O TrekDNES

Část devátá
Úder střídá protiúder

Raněný Garak po výbuchu v jeho obchoděJiž několik měsíců probíhá na Deep Space Nine horečné vylepšování obranných systémů a všichni se připravují na možný útok Dominionu vedený skrz červí díru. Jednoho dne dochází na promenádě k explozi - vybuchuje Garakův krejčovský obchod. Enabran TainPočáteční pátrání odhaluje, že se nejednalo o náhodu.

Staniční šéf bezpečnosti Odo záhy zjišťuje, že na zabití Garaka byl zřejmě najat jeden cizinec, dříve, než ho má Odo šanci se svými poznatky konfrontovat, je cizinec odstraněn Romulany. Odo se od svého cardassianského informátora dozvídá, že na Romulansko - Cardassijských hranicích je zvýšená aktivita Romulanských lodí a že to může znamenat přípravy k invazi.

Runabout s Garakem a Odem na palubě byl zajat RomulanyZanedlouho vychází najevo, že v den, kdy vybuchl Garakův obchod, zemřelo za podivných okolností pět bývalých členů Obsidianského řádu, tajné bezpečnostní organizace uvnitř Cardassijské unie. Odo s Garakem se vydávají v runaboutu hledat její bývalou hlavu - Enabrana Taina, který by měl být na jedné z planet poblíž hranic. Na cestě jsou však překvapeni Romulanským válečným ptákem a zajati. Jaké je jejich překvapení, když na jeho palubě najdou právě Taina.

Znak Tal Shiaru a Obsidiánského řáduDozvídají se, že Obsidianský řád spojil síly s Tal Shiarem, tajnou službou Romulanského impéria, za účelem útoku na mateřskou planetu zakladatelů Dominionu, Odo je uvězněn a Garak se připojuje k Tainovi.

Flotila cardassijských a romulanských lodíNa DS9 všichni v operačním centru stanice užasnou ve chvíli, kdy se přímo vedle stanice demaskuje ohromná flotila romulanských a cardassijských lodí a zamíří do červí díry. Sisko porušuje přímý rozkaz a odlétá s Defiantem za údernou flotilou, aby zachránil Oda.

Flotila lodí se brzy demaskuje u planety Zakladatelů a započne orbitální bombardování, po prvním úderu ale zjišťují, že planeta je prázdná a přístroje indikují uměle vytvářené známky života. To už se však z mlhoviny vynořuje několikanásobně početnější flotila Jem’Hadarských lodí - Romulani a Cardassiani útočí na domovský svět měňavců
Romulani a Cardassiani útočí na domovský svět měňavcůvíce než sto třicet plavidel. Ty okamžitě zaútočí a začnou masakrovat velké a proti nim neohrabané lodi.

 

Brzy je jasné, že konec je neodvratný. Velké lodě Obsidianského řádu a Tal Shiaru s primárními zbraňovými prvky pokrývajícími pouze prostor před lodí jsou pro malé a rychlé Jem'Hadarské stihače snadnou kořistí. Válečný pták je při čelním útoku nesmírně silný protivník, jakmile je však osamocená loď napadnuta z bokůJem'Hadaři masí Romulany a Cardassiany, jen těžko se může bránit.

Garak využívá zmatku panujícího na těžce poškozené lodi a vydává se pustit Oda z cely, Jem'Hadaři masí Romulany a Cardassianypři tom mu pomůže velitel romulanské části flotily, plukovník Lovok, a vrací jim runabout. Na otázku proč odpoví, že on je ve skutečnosti měňavec. Když se totiž Zakladatelé dověděli o Tainově plánu, začali vyvíjet takovou aktivitu, aby obě mocnosti, Romulané a Cardassiané, vyslali k útoku na Dominion vše, co mají, a byli zničeni. Varuje Oda, že teď už jsou v kvadrantu Alfa jen dva protivníci - Federace a Klingonská říše, ale že ani ty jimi nebudou dlouho.

Odo s Garakem prchají z bojiště, po několika zásazích jim nefungují štíty a další zásah již jejich loď, když v poslední chvíli zasáhne právě dorazivší Defiant a dorážející Jem'Hadarské stihače rozdrtí silou svých pulsních phaserů.

Defiant bodujeDefiant boduje

Kira pročišťuje průlezy DefiantuO několik týdnů později je Sisko povýšen na kapitána a vyráží s Defiantem na hlídkovou plavbu. V jejím průběhu odhalují na jeho palubě nepřátelského měňavce, jednoho ze Zakladatelů, který se sabotáží lodních systémů pokusí Odo v souboji s jiným měňavcemzavléci Federaci do války s jedním ze svých sousedů.

V poslední chvíli je nejhoršímu zabráněno, když Odo přemůže měňavce a ten je smrtelně zraněn výbojem z ochranného silového pole okolo warp jádra. Těsně před svou smrtí Odovi zašeptá hrozivě znějící větu: "Je pozdě, my jsme všude."

«« o »»