Interviews

Trinneer na Expu

V Londýně se o víkendu z 27. na 28. května konalo MCM Expo. Zde se fanoušci mohli setkat s Walterem Koenigem, Nicole deBoer či jinými známými herci. Na tomto místě také Eclipse Magazine získal interview s Connorem Trinneerem, rok poté, co opustil hvězdnou loď NX-01 Enterprise poté, co byl seriál ukončen.

"Dostali jste devadesát osm epizod, některé z nich byly dobré a některé z nich horší," řekl Trinneer, bývalý komandér Charles 'Trip' Tucker. "Nemohu říct, že bych byl zklamaný z toho jak Trip dopadl. Ve skutečnosti jsem to bral jako kompliment, díky němuž byla polovina epizody ("These Are the Voyages...") zaměřena kolem smrti mé postavy. Rozhodně jsem to vzal jako kompliment." Trinneer se v současnosti přesunul ve vracející se roli Wraitha jménem Michael do jiného sci-fi seriálu, Stargate: Atlantis. Herec sliboval, že se bude snažit vyhýbat sci-fi žánru, nicméně je velmi zaujat etickými problémy obklopující jeho mimozemskou postavu a tak se zjevně stane plnou součástí i tohoto seriálu.

"On říká, 'Vy jste ze mě udělali to co jsem. Vy jste mě donutili, aby ze mě byl více člověk. To jste udělali; co tohle říct o vás jak vás přetváří společnost nebo třeba fanatická skupina v době války.' Je to poutavá část příběhu a je pěkně aktuální. Klade otázky -- jaká je naše odpovědnost v konfliktu a jaká je naše odpovědnost k našemu nepříteli. Jestli sami sebe považujete za civilizovanou společnost, je to mravní a etický problém takto změnit podstatu někoho nebo jeho DNA a udělat to nenásilně."

Při otázce na jeho budoucí projekty Trinneer přiznal, že se těší na své otcovské povinnosti vůči svému synovi Jasperovi. "Je to něco úžasného. Nejvíce úžasné věci jsou ty, které považujeme za samozřejmé denní záležitosti. Tento malý chlapec mi vše změnil. Změnil můj pohled na to jak vidím sám sebe -- skutečně se na sebe můžete podívat skrze jejich dětské oči."

Celý rozhovor naleznete na Eclipse Magazine.