O TrekDNES

Část sedmá
Na scénu přichází Dominion

Znak Dominionu

Život na Deep Space Nine probíhá poklidnou cestou, lodě ke stanici přilétají a zase odlétají, její úpravy Quark přemlouvá Siska, aby ho vzal s Nogem na výlet s seboupokračují svým tempem, na promenádě se hemží lidé, krize v okolním vesmíru byly zdárně zažehnány a až na situaci v Demilitarizované zóně je všude mír. Posádka stanice již má čas na plnění základního poslání Hvězdné flotily - prozkoumávání dosud neprozkoumaného. To vše se ale má brzy změnit...

Nedá se však stále pracovat a pracovat, jsou třeba i chvíle na odpočinek. Někteří tráví dovolené na Bajoru, komandér Sisko chce z jedné takové dovolené udělat malou expedici do kvadrantu gama spojenou s tábořením a prozkoumáváním života na jedné planetě Jem'Hadarnedaleko opačného ústí červí díry, na kterou s sebou bere svého syna Jakea, Quarka a jeho synovce Noga. Quark se na tuto cestu samozřejmě vydává jen s jediným účelem - přemluvit Siska k povolení umístění reklamních poutačů na svoje zboží. :-)

Sisko a Quark v zajetí Jem'HadarůPůvodní plány dovolené však brzy naruší nečekané události. Siska s Quarkem uvězní tajemní humanoidé, kteří si říkají Jem’Hadaři. Jakeovi s Nogem se podaří náhodou uniknout, protože ve chvíli přepadení byli v lese. Oba se dostanou na runabout obíhající na oběžné dráze a tak se snaží transportovat oba uvězněné na palubu. Ti jsou však uzavřeni silovým polem svých věznitelů, kteří se představí jako zástupci Dominionu, přikáží, že už žádná loď nesmí přiletět červí dírou do této části galaxie, jinak budou následovat odvetná opatření, a Jem'Hadar na Deep Space Ninepřekypují znalostmi z vojenskopolitické situace v kvadrantu alfa.

Mezitím se u Deep Space Nine objeví zcela neznámá loď a přímo do operačního centra se transportuje všem naprosto neznámý humanoid, kterým není nikdo jiný než další Jem'Hadar. Prohlásí, že velitel stanice byl natrvalo zadržen Dominionem a že již žádné lodě nesmějí proniknout na druhou stranu červí díry, Kapitán Odysseyjinak budou zničeny.

Jakeovi s Nogem se podaří runabout vyvést z oběžné dráhy a pomalu se impulsní rychlostí vydat zhruba k ústí červí díry. Na Deep Space Nine přilétá hvězdná loď Odyssey třídy Galaxy a její kapitán se ihned hodlá vydat na záchranou operaci. Spolu s ním vyrazí i dva staniční runabouty. Na druhé straně potkají runabout s Útok Jem'Hadarů na Odysseuoběma chlapci, ale v zápětí jsou napadeni třemi malými plavidly.

Technologie Dominionu je zřejmě velmi pokročilá, protože veškerá palba stíhačů prochází skrz štíty Odyssey a ta dostává těžké zásahy. Na planetě se Siskovi s Quarkem podaří utéct ze zajetí za pomocí ženy neznámé rasy, která byla uvězněna s nimi. Útok na RunaboutVšechny tři transportuje Miles O'Brien na palubu jednoho runaboutu a všechna čtyři plavidla Federace se obracejí zpět k červí díře. Najednou však jeden ze stíhačů změní směr přímo k Odyssey. Kiře se nepodaří jej zničit a tak narazí malé plavidlo v sebevražedném náletu přímo na deflektor obrovské lodi. Předchozími zásahy těžce poškozený kolos exploduje... Odyssea udělala Bum!

Zdrcení dorazí na stanici i s ženou, která pomohla Siskovi s Quarkem utéct. Velitel stanice však odhalí, že celý útěk byl zinscenovaný onou neznámou ženou za pomoci Jem’Hadarů za účelem získání informací od Siska a dalších pro Zakladatele Dominionu. Sisko rozkáže ženu zatknut, ta však stiskne jakési zařízení a transportuje se pryč. Cizinka unikáNikdo neví kam, protože na stanici se nezhmotnila a poblíž není žádná loď.

Komandér Sisko už jen poznamená: "Jestli Dominion proletí červí dírou, začne tady velká válka. Měli bychom se na ni dobře připravit!"

Obrázky poskytl Ben Sisko

«« o »»