








| 30.8. | Únorový chat s Majel |
| Protože jsou rozhovory s herci nadčasovou záležitostí, je tu překlad chatu se Majel Barrett Roddenberry, který se na Startrek.com objevil na konci února tohoto roku. Následující text je složen z otázek fanoušků zaslaných e-mailem. Navštívili jsme paní Barrett v Roddenberryho sídle v Bel Air (který, jak jsme zjistili, byl kdysi domem Caryho Granta) a společně s jejím synem Eugenem W. Roddenberry, Jr. jsme vedli tento "off-line" chat. STARTREK.COM: Děkujeme vám, Majel, že jste nám dovolila navštívit vás a přejeme vám vše nejlepší k narozeninám! Máme mnoho dotazů a byli jsme ohromeni zejména úrovní úcty a obdivu, který k vám lidé chovají. Například: "Opravdu oceňuji, jak skvělou jste herečkou. Vaše vystupování, přesvědčivost a zábavná osobnost jsou okouzlující aspekty vašich postav i vás samé. Děkuji vám za to, že jste tak velkou inspirací a osobou, která mě rozesmívá, rozplakává a umožňuje mi užívat si života. Se vší úctou Harry R. Majel Barrett: Harry je velmi chytrý muž (smích). "Vaše ztvárnění Lwaxany Troi je úžasné; neúnavná paní, plná chuti, která se nebojí říci, co si myslí! Hodně štěstí, lásky a obdivu pro vás a všechny lidi podílející se na světě Star Treku! Brian H. MB: Přece jste sem nejeli, jen abyste mi zvedli ego! Dostaneme se k nějakým dotazům? STCOM: Ano, samozřejmě... Q: Ze všech vašich postav se mi nejvíce líbila postava prvního důstojníka. Měla nějaké jméno? Pokud ne, co byste pro ni vybrala? – Sharon, 16. MB: "První důstojník"! Tak se jmenovala! STCOM: Nikdy jste nepřemýšleli o jejím jménu? MB: Ne, Gene se tomu chtěl vyhnout. Byly to jiné časy, jiná éra, jiný věk. A "První důstojník" bylo dostatečné. Byla jsem první na řadě ve velení, kdyby se něco stalo kapitánovi. Určitě jsme někde měli i druhého důstojníka, i když nevím, kdo to byl. Q: Máte nějaké hezké vzpomínky na práci se zesnulým Jeffrey Hunterem na prvním pilotu seriálu Star Trek "The Cage"? – Jon P.-S., England MB: Ano, mám jenom hezké vzpomínky! Byl to naprosto jedinečný, zábavný a jemný člověk, a také skvělý herec. To jsou mé vzpomínky. STCOM: Jak dlouho jste vlastně s Hunterem pracovala? MB: Pokud si dobře vzpomínám, tak na tom pilotu jsme pracovali tři týdny a potom ještě postprodukce a podobně. Takže dohromady to mohl být tak měsíc. Q: Jsem váš velký fanoušek a všech seriálů. Přála jste si někdy, aby vaše původní postava prvního důstojníka zůstala zachována v průběhu celé TOSky, místo abyste se stala sestrou? – Michael S. MB: To by se mi líbilo, ale tenkrát byla jiná doba, a tak by to nebylo moudré. Změnil se kapitán, a oni nechtěli aby se navazovalo na předchozí pilot. Obrazně řečeno jsme potřebovali mít na začátku úplně čistý talíř. STCOM: Chtěla jste někdy rozvinout tuto postavu, její minulost, jak se stala tou, kterou je, např. v románech? MB: Znala jsem její životní příběh. Je to dlouhý příběh. A není zas až tak vzrušující. Prostě postupovala na žebříčku hodností, a na své místo se dostala jen tvrdou prací a odříkáním. Q: Zajímalo by mě, proč se sestra Chapelová a Spock nikdy nedali dohromady. – JJPM MB: To bylo záměrné. Bylo to jen v jednom díle, a navíc jen v náznaku. Nikdy to nemělo být něco více než náznaky. Jen o ždibíček více a všechno by bylo zkaženo. Q: Jako fanoušek jsem se cítil trochu podveden, když bylo vaší postavě dovoleno hrát pouze v prvním filmu. Kam byste zavedla Christine Chapelovou po tomto filmu? MB: Samozřejmě by se mi velmi líbilo dostat více větších rolí, ale u této postavy těžko. Měla jsem docela štěstí, že jsem se vůbec dostala do prvního filmu. Ona prostě nebyla hlavní postavou. Ta postava byla napsána víceméně náhodou, když byla potřeba. STCOM: Chtěla byste vy osobně vidět větší vývoj postavy Chapelové? MB: Samozřejmě, že bych moc chtěla! V době, kdy jsem točila seriál a filmy, jsem to moc chtěla! Ale víte, když jsem o tom mluvila s Genem, jen se na mě podíval a řekl: "Zbláznila ses?" A to byl konec! (smích). Studia, televize, on! Q: Jaká byla vaše první reakce na nabídku ztvárnění Lwaxany Troi? James S. B., Huntsville, TX MB: Oni mě to vlastně ani nenabídli – spíš jsem o tu roli žebrala. Ta role byla vlastně vytvořená přímo pro mě. A to jen proto, že jsem se v novém seriálu chtěla angažovat. Jakkoliv. Buď touhle rolí nebo jinou. A Gene asi usoudil, že tohle bude asi jediná cesta, jak mě donutit, abych zmlkla! Eugene W. Roddenberry Jr.: Tak tady bych chtěl přitakat. Do téhle role nebyla obsazena! To Lwaxana hrála Majel! Tahle postava byla prostě celá moje matka. Kdykoliv jsem v TV viděl Lwaxanu Troi, viděl jsem matku. Ona tu roli vůbec nehraje! Samozřejmě trochu přeháním, ale pravdou stále zůstává, že základní podstata téhle postavy je naprosto stejná, jako podstata mé matky, Majel (Majel se tomu hlasitě směje). STCOM: Což nás přivádí k další otázce. Q: Kolik z osobnosti Lwaxany Troi pochází z té vaší? Jinými slovy – jaké ve skutečnosti jste, kolik mají vaše charaktery společného? Gil W. EWR: 98,5 %! MB: (Smích) Má pravdu. Jen jsem řekla: "Ale to jsem já." A pak nastala hodina H a já se ptala: "To tam mám jen přijít a zahrát ‚sebe‘?". Odpovědí bylo: "Jen otevři pusu…", a už to bylo! Q: Sblížila jste se hodně s Marinou Sirtis (Deanna Troi)? – Emilie MB: Ano, hodně jsme se sblížily. Mám ji moc ráda, jak ostatně poukazuje i seriál. A dost jsem orodovala, aby v něm zůstala. V jedné chvíli se jí totiž chtěli zbavit – a nebylo to kvůli ní, prostě jen měli moc postav – a to se mi vůbec nelíbilo. A tak jsem se do toho pustila, hodně toho namluvila, tu a tam něco popostrčila, jen abych dokázala udělat postavu Deanny trošku tvárnější. Až nakonec v seriálu zůstala. I když nevím, kolik na tom mám podílu. EWR: Vy dvě jste si pořád hodně blízké – chodí k nám na Díkůvzdání, a říká ti "mamko". Pokaždé, když se mnou mluví, mi říká: "Čau brácho, jak se má mamka?" Protože