Enterprise

«novější  starší» 

7.8. ENT: Borderland
  Čtvrtá epizoda čtvrté sezóny Enterprise bude mít název „Borderland“ a bude prvním s trojce navazujících dílů, ve kterých se objeví Brent Spiner (Dat) jako Arik Soong, předek Nooniana Soonga. Soong věří že budoucnost je v genetickém inženýrství a proto oživí 20 zárodků z Eugenických válek. Ale zcela ho překvapí, že ho jeho výtvory neposlouchají a hrozí, že rozpoutají válku mezi Klingony a lidmi. Arik Soong přichází na Enterprise, aby svých 20 supervojáků pomohl zastavit.
Odborně se vzkříšení supervojáci budou jmenovat "augments" (Vylepšení) a jejich vůdce se bude jmenovat Malik. Ten má v úmyslu dokázat, že jeho druh je zosobněním potencionálu lidstva. Další postavou je "dokonalá žena" Persis a starší muž jménem Raakin.
Název epizody se týká oblasti vesmíru (pohraničí), kam Soong zavede Enterprise - je to hranice mezi Klingonskou říší a Orionským syndikátem. Enterprise se střetne jak s klingonskou posádkou tak s orionským otrokářem, který zajme T'Pol a Lucase McGregora (což je nový člen posádky, kterého uvidíme častěji).

Trektoday

 


5.8. Čtvrtý rok
  Čtvrtý rok Star Trek Enterprise, možná jedenáctý film? je Pagiho shrnutí ze Scifi.com.

Redakce
Zdroj Sarden3.8. Březnový chat se Scottem
  Protože jsou rozhovory s herci nadčasovou záležitostí, je tu překlad chatu se Scottem Bakulou (kapitánem Jonathanem Archerem z Enterprise) v době, kdy se točilo finále třetí sezóny.

Správce: Scott je tady!
Scott Bakula: Ahoj! Dobré odpoledne před největší show roku! Neuvěříte tomu, co se dnes večer stane! Doufám, že se vám to bude líbit!

SamanthaBeckett: Má Scott vůbec někdy volno?
SB: Zajímavé jméno… Volno od natáčení mám, to ano. Ale mezi natáčením, mým životem, a vším dalším, mezi on-line chaty, psy, vztahy opravdu moc volna nemám. Teď jsem například končil natáčení, jdu přímo z placu, abych si s vámi zachatoval, a pak jdu na dvouhodinové interview o Quantum Leap Season One DVD. A pak jdu domů, postarat se o mé dva nemocné syny.

Sibyl: Zajímalo by mě, kolikrát se natáčela scéna v epizodě Doctor’s Orders, kdy Portos vyskočí na postel a začne vám olizovat tvář. Díky.
SB: Portos je velmi talentovaný. Pokud si dobře vzpomínám, tak jen pětkrát nebo šestkrát.

Vax: Když se v kulisách můstku podíváte na hlavní obrazovku, co vidíte? Máte na ní nějakou nápovědu?
SB: Žádná nápověda z hlavní obrazovky. Podle záběrů je na ní buď hvězdné pole, nebo zadní stěna ateliéru nebo zelené plátno. Pokud mám štěstí, tak se na ní promítají přímo herci. Pokud ne, některý z našich scénáristů nebo asistentů režiséra čtou věty, které ve finálním produktu říká osoba na obrazovce.

Fergysfemy: Zdravím, Scotte, jsem váš velký fanoušek. Nevíte, jestli budou na Quantum Leap DVD některé vystřižené scény?
SB: Bohužel, o tom nic nevím.

Cupsy: Jaká epizoda se dnes natáčela?
SB: Dnes se vlastně točily dvě epizody - Countdown, což je předposlední epizoda tohoto roku, a The Council, což je epizoda před Countdown. Tohle děláme docela často - natáčet více epizod v jednom dni.

Absolutelyfreezinguk: Pokud by vám teď zavolal Andrew Lloyd Webber a řekl: "Nazdar Scotte, zrovna píšu muzikál Enterprise", měl byste zájem? A pokud ne, koho byste rád viděl hrát vaši postavu?
SB: No, samozřejmě bych byl nadšen jakoukoliv nabídkou z jeho strany, protože jsem jeho velký fanda. Pokud bych nehrál roli kapitána já, pak kdokoliv vhodný. Třeba Brent Spinner. Zpívá, je obeznámen s uniformami a vlastně také umí tancovat. A nikdy jsme neviděli skutečnou barvu jeho kůže.

Lamylew: V epizodě Hatchery po vás lezli brouci. Byli skuteční? A pokud ano, jak jste to zvládal?
SB: Ne, naši milovaní tvůrci speciálních efektů je vytvořili, jakmile jsme tu scénu natočili. Ale ti malincí byli vyrobení. A měli jsme páreček malých "dětí", který byl funkční, tak třeba to jedno mrně co umřelo - jeho hlavička a nožičky, co se mrskaly na všechny strany, tak ty byly skutečné. S trochou štěstí s těch Hmyzoidů budou do příštích vánoc ozdoby na stromeček.

Vulcanation: Jakou scénu jste točil jako poslední před obědem?
SB: Dnes? Scénu se mnou a s Degrou. Bylo to vlastně… Ne, já to nechci prozradit!

Timetraveller: Proč je mezi březnem a květnem přestávka?
SB: Pokud bych uměl vysvětlit filosofii a programy UPN, pak bych byl zralý na operaci mozku. Taky to nechápu, a asi nikdy nepochopím. Plus fakt, že nám nepravidelně mění vysílací časy…

JoMan: Scotte, díky že nám tak často odpovídáte na naše dotazy. Mohu se vás zeptat, jaký byl váš nejoblíbenější Brouk (Beatles)?
SB: Můj nejoblíbenější Brouk je asi Paul.

Anita: Ahoj Scotte, chtěla bych vám a Chelsee poděkovat, že jste si minulý víkend udělali čas na své fanoušky na benefičním představení "That’s What Friends Are 4" pro Hamilton High Musical Theater. Všem se nám líbila velmi zábavná scéna, kterou jste vy a Chelsea hráli, "Nobody’s Perfect" z "I Do! I Do!". Je nějaká šance, že budete tuto show znovu celou předvádět někdy v průběhu léta?
SB: Pochybuji, že se tak stane v průběhu tohoto léta. Původně jsme to zamýšleli udělat, ale oba jsme pak spadli rovnýma nohama do další hromady práce, takže ji spíše odložíme na nějaké pozdější datum.

Melissa:): Kapitán Archer má v průběhu této sezóny hodně špatnou náladu. Není pro vás těžké se tohoto rozpoložení mysli po skončení natáčení zbavit?
SB: Ani ne. Vždycky jsem měl celkem jasno v tom, že když končí práce, tak taky skončí. A nikdy jsem nechtěl pracovat tak, abych si jakoukoliv náladu nosil mimo scénu.

Ska: Jak se všichni cítíte teď, když se třetí sezóna blíží ke konci?
SB: Naše pocity jsou hodně smíšené, jako každý rok na konci sezóny. Skoro každý je pořádně unavený, a v současnosti, kdy není budoucnost našeho seriálu vůbec jistá, to naše pocity ohledně konce sezóny jenom stupňuje. Ale řekl bych, že je to úděl všech seriálů. Každý se teď soustředí jen na práci. Ale dobrou zprávou je, že celý štáb i posádka se mezi sebou pořád přátelí a nejsou navzájem nesnášenliví, jak se někdy stává.

Správce: V Wayne Brady Show jste říkal, že váš syn má moc rád Novou generaci. Máte někdy šanci si s ním posedět a podívat se na jakýkoliv Star Trek, nebo při tom máte pocit, jako byste si bral práci domů?
SB: Doma nemám moc času sledovat televizi a moje děti televizi samy o sobě taky moc nesledují. Takže doposud k tomu nedošlo, ale jednoho dne k tomu na sto procent dojde a já budu schopen ukázat všechny věci, které Patrick (Stewart) dělal špatně.

Carmen K.: Rád bych věděl, kde si vy představujete kapitána Archera za deset let. Bude pořád kapitánem Hvězdné flotily, v důchodu nebo bude žít na nějaké planetě mimo Zemi?
SB: Neřekl bych, že půjde do důchodu. Ani nebude žít na Zemi. Řekl bych, že události poslední sezóny ho změnily natolik, že již nebude schopen vrátit se zpět ke starému způsobu života. Takže bych řekl, že bude posouvat hranice Hvězdné flotily a lidského zkoumání tak daleko, jak bude možné. Ale to jen tak mluvím. Nejsem Rick (Berman) nebo Brannon (Braga). Protože jsme teprve uprostřed třetí sezóny, nechci aby mě někdo později upozorňoval na to, co jsem právě řekl.

Torghn: Uvidíme v Enterprise zrod Spojené Federace Planet?
SB: Daniels pokračuje v úsilí Federaci vytvořit, a jak to vyjde a jakou roli v tom budu hrát já je ještě ve hvězdách.

Boris: Jsem Boris z Chorvatska: Za prvé - jsem váš velký fanoušek, jste skvělý herec a jako kapitán J. Archer jste nepřekonatelný (dobrá práce). Za druhé - máte skvělou fyzičku! Jak jste to dokázal? Cvičil jste pravidelně v tělocvičně? Díky za tenhle chat.
SB: Posiluji tak často, jak mi to můj rozvrh dovoluje. Často běhám, cvičím s činkami a hraji rozličné sporty. A také bych řekl, že mě moje děti udržují ve střehu. Není lehké jim stačit.

Ravenrock: V poslední epizodě je zmíněná "snímkovací komora" doktora Phloxe. Nějaké další narážky na Quantum Leap, které jsem nepostřehl?
SB: Nevím, jestli to byla úmyslná narážka. Úplně první narážka byla v první sezóně, kdy jsem se zmínil o cestování v čase, což jistě rozesmálo každého. Ale myslím, že to je vše. Pokud si dobře vzpomínám, už žádné další narážky na Ziggyho se nevyskytly.

Simaz: Lidé si často stěžují, že Linda Park (Hoshi) a hlavně Anthony Montgomery (Travis) nedostávají v seriálu příliš prostoru. Co tomu říkáte?
SB: S tím bych souhlasil. Taky bych ještě přihodil Johna Billingsleyho. Linda ale dostane v závěru této sezóny množství prostoru před kamerou, a doufám že v příští sezóně se tak stane u všech těchto postav.

KristaT: Před nějakým pátkem jsem vás viděla v "Romance, Romance" v New Yorku - byl jste senzační. Máte nějakou roli na Broadwayi, kterou jste vždycky chtěl, ale zatím ji nedostal? Díky za všechny vaše kanadské fanoušky.
SB: Vždy jsem chtěl hrát ve "Sweeney Todd". Několikrát jsem byl již velmi blízko roli v této hře, a jsem si jistý, že moje šance jednoho dne přijde.

Chris: Chtěla bych vám říci, že jako někdo, kdo sleduje Star Trek už od jeho začátků v roce 1960, si myslím, že vaše Enterprise jako první seriál opravdu zvedá pochodeň po kapitánu Kirkovi. Ostatní seriály byly famózní a všechny jsem je sledovala, ale vaše Enterprise má opravdový smysl pro poznávání neprozkoumaného. Má otázka zní: co mám jako fanoušek udělat, abych zachránila váš seriál?
SB: Pošlete jakýkoliv názor nebo prosbu na Les Moonves z CBS.

Desert Crossing: Jaká je vaše nejoblíbenější věta či část dialogu? Mnohokrát děkuji, Scotte, hodně štěstí vám i ostatním hercům.
SB: Vzpomínám si na větu, kterou jsem uzavíral pilotní díl seriálu… Myslím že zněla: "Nemůžeme se bát větru, Travisi." ( orig. "We can't be afraid of the wind, Travis.")

Trekguy: Pane Bakulo, jak obtížné je hrát s něčím, co na scéně doopravdy není, dokud to grafici ze speciálních efektů nepřidají? Používáte nějaké náhražky, abyste měli alespoň na něco zafixovat oči?
SB: Používáme značky. Jestliže je to na zeleném pozadí, dají značky na zelené pozadí. Pokud je to něco mimo obrazovku, dají se cíle do prostoru. Pokud se jedná o pohyblivý cíl, pak mimo záběr kamery chodí lidé s cíli v rukou. Pokud se jedná o Hmyzoidy, jsou na scéně herci, kteří je nahrazují, takže pak aspoň víme, kde se bude zhruba nacházet. Pak tito herci jednoduše odejdou a my pak můžeme scénu natočit. A emzáka potom dodají speciální efekty. Už jsem to říkal předtím, ale všichni jsme v rukou týmů pro speciální efekty. Ten náš je naštěstí perfektní.

Vulcan3324: Jaký je váš nejoblíbenější xindský druh?
SB: No, nemůžete nemilovat Akvatiky. Jsou nám trochu povědomí, jsou rezervovaní, vlastnost, která je zajímavá. Vlastně je budeme muset ještě trochu více poznat, než skončí sezóna.

Anita: Zrovna jsem byla oslněna epizodou Hatchery. Herecké výkony všech herců z posádky byly prostě senzační, ale váš výkon byl přímo fenomenální - vícevrstvé, jemné a strašidelné. Bylo velmi těžké až do konce poznat, jestli byl Archer racionální a měl v hlavě nějaký plán, nebo zda byl pod vlivem emzáků.
SB: Děkuji vám. Myslím, že scénář byl skvěle napsaný a dal mi několik rozdílných věcí, s nimiž jsem mohl pracovat. Cílem bylo samozřejmě udržet diváky v nejistotě, kým Archer vlastně je, tak dlouho, jak jen bylo možné. A podle zpráv, které dostáváme, diváci uvěřili, že Archer není šílený, což příběh perfektně dotvořilo.

