Ze zahraničí

«novější  starší»  více starší»» 

18.12. Dornovy projekty
  Michael Dorn (Worf) následuje své kolegy ze Star Treku a za své nové povolání si zvolil režii.

"Bohužel jsem v posledním celovečerním filmu 'Star Trek Nemesis' nebyl tak zaměstnán jak bych si přál," přiznal Dorn o své herecké kariéře v rozhovoru pro Star Trek Magazine. "Každý herec chce být vytížený... A proto se teď zajímám o režii."

Dorn prozradil, že poté co si vyzkoušel režii v epizodách "Deep Space Nine" a "Enterprise", bude nyní pracovat na sitkomech. "Mám velmi rád sitkomy," vysvětlil. "Můžete tak rozehrát každý týden takovou malou hru ... Zkoušíte a prodíráte se na své cestě a získáváte nové zkušenosti. A je to vše velmi rychlé." Je také rád, že u tohoto druhu seriálů se získává okamžitá reakce diváků.

"Byl jsem během roku několikrát pryč z New Yorku a zaskakoval Dona Scardina, režiséra série ABC "Hope & Faith" ... společně nám práce dobře šla," dodal Dorn, když vysvětloval, že je v práci "trochu tvrdší", než když byl sám pod taktovkou režiséra.

"Toto povolání mi nabídlo novou cestu a ještě nevím, kdy ji opustím," poznamenal. "Stále ještě hraji. Stále ještě pracuji i na jiných projektech." Některými z nich jsou například nadabované dokumenty či hlasy animovaných postav nebo třeba Star Trekem inspirovaná epizoda série 'The Family Guy.' "Mám skvělého agenta, který je se mnou už 10 nebo 12 let. Sežene mi měsíčně alespoň jeden dabing a je to opravdu skvělá práce," řekl Dorn. Jedním z nedávných projektů byl také Klingonský kulturní dokument "Earthlings: Ugly Bags of Mostly Water."

Celý článek lze nelézt na stránkách Star Trek Magazine. Výňatky pak na webových stránkách TrekWeb.

TrekWeb

Tim Russ režisérem
Tim Russ (Tuvok) bude režírovat celovečerní film, "Eye of the Beholder", nyní se na televizních obrazovkách a DVD objevuje také jeho krátký film "Déja Vu".

Natáčení "Eye of the Beholder" začne 3. února 2006. Ve filmu se objeví také další dvě Star Trekové hvězdy, Chase Masterson (Leeta) a Menina Fortunato (Maras). Spolu s nimi si ve filmu zahraje také hvězda série "The Sentinel", Bruce A. Young, který spolu s Timem Russem pracoval na "Art Police".

Masterson již s Russem také spolupracovala. Spolu s Garrettem Wangem (Kim) si zahrála právě v krátkém filmu "Déja Vu", který byl napsán a režírován Timem Russem. Tento film je v současnosti uváděn na DVD a můžete si o něm přečíst na webových stránkách Tima Russe, kde jsou také uveřejněny obrázky z natáčení i samotného filmu.

Producenty filmu "Eye of the Beholder" jsou Robert Michael Conrad a James Nestor.

TrekToday17.12. Whitney v 'New Voyages'
  Další epizoda 'Star Trek: New Voyages' je velmi očekávaná kvůli účinkování herce Waltera Koeniga (Chekova), který má v této fanoušky produkované internetové filmové sérii ztvárnit jednu z postav. Spolu s ním by se však měla objevit i další hvězda originální série 'Star Trek', Grace Lee Whitney, která si zahrála během první sezóny originální série postavu pobočnice Janice Rand a objevila se také ve filmech s originální posádkou a také v sérii 'Star Trek: Voyager'.

Producent James Cawley uveřejnil na stránkách 'New Voyages', že Whitney souhlasila s rolí v nové čtvrté epizodě série a připojí se tak k hostujícím hercům, jejichž jména dosud nebyla oznámena.

"Jsem velmi potěšen, že mohu oznámit účinkování jedné z nejkrásnějších a talentovaných dam Star Treku, která souhlasila, že se opět k Treku vrátí," napsal Cawley o Whitney. Na webových stránkách 'New Voyages' také naleznete fotografie Whitney jak se štábem 'New Voyages' tak její postavy Janice Rand.

Whitney se objevila v mnoha televizních epizodách, jejím posledním celovečerním filmem byl "Star Trek VI: The Undiscovered Country". Také se objevila v 'Trekkies'.

Více informací o 'Star Trek: New Voyages' stejně jako předchozí epizody ke stažení nalezneta na www.newvoyages.com

TrekToday14.12. Montgomery chce dělat film
  Anthony Montgomery řekl, že by si velmi přál účastnit se mnohem více setkání s fanoušky, ale je příliš zaneprázdněn velkým množstvím jiných projektů od dokumentárního filmu o jeho dědečkovi Wesi Montgomerym až po své nové rapové album. Přiznal se, že stále ještě neviděl ani kontroverzní finále série "Star Trek: Enterprise", 'These Are the Voyages...'

"Nechci si jen sednout a podívat se na něco, co by mne potencionálně mohlo rozrušit," řekl Montgomery v rozhovoru pro Moviehole.net o epizodě, která umožnila krátce účinkovat v této nejnovější sérii také dvěma hostujícím hercům ze "Star Trek: The Next Generation". "Bylo to pro mě neuvěřitelná cesta, a já si chci všechno uchovat pozitivní." Dále řekl, že vlastní DVD této série a "tak jsou všichni stále se mnou."

Montgomery by také byl velmi šťastný, kdyby si svou postavu Travise Mayweathera mohl zahrát také na stříbrném plátně. "Myslím si, že by to bylo skvělé," poznamenal. "Bylo neskutečně zábavné pracovat se všemi muži a ženami nejen z hereckého obsazení, ale také těmi, kteří stáli za kamerou."

V současnosti herec pracuje na nezávislém celovečerním filmu, "Burgundy Corona", podle námětu "Third Watch's" od Charlse Murraye. Kromě tohoto filmu také pracuje na několika nových animovaných televizních sériích.

"Právě jej upravujeme," řekl o 60ti minutovém snímku natočeném o svém dědečkovi, velkém představiteli jazzu. "Zemřel dříve než jsem se narodil a tak díky tomuto dokumentárnímu filmu se s ním alespoň takto mohu setkat a odhalit v něm to, co jsem ani sám nevěděl."

Pokud se týče jeho rapového alba, Montgomery jej nazval "pozitivním hip hopem" a řekl, "Nikomu to nevnucuji, jen jsem chtěl udělat hudbu, která dokáže vyprávět příběh." Jedna ze skladeb, "Trek", vzdává hold seriálu "Enterprise".

Kompletní interview naleznete na stránkách Moviehole.net.

TrekToday

Singer se zajímá o Trek
Bryan Singer, který režíroval dva filmy X-Men a v současnosti uvádí nový celovečerní snímek "Superman Returns" řekl, že by se rád pokusil natočit celovečerní Star Trek film.

Při propagaci jeho minisérie "The Triangle" uvedené na kanálu SciFi Channel, Singer řekl, "Přiznávám, že jsem velký fanoušek Star Treku. Rob by vám mohl potvrdit, že jsme velcí Trekkies. Vždy jsme hovořili o tom, že bychom se do toho chtěli pustit, a co bychom udělali, kdybychom dostali možnost natočit film z vesmíru Star Treku.

