O TrekDNES

Část třetí
Červí díra

Červí díra

Enterprise-D kotví u Deep Space NineHvězdného data 46379.1 přilétá do Bajorského systému hvězdná loď Enterprise a zakotvuje u Deep Space 9, kapitán Picard uvádí do funkce nového velitele stanice Benjamina Siska. Toto setkání však v komandéru Siskovi probudí dávnou bolest nad ztrátou své ženy, protože to nepřímo byl kapitán Picard, který zavinil její smrt. Tak to nový velitel stanice cítí.Stanice v troskáchZ Enterprise odchází Miles Edvard O’Brien i se svou rodinou, aby se ujal funkce náčelníka operačního oddělení na DS9 a okamžitě začíná s opravou stanice, kterou cardassijské síly zanechaly v troskách. Z Enterprise rovněž přejdou na palubu muži a ženy sloužící ve Hvězdné flotile, aby se zde stali trvalou posádkou. Z prostorných hangárů Runaboutvlajkové lodi jsou přeložena tři menší plavidla zvaná runabouty, aby posílila minimální taktické a operační možnosti stanice, je vyložen materiál potřebný pro opravy a humanitární pomoc pro bajorský lid. Pak mohutná loď uvolňuje kotevní svorky a odlétá. Hvězdná loď Cochrane přiváží nového šéflékaře, Juliana Bashira, a nového vědeckého důstojníka, Jadzii Dax.

Komandér Sisko si od bajorské vlády vyžádá, aby jeho prvním důstojníkem a zároveň styčným důstojníkem mezi Bajorem a KiraHvězdnou flotilou byl Bajoran, do této funkce je jmenována Kira Nerys, bývalá členka hnutí odporu a nyní major bajorských milicí, ozbrojených sil planety ustavených prozatímní vládou.

Při pátrání pomocí runaboutu po dalších Orbech narazí komandér Sisko s poručíkem Dax v Denorijském pásu uvnitř bajorského systému na nezvykle vysoké hladiny neutrin. Po přiblížení do oblasti se před ním objeví ústí červí díry, bajorského Nebeského chrámu, a on vletí dovnitř. Po vynoření na opačné straně zjistí, že urazil 70 000 světelných let a ocitl se daleko v kvadrantu gama.

Runabout vlétá do červí díryPři cestě zpět zastaví jeho plavidlo neznámá síla uvnitř červí díry a komandér Sisko zjišťuje, že je obydlena bytostmi, které Bajorané ve svém náboženství nazývají Proroky. Od nich se dozvídá, že červí díra je jejich domovem, který si vystavěli. Většina červích děr ve vesmíru je ale značně nestabilních a i poloha jejich ústí se mění, tato je však stabilní a její obyvatelé ji umožní využívat jako dopravní spojení mezi oběma kvadranty.Cardassiané útočí na DS9

Její objev však upoutá i Cardassiany, neboť ten, kdo ovládá červí díru, ovládá i veškerý tok materiálu skrz ní, a začínají si ji nárokovat. Proto vydá major Kira rozkaz, aby stanice uvedla do chodu své manévrovací trysky a přesunula se přímo k ústí červí díry, bajorského Nebeského chrámu. Cardassiané sice na Deep Space Nine zaútočí, Promenádaale nakonec jsou nuceni se stáhnout.

Tímto se z Bajoru stává nová mezihvězdná křižovatka a ze stanice Deep Space 9 centrum obchodu a strategické místo celého sektoru. Sisko jako VyslanecKomandér Sisko sám se nechtěně stává vyslancem Proroků, jehož příchod je popsán v mnoha bajorských náboženských proroctvích, který je podle nich člověkem, jež najde Nebeský chrám a sjednotí tím bajorský lid...

 

 

«« o »»