Ze zahraničí

««více novější  «novější  starší»  více starší»» 

27.7. Decipher expanduje
  Rozšiřující sada Decipheru 'To Boldly Go' přinese do této sběratelsko-karetní Star Trek hry postavy ze seriálu "Star Trek: Enterprise".

Nejnnovější expanzní balíčky druhé edice CCG, které budou uvolněny v září, představí Achera, Tuckera, T'Pol, Phloxe a další postavy z "Enterprise" stejně jako jejich loď, NX - 01, a vstoupí tak do hráčského vesmíru. Hvězdná flotila bude mít plnou affilaci, zatímco ostatní afilace získají nové strategické karty se specifickými dilematy. Runabout a NX - 01 pak umožní hráčům vyhnout se jim při některých misích.

Navíc, kromě posádky Enterprise se objeví i geneticky vylepšené postavy a objeví se i mnoho jiných postav jako například Nova Squadron a borgské děti. Stejně tak se objeví karta svatby Dax a Worfa.

Nová klíčová karta, Replikace, umožní hráčům použít více než jednu kopii stejné karty, pomocí karty Dabo si pak můžete zahrát i další hru, kromě základní. Karetní set obsahuje 120 karet, z toho 40 raritních, 40 neobvyklých a 40 běžných. Dva foliové sety obsahují 18 nových "archivních" karet a dvě nové karty "archivních portrétů".

Decipher na svých webových stránkách uveřejňuje pravidla a postupy jak užívat tyto karty ve hře Star Trek CCG. Můžete si zde stáhnout v podobě pdf souboru, přehled všech karet v celobarevném podání a obeznámit se tak s přehledem ostatních CCG karet, případně si vyzkoušet své strategické volby pro tuto Star Trek hru.

Decipher26.7. Film 'Star Date'
  Paul Hernandez, který napsal scénář pro nový celovečerní film "Sky High", se připravuje na režírování svého prvního filmu. Film "Star Date" bude o fanoušcích seriálu "Star Trek", o klucích, kteří pořádají party, aby si našli děvčata se stejným zájmem jako mají oni sami. A důvod? Aby se s nimi mohli dívat na "Star Trek"!

Podle Sci Fi Wire je film založen na skutečném příběhu -- události, která vedla k prvním Star Trekovým conům.

"Úvodní scéna filmu se odehrává v roce 1972. Pár se objímá v autě a zástupce mužského pohlaví je evidentní pitomec, až se podivíte, že taková dívka s ním chodí," řekl Hernandez, popisujíc úvodní filmovou sekvenci. "Pak se podívá na čas a řekne, že musí běžet domů, protože právě opakují epizodu seriálu "Star Trek", kterou zmeškal a chce ji vidět. A ona se s ním rozejde."

Po této zkušenosti se tento chlapec spolu s několika svými přáteli rozhodnou uspořádat party, aby na ni přilákali děvčata která se o "Star Trek" také zajímají. Očekávají, že když vše dobře dopadne, přijde 10 lidí. Místo toho jsou omráčení příhodem 10 000 fanoušků. "A tak dojde k myšlence sdružovat lidi kolem této pop kultury, což má za následek uspořádání prvního conu," řekl Hernandez.

Ve filmu budou zahrnuty i záběry ze skutečného Star Trek conu konaného před třiceti lety, kde se objevili i William Shatner a Leonard Nimoy. Hernandez by také chtěl, aby tito herci účinkovali i v hrané části jeho filmu.

"Sám jsem asi jako jedenáctiletý navštívil několik málo conů," řekl. "V roce 1981 jsem navštívil fanouškovské setkání v hotelu Shamrock, ale nevzal jsem si žádnou uniformu či převlek, protože jsem myslel, že to by bylo už moc. Viděl jsem tam trailery na filmy "Tron" a "Time Bandits" a pak "Star Trek II: The Wrath of Khan" a hned příští den se ze mně stal Trekkie."

Film "Sky High", jehož scénář napsal Paul Hernandez spolu s Markem McCorklem a Bobhem Schooleym se bude v amerických kinech promítat od 29. července.

