Z domova

«novější  starší»  více starší»» 

16.5. Vtip týdne 16.5.-22.5.
  - Postradatelní -

Zobrazit pointy


Sev Trek

Vyhodnoceni vtipu 2.5.-8.5.
Rozhodování bylo opět těžké a redakce nakonec zcela subjektivně rozhodla, že vítězem se stavá SheDalší pointy, které se nám líbily:
1.  Asi se dozvěděli o mém utýraném křečkovi... (Qwen)
2.  No, já jsem chtěla pumu a dostala další zásilku fotonovejch torpéd (Teal'c)
3.  Dá se z toho udělat káva? (Iconer)
4.  Zvíře se dostává pouze k Enterprise. (Iconer)
5.  Prý jsme sami dost velká zvířata... (She)
6.  Průměrná hodnota IQ na jednoho člena posádky je 18 a takhle se to musí kompenzovat. Třeba Tuwok dostal malou zoo s křečkama. (eso)
7.  Fasuje se zvíře podle podoby, vám za chvíli dorazí gorila, ale já jsem mamuta už prý propásla. (She)
8.  Režisér mi řekl, že když točí se mnou, tak další zvíře na place nezvládne. (Anna)
9.  co bys chtel, kocka, pes a rybičky uz byli. Chces papouska od Dominionu (Dat.4)
10.  Chcete mě? (Anna)
11.  Archer a ten jeho bígl, Dat a jeho kočanda a završuje to Pičárt se zlatou rybkou. Opravdu elita kvadrantu! (A. F.)

Sev Trek14.5. Krige a Děti Duny
  Dnes v 16:25 na programu ČT1 můžete shlédnout pokračování sci-fi minisérie ságy "Duna", "Děti Duny". Jednu z hlavních rolí, Lady Jessicu ztvárnila herečka Alice Krige, kterou můžete znát jako Královnu Borgů z osmého celovečerního filmu "Star Trek: First Contact" či závěrečné dvojepizody série "Star Trek: Voyager", "Endgame".

Sága písečné planety Arrakis, přezdívané Duna, pokračuje dalšími třemi díly, natočenými podle románů Franka Herberta. Po dvanácti letech od svržení tyranského imperátora vládne celému vesmíru legendární Paul Atreides, zvaný Muad'Dyb. Jeho armády vyhubily zbytky nepřátelských armád, avšak bývalý vůdce povstaleckých kmenů se dnes pro všechny stal postrachem. A protože ovládá Dunu, na které se díky písečným červům rodí nejcennější zboží vesmíru, zázračné koření, vznikají kvůli němu stále nové úskoky, nové intriky a nové pokusy o jeho svržení. Ten nejnebezpečnější naplánuje sestra Muad'Dybovy manželky Wencisia, která chce za každou cenu zabránit, aby Paulova konkubína Chani přivedla na svět pokračovatele rodu. A také chce dát unést z Duny písečného červa a pokusit se o pěstování koření na své planetě. Prvním krokem jejího plánu je dvojník Paulova zemřelého přítele Duncana Idaha, vyšlechtěný k úkolu Muad'Dyba v pravou chvíli zabít ...

Česká Televize