Interviews

Rozhovor s Q

"Je to příběh nezvedeného syna nezvedeného otce." Takto popisuje John de Lancie (Q) epizodu Voyageru "Q2", která se má vysílat 28.března 2001. Je to potřetí, co se jeho postava objevila ve Voyageru a navíc v epizodě hraje i jeho skutečný syn Keegan.

"Q hodí Janeway na krk své dítě, doufaje, že navzdory všemu se ho podaří usměrnit a dát mu nějaké vychování," říká Lancie. "Prostě tam Q2 nechá samotného a občas se zastaví, aby ho zkontroloval. Janeway řekne jen: Mám na krku problém a vy ho možná vyřešíte."

Původní interview najdete zde

Thanks to Trektoday

Lancie je pyšný na výkon svého syna, "Je hercem, i když se jím být nesnaží. Epizoda je spíše o Q2 než o Q," dodal, "což mi vyhovovalo. Rád jsem sledoval Keegana při práci i v několika společných scénách, které byly opravdovým požitkem."

Dále mluvil o konci Voyageru a poznamenal, že většina herců už je unavená, a také ví, že se blíží konec. Na rozdíl od posádky Nové generace, která měla zajištěn přechod na filmová plátna, tady hovoří spíše o tom co budou dělat, až seriál skončí.

On sám se v Treku vyskytuje jen občasně, takže mu ani nepřijde, že něco končí. Navíc pracuje na samostatných projektech, jako nedávná audionovela s Leonardem Nimoyem "Spock vs. Q" a práce pro Discovery Channel a Travel Channel. Dokonce s Peterem Davidem spolupracoval na své první novele Nové generace "I,Q". Řekl, že svět se pro něj nepřestane točit, pokud už ho producenti Star Treku nikdy nezavolají.

"Už je to 14 let, co jsem poprvé hrál svou postavu a udělal jsem jen něco přes 10 epizod," řekl. "Ale když skončilo natáčení "Q2", mírně jsem si oddechl. Nemyslím si, že si Q ještě někdy zahraju. Možná se mýlím, ale už s tím nepočítám. Má postava se postupně vyvíjela od rošťáka ke status quo. A pokud by i chtěli, cítím, že jsem touto epizodou své působení zakončil. Byl bych překvapen, kdyby ještě chtěli Q zpět, ale pokud ano, je tu nový Q, který je shodou okolností mým synem, a který by to mohl vzít."