""Again", "X-Men", "Superman", "Logan's Run" -- to všechnou jsou filmy, které žijí ve svém jedinečném vesmíru a byly vytvořeny jinými lidmi a mým přáním bylo, abych se na všech mohl alespoň nějakým způsobem podílet," prozradil Singer.

Singer se na krátko objevil v posledním celovečerním Star Trek filmu, což jej ještě více utvrdilo v jeho chuti a víře natočit svůj Star Trek film. "Bylo to vzrušující. Byl jsem na Enterprise, která byla napadena."

Když byl Signer dotázán o čem by tento celovečerní Trek film podle něj měl být, jen řekl. "Byl by velký. Rozhodně velmi velký a výpravný."

SyFyPortal29.11. Sussman o 'Star Trek: Enterprise'
  "Čtvrtá sezóna 'Star Trek: Enterprise' byla nejlepším rokem, který jsem u Star Treku zažil," řekl Mike Sussman, který pracoval na Star Treku téměř po deset let, od doby, kdy se připojil k osazenstvu série "Star Trek: Voyager". Ocenil příchod výkonného producenta Mannyho Cota, který byl stejně jako Sussman velkým fanouškem původní série, a který ducha TOS dokázal do 'Enterprise' konečně vložit.

"Manny skutečně přinesl odlišný a nový pohled v Enterprise," řekl Sussman v rozhovoru pro Star Trek Magazine. "Bylo to něco opravdu skvělého mít tady hocha, který se nestydí, že je fanouškem původní série a dokázal tento svět promítnout do svých scénářů."

Přestože Sussman uznal, že vývoj příběhu Star Treku mělo na starosti několik "neuvěřitelných spisovatelů", včetně Brannona Bragy a později také Michaela Pillera, všichni tito scénáristé a spisovatelé "měli Star Trek za něco běžného, s čím se setkávají každý den", zatímco pro Cota "to bylo něco nového, ohromného, dostat příležitost splnit si některé své nápady, které měly kořeny v dřívějších sériích." Sussman ocenil trojepizodní vulkánský příběh, který prozkoumal rozdíli mezi Vulkánci v 'Enterprise' a Vulkánci v původní sérii, stejně jako klingonskou minisérii, která odhalila rozdíly v čelech TOS Klingonů a Klingonů ukázaných ve filmech či pozdějších sériích počínaje "The Next Generation". Zvláště si užil dvojepizodu "In a Mirror, Darkly", který představil zrcadlový vesmír známý z TOS a DS9 v celé jeho kráse.

"Věděl jsem, že když jsem je psal, budou to zřejmě poslední epizody této nejnovější verze Star Treku, což byl neocenitelný zážitek," řekl Sussman. "Měl jsem příležitost rozvinout budoucnost Archera a Hoshi. Jejich budoucnost se objevila v podání jejich životopisů na obrazovce v jedné ze scéna této dvojepizody. Rozhodl jsem se, že se Archer stane velitelem Hvězdné flotily a později bude zvolen prezidentem Federace. Spojil jsem to s tím, že planeta Archer IV, která byla zmíněna v jedné z epizod série 'Star Trek: The Next Generation', byla pojmenována právě po něm."

Sussman se také přiznal, že byl také odpovědný za fotomontáž závěru epizody a celé série 'Enterprise', "These Are the Voyages...", ve které všichni kapitáni Enterprise pronesou "Nekonečný vesmír ... " monolog z úvodních titulků TOS a TNG. Kdyby seriál pokračoval pátou sezónou, rád by prozkoumal nové vztahy mezi Zemí a Vulkánem a romulanskou hrozbu. Také prozradil, že Coto s ním hovořil o tom, že by se Andorian Shran (Jeffrey Combs) měl stát v seriálu stálou postavou.

Celý rozhovor se Mikem Sussmanem můžete nalézt na stránkách Star Trek Magazine. Výňatky z rozhovoru naleznete na stránkách Sci Fi Pulse.

TrekToday6.11. George Takei (Sulu) : Som gay
  Podla servera CNN.com. Takei (68) priznal, že je gay pre magazín Frontiers. Takei žije už 18 rokov so svojím partnerom Bradon Altmanom. Viac na stránkách CNN.com.

Vedek24.10. The Rock opět v akci
  Herec a bývalý wrestler "The Rock", se vrací na plátna kin, aby opět ukázal něco ze svého 'bojového' umění.

Tento herec, kterého fanoušci mohou znát jako hostujícího herce z epizody série "Star Trek: Voyager", 'Tsunkatse', kde ztvárnil roli pendarského šampiona s nímž se jako prvním v aréně utkala Sedmá z devíti, se objeví v chystaném filmu adaptace počítačové hry "Doom".

Blízká budoucnost. Výzkumná stanice na Marsu se náhle odmlčela a neodpovídá na zprávy. Zdá se, že něco je špatně a do akce proto vyrážejí ti nejostřejší hoši z jednotky rychlého nasazení. Mají svaly, mají střelné zbraně a jsou schopní porazit jakéhokoli protivníka. Nebo si to alespoň myslí do okamžiku, než zjistí, že na základně se podařilo otevřít dveře do pekla a skrz ně se teď do světa derou ta nejděsivější monstra.

Filmový "Doom" má na svědomí režisér Andrzej Bartkowiak, který je známý svými průměrnými akčními kusy "Od kolébky do hrobu" či "Romeo musí zemřít". Hlavní postavu mariňáka Johna ,,Reapera" Grimma si ve filmu zahraje Karl Urban (Eomer, Pán prstenů). V roli Sarge, který se v průběhu filmu promění v nebezpečné monstrum, se objeví "The Rock" (Kráčející skála).

Česká premiéra proběhne 25. října, do kin se potom film dostane 3. listopadu.

Redakce21.10. V co věří britové?
  Britské noviny The Sunday Times dělaly průzkum ovlivnění diváků současnými sci-fi seriály, se kterými se setkávají každý den na televizních obrazovkách. Průzkum ukázal zajímavé věci.

- Třetina britů věří, že cestování v čase použité v sérii "Doktor Who", bude v budoucnu možné.

- 63% si myslí, že lidé mají šestý smysl, který v budoucnu dokáží využít.

- Čtvrtina britů věří v mimozemšťany a 40% věří, že únosy UFO jsou pravdivé.

- 26% si myslí, že černé díry by mohly být branami do paralelních vesmírů.

- A 36% věří, že warp rychlost užívaná v seriálu Star Trek, skutečně existuje.

The Sunday Times20.10. Zemřel Charles Rocket
  Herec Charles Rocket, vlastním jménem Charles Clavarie, který si v sérii "Star Trek: Voyager" zahrál v epizodě "The Disease" postavu Jippeqa, zemřel.

CNN oznámila, že jeho tělo bylo nalezeno 7. října, více než deset dní po smrti v blízkosti jeho domu. Podle místní policie spáchal herec sebevraždu. Cizí zavinění nebylo zjištěno.

Rocket, kterému bylo 56 let, byl neslavně známý pro své obscénní projevy v pravidelném sobotním pořadu "Night Live", kde si dělal legraci ze seriálu "Dallas". Později byl propuštěn spolu s ostatními členy štábu z této show.

Rocket se objevil například ve sci-fi komedii "Earth Girls are Easy" a v cenou Akademie oceněném filmu "Dances With Wolves" (Tanec s vlky). Jeho přítel Chris Frantz z hudební skupiny The Talking Heads o něm řekl, "Vím, že Charlie si ve svém životě zažil mnohá velká zklamání. Svět holywoodských filmů a televizních pořadů umí být někdy velmi krutý."