Starspy: Na Star Treku se mi nejvíce líbí, jak se vypořádává s etickými a morálními otázkami a epizoda Hatchery odstartovala zapálenou debatu mezi fanoušky o etice a zacházení s nepřítelem ve válce. Co k tomu říká posádka?
SB: Mluvíme o všech otázkách v každé epizodě, když scény rozebíráme, zkoušíme a máte pravdu, měli jsme některé skvělé epizody, které se vypořádávaly s některými zajímavými morálními otázkami. A je radost pracovat na jakémkoliv televizním programu, který rozpoutává takovéto diskuse, takže rád slyším, že se o tom hodně mluví. Zvláště v dnešní době je to velmi ožehavé.

Morgan: Můžete nám něco prozradit k dnešní epizodě Azati Prime? Bude to nějaký trhák? Díky.
SB: Dnešní epizoda je na pokračování. Má jeden z nejlepších konců z podobných dílů, které jsme doposud měli. A důvodem je samozřejmě udržet diváky pěkně napjaté až do dalších epizod, které se na vás sesypou v pěkně žhavém konci třetí sezóny.

Darnley: Ahoj Scotte, jsem velký fanda (Calgary, Alberta, Canada). Co si myslíte o nových omezeních "neslušnosti" v USA - např. vyřazení Howarda Sterna programem Clear Channel z vysílání?
SB: Řekl bych, že - jak se často stává - nejprve se objeví přehnaná reakce na poněkud lechtivé události, které jsou přímo spojeny s některou podobnou aférou, např. odhalené bradavky apod. A pak už nastává lavinový efekt. Snad se ale všichni brzy uklidní a začnou se zabývat mnohem důležitějšími otázkami, které jsou skutečnou formou násilí, které potencionálně ohrožuje nás všechny. A takhle bych mohl pokračovat víceméně donekonečna. Největším problémem je pokrytectví, a právě u něj by se měl každý zastavit a popřemýšlet o veřejném chování a o spoustě dalších věcí, než aby přemýšlel o podobných nesmyslných reakcích.

Orc: Jakou pizzu máte nejraději?
SB: Nejraději mám asi s feferonkami.

Správce: Sledujete zprávy o misi na Mars (Mars Exploration Rover Mission)?
SB: Ano, s velkým zápalem sleduji mise na Mars. To snad my všichni, co jsme tady. Je to velmi vzrušující. Byli jsme pozvání do JPL a do NASA, a také do Washingtonu, D.C., abychom se účastnili mnoha akcí, které souvisí snad se všemi odvětvími našeho výzkumu vesmíru.

Rick, NJ: Ze všech tří sezón se mi nejvíce líbí kontinuální příběh té poslední. Je hraní pro vás nebo pro ostatní jako pro herce mnohem větší výzvou, když se postavy dále vyvíjejí?
SB: Jako herec vždy doufáte, že se vaše postava bude vyvíjet a bude zakoušet nové věci, které vám otevřou nové cesty pro hraní. Takže ano, je to výzva, ale to je naše práce a všichni v to doufáme.

Správce: Děkuji vám za další příjemný chat, který jste s námi strávil, Scotte! Všichni se dnes večer těšíme na Azati Prime a na vzrušující konec této třetí sezóny Enterprise.
Scott Bakula: Já se teď rozloučím, ale nechám vás v dobrých rukou, hlavně s tou dnešní epizodou. Myslím, že vám poskytne téma k hovorům, doufám aspoň na pět týdnů. A prosím: dávejte pozor, kdy se zase vrátíme, protože určitě nebudete chtít minout byť jedinou epizodu z konce sezóny. Jsou skvělé a navazují na sebe. Takže se dobře bavte! Vlastně vám všem závidím - já vím, co přijde, ale vy všichni si to vychutnáte pěkně zčerstva.

Redakce děkuje Darkknightovi
Zdroj Startrek.com26.7. Chat s Tripem před svatbou
  Přepis dubnového chatu s Connorem Trinneerem (Charles "Trip" Tuckerem z Enterprise).

Správce: Nazdar, Connore. Díky, že jsi se k nám zašel.
Connor Trinneer: Je mi potěšením. Jsem tu opravdu já!

Deborah: Zranil jste se někdy během natáčení Star Trek: Enterprise?
CT: Ano. Jednou jsem natáčel scénu s kaskadérem doktora Phloxe, který mě měl vzít přes hlavu. Na scéně používáme určité bojové techniky, které pak vypadají skvěle, ale on to trochu přepísknul a natrhl mi obočí. Musel jsem hned k doktorovi na šití. Celkem pět stehů. Toho kaskadéra jsme pak už nikdy neviděli. Ale ten záběr jsme použili, vypadal dobře na všech třech kamerách.

awesomebabeuk: Zažil jste někdy epizodu, u níž jste si přál aby se vyvíjela jinak?
CT: Tak na to nemohu odpovědět, ale mohu vám říci, že byly epizody, kde jsem si přál aby vybrali poněkud jiné pohledy na jednotlivé scény. Jenže já jsem zodpovědný pouze za svůj výkon. A protože jsem za něj zodpovědný, vyskytly se okamžiky, kdy jsem si přál, aby vybrali jiný záběr.

awesomebabeuk: Byl jste nebo pojedete někdy do Británie?
CT: V Británii jsem nikdy nebyl, ale přijedu 11. května. Mayflower se vrací domů.

Michael2: Zdravím. Můžete nám říci něco o nové epizodě The Forgotten?
CT: No, abych to někomu nezkazil… hmm… Jde o pokračování věcí, které jsme dělali v průběhu posledních pár epizod. Dostáváme se blíže Xindům. A Trip shledává, že se musí začít vyrovnávat se smrtí své sestry.

Dougal1: Kde jinde mimo LA byste rád žil?
CT: Pokud by se jednalo o město, pak v San Franciscu. Jinak se mi líbí oblast Four Corners, Utah, Colorado, New Mexico, Arizona, oblast Moab. Z nějakého mě neznámého důvodu ke mně všechny tyto státy opravdu promlouvají.

Karuba: Jaká byla pro vás doposud nejvyzývavější epizoda?
CT: Řekl bych, že to byla epizoda, v níž jsem vedl dialog s mimozemšťanem, který ale mluvil svou hatmatilkou a v televizi měl titulky (Dawn). Takže ten rozhovor byl celý na mně. A to bylo nejobtížnější zahrát. Epizoda nejobtížnější fyzicky byla ta z první sezóny (Vox Sola), kdy jsme byli Scott a já zavěšeni v místnosti a nějaký želatinový vetřelec se kolem nás ovíjel… Byli jsme takhle pověšení 12 hodin denně, to už vám začínají pomalu, ale jistě odumírat nohy.

awesomebabeuk: Váš herecký výkon v Similitude byl jeden z nejlepších výkonů v TV, které jsem kdy viděl. Užíval jste si natáčení této epizody? Pokud ne, která byla vaše nejoblíbenější?
CT: Ano, to je pravděpodobně jedna z mých nejoblíbenějších epizod. Myslím, že se opravdu povedla. A LeVar Burton mi hodně pomohl s jemnými nuancemi dvou postav. Ano, na tuto epizodu jsem opravdu pyšný.

ENT_Gal: Co plánujete na léto?
CT: Budu se ženit.

Dr Slater: Jak jste ve skutečnosti technicky zručný?
CT: V normálním automotoru se vyznám. Ale v jaderném reaktoru se už jaksi ztrácím…

Tripster47: Jaká je vaše nejoblíbenější hudební skupina?
CT: Moje oblíbená skupina… No, jdu se podívat na koncert The Flaming Lips, Radiohead, the Pixies (v Coachella). Mám rád všechny druhy hudby. Kdo vlastně má oblíbenou skupinu?

Canadian_Commander_Tucker_Fan: Měl jste na škole nějaký oblíbený předmět?
CT: Jo, třetí hodinu odpolední… (smích)

J Archer: Jaká je nejpodivnější věc, kterou jste kdy musel podepsat? Prosím, neodpovídejte zadek Dominica Keatinga!!
CT: Tak to jste tam asi musel být, protože to je přesně ono!! (smích) Ani jsem nevěděl, že je ve frontě. Jen jsem kouknul nahoru a z jeho bledé tváře na mě kouká ďábelský úšklebek…

Symuun: Není pro vás obtížné zachovat klid při napjatých scénách s Jolene Blalock?
CT: Ne.

Hoshi_Reed: Měli bychom dotaz: prošel jste někdy ve svém životě stejnou emocionální zkušeností, kterou právě prochází Trip?
CT: Že jsem ztratil blízkého příbuzného? To ne, ale při hraní čerpáte z věcí, které se vám v minulosti buď staly, nebo si je dovedete představit. Hrál jsem podle představy, že mi skutečně zemřela sestra, a to je emocionální síla pohánějící tyto scény - představa smrti mé skutečné sestry. Kdyby se mi to skutečně stalo, choval bych se úplně stejně, snažil jsem se to zahrát tak pravdivě, jak jsem mohl. Naštěstí se mi v životě žádná velká tragédie nestala. Ale všichni si ji dovedeme představit.

Dougal1: Uvažoval jste někdy o režírování epizody?
CT: Ano, někdy bych to chtěl zkusit. Doufám, že to bude možné, ale budu se o to muset poprat.

Abalaba: Sledujete epizody v televizi?
CT: Ano.

Tripster47: Ahoj, Connore. Nejdříve bych rád řekl, že jste skvělý herec a že Trip je moje oblíbená postava. Můj dotaz zní: pokud byste mohl pro Enterprise napsat scénář, o čem byste psal?
CT: Naštěstí to není moje práce.

CJG: Budete mít svatbu ve stylu Star Treku?
CT: Ano, až půjdeme uličkou od oltáře bude hrát znělka ze seriálu. A teď se nadechněte a položte mi nějakou pořádnou otázku (smích).

Guest: Má vaše přítelkyně ráda Star Trek?
CT: Byla obrovským fandou Nové generace a samozřejmě má ráda i náš seriál. Jak by ne, vždyť tam má svou drahou polovičku.

Janeway 20: Pokud byste měl možnost zahrát si s jakýmkoliv hercem z minulých děl Star Treku, kdo by to byl?
CT: Patrick Stewart.

Spacemonkey_Jackson: Jaké to je mít v obchodech sedmipalcovou (cca. 15,5 cm) akční figurku?
CT: Vždyť jsem jednu takovou měl celý život (smích).

Haze: Jste pravák nebo levák?
CT: Pravák.

Mooz: Kdybyste mohl hrát jakoukoliv postavu ze Shakespeara, která by to byla?
CT: Už jsem jich hrál celou řadu, ale jednu jedinou ještě ne - Dane (Hamlet).

Deborah: Jaká by byla práce vašich snů, pokud byste se nestal hercem?
CT: Naštěstí pro mě jsem opravdu šťastný, že jsem chtěl dělat to, co právě teď dělám.

Guest: Musel jste absolvovat nějaké pohovory, když jste se přihlásil k tak mohutnému dílu jako je Star Trek?
CT: Ne, zejména protože jsem měl hrát člověka. Upřímně, to je taková bezmozkovitá postava, máte-li ji hrát…

Adan_C: Byl jste na Star Trek atrakcích v Las Vegaském Hiltonu?
CT: Ano, ale nebyl jsem na té s Borgy, ta je nová. Bylo to mnohem lepší než jsem si představoval. Bylo to zábavné.

Scoobydog: Jaká je šance, že v budoucnu nějaký mužný charakter nafotí nějaká fota bez šatů pro nás, ženské fanynky ve světě?
CT: Moc velká ne. Je lepší zachovávat některá tajemství. Nebo se jen dívejte na seriál!

Akin: Jací herci vás nejvíce inspirují?
CT: Hmm, nechte mě přemýšlet… Myslím, že Gary Cooper, Frederick March - úžasný, prostě přirozený génius. Určitě také Cary Grant… A potom - budete mě nenávidět - DeNiro a Pacino, ale prostě tomu tak je. A Jimmy Stewart, herci ze zlaté éry, ti měli cosi, co bylo lehké a přirozené, což mě vždycky tak nějak přivádělo do varu.

Canadian Tucker Fan: Jaká byla nejpodivnější věc, kterou vám kdy některý z fanoušků řekl?
CT: Od fanoušků se těším poměrně velkého respektu. Určitě zde už několik takových věcí bylo, ale pokud nejsou slušní, prostě je ignoruji nebo neodpovím. Ale zatím se mě drtivá většina fanoušků ptá slušně a s respektem.

Ml. Goddess: Nečiní vám potíže to obrovské množství setkání, jichž se účastníte, nebo jste občas takříkajíc "přetrekovaný"?
CT: Všechny setkání, které v průběhu roku navštívím, si velmi užívám.

JD: Prosím, popište nám vaši "Vysněnou dovolenou".
CT: Vegas, baby, Vegas.

Lisa: Díky že jste si na nás dnes udělal čas. Poslední sezóna byla nejlepší, díky za skvělou práci. Gratuluji vám k nadcházející svatbě. Máte naplánovanou nějakou práci v průběhu přestávky v natáčení? Co rád děláte ve svém volném čase? Díky za skvělý rok.
CT: V přestávkách mezi natáčením zásadně nepracuji. No, ano, svatba… Když se ženíte, máte práce až nad hlavu. Můj ideální program by měl asi 3 - 4 týdny dovolené a pak dobrá role ve filmu. Když zrovna nepracujete, tak si můžete nohy uběhat, abyste dostali nějakou pořádnou práci, a pokud nedostaneme ty zatracené reklamy z televize, tak za chvíli pro nás bude ještě méně práce.

