Interviews

Rozhovor s Doctorem [Robert Picardo]

Ačkoliv Robert Picardo hraje supermoderní verzi Holodoctora, dodává mu tolik lidskosti, že chvílemi zapomínáte, že se jedná o stroj. Je kreativní, hudební a zábavný. Původní nezkrácený rozhovor v angličtine najdete zde:

Question: Která epizoda, která se zabývá etickými problémy byla pro vás zajímavá a proč?
Chris
Robert Picardo: Myslím, že to byla "Latent Image", kdy si Doctor musel vybrat, kterého pacienta zachrání a kterého tím pádem odsoudí k smrti. Zachrání tak Harryho Kima, protože je mu bližší. Pamatuji si jak Joe Menosky řekl, že Doctor v té epizodě objevil svou duši. Byla to asi má nejzajímavější epizoda, ačkoliv 'Critical Care', další epizoda s etickou otázkou, byla pro mě také velmi zajímavá. Odehrává se to na planetě, kde o úrovni vaší zdravotní péče rozhoduje jakási instituce, podle toho jak jste pro společnost cenní. V mnoha ohledech musí Doctor dělat stejná rozhodnutí jako v Latent Image, rozdíl je jen v tom, že zde je k tomu přinucen.

Q: Co byste řekl své postavě, kdbyste ho mohl potkat?
Robert
RP: "Bože, jsi dobrý!" nebo "Jaký je holografický ekvivalent Viagry?"

Q: jak jste se s Jeri Ryan připravovali na epizodu Body And Soul, ve které se budete muset schovat v jejích implantátech. Uvědomí si Seven, že ji Doctor miluje?
CCBloom
RP: Jeri a já jsme strávili týden v Karibiku v pokoji na hotelu! Ve skutečnosti to byl můj nápad. Nechápala jak jí to může pomoci v její roli. Já tvrdil opak, vzala mě za slovo. Nemohli sme být samozřejmě tak dlouho pryč. Dělám si legraci.
Jeri měla za úkol hrát mou roli. Navrhl jsem proto Robbiemu McNeillovi (Paris), který epizodu režíroval a myslím že dobře, aby natočil všechny scény, kde má Seven hrát jako Doctor, udělal nejprve se mnou. Jednak proto, aby viděla jakým způsobem bych řekl jednotlivé věty a aby viděla moji gestikulaci a jednak pro moje komické nápady, které mě třeba napadnou během natáčení. Jeri si pak mohla sednout, podívat se na nahrávku a rozhodnout se co použít a na co zapomenout. Myslím, že jí to velmi pomohlo, ale někdy musela použít své instikty a přestavivost. Myslím, že jsme oba odvedli dobrý kus práce. Kdykoli jsem přišel do práce, volali na mě: "Chlape, Jeri tě hraje líp než ty sám." Podobných vtípků sem musel 'vytrpět' něklik a skončilo to tím, že Jeri řekla: "Je zábava hrát tvou postavu." A já odpověděl: "Jo to je!"

Q: jaké je vaše oblíbené zvíře?
Jewel2587
RP: Z mých domácích mazlíčků to je má kalifornská suchozemská želva. Mám kromě ženy a dětí, sedm koček, dva papoušky a želvu. A mé nejoblíbenější zvíře? To je těžké rozhodnout. Kdyby to bylo možné chtěl bych mít galapágskou želvu.

Q: Věříte v mimozemský život?
LuvVaCat
RP: Musím tomu věřit. Souhlasím s Carlem Saganem ["Cosmos"], že pokud jsme tak nepatrným bodem ve vesmíru, že nemůžeme jeho velikost ani pochopit, tak potom je nesmyslné tvrdit, že vznik inteligentního života se může stát pouze jednou. Právě naopak hypotéza, že jsme ve vesmíru sami, je mnohem hůře obhájitelná.

Q: je něco co jste chtěl na Doctorovi změnit, ale neumožnili vám to?
Neil S.
RP: Jeho neodolatelnou sexualitu!
Před lety jsem vznesl několik návrhů a mnoho z mých myšlenek se skutečné ujalo, takže nemohu říct, že by mě scénáristi ignorovali. Například můj vztah se Seven, který začal tím, že jsem jí učil společenskému chování, byl mým nápadem, který zašel dál než jsem si kdy představoval. Vždy jsem chtěl udělat díl o majetku, dát Doctorovi něco co bude jen jeho, nějaký dárek od někoho, symbol něčí úcty k němu, a zjistil by, že ho nemá kam dát. Nemá vůbec žádný osobní prostor. Myslím, že by bylo zábavné, kdyby Doctor dostal od Janeway povolení, udělat si na ošetřovně vlastní koutek. Začal by být posedlý věcmi ve své sbírce. Bylo by to zajímavá paralela života člověka, kdy začínáme od ničeho a pak podle toho jaké máme schopnosti, kolem sebe začínáme hromadit věci. Byl by to velmi zajímavý příběh, který ale nebyl nikdy natočen, a zřejmě ani tento rok nebude.

Q: Jaký hlasový nebo hudební výcvik ve skutečnosti máte? A co nejraději zpíváte?
Jon B.
RP: Nemám na to školy. Několik měsiců na vysoké jsem studoval 'hlas' a několikrát zpíval v divadle. Rád si zpívám a mám radost z možnosti, kterou jsou dostal ve Voyageru. Jednou mojí myšlenkou, se kterou jsem přišel v první sezóně za Jeri Taylor (co-producentkou), bylo, aby měl Doctor rád operu. Připadalo mi velmi směšné, aby se počítačem generované postavě líbila ta nejemocionálnější a nejpůsobivější forma lidského výkonu. Vypadalo to jako dobrá ironie.
Mám rád všechny styly hudby. Rád si zpívám ve šprše i v autě, k velké nelibosti mých dvou dcer. Mám všeobecný vkus.

Q: Co děláte ve volném čase, když netočíte?
Will W.
RP: Rád trávím čas se svou ženou a dětmi, rád vařím, vlastně vařím pořád. Rád cvičím a pokouším se zůstat zdravý. Také rád příležitostně vykouřím doutník, který není součástí měho zdravotního programu. Rád cestuji a čtu. V poslední době chodím na fotbal mých dcer. Jsem fotbal-máma.

Druhá část rozhovoru bude na StarTrek.COM uveřejněna příští týden.

Thanks to StarTrek.COM