměl objevit Brent Spiner (jako Arik Soong), ale hlavním protivníkem měl být plukovník Green z epizody Původní série „Savage Curtain“. Ale poté co Rick Berman přišel s tím, že by si Brent Spiner rád zahrál v seriálu, byla role přepsána na něj. Navzdory tomu Manny řekl, „Ty tři epizody jsou úžasné. Klidně to mohou být tři nejlepší díly sezóny.“

Také promluvil o tom co se chystá pro druhou část čtvrté sezóny. „Nechci toho ještě moc prozrazovat, ale rád bych udělal příběh umístěný na Andorii, kterou jsme nikdy neviděli. Právě teď pracujeme na příběhu, který naznačuje, že původ Andorianů je úzce spjat se Zemí. A také pracujeme na příběhu s plukovníkem Greenem. Chci aby to byl velmi drsný příběh. Určitě chci Greena do seriálu dostat. Také bych rád udělal jednu nebo dvě epizody v oblačném městě Stratos,“ pokračoval Coto (TOS: The Cloud Minders), „rád bych viděl jak vypadalo tenkrát. Myslím, že by z toho mohl vzejít dobrý příběh. Nakonec ale všechny konflikty povedou k počátku formování Federace.“

Coto doufá, že bude seriál pokračovat pátou sezónou a snad dokonce až sedmou. Odmítá tvrzení UPN o nízké sledovanosti. Ŕekl, že si to sice neumí vysvětlit, ale jistě je v tom mnoho faktorů. Například to, že UPN nedělá seriálu dostatečnou reklamu nebo to že většina SF fanoušků chce pořád něco nového a jiného. Ale přesto tvrdí, že 4 miliony diváků Enterprise jsou pořád mnohem víc než počet diváků u jakéhokoliv jiného SF seriálu. "Vyčítají nám, že si nevedeme dobře, protože jsme na celostátní televizi, ale kdybychom byli tam kde ostatní SF seriály (menší stanice a kabelovky), byli bychom hitem. Takže když porovnáváte sledovanost, musíte tohle všechno vzít v úvahu.“

Co se týče budoucnosti Coto řekl, že pokud se fanouškům bude nový směr líbit, nevidí důvod proč by měl seriál skončit. Přesto už má v hlavě nápad jak celý seriál zakončit, ať už bude mít sezón kolik chce. „Mám představu o poslední scéně a poslední epizodě. Vlastně mám nápad pro celou poslední sezónu a doufám, že se k tomu dostaneme, protože by byla skvělá. Určitě by to zahrnovalo zrození Federace. Chci, aby v tom Archer měl velmi důležitou roli. Jeho postava skončí na velmi zajímavém místě. Také plánujeme velmi zajímavý závěr vztahu Tripa a T'Pol a možná to uděláme již tuto sezónu. Je to velmi radikální a ve Star Treku to ještě nebylo. A víc už vám neřeknu.“

Ve stejném čísle je otištěn i rozhovor s druhým výkonným producentem Rickem Bermanem. Ten vyjádřil své nadšení z trojdílné epizody s Arikem Soongem. „[Brent Spiner] odvedl úžasnou práci. Myslím, že to byl Brentův nejlepší herecký výkon a jsem si jist, že jsem viděl všechno, co natočil. V doktoru Soongovi mohl plně vyniknout. Bylo zajímavé sledovat tuto postavu, prapradědečka muže, který sestavil Data, jak jedná se skupinou "Vylepšených", které přivedl k životu. Myslím, že to byly tři úžasné k zamyšlení nutící epizody.“

Berman také mluvil o následující vulkánské trojepizodě, kterou napsali Judith a Garfield Reeves-Stevensovi, autoři několika ST románů. „Je tu také úžasná trojepizoda, která se bude odehrávat na Vulkánu. Je v ní mnoho vulkánské mytologie, a setkáme se v ní s postavou jménem T'Pau, která je známa z epizody TOS: Amok TIme. Příběh je o Surakovi, který žil před 2000 lety a sektě mystiků, kteří si říkají Syrrané a kteří žijí v poušti. Co ještě? Jeffrey Combs se vrací jako Shran, je vždycky skvělý. Také se budeme zabývat vztahy mezi Vulkánci a Andoriany.“

Ohledně hostování Williama Shatnera, Berman řekl, že to zatím vázne na finančních jednáních, do kterých naštěstí není zapleten, ale že by ho rád do Enterprise dostal.

Originální články najdete zde a zde.

Trektoday,24.11. ENT: Affliction
  V patnácté epizodě čtvrté sezóny Enterprise, která by se měla jmenovat „Affliction“, by se opět měli na scéně objevit Klingoni. Klingonskou říší se šíří záhadná epidemie a na Enterprise se dostane skupina Klingonů, aby se pokusili získat informace z lodní databáze. Při útoku je zajat jeden z infikovaných Klingonů, Marab a uvězněn. Mezitím by měl doktor Phlox dostat lákavou nabídku z centra mezidruhového výměnného programu. Bude mu nabídnuto místo šéfa xenobiologie, ale Phlox neví jestli má nabídku přijmout, protože nechce opustit posádku Enterprise. Ale dřív než Phlox nabídku skutečně promyslí, situace se dramaticky změní, když je unesen skupinou agresivních Rigelianů... Je možné že epizoda bude opět první částí nějakého vícedílného příběhu.