Hudson B.: Jaká je vaše oblíbená obloha na pizzu?
CT: Papričky.

GypsyK: Pokud se nepletu, tak podle vašeho životopisu máte rád surfing. Preferujete kalifornské pobřeží, nebo máte oblíbené jiné místo?
CT: Oh, vy si myslíte že jsem až tak dobrý? Měli tam spíš napsat "Connor se učí surfovat".

Flag Officer K: Jaké to bylo vyrůstat v městečku Walla Walla, Washington? A co vám z tohoto města nejvíc schází?
CT: Já vlastně vyrůstal v Kelso, Washington, ve Walla Walla jsem se narodil. Bylo to nejlepší místo, kde žít, dokud se nenaučíte řídit. Potom to byl Portland.

Pawlee: Zmínil jste se o tom, že jste dobrý s motory. Jaké je vaše nejoblíbenější auto?
CT: Mé nejoblíbenější auto… Měl jsem ´68 Skylark a ´64 Lincoln, a rád bych si pořídil ´64 GTO.

CapnSoth: Nesouhlasil jste někdy s tím, co jste podle scénáře měl udělat, nebo máte se svými autory tak dobré vztahy, že podobné neshody nějak urovnáte?
CT: Máme dost dobrý vztah na to, abychom tyto neshody vyřešily. A já pořád o něčem diskutuji, myslím, že snad neexistuje epizoda, v níž bych nevolal některému z autorů. Mezi herci a autory by měl být nějaký vztah. Herci nejsou loutky.

Aussie:fan: V poslední době nějak často zakopávám, tak mě napadlo – měl jste někdy nějaký nepříjemný okamžik přímo na place?
CT: Několik.

Koshare: Kelso, WA je velmi blízko k Mt. Saint Helen. Byl jste tam, když vybuchla? Jaké to bylo?
CT: Ano, viděl jsem erupci. Byl to ten nejúžasnější pohled, jaký jsem zatím viděl.

Onno: Co vás ve vašem skutečném životě nutí k úzkosti?
CT: Tyhle věci (chaty).

Cantina_Band: Jaký byl váš nejoblíbenější seriál, když jste vyrůstal?
CT: Jako malé dítě jsem miloval The Brady Bunch, potom to byli Dukes of Hazzard. Pak nastoupily na scénu holky, a kdo měl čas na nějaké seriály?

TripM1088: Jaký je váš nejoblíbenější sport? A tým?
CT: Baseball. A oblíbený tým… Já se rád jen tak dívám. Ale vždycky jsem fandil Mariners, protože tak dlouho stáli za nic. A teď konečně mají nějaký tým. Dodgers ale stojí za prd!

Zeratul: Chtěl byste někdy letět do vesmíru?
CT: Jasně. Ale 20 milionů za to platit nebudu. Ale poletím, když mi to zatáhne Lance Bass.

Jcats: Co máte raději: divadelní herectví, televizi nebo film?
CT: Divadelní herectví, protože mám mnohem větší kontakt s diváky než v televizi nebo ve filmu, odpovídáte jen za jeden večer a jen na to se soustředíte. Ve filmech naproti tomu postupujete po malých kouscích k výslednému produktu. Pro mě je divadlo více uspokojující. A mám rád zkoušky, což zde moc často nemíváme.

AndyT: Studoval jste někdy bojová umění? Jak se vám líbily scény, v nichž vás MACO učí bojovat?
CT: No, mě některé scény občas připadaly hloupé. Bojová umění jsem nestudoval, ale v televizi hraji někoho, kdo ano.

Samrossi: Jak vám Star Trek změnil život?
CT: Ne tak moc, jak si myslíte. Odměnilo mě to různými věcmi. Vždycky jsem chtěl cestovat, mohu si vybírat budoucí projekty, místo abych skočil po všem, co se naskytne. Pořád mám ty samé přátele, stále dělám všechny věci, co předtím a nedovoluji, aby mě to změnilo. Musíte být pořád ve střehu. A taky už jsem dost starý. Tohle všechno mi spadlo do klína v 31 letech. Ve 20 by to vypadalo úplně jinak!

Jennifer: Zajímalo by mě, které organizace nebo charity podporujete a proč?
CT: Pediatric AIDS a Cancer Society, pro velmi zřejmé důvody, které můžete vidět okolo nás. Jo, a Angel Food, Angel Food Network.

Gianna: Jak dlouho se již věnujete herectví.
CT: Jak dlouho už… Začínal jsem ve 20, takže… 15 let. Začínal jsem dost pozdě, protože jsem chtěl být nejdřív profesionálním fotbalistou. Ale na vysoké škole jsem se rozhodl jinak.

Chrissen44 germany: Máte doma nějaké věci se Star Trek tématikou? Co je to zač?
CT: Mám akční figurky celé naší posádky a velkou loď!

Momof4: Máte nějaké domácí mazlíčky?
CT: Kočku. Těším se na psa.

Bob A. III: Jsem fanouškem Star Treku už od roku 1968. Vždy jsem obdivoval hodnoty a ideály, které tento seriál přenášel na diváky a proto jsem také věřil tomu, co tento seriál reprezentoval. Seriál vysílá silný smysl pro morálku a lidství. Co je podle vás esencí Star Treku a jak vám to zapadá do vašich osobních hodnot?
CT: Myslím, že seriál se skvěle vypořádává s morálními a etickými problémy - nerad to říkám - vesmíru, a co se týče pozemských problémů, tak i ty dobře zvládá. S mými osobními hodnotami ladí dobře.

Ellie: Přejete si, aby se v budoucnu objevilo více scén s Tripem, Malcolmem a jejich přátelstvím?
CT: Ano, to bych si moc přál. Přál bych si, aby se objevovalo více našich společných scén, protože jsme zvláštní případ televizního přátelství.

Lega: V Enterprise Trip miluje zmrzlinu. Jaké je vaše oblíbené jídlo?
CT: Taky ta zmrzlina.

Zeratul: Přijde někdo z herců na vaši svatbu?
CT: Ne, ale všichni jsou zváni na svatební hostinu. Plánujeme malou svatbu.

Guest: Jaký je váš oblíbený autor divadelních her?
CT: Shakespeare a Eugene O'Neill. A myslím, že Tom Stoppard je génius.

Jcats: Jaké povolání byste měl, kdybyste nebyl herec?
CT: Byl bych učitel a trenér.

Zeratul: Byla role Tripa ta, kterou jste si přál, nebo jste původně chtěl hrát někoho jiného?
CT: Oni s tím dělali takové tajnosti, že jsem neměl ani ponětí, co se děje nebo chystá. Jsem rád, že jsem dostal roli Tripa.

LT turtle: Jak se pracuje se Scottem Bakulou?
CT: Scott je skvělý chlapík, dokáže se o sebe postarat tak, jak bych se chtěl o sebe postarat já, mít za sebou jeho kariéru. On udává tón celého seriálu a všechny nás skvěle reprezentuje. On je všude kapitán.

Kmerrick: Kdybyste mohl použít svůj statut hvězdy a změnit jednu věc na naší společnosti, co by to bylo?
CT: Náš prezident.

Trektrooper: Bývalí členové castingu dalších seriálů Star Trek se často uchylují k režírování epizod. S kým je největší legrace při práci?
CT: s Robbiem (Paris) a LeVarem (La Forge).

Carol Y: Když jste v epizodě North Star jezdil na koni, dělal jste to už někdy předtím? Váš obličej byl jako obrázek!
CT: Počtvrté v životě.

Bubba: Máte nějaké kontakty s herci z ostatních seriálů?
CT: Potkal jsem všechny herce z TNG a také z Voyageru. Řekl bych, že jsem potkal téměř všechny. Potkal jsem také většinu herců z TOSky.

WeatherManNX01: Mezi Tripem a T’Pol se v poslední době odehrává dost věcí, hlavně ve snu T’Pol v epizodě Damage. Bylo by zajímavé, kdyby spolu navázali vztah, vzhledem k tomu, že se v první sezóně nesnášeli. Co si o tom myslíte a jak se pracuje se slečnou Blalock?
CT: Práci s Jolene si velice užívám. Myslím, že je docela dobrá. A scény jsou takové jaké jsou. Ono to někdy není dvakrát příjemné - kolem vás je asi tak 30 lidí, co se na vás koukají.

D. Uthmann, your old (very) band teacher: No, od dob vašich hodin v mém sboru na scéně v Butler Acres jste urazil ohromnou cestu. Gratuluji. Mám rád Enterprise (i když ne znělku) a obvykle stíhám každou epizodu. Hodně štěstí v další práci.
CT: Zdravím, pane Uthmanne! Je skvělé zase od vás něco slyšet! No, asi byl dobrý nápad nezůstávat u toho saxofonu, co?

Foiled again: Co říkáte na to, že v budoucnosti je nejoblíbenějším sportem vodní pólo?
CT: (výraz nejvyššího znechucení na Connorově tváři .) Bez komentáře.

Myst: Plánujete pořád s Robertem McNeillem, že si spolu zahrajete? Jestli ano, kterou hru a kde?
CT: Ano, vlastně pořád plánujeme. Před několika týdny jsme se o tom bavili, ale naše programy nám to zatím neumožňují. Ale oba bychom chtěli hrát v "True West". Rád bych s ním pracoval. Jen musíme najít matku a sedm toastovačů.

Curann: Ahoj, Connore! Zbožňuji váš seriál! Máte nějaké informace o průběhu příští sezóny? Dávají vám producenti a autoři možnost nahlédnout do podobných informací?
CT: Ne, to nám nedovolují. Myslím, že všichni jsou obezřetní, aby se to (další sezóna) stalo. Jen dál piště dopisy, každý je přečten. Řekl bych, že existuje dost věcí, které mohou fanoušci ovlivnit. Seriál si zaslouží vydržet ještě trochu déle.

Davie in Dubai: Mám jeden rychlý dotaz - cestujete hodně? Evropa, Asie, Střední východ atd.?
CT: Hrozně rád cestuji, rád navštěvuji nová místa a v blízké době bych chtěl v Dubaji zahrát všech 18 jamek.

Trektrooper: Rozumíte většině pseudo-vědeckých řečí, které se v seriálu vyskytují, nebo vás taky zanechávají zmateného? Jaká byla podle vás nejobtížnější věta, kterou jste jako lodní inženýr musel vyslovit?
CT: Jen si nějakou vyberte! Myslím, že všechny jsou obtížné na bezchybné vyslovení. A prakticky každý z herců má problémy naučit se je. Já ale mám několik tajemství, jak je bezchybně říct - papíry na místech, kde je nikdo jiný nevidí.

Haze: Slyšel jsem, že jste začal sbírat mince. Jak jste se k tomu dostal?
CT: Ke sbírání mincí jsem se dostal poměrně nedávno. Jakmile jsem začal vydělávat nějaké peníze, z každé země, kterou jsem navštívil, jsem si přivezl místní měnu. A pak jsem do tohoto koníčka začal investovat. V každém městě, které navštívím, okamžitě hledám obchůdky s mincemi. Ze všech mých koníčků je tohle ten nejnovější.

LottieTucker: Protože jsem seattlovský fanda Marinerů - který hráč z týmu je váš nejoblíbenější?
CT: Ichiro (Suzuki, pravý polař)

Foiled again: Udržují někdy v tajnosti scénáře a příběhy?
CT: Ano, v určitých časech ano. Zejména na začátku a konci sezóny. Dostávali jsme scénáře ke scénám na základě "potřebujete-vědět-jen-základy" a všechno to přicházelo ve dvou nebo třech zapečetěných a důvěrných obálkách. Už jsem si myslel, že mi posílají nějaké státní tajemství, ale byl to jen scénář ke scéně s Phloxem.

Bubba: Pokud by dnes Enterprise skončila, jakou památku byste si chtěl odnést z natáčení? Nebo už jste si nějakou odnesl?
CT: Celý warp pohon.

Ciara: Pil jste někdy Guinness Whisky? Typická otázka od dívky z Irska!
CT: V Irsku ne.

SaraK: Poznávají vás ještě nějací japonští turisté z vašich reklam na japonské tabákové výrobky?
CT: Dva. Bohužel jen dva.

Redshirtgirl: Umíte mluvit nějakým cizím jazykem?
CT: Za čtyři roky učení francouzštiny jsem vyhodil pěkný balík peněz. Nic proti francouzštině!

Wiggles: Jak vnímáte fakt, že jste celosvětově známý?
CT: Je to zajímavé. Jednou mě někdo poznal na vrcholku Macchu Pichu.

Borgit: Když na scéně používáte počítač, můžete mačkat knoflíky jak je vám libo, nebo vám předem řeknou, co máte zmáčknout?
CT: Musíte absolvovat speciální kurz, kde vás vyškolí v zacházení s počítačem, o kterém málokdo ví. Zde se učíte znát ty velmi specifická tlačítka, která - pokud byste stiskl - by z lodi udělala vrak. To víte, všechna jsou funkční…

Chunderfish: OK, Connore - někdo se už musel zeptat - a jako jeden z lidí, který přispěl na speciální narozeninové pero: jakou barvu má tričko, které nosíte?
CT: Díky, pero se mi moc líbí. Je modré. Krátký rukáv, límec, Arrow Permapress. Tak co máte na sobě vy?