Tento herec si zahrál velitele varrské generační lodě, se kterou se setkal Voyager a zamíchal tak s xenofobní vírou mezi mimozemšťany. Oficiální stránky StarTrek.com uvedly, že Rocket si zahrál také v mnohý dalších sériích tohoto žánru. Stejně jako Scott Bakula v sérii "Quantum Leap", dále pak v "Lois & Clark: The New Adventures of Superman" či ve videohře "Star Wars: Starfighter".

TrekToday19.10. Logan adaptoval Shakespeara
  Scénárista desátého celovečerního filmu 'Star Trek: Nemesis', John Logan, který byl nominován na cenu Akademie za svůj film 'Gladiator' a 'The Aviator' (Letec) - adaptoval hru Williama Shakespeara, 'The Merchant of Venice' (Kupec benátský) pro herce Patricka Stewarta (Picard).

Noviny The Chicago Sun-Times oznámily, že Stewart si v této upravené verzi Shakespearovy hry zahraje postavu Shylocka. Film bude v režii Michaela Almereyda. The Daily Telegraph nedávno také oznámil, že ve filmu si spolu s Patrickem Stewartem zahraje také Ian McKellen, který si po jeho boku už vyzkoušel roli ve filmu X-Men, a to roli Antonia.

Logan, představuje Shylocka jako šéfa kasina. Jeho nepřítele, Portiu, v tomto filmu dceru hazardéra, si zahraje Julia Stiles. Spoluproducentem filmu a návrhářem kostýmů je Diane von Fustenberg.

Jak už bylo uveřejněno, Patrick Stewart se v tomto filmu bude snažit 'prozkoumat' homosexuální podtext mezi postavami Antonia a Bassania.

TrekToday18.10. Evropská soutěž v STCCG
  Na Evropské premiérové sérii ve hře ST CCG (Star Trek Customisable Card Game), která se konala v Essenu, se střetlo 17 hráčů (včetně jedné ženy) ze šesti zemí: Rakouska, České republiky, Anglie, Irska, Německa a Nizozemí. Tuto událost bohužel nenavštívil očekávaný světový šampion Christian Pulsfort, avšak i přesto byl "zápas" plný špičkových hráčů. Objevil se zde například Vladimír Vrbata z České republiky, bratři Hosinsovi (jeden z nich, James, porazil dokonce Christiana Pulsforta) či Nick Yankoves (který se stal vítězem v evropské soutěži ST CCG v minulém roce) a také nelze zapomenout na oblastního vítěze německé premiérové série, Thomase Schneidera.

Přehled afilací hráčů:

Bajoran: 2
Borg: 4
Cardassian: 2
Dominion: 2
Fed/DS9: 1
Klingon: 2
Maquis: 1
Romulan: 1

Letošním celkovým vítězem soutěže se stal Vladimír Vrbata s 15ti body. Na druhém a třetím místě se umístili Tony Gammel se 13ti body a Mark Radford s 11ti body.

Redakce16.10. Jak Shatner změnil svět
  Nový dokument o Star Treku a vývoji technologií, pod názvem "How William Shatner Changed the World", bude mít premiéru příští měsíc.

Kanál Canada oznámil, že na kanálu Discovery odvysílá dokumentární film, který ukazuje vývoj mobilních telefonů vytvořených na základě komunikátorů a další kuriozity z moderního života. "Máte mobilní telefon v jednom uchu, iPod v druhém. Svět Star Treku je tu už dnes," oznamuje článek s upoutávkou na tento pořad.

Na základě knihy herce Williama Shatnera (kapitán Kirk), "I'm Working of That", byl natočen dokument s tímto hercem, který představuje vědce a vynálezce, kteří při své práci byli inspirováni seriály Star Trek. Například fanoušek Mark Rayman, který shlédl všechny Star Trek série se stal hlavním inženýrem v projektu "Robotic Deep Space Probe" v laboratořích NASA, JPL (Jet Propulsion Laboratory).

Shatner také představí Martyho Coopera, inženýra firmy Motorola, která vymyslela první mobilní telefon založený na komunikátorech ze Star Treku. Ostatní rozhovory zahrnují vesmírné vědce, počítačové programátory či neurochirurgy, kteří odstraňují nádory pomocí laserového nože. Stejně tak se v dokumentu objeví George Takei (Sulu) a Nichelle Nichols (Uhura).

Dokument bude mít premiéru v neděli, 13. listopadu na kanálu Discovery.

Channel Canada15.10. In Harm's Way SE
  Stránky fan série "Star Trek: New Voyages" uvolnily speciální vydání dílu "In Harm's Way", epizody, která byla stažena více jak 16 miliony fanoušků.

Jack Marshall, výkonný producent internetových fan sérií řekl, že producenti "chtěli něco udělat k prvnímu výročí svého webového pokračování TOS a tak vytvořili tuto "zdokonalenou" verzi druhé epizody." Několik týdnů před natáčením třetí epizody New Voyages, ve které si zahraje i hvězda Walter Koenig, si tak fanoušci mohou stáhnout novou verzi epizody, kterou jistě stojí za to v nové úpravě znovu shlédnout. Navíc mimo třetí díl jsou plánovány také čtyři krátké filmy, které by měly být realizovány v následujícíh měsících.

"Před těmito filmy a novou epizodou, jsme fanouškům chtěli dát něco zábavného," dodal Marshall. "Jsme nesmírně potěšeni odezvou naší první i druhé epizody. To také bylo jednou z motivací pokračovat v našem díle. Ukázalo nám to, že jdeme správným směrem."

"Center Seat", první z krátkých filmů, by měl být k dispozici ke stažení na začátku listopadu. Zbývající krátké filmy by měly být uvolněny v rozmezí šesti až osmi týdnů před vydáním epizody napsané D.C. Fontanou, pod názvem "To Serve All My Days."

Více informací neleznete na webových stránkách projektu "Star Trek: New Voyages."

NewVoyages

Doohan bude s Roddenberrym
20. června 2005 byl svět science fiction opět zasažen zdrcujícm úderem, kterým bylo úmrtí Jamese Doohana, muže, který zanechal svou nesmazatelnou stopu v podobě skotského inženýra na kosmické lodi Federace, Enterprise, v originální sérii "Star Trek."

Herec, který si získal srdce milionů fanoušků, se nakonec přeci jen "podívá" do vesmíru ve speciálním vesmírném letu, který je plánován na prosinec. Díky oficiálním stránkám StarTrek.com mu budou moci ještě naposledy vzdát poctu fanoušci celého světa.

Doohan si přál, aby jeho tělo bylo zpopelněno a ostatky poslány do vesmíru, aby pokračovaly v cestě, kterou započal v sérii "Star Trek". Stejným způsobem jako tomu bylo u Gena Roddenberryho v roce 1997. Let, který bude obsahovat Doohanův popel je naplánován na 6. prosince.

Fanoušci, kteří se nebudou moci vypuštění zúčastnit osobně, mohou své vzkazy herci posílat SSI (Space Services Inc.). Tyto zprávy pak budou umístěny na CD a vypuštěny spolu s ostatky Doohana do vesmírného prostoru. Zprávy můžete posílat do 15. listopadu a délka těchto zpráv je omezena na 500 znaků. Na stránkách Space Services Inc. se můžete připojit do diskuzního fóra.