SyFyPortal

Berman znechucen kritikou
Výkonný producent Star Treku, Rick Berman, trvá na tom, že fanoušci jsou k finální epizodě série "Star Trek: Enterprise", 'These Are the Voyages...' nespravedliví.

"Ve své práci nikdy nechcete lidi zklamat, ale myslím si, že je nesmysl tvrdit, že tato epizoda byla více rozšířením "The Next Generation" než epizodou "Enterprise", řekl Berman v rozhovoru pro Cult Times. Jedinými prvky, které (z "The Next Generation") byly přítomné bylo ozvučení, ale uvědomte si, že ta mise proběhla šest let po 'Terra Prime'".

Berman dále řekl, že spolu se spoluautorem Brannonem Bragou hovořili s herci během vytváření příběhu a "nestrávili jsme příliš času obhajobou této epizody" a diskuse vždy skončila ve "velmi přátelském duchu". Někteří s herců však později epizodu veřejně kritizovali, nevíce snad představitelka T'Pol, herečka Jolene Blalock, která nazvala finále "hrozným".

"Četl jsem mnoho kritik a rozumím tomu, co někteří lidé cítí, ale Braga a já jsme strávili mnoho času, abychom přišli s novým nápadem a poněkud, jak bych řekl, jedinečným ukončením série, obzvláště, když tento seriál byl ukončen předčasně," řekl Berman. Také dodal, že rozhodnutí o smrti Tuckera bylo učiněno s vědomím, že seriál už pátou sezónou pokračovat nebude. V případě pokračování série by tento prvek děje byl pravděpodobně změněn: "Byli bychom rozhodně šokováni, kdyby série přeci jen pokračovala 5. Sezónou a pokud by k tomu došlo, převděpodobně bychom ve finální epizodě udělali změny."

Celé interview si můžete přečíst v srpnovém vydání časopisu Cult Times, který právě teď přichází do prodeje v Anglii. Výňatky z rozhovoru lze nalézt na stránkách The Great Link.

TrekToday24.7. Star Trek XI v Austrálii?
  Bude se Star Trek XI natáčet v Austrálii? Tak zní alespoň poslední fáma o možném jedenáctém celovečerním filmu, který se stále nachází v ranných fázích předprodukce.

Podle posledního vydání Star Trek Magazine, premiér jižní Austrálie, Mike Rann, navrhl na australském Star Trek conu Terra Nova, aby se další celovečerní film natáčel právě na tomto kontinentu.

"Pan Rann byl den před tímto setkáním s fanoušky Star Treku na oficiální večeři v Adelaide spolu s vrcholnými činiteli Paramountu", řekl prezident australského fan klubu, Stuart Blair. Při diskuzi o natáčení filmu "Princess of Mars", údajně představitelé Paramountu zvažovali i možné natáčení celovečerního filmu Star Trek v Austrálii.

Další z fanoušků, Carol Dale, řekla, že Mike Rann prozradil, že film by se měl na plátna kin dostat do roku 2010". Dále uvedla, že příběh bude rozdělen do dvou filmů a nějakým způsobem v nich bude figurovat Spock a možná i další startrekové postavy ze seriálů zasazených do vzdálenější budoucnosti.

Cinescape navíc citoval výkonného producenta Brannona Bragu (i Ricka Bermana) o vývoji nového filmu, což naznačuje, že ačkoliv pracuje na seriálu "Threshold", stále má jistou roli i u Star Treku. Cinescape citoval informaci ze Star Trek Communicator, že "oba tvůrci chtějí, aby další trekový film časově předcházel všechny dosavadní, tedy v době před dobrodružstvím kapitána Kirka." Nechtějí se ale soustředit na éru seriálu Enterprise: "Berman a Braga tvrdí, že jejich námět v žádnem ohledu nezahrnuje Enterprise," a místo toho se soustředí na Romulanské války.

"Jedinou věcí, o které se nezmínili je to, zda se v obsazení nového Star Trek filmu objeví někteří herci z dřívějších filmů nebo televizních sérii nebo bude sestaveno zcela nové obsazení "vesmírných cestovatelů", uvedl Cinescape.

