CZ Aktualizace

«novější  starší»  více starší»» 

5.10. Novinky na The Neutral Zone CZ
  Po delší odezvě se vrací opět aktualizace i na stránky STFK The Neutral Zone CZ. Klubové stránky vám nyní přinášejí v sekci Technika článek o biolůžcích, informaci pro členy klubu o problémech s vydáním klubového časopisu Prime Directive. V sekci Novinky pak naleznete další zprávy ze světa Star Treku - Herci z 'SG-1' si možná zahrají v 'Enterprise', Orionské otrokyně se vrátí zpět do Star Treku, Manny Coto představuje svou vizi T'Pol a mnohé další.

TNZ2.10. Osudová věštba
  Trojička na začátek října: Osudová věštba & Nekonečný vesmír & Filmové žánry - scifi.

Hypospray
ST Sickbay

Filozofie cestování časem
Časovky nejsou ve Star Treku ničím výjimečným, takže pokud si chcete zafilozofovat s Jardou Houdkem, můžete nyní na Sardenu v první, druhé a třetí části článku.

Redakce26.9. Říjen s Enterprise
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci Lodní knihovna / Filmy a seriály přidané obrázky k epizodám 53-64 seriálu Star Trek: Enterprise.
Dále v sekci Kalendář naleznete kalendář na říjen 2004.

CZK24.9. Love Me Tender
  Necelý týden zbývá do druhého Startrekového představení s názvem Love Me Tender, které uvádí divadlo v Celetné v Praze (premiéra proběhla 19.6.2004). Lístky na středu na 29. září si také můžete rezervovat či zakoupit předem.

Redakce
Zdroj Divadlo v Celetné21.9. Recenze Final War 2
  Na Star Trek Games.CZ si můžete přečíst první recenzi nové české freewarové hry Star Trek: Final War 2 od Racoon Software.

Kromě toho na vás čeká první pohled na nejnovější českou on-line hru Star Trek: Neutral Zone, Téma dne tentokráte o české textovce BlekTrek: The Last Generation a dosud neviděný screenshot a koncepty ze zrušené budovatelské strategie Star Trek: Borg Assimilator.

Pokud se chystáte na říjnový Battlefest F.04, určitě si nezapomeňte prostudovat nové upřesňující informace!

Kovi

Výbuch měsíce Praxis
Na stránkách CZ Kontinua nelaznete v sekci skladiště puzzle na tento týden. Ze Star Treku je to Výbuch měsíce Praxis.

CZK17.9. Enterprise 3. sezóna
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci Lodní knihovna / TV a film zpracovaný přehled epizod třetí sezóny seriálu Star Trek: Enteprise. Každou epizodu máte možnost ohodnotit.

CZK13.9. Poprázdninové Narážky
  Po prázdninové pauze je tu aktualizace Narážek na Star Trek - tři nové filmy Příběh hraček, Noc bláznů a Interstate 60 doplňují dva nové seriály Krajní meze a Stargate Atlantis. U seriálů Cleopatra 2525, Stargate SG-1, Červený trpaslík a Simpsonovi přidány nové ukázky. Dále je tu ke stažení ukázka z Guinnessova světa rekordů, minireportážička o Festivalových vteřinách, videoklipy a další. Poprvé je zařazena tzv. 'Treková asociačka'.

Hypospray
ST Sickbay

Puzzle Garak
Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci skladiště Star Trek puzzle na další týden (Elim Garak).

CZK

ST SW
Dnes byla opět spustěna domovská stránka připravované akční hry Star Trek Space War. Kromě již dříve přidaných informací se můžete nejnovější střípky z vývoje dočíst v sekci obsahující vývojářský deník.

Dave12.9. Star Trek - Love Me Tender
  V červnu tohoto roku jsme vás informovali o představení na motivy Star Treku, které uvedlo Divadlo v Celetné v Praze (premiéra 19.6.2004).

Autorský tým Lichtenberg & Vaňková na motivy Star Treku připravuje reprízu divadelního představení ('Star Trek - Love Me Tender'), která je stanovena na 29. září (středa) od 22:30. Vstupenky je možné už nyní rezervovat.

"Odpor je marný! Budete asimilováni!" :)

Redakce
Zdroj Divadlo v Celetné

Space Park v Brémách
Na cestu za dobrodružstvím do Brém se vyráží už 1. října 2004!

Pro připomenutí se jedná o společný výlet fanoušků Star Treku a Stargate do brémského Space Parku, kde na ně čeká řada sci-fi atrakcí. Podrobné informace a přihláška na akci je k nalezení na adrese fanclub.sg1.cz/bremy.