Trektoday

 


16.11. Enterprise a FC SE na DVD
  Podle posledních zpráv by měl příští rok vyjít na DVD i seriál Star Trek: Enterprise. Kompletní první sezóna by měla vyjít už 3. května příštího roku a to v regionu 1. Další tři sezóny by měly následovat po několika měsících až do konce roku 2005.
Také bylo oznámeno datum vydání osmého startrekového filmu First Contact ve speciální edici a to na 15. března příští roku. Jedná se opět o rozšířenou edici podobně jako u předcházejících filmů.
Žádné toto datum ale nebylo potvrzeno a zřejmě se ještě změní. Vydání pro R2 bude jako obvykle ještě o trochu zpožděné.

The Digital Bits, Tv Shows on DVD15.11. ENT: The Aenar
  Čtrnáctá epizoda čtvrté sezóny bude mít název "The Aenar" a bude zakončením romulansko-andorijské trilogie, která začala epizodami "Babel One" a "United".

Na počátku třetí epizody posádka Enterprise stále nic netuší o zásahu Romulanů. Posádka ale už odhalila, že jejich protivník má telepatické schopnosti, což Shrana vede k tomu, aby zkontaktoval Aenary. To je cizí rasa, která spolu s Andoriany sdílí jejich planetu. Ti ale striktně dodržují zásady o nevměšování a tak se k Andorianům nikdy nepřipojili v boji. Aenarové žijí ve velkých ledových jeskyních pod povrchem planety, jsou zcela slepí a možná právě díky tomu jsou neuvěřitelně dobrými telepaty.

Když Archer spolu se Shranem Aenary navštítí, setkává se s Lissan, ženou, která byla vybrána jako prostředník a Jhamel, mladší Aenarkou. Lissan přiznává, že útočící loď pravděpodobně ovládá jeden z nich, Gareb, Jhamelin bratr, který před lety zmizel při jedné výpravě a byl zřejmě unesen. Archer žádá Aerany, aby jim pomohli ovládnout cizí loď, ale Lissan odmítá. Podle jejich zásad se nesmí podílet na násilných činech, i kdyby tím zachránili nevinné životy...

Trektoday

 


13.11. Rozhovor s Brentem Spinerem
  "Nedívám se na Soonga jako na padoucha," řekl Brent Spiner při natáčení tří epizod Enterprise, ve kterých ztvárnil Arika Soonga, předka Datova tvůrce Nooniana. "Má svou víru a tu následuje. Přirovnal bych ho například k doktoru [Jacku] Kevorkianovi. (Kevorkian pomáhal smrtelně nemocným pacientům ukončit jejich život). Někteří ho prý srovnávají spíše s Oppenheimerem, ale myslím že má blíže ke Kevorkianovi, protože stejně jako on poruší zákon a přesto věří, že dělá správnou věc. A možná, že dělá. Kdo ví?"

Na natáčení Spinera přišla navštívit i jeho žena Loree s jejich dvouletým synem Jacksonem. Je to poprvé co navštívil svého tatínka v práci a oba dva pózovali fotografům v Archerově křesle. "Rozhodně mám jistý pocit deja vu," řekl Spiner, zatímco si Jackson hrál u jeho nohou, "hodně se toho nezměnilo, ale hodně se i změnilo. Uplynula spousta let, ale někteří lidé jsou pořád tady. Byli už u Nové generace, a teď jsou u Enterpirse. Rick Berman a Brannon Braga jsou stále producenty, za kamerou je stále Marvin Rush a Mike Westmore mě opět líčil. Takže v tomto ohledu se moc nezměnilo."

Spinerovy epizody mají všechny premiéru během kritického listopadu, kdy se rozhoduje o rozdělení reklamy na další období. Jeho hostování má tak zjevně zvýšit sledovanost a tím i zisky. Spiner na to reagoval: "Nemyslím, že je hostování známých lidi tak neobvyklé. U Nové generace jsme nepotřebovali sledovanost a přesto u nás hostoval například Leonard Nimoy nebo Jimmy Doohan a Mark Lenard."

Když přišla řeč na poslední film Nemesis, Spiner se zamračil: "Film Nemesis byl dost dobrý," řekl, "a zasloužil si mnohem víc, než se mu dostalo. Myslím, že hodně mu uškodilo datum premiéry, které bylo mezi novým Bondem a Pánem Prstenů. Na druhou stranu," přiznává, "nechápu, kde byli všichni ti fanoušci Star Treku v premiérovém týdnu."

Trektoday9.11. ENT: Observer Effect
  Jedenáctá epizoda čtvrté sezóny Enterprise bude mít název "Observer Effect" ve které bude posádka napadena smrtícím virem, na který doktor Phlox nebude moct nalézt lék. Virus na loď zavlekli Tucker a Sato, kteří se vrátili z jednoho výsadku. Doktor Phlox ani netuší, jestli dokáže viru zabránit, aby se rozšířil na někoho dalšího. Zatímco Archer se svými lidmi hledá řešení, těla několika důstojníků obsadí nehmotné bytosti, aby se podívali jak si lidé poradí s touto krizí. Cizinci se navíc budou moci přesouvat z těla do těla... Epizoda nebude mít žádné hostující herce.

Trektoday

 


6.11. ENT: United
  Třináctá epizoda čtvrté sezóny Enterprise by se měla jmenovat "United" a měl by být pokračováním předchozí "Babel One". Na scéně se objevují Romulané, ačkoliv posádce Enterprise zůstavají skryti. Romulanská loď je vybavena technologií, která jim umožňuje zaútočit, aniž by byli odhaleni, ale loď byla během střetu poškozena. Vysoce postavený senátor Vrax, spolu se svými rémanskými strážci, je vyslán, aby situaci prošetřil.