Guest: Jsem velký fanoušek vaší široké sbírky, ehm…. zajímavých triček. Jaké nejpodivnější oblečení jste kdy nosil?
CT: Modrý oblek pro parašutisty, který nosím tak třikrát až čtyřikrát týdně.

Modern_Girl: Už si z vás někdy někdo vystřelil prostřednictvím kanadských žertíků? Nebo jste si z někoho takhle vystřelil vy?
CT: Ne, a doufám že to nikdo nezkusí - nemám je rád.

Guest: Kdo nejčastěji komolí své věty?
CT: Já.

Osmholiday: Hrál jste někdy s Dominicem golf? A pokud ano, kdo je lepší?
CT: Šmankote, já jsem v golfu otřesný! Zrovna jsem začal. Dominic je opravdu dobrý, učí mě. Vážně, je v tom dobrý.

Ska: Kdo je nejvtipnější osoba na place?
CT: Já.

Správce: Poslední otázka…
saveenterprise: Co si myslíte o stránkách jako je třeba Save Enterprise, které vyjadřují podporu seriálu?
CT: Ani nemohu vyjádřit, jak moc mi to pomáhá a jak důležité to pro mě a pro nás všechny je. Množství podpory, které se nám od vás fanoušků dostává a které nás má udržet ve vysílání je opravdu mohutné a z celého svého srdce vám za ni děkuji.

Správce: Děkuji vám, že jste se dnes připojili! Velmi oceňuji váš čas, který jste si vyšetřil ve svém nabitém svatebním programu, abyste si mohl popovídat s našimi fanoušky!
CT: Tak zase někdy na shledanou. Děkuji vám.

Redakce děkuje Darkknightovi
Zdroj Startrek.com25.7. ENT: Home
  Třetí epizoda čtvrté sezóny bude mít název "Home" a bude po dlouhé době tvořena samostatným příběhem.T'Polin matka T'Las má v této epizodě připravovat svatbu své dcery. Vedle postavy T'Las, kterou má ztvárnit nějaká známá herečka, se v epizodě objevi i T'Polin nastávající jménem Koss. Obě postavy by se mohly v seriálu ještě objevit.
V této epizodě se také konečně objeví dokončená NX-02, hvězdná loď Columbia. Pojmenovaná podle raketoplánu, který byl nedávno zničen při tragické nehodě. (jméno lodě už bylo dříve zmíněno například v epizodě E2). Columbii bude velet žena a to Erika Hernandez, která studovala s Archerem na Akademii Flotily.

TrekToday

 


22.7. Plány pro 4.sezónu Enterprise
  Prvním kdo prozradil něco ze čtvrté sezóny Enterprise byl Rick Berman.
"Pustíme se novým směrem a doufejme, že to bude směs vícedílných epizod," řekl. První dvě epizody bude tvořit jeden příběh. Pak následuje samostatná epizoda a pak opět trojdílná (s Brentem Spinerem). Budou tam jak humorné epizody tak epizody se závažnými tématy."
K neustále diskutovanému hostování Williama Shatnera, Berman řekl, že se o tom stále mluví. Ale jedna věc je jistá. Pokud se Shatner objeví, bude to v nějaké "reinkarnaci Kirka". Nebude to jiná postava.

Také Jolene Blalock něco prozradila. Podle ní se její postava možná ve třetí (samostatné) epizodě sezóny vdá. Kdo bude manžel neprozradila.

Brannon Braga také prozradil pár věcí. Za prvé to, že časová studená válka skončí v prvních dvou epizodách sezóny s názvem Storm Front. "Máme v plánu vyřešit časovou studenou válku jednou provždy. Objevuje se již po celé tři sezóny a rádi bychom to nějakým grandiózním způsobem zakončili a vrhli se na na nová území." V prvních dvou epizodách bychom tedy naposledy měli vidět Silika a časového agenta Danielse. Co se týče identitiy tajemné postavy z budoucnosti, pro kterou pracují Sulibani, Braga řekl, že se může stát, že její identitu nikdy nepoznáme. Stále se o tom vedou diskuze.

Ani třetí a nejnovější výkonný producent Many Coto nezůstal pozadu. Prozradil něco o trojepizodě s Brentem Spinerem. Fanoušci by neměli očekávat novou postavu, Arik Soong bude podobný svému potomku v TNG. "Ale tato postava je spíše jako doktor Frankestein," řekl Coto. Oživil 20 zárodků z Eugenických válek. Takže tu máme Soonga, který vede bandu Khanů. Věří, že genetické inženýrství je správné. 20 geneticky vylepšených lidí hrozí, že vyvolá válku s Klingonskou říší a Enterprise přibírá na palubu Arika Soonga, aby jim odpadlíky pomohl chytit. Pronásledování je zavede do dosud "neviděné" části vesmíru "Pohraničí" mezi Klingonskou říší a Orionským syndikátem.
"Tuto sezónu jsem chtěl udělat epizodu, kterou bych chtěl jako fanoušek TOSu vidět," řekl Coto. "Kdybych jako fanoušek původní série zaslechl, že dělají epizodu o Eugenických válkách a orionských otrokářích, přitáhlo by mě to k televizi."
Později ve čtvrté sezóně, by se měl objevit opět trojdílný příběh o vulkánské civilní válce. Příběh který vysvětlí rozdíly mezi Vulkánci z Enterprise a Vulkánci z ostatních seriálů. "Naši Vulkánci lžou, naši Vulkánci jsou jednolití, naši Vulkánci nejsou pacifisté. Tak jsme rozvinuli myšlenku: Co když se na Vulkánu objeví někdo, kdo řekne, že jsme se odklonili od Surakova učení? Někdo jako Martin Luther. A tím vyvolá občanskou válku.
Coto má v plánu zřetelně poukázat na paralelu mezi reformami v Evropě v 16. století a událostmi na Vulkánu. "Srovnávám vulkánské nejvyšší velení s katolickou církví, která se ve středověku odklonila od Kristova učení, stejně jako se Nejvyšší velení odklonilo od Surakova učení. Někdo se bude snažit navázat na staré hodnoty, a to způsobí nestabilitu na Vulkánu, protože on uctívá pacifismus a čistou logiku.

Na věčírku, na kterém bylo toto sděleno, se také odhalilo, že Linda Park (Hoshi Sato) chodí s Tomem Hardym (Shinzon).

TrekToday

ENT: Storm Front Part II
Druhá epizoda čtvrté sezóny Enterprise bude mít název Storm Front, Part II a jak z názvu vyplývá bude přímým pokračováním předchozí epizody. V epizodě se posádka Enterprise setká emzáky, kteří pomáhají nacistům, aby tak změnili dějiny Země. Jejich vůdce Vosk, pronásleduje časové agenty, kteří by ho chtěli zastavit. Jeho pomocníkem je Kraul, který vyslýchá vězně, kteří jsou podezřelí, že jsou časoví agenti.
Epizodu napsal Many Coto, nový výkonný producent Enterprise a bude mít premiéru 15.10. 2004.

TrekToday

 


19.7. 4.sezóna se natáčí
  O tomto víkendu se začala natáčet čtvrtá sezóna Enterprise, tedy konkrétně první epizoda s názvem "Storm Front". Tentokrát se poprvé místo na klasický film začalo natáčet s digitální kamerou Sony 900. Podle hlavního kameramana Marvina Rushe se tím zlepší jak obraz tak snadnost použití. Řekl, že když producenti viděli video natočené novou kamerou, divili se, proč už na to nepřešli dříve. Kamera má zaznamenávat více detailů při extrémně osvícených záběrech, jako při různých explozích a filmářům dává lepší obrázek o tom, jak bude vypadat finální produkt. "Po umělecké stránce si nemyslím, že diváci poznají rozdíl," dodal Rush.
První den natáčení probíhal na ošetřovně, můstku a v operační místnosti samozřejmě bez Scotta Bakuly, který je uvězněn v minulosti a první den měl volno.

TrekToday15.7. Chat se Scottem po trojce
  Přepis květnového chatu se Scottem Bakulou (kapitánem Jonathanem Archerem z Enterprise) po dotočení třetí sezóny.
V těchto dnech se začíná natáčet sezóna čtvrtá.

Správce: Vítejte při našem chatu se Scottem Bakulou! Zrovna volá ze svého auta – zdržela ho bezpečnostní prohlídka na vjezdu do Paramountu!
Scott Bakula: No, snad mě pustí... Už zvedli závoru. A teď už jedu na parkoviště… Teď mě zdraví hlídač, zrovna když parkuji… Vystupuji z auta a už jdu za vámi…

eMailbag: Seriálu Enterprise se dostává značné podpory od SaveEnterprise.com a EnterpriseProject.org. Chtěl byste něco říci všem lidem, kteří vás v posledních několika měsících tak mohutně podporovali?
SB: Odezva byla přímo neskutečná. Pomoc, kterou jsme dostali od SaveEnterprise, faxy, maily, dopisy… všechny věci, kterými lidi přispěli, pozitivní odezvy, které jsme mohli sledovat po celý rok na internetu nebo na USA Today, a také všechny povzbuzující zprávy, které se k nám dostaly v průběhu natáčení celé třetí sezóny, a to od našich fanoušků i z tisku, nám velmi pomohly a mají svůj podíl na existenci čtvrté sezóny. Skutečně nemohu dostatečně poděkovat všem, kteří nás tento rok podporovali.

Správce: Nejčastěji kladená otázka na dnešním chatu zní: "Co říkáte na nový vysílací čas pro Enterprise?"
SB: Lidé jsou z toho většinou velmi vzrušení. Myslím, že středeční večer se stal – co se konkurence týče – poněkud rušnější. Jako příklad mohu uvést poslední epizody reality show American Idol, to je hodně velký soupeř. Neřekl bych, že jsme ztráceli až tak velký počet diváků, ale přesun na páteční večer nás od American Idol oddělí. Takže naše studio je touto změnou z valné části nadšeno. Vzpomínám si, jak kdysi bylo v pátek večer Miami Vice jediným programem, který ten večer běžel, a vedlo se mu velmi dobře. A před tím po něm ani pes neštěknul. Naši fanoušci za námi půjdou kamkoliv, jsou velmi loajální a stali se velmi dobří v tom – jak dokázal program UPN - že na nás časem vždycky narazí. Takže vsázíme na to, že si nás většina páteční večer vždycky najde. A protože i pro UPN je pátek programovou premiérou, tak doufáme že z toho večera uděláme trhák. Jak pro nás, tak pro UPN.

Správce: Kdy a jak jste zjistil, že Enterprise bude pokračovat svou čtvrtou sezónou?
SB: Garry Hart ( President, Paramount Television Production ) mi zavolal, zrovna když jsem byl v New Yorku, a řekl mi, že o tom nesmím nikomu říct, což jsem dodržel. Ale vypadalo to na náš comeback. Ale protože se už v téhle brandži nějaký ten pátek pohybuji, pořád na nic nevsázím. Alespoň do čtvrtka ne. ( 20. května )

Správce: Další z častých otázek: Kolik konců jste točili v epizodě Zero Hour?
SB: Nerad kazím iluze všem těm teoretikům, kteří vymýšleli ty krásné fámy, ale natáčeli jsme jenom jeden konec.

Správce: Objevilo se také několik spekulací, že byste mohl v příští sezóně převzít také roli producenta. Jsou pravdivé?
SB: Ne.

Správce: Máte nějaké informace o tom, kdy bude vydána Enterprise na DVD?
SB: Tak to nevím, o tom nemám ani ponětí. Myslím, že nejdřív dodělají Voyager. Takže určitě až po delší době. Musí přece dát lidem čas ušetřit zase nějaké peníze.

Správce: Spousta lidí by ráda věděla, je-li něco pravdy na fámách, že by se v Enterprise mohl v jedné z vedlejších rolí objevit William Shatner (Kirk). Váš názor?
SB: Byl bych moc rád, kdyby se tak stalo, ale nic o tom nevím.

Sportsfan: Gratuluji k obnovení čtvrté sezóny Enterprise. Jen jsem se chtěl zeptat, kdy začne natáčení čtvrté sezóny a jestli byste nám nemohl alespoň naznačit další směr, kudy se bude mise ve čtvrté sezóně ubírat. Díky a pokračujte ve vaší skvělé práci!
SB: Odhadujeme, že někdy v půlce července. Prostě a jednoduše zaostáváme o tři týdny za předpokládaným programem z minulého roku kvůli pozdnímu rozhodnutí o pokračování. Proto budeme také točit 22 epizod namísto klasických 26.

RJ, Oregon: Když víte, že každému Star Treku trvalo zhruba tři sezóny, než se v TV pořádně rozjel, jak se těšíte na nadcházející čtvrtou sezónu?
SB: No, všichni jsme na novou sezónu pěkně natěšení. Všichni cítíme, že seriál v uplynulém roce postoupil mílovými kroky na všech frontách. A také všichni víme, že tady zbyla ještě spousta práce. To je vzrušující. Nejsem si jistý, kam nás autoři zavedou. Zcela očividně jsme byli zanecháni v docela velkém očekávání. A stejně jako před druhou sezónou jsem velmi dychtivý dozvědět se, co se stane. Ale řekl bych, že to jsou oni sami také.

