Interviews

Rozhovor s Manny Cotem

Nový výkonný producent Manny Coto má s Enterprise velké plány, které chce uskutečnit už ve čtvrté sezóně. Coto v rozhovoru pro TrekWeb řekl, že by rád Enterprise vrátil k základům a udělal ze seriálu něco, co skutečně předchází Star Treku. "Rád bych naplnil to, co Enterprise slibuje. To znamená skutečně seriál, který se odehrál před něčím známým," řekl Coto. "Chci Enterprise napojit na známý Star Trek, využít příležitosti a vytvořit něco, co nám dovolí nahlédnout do formování vesmíru Star Treku. Tak by se dala pospat má vize čtvrté sezóny. A samozřejmě současně s tím dělat epizody, který bude každý fanoušek milovat."

Ačkoliv Rick Berman a Brannon Braga se budou stále na seriálu podílet, oba dva pracují i na jiném projektu a tak se Coto stal šéfem scénáristů. "Ti, co generují příběhy, teď spadají pode mě. Rick a Brannnon budou fungovat tak jak dosud jen Rick. To znamená schvalování a zavrhování, psaní poznámek, zkrátka více v pozici kontroly. Na mně je vytvořit příběhy a samotný základ sezóny." Berman ani Braga nové příběhy psát nebudou, ale oba "o nich budou diskutovat a pomáhat mi je rozvíjet, to rozhodně."

Coto má plnou hlavu nápadů na další děj, počínaje hostováním známých herců až po ambiciózní několikaepizodní díly. Coto doufá, že nakonec pro několik dílů získají Williama Shatnera. Příběh by mohli psát spoluautoři Shatnerových Star Trek románů Judith Reeves Stevens a Garfield Reeves Stevens, kteří byli na čtvrtou sezónu najati do týmu. "Aktivně s ním vedou jednání," řekl Coto ohledně Shatnera. "Vím, že je to těžké vyjednávání. A neřeknu vám, jak to nakonec dopadne, ale doufám, že dobře. Vím, že jak UPN tak Paramount o něj projevili zájem. Pokud se to uskuteční, bude to až v druhé půlce sezóny."

Ze známých tváří Coto už polapil Brenta Spinera, který bude hrát Arika Soonga. "Když jsme zjistili, že o to má Brent zájem, tak jsme se mu to snažili ušít na míru, a z toho co jsem viděl, tak je v té roli úžasný. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že by mohl ztvárnit plukovníka Greena (TOS: Savage Curtain), ale myslím, že v této roli je mnohem zajímavější."

Coto také plánuje několik epizod soustředící se na Vulkánce, kteří se podle poznámek fanoušků značně liší od Vulkánců, které znají z jiných ST seriálů. "Nepřišel jsem s tím ve smyslu 'tak to vysvětleme'. Už to existuje, takhle jste to napsali. Využijme to jako fascinující odrazový můstek pro úžasný příběh, který nám ukáže vývoj Vulkánců od těch, které máme k těm, které jsou v Původní sérii. Takže to nebylo o tom, že to musíme nějak vysvětlit, ale o tom, že bychom to měli využít. 'Takhle jste to napsali, už to nezmizí, využijme to.'"

Jedním z dalších Cotových příběhů má být ten, který zavede kapitána Archera a T'Pol na vulkánskou poušť. "Právě teď dáváme dohromady příběh, který se mění na skutečně fascinující verzi "Lawrence Of Arabia", kdy se Archer s T'Pol vydají do pouště, aby našli Vulkánce, kteří zradili. Coto chce také vyslyšet prosbu Jolene Blalock, která by ráda, aby se její postava vydala novým směrem. "Až příběh s Vulkánci skončí, měla by nalézt své vulkánské já, stát se Vulkáncem ve velké tradici Spocka a ostatních Vulkánců, které známe."

Fanoušci mohou také očekávat, že se opět objeví Romulané a Coto se bude velmi snažit, aby nebyla porušena kontinuita. "Nikdo nepozná, jak Romulané vypadají. Vůbec nikdo," ujišťuje. "Ačkoliv ještě nemám příběh celý, protože ho teprve mapujeme, je tu jistá možnost, že někdo se dozví, jak Romulané vypadají a pak umře. Je mnoho způsobů, jak zaručit, aby nebyla porušena kontinuita s ostatními seriály. Ale nikdo nezjistí, že to byli Romulané."

Kompletní interview najdete na stránkách TrekWebu.