se mezi námi vyvinul zvláštní, bratrsko-sesterský vztah. Všichni jsme si pořád hodně blízcí. MB: Je to skvělé děvče. Vždycky jsem ji obdivovala a mám ji ráda. Q: Dark Page patří k mým pěti nejoblíbenějším epizodám, a řekl bych, že vy i Marina Sirtis jste to zahrály skvěle. Čerpala jste pro tuhle roli z vašich vlastních životních zkušeností? MB: Ne, to bych nemohla udělat, protože jsem žádnou podobnou situaci ve svém životě nezažila. Ale milovala jsem ji jako svou vlastní dceru, a z toho to možná vyšlo. A pořád mám! Je to zábavné děvče. Q: Uvažovala jste někdy o napsání vlastních knih o Lwaxaně Troi, např. na Betazedu apod.? - Robsi MB: Na to není dost důležitá. Ona je prostě jen vedlejší postava. EWR: Absolutně nesouhlasím. MB: Proč, vždyť je v seriálu jen proto, že jsem na tom trvala. EWR: Vždyť já vím! (smích) Ale tys na tom trvala a to právě fanoušci milují. STCOM: Kdo pro ni vymyslel jméno? MB: Gene. Vždycky tomu tak bylo. STCOM: Vymyslel si ho nebo ho už někdy předtím slyšel? MB: Tak to nevím. Dobrá otázka... O tom by možná věděl víc někdo ze scénáristů. On (Gene) vymýšlel spoustu věcí, takže je docela dobře možné, že jméno mé postavy je jednou z nich. Vůbec nevím. Q: Jak jste se dostala k roli hlasu počítače lodí Flotily, a jaké to bylo nahrávat odpovědi počítače? (Musela jste sedět v nahrávacím studiu a číst spoustu hlášek typu: "Program provedl neplatnou operaci a bude ukončen." ?) – Mike MB: Ano, musela jsem jít na nahrávání. Někdy jsem to mluvila na obraz, ale většinou jen zvukaři přidali moje nahrávky do natočené verze a bylo jedno, komu jsem zrovna znepříjemnila život. STCOM: A jak došlo k tomu, že jste se stala standardním hlasem počítače? MB: Žebrala jsem. (smích) Q: Když jste hrála roli počítače pro různé seriály, musela jste si uvědomovat, že mnoho lidí bude vaše hlášky používat i na svých počítačích. Uvažovala jste někdy na spolupráci s Microsoftem a vytvoření "oficiálního Star Trek soundtracku" pro PC? – Andy T. MB: Vzpomínám si, že jsme o tom mluvili, ale nikdy se to nedostalo dál. Ale neřekla bych ne. EWR: Opravdu ji před několika lety kontaktovali. Tedy několik společností, a chtěli s ní uzavřít smlouvu, aby mohli použít její hlas v příštím operačním systému. A řeknu vám – promiňte za přerušení – moje největší noční můrou je, že zapnu počítač a tvůj hlas mi oznámí – a vím že by mi poslali speciální kopii – "Rode, vypni ten počítač…!" (smích) Q: Která z vašich rolí ve Star Treku je vaše nejoblíbenější? – Jeremy R. MB: Řekla bych, že Lwaxana. Protože se v seriálu objevovala mnohem častěji a musela jsem ji také dostatečně hrát. Dostatečně na to, abych o ní musela přemýšlet, jaká byla její minulost a tak podobně. Žila jsem pro ni celý svůj život. Q: Nechtěla byste někdy napsat epizodu pro Star Trek? – Dan T., Plantsville, CT MB: Ne, já neumím psát. Opravdu nevím jak na to. Sednu si, vezmi si list papíru a zůstanu na něj zírat. A pak řeknu: "A co, k čertu s tím – vždyť máme lidi, kteří jsou placení od toho, co já se tu pokouším dělat. Tak to nechme na nich!" Q: Ahoj, Majel. Pokud byste se nestala nepopiratelnou silou ve světě Star Treku, kam si myslíte, že by se váš život/kariéra ubíral? – Shay MB: Doufám, že stejným směrem... Nevím! Byla tu spousta jiných postav, ale vždy jen na jeden projekt. EWR: Mohla jsi hrát hlavní postavu v Leave it to Beaver. MB: Ano! To byl můj první seriál, úplně první seriál, ve kterém jsem kdy hrála. EWR: Fakt? Tak to jsem ani nevěděl. Q: Jaká byla nejlepší epizoda Star Treku, v níž jste kdy hrála? – Katherine S. MB: Moje nejoblíbenější je City on the Edge of Forever (Město na okraji věčnosti). Ale v té jsem nehrála. Takže z epizod, v kterých jsem hrála, bych řekla Cage (Klec). Q: Jak jste se setkala s Genem? Je o tom nějaká historka? – Raphael S. MB: To bylo na normálním pohovoru. Tehdy jsem se snažila promluvit si s celou řádkou producentů ve městě, protože jsem tak nějak přišla na to, že posedáváním doma žádnou práci nezískám. Takže jsem si sjednala schůzku s tolika producenty, kolik bylo ochotných mě přijmout – touto cestou jsem se snažila protlačit v Hollywoodu. A jednoho dne byl tím producentem Gene. A on pak řekl něco jako: "Poďme na oběd a promluvme si o našem projektu." Tenkrát to byl skutečně jen pohovor, a to i pro něj. Takže jsme si vyšli a zjistili jsme, že si máme hodně o čem povídat a tak dále... Inu, jedna věc vedla k druhé, a tak nás tu máte! Vlastně měli jste nás tu. STCOM: Vzali jste se ještě v průběhu natáčení TOSky? MB: Neměli jsme svatbu, dokud to celé neskončilo. Takže se to natáhlo přes roky 66, 67, 68, 69, až potom v roce 1969 jsme měli svatbu. EWR: V Japonsku. Jejich tradiční svatbu, že? MB: Ano, v Japonsku. Svatyně Shinto, Shinto obřad. STCOM: Co vás vedlo k tradičnímu japonskému obřadu? MB: Protože on zrovna v Japonsku byl. Zkoušel tam najít příhodné místo pro natočení jednoho svého snímku, takže mi zavolal – už jsme tehdy byli zasnoubení a svatba byla domluvená, ale nikdy jsme nespěchali – každopádně mi zavolal a řekl: "Nechceš se tady vzít?" A já na to: "Jasně!" Udělala bych cokoliv, abych ho už konečně někde přivázala! STCOM: Když jste se vrátili do Ameriky, měli jste ještě nějakou oslavu s přáteli a s rodinou? MB: Ano, ještě jednou jsme se vzali! Brali jsme se snad dvakrát nebo třikrát, už ani nevím – ale jedna z nich se určitě počítá. Q: Paní Barettová, jak vidíte Star Trek ve spojení se světem, v němž žijeme? Myslíte, že vize pana Roddenberryho má v dnešní společnosti své místo? MB: Protože celá jeho vize byla založena na budoucnosti, pak ano, má. Nevím, jestli tomu tak doopravdy je, ale vím, že spousta lidí na Star Trek poukazuje, když o podobných věcech diskutuje. A vždy po podobné fiktivní realitě budeme pátrat, budeme k ní směřovat výzkum. Nejkrásnější věc na sci-fi je, že se to nestalo, ale ta možnost tu stále