Interviews

Rozhovor s Bragou o 2.sezóně Enterprise

Brannon Braga, spolutvůrce seriálu Enterprise, poskytl SCI FI Wire rozhovor, kde prozradil několik informací týkající se druhé sezóny Enterprise.

Prozradil, že se k týmu scénáristů přidá John Shiban, dřívější producent Akt X, který už napsal třetí epizodu druhé sezóny, ve které bude Malcolm Reed uvězněn na trupu Enterprise pod nějakou vesmírnou minou. Druhá sezóna by se měla začít vysílat 18.září.

"Snažíme se, aby to bylo lepší než první sezóna. Máme tam velké dokončení dvojdílu, se kterým jsme velmi spokojeni, je to fantastické. V současné době máme zpracováno prvních sedm příběhů, na které bude mít tento dvojdíl (Shockwave) vliv. Chceme, aby tato sezóna byla více akčnější, než ta první. A stejně tak nechceme ztratit kreativitu."

Braga dodal, že se kapitán Archer konečně "naučí chodit ve vesmíru". "Diskutoval jsem o tom s Rickem Bermanem. Chceme, aby se Archer konečně sebral, i když stále to bude boj a stále bude dělat chyby. Shockwave II (první díl druhé sezóny) je prakticky soud. Celá jeho mise je souzena. Takže v druhé sezóně se opravdu musí předvést. Musí se chopit velení a poznat co je správné, protože za poslední rok takových chyb pár udělal. Teď chceme, aby začal využívat svůj potenciál jako kapitán. Ale co to znamená, to ještě netuším."

  • Vývoj T'Pol: "Máme pro ni pár velkých překvapení a odhalení."
  • Romulané: "Myslím, že mohu říct, že se s nimi střetneme už na začátku druhé sezóny. Bude to velmi osudné střetnutí." K obavám fanoušků o kontinuitu poznamenal: "Byli jsme velmi opatrní. Kontinuita porušena nebyla. Věřte mi. Sledujeme to.
  • Časová studená válka: "Ve druhé části epizody Shockwave bude odhaleno několik opravdu zajímavých skutečností o roli Archera a Enterprise ve formování startrekovského vesmíru. Pokud jde o časovou studenou válku, nebude se projevovat příliš často. Chceme, aby to byl jakýsi neustálý prvek v seriálu."
  • Počátek Federace: "Narážka na vznik Federace bude právě v druhé části Shockwave. Pouze narážka. Ale už přemýšlíme, že by to v seriálu mohlo později hrát nějakou významnější roli. Nejsme si jisti jak významnou, ale od této epizody se budou občas objevovat zmínky a narážky.
  • Vulkánci: "Jednou z věcí, kterou jsme si hned z počátku seriálu uvědomili bylo, že máme šanci udělat Vulkánce opět skutečně zajímavými. Je to opravdu paradoxní rasa, obzvláš» v Enterprise. Jsou velmi osvícení a považují se za osvícené, ale na druhé straně jsou i velmi strojení. Hned na začátku sezóny bude velká vulkánská epizoda, která se vlastně odehrává v roce 1950 a kde zjistíme, že první kontakt s lidmi (Zeframem Cochranem) nebyl tak docela první. Nejvyšší velení to ale tajilo."
  • Další postavy: "Myslím, že Phlox je ten o kom bychom v příští sezóně měli zjistit víc. Stejně tak Mayweather. Pak snad Reed a Hoshi, ale myslim, že více se budeme soustředit na Phloxe a Mayweathera.

Zdroj: Scifiwire

Thanks to Trektoday