Romulanský kapitán Valdore, Vraxovi vysvětluje jak je situace kritická. Obává se toho, že Enterprise zjistí, že Romulané a Vulkánci jsou spříznění. To navazuje na děj ve vulkánské třídílné epizodě, kde byl v Surakových svitcích nalezen důkaz o spojení Vulkánců s Romulany.

Senátor Vrax se ale nesnaží Vulkáncům zabránit, aby zjistili pravdu, právě naopak. Je rozhodnut oba národy znovu sjednotit. Přesto má pocit, že pokud by to Enterprise zjistila předčasně, mohlo by to narušit jejich naplánovaný postup. A Romulané udělají cokoliv, aby jejich tajemství nebyla vyzrazena...

Trektoday

 


31.10. 'Daedalus'
  Nová radikální transportní technologie je hlavní náplní desáté epizody čtvrté sezóny "Star Trek: Enterprise", pod názvem 'Daedalus.' Tvůrce transportéru, Emory Erickson, přichází na palubu NX-01, aby zde otestoval výkonnější technologii známou jako subkvantovou teleportaci, která, jak věří, nahradí ve výzkumu vesmíru hvězdné lodě. Název epizody 'Daedalus' symbolizuje předzvěst osudového zlého znamení, stejně jako tomu bylo v řecké mytologii, kdy Daedalus vytvořil umělá křídla pro sebe a svého syna a musel sledovat jeho smrt, když se jeho syn Ikaros vydal příliš blízko k slunci a křídla se mu roztavila.

Podle produkční zprávy na StarTrek.com se 'Daedalus' bude soustředit na dítě Emoryho, dceru Danicu Erickson, která jej doprovází na Enterprise, kde chce testovat svůj experimentální transportér. Experiment má však neočekávané následky, které se projeví po celé lodi.

Na napsání epizody se podíleli dva noví scénáristé, Alan Brennert a Ken LaZebnik, kteří také napsali epizody 'Borderland' a 'Cold Station 12.' Režie epizody se ujme David Straiton, jehož práci mohli fanoušci ocenit například v epizodě 'Storm Front, Part II.'

Seznam hostujících herců je následující:

Bill Cobbs jako Emory Erickson
Leslie Silva jako Danica Erickson
Noel Manzano jako praporčík Burrows

Cobbs, je dlouholetým filmovým a televizním veteránem, který je pro mladší divácké obecenstvo znám zejména z jeho vracející se role Tonyho v "The Drew Carey Show" a pak také filmu "I Still Know What You Did Last Summer." Pravidelnou roli měl také v seriálu "The Others" a objevil se v celovečerních filmech jako "The Cotton Club" a "Demolition Man" stejně jako v seriálech "The Sopranos" a "The West Wing." Silva si zahrála roli Sarah Forbes v sérii "Odyssey 5", na které se podílel i Manny Coto, než se stal výkonným producentem 'Enterprise.'

Vysílání epizody 'Daedalus' je v současné době plánováno na pátek 17. prosince.

Trektoday24.10. Pocta TOS: Journey To Babel
  Dvanáctá epizoda 4. sezóny "Star Trek: Enterprise" má být poctou dílu z originálního Star Treku, "Journey to Babel."

V epizodě, v současnosti pojmenované "Babel One," Země nabídne zprostředkování rozhovorů mezi Tellarity a Andoriany. Enterprise musí dopravit delegaci Tellaritů, pod vedením statného velvyslance Grala, na mírové rozhovory na Babel One. Zatím co se Jonathan Archer zhostí své nové diplomatické role dobře, ne všichni členové posádky jsou tak tolerantní k požadavkům tellaritských hostů. Jejich neustálá kritika a hnidopišství brzy začne vadit Tripovi, nemluvě o vyšší teplotě v místnostech, na kterou jsou Tellarité zvyklí.

NX - 01 také přepravuje na Babel One skupinu Andorianů, což vede na palubě k zřejmému napětí. Napjatá atmosféra kulminuje, když je Archer kontaktován andorijskými úřady, které informují kapitána, že jedna z jejich lodí byla zničena právě Tellarity. Velvyslanec Gral však popírá, že by něco věděl o útoku a obviní Andoriany, že záznamy z lodních senzorů zfalšovali. Požadavek Andorianů zní, vrátit se zpět domů.

Gral a jeho asistent Naarg se brzy stanou vůči Archerovi paranoidní a věří, že kapitán není ve skutečnosti nestranným prostředníkem kvůli jeho dřívějším stykům se Shranem a ze začátku dokonce věří, že konspiruje s Andoriany. Skutečnost, že Archer nechá hlídat kajuty Tellaritů strážemi také zrovna nepřispěje ke snížení napětí. Ale brzy vstupuje na toto "jeviště" třetí rasa, Romulané...

"Babel One" by měl být vysílán pravděpodobně na začátku roku 2005.

Pelarmin

 
Bill Cobbs vynálezcem transportéru?
Herec Bill Cobbs by měl zřejmě vnést život do ústřední postavy historie Star Treku.

Podle zdrojů Trektoday, by Cobbs měl být tím mužem, který ztvární postavu Emoryho, tvůrce transportního zařízení, v desáté epizodě 4. sezóny "Star Trek: Enterprise." Epizoda nazvaná "Daedalus," by se měla zabývat návštěvou Emoryho na Enterprise NX - 01, kde odhalí své plány na nový transportér dlouhého dosahu.