je. A vždycky bude. Q: Co říkáte na dopad Star Treku v oblasti růstu tolerance rozdílů mezi lidmi? – Alice MB: To je fantastická věc, pokud k tomu skutečně Star Trek přispívá. O tom sice moc nevím, ale opět slýchávám spoustu lidí odkazovat na Star Trek při jakékoliv podobné diskusi. A v tomto ohledu za to vděčíme Genovi. Když chcete sdělit poselství, takto ho můžete sdělit – dejte ho do filmu, seriálu či divadelní hry, zamaskujte ho a vypusťte ho do světa. Lidé vám budou naslouchat. Q: Vím, že Gene měl nějaké problémy s náboženskými organizacemi, ale byl sám o sobě duchovní člověk? V co věřil, pokud v něco? – John Arthur J., Greenwood, IN MB: No, maximálně dával svému přesvědčení průchod větou: "Ano, jsem si jistý, že Bůh existuje." Ale nedával ho do podoby člověka – k tomu jste ho nemohli donutit. Pro něj byl Bůh pocitem, a to pocitem, že musí činit dobro. To je jediná věc, v kterou opravdu věřil. To můžete vidět třeba na Vulkáncích – činí jen dobro, a nezáleží na tom, v čem bylo obsaženo. Nejsem si jistá, jak jinak tuto otázku zodpovědět. EWR: Později ve svém životě byl "humanistou", pokud to chcete nějak nazvat. Myslím, že opravdu věřil v to, že Bůh naše problémy nevyřeší, ale lidstvo za ně musí převzít zodpovědnost a činit dobro samo za sebe. MB: Ale nikdy nikoho a nic nevinil. A taky věděl, že se to nedá napravit přes noc nebo tak, ale když každý přispěje svou trochou ve svých životech, tak nakonec skončíme s mnohem lepším světem, než ve kterém nyní žijeme. Q: Chtěl bych vědět, jestli je nějaký vztah mezi Genem a Rodem Selingem (Twilight Zone). Star Trek a Twilight Zone mají podobné názory na společnost a podobné herce. Zajímalo by mě, jestli je to jen čistá náhoda nebo nějaký druh vztahu mezi Genem a Rodem Sterligem. – Cliff G. MB: Ne, znali se spolu z různých společenských akcí a tak. To bylo vše. Jejich příběhy si spolu nebyly podobné. Q: Jaká je vaše oblíbená vzpomínka na Gena? MB: On byl hodně složitý muž. Všechny moje vzpomínky jsou oblíbené. Nemohu jmenovat jednu jedinou věc... Nevím, myslím, že jen samotná svatba byla úžasná, a tím bych pravděpodobně hned končila! STCOM: První, druhá... MB: První! Q: Co si myslíte o Enterprise? – Greg L. MB: Tu nesleduji. Ne z nějakého zvláštního důvodu. I kdyby ji napsal sám Gene, nedívala bych se! Já jen prostě nejsem doma tak často, abych měla čas dívat se na televizní seriály. Sice jsem četla scénáře – a víc ani moc nepotřebujete, abyste mohli hodnotit – a četlo se to dobře. Jen tak dále, vysílejte to! Já bych řekla, že je skvělá. Trek se v průběhu let jen zlepšuje. Upřímně. STCOM: Není teď Star Trek ve vysílání až příliš? Chci říct – může se někdy Star Trek lidem přejíst? MB: Vždycky jsme byli v televizi a řekla bych, že trochu teď ubrat by každému jen prospělo. Bylo by docela pěkné někdy pustit televizi a neslyšet slova Star Trek, protože jsem s nimi vyrostla – chci říct, jak dlouho už to je? Třicet let? 1965 – 1966... Proboha, to už je 40 let? (Smích) STCOM: Kdo to tehdy mohl tušit? MB: Kdo to mohl tušit...? To je pravda. My jsme tehdy byli vděční, že jsme ve vysílání ten jeden den týdně! Q: Proč nehrajete v Enterprise? (nebo tam někdy brzo budete ), víte, pokud byste tam hrála, figurovala byste už ve všech seriálech, což by byla fakt skvělá věc. MB: Nebylo by to skvělé? Ráda bych to udělala, ale nepřišla nabídka. EWR: Teď jsem dostal nápad: loď ještě nemá hlas počítače, taky v jedné epizodě se tento hlas představí a současně s ním se představí i žena, která ho vynalezla – pra-pra-pra cokoliv sestry Chapelové. MB: Ano, to bych brala. Q: Co říkáte na Star Trek: Nemesis? MB: Ten film miluji! Myslím, že jsou všechny moc dobré. A nenapadá mě ani jeden, o kterém bych mohla říct: "Tenhle je špatný!". Mohu jmenovat některé epizody, které byly špatně udělány. Dřív bych možná byla trochu konkrétnější, ale teď je docela příjemné je vidět, a být od nich tak nějak vzdálen. Q: Co by pan Roddenberry říkal na dnešní skupinu lidí kolem Star Treku, pokud by žil? MB: Neměl by s ní nic společného. Už ho to všechno unavovalo. Ale rozhodně by je vedl na jiný kanál, to vím. Anebo by se prostě – a to jsem u něj také viděla – otočil, odkráčel pryč a řekl by: "Jen pokračujte a dobře se bavte.", protože s některými věcmi by třeba nesouhlasil. Q: Pokud by vám Paramount nabídl možnost vyvinout vlastní verzi Star Trek seriálu, přijala byste? A jak by takový seriál vypadal? MB: Ne, to bych nepřijala. Vím, co to všechno obnáší, a vím, že na to nemám. To je za prvé. A nevím, kam by se seriál ubíral... pravděpodobně směrem velmi blízkým, jakým se ubírá teď. Ale vypadá to, že nakonec síly, které seriálem hýbou, se vrací do kolejí, které by jim určil Gene. Q: V posledních letech jste mi chyběla na conech. Plánujete v blízké budoucnosti návštěvu nějakého setkání? MB: Byla jsem na tolika setkáních po tolik let, že mě to už unavilo. A nakonec se objevila příležitost, jak říci ne a poté už jsem žádné pozvání nepřijala. Nemám žádnou chuť se tam vracet. Pořád musíte někam cestovat, a na mě už je toho příliš. Dříve jsem cestování tak trochu nenáviděla. Bože, vždyť v pátek večer vyrazíte, nasednete na letadlo, v neděli se vrátíte, nasednete na další, a pak na další a další a další a já už jsem na tohle moc stará! (smích) Q: Vypadá to, že TOSka bude znovu vydána sezónu po sezóně na DVD. Budete také součástí bonusových materiálů? EWR: Já ano. Zrovna dnes jsem s nimi mluvil, a před časem jsem také natočil interview, jehož části budou používat. Takže vím, že tam ona bude také. MB: Ano, já o tom také více nevím. Q: Neplánují se nějaké filmy Andromedy? MB: O žádném jsem neslyšela. EWR: To je dotaz na Tribute Entertainment, kteří ten seriál vedou. Oni dělají podobná rozhodnutí. MB: Ale neřekla bych, že mají zájem o film a podobné věci. Q: Majel, k vašim projektům patří "Earth: Final Conflict" a "Andromeda". Co máte v plánu dál? EWR: Questor. MB: Ach, ten miluji. Gene říkal, že má asi víc materiálu použitelného v Questorovi než ve Star Treku. Takže, wow, jak je to možné? Ale nikdo to zatím nerozvíjel, až doteď. EWR: Herb Wright (dřívější producent TNG) si koupil práva a zrovna teď to dává dohromady se svým týmem. A v produkci postupují kupředu. MB: To je další krásná věc na sci-fi – vždycky se k ní můžete vracet. Nikdy nezestárne. Q: Neplánujete někdy znovuobnovit "Genesis II" nebo "Planet Earth" jako TV seriál? MB: Ne, neplánujeme. "Genesis" byl úžasný. Víte, oba by byly naprosto báječné, protože nestárnou. Pro začátek ale potřebujete dobrý nápad, a pak taky někoho, s kým byste si sedli a popovídali si o tom, prošli si to a řekli: "Dobrá, tohle můžu upravit, a vím co s tím udělat." A taky potřebujete, aby to od vás někdo koupil! Ale museli by za mnou přijít oni. A to nikdo neudělal. Q: Jak byste popsala vaše zkušenosti z natáčení Babylonu 5? MB: Legrace. Mám ráda natáčení filmů a seriálů a tak podobně. Je to zábava! Jsem ráda na scéně. STCOM: No, když mluvíme o legraci... copak máme v oddělení "hloupé dotazy"...? Q: Ahoj, Majel, tady Matt a Dave. Matt je opravdu váš veliký fanoušek a rád slyší váš hlas jako "počítač". Můžete nám prosím říci, jaké jsou vaše oblíbené cereálie? MB: (smích) K snídani? (K Eugenovi) Jaké jsou moje oblíbené cereálie? EWR: Paramount Flakes, co já vím? (smích) MB: Já jím spoustu věcí, rovnou z krabice... EWR: Grape Nuts! MB: Jo, mám ráda Grape Nuts! Ano, mám. Díky! Má pravdu. Q: Ahoj, tohle je hloupý dotaz. Vlasy, byly lepší v TOSce nebo později? MB: Moje vlasy? Tak to byly asi ty v pozdějších seriálech, protože si nepamatuji ty první, jen že byly blonďaté, a to jsem nesnášela. (smích) Q: Ahoj Majel! Jsem váš fanda ode dne číslo 1!! Jaké jsou vaše míry? MB: (obrovský smích) Řekla bych, že odpověď nepatří na tuhle stránku! STCOM: Podle nás vypadáte báječně! MB: Děkuji. (Vážně, pořád ještě vypadá senzačně – Ed) Redakce děkuje Darkknightovi |
| 25.8. | 55 Ransom |
John Savage, kapitán Ransom z U.S.S. Equinox (Voyager), slaví své 55. narozeniny. Narodil se 25. srpna roku 1949 v Old Bethpage na Long Islandu v New Yorku (USA). |
| 24.8. | 30 Kes |
Jennifer Lien, Kes z Voyageru, slaví své 30. narozeniny. Narodila se 24. srpna roku 1974 v Illinois (USA). |
| 21.8. | 48 Valeris |
Kim Cattrall, poručík Valeris z ST VI., slaví své 48. narozeniny. Narodila se 21. srpna roku 1956 v Liverpoolu v Anglii. |
| 19.8. | Rozhovor s Manny Cotem |
| Nový výkonný producent Manny Coto má s Enterprise velké plány, které chce uskutečnit už ve čtvrté sezóně. Coto v rozhovoru pro TrekWeb řekl, že by rád Enterprise vrátil k základům a udělal ze seriálu něco, co skutečně předchází Star Treku. "Rád bych naplnil to, co Enterprise slibuje. To znamená skutečně seriál, který se odehrál před něčím známým," řekl Coto. "Chci Enterprise napojit na známý Star Trek, využít příležitosti a vytvořit něco, co nám dovolí nahlédnout do formování vesmíru Star Treku. Tak by se dala pospat má vize čtvrté sezóny. A samozřejmě současně s tím dělat epizody, který bude každý fanoušek milovat." Ačkoliv Rick Berman a Brannon Braga se budou stále na seriálu podílet, oba dva pracují i na jiném projektu a tak se Coto stal šéfem scénáristů. "Ti, co generují příběhy, teď spadají pode mě. Rick a Brannnon budou fungovat tak jak dosud jen Rick. To znamená schvalování a zavrhování, psaní poznámek, zkrátka více v pozici kontroly. Na mně je vytvořit příběhy a samotný základ sezóny." Berman ani Braga nové příběhy psát nebudou, ale oba "o nich budou diskutovat a pomáhat mi je rozvíjet, to rozhodně." Coto má plnou hlavu nápadů na další děj, počínaje hostováním známých herců až po ambiciózní několikaepizodní díly. Coto doufá, že nakonec pro několik dílů získají Williama Shatnera. Příběh by mohli psát spoluautoři Shatnerových Star Trek románů Judith Reeves Stevens a Garfield Reeves Stevens, kteří byli na čtvrtou sezónu najati do týmu. "Aktivně s ním vedou jednání," řekl Coto ohledně Shatnera. "Vím, že je to těžké vyjednávání. A neřeknu vám, jak to nakonec dopadne, ale doufám, že dobře. Vím, že jak UPN tak Paramount o něj projevili zájem. Pokud se to uskuteční, bude to až v druhé půlce sezóny." Ze známých tváří Coto už polapil Brenta Spinera, který bude hrát Arika Soonga. "Když jsme zjistili, že o to má Brent zájem, tak jsme se mu to snažili ušít na míru, a z toho co jsem viděl, tak je v té roli úžasný. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že by mohl ztvárnit plukovníka Greena (TOS: Savage Curtain), ale myslím, že v této roli je mnohem zajímavější." Coto také plánuje několik epizod soustředící se na Vulkánce, kteří se podle poznámek fanoušků značně liší od Vulkánců, které znají z jiných ST seriálů. "Nepřišel jsem s tím ve smyslu 'tak to vysvětleme'. Už to existuje, takhle jste to napsali. Využijme to jako fascinující odrazový můstek pro úžasný příběh, který nám ukáže vývoj Vulkánců od těch, které máme k těm, které jsou v Původní sérii. Takže to nebylo o tom, že to musíme nějak vysvětlit, ale o tom, že bychom to měli využít. 'Takhle jste to napsali, už to nezmizí, využijme to.'" Jedním z dalších Cotových příběhů má být ten, který zavede kapitána Archera a T'Pol na vulkánskou poušť. "Právě teď dáváme dohromady příběh, který se mění na skutečně fascinující verzi "Lawrence Of Arabia", kdy se Archer s T'Pol vydají do pouště, aby našli Vulkánce, kteří zradili. Coto chce také vyslyšet prosbu Jolene Blalock, která by ráda, aby se její postava vydala novým směrem. "Až příběh s Vulkánci skončí, měla by nalézt své vulkánské já, stát se Vulkáncem ve velké tradici Spocka a ostatních Vulkánců, které známe." Fanoušci mohou také očekávat, že se opět objeví Romulané a Coto se bude velmi snažit, aby nebyla porušena kontinuita. "Nikdo nepozná, jak Romulané vypadají. Vůbec nikdo," ujišťuje. "Ačkoliv ještě nemám příběh celý, protože ho teprve mapujeme, je tu jistá možnost, že někdo se dozví, jak Romulané vypadají a pak umře. Je mnoho způsobů, jak zaručit, aby nebyla porušena kontinuita s ostatními seriály. Ale nikdo nezjistí, že to byli Romulané." Kompletní interview najdete na stránkách TrekWebu. |
