Vítejte na Trekdnes.cz2.3 Star Trek XI nebude o Akademii
 

Podle IGN, bude Star Trek XI spíše zaměřen na "první dobrodružství" nežli na jejich první setkání na Akademii Hvězdné flotily. IGN dále uvádí, že je sice možné, aby se tito dva setkali na Akademii, ale podle interních pracovníků IGN, tomu tak v tomto případě nebude. Podle informací uveřejněných na webových stránkách bude Star Trek XI soustředěn na jejich první misi.

Podle zdrojů IGN se zápletka filmu daleko více zaměří na mladého Kirka a Spocka než na další postavy. I Dr. McCoy bude "odstrčen" do vedlejší role.

Jeden ze zdrojů IGN tvrdí, že existuje jeden významný důvod, proč nápad s Akademií Hvězdné flotily nebude ústředním dějem filmu a tím je bývalý producent Star Treku, Harve Bennett. Stránky dále uvádějí, že myšlenka na příběh z Akademie byla skutečně Bennettova, a proto byla opuštěna. Paramount a producent/režisér Star Trek XI, J.J. Abrams tak budou příběh "směrovat" po stopách "prvního dobrodružství."

Zatím stále zůstává nezodpovězené možné účinkování Matta Damona, Adriana Brodyho a Garyho Sinise.

Upozorňujeme, že všechny informace mohou být pouze fámy.

Původní zprávu naleznete na stránkách IGN.TrekWeb28.2 ST XI oficiálně na Vánoce 2008
 

Paramount Pictures včera oficiálně oznámil návrat Star Treku na velké plátno na Vánoce 2008.

"Pokud je něco, po čem umírám touhou, je to, vidět lesk a optimismus Roddenberryho světa přeneseného zpět na plátna kin," řekl J.J. Abrams v oficiálním tiskovém prohlášení Paramountu, který znovu potvrdíl Abramse coby režiséra nově chystaného Trek filmu. Abrams pokračoval: "Alex Kurtzman a Roberto Orci napsali úžasný scénář, který se drží a respektuje pravidla světa Star Treku, ale přitom míří svým vlastním směrem. Našim cílem je vytvořit film pro každého - celoživotní fanoušky i zcela nezasvěcené diváky. Není třeba připomínat, že jsem poctěn a vzrušen z toho, že budu součástí této další kapitoly Star Treku."

Kurtzman a Orci, kteří předtím spolupracovali na Abramsově filmu "Mission: Impossible III", byli jedinými scénáristy, kteří byli zmíněni v tiskové zprávě. Budou se také podílet na filmu jako výkonní producenti spolu s Bryanem Burkem, zatímco Abrams a spolutvůrce série "Lost", Damon Lindelof, budou filmoví producenti. Natáčení je v současnosti naplánováno na tento podzim.

"Jsme velmi nadšeni z toho, že jsme znovu uzavřeli kontrakt s J.J. Abramsem," uvedl Brad Grey. "Obrození značky Star Trek je důležitou součástí obratu Paramountu."

Tisková zpráva neuvedla žádnou informaci týkající se obsazení chystaného filmu.TrekToday27.2 Harve Bennett soupeří se Star Trek XI
 

Poslední vydání Star Trek Magazine přináší exkluzivní interview s bývalým producentem Star Treku Harve Bennettem, ve kterém hovoří o svém scénáři s příběhem z Akademie Hvězdné flotily (nazvaném "Star Trek Academy Years) a o jeho podobnosti s chystaným celovečerním filmem Star Trek XI. Zde je několik výňatků z článku.

"Je to pro mne velmi složité ..." řekl Bennett. "Právě teď ještě nikdo najisto neví, co nový film přinese. Myslel jsem, že by bylo zajímavé napsat příběh z Akademie Hvězdné flotily a jak jsem se dozvěděl, z tohoto konceptu vychází také chystaný film J.J. Abramse. Nemusí to však nutně být pravda. Předpokládám, že současné vedení v Paramountu si neuvědomuje, že již tento nápad někdo předložil a oni jej od někoho koupili."

"Je možné, že vytvoří 'mladého Kirka a Spocka' a hodně záleží co s nimi provedou, mohlo by to být něco s čím bych já nemohl soupeřit. Ale pokud se vůbec rozhodnou udělat film z Akademie Hvězdné flotily, měli by zavolat ty, kteří jej skutečně stvořili, protože to je naše dítě."

Původní zprávu můžete nalét na stránkách Trek Movie Report.TrekWeb

Obsazení ST XI?

Podle IGN, Paramount jedná s Mattem Damonem, Adrianem Brodym ("King Kong," "The Pianist") a Garym Sinisem. Ti by měli ztvárnit postavy nového Kirka, Spocka a McCoye v chystaném prequelu Star Trek XI.

IGN dále oznámilo, že možné fámy o skotském herci Jamesi McAvoyovi, který by si měl zahrát mladého Scottyho jsou nejspíše pravdivé a dokonce se zmínilo o jménu herce série "Lost" Danielu Daye Kimovi, z kterého by se měl stát Sulu.

Podle stránek však nikdo z nich neučinil veřejné prohlášení, které by tyto zprávy potvrdilo, ale ani vyvrátilo. Tyto informace pocházejí z pátrání ve veřejně přístupných komentářích.