69letý herec se objevil v mnoha filmech a televizních sériích, včetně dramatu "The Others." V sérii, kde jednu z rolí ztvárnil také John Billingsley (doktor Phlox), si Cobbs zahrál médium Elmera Greentreeho. Cobbs si také zahrál pravidelné postavy v "The Michael Richards Show" a "The Gregory Hines Show." Jeho hostující role zahrnují série jako "I'll Fly Away", "The Drew Carey Show", "The West Wing" a "The Sopranos."

Na stříbrném plátně se pak Cobbs objevil ve filmech jako "The Bodyguard" (Osobní strážce), ve kterém hrál postavu manažera Whitney Houston, dále pak v "The Hudsucker Proxy", "Air Bud", "Trading Places" a "A Mighty Wind."

Informaci o obsazení role Emoryho však dosud nepotvrdil Paramount Pictures ani UPN.

Epizoda "Daedalus" by měla být vysílána na konci roku 2004 nebo na začátku roku 2005.

Trektoday13.10. Star Trek žije
  Přes většinu mediální zpráv, které předpovídaly během 3. premiérové sezóny "Star Trek: Enterprise", Star Treku špatnou budoucnost, seriál 'Enterprise' žije a vede si dobře, alespoň podle novinářky Chicago Tribune.

Maureen Ryan, jedna z mála profesionálních kritiků, pochválila epizodu "Storm Front I.", o které v Tribune napsala, že 'Enterprise' je "stále živá a má co dát", zatímco mnoho prominentních novin psalo o možném ukončení seriálu. "'Enterprise' se dostává do opravdu dobré sezóny. Skutečně dobré."

Nový výkonný producent Manny Coto v rozhovoru s Ryan řekl, že už měl po krk článků, které stále dokola přinášely informace o potenciálním osudu Star Treku, přestože rozuměl odporu fanoušků k tomuto prequelu. Je to podobné jako odpor fanoušků milujících originální trilogii Star Wars k novým filmům. Brannon Braga řekl, že přestože připouští oprávněnost některých stížností na produkci, koncept prequelu konečně získává své místo.

"Mohli jsem jít dále do budoucnosti ... ale jak moc bychom museli ještě utáhnout uniformy?" řekl Braga, který přiznal, že získává dojem, že Star Trek už je opotřebovaný jeho prací. "Máme konzervativní skupinu fanoušků," uvedl. "Otázkou zůstává zda se finančně podaří seriál udržet."

Scott Bakula (Archer) uvedl, že po třetí sezóně 'Enterprise' věří, že je stejně tak dobrá jako sezóna jakékoliv jiné Trek série. Bakula si také postěžoval jak na fanoušky tak profesionální kritiky, kteří stále útočí na Bragu a Ricka Bermana. "Proč vůbec utrácíte svou energii a čas na 'Enterprise'? Radši sledujte jiný seriál," doporučil herec těmto fanouškům.

Trektoday12.10. Otázky na Manny Cota
  Výkonný producent Manny Coto se v chatu, jehož náplní byly i jeho plány a koncepty pro Star Trek: Enterprise, přiznal, že na Star Trek conu v roce 1978 čekal hodinu v řadě fanoušků, aby získal podpis Waltera Koeniga (Chekov).

V rozhovoru s fanoušky na oficiálních stránkách Coto řekl, že se bohužel nikdy nesetkal s Genem Roddenberrym, přestože v současnosti vlastně obsadil jeho pozici. V této pozici také pracoval na příběhové linii s mimozemskými nacisty, která se v současné době odhaluje všem fanouškům v premiérových dílech Enterprise. Námět vzešel zejména od Ricka Bermana a Brannona Bragy, narozdíl od příběhové linie s Dr. Soongem, znovu uvádějící do Star Treku Brenta Spinera, jež byla primárně dílem Mannyho Cota.

Spiner, "zpracovaný" Cotem, "hrající trošku odpornou postavu ... neustále odmítal stát se pravidelnou postavou, která by mohla vyprovokovat nějakou odezvu". O příběhu započatém v "Zero Hour", na který navazuje epizoda "Storm Front", řekl. "Myslím si, že jsme všichni přitahování k takovémuto druhu úžasných příběhů, k pocitům, které nám mohou zprostředkovat například tito nacisté."

Fanoušek scénářů alternativního vesmíru, Coto řekl, že vždy uvažoval o scénáři 'Hitlerova vítězství', ačkoliv jako kubánec by si také přál vytvořit příběh o útěcích kubánců do Spojených států. V podobném duchu dodal, že mají v plánu také epizodu se zrcadlovým vesmírem a vtipkoval, že by to mohla být alternativní časová linie, "kde je Enterprise vysílána stále ve středu a ovládá 12 milionů diváků".

Kirk je pro Manny Cota jeho nejoblíbenější postavou a rád by si zahrál kapitána "protože přinejmenším v Kirkově době se mu podařilo dostal všechny holky". Jeho nejoblíbenější epizodou z originální série je "Doomsday Machine". Z aktuálních epizod Enterprise je jednou z jeho nejoblíbenějších epizod díl "Home".

Coto dále v odpovědi na otázku jednoho fanouška uvedl, že se bude snažit omezit "technobláboly" a bude se spíše soustředit na emoce jednotlivých postav. Jeho oblíbeným způsobem relaxace, jak se přiznal, je sledování Star Treku, "což připadá mé přítelkyně naprosto bláznivé". Také si začal dělat legraci, že jeho prací je také dívat se na krásné ženy při zkoušce na obsazení Orionských otrokyň, což podle Bragy "mám brát jako léčbu". Dodal, že se nikdy necítil být ve své tvůrčí inspiraci svazován televizní sítí.