TRAP: Dokonale jsem si užil super třetí sezónu a jak Archerovo ohnivé odhodlání vyhrálo nad většinou z Rady Xindů. Nechá TPTB kapitána Archera vypořádat se s některými z politováníhodných rozhodnutí, které musel učinit? Bylo by zajímavé sledovat Archera, jak se snaží vrátit se zpět do jeho kolejí dobré nálady. Uvidíme se příští sezónu na UPN!
SB: Souhlasím, pro Archera to byla skvělá sezóna. A jako herec jsem musel dělat spoustu zajímavých a opatrných rozhodnutí o mnoha událostech, které se měly stát a myslím, že je přirozené, že člověk – když je donucen jít proti vlastnímu přesvědčení – se snaží vrátit zpět k původnímu stylu života. Přirovnal bych to k válečným veteránům – když vyjdou z války a snaží se začlenit zpět do společnosti, do svých rolí, které měli před tím, než šli do války. Takže pro mě je jeviště pro příští sezónu připraveno – připraveno pro další průzkum a objevování charakteru, a doufám, že bude zajímavé pro všechny.

Správce: Vypadá to, že brzy na DVD vyjde i Quantum Leap?
SB: První sezóna Quantum Leap, tedy pro přesnost prvních devět dílů, protože se jednalo pouze o polovinu sezóny, vyjde na DVD 8. června. A všichni jsme natočili několik rozhovorů pro bonusové DVD. Ty, které jsem již viděl nastříhané a připravené, vypadají velmi dobře.

Ralph D.: Scotte, jako Archer v Enterprise jste skvělý. Opravdu se příští sezónu objevíte v seriálu Wayne Brady?
SB: Od Ricka a Brannona (Bragy), když jsem se jich minulý rok ptal, jsem dostal odpověď: "Pokud se nám podaří prosadit další sezónu, dostaneme ho tam." Myslím, že jsou schopni pro něj napsat dobrou a barvitou postavu a la Frank Gorshin nebo tak někdo.

Clint B.: Nyní, když třetí sezóna skončila, rád bych věděl jak jste se cítil ohledně natáčení příběhu, který se táhl celou sezónu. Co na tom bylo dobré a co špatné? Natáčíte také rád série epizod, které jsou vzájemně provázány dějovou linií, která může být opět někde zmíněna (ala The Next Generation)? Líbil jste se mi spolu s Deanem (Stockwellem) v Quantum Leap, když jsem vyrůstal, a teď jsem více než potěšen tím, že jste kapitánem první lodě Hvězdné flotily nesoucí jméno Enterprise. Přeji hodně štěstí vám i posádce.
SB: Celosezónní zápletka mě ohromila. Měli jsme tak asi pět nebo šest samostatných epizod. Ale řekl bych, že to byla naléhavost a bezprostřednost, která se táhla celou sezónou, a ta se mi líbila. A příběhy jsou tak dobré, jak zvládne autor napsat – a já měl pocit, že naši autoři překonali sami sebe. Nesleduji seriál 24, ale z toho, co jsem o tom seriálu slyšel, jsme si svým způsobem tento rok udělali vlastní 24, a to velmi úspěšně.

Stormie: Chtěl byste žít ve vesmíru Star Treku, ať už na lodi nebo mimo ni?
SB: Ano, bezesporu by se mi strašně líbilo žít ve světě Star Treku.

Banedir: Jsem fanouškem Enterprise od prvních epizod, ale každou minutu tohoto roku jsem přímo miloval, a za to vám velice děkuji. Můžete mi říci, co obnášelo natáčení scény výslechu v epizodě Azati Prime? Měl jsem opravdu starosti, protože to pro vás v žádném případě nemohlo být příjemné. Díky.
SB: No, byly to dlouhé dva dny, o tom není pochyb. A bylo to velmi nepříjemné. Ale když pracujete s dobrými herci a materiál je také dobrý, můžete se bolestí prokousat. A Scott MacDonald (ještěroidský komandér Dolim) je skvělý herec a očividně také Randy Oglesby (Degra), a také všichni ti, s nimiž jsem strávil posledních pár epizod, Rick Worthy (Xindi-primát) nebo třeba Tucker Smallwood (Xindi-Humanoid), byli přímo fenomenální. A všichni jsme věděli, že točíme opravdu dobré snímky.

Lisa: Díky za skvělou třetí sezónu! Pracoval jste také na jiných projektech, mimo Enterprise? Ještě jednou vám děkuji za to, že jste si udělal čas na chat s námi!
SB: Ne, na ničem jiném jsem nepracoval.

Mishti: Ahoj, Scotte! Gratuluji k posvěcení čtvrté sezóny! Myslím, že diváci by mohli slyšet Archera jak zpívá Portosovi – a mělo by to raději zůstat utajeno před posádkou. Co říkáte? Díky.
SB: Myslím, že Archer zpívající Portosovi a Portos zpívající Archerovi není vůbec špatný nápad. On by mohl výt pro mě a já bych mohl výt pro něj.

Sheila: Ahoj, doufám, že je vám fajn. Jsem z Anglie a ve chvíli, kdy se bude odehrávat tenhle chat, už pro mě bude kapku pozdě. Neplánujete náhodou navštívit Anglii? Nebo jste ji už někdy navštívil? Pokud ano, kterou část a líbila se vám?
SB: Momentálně neplánuji navštívit Anglii, ale v minulosti jsem ji již několikrát navštívil a líbilo se mi všude. Byl jsem v Londýně a v Bath, s rodinou ve West Bromwich, myslím i v Oxfordu a po všech památkách v Londýně. Skoro se nemůžu dočkat, až se tam znovu vrátím. Doufám, že až tam příště přijedu, budu tam hrát i divadlo. Jak jsem byl již několikrát požádán.

Sheila: Napíšete svůj životopis? (Zde je jedna nadějně doufající!) Nemám doma počítač a tohle posílám z práce, za což se asi dostanu do problémů, ale jestli se k vám můj dotaz dostane, bude to za to stát. Hodně štěstí při natáčení seriálů. I v Anglii vás máme rádi!
SB: Doufám, že nenapíšu.

Alcott1126: Když jsem vás slyšel mluvit o vašich dětech, měl jsem pocit, že jste jemný a citlivý táta. Jakou nejlepší radu založenou na vašich zkušenostech můžete dát dalším otcům? Díky.
SB: Sežeňte si pomoc. Sežeňte jakoukoliv radu od kohokoliv můžete. Je to ta nejtěžší práce a nikdo z nás na ni není připraven.

Z. Cochrane: Ahoj, Scotte! Jsem z Ruska a myslím, že by pro vás bylo zajímavé vědět, že i v Rusku je spousta fanoušků Scotta Bakuly a Enterprise. Až doposud jsme sledovali dobrodružství Enterprise, a mě by velmi zajímalo, jak Star Trek a Enterprise ovlivnily váš život. Navštívil byste někdy rád Rusko? Děkuji vám. PS: Promiňte, že je to tak dlouhé.
SB: Za prvé: ano, rád bych navštívil Rusko. Vlastně moje práce na Enterprise mi do mého života vnesla velké uvědomění ohledně budoucnosti a ohledně budoucnosti naši země ve vesmíru a o tom, jak se budeme nadále šířit z této planety. A potom to také přivádí vaši pozornost ke všem problémům, které tady na Zemi máme.

Stephanie from Paris: Chci Scottovi poděkovat za tento nový chat. Jsem z Paříže a zde jsme teprve na konci první sezóny. Ráda bych věděla, jestli Scott uvažuje o návštěvě Francie, například na festival do Cannes. Je zde spousta francouzských fanoušků, kteří by ho tam přivítali! Díky moc za Scottovu laskavost ke svým fanouškům, je nejlepší!
SB: Já už vlastně v Paříži byl, na jaře 1993. Bylo to báječné. Později jsem Paříž navštívil u příležitosti oslav 40. narozenin mé manželky a doufám, že se tam brzy vrátíme. Slyšel jsem totiž, že ve Francii si Star Trek vede špatně. A všem lidem, co znám, jsem říkal, že tomu nevěřím a že Enterprise by to měla všechno změnit.

Otázka: Ahoj, mé jméno je Jerrel a chtěl jsem vám jen říci Děkuji – když jste hrál v Quantum Leap, zobrazil jste Jimmyho, osobu s Downovým syndromem, stejně jako tělesně postiženého veterináře. Podle mě jste opravdu diváka vcítil do hrané osoby, a ten tak mohl pochopit situace, kterými my tělesně postižení musíme dnes a denně procházet. Byl jste součástí hlasu, který zastupoval tělesně postižené tím, že tyto postavy hrál, a za to jsem vám chtěl poděkovat. Děkuji vám za vaši práci a za to, že jste součást Hlasu. Také bych chtěl říct, že mám rád Enterprise a jsem členem SaveEnterprise.com
SB: Děkují vám za to, že nás sledujete a že jste přispěl svou otázkou do tohoto chatu. Jsem velmi hrdý na mnoho problémů, s nimiž jsme se v Quantum Leap vypořádali a jsem také hrdý na to, že jsem znovu součástí seriálu, který znovu reaguje na podobné problémy.

jr: Přímo zbožňuji Enterprise a doufám, že uvidíme mnohem více epizod, v nichž budete cestovat časem. Doufám, že v některé z nich uvidíme budoucí paní Archerovou.
SB: Nic nevím o budoucí paní Archerové. Pokud narážíte na zápletku epizody E2, pak si zajisté vzpomínáte, že na konci této epizody, v závislosti na tom jak si tento konec vyložíte, nemusí budoucí paní Archerová existovat. Bylo mi řečeno, že se budeme muset vypořádat s několika cestami časem, které nebyly vyřešeny v době, kdy jsme vstoupili do Delfské oblasti. Ale nic neslibuji najisto.

Otázka: Co si myslíte o vodním pólu? Protože ho hraji na střední škole, tak bych řekl že je super, že ho vaše postava taky hraje. Uvidíme někdy kapitána Archera přímo ve hře? Nebo alespoň vás, jak zase házíte míčem o stěnu?
SB: Vodní pólo přímo miluji a vím, jak je to obtížná hra. Také jsem ho hrával, když jsem byl mladší. A myslím, že čtvrtá sezóna by byla příhodnou dobou, kdy nás všechny dostat do plavek. A Porthosovi můžeme dát ty malá nafukovací křidélka pro děti.

Simon c: Je Scott Bakula vaše skutečné jméno nebo je to jenom jedno z těch opravdu cool jmen, které si herci vymýšlejí?
SB: Mé skutečné jméno je Denny Crane (to je jméno postavy Williama Shatnera z nového díla The Practise. Samozřejmě si dělal legraci.)

Designationlocutus: Ve Star Treku je mnohokrát na pozadí zápletek a příběhů a jednotlivých epizod rozebírána aktuální událost či otázka. Jaké je, dle vašeho názoru, poselství, které poslední sezóna Star Trek: Enterprise oznamuje světu, v němž žijeme?
SB: Seriál se již zaobíral mnoha otázkami, historickými i aktuálními, ohledně naší planety. Řekl bych, že velká zpráva dnešního roku má co dělat s odplatou, pomstou, nedorozuměním, chamtivostí a s potřebou rasy vládnout a vytvářet pro sebe bezpečné místo k životu. Pokud to někomu zní povědomě, anebo vám to připomíná některou z nedávných událostí, nebudu se o tom s vámi přít. Jen řeknu, že mnoho lidí cítilo na začátku třetí sezóny, že budeme nuceni k protiútokům a že budeme muset být ničiví, a to bylo určitě znamení věcí příštích. A to vlastně není v souladu s původní Roddenberryho vizí ani v souladu s žádnou filosofií Star Treku.

Otázka: Co jste si myslel o Archerově činech v epizodě Damage? Myslíte, že účel světí prostředky? Co byste v jeho situaci dělal vy?
SB: Myslím že to byla velmi komplikovaná epizoda a řekl bych, že každá epizoda nebo televize, která je schopná rozhýbat takové emocionální a kontroverzní reakce je dobrou televizí. Nemohu dost dobře říci, co bych na jeho místě udělal já, protože myslím, že nelze takovéto otázky zodpovědět jen hypoteticky. Musíte tam skutečně být, musíte v oné realitě a v onom momentu skutečně žít a jedině tehdy budete schopni nahlédnout do svého srdce a budete schopni učinit taková rozhodnutí. Ale řekl bych, že Archer měl tehdy na výběr.

Shaka1000109: Líbila se vám spolupráce s Casey Biggsem?
SB: Ano, rád jsem s ním spolupracoval. Bylo to pro mě a pro Archera nepříjemná epizoda a bylo to o protivnosti a ochlazování vztahů na scéně a to někdy dokáže ovlivnit vaše vztahy mimo kameru. Ale Casey je očividně profesionál, který se tu pohyboval i dříve, a odvedl skvělou práci.

Set-in-japan: Archer často dostává naléhavá volání uprostřed noci. Je to jen výmluva, abyste si mohl svléknout tričko?
SB: Už dříve mi bylo sděleno, že den a noc nemají ve vesmíru příliš velký smysl. Jednoduše jste buď ve službě nebo mimo ni a v tomto roce jsem vlastně skoro nikdy nebyl mimo službu. Ale autoři nikdy nevybočují ze svých zajetých kolejí co se svlékání mého trička týče. S výjimkou Phyllise (Stronga ).

Otázka: Scotte, když se nyní Jolene tak vesele směje, nerozesmívá občas i vás?
SB: Jolene nás rozesmívá mnoha zvláštními věcmi, a její smích je vlastně jednou z nich. Ale asi si na scéně dopřáváme až příliš mnoho zábavy, což poněkud kazí náladu našim producentům.