Informace jsou pouze předběžné a může se samozřejmě jednat pouze o fámy.

Původní zprávu naleznete na stránkách movies.ign.com

TrekWeb25.2 Remanský místokrál na Primě
 

Dnes ve 21:15 na televizní stanici Prima můžete shlédnout film "Nepřítel před branami."

Ačkoliv se může zdát, že tento válečný film popisující události kolem pokusu Německa o dobytí Stalingradu a konkrétně pak osud jednoho z ruských ostřelovačů, nemá se Star Trekem vůbec nic společného, opak je pravdou.

Jednu z vedlejších rolí totiž ztvárnil zde "klaďas" častěji však "padouch" Ron Perlman, kterého můžete znát jako postavu remanského místokrále z desátého celovečerního filmu "Star Trek Nemesis".

Ron Perlman se ve své bohaté filmografii objevil například v tak známých sci-fi filmech jako je "Batman", "Alien: Ressurection" či "Absolon".Redakce

Abrams oficiálně režisérem ST XI

Podle The Hollywood Reporter, se J.J. Abrams, doposud jistý jen jako producent chystaného celovečerního filmu Star Trek XI, stane také jeho režisérem.

Abrams tedy bude oficiálně produkovat a režírovat prequel Star Trek XI, který by se podle neověřených zpráv měl objevit na plátnech kin o Vánocích 2008.

Abrams se zatím na tomto projektu podílel pomocí své společnosti Bad Robot jako producent a scénárista. Nicméně Abrams až do pátku minulého týdne nepotvrdil, že by se na něm měl podílet také jako režisér. Právě v pátek 23. 2. 2007 uzavřel Abrams dohodu s Paramountem.

Podle "zatím" dostupných informací, by se Star Trek XI měl zabývat prvním setkáním Jamese T. Kirka a pana Spocka na Akademii Hvězdné flotily a také jejich první vesmírnou misí.

IGN také informoval, že kromě filmu Star Trek XI se Abrams chystá k adaptaci novel Stephena Kinga, "The Dark Tower".

Původní zprávu můžete nalézt na stránkách hollywoodreporter.comTrekWeb22.2 Remasterovaný "Paradise Syndrome"
 

Oficiální stránky StarTrek.com informovaly o novém videu a obrázcích z další remasterované epizody klasické série "Star Trek", 'Paradise Syndrome'.

Enterprise musí odchýlit asteroid tak, aby se nesrazil s planetou. Krátce poté, co se Kirk, Spock a McCoy přenesou na planetu na průzkum, Kirk zmizí. Spock a McCoy se posléze vrací na loď, aby se Enterprise pokusila odchýlit asteroid. Mezitím je Kirk na planetě začleněn do místní kultury amerických indiánů.

Upoutávku na remasterovanou epizodu můžete shlédnout na stránkách Trekmovie, obrázky z epizody pak můžete nalézt například na stránkách TrekWeb.com.

TrekWeb

Nominace na ocenění Saturn

Podle oficiálních stránek získal film "Mission Impossible III" pět nominací na 33. výročním udílení ocenění Saturn.

Film byl nominován v kategorii 'Nejlepší akční/advetura/thriller film'. Producent chystaného filmu "Star Trek XI.", J.J. Abrams, byl nominován v kategorii 'Nejlepší režie' právě za práci na tomto filmu. Tom Cruise získal nominaci v kategorii 'Nejlepší herec'.

V kategorii 'Nejlepší vydání DVD retro' byla nominována animovaná série "Star Trek".

Film "X-Men The Last Stand", ve kterém v jedné z vedlejší rolí hraje hvězda TNG Patrick Stewart, byl nominován v šesti kategoriích.

Kultovní film "Free Enterprise", ve které si zahrál také William Shatner, byl nominován v kategorii "Nejlepší vydání klasického filmu na DVD".

Vítězové 33. výročního udílení cen Saturn budou oznámeni ve čtvrtek 10. května 2007 v Universal City. Hostiteli události budou herec Greg Grunberg a komik Jeffrey Ross. Grunberg je jednou z hvězd velmi populární televizní série stanice NBC, "Heroes" (a je také nominován za práci na tomto seriálu). Jeffrey Ross je jedním z vůdčích sólových komiků.

Kompletní seznam nominací naleznete na webových stránkách Saturn Awards.TrekWeb

Nova ve znamení ST hvězd

TV Nova již zítra odvysílá dva filmy, ve kterých se objeví známé hvězdy seriálu Star Trek.

Ve 20:00 se na televizní obrazovce objeví první díl filmu "Sestra v akci" v níž se v hlavní roli objeví Whoopi Goldberg (Guinan).

Ve 22:00 jej bude následovat akční film "Showtime", kde si po boku hlavních hrdinů, herců Roberta De Nira a Edieho Murphyho zahrál ve vedlejší roli William Shatner (kapitán James T. Kirk).

Redakce20.2 Star Trek na Cinemax
 

Podle serveru Satcentrum.com , bude TV kanál Cinemax už příští měsíc vysílat Star Trek filmy I-III a V-VI.

