O TrekDNES

Část desátá
Apokalypsa

Jakmile Federace informovala své spojence o zneškodnění měňavce, který infiltroval jednu z jejích lodí, zvedla se v Klingonské říši vlna obav. Poté, co z CardaSisko a Kira čístí kajuty DS9ssijské unie dorazily zprávy o převratu a informace o tom, že Cardassii již nevládne vojenská klika nýbrž civilní vláda, stoupá u Klingonů podezření, že vše je dílem měňavců vydávajících se za Cardassiany. Kancléř Gowron a Vysoká rada se rozhodují čelit nebezpečí za použití síly.

I na Deep Space Nine probíhají přípravy a cvičení pro případ, že by byla zjištěna přítomnost nepřátelského měňavce. Klingonská flotila se demaskovala u DS9Členové ostrahy z řad Hvězdné flotily i Bajorských milicí se cvičí v "čištění" stanice phaserovými paprsky nastavenými na široký rozptyl, neboť jen to je cesta, jak odhalit Zakladatele maskované za různé předměty. Stanice je již vybavena ohromnou výzbrojí čítající na pět tisíc fotonových torpéd.

Během jedné směny se přímo vedle stanice demaskuje obrovská klingonská válečná loď - vlajkové plavidlo klingonské flotily - Negh'Var, s generálem Martokem na palubě. Ten žádá velitele stanice Siska, zda by jeho muži mohli přijít na palubu uvolnit se po dlouhé cestě. Sisko samozřejmě souhlasí, Klingoni jsou spojenci Federace. Martok vydává příkaz a všude kolem stanice se začínají demaskovat desítky klingonských válečných lodí. Noční můra celého kvadrantu alfa začíná...

Vorcha

Generál Martok Siskovi sděluje, že on a jeho flotila jsou tu proto, aby zabránili infiltraci měňavců. Stanice se hemží KliMartok si chce říznout do Siska a Kiryngony a ti jsou velmi hrubí vůči jejím obyvatelům, například je napaden Garak. Klingoni začínají zastavovat násilím lodě, prohledávat je a testovat jejich posádky zda nejsou měňavci - to vše poněkud primitivnějšími metodami než Federace, Klingonům postačí do člověka říznout. Když Sisko zabrání jedné klingonské lodi v podniknutí takového útoku na transportní loď jen pod pohrůžkou použití zbrNadporučík Worfaní Defiantu, rozhoduje se, že je potřeba někoho, kdo Klingony zná a kdo s nimi dokáže jednat. Nedlouho poté již vstupuje na palubu stanice nadporučík Worf.

Je dočasně na stanici převelen jako poradce pro záležitosti Klingonů a dostává za úkol zjistit, jaký je pravý důvod přítomnosti klingonské flotily. Ten zjišťuje záhy - cílem Klingonů je útok na Cardassijskou unii, která je podle jejich názoru v rukou zakladatelů Garak kontaktuje zástupce cardassijské vlády - DukataDominionu. Martok je konfrontován se zjištěnými skutečnostmi a odmítne zrušit útok, místo toho vyráží do boje s tím, ze Federace bude nečinně přihlížet, zatím co klingonsští válečníci budou pokládat své životy za bezpečnost kvadrantu alfa.

Důstojníci Kira aktivuje zbraňové systémy Defiantuz DS9 se rozhodnou nepřímo upozornit cardassijskou vládu tak, aby neporušili mírovou smlouvu s Klingony a zároveň aby zabránili masakru. Mezitím se Gowron rozhoduje k bezprecedentnímu kroku - nejen že vyhošťuje z Klingonské říše všechny občany Federace a odvolává klingonského velvyslance z Federace, ruší i platnost Khitomerských dohod - tím končí mír mezi Federací a Klingonskou Defian odlétá od vybuchující cardassijské lodiříší...

Sisko zachrání před útočícími Klingony cardassijskou civilní vládu a poskytne jí bezpečný úkryt na palubě stanice. I když nechá provést krevní testy a výsledek je negativní, Klingoni požadují vydání všech Cardassianů. Sisko odmítá.

 

Klingonská flotila začíná útok na Deep Space Nine…


Konec.

Tím náš seriál o Deep Space Nine končí. Nebylo cílem popsat celý seriál a rozepsat všechny epizody, cílem bylo v krátkosti shrnout události prvních tří sezón seriálu, které již běžely na našich obrazovkách a informace o nich nejsou příliš dostupné, jelikož české internetové stránky celkově DS9 do značné míry opomíjejí.

A jak vlastně seriál Star Trek: Stanice Deep Space Nine pokračuje? Jak dopadl samotný útok Klingonů na stanici? A jak se bude vše vyvíjet dál? Konflikt se rozroste a vypukne válka ohromných rozměrů, do které se skutečně aktivně zapojí celý kvadrant alfa a jejíž útržky se dostanou až na desítky tisíc světelných let vzdálený Voyager.

Budou k vidění ohromné bitvy stovek lodí, proti kterým byl masakr v systému Wolf 359 jen šarvátkou, uvidíme i pozemní operace ozbrojených složek nejrůznějších národů. Bezpečností už si nebude nikdo jist, nejen že i Země zažije peklo orbitálního bombardování, ani Proroci, mocní obyvatelé červí díry, nebudou mít život jednoduchý. Jejich nepřátelé, Pah-wraits, se budou snažit dostat zpět do červí díry, odkud je Proroci kdysi dávno vyhnali.

Nepůjde však jen o čtyři sezóny válčení, budou sledovány příběhy lidí na stanici a jejich postavy se budou dále vyvíjet. Uvidíme dospět Siskova syna, uvidíme prvního Ferenga sloužícího ve Hvězdné flotile, Worf na Deep Space Nine zůstane jako plnohodnotný člen posádky a najde zde svůj nový domov.

Jak to nakonec všechno dopadne? Přežije Federace? Přežijí lidé na Deep Space Nine? Pokud ano, za jakou cenu? To jsou otázky, na které vám může dát odpověď jen samotný seriál.

Autorem textů tohoto seriálu je David Bursa, odborný poradce České televize pro Star Trek a majitel serverů WARP.cz.

«« o