Startrek.com8.10. Enterprise na UPN
  Dnes ve 20:00 ET/PT bude televizní stanicí UPN odvysílána první premiérová epizoda 4. sezóny 'Star Trek: Enterprise', "Storm Front I".

Redakce

Bakula o Enterprise
Scott Bakula předpokládal, že kapitán Archer ukáže své jizvy z událostí poslední sezóny a tak se také stalo, ale během nové sezóny si také "daleko více užije sám sebe."

V novém interview pro Kate O'Hare ze Zap2It Bakula řekl, že pod vedením výkonného producenta Mannyho Cota seriál "Star Trek: Enterprise" konečně našel své místo ve vesmíru Treku.

"V počátcích jsme bloudili a celý první rok byl prakticky ve znamení hledání," poznamenal a dodal, "Překonali jsme to ... máme lepší nápady a představu o tom, v jakém prostředí se pohybujeme a co od nás diváci očekávají." O poslední sezóně řekl, že fanoušci protestovali proti některým příběhovým liniím, ale dodal, že nakonec byli rádi, protože to znamenalo zájem diváků o seriál.

"Přiblížíme se ... k Základní směrnici," uvedl Bakula. "Tyto věci se nestaly přes noc. Nemůžeme najednou přeskočit všechny schody najednou, ale musíme stoupat supínek po stupínku stejně jako ve skutečném světě." Pak se diskuze více zaměřila na téma americké volební kampaně. "Není to důležité jen pro Spojené státy, má to globální dopad ... Neumím si představit idealistického politika, který sní o naději a všem nejlepším pro lidstvo. Neumím si představit osobu, která dokáže vše prosadit bez kompromisů."

Bakula poznamenal, že i když jeho postava zřejmě nezíská takovou oblibu jako slavný kapitán Kirk, rozhodně si najde během velmi zajímavé 4. sezóny daleko více fanoušků než doposud.

Zap2It6.10. Enterprise na DVD 2005
  Tvůrce a guru seriálu Star Trek: Enterprise, Brannon Braga, vydal oficiální prohlášení, že tato série bude vydána na DVD v roce 2005. Prohlášení bylo vydáno na předpremiérovém promítání první epizody čtvrté sezóny, 'Storm Front'.

Podle redaktora The Digital Bits, Billa Hunta, Braga na následné tiskové konferenci prozradil, že "v současnosti je v plánu začít vydávat první epizody v květnu příštího roku". Paramount Home Entertainment však tuto zprávu zatím nepotvrdil, nicméně se to očekává nejpozději během příštího týdne.

Braga a jeho následovník Manny Coto také prozradili, že první kolo interview, která se posléze stanou součástí DVD, už byla natočena. Tato informace byla později potvrzena Scottem Bakulou (Jonathan Archer), který dodal, že také nedávno dokončil natáčení komentáře pro chystané DVD. Connor Trineer (Charles 'Trip' Tucker) zatím nebyl "vyzpovídán", ale předpokládá se, že i s ním bude v krátké době provedeno natáčení určené pro bonusový materiál DVD.

Čtvrtá sezóna Enterprise byla natáčena novou digitální filmovací technikou, která byla užita u nového filmu Paramountu, "Sky Captain and the World of Tomorrow".

Trektoday5.10. Jak vznikl transportér?
  'Star Trek: Enterprise' nám zřejmě v desáté epizodě 4. sezóny představí vynálezce transportéru.

Podle zdroje TrekToday se v epizodě, v současné době nazvané "Daedalus", chystá navštívit Enterprise NX - 01 tvůrce tohoto zařízení, Emory. Přítel a kolega otce Jonathana Archera, Henryho Archera, Emory, výrazným způsobem ovlivnil historii, když úspěšně transportoval jednobuněčný organismus za použití procesu přeměny hmoty a energie.

Vývoj zařízení však nešel tak hladce a vyžádal si od Emoryho velkou osobní cenu. Jeho syn, Quinn, zemřel při nehodě transportéru. Emory sám byl postižen, když se špatně materializovala jeho mícha poté, co při testu došlo k poškození jeho paměťového vzorce ve vyrovnávací paměti. Tato nehoda však přispěla k doplnění transportéru o tlumiče, které podobným selháním měly zabránit, čímž bylo dosaženo plného potenciálu transportéru - ve skutečnosti mu tato nehoda umožnila dosáhnout ještě větších věcí.

Během své návštěvy na Enterprise, Emory odhalí své plány pro vytvoření transportéru dalekého dosahu, protože zařízení instalované na NX - 01 má dosah jen do vzdálenosti 20 000 kilometrů. Navrhne, aby signály transportéru byly posílány skrze subprostor a ve své představivosti jde ještě dále. Chce vytvořit takový transportér, kdy již nebude potřeba hvězdných lodí a přesto budou moci pasažéři cestovat z planety na planetu.

V nedávném rozhovoru pro Science Fiction Weekly, výkonný producent 'Enterprise', Manny Coto řekl, že plánuje epizodu, jejíž hlavní postavou bude vynálezce transportéru s ne nepodobným chováním jaké měl Dr. Richard Daystrom, vynálezce duotroniky v epizodě TOS, "The Ultimate Computer". "Jedním z nápadů, které jsem měl bylo, abychom viděli Zeframa Cochrana, vynálezce warp pohonu," řekl. "Dosud jsme ale neviděli nikoho, kdo vymyslel transportér, který, jak si myslím, je stejně důležitým vynálezem jako warp pohon. Proto chci vytvořit příběh o jednotlivci stejného druhu jakým byl Daystrom."