Lákadlem pro vás může být tato fotoreportáž, kterou uveřejnil server Sarden.

fanklub@sg1.cz

Pozvánka na Hellboye
Ron Perlman (Shinzonův Místokrál z ST X. Nemesis) ztvárnil hlavní roli ve filmu Hellboy - do našich kin se dostává tento comicsový film s půlročním zpožděním.

Internetový server Filmy pro Vás přináší recenzi.

Hellboy byl během druhé světové války přivolán na Zemi šíleným Grigori Rasputinem, aby se stal poslem apokalypsy. Ze spárů nebezpečného zločince jej však zachránil zakladatel tajného Úřadu pro výzkum paranormálních jevů (Ú.V.P.J.) profesor Broom, který jej poté vychoval jako svého vlastního syna a pomohl mu rozvinout jeho výjimečné schopnosti. Hellboy se navzdory svému temnému původu zařadil k bojovníkům na straně dobra. V Ú.V.P.J. se Hellboy stal součástí zvláštní rodiny, do níž kromě něj a Brooma patří také telepatický "mořský muž" Abe Sapien a půvabná Liz Sherman, která disponuje schopností pyrokineze. Všichni dohromady tvoří hlavní obrannou linii před Rasputinem, který chce získat Hellboye zpět do své moci a využít jeho sil, aby mohl rozpoutat armageddon.

Simca - Jirka Borový10.9. Star Trek Online
  Po předlouhé době byl ohlášen vývoj nové oficiální startrekové hry. Jedná se o online MMORPG hru, o které toho zatím moc známo není, a to co je, se můžete dočíst v článku na Star Trek Games.CZ.

Chystá se podzimní pokračování úspěšné herní akce Star Trek Games.CZ Battlefest. Opět se budete moci sejít s ostatními startrekovými fanoušky a zahrát si své oblíbené počítačové hry. Další informace najdete na Star Trek Games.CZ.

Kovi4.9. Timeline 2267-2268
  Na stránkách CZ Kontinua neleznete v sekci Timeline přidané údaje z let 2267 a 2268.

CZ Kontinuum3.9. Přihláška na Avalcon Speciál
  Na Avalcon Speciál, který proběhne od pátku do neděle ve dnech 29. - 31. října 2004, se už můžete přihlašovat - zde.
Přímo na stránce Avalcon.cz se dozvíte všechny dostupné informace.

Na Sardenu si můžete naopak přečíst o letošním Parconu.

Redakce2.9. Space War
  Připravovaná hra Star Trek Space War, má konečně svůj vlastní web. Všechny informace, týkající se této hry může pravidelně získávat na spacewar.wz.cz.

Dave1.9. Za dobrodružstvím do Brém
  Cesta za dobrodružstvím do Brém, o které jste se mohli už před časem na Trekdnesu dočíst, se velmi rychle blíží. Vyrážíme už 1. října 2004. Pro připomenutí se jedná o společný výlet fanoušků Star Treku a Stargate do brémského Space Parku, kde na ně čeká řada sci-fi atrakcí. Podrobné informace a přihláška na akci je k nalezení na adrese fanclub.sg1.cz/bremy.

fanklub@sg1.cz

Diskuzní fórum ST Games.CZ
Star Trek Games.CZ mají nové, vlastní diskuzní fórum, ve kterém mohou fanoušci startrekových her volně debatovat o všech věcech, které s nimi souvisí. Kromě dalších funkcí můžete využít i náš herní Bazar. Stačí zaskočit na tuto adresu.

Kovi

ST Project - vzkříšení
Tak je po prázdninách, tak je tu zase taková "malá" aktualizace stránek. Promazal a upravil jsem sekce, takže už tady nenajdete fotky a hry, který byly trochu navíc. Sekci Wallpapery jsem upravil na Desktop a tam se právě stala ta velká aktualizace. Přidal jsem 6 wallpaperů motivované tentokrát projektem Oberon u kterého chystám malou interaktivní flashovou prezentaci, dále malé ST obrázky určené pro Váš profil ve WinXP a ještě navíc takovou perličku ...

... dlouho jsem brouzdal netem a hledal nějaký font se ST symboly, kdo ste taky hledal, určitě znáte Trekbats a TNGchars, který nejenže nijak neuchvátí, ale nejsou ani zrovna použitelný. Tak sem si řek, proč ne, udělám si nějaký vlastní font. Uběhla doba a je tady, obsahuje (podle mě docela dost - uffff dalo to zabrat) emblémy ras, znaky některých oddělení SF, nějaký ty lodičky, loga seriálů a jako takovej malej bonus taky vulkánský pozdrav (všichni znáte LL&P, že jo). No a máte všichni možnost ho vyzkoušet. Můj vlastní Trek Signs font si můžete stáhnout v sekci Desktop na stránkách ST Projects.

