Interviews

Rozhovor s Neelixem

Dalším, kdo posktyl rozhovor StarTrek.COM je Ethan Phillips aneb Neelix. Podle Ethana Phillipse, se družnému Neelixovi vůbec nepodobá. Možná ve skutečném životě neumí vařit, ale namluví toho dost. Původní rozhovor najdete zde:

Q: Přál jste si někdy, aby se Neelix ještě do někoho zamiloval?
Jennifer W., NV
EP: Jistě, neustále.

Q: Ceníte si své anonymity na ulici, díky tomu, že vás lidé bez masky nepoznávají? A na co nejraději z natáčení vzpomínáte?
Patrick
EP: Anonymita je pro mě skutečným pokladem. A mám spoustu báječných vzpomínek. Jednou z nich je procházka s Timem Russem mezi studiem 8 a 9, ten den kdy jsme začali natáčet pilotní epizodu. Mnoho jsme toho spolu namluvili a dobře se poznali - bylo to báječné.

Q: Bylo vaše rozhodnutí ucházet se o roli ve Star Treku ovlivněno tím, že váš spoluherec z Bensonu Rene Auberjonois uspěl jako Odo v DS9?
W.R.
EP: Trochu ano. Když tu práci dostal, šli jsme na oběd a on mi to vše vyprávěl. Ale tehdy jsem neměl tušení, že jednou budu v podobném seriálu. Když jsem dostal svou roli, vyhledal jsem právě Reného a Armina Shimermana (Quark), kteří mi dobře poradili, jak si poradit s maskou a těmi hodinami v maskérně. Velmi mi pomohli se přizpůsobit.

Q: Co si myslíte o návratu Kes? A máte nějakou oblíbenou Neelixovu šlichtu?
Allison
EP: Pokud jde o Kes, nevím proč se to stalo. Nerozumněl jsem příliš té epizodě, protože cestování časem není zrovna moje parketa - nemohl jsem to pochopit. Bylo to pro mě trochu matoucí. A nějaká ta šlichta? Vše je v mé kuchařce! [Star Trek Cookbook Pocket Books]

Q: Co by měl Neelix dělat, až se dostane do prostoru Federace?
Serge, Montreal
EP: Čekal bych, že se stane jakýmsi instruktorem na Akademii se specializací na delta kvadrant. S jeho zkušenostmi, by ho jednou mohli někam vyslat a zužitkovat tak jeho vědomosti.

Q: Ačkoliv jsem vás jako herce před Voyageru neznal, poznávám vás teď podle vašeho charakteristického hlasu. Pomohlo vám to s vaší postavou nebo kariérou?
Jenni D., Ontario
EP: Dělám několik kreslených seriálů a různé reklamy, i když ne příliš. Rád pracuji se svým hlasem, protože se nemusíte strachovat o to, jak vypadáte.

Q: Ve filmu Star Trek: První kontakt v simulátoru. Byl jste to skutečně vy, koho Borgové odhodili, nebo to byl kaskadér?
Snoopy
EP: Byl to kaskadér. Je to velmi propracovaný trik, který nemůže dělat skutečný herec.

Q: Která epizoda je pro vás nejhodnotnější?
Denis T., Calgary
EP: "Mortal Coil" (Tělesná pouta)

Q: Jsou šlichty, které připravujete, skutečně jedlé?
Tim G., Tasmania
EP: Když posádka musí jíst, tak jsou jedlé. Někdy je to jen pro efekt, kvůli barvě nebo vzhledu jídla. Má to vypadat cize, ale ne k jídlu.

Q: Jak se snášíte ve skutečném životě s Tuvokem (Timem Russem)?
Jasmina
EP: Jsme dobrými přáteli. Skutečně si rozumíme.

Q: Umíte vařit i ve skutečnosti?
Bjorn K.
EP: To, ne. Vůbec nejsem dobrý kuchař. Ale chtěl bych být.

Q: Jaké je vaše neoblíbenější jídlo?
Michael, Germany
EP: Špageti a karbanátky nebo pěkný hospodský biftek.