"Jimmy naprosto zbožňoval svou roli Scottyho ve Star Treku," řekla Wende Doohan. "Podporoval všude vesmírný výzkum a cestování vesmírem. Dal by téměř cokoliv, aby se skutečně dostal do vesmíru. Kdybyste se jej zeptali, zda by chtěl letět raketoplánem, se zábleskem v oku by odpověděl 'Okamžitě!' Nakonec se jeho přání splní, díky SSI a jeho ostatky budou vyneseny pomocí jejich rakety Falcon 1."

Fanoušci, kteří se připojí k poctě tomuto herci budou mít možnost získat certifikát o vypuštění rakety, který bude osobní úřední listinou obsahující jméno osoby a zprávu a bude potvrzením o umístění zprávy na CD v kosmickém letu. Certifikát bude rozesílán e-mailem nebo může být také zaslán fyzicky jak zarámovný tak bez rámu, podle výběru fanouška.

Doohanův popel je částí mise nazvané "Explorers Flight", která obsahuje také pozůstatky dalších 160 účastníků, včetně Johna Meredytha Lucase, spisovatele/režiséra/producenta Originální série. Toto bude už šestý let agentury SSI. V jejich prvním letu byl tvůrce série Gene Roddenberry a mise byla nazvána "Founders Fligt."

Životnost orbitálního modulu s pozůstatky se různí, od několika let až po stovky let. Závisí to na trajektorii vypuštěného satelitu. Roddenberryho modul shořel v oběžné dráze po zhruba sedmi letech a odhaduje se, že Doohanův modul by měl vydržet asi 10 let.

SyFyPortal14.10. Fereng Leck nás opustil
  "Star Trek: Deep Space Nine" a "Star Trek: Voyager" bude bez herce, který ztvárnil Ferenga Lecka nebo postavu Malona Vrelka, opět chudší. Zpěvák a skladatel Hamilton Camp zemřel po náhlé srdeční příhodě v neděli 2. října. Bylo mu 71 let.

Camp si v sérii "Star Trek: Deep Space Nine" zamilovaného Ferenga Lecka, který se objevil v páté sezóně seriálu v epizodě nazvané "Ferengi Love Songs." Camp se dále objevil v šesté sezóně, kdy jej Quark rekrutoval k záchraně Moogie v epizodě nazvané "The Magnificent Ferengi." V té samé době si zahrál také v současně natáčené sérii "Star Trek: Voyager" coby hostující herec, postavu Malona jménem "Vrelk" a to v epizodě "Extreme Risk", kde se spolu se svými malonskými "kumpány" snažil Voyageru ukrást experimentální sondu, ale selhal.

Mimo Star Trek se Camp objevil také ve spoustě jiných seriálů, jako například v sériích "Titus", "Grounded for Life" či "Desperate Housewives." Mladší generace může poznat jeho hlas z četných kreslených seriálů. Svůj hlas také propůjčil postavám z videoher, jeho posledním známým počinem je hlas Proroka z Mercy ve hře od Microsoftu, "Halo 2".

Camp nedávno dokončil původní nahrávku nového folkového hudebního alba, jehož vydání je naplánováno na konec tohoto roku.

SyFyPortal11.9. Zemřel Herbert J. Wright
  "Otec Ferengů" Herbert J. Wright, spisovatel a producent, který byl spojený s ranými epizodami "Star Trek: The Next Generation", zemřel ve středu 24. srpna. Zůstala po něm manželka, dcera z předchozího manželství a tři vnoučata.

Tento producent TNG se během první sezóny seriálu podílel na napsání scénáře epizody "The Last Outpost", která uvedla na obrazovky rasu Ferengů. Stejně tak stvořil další epizodu "The Battle". Pracoval také na první klingonské epizodě "Heart of Glory", jak informoval StarTrek.com. Přestože od Star Treku odešel do produkce filmu Paramountu "War of the Worlds", vrátil se k TNG během páté sezóny a spolupracoval na napsání scénáře k epizodě "Power Play".

Wright znal tvůrce Star Treku, Gena Roddenberryho už z roku 1973, kdy se podílel jako producent na sérii "The Six Million Dollar Man" a později z produkce filmu "The Questor Tapes", ze kterého se měl stát pilotní film k nové sérii. Wrighta, kterého velmi zaujal námět s androidem ("The Six Million Dollar Man"), přesvědčil Roddenberryho, aby mu umožnil podílet se na vývoji série. V den, kdy se připojil k seriálu, Roddenbery jej opustil kvůli rozdílným názorům studia Universal na natáčení. Wright získal práva na sérii "Questor" taktéž z rodiny Roddenberryho nápadů a plánoval tento seriál znovu oživit.

Roddenberry Wrightovi radil, aby se vyvaroval "očesání" hloubky u postav v sérii "Questor", pokud se rozhodne znovu tento seriál přivést na televizní obrazovky. Do plánování plné produkce tohoto seriálu bohužel zasáhla Wrightova smrt. Financování seriálu dosud nebylo plně vyřešeno, ale Wrightovi partneři chtějí v tomto projektu stále pokračovat.

"Byl to ušlechtilý myslitel," řekl o něm Eugene W. Roddenberry Jr. "Nebyl to typický hollywoodský producent. Byl jsem ohromen tím, že chtěl dělat "Questor". Vždy byl ochoten setkat se na conech s fanoušky a zjistit co si myslí a co by si přáli."

Spolu s Ronem Howardem byl nominován na cenu Emmy za dětský televizní film "Through the Magic Pyramid". Wright se také podílel na scénářích a produkci "Singray", "Space Rangers" a mnohých dalších.

Wrightův nekrolog naleznete na stránkách StarTrek.com.

StarTrek.com2.9. Star Trek: The Beginning
  Erik Jendresen, který pracuje na návrhu jedenáctého celovečerního Star Trek filmu oznámil, že dokončil první koncept scénáře pod pracovním názvem "Star Trek: The Beginning" a předložil jej exekutivě Paramount Pictures.

"Jsem z tohoto projektu vzrušený a myslím si, že je šance provést jej dobře," řekl Jendresen v rozhovoru pro Dreamwatch. "Vše záleží na tom, co si bude myslet studio. Paramount totiž nedávno prošel výraznými personálními změnami. Ale lidé, kteří dělají tato rozhodnutí jsou rozhodně zodpovědní... v tuhle chvíli jsem optimistický."

Jendresen také potvrdil předchozí tvrzení dlouholetého výkonného producenta Star Treku, Ricka Bermana, že ve filmu nebudou žádné existující postavy ze Star Treku. "Bude se to odehrávat jen několik let po událostech v seriálu "Enterprise", ale dostatečně dlouho před původní sérií a děj se bude soustředit na incident, kterým to všechno s Romulany začalo," řekl. "Uvidíme velmi malou skupinu mužů a žen... Je tam pár lodí, včetně vůdčí lodi, ale není to vůbec příběh o hvězdné lodi s tradičním kapitánem a jeho posádkou."

Dreamwatch uvedl, že producent Paul Neesan se připojil k Bermanovi a jeho produkčnímu týmu, ve kterém též působí Kerry McCluggage a Jordan Kerner. "Příběh je velký a epický a rozhodně nebude tak antiseptický jako v případě televizních epizod," dodal Jendresen.

Celé interview si můžete přečíst na stránkách TrekWebu.

TrekToday29.8. 'New Voyages' v 'Hidden Frontier'
  Herecká hvězda série "Star Trek: New Voyages", James Cawley, který v této fan sérii ztvárnil postavu kapitána Kirka, se objeví v nové epizodě série "Star Trek: Hidden Frontier", nazvané 'Vigil'. Zde si zahraje postavu kapitána Mackenzie Calhouna známou z knižní série "Star Trek: New Frontier".