První z nich, "Star Trek: The Motion Picture", se objeví již ve čtvrtek 1. března ve 20:00 a bude reprízován hned následující den v dopoledních hodinách. Další filmy pak budou odvysílány 8., 15., 22. a 29. března v pravidelném čtvrtečním čase jako film první s následnou reprízou.Vedek18.2 Nichelle Nichols zpívá
 

Pokud chcete shlédnout zajímavé online video můžete se podívat na jedno s Nichelle Nichols. Jedná se o nové hudební video z chystaného filmu "Lady Magdalene's", ve kterém účinkuje. Nichols zde zpívá píseň nazvanou "Rahab the Harlot" složenou scénáristou filmu a režisérem J. Neil Schulmanem.

Video můžete shlédnout na stránkách LadyMagdalenes.com v sekci "Music Videos". Film "Lady Magdalene's" bude uveden tento rok na filmovém festivalu. Později by měl být upraven pro divadelní představení a měl by vyjít na DVD a objevit se na kabelových televizích.StarTrek.com

McAvoy neudusil fámy

Z mnoha zdrojů sledujících nový projekt Star Treku je stále slyšet jméno McAvoy. Kdo jiný než scénárista a producent J.J. Abrams by měl objasnit obsazení rolí chystaného filmu "Star Trek XI". Nicméně skutečná otázka zní, chce vůbec James McAvoy skutečně vložit svou energii do tohoto projektu nebo není toto více nežli toužebné přání některých fanoušků?

Pokud to není nic víc než spekulace, pak je zarážející, že samotný McAvoy o svém možném působení v projektu nemlčí, ale naopak neustále rozviřuje kolem své osoby prach spekulací. V nedávném rozhovoru pro webové stránky ComingSoon řekl, že dveře pro možnou roli mladého inženýra Montgomeryho Scotta pro něj zůstávají stále otevřené. Roli, která pro Jamese Doohana znamenala slávu v originální sérii "Star Trek" i následujících sedmi celovečerních filmech.

"Nevím co se s tím stane," řekl McAvoy o Star Trek filmu. "Můžu tam účinkovat i nemusím."

Herec, který dosáhl na začátku roku již 28 let řekl, že je velkým fanouškem Star Treku. Nicméně McAvoy kritizoval, že se Star Trek propadl do jisté národnostní stereotypnosti... zvláště pak pokud se jedná o postavu Scottyho.

"Miluji Star Trek, ale jedinou připomínku k Star Treku mám k jeho národnostním stereotypům a u Scottyho je to více patrnější než u ostatních, protože on byl opravdu jen Skot a nic víc," řekl McAvoy. "Nebyl nic jiného než postava, kterou ztvárnil. Doufám, že to tak nebude i nyní" v novém filmu.

McAvoy se objevil například coby postava pana Tumnuse ve filmu "Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe." Také si zahrál Leto Atreida II v minisérii "Children of Dune", kterou můžete znát také z českých televizních obrazovek.

Pro chystaný nový Star Trek projekt doposud nebyl potvrzen žádný herec. Dosud není ještě zcela jasné, zda se producent a scénárista J.J. Abrams ujme či neujme režisérského křesla.SyFyPortal17.2 Stewart a Meaney oceněni
 

Nedávno jsme se zmínili o tom, že Patrick Stewart a Colm Meaney byli nominováni ve Velké Británii na ocenění 'Theatregoers' Awards (Cenu divadelních návštěvníků), na stránkách WhatsOnStage.com, kde bylo umístěno hlasování pro veřejnost. Oba bezpochyby mohou poděkovat částečně i svému účinkování v TNG/DS9, protože obě herecké hvězdy triumfovaly ve svých kategoriích.

Stewart vyhrál v kategorii "Nejlepší sólový výkon" s obrovským počtem 53.4 % hlasů, ze šesti uchazečů. Nominaci získal za své sólové 'obrození' v představení "A Christmas Carol", které se odehrálo v prosinci 2005 v londýnském divadle Albery. Meaney získal 33 % hlasů, také ze šesti nominací v kategorii "Nejlepší herec ve vedlejší roli" za výkon ve hře "A moon for the Misbegotten".

Další z herců série "Star Trek: Deep Space Nine", Frank Langella ("Ministr Jaro Essa"), byl nominován v kategorii "Nejlepší herec" za ztvárnění postavy Richarda Nixona ve hře "Frost/Nixon," ale ocenění získal spoluherec Colma Meaneyho z "Misbegotten", Kevin Spacey. Hlasování se zúčastnilo více jak 12.000 hlasujících.

"Nejdůležitějších aspektem tohoto oceňování pro mě je to, že se ho zúčastnilo tolik divadelních návštěvníků - lidí, kteří milují drama a milují zábavu a obtěžují se jít ven a vidět představení, zvláště, když se tato hra hrála ve West Endu během zvláště chladné a bezútěšné zimy, která byla více než příznačná pro "A Christmas Calor"," uvedl Stewart na webových stránkách. "Obdržel jsem tak od publika tu největší možnou poctu ze všech."

Meaney napsal, "Je to velmi milé přijmout ocenění od publika - pro něž jediným kritériem je jejich zážitek z divadla a je hezké vědět, že vás hra dokázala s obecenstvem ztotožnit - mnohokrát vám všem děkuji!"