Q: Jaké je to, když jeden z herců také režíruje?
Lisa N.
EP: Je to vlastně pořád stejné. Chovají se jako kterýkoli jiný režisér. Musejí naplánovat záběry a vůbec všechno. Pokud jde všechno jak má, režisér s vámi ani moc nemluví. Tak vlastně poznáte, že jsou spokojeni, protože jediný důvod proč s vámi mluví je ten, že s vámi mají problém. Pokud nemají problém, neříkají nic.

Q: Když jste měl poprvé na sobě masku Neelixe a pohlédl na sebe do zrcadla, nevylekalo vás to?
Esteban, Argentina
EP: To v žádném případě, byl jsem plný vzrušení. Je to skvělá iluze.

Q: Máte nějaké zdravotní problémy kvůli svému make-upu?
Jim F., Missouri
EP: Zatím jsem měl štěstí, ale když ji nosím příliš dlouho, dělají se mi opary a vysychá kůže, díky alkoholu, který se používá při odstraňování masky.

Q: Kdo je hezčí, vy nebo Neelix?
Rick D.
EP: Neelix. Mnohem, mnohem hezčí!

Q: Kdybyste si pro svou postavu mohl napsat příběh co by to bylo?
Steven
EP: On a Seven Of Nine! Co jiného?
!

Q: Jakou posloucháte hudbu?
Nicole M.
EP: Mám rád jazz a mým obleným umělcem je pianista Art Tatum. Také hodně poslouchám Johnnyho Griffina. Mám rád i Sonny Rollins a Jazz Messengers, Bird (Charlie Parker) a Cannonball Adderley ... je toho hodně.

Q: Hrajete na něco?
Sohnie H.
EP: Umím trochu na saxofon. Hrál jsem na něj asi pět let, ale to už je hodně dávno. A také umím trochu na kytaru.

Q: Máte oblíbenou postavu v Simpsonových?
WarCraft
EP: Otce, Houmra.

Q: Co si myslíte o dítěti Toma a B'Elanny?
B'Elanna
EP: Myslím, že Neelix je za ně oba š»astný. Mylím, že je to skvělá věc.

Q: Jaký jste měl pocit, když měla vaše postava zemřít jenom proto, aby jí pak zase vzkřísili?
D.S., UK
EP: Myslím, že to byl velmi pěkný díl, (Mortal Coil). Bylo to velmi existenční. Neelix umře a vrací se v depresi. Rozhodne se, že bude pokračovat, ačkoliv není žádný bůh a posmrtný život. Udělal veliké rozhodnutí, tedy s pomocí Chakotaye, který ho přiměl o tom přemýšlet. Skvělý díl s velmi dobrou režií Allan Kroekera.

Q: Jaké to je mít na sobě talaxianskou masku?
Ptisa
EP: Je to velmi těsné a je v tom vedro. Nemůžete se podrbat a po několika hodinách se začnete potit.

Q: Jaká byla pro vás nejhorší scéna, kterou jste musel zahrát?
Hollandaise
EP: Pravděpodobně dát sbohem Kes. Nejtěžší byla scéna ve vědecké laboratoři, která byla nakonec vystřižena. Kes se s Neelixem nikdy nerozloučila, prostě odešla a bylo to. Bylo tam velmi málo místa, jak ztvárnit jeho bolest.

Q: Jaká je vaše neoblíbenější epizoda?
Krysko
EP: Asi "Far Beyond The Stars" (DS9). Mám také několik oblíbených v Původní sérii jako "Let That Be Your Last Battlefield" a "The Trouble With Tribbles". Z Voyageru by to byla "The Gift" a "Mortal Coil".

Q: Co budete dělat, až Voyager skončí?
Eric I.
EP: Bude asi hrát tady v Los Angeles. Také chci nějaký čas strávit se svou ženou a možná budu chvíli cestovat po Americe.

Q: Jaká je vaše nejoblíbenější postava na Voyageru, kromě Neelixe?
Jer
EP: Kapitán. Je perfektní směsí síly a feminismu. Shledávám to až neuvěřitelně přitažlivým a autentickým. Mylím, že je to velmi spontánní herečka. Obdařila svou postavou velkou důstojností.

STARTREK.COM: Díky za váš čas, Ethane.

Thanks to StarTrek.COM