Carlos Pedraza, producent fan série "Hidden Frontier", oznámil tyto detaily obsazení jednotlivých postav v prohlášení na svých webových stránkách. V "Hidden Frontier" budeme sledovat hvězdnou loď Excelsior pod velením kapitána Elizabeth Shelby (Risha Denney), dřívější milenky a prvního důstojníka kapitána Calhouna, která je hlavním námětem knižní série "New Frontier" od spisovatele Petera Davida. Knihy jsou vydávány nakladatelství Pocket Books.

Epizoda 'Vigil' bude mít téměr 40 minut a její premiéra je očekávána v září. Děj se soustředí na Calhouna a Shelby, kteří společně spolupracují na tajné misi uprostřed flotily Romulanských lodí během války s Tholiany.

"Fan série jako "Hidden Frontier" a "New Voyages" dokáží ve Star Treku po sobě zanechat ještě výraznou stopu," řekl Cawley. Vydání třetí epizody série "Star Trek: New Voyages", "To Serve All My Days", ve které si zahraje i herec TOS, Walter Koening (Chekov), je plánováno na příští měsíc. Série "Hidden Frotier" již vyprodukovala 40 epizod.

Více informací o fan sériích "Hidden Frontier" a "New Voyages" naleznete na jejich webových stránkách.

TrekToday25.8. Zemřel Brock Peters
  Herec Brock Peters, který si zahrál dvě významné role ve vesmíru Star Treku - kontroverzního admirála Cartwrighta v celovečerních filmech "Star Trek IV: The Voyage Home" a "Star Trek VI: The Undiscovered Country" a Josepha Siska, otce kapitána Benjamina Siska v sérii "Star Trek: Deep Space Nine" - zemřel na rakovinu slinivky ve věku 78 let.

The Associated Press oznámil, že Peters zemřel brzy ráno 23. 8. ve svém domě v Los Angeles. Jeho dlouholetá družka Marilyn Darby řekla, že zemřel "poklidně ve svém lůžku, obklopen svou rodinou." Zanechal po sobě pouze dceru Lisu Jo Peters.

Peters se proslavil svým hereckým výkonem v roli Toma Robinsona, černošského muže falešně obviněného z únosu v Oskarem oceněném filmu "To Kill a Mockingbird", s hvězdou Gregory Peckem. Objevil se také ve filmu "Porgy and Bess" z roku 1959, kde hrál po boku Sidney Poitiera, Dorothy Dandridge a Sammy Davise Jr.. Peters si zahrál také roli v klasice science fiction filmů "Soylent Green".

Ve svých dvou Star Trek filmech si Peters zahrál roli admirála Hvězdné flotily, jehož nesouhlas s klingonskou mírovou smlouvou jej vede až k velezradě. V epizodách "Deep Space Nine" si zahrál otce Benjamina Siska a objevil se také jako postava kazatele z 20. v epizodě "Far Beyond the Stars". Své herecké dovednosti si vyzkoušel také v původní sérii "Battlestar Galactica".

Za své herecké výkony byl oceněn Cenou za celoživotní úsilí od Sdružení Filmových Herců a byl nominován na ocenění Tony za produkci "Lost in the Stars". Jednou z jeho posledních rolí byl hlas generála Mi'Qoogha v počítačové hře "Star Trek: Starfleet Command III".

Nekrolog The Associated Press můžete nalézt na webových stránkách CNN.

CNN23.8. Vesmírný park v Aberdeenu
  Aberdeen sáhl k preventivnímu kroku, když vyhlásil sám sebe jako budoucí rodiště nejslavnějšího Skota z 23. století, šéfinženýra Montgomeryho Scotta. Město plánuje vybudovat "vesmírný park" jako poctu Scottymu.

The Sunday Times oznámil, že město požádalo NASA a vládu Kazachstánu, domov ruského vesmírného programu, o použité části raket, které by sloužily jako památník a pomohly udělat z Aberdeenu oficiální poutní místo pro fanoušky Star Treku.

Zatímco města Edinburg, Elgin a Linlithgow stále všechny trvají na tom, že se šéfinženýr ztvárněný Jamesem Doohanem narodil u nich, Aberdeen má nejsilnější důvod tvrdit, díky epizodě TOS "Wolf in the Fold", kde se Scotty popisuje jako "štamgast aberdeenskejch putyk", za město jeho budoucího narození. Lord John Reynolds, fanoušek originální série "Star Trek", chce vytvořit daleko větší památník, nežli jen vzpomínkovou plaketu, který by spojil tuto postavu s Aberdeenem.

"Aberdeen nikdy neměl významnější atrakci a byli bychom opravdu rádi, kdybychom takového člověka mohli přinést lidem z celého světa," řekl. "Naši radní mají velmi dobré vztahy s NASA a úřady v Kazachstánu, který se stará o ruský vesmírný program ... díky tomu doufám, že bychom mohli získat vesmírnou loď, která by mohla stále připomínat "vesmírnou budoucnost" našeho města."

Debra Rahn z NASA řekla, že žádost města by mohla být kladně vyřízena, protože existují precedenty, kdy americké vesmírné lodi jsou umístěny i v jiných zemích.

Původní článek můžete nalézt na stránkách The Sunday Times.

TrekToday20.8. Trinneer v 'Stargate Atlantis'
  Série "Star Trek: Enterprise" byla možná zrušena, ale Connor Trinneer se opět vrací do vesmíru. Bývalý šéfinženýr na Enterprise NX-01 byl obsazen do série televizního kanálu Sci-Fi, "Stargate Atlantis".

Webové stránky Pegasus Galaxy oznámily, že Trinneer, který ztvárnil postavu Tripa Tucker v série "Star Trek: Enterprise", řekl fanouškům na Creation Star Trek conu, který se konal o minulém víkendu v Las Vegas, že byl obsazen do série "Stargate Atlantis", kde si zahraje postavu Michaela.

Podle fóra Pegasus Galaxy se v epizodě nazvané "Michael" objeví tato postava, jako Wraith v němž díky retroviru byli potlačeny prvky DNA Wraithů. Věří, že je poručíkem, který ztratil své vzpomínky, ale posléze si začne v záblescích myšlenek vybavovat svou minulost a pozná, že je "testovacím vzorkem".

Jeden z fanoušků, který navštívil Star Trek con v Las Vegas ve fóru napsal. "Ve skutečnosti nechtěl jako svou první práci po "Enterprise" být ve sci-fi filmu, protože se nechce stát jen hercem jednoho žánru," napsala. "Ale když viděl "rozpoložení" postavy, kterou by měl ztvárnil, velmi ho ta postava zaujala."

Trinneer řekl, že jeho agent kontaktoval produkci a po zkoušce mu bylo řečeno, že role bude "jeho jestli ji chce, protože ji zahrál opravdu dobře". Věří, že se jeho postava bude v seriálu objevovat opakovaně, ale vzhledem k tomu, že se svou manželkou očekává v říjnu dítě, nemůže se "uvázat" natrvalo k nějakému projektu.

V sériích Stargate už se objevila řada herců Star Treku jako například Robert Picardo, Jolene Blalock, Marina Sirtis, Rene Auberjonois, John Billingsley, John De Lancie či Colm Meaney.

Pegasus Galaxy10.8. Kupec Vegaský
  Hvězda série "Star Trek: The Next Generation", Patrick Stewart (kapitán Jean-Luc Picard) v rozhovoru potvrdil, že se chystá uvést na velké plátno novou verzi hry Williama Shhakespeara "Kupec Benátský", kde bude hrát kromě něj i jeho kolega sir Ian McKellen.