Úplnou zprávu můžete nalézt na stránkách WhatsOnStage.com. Zde naleznete nejen kompletní výsledky hlasovaní, ale i vyjádření vítězů či fotogalerii.

Meaney a Langella jsou ještě nominováni na cenu Laurence Oliviera, která je nejprestižnějším oceněním divadelního herectví ve Velké Británii. Vítězové budou oznámeni v neděli, 18. února.StarTrek.com

Remasterována epizoda "Amok Time"

Server StarTrek.com uveřejnil první fotografie z remasterované epizody TOS "Amok Time". Na snímcích můžete vidět Enterprise obíhající kolem Vulkanu, Spocka vedoucího Kirka a McCoye do arény na horském vrcholu koon-ut-kal-if-fee i samotnou arénu, v jejímž pozadí lze vidět Vulkanské město (možná jedno z TAS epizody "Yesteryear").

Více fotografií naleznete zde.

Ukázku z remasterované epizody naleznete na stránkách Trek Movie Report.TrekWeb15.2 Bakula: Kapitán či politik
 

Scott Bakula (kapitán Archer) pokračuje v mediální propagaci svého filmu "Blue Smoke", který debutoval včera večer na Lifetime.

V rozhovoru v pořadu rádia "The Bob Rivers Show" Bakula hovořil o tom co dělal od doby co "kapitán Jonathan Archer zakotvil hvězdnou loď Enterprise".

Na otázku, zda opustil Paramount, Bakula řekl, "Ještě stále si mě nechali," přestože zanaříkal, že mu vzali už jeho parkovací místo. Rivers s ním zažertoval, když mu nabídl, aby místo jízdy autem a nutnosti parkování raději používal transportní paprsek. Ten určitě byl také potřeba na zavazadla, když se balil coby bývalý kapitán lodi.

"Vždy procházím takovou směsí odezev od fanoušků," řekl Bakula. "Vždy mě potěší... když někdo kolem mě jde, zasalutuje, nebo mě pozdraví 'Ahoj, kapitáne.' Stává se mi to docela pravidelně, ale myslím si, že mě spíš poznávají díky sérii "Quantum Leap.""

Bakula prozradil, že velkou část minulého roku strávil prací na jevišti ve hře "Shenandoah". Byl to návrat po zkušenosti z hraní ve Fordově divadle ve Washingtonu, DC. Zde si zahrál v muzikálu z období Občanské války na jevišti divadla, kde vrah smrtelně postřelil prezidenta Abrahama Lincolna.

Po několika epizodách v sérii "The New Adventures of Old Christine" byl přizván k účinkování ve filmu "Blue Smoke", založeném na novele neobyčejně úspěšné autorky Nory Roberts. "Procházím letištěm, zastavím se u knihkupectví a vše co vidím je jen stěna plná románů od Nory Roberts," řekl. "Pak nehrajte v její novele."

Bakula zde hraje spolu s Alicií Witt, "a byla to skutečně velmi zábavná práce." Oba zde hrají vyšetřovatele žhářství, kteří se pokoušejí zjistit, proč každý muž, který se ocitne blízko ní, umírá v ohni.

"Nyní je období nových pilotních sezón a já se rozhlížím, jestli se neobjeví v nějaké TV něco natolik zajímavého, abych se do toho mohl zapojit," řekl Bakula. Na otázku, co by dělal v soukromém sektoru, kdyby nebyl tak dobrý herec, odpověděl, "Vždy jsem přemýšlel o tom, že bych mohl dělat soudního právníka, to je druh práce, která je hraní velmi podobný. Až budu starší, myslím, že bych mohl být docela dobrý politik nebo dobrý poslanec."

"Pak bych mohl třeba kandidovat na guvernéra, jako několik bývalých herců. Ale to si nemyslím."

Rivers nenechal na pokoji ani spoluherce Scotta Bakuly z "Enterprise", když se zeptal, co se stalo s tou "žhavou Vulkanskou ženou". Bakula zažertoval, že toho o "žhavé Vulkanské ženě" příliš mnoho neví, protože Jolene Blalock zmeškala con v Las Vegas. "Příliš jsem Jolene neviděl," přiznal se. "Vím, jen že John Billingley byl v "The Nine"... byla to dobrá série a on byl zkrátka skvělý."

Bakula dále vzpomínal, že Connor Trinneer se objevil v nějaké science fiction sérii, ale na její jméno si nemohl vzpomenout (pravděpodobně myslel "Stargate: Atlantis"). Rivers jen poznamenal, že vzhledem k tomu, jaký má Scott Bakula přehled o svých bývalých spoluhercích, je vidět, že je stále ještě kapitánem.TrekToday

Editoři IDW hovoří o komiksech

Editoři IDW Publishing, Dan Taylor a šéfeditor Chris Ryall hovořili o tom, kam se ubírají nové Star Trek komiksy a o možnostech začlenění práce předchozích komiksových tvůrců.

"V současnosti se zaměřujeme na ty části, které byly odvysílány v televizi a filmech místo příběhů, které se objevily v knihách publikovaných Pocket Books," řekl Taylor v rozhovoru pro TrekWeb. "Nedá se říci, že bychom však tyto novely opomíjely. My jsme se prostě jen rozhodli pro tuto volbu."

