Interviews

Rozhovor s Bermanem

Rick Berman pracuje na Star Treku již od Nové generace. "Pracujeme nepřetržitě už 14 let, ale natočili jsme už 21 sezón. Je to přesně 526 epizod nového treoku plus filmy."

23. května se uzavře kapitola Voyager, ale Rick odmítl prozradit, zda někdo zemře, nebo zda se Voyager dostane domů. "Ta rozhodnutí už padla. U DS9 jsme měly rozpracované příběhy vedlejších postav a navíc jsme museli nějak zakončit válku, takže proto jsme potřebovali více navazujících epizod. Voyager je úplně něco jiného. Dočkáme se určitých překvapení a to ještě před koncem, ale nejvíce zvratů a konečné rozřešení si necháme až na finále. Bude to úžasné."

Pak mluvil o nové startrekovém filmu. Scénárista John Logan již předložil druhý přepis a natáčení začně několik měsícú po vyřešení stávky autorů a herců, pokud nějaká bude. "Mohu vám říct, že se objeví silný zapamatovatelný protivník. Bude v tom klonování a samozřejmě Romulani, ale víc už neřeknu." Prozradil dokonce i něco k novému seriálu. Začaly se už stavět kulisy, John Eaves pracuje na designu nové lodi a brzy bude vyhlášen konkurz na herce. Pilotní dvojepizoda a jeden následující díl, by měly být dokončeny ještě před ohlášenou stávkou, aby se mohlo začít vysílat na podzim na UPN. "Je to blíž Nové generaci nebo Původní sérii než DS9 nebo Voyageru," odhalil Berman. "Odehrává se to v jiném časovém období, než jakýkoli jiný trek před tím. Máme sedm hlavních postav, z toho pět lidských. Máme i nadupanou loď," dodává. "Chtěl bych vám prozradit víc, ale nemohu.

Ozývají se hlasy, že by se po skončení Voyageru měl přestat trek na chvíli točit, aby se nabral nový svěží dech. Na to Berman odpověděl: "Mohou mít pravdu," přiznává. "Ale to je přesně to, co se s Brannonem snažíme dělat. Sestavili jsme tým režiséru a autorů, kteří mají seriálu dodat nový vzhled. Snažíme se dát dohromady mladý méně-v-treku zkušený tým," dodává.

Původní rozhovor najdete zde.

Thanks to Trektoday