Interviews

Rozhovor s Timem Russem (Tuvok)

Na oficiálních stránkách Tima Russe (Tuvok) se objevil přepis interview, které Russ poskytl Rainbow Network. Původní nezkrácené interview v angličtině najdete zde

Jak jste se dostal ke Star Treku?
Šel jsem na několik konkurzů, a chodil jsem tam tak dlouho, až mě konečně vybrali. Byla to opravdu jen shoda náhod. Mohli mě vybrat i pro něco úplně jiného. Dostal jsem zápornou roli v Nové generaci v epizodě Starship Mine a těsně před Voyagerem jsem se objevil jako praporčík ve filmu "Generations."

Točil jste někdy i jinou sci-fi než Voyager?
Byl jsem ve Spaceballech. Mel Brooks přišel do divadla, ve kterém jsem v osumdesátých letech účinkoval a vybral si mě a ještě jednoho, který si nakonec zahrál hlavu Spaceballů. Mel Brooks je orpavdu skvělý chlap a bylo zábavou s ním natáčet.

Musel jste dělat konkurz i na Tuvoka?
Ano, a dokonce dvakrát. Obecně, jdete nejprve před producenty a režiséry, a teprve pokud se jim líbíte, pošlou vás za výkonnými producenty studia. Tomu celému se říká "test". Musíte projít mnoha lidmi, kterým se musíte líbit.

Jaký byl důvod, že jste se chtěl získat roli Tuvoka?
V takové situaci nemáte příliš na výběr. Vše co mě tehdy zajímalo bylo dostat se do seriálu, a» už to bude cokoliv. A samozřejmě velmi důležité pro mé rozhodnutí bylo, že má ten seriál celkem zajištěnou existenci na dobu sedmi let.

Takže už dopředu věděli, že seriál bude mít sedm sezón?
Ano, kvůli seriálu se založila celá nová televizní stanice, takže bylo jasné, že bude alespoň šest sedm sezón.

Jste velmi veselý člověk, je pro vás obtížné hrát Tuvoka?
Vůbec ne, jakmile se do toho dostanete, stane se to pro vás přirozené. Je jen problém zahrát ho při tom tak, aby neztratil svůj postoj a nějaké emoce v rámci postavy.

Neměl by už brzy nastat jeho Pon farr?
Ano během jednoho roku by ho měl mít. Ale nemůžete brát sedm let jako přesnou míru. To se liší od každého Vulkance. U někoho je to osm let, u někoho šest. Možná se to v seriálu před koncem objeví, ale nebude chybou, když se to neobjeví.

Co chcete dělat po Voyageru?
Chtěl bych pokračovat v režírování, v produkci a vývoji. Na internetu mám komediální seriál skečů s názvem Fahrenheit 452: The Art Police, který paroduje Bradburyho "Fahrenheit 451", který se točí kolem "Art Police". Pokud někomu vadí jakýkoliv druh umění od poezie po hry, muzikály nebo sochy, jsme vysláni, abychom to odstranili. Nerozhodujeme, prostě to odstraníme. Bude to na http://www.galaxyonline.com a plánujeme dvě epizody mesíčně, bude to něco jako "Men In Black se setkávají s Cops". Je to založeno na policejních příbězích, skečích a tricích. Vše co se objevilo ve skutečném světě i v policejních seriálech za posledních třicet let. Mám na práci spoustu dalších věcí jako, produkování, hraní, režírování a hudbu. Až Voyager skončí, chtěl bych tohle všechno dělat.

Jak chcete, kdybyste si mohl vybrat, aby skončil Tuvok v poslední epizodě?
No, pokud se loď dostane domů, chtěl bych ho vidět na Vulcanu, u jeho rodičů a rodiny. Pokud se loď domů nedostane ... tak to vše záleží na příběhu. Pokud by měl zemřít tak alespoň tak, že by se pro loď obětoval. Je to velmi dramatické, velmi čestné a velmi Tuvokovské. Bylo by to skvělé! A další otázky....

Chtěl byste být Geordim nebo Tuvokem?
Dal bych pravou ruku za to abych mohl být Geordi.

Je na jiných planetách život?
Ano, to určite. Otázkou je jakého druhu.

Jak dlouho trvá než vás namaskují?
Okolo 40 minut.

Je něco co nemůžete ve své masce dělat?
Samozřejmě nemohu odejít ze studia a také nemohu telefonovat a musím používat "hlasitý telefon".

Dělate při natáčení něco neobvyklého?
Ano, někdy nosím pantofle. Scénář totiž někdy nevyžaduje, abych se hnul od konzoly.

Co si myslíte o etických a morálních otázkách ve Star Treku?
Je to přesně to co nás odlišuje od seriálů jako Pobřežní hlídka. Je to poslání, které nás dokonce odlišuje od ostatních sci-fi.

Za jak dlouho se k vám dostanou e-maily fanoušků?
Pokud to pošlete Paramountu, může trvat 2 až 4 měsíce, než se to ke mě dostane. Má sestra mi pomáhá s tříděním, co číst a co podepsat. I když je to velmi hektické, někdy nad odpovědmi ztrávíme mnoho času.

Co jste dělal dříve?
Příležitostné práce -- snad tisíce, které nikdy dlouho nevydržely. Několikrát jsem byl zpívajícím číšníkem. Byl jsem i poslíčkem.

Potkal jste někdy neobyčejného fanouška?
Ano bylo to v Blockbuster video obchodě, právě jsem procházel sekcí s komediemi, když přišel ten pán a stoupl si vedlě mě. Měl tetování po těle, propíchnutý ret, neobyčejně protažené ušní lalůčky v nichž měl kovové kruhy a na sobě měl jasně červený háv, typický Afričan. Byl to Masai a já byl plný úzkosti, že stojí takto vedle mě na takovém místě. Pak se velmi pomalu otočil a řekl: "Ty jsi ve Star Treku. Koukáme na tvůj seriál v Tanzanii." Musím přiznat, že mě to málem porazilo.

Stojíte raději na prknech nebo před kamerou?
Na prknech! Tu bezprostřední reakci publika ve filmu nikdy nedostanete. Každé nové představení můžete svůj výkon vylepšovat vylepšovat a něco takového u filmu prostě není možné.

Thanks to Tim Russ Official Site