Ryall řekl, že to byl Paramount (nebo pravděpodobně současné CBS), který řekl tvůrcům komiksů, "i když potřebujete udělat něco nového" držte své příběhy ve známých zajetých kolejích Star Treku. "Dovolí nám vyprávět příběh, který popře některou z knih, to znamená, že nemusíme brát ohled na již napsané romány," dodal. "Můžeme tím sice ohrozit to, co již existuje na stránkách knih, ale i přesto si myslím, že jsme našli způsob jakým vyprávět příběhy, které jsou v souladu se známým vesmírem Star Treku."

Hovor se stočil také na možnou minisérii "New Frontier" a o té Taylor řekl, "Mluvili jsme s Peterem Davidem o jím vytvořené sérii Star Treku..." Ryall však řekl, že i když má velmi rád předchozí Davidovy práce, stejně jako Jeroma Moora a Mikea Collinse, radši by pracoval na objevení nového talentu, který by byl odlišný od dřívějších prací tvůrců Star Trek komiksů v IDW.

Pokud se týká možnosti adaptace Star Trek novel od Williama Shatnera, "V současnosti není nic plánováno, ale vyloučit se to samozřejmě nedá," uvedl Taylor. Ryall znovu dodal, že chce, aby IDW bylo dobrou značkou, pod kterou si každý fanoušek představí kvalitní Star Trek komiks.

Původní čálnek naleznete zde.TrekToday14.2 Abrams potvrzen pro Kinga
 

Hollywood Reporter potvrdil, že Stephen King a J.J. Abrams spolu jednají o přenesení Kingovy knižní série "The Dark Tower" na obrazovku. Zda projekt bude určen pro velké plátno či televizi zatím nebylo ještě určeno. Abramsova produkční společnost Bad Robot má kromě smlouvy na filmové projekty v Paramountu také smlouvu s Warner Bros. Television na televizní seriály. Projekt se však oficiálně dosud neobjevil v žádné z těchto společností.

Neoficiální informace však hovoří o tom, že toto nebude mít žádný dopad na Star Trek XI, což by potvrzovalo vyjádření IGN, že se Abrams skutečně bude podílet na chystaném Star Trek prequelu pouze v jeho produkci, nikoliv jako režisér. Hollywood Reporter, jak se zdá, jen potvrzuje fámy.TrekWeb

Abrams bude točit podle Kinga

Podle IGN bude producent chystaného jednáctého celovečerního filmu Star Trek, J.J. Abrams, pracovat jako režisér na filmu "The Dark Tower", založeném na sedmidílné sérii knih od Stephena Kinga a díky tomu nebude režírovat Star Trek prequel. Abramsova produkční společnost Bad Robot se k této věci nevyjádřila. Podle zdroje IGN se však už "blíží oficiální oznámení."

Zatím není jisté, zda "The Dark Tower" bude filmovým projektem nebo se bude jednat o TV minisérii. IGN se však domnívá, že se bude jednat o projekt pro 'velké plátno'.

Zdroje IGN také dodaly, že Abrams se opravdu bude podílet pouze na produkci Star Trek XI. Jak bylo ohlášeno již minulý týden, Abrams by měl režírovat 'tajný' horový titul Paramountu pod názevm "Cloverfield." Je možné, že by "Cloverfiel" bylo kódové jméno pro "The Dark Tower"? Musíme se nechat překvapit.

Původní zprávu IGN včetně informací o knihách "The Dark Tower" naleznete zde.TrekWeb

ST XI - velký rozpočet, žádný Abrams

Richard Arnold, bývalý asistent tvůrce Star Treku Gena Roddenberryho, scénárista a mluvčí na Star Trek conech řekl, že podle informací z jeho zdrojů, J.J. Abrams pravděpodobně nebude režírovat chystaný "Star Trek XI", nicméně rozpočet na film bude rozhodně velký.

Stránky Sci Fi Pulse zastihly Arnolda o víkendu na akci SF Ball. Arnold již sice delší čas nepracuje v Paramountu, nicméně má kontakty přímo v produkci Star Treku. Arnold dále řekl, že by se chystaný Trek film měl dostat na plátna kin na podzim roku 2008, protože studio nechce, aby soupeřil s chystaným čtvrtým filmem s Indianou Jonesem. Ten by měl být uveden v létě 2008.

Podle zdrojů by Abrams neměl usednout na režisérskou židli Star Trek XI, protože bude pracovat na dalších filmech, na které má uzavřený kontrakt s Paramountem. Nicméně to neznamená, že by Abrams Star Trek opustil, vzhledem k tomu, že se podílel na napsání scénáře spolu se svými spolupracovníky Alexem Kurtzmanem a Robertem Orcim.

Další zajímavou informací je, že herci jako Matt Damon a Ben Affleck, o kterých se diskutovalo jako o možných tvářích v nově chystaném filmu, se v něm dozajista neobjeví. Studio však má pro jednu z hlavních rolí rozhodně vybráno "velké jméno". Zřejmě se jedná o postavu kapitána Kirka. Tom Cruise to však rozhodně nebude.

