Interviews

Rozhovor s Bryanem Fullerem

Na Fandom.com se objevilo interview s Bryanem Fullerem, kde se mluvilo třech nadcházejících epizodách Voyageru. Neprozradil téměř nic nového z obsahu epizod, ale poskytl náhled do zákulisí jejich vzniku:

"Q Two" je očividně příběh, ke kterému má Kenneth Biller blízký vztah a to také vysvětluje, proč se tak často objevovaly fámy o návratu Q během 3-6 sezóny. "Ken chtěl udělat epizodu ještě ve třetí sezóně, ale tehdejší producentka Jeri Taylor, to zamítla," řekl Fuller. "Ve čtvrté sezóně ji chtěl Ken udělat opět, a tentokrát to zamítli Brannon Braga i Jeri Taylor. V páté sezóně ji chtěl Ken udělat opět, a tentokrát to zamítli Joe [Menosky] a Brannon. V šesté sezóně ji chtěl Ken udělat opět, a opět to bylo zamítnuto. Nyní Ken vede Voyager sám a epizoda uvidí světlo světa."

"Author, Author" - Epizodu napsal Brannon Braga, který se na jednu epizodu vrátil k Voyageru, a který se nechal inspirovat Robertem Picardem, který mu řekl, že pracuje na nové knize o Voyageru - "Příručka hologramu". Tím podnítil Brannonovu představivost a vznikla epizoda, ve které Voyager začne komunikovat se Zemí, což mu dovoluje spoustu nových věcí, včetně toho, aby mohl i Doctor vydat svou knihu."
Pozn: Robert Picardo svou knihu píše společně s Jeffem Yagherem (Iden v epizodě Flesh And Blood). A podle svých slov, jeho kniha bude čistě humorná, tedy nic podobného jako "Neelixova kuchařka" nebo Garakova kniha "Stitch In Time".

"Friendship One" - bude poslední Fullerovou epizodou, s Michaelem Taylorem jako spoluautorem. Fuller ji popsal takto: "Flotila vás zavolá a řekne: 'Když byla vyvinuta warpová technologie, vyslali jsme několik sond, abychom pozdravili ostatní ve vesmíru. Jedna z nich byla poslána směrem do delta kvadrantu. Vy se přibližujete k její pozici, takže co kdybyste se po ní podívali.'"

Thanks to Trektoday