Prosím berte tyto informace o jedenáctém celovečerním Star Trek filmu s rezervou, protože se do doby, než Paramount vydá oficiální vyjádření, jedná o nepotvrzené zprávy.

TrekToday

Berman je hrdý na 'Enterprise'
"Série "Star Trek: Enterprise" zůstane ještě za deset let stále v myslích diváků", trvá na svém producent Rick Berman a říká, že stále zůstává "neobyčejně pyšný" na svou práci na tomto seriálu.

"Mohu jen citovat Scotta Bakulu, že i za deset let ode dneška se lidé budou dívat na sérii "Star Trek: Enterprise" ať už na kabelové televizi nebo DVD a nebudou sledovat žádnou z jiných sérii, které se vysílají v současnosti na televizní síti UPN," řekl Berman Ianu Spellingovi v rozhovoru pro Star Trek Magazine. "Myslím si, že čas ukáže jak ohromnou sérií byl "Star Trek: Enterprise". Jsem nesmírně pyšný na obsazení jednotlivých rolí."

Berman dále řekl, že poslední dny natáčení pro něj byly velmi emocionální, zvláště při fotografování se svými týmovými kolegy, se kterými pracoval na sériích Star Trek posledních 18 let. Na této fotografii jsou pouze ti lidé, kteří byli s touto show neustále už od natáčení první epizody "Star Trek: The Next Generation", 'Encounter at Farpoint'. Jak vysvětlil Berman, například Herman Zimmerman odešel od natáčecího týmu na jeden rok a i když se vrátil zpět, na fotografii již chyběl. "Fotografie obsahuje dvacet lidí, kteří zůstali u sérií Star Trek po celou dobu jejího natáčení (myšleno 'moderní' Star Trek) a já mám tu čest být jedním z nich."

Rick Berman se také přiznal, že stal jedním z těch, kteří si ze své 'práce' vezmou nějaký ten suvenýr na rozloučenou. "Vzal jsem si Archerův míč na vodní polo," doznal se v rozhovoru. "Na konci série "Star Trek: Deep Space Nine" jsem si na památku také nechal Siskův basebalový míč." Pokud jde o epizody, na které obzvláště rád vzpomíná, pak je to pilotní díl napsaný spolu s Brannonem Bragou, "Broken Bow" a "Shuttlepod One". Jeho nejmilejší epizodou je pak díl Manny Cota, "Similitude".

Celé interview s Bermanem naleznete ve 122. čísle časopisu Star Trek: Magazine. Výňatky z rozhovoru byly uveřejněny na stránkách Sci Fi Pulse.

TrekToday22.7. Doohan ve vesmíru
  Podle zprávy CNN budou ostatky Jamese Doohana, který ztvárnil postavu šéfinženýra (později kapitána) Montgomeryho Scotta v sérii Star Trek, vypuštěny do vesmírného prostoru, stejně jako tomu bylo na poslední přání tvůrce seriálu, Gena Roddenberryho.

"Bude tam se svým kamarádem, který je skvělý," řekl Steve Stevens, Doohanův agent a přítel.

Poslední přání tohoto herce uskuteční firma Space Services Inc. Houstonská společnost plánuje poslání několika gramů Doohanova popela na palubě rakety již za několik málo měsíců. Ostatky budou umístěny v hliníkovém kontejneru a shoří jakmile vstoupí do atmosféry Země.

Doohanovi vzdalo poctu mnoho herců, producentů a členů štábu, kteří měli tu čest s ním pracovat.

William Shatner (kapitán James T. Kirk) - "Skončila jedna dlouhá a legendární kariéra."

Spike TV naplánovala dvouhodinový pořad, který má vzdát poctu Scottymu a bude odvysílán dnes o půlnoci, 22. července. Kabelová televize Paramountu uvede epizodu 'Relics', ze série "Star Trek: The Next Generation" taktéž o půlnoci východního času následovanou epizodou "Trials and Trible-ations" ze série "Star Trek: Deep Space Nine", která využila epizodu původního seriálu "Star Trek", "The Trouble With Tribbles".

Soukromý obřad se bude konat v Redmondu, ale veřejné rozloučení s tímto skvělým hercem se uskuteční v Los Angeles. Datum dosud nebylo stanoveno.