Epizoda "Daedalus" by měla být vysílána ke konci roku 2004.

Trektoday

 


4.10. Spiner v Enterprise, Shatner zatím ne
  Výkonný producent Rick Berman popsal postavu ztvárněnou Brentem Spinerem v chystaných epizodách Star Trek: Enterprise jako "ne nepodobnou Hannibalu Lecterovi", a dále řekl, že důvodem, proč se zdrželo uvedení Williama Shatnera do Enterprise byly problémy ohledně výše honoráře tohoto herce.

V rozhovoru s Ileane Rudloph pro magazín TV Guide, Berman uvedl, že je velmi rád, že se mu podařilo po deseti letech nalákat Spinera zpět na televizní obrazovky poté, co skončilo natáčení série Star Trek: The Next Generation a Dat se přesunul na stříbrné plátno.

Spiner se vrátí v roli předka Datova tvůrce, Dr. Soonga, kterého Berman označil jako "brilantního a nebezpečného vědce, který se snaží vytvořit a ochraňovat geneticky upravená eugenická embrya, díky čemuž se stává psancem". "Jeho postava je na začátku ve vězení", řekl Berman, "ale když je potřeba, spojí se s Archerem."

Berman charakterizoval Spinera jako "skutečně skvělého herce", nicméně jeho návrat ke Star Treku se zřejmě nemůže rovnat možnému návratu Williama Shatnera. Nyní, kdy Shatner získal cenu Emmy za svou roli v seriálu "Boston Legal", údajně požaduje více peněz než mu bylo původně nabídnuto za jeho roli v Enterprise. Berman řekl, že pokud nakonec bude dohody dosaženo, William Shatner si zahraje "inkarnaci kapitána Kirka" v příběhové linii, která "bude mít co dělat s alternativní realitou". Dříve, výkonný producent Manny Coto naznačil, že pokud bude Shatner hrát Kirka, měla by to být ta samá postava, nikoliv jeho verze z alternativního vesmíru. Až čas ukáže, jak tomu bude ve skutečnosti. Nicméně i tyto úvahy producentů dávají tušit možný potenciál 4. sezóny seriálu...

Trektoday29.9. Kir'Shara ukončí minipříběh
  T'Pol se zřejmě bude podílet na hledání náboženské relikvie ve finální epizodě vulkanské minisérie v rámci seriálu Star Trek: Enterprise.

Zdroj TrekToday včera uveřejnil první detaily zápletky epizody 'Kir'Shara', jejíž vysílání je v současnosti plánováno na pátek 3. prosince. Epizoda je pokračováním příběhu z dílu 'Awakening', ve kterém jsou T'Pol a Archer chyceni vulkánskou odbojovou skupinou známou jako Syrrannite a Archer má vize, ve kterých mu Surak řekne, že on je jediným, kdo může zastavit hrozící občanskou válku.

Název epizody se odkazuje na Kir'Sharu, posvátný vulkánský artefakt z časů Suraka znovu nalezený skupinou Syrrannite. T'Pol, jejíž matka T'Les je členem frakce Syrrannite, se poté, co je zajata skupinou vojáků poslaných vládou Vulkanu, stává důvodem konfliktu, který může vést až k občanské válce. Vojáci požadují, aby T'Pol prozradila místo úkrytu Kir'Shary, ale tím by zradila matku a její lidi.

V epizodě 'Kir'Shara' by se měli objevit dva hostující herci. Jedním z nich je Gary Graham, který si zopakuje svou roli velvyslance Sovala. Tuto postavu poprvé ztvárnil v pilotní epizodě 'Broken Bow'. Předpokládá se, že se objeví i v prvních dvou epizodách vulkánské minisérie 'The Forge' a 'Awakening'. Druhým hostujícím hercem bude Jeffrey Combs v roli andorijského komandéra Shrana, kterého jsme naposledy mohli vidět v posledním dílu 3. sezóny 'Zero Hour'¨.

Trektoday

 
Enterprise se vrací domů
Dominic Keating (Malcolm Reed) nedávno hovořil o prvních třech epizodách 4. sezóny série Star Trek: Enterprise.

"Budu upřímný, na mou postavu není v prvních třech příbězích brán velký zřetel," uvedl Keating v rozhovoru se Stevenem Eramem pro Cult Times. Dále řekl, že v dvoudílné epizodě 'Storm Front' se nový producent Manny Coto "v podstatě pokoušel navázat na příběhovou linii z poslední sezóny."

Keating dále pokračoval: "Většina mých scén byla na můstku, kde byla má postava u své stanice. Měl jsem několik scén se Scottem a Jolene Blalock, kdy se naše tři postavy snažily vyřešit záhadu jejich současné situace."

V třetí epizodě nazvané 'Home' teprve dojde ke změnám, když se posádce NX-01 podaří poprvé od začátku mise v epizodě 'The Expanse' vrátit skutečně domů. "Naši hrdinové najdou svůj svět změněný poté, co rasa Xindi zaútočila na Floridu. Sám se nemohu dočkat, co scénáristé vysypou ze svých rukávů. Už mají načrtnuto několik plánů a v současnosti jsou někde kolem sedmé epizody. Zatím to vypadá na velmi zajímavou a zábavnou sezónu, to vám mohu zaručit."