Arnold dále prozradil, že Paramount navýšil rozpočet pro "Star Trek XI", který by mohl, podle něj, být až dvojnásobný, oproti předchozím Star Trek filmům.

Původní článek naleznete na stránkách Sci Fi Pulse.TrekToday13.2 Figurka La Forge z Nemesis
 

Diamond Select Toys & Collectibles vydají exluzivní figurku Geordiho La Forge z filmu "Star Trek Nemesis", kterou budou fanoušci moci zakoupit pouze na druhém výročním New Yorském Comics conu, který se bude konat 23. - 25. února. Tyto akční figruky budou mít každá své číslo a vzhledem k tomu, že se bude jednat o velmi limitovanou edici, je jasné, že její cena velmi vzroste na poli sběratelském. Tato sedmipalcová figurka je celkem členěna na 16 částí.

Jak již bylo výše uvedeno, tato figurka bude prodávána pouze během conu a stejně tak jako je omezená místem svého prodeje, bude omezená i počtem. Bude nabídnuto pouze 1701 kusů.

Pokračuje tak série figurek postav z "The Next Generation", které byly vydány v "nových uniformách" v nichž se herci poprvé objevili (všichni) ve filmu "First Contact". La Forge je jednou ze tří postav, které doposud v této úpravě nebyly vydány. Spolu s Datem a Beverly Crusherovou tak v tomto roce kompletuje sérii. Proto je tato figurka tak výlučná a je nutností pro každého zapáleného fanouška a sběratele.

Diamond Select také oznámil vydání akčních figurek u příležitosti 25. výročí druhého celovečerního filmu "Star Trek II: The Wrath of Khan" (informovali jsme již dříve). V první série uvádí admirála Kirka, Khana a omezenou edici kapitána Terrela. Tyto šesti palcové figurky taktéž vyrábí Art Asylum a budou uvedeny na trh již toto léto.TrekWeb

Nova má ráda Star Trek?

Možná jste si také všimli, že v poslední dobou je na TV Nova zvykem používat pro významné události, týkající se této televize, znělky z různých velkofilmů.

Nyní je zřejmě na řadě Star Trek. Od "půlnočního" vysílání devátého celovečerního filmu "Star Trek: Inssurection" zazněla znělka z tohoto filmu již dvakrát. Poprvé tomu bylo při upoutávce na udílení cen ANNO, kde hrála na pozadí hovoru pánů Genzera a Suchánka a nyní zní znovu a to v upoutávce na udílení cen TýTý.

Že by TV Nova měla opravdu ráda Star Trek, či chystala pro fanoušky překvapení?Redakce8.2 Další z herců TOS zemřel
 

Tige Andrews, Klingon z epizody TOS "Friday's Child" zemřel 27. ledna na srdeční zástavu ve věku 86 let.

Andrews, který byl nejznámější svou rolí kapitána Greera, verbíře tajných policistů ze série "The Mod Squad" si zahrál četné role policistů a detektivů. Během své dlouhé kariéry, jak uvedl StarTrek.com, stejně jako Lee Bergere (který zemřel jen o tři dny později), si prožil své dětství v Brooklynu a svou kariéru započal na Broadwayi a pokračoval v ní v Los Angeles.

Absolvoval Americkou akademii dramatických umění. Zahrál si postavu v originální produkci New Yorské "The Threepenny Opery". Jeho první rolí ve filmu byla postava pana Robertse, kterou získal po své divadelní praxi. Stejně jako Bergere byl i Andrews veteránem 2. světové války. V manželském svazku žil 46 let a zanechal po sobě šest dětí a jedenáct vnoučat.TrekToday7.2 Horor místo Star Treku XI?
 

Po měsících čekání na to, kdo se stane režisérem Star Trek XI se zdá, že producent J.J. Abrams se režie chystaného prequelu tohoto filmu zřejmě neujme.

LatinoReview uveřejnil informaci, že Abrams přijal režii filmu s názvem "Cloverfield".

Paramount nikdy oficiálně neoznámil, že by se Abrams měl stát režisérem dalšího Star Trek filmu, třebaže se bývalá prezidentka Paramount Pictures, Gail Berman, odvolávala na Abramse hned při několika příležitostech jako na režiséra Star Trek XI.

"Je "Cloverfield" kódový název produkce, která nemá nic společného se Star Trekem? Asi." napsal Ronnie Adams v článku na LatinoReview. "Paramountem mi bylo řečeno, že si zaregistroval název "Cloverfiel". Není jisté, zda se jedná už o konečný název nebo jen o jmennou variantu, ale je pravděpodobné, že se jedná o hororovo-thrilerový projekt."

Tato informace je však z neověřených zdrojů a může se jednat o fámu. Originální zprávu naleznete zde.TrekWeb

PC skříň s LCARS

Při prohlížení počítačových novinek jsem narazil na jednu velmi zajímavou. Nové webové stránky časopisu Computer přinesly mimo jiné článek o nové počítačové skříni AeroCool T40. Tato skříň je vybavena na předním krytu velkým LCD dispejem. Ten umožňuje monitorovat nezávislé větráky a tři teplotní čidla.