CNN

Detaily k DVD 'Nemesis' SE
Paramount Home Entertainment uvolnil detaily a obrázky chystané speciální edice DVD desátého celovečerního filmu "Star Trek: Nemesis", které by se na pultech obchodů Regionu 1 mělo objevit 4. října.

DVD Answers uveřejnilo specifikace chystaného dvoudiskového setu, který by se měl prodávat za cenu kolem 20 $ stejně jako předchozí SE vydání celovečerních filmů. Stejně jako předchozí verze filmů i tento bude uvolněn v širokoúhlé verzi s Dolby Digital 5.1 a DTS 5.1 stejně jako anglickým a francouzským Dolby 2.0.

Nové vydání bude obsahovat textový komentář Michaela a Denise Okudových a zvukový komentář režiséra filmu Stuarta Bairda a výkonného producenta Ricka Bermana. DVD také nabídne i novou sadu vystřižených scén, odlišných od těch, které obsahovalo původní DVD, včetně takových jako "Wesley's New Mission", "Data a B-4", "The Chance for Peace", "A Loss of Self", "Cleaning out Data's Quarters", "Crusher at Starfleet Medical" a rozšířená verze "Remember Him?"

DVD set bude taktéž obsahovat četné krátké filmečky jako "Nemesis Revisited", "The Romulan Senate", "The Scimitar", "The Enterprise E", "Build and Rebuild", "Romulan Lore", "Shinzon & Viceroy", "Romulan Design", "Four Wheeling in the Final Frontier" a sekvenci akční příběhové linie.

Druhý disk obsahuje obrazový test Toma Hardyho coby Shinzona, rozhovor se Stuartem Bairdem jako režisérem, finální cestu obsazení "Star Trek: The Next Generation" a demonstraci akčního filmování. Je zde také archív trailerů a skrytá "velikonoční vajíčka".

TrekToday20.7. Zemřel James Doohan
  Dnes brzy ráno zemřela ve věku 85ti let jedna z legend Star Treku, James Doohan (Montgomery Scott).

Podle tiskové zprávy Associated Press, zemřel Doohan v 5:30 ve svém domě v Redmondu, Washington. Jeho žena, Wende, s ním byla až do jeho posledních chvil. Příčinou smrti byl zápal plic spojený z Alzheimerovou chorobou, informoval jeho přítel a agent Steve Stevens.

Herec originální série "Star Trek" byl touto nemocí sužován již mnoho let. Navzdory ní se však stále snažil být ve styku se svými fanoušky jako například minulý rok, kdy se loučil s fanoušky na conu v Los Angeles v jemu vyhrazeném programu "Beam Me Up, Scotty". O několik dní později získal James Doohan hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

James Doohan se narodil 3. Března 1920 ve Vancouveru, Bristké Kolumbii. Během druhá světové války bojoval v kanadské armádě a účastnil se invaze v Normandii v den D, ve které ztratil prostředníček na své pravé ruce. Po válce si našel práci v rádiu a později se přidali i role ve filmech a hrách. Měl jedinečný talent pro použití cizích akcentů čehož využil při hlasových zkouškách na postavu Mongomeryho Scotta v chystané sérii "Star Trek". Gene Roddenberry si jej právě pro tento jeho zvláštní talent vybral a také proto, že "všichni nejlepší inženýři byli Scoti."

Tak se zrodila nám všem známá postava hlavního inženýra Montgomeryho Scotta. Doohan se poprvé objevil na fiktivní hvězdné lodi Enterprise ve druhé pilotní epizodě TOS, "Where No Man Has Gone Before," a již u této série zůstal po všechny její tři sezóny. Na okamžik se ještě vrátil v podobě hlasu v animované Star Trek sérii, ale nejen své postavy, ale například mimozemského poručíka Arexe, stejně jako mnoha další postav, včetně Roberta Aprila, prvního kapitána Enterprise. Svou roli Scottyho si zopakoval v sedmi celovečerních Star Trek filmech a stal se třetím z herců originální série "Star Trek", který se objevil v sérii "Star Trek: The Next Generation" v epizodě šesté sezóny, 'Relics'.