ToolPackinMama: Scotte, máte nějaký skutečný vztah k Portosovi?
SB: Ne, Portos je profesionální, dobře vycvičený pes, který, zatímco je velmi přátelský na scéně, mimo ni se raději drží se smečkou ostatních psů v dodávce.

PhotonDorito: Unaví vás někdy natáčení seriálů a filmů, nebo je to pokaždé nové a zábavné?
SB: Jsou časy, kdy jste na scéně například 18 hodin, kdy vám každý připadá poněkud rozostřený a vy se divíte, co tam ti dotyční dělají, ale většinu času se ohromě bavíme, a když pracujete tak dlouho jako my, tak vám to pomůže v tom, že vám čas ubíhá rychleji.

Cochran: Jako první kapitán hvězdné lodi pokřtěné Enterprise: nemáte pocit, že je nejvyšší čas, aby Archer udal všem příklad a našel si konečně nějaký objekt milostného zájmu?
SB: Nemyslím, že to pro mě bude kdy možné. Neřekl bych, že bude kdy dostatek času a epizod, v nichž bychom našli dostatečný počet objektů milostného zájmu, abychom aspoň vyrovnali základy položené kapitánem Jamesem T. Kirkem. A navíc – musíme přece některé z těch koček nechat na pokoji, aby je pak mohl najít, ne?

BWMKappaSig: Jaká byla vaše reakce na smrt majora Hayese?
SB: Byl jsem pořádně překvapen, už jak jsem si přečetl scénář. Ale řekl bych, že pro nás odvedl kus skvělé práce v průběhu celé sezóny, a že jednotka MACO posloužila dobrému účelu a vypadala hrdinsky a čestně, a že taky přineslo mnohé postavě Malcolma Reeda. Bude nám chybět, ale pro seriál to bylo velmi úderné. A realistické.

SB: Takže všichni na západním pobřeží – už to zabalte, jděte se podívat na seriál a popovídáme si některý podzimní pátek. Někdy v září. Všem vám velice děkuji za všechnu podporu! Já se vrátím! Podepsán Guvernér státu Kalifornie.

Správce: Scotte, ještě jednou mockrát děkujeme za bezvadný chat. A vám všem díky za bezvadné otázky!

Redakce děkuje Darkknightovi
Zdroj Startrek.com11.7. ENT: Storm Front
  První epizoda čtvrté sezóny Enterprise naváže tam, kde skončila předchozí epizoda Zero Hour a navíc se v ní opět objeví motiv Časové studené války. Epizoda by měla mít název "Storm Front". Archer se ocitá v zajetí nacistů, kteří jak se ukáže, jsou povětšinou lidé. Když je nacistickými vojáky převážen v džípu, ten je napaden a Archer se probouzí v bytě Alicie Silversové, která sympatizuje s odbojem. A jaký je rok? 1944. A jaké je místo? New York.
Jak se ukáže, Němcům se podařil masivní vpád do Severní Ameriky, Afriky i Ruska. Washington padl a vybombardovaný Bílý dům je nyní v rukou Nacistů. Němci dostali výtečnou pomoc, mimozemského velitele Voska, který je zásobil futuristickými zbraněmi a pomohl jim v plánování.
Populace ale o mimozemském zásahu nemá ani potuchy. Když Archer Alicii začne vyprávět o mimozemšťanovi, kterého viděl ve stanu, Alicia pouze řekne, že slyšela nějaké fámy. Ale slíbí mu, že díky svým kontaktům v americkém odboji ho představí někomu, kdo by mohl vědět víc...
Mezitím na ošetřovně Enterprise umírá časový agent Daniels. Jěho tělo je v jakémsi toku. Některé části jeho těla stárnou a některé naopak mládnou. Dřív než upadne do bezvědomí, řekne T'Pol, že posádka musí někoho zastavit. Touto záhadnou hrozbou se nakonec ukáže být Silik, který ukradne raketoplán Enterprise a zamíří s ní k Zemi...

Trektoday

 
Enterprise IV.
Výkonný producent Rick Berman nedávno řekl, že příběh z třetí sezóny Enterprise bude vyřešen během několika prvních epizod sezóny čtvrté.
"Už teď jsme si obecně zmapovali prvních šest nebo sedm epizod," řekl Berman v rozhovoru pro 116 číslo "Star Trek Magazine". Pro první epizodu už máme dokonce příběh. Problém s Xindy bude vyřešen během prvních tří epizod. A tím myslím situaci, ve které se postavy seriálu nachází po poslední epizodě třetí sezóny "Zero Hour", ve které se Archer probudí v zajetí neznámých mimozemšťanů v nacistických uniformách."

Následující díly už nebudou rozehrávat příběh, který by se roztáhl přes celou sezónu. "Máme v plánu sezónu rozdělit na několik kvalitních mini-sérií. Jsme ve stejné situaci jako po filmu First Contact. Další film prostě nemohl být o tom, jak Picard opět zachraňuje celou Zemi. Stejně tak nyní nemůžeme opakovat model z třetí sezóny. Na druhou stranu rozhodně se nechceme vrátit ke konceptu první a druhé sezóny, kdy šlo hlavně o prozkoumávání vesmíru."

Many Coto (bývalý scénárista seriálu Odyssey 5) se navíc více zapojí do přípravy námětů na další díly. První epizody čtvrté sezóny už Berman a Braga plánovali s ním. "Máme v rukávu pár velkých překvapení. Věci, které nám připomenou Původní sérii (TOS). Objeví se několik herců, kteří jsou divákům známí."

Berman také poskytl rozhovor pro Star Trek Communicator, ve kterém popřel odchod Brannona Bragy z tvůrčího týmu. "Zřejmě se ta informace nějak zkomolila nebo byla špatně pochopena." Dominic Keating (Malcolm Reed) na jednom conu totiž řekl, že Braga přejde "na zadní sedadlo" a stane se pouhým konzultantem s tím, že jeho práci převezme Many Coto. "Many Coto si skutečně polepší, bude více zainteresován a skutečně to má co dělat s tím, že se spolu s Brannonem věnujeme i zcela novému projektu." Ale neznamená to, že opustí Enterprise. "Brannon zůstává."

Další info o čtvrté sezóně překvapivě vyslovila Marina Sirtis (Deanna Troi). Prozradila že se v seriálu objeví Brent Spiner (Dat) a to hned ve třech epizodách. Spiner se má objevit bez nalíčení a nebude hrát androida Data, ale dedečka Datova tvůrce Nooniana Soonga. Noonian Soong se poprvé objevil v epizodě Nové generace "Brothers", kde si ho právě zahrál Brent Spiner. Epizody by měly mít premiéru během listopadu, kdy se rozhoduje o umístění reklam na další období.

Trektoday10.7. Nový scénárista v Enterprise
  Star Trek Enterprise vstoupí do své čtvrté sezóny s novým scénáristou na palubě.

Alan Brennert, který pracoval s výkonným spoluproducentem Mannym Cotem na sérii 'Odyssey 5', se stane nejnovějším přírůstkem v scénáristickém personálu Enterprise. Uvedl to Rick Berman v interview pro magazín "Star Trek Communicator".

Kromě své práce na Odyssey 5, se Brennert podílel i na jiných science fiction projektech jako například na sérii 'The Twilight Zone' či 'The Outer Limits'. Mimo televizní arénu napsal také několik komiksů (Batman, Daredevil, Wonder Woman), románů jako 'Time and Chance' a 'Kindred Spirits' a bezpočet krátkých povídek publikovaných v science fiction časopisech. Jednou z nich je například 'Ma Qui', která v roce 1991 získala cenu Nebula v kategorii 'Nejlepší krátká povídka'.

Brennert se podílel také jako producent na sérii 'L. A. Law' na začátku roku 1990. S touto sérií získal cenu Emmy v kategorii 'Nejlepší dramatická série' a také nominaci v kategorii 'Nejlepší scénář' za epizodu "Mutinies on the Banzai". Napsal také scénáře ke dvěma epizodám série 'China Beach'.

V minulém roce byl vydán jeho nejznámější román, "Moloka'i". Román se odehrává v roce 1890 a vypráví příběh havajské ženy, která se nakazí v sedmi letech malomocenstvím a je poslána do vyhnanství na ostrov Moloka'i.

Trektoday

Film o válce s Romulany?
Jedním z tipů na další celovečerní Star Trek film jsou i romulanské války.

Výkonný producent Star Trek Enterprise údajně prozradil magazínu "Star Trek Communicator", že v této sérii nemůže hrát hlavní roli válka s Romulany, kvůli možnému střetu s chystaným filmem.

"Je to zajisté jedna z věcí, o kterých v současnosti diskutujeme," řekl údajně Braga. "Ale uvažujeme také o jistém prequel filmu, který by měl mapovat válku s Romulany, proto se toho v sérii nechceme příliš dotýkat." Ve stejném magazínu současný šéf Rick Berman řekl, že Star Trek XI by se mohl odehrávat před Kirkovou érou, nebude však navazovat na ST:ENT.

K prvnímu setkání s Romulany došlo v druhé sezóně série Star Trek Enterprise v epizodě Minefield, ve které NX - 01 nevědomky zabloudila do romulanského teritoria. Podle "historie" Star Treku, byla Romulanská neutrální zóna ustanovena v roce 2160 po dlouhé válce mezi Zemí a Romulany. V epizodě "Zero Hour" se dostáváme již do roku 2154, a podle toho by se tedy válka s Romulany měla odehrávat právě během období série Star Trek Enterprise.

Braga také hovořil o vývoji příběhové linie pro čtvrtou sezónu 'Enterprise', včetně návratu námětu studené časové války. "Jednou z věcí, o které jsme hovořili je ukončení studené časové války jednou provždy," údajně řekl. "To je také pravděpodobně to, oč se budeme snažit v první epizodě. Nemohu to však zatím zcela potvrdit, protože o tom stále ještě jednáme. Myslím si však, že by mohlo být zajímavé, po třech sezónách vše odhalit a nějak zakončit."

"Založení Federace je jedna z věcí, kterou se začneme velice intezivně zabývat. V tomto období jsou některé důležité mezihvězdné události a konflikty, které umožnily zformování Federace. Více se také zaměříme na události na Zemi. Možná by se mohlo objevit i něco souvisejícího s Eugenickými válkami."

Trektoday1.7. Čerstvý ženáč
  Podle filmové databáze se Connor Trinneer, představitel šéfinženýra Charlieho "Trip" Tuckera z Enterprise, který se mimo jiné může pyšnit titulem prvního těhotného muže ze Star Treku, oženil 5. června s divadelní herečkou Arianou Navarre.
Gratulujeme :)

QuillaH30.6. Berman o 4. sezóně Enterprise
  Rick Berman, výkonný producent Enterprise, poskytl časopisu "Starburst" rozhovor, ve kterém řekl, že měl jisté pochyby, když se rozhodovalo o pokračování seriálu čtvrtou sezónou, ale věřil, že seriál bude pokračovat. Teď když Enterprise nebude soutěžit s pořady jako Smallville nebo American Idol, řekl, že by se konečně mohlo zadařit. Právě páteční čas pomohl seriálům jako JAG nebo Akta X.

"Seriál se stal mnohem ostřejší, zejména co se týče vývoje postav pozitivním směrem," řekl Berman o třetí sezóně a zároveň přiznal, že souhlasí s kritikou prvních dvou sezón, které byly "relativně měkké". Měl pocit, že Archer se musí "stát rozhodnější" a Tucker nesmí být ten "hodný hoch od vedle". Prozradil, že vztah Tuckera a T'Pol bude pokračovat i ve čtvrté sezóně.

Na třetí sezóně zejména ocenil vyváženost mezi jednotlivými epizodami a vyvíjejícím se hlavním příběhem. "Bylo tam mnohem více akce a zvratů." Které navíc uvedly další sezónu "úžasným překvapením". "Jsem rád, že se nám to podařilo vyrobit tak rychle a s tak těsným rozpočtem. Ke konci sezóny se vždy musíte nějak vyrovnat s rozpočtem a velmi mě povzbudilo, že se fanouškům poslední epizoda líbila." Konec sezóny byl pro Bermana něco jako konec DS9. "Museli jsme dokončit mnoho podpříběhů. Nebylo jich tolik jako u DS9, protože tam bylo mnohem více postav."

William Shatner nedávno řekl, že má jistý nápad pro Enterprise a Berman nyní dodal, že má v plánu se s Billem sejít a probrat možnosti jako ho dostat do seriálu. Doufá, že to bude jen jedna z mnoha drobností, které se objeví v příští sezóně. Budou se dál objevovat postavy a herci z předchozích sérií, kteří se tam dostanou logickou a zábavnou cestou.

Great Link10.6. Keating hovořil s BBC
  Herec série Star Trek: Enterprise, Dominic Keating, hovořil v novém rozhovoru pro BBC o své roli 'Malcolma Reeda' a budoucnosti této série, jejíž dosud poslední epizoda "Zero Hour" byla v Anglii vysílána teprve v pondělí 7. 6. 2004. "Je to dobré finále - řekla má přítelkyně, když ten díl viděla v Americe o týden a půl předtím, a dodala, že to bylo naprosto ohromné," řekl Keating. "Myslím, že to zakončilo sezónu opravdu dovedně, bylo tam hodně akce a dobrodružství stejně jako napětí a samotný konec rozhodně nikoho nenechal chladným a rozhodně mnohým vrtá v hlavě a diví se, co to právě viděli."