To samo o sobě by nebylo až tak zajímavé. Když si však prohlédnete jak jsou tyto údaje zobrazeny, možná budete mile překvapeni byť jednoduchým nicméně typickým stylem LCARS. Že by konečně počítačový doplňek pro pravověrné fanoušky Star Treku?Redakce6.2 Bude Abrams režírovat?
 

The Hollywood Reporter včera uveřejnil zprávu, která se týká produkce a práce na chystaném prequelu Star Trek XI:

"I přes zprávy z Paramount Pictures, stále zůstává otázkou, zda J.J. Abrams bude také režírovat" Star Trek XI. "Studio trvá na tom, že tvůrce série "Lost" nebyl nikdy oficiálně požádán o režii filmu, pouze o jeho produkci. Nicméně, v červenci uzavřela Abramsova filmová produkční společnost smlouvu s Paramountem, a jak také uvedla bývalá prezidentka Gail Berman, Abrams by měl režírovat další sci-fi projekt a toto by měl být první z projektů daných smlouvou."

"Třebaže Paramount doufá, že by se Abrams mohl stát novým kapitánem Enterprise, zdroje uvedly, že své rozhodnutí ohledně režie uveřejní do konce tohoto týdne." Původní zprávu můžete nalézt zde.

Poznámka: Otázkou zůstává, zda zrovna J.J. Abrams je vhodnou osobou pro postavu mladého Kirka, čímž ovšem otevírá další možnosti spekulací ohledně chystaného jedenáctého celovečerního filmu.TrekWeb

ST komiksy v květnu

Comics Continuum uveřejnilo předlohu obalu a informace k chystaným komiksům pro květen 2007:

"Space Seed" (Vesmírné sémě)

Spisovatel - David Tischman, obal - Joe Corroney, kreslíř - Casey Malone.

Kapitán Jean-Luc Picard odhaluje krutou realitu v rajské zahradě, když Enterprise vyšetřuje důvody neúrody na Armadě, kolonii soběstačných zemědělských kopulí postavených na asteroidním pásu. Wesley Crusher -- osvěžený nepřítomností své matky -- učiní důležitý objev, když se skamarádí se skupinou farmářských dětí.

Star Trek Klingons Blood 2 (Star Trek Klingonská krev, díl 2.)

Spisovatel - Scott Tipton, obal - Messina a Joe Corroney, kreslíř - David Messina.

Je čas na dálší pohled do historie Star Treku z perspektivy Klingonů a tento měsíc se čtenáři podívají na počátky jedné z nejslavnějších misí U.S.S. Enterprise! Příběh nás provede událostmi, které vedly ke změně taktiky Klingonské vysoké rady v boji proti Federaci: špionáži! Co bude muse jeden Klingon udělat, aby prokázal svou cenu impériu? Stane se klidně na své cestě i vyvržencem, kreatůrou tak podobnou jeho nepřátelům?TrekWeb4.2 Zemřel Lincoln
 

Herec Lee Bergere, který si zahrál postavu Abrahama Lincolna v epizodě klasické série "Star Trek", 'The Savage Curtain', zemřel ve věku 88 let po dlouhé a plodné kariéře.

Stránky StarTrek.com oznámily, že nás tento herec navždy opustil 31. ledna v New Hampshire. Lincoln byl hrdinou Gena Roddenberryho, který jeho jméno využil v obchodě pro svou společnost Lincoln Enterprises, pojmenované právě po tomto americkém prezidentovi.

"I po mnoha letech od natočení TOS mu mnoho a mnoho fanoušků posílá dopisy. Je to neuvěřitelné," řekla v rozhovoru hercova dcera Mimi Bergere. Lee Bergere si zahrál přes 200 televizních rolí včetně pravidelné role v seriálu "Dynastie" spolu s Joan Collins (Edith Keeler, "The City on the Edge of Forever"), stejně jako opakující se roli v další 'mýdlové opeře', "Falcon Crest", s Robertem Foxworthem.

Bergere začal svou kariéru na Broadwayi v muzikálu "Man of La Mancha" jako darebák. Tato divadelní zkušenost jej změnila, řekla Mimi Bergere: "Snažil se žít jako by byl Don Quichote, vždy usiloval stát se tou nedosažitelnou hvězdou. Každý znal jeho tvář, ale nikdo neznal jeho skutečné jméno."

Los Angeles Times také uveřejnily vzpomínku na Lee Bergera, veterána 2. světové války, který se narodil v Brooklynu, New Yorku, ale své poslední roky strávil v New Hampsire. Během 2. světové války, uvádí článek, byl Bergere vyslán do severní Afriky, aby zde bavil bojující vojáky.TrekToday

Meaney získá ocenění

Colm Meaney bude oceněn za svého irského ducha i talent, který prokázal na divadelním jevišti a to jak ve Spojených státech tak Velké británii.

Stránky StarTrek.com informovaly, že herec, který tak bravurně ztvárnil postavu Milese O'Briena získá v San Jose, sesterském městě jeho rodného města Dublinu, ocenění Spirit of Ireland a zároveň byl také nominován na cenu Laurence Oliviera za svůj výkon v nedávném londýnském 'obrození' hry "A Moon for the Misbegotten".