Trektoday26.9. 5. sezóna Enterprise?
  Nový "vůdce" série 'Star Trek: Enterprise', Manny Coto, si je jist, že směr, kterým je vedena 4. sezóna tohoto seriálu, umožní další tekntokráte už pátý rok života posádky NX - 01.

"Myslím si, že natočení páté sezóny je velmi pravděpodobné," řekl Coto nedávno v rozhovoru pro SFX Magazine. "Očekávám, že se 4. sezóna, na které v současnosti pracujeme, dobře uvede a umožní tak návrat seriálu i pro následující rok."

Ačkoliv 4. sezóna byla plánována zejména jako sled menších příběhových linií, jako je tomu například u příběhu Arika Soonga (Brent Spiner), Coto uvedl, že současně bude obsahovat téma týkající se vzniku Federace. "Rozhodně zde ukážeme formování Federace. Příběhy, které budeme vyprávět se budou skládat dohromady až ke konci, kdy ukážeme současné formování nebo začátek formování Federace. Rozhodně to je něco, co bude hlavní náplní této sezóny."

Vyprávění příběhů jakým je založení Federace tak vychází z Cotovy touhy "splnit odkaz původní koncepce -- prequel série." "Vesmír Star Treku je tak veliký a tak obsáhlý, že místo toho, abych zkoumal jiné světy, které jsme ještě neviděli, raději bych využil prequel sérii k tomu, abych prozkoumal světy, které známe a máme rádi, abychom se o nich dozvěděli více."

Coto má také "zajímavé plány" pro postavu T'Pol. Herečka Jolene Blalock nedávno vyjádřila své zklamání z aspektu povahy její postavy, která se vyvíjela během 3. sezóny. Coto si však myslí, že Blalock bude spokojená s vývojem své postavy, který pro ni připravil pro tuto sezónu.

Trektoday17.9. ENT: Awakening
  Druhý díl třídílného příběhu. Archer s T'Pol se podaří dostat ke skupině vulkánských povstalců pomocí T'Poliny matky T'Les, která patří k Syrrannitům. Setkávají se i s budoucí slavnou postavou Vulkánu T'Pau. (z epizody TOS: Amok Time). Ta popře, že by hnutí mělo cokoliv společného s atentátem na ambasádu. A i když T'Pol přednese důkazy, které ukazují na Syrranity, T'Pau je neoblomná.

Archer i T'Pol jsou nakonec zavřeni do cely, ale Archer se necítí ve své kůži, protože se s ním Arev před svou smrtí pokusil o splynutí myslí. T'Les se mezitím snaží T'Pau přesvědčit, aby propustila alespoň její dceru, ale marně... Archer se poté ve vizi přesouvá o 2000 let do minulosti, kde se setkává se Surakem, který mu vyjeví, že je jediným, kdo může zase sjednotit Vulkán...

Trektoday

 


4.9. ENT: The Forge
  Sedmá epizoda čtvrté sezóny Enterprise bude mít název "The Forge" a bude prvním dílém třídílného vulkánského příběhu. Na Vulkánu je vybombardována pozemská ambasáda a při útoku zahyne i velvyslanec Forrest. Je dost dobře možné, že je to starý známý admirál Forrest, jen v nové funkci. Následkem toho se Archer vydává na Vulkán a vyšetřování ho zavede až vulkánskou poušť. Pátrá spolu s T'Fonem vulkánským vyšetřovatelem s vojenským chováním, který patří k V'Shar - bezpečnosti vulkánského Nejvyššího velení. Důkazy ukazují na jakýsi náboženský kult, Syrrany, jejichž vůdce měl údajně nalézt Surokovy ostatky. Archerovi se jako průvodce navíc nabídne mistr Kohlinaru Arev...

Jak už řekl Manny Coto dříve, příběh by měl být takovou startrekovou verzí slavného filmu "Lawrence Of Arabia", kdy Archer a T'Pol v poušti hledají Vulkánce, kteří zradili.

Trektoday

 


27.8. ENT: The Augments
  Soong a jeho Vylepšeným se na klingonském dravci podaří uniknout. Soong má obavy, protože Smike, vadný Vylepšený, který neměl žádné super schopnosti byl zabit při střetu na CS-12. Malik tvrdí, že zahynul při přestřelce mezi Archerovými lidmi a Vylepšenými. Soong si už ale není jistý, jestli může Malikovi věřit.
Jeho nedůvěra vzroste, když Malik zabije člověka. Malik se ale hájí tím, že se tím snažil sestřást Enterprise, která je pronásleduje. Soong si uvědomuje, že jeho "děti" projevují stejnou aroganci, která kdysi vedla k Eugenickým válkám. Soongova paranoia vzroste natolik, že z dravce odlétá v unikovém modulu, ale krátce nato je zajat Enterprise. Vylepšení ale teď mají biogenovou hlavici a hodlají jí použít...

Trektoday

 


19.8. Rozhovor s Manny Cotem
  Nový výkonný producent Manny Coto má s Enterprise velké plány, které chce uskutečnit už ve čtvrté sezóně. Coto v rozhovoru pro TrekWeb řekl, že by rád Enterprise vrátil k základům a udělal ze seriálu něco, co skutečně předchází Star Treku. "Rád bych naplnil to, co Enterprise slibuje. To znamená skutečně seriál, který se odehrál před něčím známým," řekl Coto. "Chci Enterprise napojit na známý Star Trek, využít příležitosti a vytvořit něco, co nám dovolí nahlédnout do formování vesmíru Star Treku. Tak by se dala pospat má vize čtvrté sezóny. A samozřejmě současně s tím dělat epizody, který bude každý fanoušek milovat."