|
| 83 Roddenberry | |
Gene Roddenberry, tvůrce Star Treku, by dnes oslavil své 83. narozeniny. Narodil se 19. srpna roku 1921 v El Paso v Texasu (USA). Zemřel však 24. října roku 1991 v Santa Monice v Californii. |
|
| 52 William Riker | |
Jonathan Frakes, William T. Riker z Nové generace, slaví své 52. narozeniny. Narodil se 19. srpna roku 1952 v Bethlehemu v Pennsylvanii (USA). |
|
| 66 Pulaski | |
Diana Muldaur, Katherine Pulaski z Nové generace, slaví své 66. narozeniny. Narodila se 19. srpna roku 1938 v New Yorku (USA). |
| 14.8. | 40 Brannon Braga |
Brannon Braga, výkonný producent, slaví dnes kulaté 40. narozeniny. Narodil se 14. srpna roku 1964 v Bozemanu v Montaně (USA). |
| 12.8. | 93 Amanda |
Jane Wyatt, Amanda Grayson mimo jiné ze čtvrtého filmu Návrat domů, slaví své 93. narozeniny. Narodila se 12. srpna roku 1911 v Campgawu v New Jersey (USA). |
| 10.8. | 52 Sojef |
Daniel Hugh Kelly, Sojef z devátého filmu Vzpoura, slaví své 52. narozeniny. Narodil se 10. srpna roku 1952 v New Jersey (USA). |
| 5.8. | Čtvrtý rok |
| Čtvrtý rok Star Trek Enterprise, možná jedenáctý film? je Pagiho shrnutí ze Scifi.com. |
| 3.8. | Březnový chat se Scottem |
| Protože jsou rozhovory s herci nadčasovou záležitostí, je tu překlad chatu se Scottem Bakulou (kapitánem Jonathanem Archerem z Enterprise) v době, kdy se točilo finále třetí sezóny. Správce: Scott je tady! Scott Bakula: Ahoj! Dobré odpoledne před největší show roku! Neuvěříte tomu, co se dnes večer stane! Doufám, že se vám to bude líbit! SamanthaBeckett: Má Scott vůbec někdy volno? SB: Zajímavé jméno… Volno od natáčení mám, to ano. Ale mezi natáčením, mým životem, a vším dalším, mezi on-line chaty, psy, vztahy opravdu moc volna nemám. Teď jsem například končil natáčení, jdu přímo z placu, abych si s vámi zachatoval, a pak jdu na dvouhodinové interview o Quantum Leap Season One DVD. A pak jdu domů, postarat se o mé dva nemocné syny. Sibyl: Zajímalo by mě, kolikrát se natáčela scéna v epizodě Doctor’s Orders, kdy Portos vyskočí na postel a začne vám olizovat tvář. Díky. SB: Portos je velmi talentovaný. Pokud si dobře vzpomínám, tak jen pětkrát nebo šestkrát. Vax: Když se v kulisách můstku podíváte na hlavní obrazovku, co vidíte? Máte na ní nějakou nápovědu? SB: Žádná nápověda z hlavní obrazovky. Podle záběrů je na ní buď hvězdné pole, nebo zadní stěna ateliéru nebo zelené plátno. Pokud mám štěstí, tak se na ní promítají přímo herci. Pokud ne, některý z našich scénáristů nebo asistentů režiséra čtou věty, které ve finálním produktu říká osoba na obrazovce. Fergysfemy: Zdravím, Scotte, jsem váš velký fanoušek. Nevíte, jestli budou na Quantum Leap DVD některé vystřižené scény? SB: Bohužel, o tom nic nevím. Cupsy: Jaká epizoda se dnes natáčela? SB: Dnes se vlastně točily dvě epizody - Countdown, což je předposlední epizoda tohoto roku, a The Council, což je epizoda před Countdown. Tohle děláme docela často - natáčet více epizod v jednom dni. Absolutelyfreezinguk: Pokud by vám teď zavolal Andrew Lloyd Webber a řekl: "Nazdar Scotte, zrovna píšu muzikál Enterprise", měl byste zájem? A pokud ne, koho byste rád viděl hrát vaši postavu? SB: No, samozřejmě bych byl nadšen jakoukoliv nabídkou z jeho strany, protože jsem jeho velký fanda. Pokud bych nehrál roli kapitána já, pak kdokoliv vhodný. Třeba Brent Spinner. Zpívá, je obeznámen s uniformami a vlastně také umí tancovat. A nikdy jsme neviděli skutečnou barvu jeho kůže. Lamylew: V epizodě Hatchery po vás lezli brouci. Byli skuteční? A pokud ano, jak jste to zvládal? SB: Ne, naši milovaní tvůrci speciálních efektů je vytvořili, jakmile jsme tu scénu natočili. Ale ti malincí byli vyrobení. A měli jsme páreček malých "dětí", který byl funkční, tak třeba to jedno mrně co umřelo - jeho hlavička a nožičky, co se mrskaly na všechny strany, tak ty byly skutečné. S trochou štěstí s těch Hmyzoidů budou do příštích vánoc ozdoby na stromeček. Vulcanation: Jakou scénu jste točil jako poslední před obědem? SB: Dnes? Scénu se mnou a s Degrou. Bylo to vlastně… Ne, já to nechci prozradit! Timetraveller: Proč je mezi březnem a květnem přestávka? SB: Pokud bych uměl vysvětlit filosofii a programy UPN, pak bych byl zralý na operaci mozku. Taky to nechápu, a asi nikdy nepochopím. Plus fakt, že nám nepravidelně mění vysílací časy… JoMan: Scotte, díky že nám tak často odpovídáte na naše dotazy. Mohu se vás zeptat, jaký byl váš nejoblíbenější Brouk (Beatles)? SB: Můj nejoblíbenější Brouk je asi Paul. Anita: Ahoj Scotte, chtěla bych vám a Chelsee poděkovat, že jste si minulý víkend udělali čas na své fanoušky na benefičním představení "That’s What Friends Are 4" pro Hamilton High Musical Theater. Všem se nám líbila velmi zábavná scéna, kterou jste vy a Chelsea hráli, "Nobody’s Perfect" z "I Do! I Do!". Je nějaká šance, že budete tuto show znovu celou předvádět někdy v průběhu léta? SB: Pochybuji, že se tak stane v průběhu tohoto léta. Původně jsme to zamýšleli udělat, ale oba jsme pak spadli rovnýma nohama do další hromady práce, takže ji spíše odložíme na nějaké pozdější datum. Melissa:): Kapitán Archer má v průběhu této sezóny hodně špatnou náladu. Není pro vás těžké se tohoto rozpoložení mysli po skončení natáčení zbavit? SB: Ani ne. Vždycky jsem měl celkem jasno v tom, že když končí práce, tak taky skončí. A nikdy jsem nechtěl pracovat tak, abych si jakoukoliv náladu nosil mimo scénu. Ska: Jak se všichni cítíte teď, když se třetí sezóna blíží ke konci? SB: Naše pocity jsou hodně