"Colm Meaney je dokladem odvážného charakteru, který oslavujeme každý rok cenou "Spirit of Ireland"", řekl James Marlowe, mluvčí této události, který dále zdůraznil, že Meaney byl vybrán nejen kvůli své roli v sériích "Star Trek: The Next Generation" a "Deep Space Nine", ale také díky mnohaleté práci ve velkém počtu filmů, seriálů a v rolích na divadelním jevišti. Zejména pak za jeho práci na vysoce uznávaných filmech "Layer Cake" a "The Commitments".

Meaney přijme toto ocenění vzdávající hold lidem, kteří utužili vztah mezi Irskem a Spojenými státy, 10. března v San Jose. Této události se zúčastní i bývalý americký prezident Bill Clinton.

Tento rok byli na cenu Laurence Oliviera nominováni celkem dva veteráni série "Deep Space Nine": Meaney a Fank Langella, který si zahrál postavu bajoranského ministra Jara Essu. Meaney se bude ucházet o cenu za Nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli za hru "A Moon for the Misbegotten", zatímco Langella byl nominován v kategorii "Nejlepší herec" za jeho zobrazení amerického prezidenta Richarda Nixna ve "Frost/Nixon".

Jedním s Meaneyových spolukandidátů v dané kategorii je také Jim Norton, který si zahrál Alberta Einsteina v epizodě "The Next Generation",'The Nth Degree' a 'Descent, část I'. Meaney, Langella a Patrick Stewart (Picard) byli všichni nominováni na stránkách WhatsOnStage.com na ocenění Theatregoers' Choice Award.

Původní článek si můžete přečíst na stránkách StarTrek.com.

TrekToday3.2 Novela s kapitánem Sulu
 

Autor Andy Mangels uveřejnil na své webové stránce obal a informace k chystané novele ze série Star Trek Excelsior s názvem "Forged in Fire", která má být publikována v roce 2008. Na napsání novely se budou podílet spisovatelé Andy Mangels a Michael A. Martin. Podle internetové stránky, "editor Marco Palmieri potvrdil, že kromě posádky Excelsioru se objeví i další známé tváře: Kor, Koloth a Kang... a také trillský velvyslanec Curzon Dax... ti, kteří se o mnoho let později, v sérii "Deep Space Nine", postaví klingonskému albínovi.

Na těchto stránkách si můžete prohlédnout výše uvedený obal.TrekWeb

Star Trek XI bez Abramse

Latino Review uveřejnil fámu, že producent J.J. Abrams už nebude pracovat na chystaném prequelu Star Trek XI v Paramount Pictures. Záhy však Abrams osobně tyto fámy označil jako 'falešné' na stránkách AICN.

Podle Abramse jsou tyto pověsti zcela "lživé". Také server IGN se dotazoval Paramountu, v Abramsově agentuře William Morris i v jeho produkční společnosti, Bad Robot. Mluvčí WMA však oficiálně tyto fámy popřel, stejně jako jeden z lidí uvnitř produkční společnosti.

Původní články můžete nalézt na stránkách aintitcool.com a movie.ign.com.TrekWeb1.2 TOS figurky včetně Khana
 

Toto léto bude uvolněna nová série akčních figurek oslavujících 25. výročí druhého celovečerního filmu "Star Trek II: The Wrath of Khan" (Khanův hněv). Objeví se figurky Kirka, Khana a také vyjde limitová série s kapitánem Terrellem.

Toy New International uveřejnil obrázky chystaných figurek, výřez od Art Asylum. V ničem si nezadají úrovní svého členění se svými předchůdci.

Navíc, bude dostupná i exkluzivní figurka admirála Kirka, jak dokazuje obrázek na Diamond Previews. Admirál Kirk zde je ve své uniformě potřísněné krví, stejně jako ve filmu poté co zůstal v nemocnici s umírajícím Scottyho synovcem.

Tyto figurky budou samozřejmě i s různými doplňky, které vycházejí z filmu a budou ve stejném poměru jako předchozí figurky z TOS série od Art Asylum. Vydání je plánováno na červen 2007.TrekToday

Mulgrew píše a bude na jevišti

Kate Mulgrew (Janeway) přispěla v nové knize k povědomí o Alzheimerově chorobě a také penězi lékařům, kteří na tuto nemoc hledají lék. Objeví se také v jednom večerním představení v premiéře "Our Leading Lady", hře, která představí tři nejstatečnější ženy historie.

Oficiální webové stránky Mulgrew, Totally Kate! uveřejnily zprávy o obou těchto projektech. "Voices of Alzheimer's" obsahuje příběhy lidí jichž se týká tato zničující nemoc. Mulgrew je jednou z nich, protože na tuto nemoc minulý rok zemřela její matka.

Kniha má za cíl nabídnout čtenáři v pohodlí vědomosti o této nemoci a získat peníze na dobrovolnickou práci a výzkum. PDF soubor s kapitolou týkající se Kate Mulgrew je zde.

Výše uvedené divadelní představení, ve kterém se objeví Kate Mulgrew, se odehraje v Hutner College's Kaye Playhouse v pondělí 12. února.Těmi třemi ženami jsou Constance z Shakespearova "Krále Jiřího", Elisabeth z "Richarda III" a Margaret z "Jindřicha VI", část 3 a "Richarda III".TrekToday