Ačkoliv Rick Berman a Brannon Braga se budou stále na seriálu podílet, oba dva pracují i na jiném projektu a tak se Coto stal šéfem scénáristů. "Ti, co generují příběhy, teď spadají pode mě. Rick a Brannnon budou fungovat tak jak dosud jen Rick. To znamená schvalování a zavrhování, psaní poznámek, zkrátka více v pozici kontroly. Na mně je vytvořit příběhy a samotný základ sezóny." Berman ani Braga nové příběhy psát nebudou, ale oba "o nich budou diskutovat a pomáhat mi je rozvíjet, to rozhodně."

Coto má plnou hlavu nápadů na další děj, počínaje hostováním známých herců až po ambiciózní několikaepizodní díly. Coto doufá, že nakonec pro několik dílů získají Williama Shatnera. Příběh by mohli psát spoluautoři Shatnerových Star Trek románů Judith Reeves Stevens a Garfield Reeves Stevens, kteří byli na čtvrtou sezónu najati do týmu. "Aktivně s ním vedou jednání," řekl Coto ohledně Shatnera. "Vím, že je to těžké vyjednávání. A neřeknu vám, jak to nakonec dopadne, ale doufám, že dobře. Vím, že jak UPN tak Paramount o něj projevili zájem. Pokud se to uskuteční, bude to až v druhé půlce sezóny."

Ze známých tváří Coto už polapil Brenta Spinera, který bude hrát Arika Soonga. "Když jsme zjistili, že o to má Brent zájem, tak jsme se mu to snažili ušít na míru, a z toho co jsem viděl, tak je v té roli úžasný. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že by mohl ztvárnit plukovníka Greena (TOS: Savage Curtain), ale myslím, že v této roli je mnohem zajímavější."

Coto také plánuje několik epizod soustředící se na Vulkánce, kteří se podle poznámek fanoušků značně liší od Vulkánců, které znají z jiných ST seriálů. "Nepřišel jsem s tím ve smyslu 'tak to vysvětleme'. Už to existuje, takhle jste to napsali. Využijme to jako fascinující odrazový můstek pro úžasný příběh, který nám ukáže vývoj Vulkánců od těch, které máme k těm, které jsou v Původní sérii. Takže to nebylo o tom, že to musíme nějak vysvětlit, ale o tom, že bychom to měli využít. 'Takhle jste to napsali, už to nezmizí, využijme to.'"

Jedním z dalších Cotových příběhů má být ten, který zavede kapitána Archera a T'Pol na vulkánskou poušť. "Právě teď dáváme dohromady příběh, který se mění na skutečně fascinující verzi "Lawrence Of Arabia", kdy se Archer s T'Pol vydají do pouště, aby našli Vulkánce, kteří zradili. Coto chce také vyslyšet prosbu Jolene Blalock, která by ráda, aby se její postava vydala novým směrem. "Až příběh s Vulkánci skončí, měla by nalézt své vulkánské já, stát se Vulkáncem ve velké tradici Spocka a ostatních Vulkánců, které známe."

Fanoušci mohou také očekávat, že se opět objeví Romulané a Coto se bude velmi snažit, aby nebyla porušena kontinuita. "Nikdo nepozná, jak Romulané vypadají. Vůbec nikdo," ujišťuje. "Ačkoliv ještě nemám příběh celý, protože ho teprve mapujeme, je tu jistá možnost, že někdo se dozví, jak Romulané vypadají a pak umře. Je mnoho způsobů, jak zaručit, aby nebyla porušena kontinuita s ostatními seriály. Ale nikdo nezjistí, že to byli Romulané."

Kompletní interview najdete na stránkách TrekWebu.

TrekToday18.8. ENT: CS-12
  Pátá epizoda čtvrté sezóny bude pokračováním předchozí a bude mít název CS-12, což je zkratka jména stanice "Cold Station 12" (Kryogenní stanice 12) a samozřejmě se opět objeví Brent Spiner jako Arik Soong. V této epizodě NX-01 zachrání Smikea, Vylepšeného, který není jako ostatní. Je "vadný", výsledek nepovedeného genetického pokusu a tak narozdíl od ostatních nemá žádné superschopnosti.
Smike prozradí posádce Soongův plán jak osvobodit zárodky a Archer zamíří s lodí na CS-12, kde jsou uskladněny geneticky vylepšené formy života. Soong se tam ale dostane první, podaří se mu stanici ovládnout a zajmout přítele Phloxe doktora Jeremy Lucase, s kterým si dopisuje už od první sezóny a poprvé byl zmíněn v epizodě "Dear Doctor". Soong se nebude moci dostat přes bezpečnostní kód skladovacích kontejnerů a když doktor Lucas odmítne spolupracovat, Soong začne mučit jeho kolegy...

TrekToday

 


9.8. Shatner ve dvou epizodách
  Vypadá to, že William Shatner se skutečně objeví v seriálu Enterprise a to hned ve dvou epizodách. UPN údajně vysílalo reklamu, ve které byly vidět záběry ze třetí sezóny, následované logem Star Treku a hlasem, který oznámil, že se Shatner objeví ve dvou epizodách. Zprávy o hostování Shatnera se objevovaly několik posledních pár měsíců, ale teprve teď to bylo skutečně slyšet z televizní obrazovky, ačkoliv to stále není oficiální.

TrekToday