Mimo Star Treku si Doohan zahrál hostující role v kultovních sériích jako "The Twilight Zone", "The Outer Limits" a "The Man From U.N.C.L.E". Ale jako mnoho dalších herců TOS, bylo pro něj těžké najít roli v jiném filmu, protože získal "nálepku" určitého typu herce. Avšak popularita Star Treku se ukázala trvanlivější než-li kdo očekával a Doohan se tak realizoval na conech a samostatných vystoupeních coby zázračný hlavní inženýr Enterprise, "Scotty". V pozdějších letech si pak velmi cenil skutečnosti, že jeho role inspirovala tisíce studentů, kteří si jako své povolání zvolili inženýrství. Milwaukee School of Engineering mu za to udělila čestný titul v oboru inženýrství.

James Doohan měl čtyři děti se svou první manželkou Janet Young, dvě děti se svou druhou manželkou, Anitou Yagel a další tři se svou poslední ženou Wendy Braunberger. Jeho nejmladší dceři Sarah je pouhých pět let.

Loučíme se s tebou v tomto fyzickém světě navždy, ale v našich srdcích přesto nikdy nezemřeš.

O smrti Jamese Doohana také informuje iDnes.

TrekToday

Oficiální stránky Star Trek Online
Perpetual Entertainment uveřejnila oficiální stránky pro chystanou MMOG hru Star Trek Online. Stránky obsahují i vypracované často kladené otázky (FAQ), které hru popisují jako "rozsáhlý existující svět, kde se stovky tisíc hráčů stanou postavami v budoucnosti zvané Star Trek."

Stránky Star Trek Online popisují vývoj hry od předprodukce a jejich úplné spuštění je plánováno do dvou let. Hra bude k dispozici mezinárodně, ovšem za měsíční poplatek.

"Týmová spolupráce je základem této hry a zaměříme se také na rozmístění zdrojů, které, pokud mají být dobře využity, podpoří existenci formálních i neoficiálních sdružení hráčů a vznik afilací (jako flotil, klanů apod.). Plánujeme oficiální diskuzní fórum, kde budou naši lidé odpovídat, radit a podávat informace všem hráčům."

Podle The Star Trek Gaming Universe bude Star Trek Online obsahovat i simulované scénáře, pozemní souboje, stálé lodě ovládané hráči.

Hra bude uvolněna i v lokalizované verzi jak se scénářem lodi tak hvězdné základny, které dají možnost hráči příležitost k větší interakci a možnosti pohybu po různých částech vesmíru Star Treku.

Podrobnější informace o této chystané hře můžete naléz na stránkách StarTrekGames.cz.

TrekToday

Shimerman vděčný za DS9
I přes vrstvu protetického makeupu, kterou s sebou Armin Shimerman vlekl na obličeji v sérii "Star Trek: Deep Space Nine", jak říká, není problém jej poznat "i v běžném životě na ulici".

V rozhovoru pro Dreamwatch herec, který si zahrál postavu ferengského barmana Quarka řekl, že výkonný producent Star Treku, Rick Berman, "změnil můj život tím, že si mně vybral pro 'Deep Space Nine'". Rozhodně nebylo příliš mnoho rolí, které bych mohl ve Star Treku ztvárnit. Naštěstí se objevil Quark." Mimo tuto roli si zahrál například postavu ředitele Snydera v "Buffy the Vampire Slayer" a také další početné role v mnoha filmech, jen jedním z těch nejznámějších je například "Geppetto's Secret'. Kdybyste se jej zeptali, koho měl z této série dále rád a ovlivnil jeho život, rozhodně by jmenoval spoluherce Rene Auberjonoise, který si zahrál postavu Oda a v současné době hraje spolu s Williamem Shatnerem v sérii "Boston Legal". "Rád bych byl tak vysoký jako on, rád bych byl tak talentovaný a tak příjemný a sofistikovaný jakým je Rene. Je to velmi dobrý přítel," řekl Shimerman.