smíšené, jako každý rok na konci sezóny. Skoro každý je pořádně unavený, a v současnosti, kdy není budoucnost našeho seriálu vůbec jistá, to naše pocity ohledně konce sezóny jenom stupňuje. Ale řekl bych, že je to úděl všech seriálů. Každý se teď soustředí jen na práci. Ale dobrou zprávou je, že celý štáb i posádka se mezi sebou pořád přátelí a nejsou navzájem nesnášenliví, jak se někdy stává. Správce: V Wayne Brady Show jste říkal, že váš syn má moc rád Novou generaci. Máte někdy šanci si s ním posedět a podívat se na jakýkoliv Star Trek, nebo při tom máte pocit, jako byste si bral práci domů? SB: Doma nemám moc času sledovat televizi a moje děti televizi samy o sobě taky moc nesledují. Takže doposud k tomu nedošlo, ale jednoho dne k tomu na sto procent dojde a já budu schopen ukázat všechny věci, které Patrick (Stewart) dělal špatně. Carmen K.: Rád bych věděl, kde si vy představujete kapitána Archera za deset let. Bude pořád kapitánem Hvězdné flotily, v důchodu nebo bude žít na nějaké planetě mimo Zemi? SB: Neřekl bych, že půjde do důchodu. Ani nebude žít na Zemi. Řekl bych, že události poslední sezóny ho změnily natolik, že již nebude schopen vrátit se zpět ke starému způsobu života. Takže bych řekl, že bude posouvat hranice Hvězdné flotily a lidského zkoumání tak daleko, jak bude možné. Ale to jen tak mluvím. Nejsem Rick (Berman) nebo Brannon (Braga). Protože jsme teprve uprostřed třetí sezóny, nechci aby mě někdo později upozorňoval na to, co jsem právě řekl. Torghn: Uvidíme v Enterprise zrod Spojené Federace Planet? SB: Daniels pokračuje v úsilí Federaci vytvořit, a jak to vyjde a jakou roli v tom budu hrát já je ještě ve hvězdách. Boris: Jsem Boris z Chorvatska: Za prvé - jsem váš velký fanoušek, jste skvělý herec a jako kapitán J. Archer jste nepřekonatelný (dobrá práce). Za druhé - máte skvělou fyzičku! Jak jste to dokázal? Cvičil jste pravidelně v tělocvičně? Díky za tenhle chat. SB: Posiluji tak často, jak mi to můj rozvrh dovoluje. Často běhám, cvičím s činkami a hraji rozličné sporty. A také bych řekl, že mě moje děti udržují ve střehu. Není lehké jim stačit. Ravenrock: V poslední epizodě je zmíněná "snímkovací komora" doktora Phloxe. Nějaké další narážky na Quantum Leap, které jsem nepostřehl? SB: Nevím, jestli to byla úmyslná narážka. Úplně první narážka byla v první sezóně, kdy jsem se zmínil o cestování v čase, což jistě rozesmálo každého. Ale myslím, že to je vše. Pokud si dobře vzpomínám, už žádné další narážky na Ziggyho se nevyskytly. Simaz: Lidé si často stěžují, že Linda Park (Hoshi) a hlavně Anthony Montgomery (Travis) nedostávají v seriálu příliš prostoru. Co tomu říkáte? SB: S tím bych souhlasil. Taky bych ještě přihodil Johna Billingsleyho. Linda ale dostane v závěru této sezóny množství prostoru před kamerou, a doufám že v příští sezóně se tak stane u všech těchto postav. KristaT: Před nějakým pátkem jsem vás viděla v "Romance, Romance" v New Yorku - byl jste senzační. Máte nějakou roli na Broadwayi, kterou jste vždycky chtěl, ale zatím ji nedostal? Díky za všechny vaše kanadské fanoušky. SB: Vždy jsem chtěl hrát ve "Sweeney Todd". Několikrát jsem byl již velmi blízko roli v této hře, a jsem si jistý, že moje šance jednoho dne přijde. Chris: Chtěla bych vám říci, že jako někdo, kdo sleduje Star Trek už od jeho začátků v roce 1960, si myslím, že vaše Enterprise jako první seriál opravdu zvedá pochodeň po kapitánu Kirkovi. Ostatní seriály byly famózní a všechny jsem je sledovala, ale vaše Enterprise má opravdový smysl pro poznávání neprozkoumaného. Má otázka zní: co mám jako fanoušek udělat, abych zachránila váš seriál? SB: Pošlete jakýkoliv názor nebo prosbu na Les Moonves z CBS. Desert Crossing: Jaká je vaše nejoblíbenější věta či část dialogu? Mnohokrát děkuji, Scotte, hodně štěstí vám i ostatním hercům. SB: Vzpomínám si na větu, kterou jsem uzavíral pilotní díl seriálu… Myslím že zněla: "Nemůžeme se bát větru, Travisi." ( orig. "We can't be afraid of the wind, Travis.") Trekguy: Pane Bakulo, jak obtížné je hrát s něčím, co na scéně doopravdy není, dokud to grafici ze speciálních efektů nepřidají? Používáte nějaké náhražky, abyste měli alespoň na něco zafixovat oči? SB: Používáme značky. Jestliže je to na zeleném pozadí, dají značky na zelené pozadí. Pokud je to něco mimo obrazovku, dají se cíle do prostoru. Pokud se jedná o pohyblivý cíl, pak mimo záběr kamery chodí lidé s cíli v rukou. Pokud se jedná o Hmyzoidy, jsou na scéně herci, kteří je nahrazují, takže pak aspoň víme, kde se bude zhruba nacházet. Pak tito herci jednoduše odejdou a my pak můžeme scénu natočit. A emzáka potom dodají speciální efekty. Už jsem to říkal předtím, ale všichni jsme v rukou týmů pro speciální efekty. Ten náš je naštěstí perfektní. Vulcan3324: Jaký je váš nejoblíbenější xindský druh? SB: No, nemůžete nemilovat Akvatiky. Jsou nám trochu povědomí, jsou rezervovaní, vlastnost, která je zajímavá. Vlastně je budeme muset ještě trochu více poznat, než skončí sezóna. Anita: Zrovna jsem byla oslněna epizodou Hatchery. Herecké výkony všech herců z posádky byly prostě senzační, ale váš výkon byl přímo fenomenální - vícevrstvé, jemné a strašidelné. Bylo velmi těžké až do konce poznat, jestli byl Archer racionální a měl v hlavě nějaký plán, nebo zda byl pod vlivem emzáků. SB: Děkuji vám. Myslím, že scénář byl skvěle napsaný a dal mi několik rozdílných věcí, s nimiž jsem mohl pracovat. Cílem bylo samozřejmě udržet diváky v nejistotě, kým Archer vlastně je, tak dlouho, jak jen bylo možné. A podle zpráv, které dostáváme, diváci uvěřili, že Archer není šílený, což příběh perfektně dotvořilo. Starspy: Na Star Treku se mi nejvíce líbí, jak se vypořádává s etickými a morálními otázkami a epizoda Hatchery odstartovala zapálenou debatu mezi fanoušky o etice a zacházení s nepřítelem ve válce. Co k tomu říká posádka? SB: Mluvíme o všech otázkách v každé epizodě, když scény rozebíráme, zkoušíme a máte pravdu, měli jsme některé skvělé epizody, které se vypořádávaly s některými zajímavými morálními otázkami. A je radost pracovat na jakémkoliv televizním programu, který rozpoutává takovéto diskuse, takže rád slyším, že se o tom hodně mluví. Zvláště v dnešní době je to velmi ožehavé. Morgan: Můžete nám něco prozradit k dnešní epizodě Azati Prime? Bude to nějaký trhák? Díky. SB: Dnešní epizoda je na pokračování. Má jeden z nejlepších konců z podobných dílů, které jsme doposud měli. A důvodem je samozřejmě udržet diváky pěkně napjaté až do dalších epizod, které se na vás sesypou v pěkně žhavém konci třetí sezóny. Darnley: Ahoj Scotte, jsem velký fanda (Calgary, Alberta, Canada). Co si myslíte o nových omezeních "neslušnosti" v USA - např. vyřazení Howarda Sterna programem Clear Channel z vysílání? SB: Řekl bych, že - jak se často stává - nejprve se objeví přehnaná reakce na poněkud lechtivé události, které jsou přímo spojeny s některou podobnou aférou, např. odhalené bradavky apod. A pak už nastává lavinový efekt. Snad se ale všichni brzy uklidní a začnou se zabývat mnohem důležitějšími otázkami, které jsou skutečnou formou násilí, které potencionálně ohrožuje nás všechny. A takhle bych mohl pokračovat víceméně donekonečna. Největším problémem je pokrytectví, a právě u něj by se měl každý zastavit a popřemýšlet o veřejném chování a o spoustě dalších věcí, než aby přemýšlel o podobných nesmyslných reakcích. Orc: Jakou pizzu máte nejraději? SB: Nejraději mám asi s feferonkami. Správce: Sledujete zprávy o misi na Mars (Mars Exploration Rover Mission)? SB: Ano, s velkým zápalem sleduji mise na Mars. To snad my všichni, co jsme tady. Je to velmi vzrušující. Byli jsme pozvání do JPL a do NASA, a také do Washingtonu, D.C., abychom se účastnili mnoha akcí, které souvisí snad se všemi odvětvími našeho výzkumu vesmíru. Rick, NJ: Ze všech tří sezón se mi nejvíce líbí kontinuální příběh té poslední. Je hraní pro vás nebo pro ostatní jako pro herce mnohem větší výzvou, když se postavy dále vyvíjejí? SB: Jako herec vždy doufáte, že se vaše postava bude vyvíjet a bude zakoušet nové věci, které vám otevřou nové cesty pro hraní. Takže ano, je to výzva, ale to je naše práce a všichni v to doufáme. Správce: Děkuji vám za další příjemný chat, který jste s námi strávil, Scotte! Všichni se dnes večer těšíme na Azati Prime a na vzrušující konec této třetí sezóny Enterprise. Scott Bakula: Já se teď rozloučím, ale nechám vás v dobrých rukou, hlavně s tou dnešní epizodou. Myslím, že vám poskytne téma k hovorům, doufám aspoň na pět týdnů. A prosím: dávejte pozor, kdy se zase vrátíme, protože určitě nebudete chtít minout byť jedinou epizodu z konce sezóny. Jsou skvělé a navazují na sebe. Takže se dobře bavte! Vlastně vám všem závidím - já vím, co přijde, ale vy všichni si to vychutnáte pěkně zčerstva. Redakce děkuje Darkknightovi |
| 29.7. | 32 Wesley |
Wil Wheaton, Wesley Crusher z TNG, slaví své 32. narozeniny. Narodil se 29. července roku 1972 v Burbanku v Californii (USA). |
| 26.7. | 47 Kira |
Nana Visitor, KIra z DS9, slaví své 47. narozeniny. Narodila se 26. července roku 1957 v New Yorku (USA). |
|
| Chat s Tripem před svatbou | |
| Přepis dubnového chatu s Connorem Trinneerem (Charles "Trip" Tuckerem z Enterprise). Správce: Nazdar, Connore. Díky, že jsi se k nám zašel. Connor Trinneer: Je mi potěšením. Jsem tu opravdu já! Deborah: Zranil jste se někdy během natáčení Star Trek: Enterprise? CT: Ano. Jednou jsem natáčel scénu s kaskadérem doktora Phloxe, který mě měl vzít přes hlavu. Na scéně používáme určité bojové techniky, které pak vypadají skvěle, ale on to trochu přepísknul a natrhl mi obočí. Musel jsem hned k doktorovi na šití. Celkem pět stehů. Toho kaskadéra jsme pak už nikdy neviděli. Ale ten záběr jsme použili, vypadal dobře na všech třech kamerách. awesomebabeuk: Zažil jste někdy epizodu, u níž jste si přál aby se vyvíjela jinak? CT: Tak na to nemohu odpovědět, ale mohu vám říci, že byly epizody, kde jsem si přál aby vybrali poněkud jiné pohledy na jednotlivé scény. Jenže já jsem zodpovědný pouze za svůj výkon. A protože jsem za něj zodpovědný, vyskytly se okamžiky, kdy jsem si přál, aby vybrali jiný záběr. awesomebabeuk: Byl jste nebo pojedete někdy do Británie? CT: V Británii jsem nikdy nebyl, ale přijedu 11. května. Mayflower se vrací domů. Michael2: Zdravím. Můžete nám říci něco o nové epizodě The Forgotten? CT: No, abych to někomu nezkazil… hmm… Jde o pokračování věcí, které jsme dělali v průběhu posledních pár epizod. Dostáváme se blíže Xindům. A Trip shledává, že se musí začít vyrovnávat se smrtí své sestry. Dougal1: Kde jinde mimo LA byste rád žil? CT: Pokud by se jednalo o město, pak v San Franciscu. Jinak se mi líbí oblast Four Corners, Utah, Colorado, New Mexico, Arizona, oblast Moab. Z nějakého mě neznámého důvodu ke mně všechny tyto státy opravdu promlouvají. Karuba: Jaká byla pro vás doposud nejvyzývavější epizoda? CT: Řekl bych, že to byla epizoda, v níž jsem vedl dialog s mimozemšťanem, který ale mluvil svou hatmatilkou a v televizi měl titulky (Dawn). Takže ten rozhovor byl celý na mně. A to bylo nejobtížnější zahrát. Epizoda nejobtížnější fyzicky byla ta z první sezóny (Vox Sola), kdy jsme byli Scott a já zavěšeni v místnosti a nějaký želatinový vetřelec se kolem nás ovíjel… Byli jsme takhle pověšení 12 hodin denně, to už vám začínají pomalu, ale jistě odumírat nohy. awesomebabeuk: Váš herecký výkon v Similitude byl jeden z nejlepších výkonů v TV, které jsem kdy viděl. Užíval jste si natáčení této epizody? Pokud ne, která byla vaše nejoblíbenější? CT: Ano, to je pravděpodobně jedna z mých nejoblíbenějších epizod. Myslím, že se opravdu povedla. A LeVar Burton mi hodně pomohl s jemnými nuancemi dvou postav. Ano, na