Podle zprávy z Daily Telegraph, by se film za 35 milionů dolarů neměl odehrávat ve středověké Itálii, ale v hotelu a kasinu v Las Vegas. Film by měl uvést originální dialogy ze Shakespearovy hry, ale jinak by se měl nést v moderním tónu, podobně jako tomu bylo u filmu Baze Luhrmana a jeho "Romeo + Juliet". Stewart plánuje prozkoumat homosexuální podtext ve vztahu mezi hrdinou hry Antoniem a jeho mladým chráněncem Basaniem.

Patrick Stewart se kromě herecké úlohy v tomto filmu ujme i jeho produkce. Dále odmítl komentovat tento projekt, ale je pravděpodobné, že si zahraje postavu Shylocka, kterého si již několikrát vyzkoušel na divadelních jevištích. McKellen, který se otevřeně hlásí k homosexualitě, si pravděpodobně zahraje postavu Antonyho. "Patrick mi tento projekt přiblížil a já o tuto roli mám velký zájem," řekl McKellen v rozhovoru pro Daily Telegraph.

Ne každý v Hollywoodu je ale z projektu stejně nadšen. "Myslím si, že nápad, aby se děj odehrával v Las Vegas původní smysl hry velmi vzdaluje," řekl jeden interní pracovník, který měl k dispozici ranou verzi scénáře. Nicméně Patrick Stewart již má jisté zkušenosti s podobnými "aktualizovanými" verzemi, jako například TV filmem z roku 2002 "King of Texas", který byl převyprávěným příběhem "King Lear", odehrávajícím se na divokém západě.

Stewart a McKellen se již společně objevili ve filmech "X-Men", na jehož dalším pokračování se nyní oba podílejí. Již dlouho jsou přáteli a sdílí společný zájem o svět Shakespeara -- minulý měsíc Královská Shakespearova společnost oznámila, že se oba herci zúčastní Shakespearova festivalu.

TrekToday8.8. Scotty z Aberdeenu?
  Gene Roddenberry je již čtrnáct let mrtvý a v současné době není ani produkován žádný nový Trek, který by tuto věc mohl v některé ze svých epizod osvětlit -- ale naštěstí je zde ještě Richard Arnold.

Arnold, bývalý asistent Roddenberryho, v současnosti stále ještě navštěvuje spousty conů jako historik Star Treku a archivář. V rozhovoru s britskými novinami Sunday Times uvedl na pravou míru otázku budoucího rodiště Montgomeryho Scotta. Arnold uvedl, že jediný oficiální odkaz na rodné místo Scottyho pochází z epizody originální série "Wolf In The Fold", ve které se Scotty popisuje jako "štamgast aberdeenských hospod".

Arnoldovo tvrzení bylo také podpořeno profesorem Edwardem Sofrankem, psychologem, který učí kurz Star Treku na univerzitě Rio Grande v Ohiu. "Vítězným městem by měl být Aberdeen," řekl Sofranko po nákladném a rozsáhlém výzkumu epizod Star Treku, stejně jako autobiografie Jamese Doohana. "Máme několik jistých zdrojů, které ukazují, že Scotty pocházel skutečně z Aberdeenu," řekl Sofranko -- ale pak pokračoval s menší jistotou, že by tento závěr mohl být napadnut skutečnými Star Trekovými puristy, kteří by se mohli odkazovat na novelizaci třetího celovečerního filmu "Star Trek III: The Search For Spock".

Přestože si na narození Scotty počkáme minimálně ještě dvě století, ukázalo se, že místo narození tohoto legendárního šéfinženýra dokázalo vyvolat spory mezi městy ve Skotsku. Celkem čtyři skotská města si kladou požadavky na titul rodiště Scootyho, pravděpodobně v naději, že toto zvýší přitažlivost pro Trek fanoušky z celého světa. Zářným příkladem pro tato města může být například Riverside v Iowě, které tvrdí, že se zde ode dneška za dvě století narodí kapitán James T. Kirk. Díky tomu zde byl i zorganizovan úspěšný výroční Star Trek con.

Kromě Arnolda a Sofranka i další experti potvrdili, že právě Aberdeeňané vznášejí ten správný požadavek, včetně spisovatele, Davida Alexandera, který napsal Roddenberryho životopis či skotského lingvisty Sheena Blackhalla. A co se týče "veřejného mínění", Aberdeen to vyhrává i zde. V hlasování na TrekToday mezi těmito čtyřmi městy zatím vede.

Městská radní Aberdeenu Pamela MacDonald byla těmti "nálezy" potěšena a řekla, že hodlá pokusit se prosadit vztyčení sochy či alespoň plakety na "budoucí" památku Scottyho. Avšak Willie Dunn, zástupce města Linlithgow nechce svůj boj o Scottyho vzdát. "Scotty možná dospíval v aberdeenských hospodách, ale my zůstáváme přesvědčeni, že se narodil zde v Linlithgowu, jak je uvedeno ve Star Trek románu 'Vulcans Glory', řekl. "Jsme rozhodni pokračovat ve svých plánech a postavit Scottymu a herci Jamesi Doohanovi vkusný památník. Star Trek skutečně ukázal Linlithgow světu."

Mnoha fanoušků, kteří navštěvují Trek cony připadá "boj" o budoucí Scottyho rodiště nesmírně hloupý. Ale David Alexander řekl, že tato polemika by Roddenberryho rozhodně potěšila. "Jsem si jist, že be se Gene opravdu velmi zasmál, když by zjistil že několik měst bojuje o právo nazývat se rodištěm jedné z jeho fiktivních postav. Pravděpodobně by si vybral město s tou nejlepší skotštinou."

TrekToday4.8. Discovery spojena s 'Enterprise'
  Astronauti, kteří jsou v současnosti na vesmírné misi raketoplánu Discovery a pracují na opravách poškození vzniklých během startu, která by mohla ohrozit návrat raketoplánu zpět na Zemi, byli dnes ráno probuzeni úvodní písní ze série "Star Trek: Enterprise".

Posádka započala svůj den budíčkem ve 21:09 CDT (centrální letní čas v USA) spolu s písní 'Where My Heart Will Take Me,' oznámily webové stránky SpaceRef.com. Hudbu zkomponoval Dennis McCarthy. Tato píseň byla vybrána jako překvapivé věnování náměstka ředitele vesmírného programu, manažera Wayna Hala.

Podle zpravodajského serveru CNN, šly opravy včera hladce, alespoň podle citace astronauta Steva Robinsona, který řekl, "Vypadá to, že tento velký pacient je už vyléčený." Robinson byl vyslán na vesmírnou procházku, při níž odstranil vyčnívající materiál ze spodní strany raketoplánu. Asistoval mu japonský astronaut Soichi Noguchi.

Mezitím, nový šéf NASA, Mike Griffin, v rozhovoru pro Florida Today řekl, že by nechtěl nyní hovořit o svých emocích s problémy jeho vesmírné agentury. "Neřeknu vám o svých pocitech. Myslete si o mě, že jsem jako Spock," žertoval.

Podle posledních informací bylo nalezeno na raketoplánu Discovery další poškození, tentokráte v blízkosti kokpitu lodi.

TrekToday3.8. Siddig a Agatha Christie
  Alexander Siddg se stane hvězdou v novém televizním filmu o detektivovi Hercule Poirotovi, "Cards on the Table", kde si zahraje prominenta s temnou minulostí.

