Epizody Enterprise - 3. sezóna

The Xindi

Po šesti týdnech v Delfské oblasti, zjistí kapitán Archer a jeho posádka, že v důlní kolonii na jedné z blízkých planet pracuje jeden z Xindů. Enterprise okamžitě k planetě zamíří, aby o této záhadné rase zjistila víc. Když jsou ale Archer a Trip lapeni do smrtící pasti, nejnovější členové posádky Enterprise, Útočná jednoka pro vojenské operace (MACO), je musí osvobodit. Mezitím se T'Pol snaží pomoci Tuckerovi, aby se vyrovnal se smrtí své sestry, která zemřela při útoku xindské sondy na Zemi.

Xindové

Xindi-humanoidé Xindi-lenochodi (Xlupáčci)
Xindi-ještěráci Xindi-hmyzáci Xindi-vodouši

Jednotka MACO

Nový vzhled T'Pol

T'Pol T'opless

 • 12.9.2003
  Seriál Enterprise nakonec zůstal bez označení Star Trek. Nicméně změnou je to, že se o něm v médiích má hovořit jako o seriálu Star Trek Enterprise. Úvodní píseň k seriálu nakonec zůstala, ale byl zrychlen její rytmus.

  Změny na T'Pol jsou poněkud patrnější, kromě nového oblečku, má nyní vulkánštější obočí. V prvních dvou sezónách ho téměř neměla do špičky. A nejen že ji uvidíme v novém oblečku, ale dokonce ve zlomku sekundy i bez něj a nahoře bez.

  Co se týče názorů na tento díl, značně se rozcházejí. Argumenty kritiky jsou odhalení všech Xindů v první minutě epizody. Nový směr seriálu, který se podle nich vůbec nezměnil a to, že Xindové vypadají jako špatně okopírovaní emzáci ze seriálu Farscape.
  Jiní si ale cení toho, že postava Tuckera je reálnější a to díky smrti jeho sestry. Jeho pocity jsou tím uvěřitelnější. Stejně tak jeho sblížení s T'Pol.

 • 8.8.2003
  Nová mise Enterprise, najít domov Xindů, dřív než zničí Zemi, si na kapitánu Archerovi bude vybírat svou daň. Kapitán Archer by totiž v první epizodě 3. sezóny neměl být tak v pohodě, jak ho známe z dřívějška a nebude jediný. Trip bude trpět smrtí své sestry. A tak T'Pol v této epizodě využije vulkánských metod, aby pomohla Tripovi usnout. Reed se bude muset vypořádat s novou vojenskou jednotkou MACO. V první epizodě navštíví Archer a Trip důlní kolonii, aby vyslechli jednoho z Xindů, který tam pracuje. Horníci ale výsadek zajmou a chtějí obsadit Enterprise. Bude na Reedovi a jednotce MACO, aby oba zachránili. Xindi-humanoid prozradí polohu xindské mateřské planety. Tato informace ale nemá žádný význam, protože jejich planeta je při příletu Enterprise opuštěná. Xindové odešli do podzemí. Jsou teď nebezpečnější než dřív a několik jejich druhů plánuje poslední útok na Zemi.