Keating dále řekl, že on a zbytek obsazení byli během této sezóny velmi nervózní, stále se ptali, zda Star Trek bude pokračovat nebo bude náhle ukončen. "Je to asi pět, šest měsíců, kdy jsme se o tomto možném kroku dozvěděli a rozhodně nás to netěšilo 'Zatraceně, to se musí stát zrovna našemu seriálu.', to jsme si mysleli," řekl. "Já jsem z toho byl spíš ustaraný. Podepsal jsem smlouvu na sedm let a říkali mi, že sérii budou sedm let vysílat a najednou to vypadalo, že po třetí sezóně bude konec. A to ani nepočítám, že následující tři roky jsem nepočítal s jinou prací a koupil jsem dům a jen si pomyslel "Ooh, jestlipak si budu moct dovolit hypotéku", tak si dokážete představit, jaká to byla úleva, když jsme dostali rozhodnutí."

Herec dále řekl, že vztahy mezi novým managementem UPN (od doby sloučení se CBS) a Paramount Television jsou špatné, nechávají 'Enterprise' svému osudu. Reportér BBC se zeptal, zda si myslí, že série splní původní sedmiletý plán. "Řekl bych, že ne, naneštěstí," odpověděl Keating. "Jsou pro to dva argumenty. Prvním je, že Paramount vydělal spoustu peněz z ST sérií za posledních sedmnáct let a nechce je všechny investovat zpět do dalšího Star Treku, který mu tolik nevydělává. A pak, nový management mění strukturu UPN, aby vyloučil malou sledovanost svých seriálů a mám bohužel dojem, že se do těchto 'představ' my nevejdeme. Ale protože Star Trek je stále pro ně číslo jedna, je to zároveň i dvousečný meč. Mají nás rádi natolik, že se nás zbavit nemohou."

Herec dále přirovnal 'Star Trek: Enterprise' k "chudému bratranci, který právě přišel na večeři", když popisuje současné vztahy s UPN. Keating se stal také dalším, kdo naznačil, že spolutvůrce a výkonný producent 'Enterprise', Brannon Braga, bude zřejmě na čtvrté sezóně série výrazně méně pracovat. Štafetu po něm by měl převzít Manny Coto. "Dělal na Star Treku téměř patnáct let a myslím, že je už z toho unavený," řekl Keating. "Věstí to rozhodně něco dobrého. Manny Coto má skvělé nápady a je určitě dobrý scénárista a Brannon na to bude stále dohlížet. Myslím, že by mohli přijít s něčím docela zajímavým."

Trekweb28.5. Chat s Archerem
  Scott Bakula, který hraje postavu kapitána Jonathana Archera v sérii 'Star Trek: Enterprise' předpokládá, že seriálu se bude dařit i v jeho novém vysílacím čase, v pátek večer.

V chatu na internetových stránkách StarTrek.com Bakula řekl, že díky posunutí série na páteční večer nebude muset soupeřit se sériemi jako je například 'American Idol', u kterého je předpokládaná velká sledovanost. "Myslím si, že středeční večer se stal velmi konkurenční, například dnešní večer bude zároveň odvysílán finálový díl 'American Idol,' to je těžký kalibr," dodal. "Nemyslím, že ztratíme diváky, ale naopak, páteční noc nás oddělí od této konkurence."

Bakula dále řekl, že obsazení a produkce sdílí stejné nadšení z tohoto přesunu a stejně tak exekutiva v něj vkládá velké naděje. "Celkově jsou všichni nadšení," řekl. "Stejně tak i studio je z tohoto kroku nadšeno. Když si zpětně vzpomenu, na tuto dobu byl třeba přesunut seriál 'Miami Vice' a stal se jednou z nejoblíbenějších sérií tohoto vysílacího času. Předtím než byl tento čas označen jako 'mrtvá zóna.'"

Bakula hlavně důvěřuje oddanosti fanoušků 'Enterprise,' kteří si seriál naleznou ať by se přesunul kamkoliv. "Z toho co vím o našich fanoušcích, věřím, že by si nás našli kdykoliv. Jsou neobyčejně loajální a dokázali to i sledovaností na UPN, kdy si nás dokázali v posledních pěti či šesti týdnech velmi dobře najít. Tak jaký pád sledovanosti, když si nás v pátek najdou! Počítáme s tím! A protože to je v pátek večer nové premiérové vysílání, máme možnost získat tuto noc pro UPN a pro nás."

Podpora fanoušků byla pro čtvrtou sezónu série 'Enterprise' rozhodující, poznamenal Bakula. "Pomoc, kterou jsme dostali od SaveEnterprise, faxy, emaily, dopisy, všechna ta podpora lidí, kteří přispívali, pozitivní odezva, kterou jsme celý rok cítili na internetu, hlasování na 'USA Today,' podpora fanoušků po celou sezónu a také tisku, to všechno rozhoupalo televizní síť a velkou měrou přispělo k naší čtvrté sezóně," řekl. "Nemohu ani dostatečně všem poděkovat za to, co pro naši podporu udělali."

Bakula dále fanouškům řekl, že slyšel o obnovení série již před vydáním oficiálního prohlášení, ale přesto si nebyl jist, zda se UPN na poslední chvíli nerozhodne jinak. "Volal mi Garry Hart (prezident Paramount Television Production) a řekl mi o tom, ale s tím, že si to zatím mám nechat pro sebe. A protože už tento byznys znám, proto jsem o tom radši nikomu neřekl, dokud to ve čtvrtek nebylo potvrzeno," odhalil Bakula.

Bakula také musel čelit otázkám k 3. sezóně série Enterprise, konkrétně o alternativním konci finálové epizody série v případě, že by již nepokračovala. Bakula však tyto fámy rychle rozptýlil. "Nevím, jak rozbít všechny ty fámy tvořené konspiračními teoretiky, ale opravdu jsme měli od začátku jen jeden konec," řekl.

Fanoušci také navrhli mnoho nápadů, co by chtěli vidět během další sezóny, včetně většího hudebního projevu kapitána Archera. Když jeden fanoušek navrhl, že by kapitán mohl zpívat se svým beaglem, Bakulu ten nápad zaujal. "Myslím, že zpěv Archera a Porthose by nemusel být špatný nápad," komentoval Bakula. "Mohli bychom si oba zavýt."

Herec se dále vyjádřil ke směru vývoje své postavy. "Jsem rád, že situace přinutila Archera udělat obtížná rozhodnutí, která by jinak neudělal. Je to Archerova velká sezóna," dodal. "A jako herec jsem se to snažil podat co nejzajímavěji, tak jako by se ty události skutečně staly a bylo nutné si zvolit a myslím, že jeho chování je v tomto naprosto přirozené, tak, jak by člověk jednal přinucen okolnostmi. Podobně jako je tomu u válečných veteránů, když skončí válka a musí se integrovat zpět do společnosti. Jsou přinuceni vrátit se do svých rolí, které opustili, když odešli do války. V další sezóně bych se chtěl soustředit na zkoumání a odhalování své postavy, což jak doufám vzbudí zájem u každého."

Přepis chatu lze nalézt na webových stránkách StarTrek.com!

Trektoday & StarTrek.com27.5. Dr. Phlox poděkoval
  John Billinglsey, který hraje Dr. Phloxe v sérii 'Star Trek: Enterprise,' pochválil fanoušky za úsilí o podporu seriálu a řekl, že právě oni byli tím "nástrojem," který pomohl rozhodnout stanici UPN přinést divákům čtvrtou sezónu seriálu.

Na svých oficiálních stránkách, Billingsley fanouškům osobně poděkoval za jejich kampaň pro záchranu 'Enterprise.' "Velice vám všem děkuji," napsal. "Vaše úsilí bylo nástrojem, který povzbudil UPN k obnovení seriálu pro další sezónu. Doufám, že vaši důvěru odměníme opravdu skvělou sezónou." A jaký bude Phlox do budoucna? Nikdo zatím neví, ale Billingsley už uvažuje, "Možná se znovu objevím nahý, kdo ví."

Trektoday26.5. Braga ustoupí z 'Enterprise'
  Brannon Braga, spoluautor 'Star Trek: Enterprise', možná pro další sezónu tohoto seriálu ustoupí do pozadí a umožní jednomu ze scénáristů, aby na sebe převzal jeho odpovědnost.

V rozhovoru pro 'Dreamwatch' Braga řekl, že si již nebyl jistý zda své dílo, v podobě třetího vysílacího roku 'Enterprise', dokáže překonat.

Braga dále dodal, že cítí poslední sezónu seriálu jako to nejlepší, co kdy v jakékoliv Star Trek sérii, na které pracoval, stvořil a zároveň poznamenal, že jeho nástupci pro další sezónu by mohli být Chris Black nebo Manny Coto.

Braga v současnosti pracuje spolu s výkonným producentem Rickem Bermanem na novém seriálu, který popsal jako science fiction, ovšem "ne sci-fi s lidmi na hvězdných lodích či s mimozemšťany." Zřejmě to je další důvod, proč se již nechce naplno věnovat 'Enterprise.'

TrekWeb & Trektoday25.5. Interview s Phloxem
  StarTrek.com na svých stránkách uveřejnil video interview s Johne Billingsleym (Phlox) o posledním dni natáčení třetí sezóny 'Star Trek: Enterprise.'

Redakce24.5. Shatner v Enterprise?
  Poslední vydání magazínu 'Star Trek Monthly' přináší exkluzivní rozhovor s výkonným producentem Treku Rickem Bermanem a narážkami na finálovou epizodu 3. sezóny 'Enterprise', "Zero Hour" a 4. sezónu této série. "Všechno směřuje ke skutečnému finále. Nevím, zda 'rozhodnost' je to správné slovo, avšak rozhodnutí bude mít významný vliv na další příběhovou linii a čeká vás rozhodně velmi vzrušující konec," řekl Berman novináři Ianu Spellingovi. "Mohu jen říci, že určité elementy příběhu zůstanou nevyřešeny." Za svou nejoblíbenější epizodu považuje Berman díl 'Similitude' ze 3. sezóny série. "Myslím si, že 'Similitude' byla klasická Star Trek epizoda pojednávající o sporné otázce jak na úrovni emoční, tak na úrovni etické. Je to velmi provokativně a skvěle uděláno."

Nyní se začíná chystat 4. sezóna 'Star Trek: Enterprise', co tedy můžeme očekávat? Berman potvrdil, že opravdu hovořil s hvězdou Treku Williamem Shatnerem o hostující roli v 'Enterprise' a doufá, že právě William Shatner přivábí ke 4. sezóně seriálu více diváků. "Bill je velmi zaměstnaný, v současnosti dělá na seriálu 'The Practice' a chystá se pracovat i na jeho pokračování," řekl Berman. "Jednal jsem s ním minulý týden, kdy jsme hovořili se studiem o směru, který by se další sezóna série měla ubírat a padly dva různé nápady, které by mohly Billa přivést do seriálu a mohly by mu takříkajíc sedět. Slibujeme si od toho vyšší sledovanost nové sezóny."

Více z rozhovoru s Rickem Bermanem se můžete dočíst v původním článku na Sci Fi Pulse.

TrekWeb & Sci Fi Pulse23.5. Fanoušci zachránili Enterprise
  Dawn Ostroff, ředitel programové zábavy na UPN potvrdil, že fanoušci svým ohlasem přispěli k rozhodnutí televizní sítě o obnovení 'Star Trek: Enterprise'.

"Obdrželi jsme velké množství pošty od věrných fanoušků Star Treku, kteří volali po uchování tohoto seriálu. Můžeme se tedy domnívat, že tito diváci budou následovat 'Enterprise' i v jejím novém vysílacím čase," řekl Ostroff na prezentaci vysílacího plánu UPN, 20. května v New Yorku. Ostroff se dále zmínil, že dalším pulsem pro uchování bylo i vítězství série v hlasování 'USA Today', kde 'Enterprise' získala 70% hlasů voličů. Nová sezóna 'Enterprise' bude obsahovat podle televizní sítě "ještě větší množství akce spolu s velkolepými speciálními efekty". Nadále se bude rozvíjet i původní časová zápletka a vztah mezi T'Pol a Tuckerem.

Bezprostředně po oficiálním prohlášení UPN následovalo poděkování fanouškům za jejich snahu o záchranu tohoto seriálu.

'The Enterprise Project' taktéž poděkoval UPN, Paramountu a Viacomu za jejich rozhodnutí, pokračovat čtvrtou sezónou. Zakladatel MJ Rogers řekl, "Jsme velmi potěšeni, že ve skutečnosti přeci jen naslouchali hlasům fanoušků." Proto se tato skupina rozhodla uveřejnit novou reklamu v novinách 'The Hollywood Reporter', která vyjádří jejich uznání.

'SaveEnterprise.com' na svých stránkách uvěřejnila poděkování "každému, kdo pomohl v kampani za záchranu 'Star Trek: Enterprise' psaním dopisů, posíláním faxů, psaním emailů, voláním i sledováním série každou středu." Stránky taktéž povzbudilo ocenění exekutivy, která se rozhodla uchovat sérii ve vysílání.

Trektoday

Major Hayes odpovídal
Steven Culp (major Hayes) nedávno odhalil, že měl o bojových scénách a svém účinkování v nich pochyby.

V chatu s fanoušky na stránkách StarTrek.com Culp řekl, že chtěl původně roli majora Hayese odmítnout. "Moje manažerka mi jedno odpoledne zavolala a řekla, že by měla pro mě roli v 'Star Trek: Enterprise', poslala mi materiály, ale nebylo to moc stránek, a proto jsem zvažoval, že to nevezmu. Ale Ron Surma, šéf castingu, moji manažerku ujistil, že toto je postava, která se během sezóny dostane do popředí. V té době se hovořilo až o deseti epizodách, tak jsem se rozhodl jít do toho a přečíst si scénář."

