O TrekDNES

Část osmá
Federace reaguje

Logo projektu Defiant

Rotační torpédometPo drtivé a tragické porážce z prvního střetnutí s Dominionem, podtržené úplným zmasakrováním nedávno založené kolonie Jem'Hadary v kvadrantu Gama, se život na stanici rapidně mění. Prudce klesá počet obchodních lodí podnikajících cesty skrz červí díru, naopak se zvyšuje frekvence návštěv lodí Hvězdné flotily dovážejících už nikoliv jen materiály na obnovu Bajoru, ale taktické systémy pro Deep Space Nine v podobě těžkých phaserových bank, odpalovacích mechanismů fotonových torpéd a dalších klíčových obraných zařízení. Všichni vědí, že další střetnutí na sebe nenechá dlouho čekat...

Při jedné směně v operačním centru stanice během nepřítomnosti komandéra Siska na stanici se udává Defiantzvláštní věc. Z ničeho nic začínají senzory indikovat narůstající množství energie přímo u vnějšího prstence stanice, které se pomalu přibližuje k plášti. Když už je srážka téměř nevyhnutelná a všichni vzhlížejí na velkou obrazovku ukazující příslušný prostor vedle stanice, z ničeho nic se začíná demaskovat plavidlo. O'Brien se duchapřítomně podívá na přístroje a zjišťuje neskutečnou věc - ono neznámé plavidlo je lodí Federace a zakrátko již všichni mohou přečíst registrační znaky: U.S.S. Defiant, NX-74205.

Všichni zírají zcela ohromeni, nejen že Federace nesmí podle Smlouvy z Algeronu vyvíjet technologii maskovacího zařízení, ale ani loď nepřipomíná tvaDefiant střílí z pulsních phaserůrem cokoliv, co by se jen vzdáleně podobalo lodím Federace. Postrádá typickou talířovou část, nemá externí gondoly, je malá, štíhlá a bojechtivá...

Obrazovka ožije a objevuje se na ní obličej komandéra Siska hlásícího, že veze malé překvapení pro Dominion. Na poradě Sisko vysvětluje, že třída Defiant byla původně vyvíjena jako odpověď na poslední invazi Borgů a oficiálně se řadí mezi eskortní lodě. Neoficiálně je to však plnohodnotná bitevní loď. Její výzbroj je vskutku impozantní - mezi hlavní zbraně patří dva páry ohromných pulzních phaserů, které neuvolňují energii kontinuálně jako phaserová pole, ale v rychlých pulzech, a také odpalovače kvantových torpéd, Defiant dostává od Jem'Hadarů zabratzcela nové experimentální zbraně několikrát silnější než běžná fotonová torpéda. K tomu všemu i maskovací zařízení zapůjčené od Romulanského impéria za to, že se s ním Federace podělí o všechna data, která v kvadrantu Gama získá.

Záhy se Defiant vydává i se všemi důstojníky z DS9 na druhou stranu červí díry, aby se pokusili najít tajemné Zakladatele - rasu, která vybudovala Dominion. Cestou k cíli je několikrát v těsné blízkosti minou Jem’Hadarské stíhače, Odo s "družkou"při jednom z průletů je však i přes maskovací zařízení odhalí a strhne se bitva. Přesile nepřátelských lodí se podaří Defiant ochromit a jeho posádku zajmout, až na Oda a Kiru, kteří se dostanou do raketoplánu a uprchnou z obklíčení. Odo nastavuje z nepochopitelných důvodů kurs směrem do mlhoviny Omarion, kam ho záhadně vede jeho instinkt.

Uvnitř mlhoviny narážejí na planetu, na které žijí stejné bytosti, jako je Odo - měňavci. Odo se dozvídá skutečnou pravdu o nich i o sobě, to právě oni jsou zakladatelé Dominionu a on je jedním z jejich rasy. Ve velmi ranném Sisko a O'Brien jsou podrobeni experimentu Vortůvěku byl spolu se stovkami dalších rozptýlen ve vesmíru, aby se později pudově vrátil a přinesl nové znalosti o okolním vesmíru.

Mezitím je zajatá posádka podrobena experimentu ze strany Vortů - Zakladateli geneticky vyšlechtěné rasy mající za úkol zprostředkovávání kontaktu se členy Dominionu a řízení Jem'Hadarů, rovněž speciálně geneticky vyšlechtěných válečníků - kteří se pomocí něj snaží dozvědět, jak budou lidé reagovat na expanzi Dominionu do kvadrantu Alfa.

Odo po dlouhé a trýznivé vnitřní bitvě dospívá k názoru, že jeho místo není mezi lidem jeho národa, ale mezi lidmi, kteří o něj léta jevili zájem a pomáhali mu, lidmi z Deep Space Nine. Na jeho přímou intervenci jsou všichni zajatci propuštěni a i poškozený Defiant je vrácen.

Tentokrát dopadlo vše dobře, Federace nyní už ví, jakého protivníka má před sebou, a také ví, že střetnutí s ním se neodvratně blíží...

Lodě Jem'HadarůLodě Jem'Hadarů

«« o »»