Těším se na Vaši návštěvu a na Vaše reakce na font. Dejte vědět, jestli se líbí. Dík.

omicron

Novinky na TNZ CZ
Sekce Novinky na stránkách TNZ CZ byla opět aktualizována. Tentokráte se zde dočtete o operaci srdce, kterou nedávno podstoupil Patrick Stewart, dále o tom, že se rozšiřují řady scénáristů a producentů série Star Trek: Enterprise, Rene Auberjonois se připojí k Williamu Shatnerovi v seriálu z právnického prostředí 'Boston Legal' a spekulace o důvodech možného nevystoupení Williama Shatnera v sérii Star Trek: Enterprise.

TNZ30.8. Exocomp a First Contact
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci skladiště Star Trek puzzle na další dva týdny (Exocomp a First Contact).

CZK

Blog nejen o SG
První český Stargate Blog ... a nejen o Stargate - a co že to dělá tady na Trekdnesu? Inu, ona tam nebude jen ta "brána", ale i daší věcičky. Star Trek herci objevující se v SG1/SGA, občas nějaká ta povídka či vědecký objev, který nás posune blíže nadsvětelné rychlosti/sesvicování anebo můj sarkastický příspěvek o životě středoškolského scifisty :D Tento blog se rozjíždí dnes tj. pondělí na adrese gateblog.stargate-sg1.cz ... určitě přijďte, těšíme se na vás :)

Za Gateblog Team - Reaver.man18.8. Puzzle, reportáž a povídky
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci skladiště Star Trek puzzle na další dva týdny (Deep Space Nine a Data s Borg Queen) a také reportáž od Honzy Pavlíka ze sobotní "Záchrany Modré planety".

Dále v Archivu Memory Alpha přibyly dvě povídky - Pouštní drak od T'Zen a Hvězdné Datum od Androida.

CZK16.8. DS9 & VOY titulky
  Nejen 13 nových titulků z Deep Space Nine na vás čeká v dnešní aktualizaci na titulky.voyager.cz...

Hypospray
ST Sickbay

Fotoreport z FF 04 & Modrá planeta
Vzhledem k prázdninovému lenivění si fotoreportáž z Festivalu Fantazie 2004 "viděno dvěma" můžete pročíst až nyní - děkujeme Marghovi, Paldíkovi a Ondrovi.
Naopak, velmi rychle je tu reportáž z historicky prvního společného setkání členů klubů CZ Kontinuum a Stargate Command - Záchrana Modré planety, které proběhlo minulou sobotu v Prokopském údolí v Praze - přímý link je zde.

Hypospray
ST Sickbay15.8. Fotky ze srazu CZK & SGC
  První fotky ze včerejšího setkání Star Trek fan klubu CZ Kontinuum a Stargate fan klubu SGC najdete na těchto stránkách.

Ondřej Levý11.8. TrekGame Hokej stretnutie
  Ľudia s TrekGame usporiadali tradičné športové stretnutie za účelo zdokonaliť sa v hokejbale. Zápas bol velmi napínavý ale skončil nerozhodne. Obrázky z tejto akcie si môžete pozriet na stránke star.trek.sk (pôvodne startrek.szm.sk).

Joseph6.8. Vrátí se Frakes k ST?
  A opět jsou tu další zprávy ze světa Star Treku. Nyní se na stránkách TNZ CZ můžete dočíst o možném návratu Jonathana Frakese zpět ke Star Treku, Jack Donner alias subkomandér Tal z TOS se zřejmě objeví v chystané epizodě 'Enterprise', byly uveřejněny oficiální informace k chystané epizodě 'Storm Front' a mnohé další.

TNZ

Animovaná série na Al-Batani
Částečně byla doplněna databáze serveru o Star Trek v podobě Animované série, jejíž hlavní postavy ztvárnily v hlasové podobě naši staří známí hrdinové z TOSky.

Al-Batani3.8. Trička
  Ručně tvořená trička nejen ze Star Treku - pokud máte zájem o ručně kreslená trička třeba s motivem Star Treku, či např. keltské symboly, mandaly, náramky nebo po domluvě i jiné třeba Stargate, Duna atd... navštivte stránečku sheav.d2.cz a za lidové ceny si objednejte jedinečný výtvor...

Sheav