Interviews

Rozhovor s Phloxem (část 2.)

O: Kdybyste mohl hrát nějakou jinou postavu na Enterprise, kdo by to byl? Neumím si vás představit jako někoho jiného, dodáváte tomu humornou stránku.
JB: Upřímně bych rád takové věci viděl v seriálu častěji. Je velmi těžké se trefit do smyslu pro humor ostatních, a když si nedáte pozor stáváte se trapným. Nemyslím, že je důležité říkat vtipné poznámky a nebo nechat dělat postavy směšné věci. Jako herec jsem vždy cítil, že jedna z nejdůležitější věcí je udělat vaši postavu co možná nejinteligentnější. Každý se snaží být v něčem ten nejchytřejší, dokonce i lidé, kteří rozumu příliš nepobrali se snaží být chytří, snaží se dělat inteligentní rozhodnutí. V seriálu spíše potřebujeme pokračovat v úsilí dávat postavám větší smysl pro vtipnost, ironii a hravost. Jen tak budou mít diváci pocit, že se dívají na skutečné postavy. A skutečně nevím, jakou jinou postavu bych rád hrál. Nejde o to, že bych se chtěl převtělit do někoho jiného ale spíše se dostat hlouběji pod kůži Phloxovi. Rád bych se více dozvěděl o Denobule a její kultuře. Je to skoro jako společenský svět, ve kterém chybí hranice, které jsme jako lidé kolem sebe vystavěli a které nás oddělují. Denobulané neznají pojem soukromí, které my potřebujeme. V první sezóně byla zmínka, že se Denobulané neradi navzájem dotýkají, což podle mě odráží skutečnost, že žijí v tak těsné blízkosti. Jsou tak fyzicky svázáni s druhými, sdílí tak mnoho, že jediné co mají sami pro sebe jsou jejich fyzická těla.

O: Nedávno jste se od Enterprise utrhl, abyste hrál ve filmu „Out Of Time“ s Denzelem Washingtonem. Jak to pro vás bylo obtížné?
JB: Měl jsem velké štěstí. A asi je to poněkud zvláštní protiklad, protože na jedné straně říkám, že bych chtěl, aby se doktorova postava více rozvinula, nicméně na druhé straně, protože se má postava tolik nerozvinula, mám více volného času a producentni mi dávají velkou volnost, abych mohl pracovat i na jiných projektech. Sice nikdy předem nevím, kolik toho času budu mít, ale svým agentům jsem jasně řekl, že jestli se naskytne dobrá příležitost, měli by po ní skočit. Někdy mi producenti řeknou, že tentokrát mě neuvolní, protože mě potřebují, ale někdy se ten čas skutečně najde. Párkrát se dokonce stalo, že se producenti snažili přizpůsobit mě.

O: Kdyby Enterprise tento rok skončila, jaké jsou vaše plány?
JB: V tom případě skončím na ulici a budu roznášet noviny? No, hádáte stejně jako já. Kontaktoval bych vedoucí castingu, kteří mě znají. Kdyby byl seriál ukončen, dají nám to snad vědět s dostatečným předstihem někdy v březnu, což je období kdy se točí pilotní díly. To by mi dalo čas dostat se do nějakého nového seriálu. Ale tady není nic jistého, člověk musí doufat. Má žena je také herečka a vždycky čekáme co přijde. Doufáme, že to bude pokračovat, ale tyhle čtyři roky nám pomohly trochu vylepšit naše vyhlídky. Mám rád svou práci. A mě by té práce čekalo velmi mnoho, kdybych se měl zase vrátit zpět. Lidé, kteří nesledovali mou kariéru mi po čtyřech letech u Enterprise budou muset být znovu představeni.

O: Vím, že hrajete už od základní školy. Kdybyste se mohl vrátit a něco změnit, udělal byste to?
JB: Rozhodně ne. Ničeho nelituji. Jiný by chtěl možná něco změnit, ale já ne, je to ztráta času. Pro většinu lidí není práce jejich koníčkem a i tak dostávají zaplaceno. Mohl jsem třeba těch 15 let dělat jen divadlo. Mohl jsem si vybrat regionální divadlo. Nebo odejít do Chicaga místo do Seattlu. Ale já mám rád Seattle, prožil jsem tam mnoho dobrého. Založil jsem tam divadelní společnost. Naučil se v tom chodit. Naučil se jak naložit se svou hereckou kariérou.

O: Co nám můžete říct o následujících epizodách. Alespoň nějaký náznak pro fanoušky.
JB: Opět uvidíme orionské otrokyně, a dozvíme se o nich jednu velmi zajímavou skutečnost.

O: Poslední otázka, nebo spíš takový komentář. Z toho jak jsme spolu mluvili po telefonu a na conech, lidem říkám, že jste dokonalý herec pro fanoušky, a svou postavu máte rád. Vždy jste optimistický a přátelský. Je to jako mluvit s přítelem. Zasloužíte si všechnu slávu a štěstí, které přichází vaším směrem.
JB: To je od vás velice milé. Cením si toho. Skutečně mám rád lidi. Mám rád svou práci. Zajímaví lidé mě vždy dokázali rozesmát, protože vždy jde o to, co má člověk v sobě.