Interviews

Noví scénáristé na Enterprise

Se čtvrtou sezónou Enterprise se do týmu scénáristů dostalo i několik nových tváří. Patří k nim i Judith a Garfield Reeves - Stevensovi, kteří začínali vydáváním naučných publikací pro děti a nakonec se dostali až k psaní startrekových knih pro Pocket Books.

V interview, jehož první část byla uveřejněna na stránkách StarTrek.com, Stevensovi řekli, že po spolupráci na řadě knih pro děti základních škol, které jim představují vědu a technologie, zjistili, že je společná práce baví, ale "že už nechtějí dělat další učebnice!"

Oba byli právě na návštěvě v New Yorku, kde poprvé viděli film "Star Trek IV: The Voyage Home" a napadlo je, že by mohli napsat startrekový román. Garfiel Reeves - Stevens už publikoval horrorové romány, a tak byl vydavatel přístupný a schválil vydání jejich prvního projektu "Memory Prime" Oba se po dokončení přestěhovali do Los Angeles, a vydavatelství Pocket Books jim nabídlo, zda by neměli zájem pracovat na knihách ze zákulisí natáčení. Tak začali pracovat na knize "The Making of 'Deep Space Nine.'"

"Protože to byla první kniha ze zákulisí, dopodrobna nám vysvětlili a ukázali jak se takový seriál natáčí," vysvětlila Judith Reeves - Stevens. "Bylo to skvělé uvedení do televizního i startrekového světa" Reeves - Stevensovi jsou vděčni výkonnému producentu Ricku Bermanovi, který jim umožnil přístup do všech zákoutí vzniku seriálu. Stevensovi se obzvláště zajímali o způsob jakým vznikají scénáře.

Oba věří, že Star Trek zůstane populárním i pro další generace. "Nová generace ukázala, že Star Trek je metaforou pro současnost a právě tento kontext jej dělá nepřekonatelným." Judith Reeves - Stevens dodala, že originální série je evidentně produktem 60. let a zabývá se záležitostmi a starostmi lidí té doby a stejně tak každá následující série oslovuje svými tématy diváky svého času.

První polovinu rozhovoru s Reeves - Stevensovými, kteří napsali epizodu 'Star Trek: Enterprise', "The Forge" (s včerejší premiérou 19.11) naleznete na StarTrek.com. Druhá část, která se bude zabývat zejména seriálem 'Star Trek: Enterprise', bude uveřejněna během následujícího týdne.