Herec dále řekl, že je vždy velmi šťastný, když jej někdo pozná, ale věří, že Quark by podobnou "známostí" nebyl ohromen. "Ve skutečnosti nejsem člověk, který by šel po penězích. Nemyslím si, že by rozumněl mým uměleckým cílům. Také by nebyl překvapen mou ostýchavostí a citlivostí jako jsou ostatní lidé s nimiž se setkávám," dodal. Ale Shimerman také přiznal, že si zde užil těch nejtrapnějších profesionálních momentů, například když se musel oblékat jako žena v "Profit and Lace".

Původní interview si můžete přečítst ve 131 čísle Dreamwatch. Výňatky z rozhovru lze nalézt na stránkách Sci Fi Pulse.

TrekToday19.7. Phillips v 'The Island'
  Ethan Phillips, který ztvárnil postavu Neelixe, šéfkuchaře z kvadrantu Delta a příležitostného hrdinu, se objeví v roli klona Jonese Three Echo v thrileru Michela Baye. Film pojednává o lidech, kteří zjistí, že mají být zabiti, aby jejich těla posloužila pro lidi, z jejichž DNA byli vypěstováni. Podle kritiků "Ethan Phillips (který je bez makeupu Neelixe téměř k nepoznání) zde má úžasnou roli coby konspirační teoretik, který netuší jak moc spiknutí podcenil."

Herec v rozhovoru pro Sci Fi Wire řekl, že po mnoha letech práce pro sérii "Star Trek: Voyager" byl šťastný, že se objevil ve science fiction filmu se svým vlastním obličejem. "Jsem velmi rád, že nemusím nosit žádnou masku," přiznal se. "Vyhnu se tak pěti hodinám v maskérně."

Ewan McGregor, který zde také hraje jednu z rolí uvedl, že kupodivu nikdy mezi sebou nehovořili o sci-fi, které je tak proslavily. "Myslím, že ví o mých sedmi letech strávených u Star Treku a já vím, že dělal na dvou Star Wars filmech, ale nikdy, opravdu nikdy ... jsme o tom spolu nehovořili, potvrdil také Phillips, který popsal "The Island" jako "science fiction, ale je to spíše thriler, který se odehrává v budoucnosti ... je to více o vývoji vědy a toho, co se stalo v budoucnu s genetikou."

The Arizone Reporter přinesl příznivou recenzi tohoto filmu, ve kterém se mimo jiné objeví i Scarlett Johansson, Sean Beanand a Djimon Hounsou. V roli chirurga se zde také představí Randy Oglesby, který si zahrál v sérii "Star Trek: Enterprise" postavu Degry.

Film "The Island" bude mít premiéru 22. července.

TrekToday

Enterprise nominována na Emmy
14. července oznámila Akademie televizních umění a věd nominace na každoroční udílení cen Emmy. Série "Star Trek: Enterprise" si získala za svou poslední sezónu nominace ve třech kategoriích. Mimo jiné byl nominován jako nejlepší herec ve vedlejší roli v televizním dramatu i William Shatner a to za sérii "Boston Legal".

Kompletní seznam nominací na cenu Emmy je k dispozici na webových stránkách Akademie televizních umění a věd, spolu s informacemi o udílení technických ocenění a zrušených nominacích televizních sítí. Během předchozích let "Enterprise" získala nominaci v kategorii 'Nejlepší vizuální efekty', ale tento rok vládnou v této kategorii série "Battlestar Galactica" a "Lost" spolu se "Stargate: SG-1" a "Stargate: Atlantis". Bývalý producent Star Treku, Ron Moore, získal se svou sérii "Battlestar Galactica" hned dvě nominace. "Enterprise" se také neprobojovala do kategorie oceňující hudbu, kde v předchozích dvou letech nominována byla. Nicméně své nominace přenesla do jiných kategorií a to za umělecký účest a výkony kaskadérů.

Zde je úplný seznam všech nominace "Enterprise" na tento rok:

- Nejlepší protetický makeup v sérii, minisérii nebo filmu - Michael G. Westmore, supervisor makeupu a jeho tým byl nominován v této kategorii od roku 1991 nominován každý rok a tuto cenu obdržel celkem čtyřikrát. Tento rok je to za jejich práci na epizodě "United". "Enterprise" bude o cenu usilovat proti "Nip/Tuck", "Carnivale", "The Life and Death of Peter Sellers" a "MADtv".