Přestože je 'Enterprise' označována jako jeho první role v Treku, není tomu zdaleka tak. Culp byl již předtím obsazen ve filmu 'Star Trek: Nemesis' coby Rikerův nástupce, komandér Madden. Ale tuto roli předtím také téměř odmítl. "Vím, že to zní jako bych byl nejvybíravější herec na světě," řekl Culp, "ale má první odpověď zněla 'absolutně ne.' Byla to jen taková malá scénka. Ale jak jsem skončil se čtením scénáře, pomyslel jsem si, že je to ohromný scénář a rozhodl jsem se, že bych chtěl postavu Maddena ve filmu určitě hrát a byl to pro mne nepopsatelný zážitek, převzít na konci filmu hodnost zástupce velitele na Enterprise."

Nevzpomínáte si na takovou scénu? Nic překvapivého, je to jedna ze scén, která byla z konečné verze filmu vystřižena a objevila se pouze na DVD. "Když jsem slyšel, že vystřihli 40 - 50 minut z filmu, měl jsem pocit, že jedna z těch scén je právě ta má a bohužel jsem měl pravdu. Viděl jsem ji na DVD a musím říct, že jsem to mohl zahrát lépe. Přesto si ale nemyslím, že by kvalita mého hereckého projevu měla vliv na to, aby scéna vystřižena nebyla."

Fanouškům je však Steven Culp znám spíše jako major Hayes a jako takový se stal částí historie Treku. "Myslím si, že je to senzační," řekl Culp. "A opravdu je to historické. Je to série, která je svým vlastním mýtem. Je to série, která měla hluboký dopad na naši kulturu a stále s sebou nese myšlenky míru a jednoty mezi zdánlivě neslučitelnými a rozdílnými kulturami. Inspiruje nás ke zkoumání vesmíru a akceptaci světů, které nejsou stejné jako náš a to je odkaz, který byl, je a bude nadčasový. Jsem hrdý, že jsem jeho částí."

Pokud jde o to, zda zůstane i nadále částí Treku, herec si doposud nebyl jistý. 'Myslím, že záměrem vzniku MACO byla příběhová linie s Xindi, ale je možné, že užijí MACO i v další sezóně. Nemohu mluvit za scénáristy a producenty, ale myslím si, že ještě ani nikdo z nich pořádně neví detaily další sezóny. Nemohu vyloučit, že bych se v budoucnu objevil ve Star Treku v jiné roli."

Více informací naleznete v přepisu chatu, ve kterém Culp hovořil o akčních scénách, svých rolích v sériích jako 'JAG' a 'West Wing' a svém novém filmu 'The Sister'. Informace o samotném Stevenu Culpovi můžete nalézt na neoficiálních fan stránkách, TotallySteven.com.

Trektoday & StarTrek.com22.5. Budoucnost Star Treku?
  Zprávy o budoucnosti seriálu Star Trek a jeho celovečerních filmů jsou evergreenem jak v jeho domovině, tak následkem toho i na Sardenu. Článek na těchto webových stránkách si tentokrát bere na mušku prohlášení Ricka Bermana a možný další vývoj 'Star Trek: Enterprise'.

Redakce20.5. Enterprise oficiálně pokračuje
  Už můžete dýchat snadněji: Enterprise bude oficiálně pokračovat.

Na tiskové konferenci v New Yorku dnes UPN potvrdila, že 'Star Trek: Enterprise' bude pokračovat čtvrtou sezónou, ale ne již ve svém pravidelném středečním čase. Místo toho bude seriál vysílán v pátek ve 21:00. Předcházet bude ve 20:00 opakování reality show 'America's Next Top Model'. Stanice UPN slíbila, že další sezóna 'Enterprise' přinese "více akce spolu s velkolepými speciálními efekty" a rozvine více příběhovou linii jako například vztah mezi T'Pol a Tuckerem a také "tajemně zaplete časovou zápletku."

Přesunutím 'Enterprise' na pátek se tak tento seriál už nebude muset utkávat se sérií WB 'Smallville' a UPN bude tak jedinou televizní sítí, která v tomto čase uvede seriál s tématikou science-fiction. Nyní bude 'Enterprise' soutěžit se sériemi jako NBC 'Law & Order: Criminal Intent' a 'JAG', nováčkem 'The Jury' na stanici Fox a komediálním blokem na ABC a WB. 'Enterprise' přece jen možná bude mít konkurenci v kabelové stanici Sci-Fi Channel, která sestavuje speciální program pro pátek, ale přece jen tuto stanici sleduje jen menšina amerických diváků (samozřejmě z důvodu dostupnosti).

Trektoday18.5. Trinneer je zpět
  Connor Trinneer (Trip Tucker) "byl povolán", aby se vrátil k práci na 'Star Trek: Enterprise', řekl to údajně při rozhovoru s fanoušky tento víkend.

Dark Horizon oznámil, že Trinneer byl na londýnském Expu, které se konalo tento víkend, dotazován, jestli nemá nové zprávy o pokračování série. Trinneer měl odpovědět, že on a Dominic Keating (Malcolm Reed) byli požádáni, aby se vrátili zpět k práci na seriálu. Keating taktéž navštívil stejnou akci v Británii.

Očekává se, že UPN udělá oficiální prohlášení o osudu 'Enterprise' nejpozději tento čtvrtek, 20. května, při prezentaci svého podzimního vysílacího schématu. Originální článek naleznete na stránkách Dark Horizons.

TrekToday11.5. Tinneer doufá ve 4. sezónu
  "Během této sezóny jsme shromáždili velké množství energie, která by měla pohánět další příběhovou linii," řekl Connor Trinneer (Tucker) o právě vysílané třetí sezóně Star Trek: Enterprise. Řekl, že on a Dominic Keating (Reed) se stali velkými přáteli i mimo natáčení a vyjádřil svou víru, že série bude pokračovat i další sezónou.
"Myslím, že by nemělo smysl neudělat ani 100 epizod, protože peníze se akorát tak vrátí zpět," uvedl Trinneer pro magazín Starburst (The Great Link). "Vybudovali jsme dobrou příběhovou linii, kterou vedeme ke konci," řekl o rozuzlení příběhu s rasou Xindů. Trinneer dále řekl, že příběhová linie odráží "to co všichni cítíme v rámci globálních událostí," dodal. "Myslím si, že tento rok byl prakticky přenesením skutečných událostí do seriálu, tak jak jimi i ve skutečnosti lidé procházeli."

Stejně jako Trip má i Trinneer sestru "kterou velmi vroucně miluje," a tak byl překvapen, jak snadno dokázal zahrát muže, který o svou sestru přišel. Na druhou stranu je to všechno pro něj i hodně vyčerpávající.
Pokud jde o jeho vztah k T'Pol, Trinner uvedl, že ví o některých fanoušcích, kteří "opravdu nesnáší, že Trip a T'Pol mají poměr" a proto ujistil, že se vztah mezi nimi změní. Jen ještě netuší jak, protože jim producenti nechtějí dopředu nic říkat. "Jen po nás chtějí, abychom to hráli opravdově a myslím, že se to vyvine skvěle".

Celý rozhovor lze nalézt v posledním vydání magazínu Starburst.

Trektoday + Trekweb10.5. Enterprise bez ocenění
  Seriál Star Trek: Enterprise neuspěl při Saturn Awards 2004 udílených Akademií science fiction, fantasy a hororových filmů, přestože bývalý scénárista Star Treku, Ron Moore, získal cenu za svůj seriál "Battlestar Galactica".

"Enterprise" byla v kategorii Nejlepší televizní seriál poražena sériemi "Angel" a "CSI: Crime Scene Investigation". Scott Bakula (Archer) byl poražen v kategorii Nejlepší herec Davidem Boreanazem ze série "Angel" a Jolene Blalock (T'Pol) musela ustoupit Amy Ackerové, taktéž ze série "Angel."

V konkurenci DVD titulů byl tentokrát set "Star Trek: Deep Space Nine" překonán kompletní sérií "Firefly". "Battlestar Galactica" zvítězila v kategorii minisérií nad "Children Of Dune". Další přehled vítězů Saturn Award najdete na stránkách Cinescape.

Trektoday28.4. Armstrong zpátky v Enterprise
  Ačkoliv o budoucnosti čtvrté sezóny Enterprise stále není rozhodnuto, Vaughn Armstrong (admirál Forrest) řekl, že by se v další sezóně měla objevit i jeho postava.

Admirál Forrest se ve třetí sezóně neobjevil vůbec, a Armstrong měl tak čas jezdit po různých conech. Navštívil například Německo, Irsko a Anglii. Co se týče jeho návratu, prozradil že mu bylo řečeno, že pokud bude čtvrtá sezóna, Enterprise se vrátí k Zemi a objeví se i admirál Forrest.

Vaughn také řekl, že spolu s Caseym Biggsem (Damar), Stevem Rankinem, Ron B. Moorem (režisér speciálních efektů), Richardem Herdem (admirál Paris) a Billem Jonesem vytvoří bluesovou kapelu, se kterou hodlají objíždět některé cony. "Je to šance jak dělat něco jiného a stejně zábavného. Všichni máme rádi hudbu, ačkoliv nejsme všichni muzikanti. Většina písní bude mít motiv ze Star Treku a nebo z jihého sci-fi seriálu. Ale neomezíme se jen na to. Skutečně se na to těšíme."

TrekToday9.4. Čtvrtá sezóna Enterprise zřejmě bude
  ... i když stále nebylo oficiálně potvrzeno, že seriál Star Trek: Enterprise bude pokračovat čtvrtou sezónou. Objevují se zprávy, že tomu tak bude. Nyní to potvrdila programová koordinátorka pro UPN 11 v Seattlu. Vede ji k tomu to, že jim bylo oznámeno, aby poslední epizodu třetí sezóny seriálu propagovali jako finále sezóny a nikoliv jako finále seriálu.
UPN učiní oficiální prohlášení o podzimní programové skladbě 20. května.

TrekToday

Enterprise finišuje
Za 14 dní odstartuje posledních šest epizod třetí sezóny a nyní byl konečně zveřejněn námět úplně poslední epizody. Upozorňujeme, že popis obsahuje "spoilery" z předchozích dílů:
Na dohled od Země se Archer, Hoshi, Reed a malý tým snaží dostihnout nabíjející se superzbraň, proklouznout kolem Reptilianů na palubu a deaktivovat ji zevnitř. Ale i když to může zachránit lidstvo, může to stát Archera život. Mezitím v Delfské oblasti se T'Pol na Enterprise snaží zničit centrální Sféru dřív než Stavitelé Sfér rozdrtí Enterprise a degenerativní účinky oblasti zabijí posádku.

Na stránce UPN se také objevil popis k dalším třem epizodám.
Epizoda E²: Mezitím co Archer a posádka míří před Xindskou radu, kde mají promluvit, loď se setkává s další lodí Enterprise, na jejíž palubě jsou přímí potomci posádky. Ti své předky varují, že průlet červí dírou, která je má vzít na setkání s Xindy, je odmrští 100 let do minulosti a tím zpečetí osud Země.

Epizoda The Council: T'Pol a Reed vedou tým, který má obdržet důležité informace o síti sfér v Delfské oblasti, zatímco Archer a Hoshi předstupují před Radu, kde se diplomacií snaží zastavit vyslaní superzbraně. Jak Enterprise odhaluje dobyvatelské plány Stavitelů Sfér, Archer zjišťuje, že jsou stavitelé i důležitými členy xindské rady a podněcují Xindy k akci proti lidem.

Epizoda Countdown: Archer se svými novými xindskými spojenci zaútočí na superzbraň, která míří k Zemi doprovázená rebelujícími Reptiliany a Insektoidy, dřív než unesená Hoshi, které vymyli mozek, dekóduje spouštěcí mechanismus a aktivuje zbraň. Mezitím T'Pol a Trip vymýšlí plán, jak zničit centrální Sféru...

TrekToday2.4. Kirk v Enterprise?
  William Shatner na právě proběhlém conu Grand Slam prozradil, že vymyslel způsob, jak hostovat v seriálu Enterprise. "Napsal jsem námět, ve kterém bych se mohl v jednom nebo ve dvou dílech vrátit," řekl Shatner. Zatím svůj příběh ale nepředložil producentům, protože má pochybnosti o budoucnosti seriálu. "Nepředložil jsem jim to, protože nevím, jestli budou pokračovat. Jste tak první, kdo se dozvídá, že mám v rukávu příběh, který dostane mou postavu zpět a to velmi logickým způsobem. Tedy logickým pro science fiction, což znamená, že to bude úplně nelogické."

Na conu se také objevili Brent Spiner (Dat) a Marina Sirtis (Deanna Troi), kteří se shodli na tom, že další film s 'Novou generací' už prostě nebude. Brent Spiner poznamenal, že je velice nepravděpodobné, že by byl Dat vzkříšen, navzdory tomu, že na Enterprise zanechal své alter ego. Také popřel, že by měl něco společného se smrtí své postavy v Nemesis a tvrdil, že spolupracoval hlavně na akčních scénách: "Snažil jsem se držet co nejdále od seriózních záležitostí, a to ze zjevných důvodů." Marina Sirtis si navíc postěžovala, že stačilo premiéru Nemesis posunout o dva měsíce, aby film nešel týden před druhým dílem Pána Prstenů. Podle ní by pak byl film mnohem úspěšnější a byla by naděje na další. Nyní si myslí, že nový film může být klidně až za deset let.

TrekToday