Interviews

Rozhovor s B'Elannou

Roxann Dawson poskytla rozhovor pro StarTrek.com. Nezkrácený původní rozhovor najdete zde

Question: Co si myslíte o rozhodnutí, že se Tom a B'Elanna vzali?
DUFFRS
Roxann Dawson: Myslím, že to byl nutný předpoklad, abych mohla být těhotná. Líbí se mi, jak se v této sezóně vyvíjejí příběhy. Těhotenství je zajímavá volba, když uvážíme, že jsem byla před dvěma lety skutečně těhotná a celý rok jsem to musela zakrývat. Teď naopak ze mě těhotnou udělali. Je to zajímavá volba, která nabízí množství dramatických možností. A nemusím dávat pozor na to co jím!

Q: Zajímalo by mě, jestli vám vadilo, že jste nenatočili svatební ceremonii. Mělo to něco společného s tím, že už jsme sňatek Toma a B'Elanny viděli v epizodě Course: Oblivion?
Dave, Omaha
RD: Ano, nemuseli jsme ukazovat to, co už jsme viděli v jiné epizodě. S tím se scénáristy souhlasím. Připadalo nám hloupé, aby se stálí diváci museli dívat na tu samou věc. Díky tomu zbylo v epizodě více času na dramatické momenty.

Q: Myslíte si, že B'Elanna bude dobrou matkou? A od kolika let hrajete?
Kayla
RD: To nevím. To vše záleží na scénáristech. Myslím, že bude dobrou matkou. V nadcházející epizodě Lineage, udělá tím směrem několik kroků.
K druhé otázce: Ve skutečnosti, jsem začala hrát už v děloze:) Vždycky jsem chtěla hrát. Už od dětských let jsem byla velmi živá. Za mnoho vděčím své matce, že mě v tom podporovala. Nevzpomínám si na okamžik svého života, kdybych nechtěla být herečkou.

Q: Máte raději kočky nebo psy?
Amy
RD: Rozhodně psy.

Q: Jaká scéna byla pro vás nejtěžší a proč?
D.M.
RD: Myslím, že to byla ona epizoda, kdy jsem jsem měla po osm dní na krku přisátého brouka (Nothing Human). Z hlediska hraní, to pravděpodobně bude poslední Lineage. Samotná náplň této epizody je velmi vyzývavá. A co se týče mé kariéry, myslím, že nejtěžší role byly v divadle.

Q: Co byste udělala, kdybyste potkala svoji postavu?
Serhat
RD: Pravděpodobně bych s ní nevycházela. Jsme si příliš podobné.

Q: Předložila jste někdy nějaký námět nebo scénář pro epizodu Voyageru?
Steven A.
RD: Ne to ne, ale ráda píšu. Napsala jsem několik her, a také jsem spolupracovala na jedné trilogii novel. Sice ráda píšu, ale nedokážu psát pro něco, co je mi tak blízké a v čem hraji.

Q: Stanou se Seven a B'Elanna nakonec přítelkyněmi?
Taryus12
RD: Myslím, že kdyby se staly dobrými přítelkyněmi, bylo by to trochu nudné. Myslím, že právě neshody dělají vztahy zajímavými a poutavými. Vidět, jak je postavy překonávají své rozdíly, krok za krokem, učí se porozumět jeden druhému a akceptovat své rozdíly.

Q: Kde jste vyrostla a co byla vaše první práce jako herečka?
Jay
RD: Tam kde jsem vyrostla, pokud jsem vyrostla! Bylo to v Californii, ačkoliv jsem hodně času strávila v New Yorku. Mám tam také rodinu. Má první profesionální práce byla na Broadwayi v "A Chorus Line", kde jsem hrála Dianu Morales.

Q: Jaká je vaše oblíbená barva?
Cathleen
RD: Zelená.

Q: Máte plány na další knihu a můžete nám říct něco o té, kterou jste už napsala?
RD
: První, kterou jsem právě dopsala ("Entering Tenebrea") spolu s Danielem Grahamem, je první částí trilogie. Právě dokončujeme třetí díl. První kniha je nyní k dostání, ale má jenom 750 výtisků ve sběratelském vydání pro charitu. Během března bude v knihkupectvích v paperbackovém vydání a již nyní si ji můžete objednat přes Amazon.com, stejně jako zbylé dvě knihy do trilogie. A pokud jde o obsah, můžete si ho přečíst na mé stráce [http://www.roxanndawson.net/].

Q: Je nějaká část B'Elannina chrakteru, na kterou byste se ráda více soustředila a jaké to je políbit Roberta McNeila?
Allison
RD: Chtěla bych trochu více prozkoumat její tělesnost. Chtěla bych vidět jak si udržuje kondici nebo cvičení a meditace, které provádí - soukromé věci. Je očividně velmi tělesně zdatná, a bylo by zajímavé podívat se na to z emocionálního hlediska. A jaké je to políbit Robbieho? Skvělé!

Q: Jaké je vaše oblíbené jídlo?
Monica and Ashley, Texas
RD: Mmmm. To zaleží na na náladě. Buď suši nebo těstoviny.

Q: Jste zklamaná z toho, že Voyager končí?
Cody, Texas
RD: Ano a ne. Ráda bych už přešla k jiným rolím. A chci dostat konečně z obličeje svou masku. Stala se velmi nepohodlná. Na druhou stranu jsem samozřejmě smutná, že opuštím 'rodinu' a jsem smutná, že opuštím svou postavu, kterou jsem si za těch sedm let oblíbila. Ale skutečně chci dělat už něco nového.

Q: Máte sourozence a jakou hudbu posloucháte?
Luck Lady
RD: Ano, mám bratra a poslouchám klasiku a country.

Q: Chtěla byste se v budoucnosti více věnovat režírování?
Teriann
RD: Zamilovala jsem se do režírování a chtěla bych v něm pokračovat. Nevěděla jsem, že mě to tolik chytne. Právě jsem dokončila režírování mé druhé epizody Workforce, Part II. Myslím, že to dopadlo dobře. Jsem s tím spokojena. Doufám, že to potěší i producenty, protože bych v tom chtěla pokračovat i během mé další kariéry.

Q: Jaký je váš nejoblíbenější film?
Angel
RD: Miluji Sophies Choice a také The Sound of Music. Viděla jsem to několikrát.

Q: Ze všech rekvizit, co byste si sebou nejraději odnesla až natáčení skončí? Bylo by to warpové jádro?
Kathryn
RD: No, to by se mi asi nevešlo do peněženky, ale pravděpodobně by to byl trikordér.

Q: Jak byste třemi slovy popsala B'Elannu?
K.F.
RD: Zlostnou, milující a silnou.

Q: Cítila jste se někdy osamoceně, jako jediný klingon v delta kvadrantu nebo na palubě Voyageru?
Nicole
RD: Ja osobně ne, ale B'Elanna by mohla!

Thanks to Startrek.com