- Nejlepší umělecký účes v sérii - Michael Moore a jeho tým kadeřníků bude bojovat v této kategorii proti "Carnivale", "MADtv" stejně jako proti "Alias", "American Dreams" a "Deadwood". Nominováni jsou za svou práci na dvojepizodě "In a Mirror, Darkly".

- Nejlepší koordinace scén - Vince Deadrick Jr. byl nominován za jeho provedení kaskadérských scén v epizodách minisérie Augments, "Borderland" a "Cold Station 12". V této kategorii se utká se sériemi "Alias", "24", "ER" a "The Last Ride".

Série ABC, "Desperate Housewives" celkově vládne nominacím, obzvláště pak komediálním kategoriím. Co se týče žánrových sérií, stala se nejúšpěšnějším série "Lost" se svými dvanácti nominacemi. Nicméně, žádný z herců sérií nebyl nominován v hlavní kategorii. Fanoušci science fiction si často stěžovali, že herci z žánrových sérií jsou v nich často přehlíženi.

Mimo jiné byli na ceny Emmy nominováni i další bývalí herci Star Treku či bývalí členové štábu Star Treku. Mimo jiné William Shatner, který loni získal cenu v kategorii 'Nejlepší herec ve vedlejší roli' za svou postavu Dennyho Crane v sérii "Boston Legal", bývalí členové štábu "Deep Space Nine", Ira Steven Behr a Rene Echevarria si získali nominaci za svou minisérii "The 4400" za produkci a scénář. Chistopher Plummer, známý jako generál Chang z celovečerního filmu "Star Trek VI: The Undiscovered Country", byl nominován za vedlejší roli v "Our Fathers". Whoopi Goldberg (Guinan) získala nominaci za "Whoopi Back To Broadway - The 20th Anniversary" v kategorii 'Nejlepší samostatný výkon ve varietním nebo hudebním pořadu'.

Udílení cen proběhne na televizním kanálu CBS v neděli, 18. září.

TrekToday18.7. Trek více jako Galactica
  Podle expertů diskutujících v panelové diskuzi, která zakončila Comic Con v Sandiegu konaný minulý čtvrtek, série "Star Trek: Enterprise" selhala proto, že se nechovala jako nová "Battlestar Galactica", která je označována za více realistickou a věcnou.

"'Battlestar Galactica' je ve svém základu námořní sérií přenesenou do vesmíru. Je to jako 2. Světová válka," řekl Robert Meyer Burnett, režisér parodie "Free Enterprise". "Star Trek býval o skutečném světě, o našem světě. Teď ale není 'skutečný'," řekl publiku na Comic Conu.

Star Trek se podle Burnetta zajímá více o vesmírné anomálie než o významné sociální otázky jako je tomu v Galactice (a potažmo i v původní sérii "Star Trek"), na které se podílí výkonný producent a bývalý člen štábu Star Treku, Ron Moore. Nová Galactica se zabývá takovými otázkami jako jsou sebevražední útočníci či mučení vězňů. "Taková témata novému Star Treku zcela scházela. A my se na tyto otázky musíme pomocí sci-fi ptát," poznamenal Burnett. "A Galactica se o to zdařile pokouší."

Přestože fanoušci Treku pískali při této chvále Galactice a aplaudovali při kladné zmínce o "Star Trek: Deep Space Nine", další účastníci diskuze měli námitky proti nedostatku vědeckého realismu, ale přesto přiznávali chybu reality v nové Star Trek sérii. "Když kapitán Kirk sedí ve svém velitelském křesle, vypadá to, že si toho skvěle užívá," řekl Daren Dochterman, který produkoval speciální edici "Star Trek: The Motion Picture." "Scott Bakula (kapitán Jonathan Archer) naproti tomu vždy vypadal, že chce být vždy radši někde jinde." Dochterman dále řekl, "Musíme nechat Star Trek zemřít právě teď... víme, že se znovu obrodí stejně jako to dokázal Spock."