"Tento film je součástí série filmů s názvem 'Poirot' s hercem Davidem Suchetem, který hraje postavu vyrovnaného detektiva, z roku 1930, který mate kriminálníky svou duševní kapacitou, " řekl na své webové stránce Sid City představitel Dr. Bashira ze série "Star Trek: Deep Space Nine". "Měla by to být zábava. Scénář je velmi dobrý a stylový. Je to konečně něco jiného, než jsem si doposud mohl vyzkoušet a proto se na tu změnu velmi těším."

The Wikipedia uveřejnila obsah příběhu, který je založen na detektivním románu z roku 1936 od Agathy Christie.

Hercule Poirot je pozván na banket k panu Shaitanovi a po večeři se všech osm hostů usadí, aby si zahráli bridge. Rozdělí se do čtveřic, které hrají tuto hru, každá ve své místnosti. Poirot se připojí k paní Ariadne Oliver (autorka kriminálních románů), superintendantovi Battlemu (detektiv Scotland Yardu) a plukovníkovi Racemu, z tajné služby jejího veličenstva. Pan Shaitana, sedí ve vedlejší místnosti s druhou skupinou hostů. Na sklonku noci je pan Shaitana nalezen mrtvý na svého židli u krbu. Je zřejmé, že byl zabit některým ze čtyř spoluhráčů. Na případu je také ta zajímavá skutečnost, že před svou smrtí Shaitana Poirotovi řekl, že čtyři z nich už úspěšně unikli vraždě. Čtyři detektivové se nyní musí snažit příjít na to, kdo je skutečným vrahem.

'Cards on the Table' jsou druhým ze čtyř nových filmů o Poirotovi. Datum jeho vysílání dosud nebylo zveřejněno. Nicméně bylo uveřejněno datum promítání filmu rovněž s hercem Alexanderem Siddigem, "Syriana", ve které také hrají George Cloony a Matt Damon. Příběh popisuje chyby CIA na konci Studené války. Webové stránky Sid City oznámily, že film se objeví na plátnech kin ve vybraných městech už 23. listopadu.

SidCity

Boj o Scottyho
Několik měst ve Skotsku bojuje o své právo, nazývat se budoucím rodištěm šéfinženýra Montgomeryho Scotta, stejně jako Riverside v Iowě samo sebe deklaruje jako budoucí rodiště kapitána Kirka.

The Scotsman oznámil, že města Aberdeen, Linlithgow, Elgin a Edinburg tvrdí, že jsou městy Scottyho původu. Přestože postava, hraná nedávno zesnulým Jamesem Doohanem, je samozřejmě smyšlená, jsou s touto otázkou spojeny nemalé finance.

The Wikipedia poznamenala, že Riverside s populací menší jak 1000 obyvatel, hostila výroční Star Trek con se soutěží dvojníků kapitána Kirka a "Spockapaloozou" - bitvou skupin. Film Williama Shatnera "Invasion Iowa" byl natáčen právě v Riverside, protože je spojena se Star Trekem.

SciFi.com potvrdil, že v originální epizodě série "Star Trek", 'Wolf in the Fold', se Scotty popisuje jako "štamgast aberdeenskejch putyk". Díky tomuto "prohlášení" se radní Aberdeenu Pamela MacDonald rozhodla podat návrh, aby město mu vzdalo čest postavením sochy. "Pokud pocházel z Aberdeenu a existuje citát, který to potvrzuje, pak bychom se toho měli držet," řekla.

Nicméně, Doohan v interview z roku 1970 uvádí, že Scotty pochází z městal "Elgin, blízko Aberdeenu". Mezitím se Linlithgow stal prvním skotským městem, které oznámilo oficiální plány na postavení pomníku Scottymu, místa narození rodičů tohoto fiktivního šéfinženýra.

StarTrek.com na svých stránkách uvádí, že se Scotty narodil v roce 2222. Bible originální série říká, že se Scotty narodil v Edinburghu.

Jak se zdá, tento spor zřejmě nebude nikdy zcela rozhodnut.

TrekToday2.8. McNeillovy projekty
  Robert Duncan McNeill (Tom Paris, "Star Trek: Voyager"), který zdokonaloval své režisérské schopnosti jak na epizodách série "Star Trek: Voyager", tak i série "Star Trek: Enterprise", si svou prací získal nejen kredit, ale i další pracovní nabídky, jako například na režii televizního projektu sítě ABC, "Desperate Housewives".

McNeill bude také režírovat epizody nové série "Supernatural" televizní sítě WB, která má obsadit stejný čas jako "Enterprise" a bude soutěžit o diváky se sérií "Dawson's Creek". McNeill si zahrál postavu Toma Parise v sedmileté sérii "Star Trek: Voyager" a také se objevil v roli "arogantního" kadeta v epizodě "Star Trek: The Next Generation".

Série "Desperate Housewives" získala několik nominací na ceny Emmy. McNeill také bude mít možnost pracovat například s Patricií Arquetteon (jedna z hereček nominovaných na cenu Emmy), na jejím seriálovém hitu "Medium", produkovaném televizní sítí NBC. Dále se bude podílet svým režisérským uměním na sérii NBC, "Las Vegas" nebo sérii televizní sítě Fox, "The O.C.". McNeill také plánuje režii filmu "Donny Quinn", nezávislého snímku, který má být adaptací Cervatesova díla "Don Quichote", převyprávěného z pohledu současného dospívajícího idealisty.

Fanoušci mohou McNeilla vidět v srpnu na Creation Star Trek conu, který se bude konat v Las Vegaském Hiltonu. Nejnovější informace o projektech McNeilla můžete nalézt na stránkách RobertDuncanMcNeill.net.

RobertDuncanMcNeill.net

Chat s Billingsleym
"Mým oblíbeným aspektem u Phloxe je jeho pozitivismus a Zenový pohled na svět," řekl John Billingsley, v rozhovoru s fanoušky o jeho životě po ukončení 'Star Trek: Enterprise'. "Vůbec to nebylo snadné, mít hlavu po celou dobu v latexové masce a nosit ty hrozné kontaktní čočky."

Mnoho fanoušků se ptalo zda existuje nějaká možnost, že by Paramount změnil svůj názor a rozhodl se produkovat pátou sezónu tohoto předčasně ukončeného seriálu. Billingsley však jen potvrdil, na chatu webových stránek TrekFansUnited, že nevidí žádnou byť "zatracenou šanci", aby se seriál vrátil zpět na televizní obrazovky. "Smlouvy vypršely, když byla tato show zrušena," poznamenal. "Pokud by se vůbec někdo znovu rozhodl, abychom se vrátili, musela by proběhnout zcela nová vyjednávání a uzavření nových smluv."

"Bůh ví, že nejsem příliš zaměstnán," dodal herec, který propůjčil svůj hlas na začátku tohoto roku v několika epizodách série "Duck Dodgers" a objeví se v také v novém thrilleru "Room 6". "Já jsem, jak by se řeklo, "bez závazků". A práce? Billingsley v rozhovoru řekl, že doufal v získání práce na chystaném filmu s Forrestem Whitakerem, "The Ripple Effect", ale natáčení doposud nezačalo. Poznamenal, "Jen bohové vědí, co se do začátku natáčení ještě může stát." Rád by si jednou zahrál postavu podobnou Columbovi, ale žertoval, že má spíš štěstí na obsazení role sériového vraha, nežli vyšetřujícího detektiva.

