Interviews

Rozhovor s Doctorem II

Na StarTrek.COM se objevila druhá část rozhovoru s Robertem Picardem. První část najdete o pár příspěvků níž:

Q: Co považujete při režírovaní za nejsložitější?
Janet
RP: Udržet si přehled, což jako herci dělat nemusíme. Jakmile jednou režírujete, Uvědomíte si, že je vaše odpovědnost jako herce za seriál přesně určena. Můžete mít skvělou roli, mnoho dialogů, ale jste odpovědný jenom sám za sebe. Při režii musíte zkontrolovat každou scénu, abyste mohli dát odpovědi na dotazy od kteréhokoli oddělení jako třeba od kostymérny, osvětlení, kamery nebo herců. Musíte mít odpověď na všechno. Připravoval jsem se na to velmi tvrdě, snad nejvíc od té doby co jsem hercem. Přirovnal bych to jen asi k hlavní roli na divadle s velkými požadavky.

Q: Vrátíte se po skončení Voyager k divadlu?
Samantha B
RP: Ano, to bych velmi rád, ale ještě nemám v plánu nic specifického. Ale skutečně se tam chci vrátit, mám několik nápadů, které bych chtěl realizovat.

Q: Jak si myslíte, že seriál skončí?
Crystal J.
RP: Myslím, že náš návrat domů, bude provázen ohromným nahromaděním emocí, ale také za to zaplatíme velkou cenu. Nevím přesně co to znamená, ale byl by to velmi napínavý a dramatický moment, až konečně vtrhneme domů. Znamená to jen že bychom potřebovali nějakou technologii, jak udělat tak dlouhý skok, ale zřejmě za dost velkou cenu. Sám vlastně přesně nevím co tím myslím, ale určitě něco takového by zvedlo napětí. Vím, že se objevily různé fámy o smrti některého hlavního člena posádky. Nevím o tom nic z první ruky, ale mě osobně by velmi zasmušilo, kdybychom někoho ztratili. Já samozřejmě nemohu být zabit, pouze vymazán.

Q: Před vaší rolí ve Voyageru, byl jste Trekkie?
Lori H.
RP: Ne, to vůbec ne. Ale má žene byla, takže často fanouškům říkám, že jsem měl alespoň dobrý čuch, že jsem si vzal Trekkieho.

Q: Co si myslíte, že se stane s Doctorovým programem, až/pokud se Voyager dostane domů?
Bobby L.
RP: Myslím, že začne ůčinkovat v Talk Show.

Q: Jakého svého úspěchu si při natáčení Voyageru nejvíce ceníte?
Anonymous
RP: Řekl bych, že to byla poslední epizoda, kterou jsem režíroval (One Small Step), protože to bylo velmi technicky náročné. Myslím, že to bylo to nejtěžší co jsem kdy dělal a také mým největším úspěchem.

Q: Jaký je váš názor na epizodu Virtuoso, ve které se Doctor stává známým zpěvákem na cizí planetě?
Karim, Canada
RP: Měl jsem problémy se scénářem. Bylo zábavou na tom dělat, stejně tak se mi líbil zpěv v epizodě. Ale jen ztěží mohu uvěřit, že by se Doctor otočil zády ke svým přátelům, jen proto aby si zvýšil své ego. Nelíbil se mi moc celkový příběh, ale nakonec z toho byla dobrá epizoda, i když mi pořád jaksi nesedí.

Q: Kdyby vám nabídli roli v jiném TV seriálu, přijmul byste? Měl byste radší delší nebo kratší projekt?
DrDeb
RP: Raději kratší, ale pokud by se naskytla opravdu odbrá nabídka do TV seriálu, myslím, že bych přijal.

Q: Dostáváte dost zaplaceno?
Patricia W.
RP: Ano.

(Robert byl poté odvolán na natáčení)

Thanks to StarTrek.COM