TrekToday16.7. Enterprise: The Game
  Webové stránky StarTrekGames.cz, ve spolupráci s Davidem Mattesonem, připravily pro hráče Star Trek her opět jednu lahůdku. Počeštěnou verzi freewarové hry Enterprise: The Game.

Hru si můžete stáhnout ze stránek autora Davida Mattesona. Recenzi a podrobnější informace, včetně screenshotů naleznete na stránkách zabývajících se hrami ze světa Star Treku, Star Trek Games.

Surel15.7. Starship Exeter
  Kromě fanouškovských sérií Hidden Frontier a New Voyages je zde ještě jeden projekt, na který bych rád upozornil. V roce 2002 se na stránkách http://www.starshipexeter.com/ objevila první epizoda Star Trek série vytvořené fanoušky původního seriálu. Jde o dobrodruřství hvězdné lodi U.S.S. Exeter NCC-1706 zasazené do období TOS. Nyní je zde další epizoda s názvem: "The Tressaurian Intersection". Epizoda je rozdělena do 5ti souborů. Ke stažení je zatím pouze 1. část, ale každý týden bude následovat další.

Lt.Shark22.6. Keating: Scott mě ovlivnil
  Přestože nebyl Dominic Keating (Malcolm Reed) překvapen zprávami o zrušení série "Star Trek: Enterprise", přesto jej tento fakt hluboce zasáhl.

"Musím se přiznat, že několikrát té noci se mi do očí hrnuli slzy. Ten pátek, kdy jsme ukočnili natáčení, to opravdu tlo do živéhu u každého z nás," řekl Keatin v rozhovoru pro TV Zone. "Natáčeli jsme scénu v hangáru raketoplánů ... kde jsem byl já, Scott, John Billingsley, Linda Park a Anthony Montgomery. Vzpomínám si, jak jsem sledoval Scottovu práci a jeho názory, 'Scotte, ani nemohu říci jak ohromné tyto čtyři roky pro mě byly. Díky tobě jsem se toho o této práci mnoho naučil, ale ne jen o samotném herectví, ale také o tom jak být lidský.'"

Keating řekl, že přestože předpokládal zrušení série, protože ostatně ve všech klíčilo podezření, že by k tomu mohlo dojít, přesto jej to nakonec silně zasáhlo, protože podle něj zrovna v té době "série nalezla v poslední sezóně svůj správný směr." Zatím co během první poloviny čtvrté sezóny nebyl příliš vidět, "pozornost se na mou postavu Malcolma začala více upírat od dílu 'Observer Effect', ve kterém jeho tělo převezme cizí forma života. Byly tam i nějaké legrační scény. " Přiznal, že si také velmi užil klingonský dvoudíl, který odhalil Reedovu tajemnou minulost a jeho spojení s tajnými vojenskými operacemi Sekce 31. "Malcolm zde figuroval jako člen skupiny, jenž měla ve znaku lebku se zkříženými hnáty (copak to připomíná), a ke které se připojil před mnoha lety. Nyní ho tato skupina vydírala, aby pro ni dělal "špinavou" práci."

Děj se Sekcí 31 se prolínal několika epizodami série a Keating se vždy těšil na spolupráci s Ericem Pierpointem, který si jako hostující hvězda zahrál postavu Harrise. "My dva jsme se k sobě opravdu hodili a společně jsme si užili mnoho zábavných chvil," poznamenal Keating. Postava Harrise je právě tím, kdo se snaží zneužít Reeda, díky jeho předchozímu spojení s tajnou skupinou Sekce 31.

Keating dále uvedl, že přestože lituje, že už nadále nebude pracovat na sérii "Star Trek: Enterprise", řekl, že na ni nikdy nezapomene. Vzpomněl si přitom také na své působení v sitcomu "Desmonds", který taktéž už nebyl prodloužen a byl stejně "zničen" jako tomu bylo u "Enterprise". "Navštívil jsem své přátele v Kalifornii, abych se podíval, jak se jim vede. Miluji Jižní Kalifornii... zde to byl úplně jiný styl hraní, ale to bylo už před čtyřmi lety. Série "Enterprise" byla pro mne skutečným osudovým štěstím a moc mi pomohla."

DominicKeating.com