Billingsley dále dodal, že by byl "absolutně" šťastný, pokud by se jako Phlox nebo i jiná postava objevil v budoucí inkarnaci Star Treku. "Nemyslím si, že je tento svět mrtvý. Jenom zřejmě na několik let bude uložen k odpočinku," uvedl. "Jsem si jist, že další inkarnace Star Treku, která se objeví, si bude moci najít vlastní cestu, ale už to jistě bude s 'novým obsazením'. Několikrát řekl, že věří ve významnost science fiction, která si dokáže získat své obecenstvo a jako příklad cituje úspěchy sérií "Battlestar Galactica", "The 4400", "Lost" či "Stargate". "Ve skutečnosti si myslím, že tuto dobu lze vidět jako obrodu sci-fi na televizních obrazovkách."

Billingsley se přiznal, že během natáčení "Enterprise" byl velkým vtipálkem - "Prdnutí pod mrtvým tělem Connora Trinneera, to byl můj nápad", dodal s úsměvem a řekl, že přestože se mezi sebou přátelí, "všichni máme rušné životy a tak se příliš často nesetkáváme. Mám mnoho báječných vzpomínek. Pravděpodobně jednou z mých nejoblíbenějších je první cena, kterou jsem získal na Halloweenské soutěži. Vyhrál jsem v masce Phloxe. Fotografie mám ještě schovány ve své zásuvce." Dále poznamenal, že přestože není v úzkém kontaktu s ostatními herci, "bezpochyby na sebe ještě narazí. Dominick Keating a já se například objevíme společně na conu na Novém Zélandu... a jsem si jist, že se s Connorem docela brzy uvidím, protože máme mnoho společných přátel."

Původní přepis chatu můžete nalézt na webových stránkách TrekFansUnited.

TrekToday1.8. 'Enterprise' obětí doby?
  Ve speciálním čísle časopisu Star Trek: Magazine, které je věnováno ukončení Enterprise se objevil i rozhovor se Scottem Bakulou (kapitán Archer). Zde je krátký výtah:

"Řekl bych, že jsme zkrátka po celé ty čtyři roky byli vysíláni na špatné televizní síti," řekl Bakula. "A něco takového se obvykle nestává. Když jste na špatné stanici, tak skončíte už během prvního roku. Jen díky historii tohoto fenoménu a rozhodnutí společnosti se nám podařilo přežít čtyři roky... což je konec konců pozitivní... podařilo se nám "vymačkat" čtyři sezóny na špatném místě. Nikdo nemohl předvídat, že na UPN proběhne tolik personálních změn ve vedení společnosti. Že lidé, kteří Star Trek celé roky podporovali, tam už nebudou. V televizním světě se vše točí kolem dobrého načasování. Stali jsme se obětí okolností, ale přesto se nám podařilo vyrobit 98 epizod."

Dále se rozhovořil o své postavě kapitána Jonathana Archera: "V pilotní epizodě působil Archer dost nezkušeně a neostříleně a také dost uvolněně, což se mi líbilo. Poté se dostal do stádia, kdy by se dalo říct, že byl jat hrůzou. To zabralo, protože to mělo svou hloubku a já měl pocit, že ke konci třetí sezóny a už i během této sezóny hodně vyspěl a zdrsněl."

"Byl tak trochu nepředvídatelný. A byl bych raději, kdybychom se na to více soustředili. Chtěl bych ho občas vidět uvolněnějšího a šťastnějšího, že může zkoumat vesmír. Aby se ho události na Zemi příliš nedotýkaly a on mohl cestovat od planety k planetě. To se ani moc nestalo. Byli jsme příliš spjatí s událostmi na naší planetě," řekl.

Kompletní rozhovor naleznete v Star Trek Magazine, který také na svých stránkách uveřejňuje zkrácené popisy oblíbených kapitánů, postav a epizod. Výňatky z interview naleznete na stránkách TrekWeb.

TrekToday28.7. Anketa Star Trek Magazine
  "Star Trek: Enterprise" skončila a brzy již přijde i 40. výročí tohoto fenoménu. Co budou fanoušci dělat, když se zatím nemají na co těšit? Vyjádřete mezitím svůj názor!

Star Trek Magazine, který vydává společnost Titan Magazines v Londýně, chce provést "hlasovací anketu", aby zjistila co si fanouškové Star Treku myslí.

Hlasovací formulář naleznete na webové stránce společnosti Titan Magazine.

Položky musí být vyplněny a zaslány nejpozději do čtvrtka 18. srpna 2005. Jeden ze šťastlivců vyhraje limitovanou edici Star Trek topinkovače, který na každém krajíci chleba vypálí logo Federace! Dále pak jsou jako ceny připraveny modely vesmírných lodí od Paramount Home Entertainment.

Otázky vás rozhodně nepřekvapí: Kdo je nejlepší kapitán? Která postava je vaší nejoblíbenější? Váš oblíbená záporná postava? Která epizoda Star Treku je podle vás nejlepší? Každý fanoušek si tak přijde na své a je jisté, že se názory všech fanoušků mohou i značně lišit.

Formulář se svými odpověďmi můžete zaslat dvěma různými způsoby. Buď poštou na adresu STAR TREK MAGAZINE 40th Anniversary Poll, Titan Magazines, 144 Southwark Street, London SE1 0UP nebo na e-mailovou adresu: startrekmail@titanemail.com

Titan Magazine

Frakes chce Rikera
Jonathan Frakes uznal, že kdyby byl stálým hercem série "Star Trek: Enterprise", také by mu vadilo, že se postava Rikera objevila ve finální epizodě seriálu jako hlavní postava. "Ale vím, že Rick Berman a Brannon Braga se s tím snažili něco udělat," dodal. "Je to jako dárek pro fanoušky ST: TNGpod".

Frakes v rozhovoru v novém vydání časopisu Star Trek Magazin řekl, že přestože nechce komentovat to, co se děje okolo finanční stránky značky Star Trek, nevěří, že si postavu Rikera zahrál naposledy. "Vždycky nad tím přemýšlím, když tu postavu hraji. 'Je to naposledy?' To je dobrá otázka ... ale odpovědí je, že tomu nevěřím. Jsem věčný optimista. Kdykoli se Star Trek vrátí zpět, ať to bude jako film či jako nová televizní série, pokud se mně zeptají, zda si chci znovu zahrát Rikera, vždy řeknu, že ano."

"Poslední tři roky jsem hodně cestoval, většinou po Anglii, a tak jsem příliš nebyl ve styku s informacemi okolo televizního a filmového Star Treku," dodal. "Protože jsem byl pryč, protože jsem nepracoval jako režisér na žádné z epizod "Star Trek: Enterprise", nejsem skutečně v pozici, abych mohl říct, co na této sérii bylo špatného." Když jej požádali, aby se objevili ve finále "Enterprise", ihned se chopil této příležitosti, avšak řekl, "Kdybych byl v hlavním obsazení "Star Trek: Enterprise" rozhodně by to zranilo mé city, myslím si ale, že je nutné to oddělit. Nesmíte to brát tak osobně."

Herec dále uvedl, že rozhodně nevěří, že by Star Trek vůbec kdy skutečně skončil. "Jsem fanouškům velmi vděčný, velmi vděčný za všechno co pro Star Trek dělají a co udělali pro mě," řekl Frakes. "Jen práce na "Star Trek: Enterprise" byla taková sladkobolná, protože to vám připomene dny, kdy jsem byl tak šťasný, že jsem součástí této velké rodiny ... to je skutečným požehnáním. A oni vědí, kde mě najít."

Kompletní interview naleznete v novém vydání Star Trek Magazine. Výňatky byly uveřejněny na webových stránkách Sci Fi Pulse.

TrekToday