tuto epizodu jsem opravdu pyšný. ENT_Gal: Co plánujete na léto? CT: Budu se ženit. Dr Slater: Jak jste ve skutečnosti technicky zručný? CT: V normálním automotoru se vyznám. Ale v jaderném reaktoru se už jaksi ztrácím… Tripster47: Jaká je vaše nejoblíbenější hudební skupina? CT: Moje oblíbená skupina… No, jdu se podívat na koncert The Flaming Lips, Radiohead, the Pixies (v Coachella). Mám rád všechny druhy hudby. Kdo vlastně má oblíbenou skupinu? Canadian_Commander_Tucker_Fan: Měl jste na škole nějaký oblíbený předmět? CT: Jo, třetí hodinu odpolední… (smích) J Archer: Jaká je nejpodivnější věc, kterou jste kdy musel podepsat? Prosím, neodpovídejte zadek Dominica Keatinga!! CT: Tak to jste tam asi musel být, protože to je přesně ono!! (smích) Ani jsem nevěděl, že je ve frontě. Jen jsem kouknul nahoru a z jeho bledé tváře na mě kouká ďábelský úšklebek… Symuun: Není pro vás obtížné zachovat klid při napjatých scénách s Jolene Blalock? CT: Ne. Hoshi_Reed: Měli bychom dotaz: prošel jste někdy ve svém životě stejnou emocionální zkušeností, kterou právě prochází Trip? CT: Že jsem ztratil blízkého příbuzného? To ne, ale při hraní čerpáte z věcí, které se vám v minulosti buď staly, nebo si je dovedete představit. Hrál jsem podle představy, že mi skutečně zemřela sestra, a to je emocionální síla pohánějící tyto scény - představa smrti mé skutečné sestry. Kdyby se mi to skutečně stalo, choval bych se úplně stejně, snažil jsem se to zahrát tak pravdivě, jak jsem mohl. Naštěstí se mi v životě žádná velká tragédie nestala. Ale všichni si ji dovedeme představit. Dougal1: Uvažoval jste někdy o režírování epizody? CT: Ano, někdy bych to chtěl zkusit. Doufám, že to bude možné, ale budu se o to muset poprat. Abalaba: Sledujete epizody v televizi? CT: Ano. Tripster47: Ahoj, Connore. Nejdříve bych rád řekl, že jste skvělý herec a že Trip je moje oblíbená postava. Můj dotaz zní: pokud byste mohl pro Enterprise napsat scénář, o čem byste psal? CT: Naštěstí to není moje práce. CJG: Budete mít svatbu ve stylu Star Treku? CT: Ano, až půjdeme uličkou od oltáře bude hrát znělka ze seriálu. A teď se nadechněte a položte mi nějakou pořádnou otázku (smích). Guest: Má vaše přítelkyně ráda Star Trek? CT: Byla obrovským fandou Nové generace a samozřejmě má ráda i náš seriál. Jak by ne, vždyť tam má svou drahou polovičku. Janeway 20: Pokud byste měl možnost zahrát si s jakýmkoliv hercem z minulých děl Star Treku, kdo by to byl? CT: Patrick Stewart. Spacemonkey_Jackson: Jaké to je mít v obchodech sedmipalcovou (cca. 15,5 cm) akční figurku? CT: Vždyť jsem jednu takovou měl celý život (smích). Haze: Jste pravák nebo levák? CT: Pravák. Mooz: Kdybyste mohl hrát jakoukoliv postavu ze Shakespeara, která by to byla? CT: Už jsem jich hrál celou řadu, ale jednu jedinou ještě ne - Dane (Hamlet). Deborah: Jaká by byla práce vašich snů, pokud byste se nestal hercem? CT: Naštěstí pro mě jsem opravdu šťastný, že jsem chtěl dělat to, co právě teď dělám. Guest: Musel jste absolvovat nějaké pohovory, když jste se přihlásil k tak mohutnému dílu jako je Star Trek? CT: Ne, zejména protože jsem měl hrát člověka. Upřímně, to je taková bezmozkovitá postava, máte-li ji hrát… Adan_C: Byl jste na Star Trek atrakcích v Las Vegaském Hiltonu? CT: Ano, ale nebyl jsem na té s Borgy, ta je nová. Bylo to mnohem lepší než jsem si představoval. Bylo to zábavné. Scoobydog: Jaká je šance, že v budoucnu nějaký mužný charakter nafotí nějaká fota bez šatů pro nás, ženské fanynky ve světě? CT: Moc velká ne. Je lepší zachovávat některá tajemství. Nebo se jen dívejte na seriál! Akin: Jací herci vás nejvíce inspirují? CT: Hmm, nechte mě přemýšlet… Myslím, že Gary Cooper, Frederick March - úžasný, prostě přirozený génius. Určitě také Cary Grant… A potom - budete mě nenávidět - DeNiro a Pacino, ale prostě tomu tak je. A Jimmy Stewart, herci ze zlaté éry, ti měli cosi, co bylo lehké a přirozené, což mě vždycky tak nějak přivádělo do varu. Canadian Tucker Fan: Jaká byla nejpodivnější věc, kterou vám kdy některý z fanoušků řekl? CT: Od fanoušků se těším poměrně velkého respektu. Určitě zde už několik takových věcí bylo, ale pokud nejsou slušní, prostě je ignoruji nebo neodpovím. Ale zatím se mě drtivá většina fanoušků ptá slušně a s respektem. Ml. Goddess: Nečiní vám potíže to obrovské množství setkání, jichž se účastníte, nebo jste občas takříkajíc "přetrekovaný"? CT: Všechny setkání, které v průběhu roku navštívím, si velmi užívám. JD: Prosím, popište nám vaši "Vysněnou dovolenou". CT: Vegas, baby, Vegas. Lisa: Díky že jste si na nás dnes udělal čas. Poslední sezóna byla nejlepší, díky za skvělou práci. Gratuluji vám k nadcházející svatbě. Máte naplánovanou nějakou práci v průběhu přestávky v natáčení? Co rád děláte ve svém volném čase? Díky za skvělý rok. CT: V přestávkách mezi natáčením zásadně nepracuji. No, ano, svatba… Když se ženíte, máte práce až nad hlavu. Můj ideální program by měl asi 3 - 4 týdny dovolené a pak dobrá role ve filmu. Když zrovna nepracujete, tak si můžete nohy uběhat, abyste dostali nějakou pořádnou práci, a pokud nedostaneme ty zatracené reklamy z televize, tak za chvíli pro nás bude ještě méně práce. Hudson B.: Jaká je vaše oblíbená obloha na pizzu? CT: Papričky. GypsyK: Pokud se nepletu, tak podle vašeho životopisu máte rád surfing. Preferujete kalifornské pobřeží, nebo máte oblíbené jiné místo? CT: Oh, vy si myslíte že jsem až tak dobrý? Měli tam spíš napsat "Connor se učí surfovat". Flag Officer K: Jaké to bylo vyrůstat v městečku Walla Walla, Washington? A co vám z tohoto města nejvíc schází? CT: Já vlastně vyrůstal v Kelso, Washington, ve Walla Walla jsem se narodil. Bylo to nejlepší místo, kde žít, dokud se nenaučíte řídit. Potom to byl Portland. Pawlee: Zmínil jste se o tom, že jste dobrý s motory. Jaké je vaše nejoblíbenější auto? CT: Mé nejoblíbenější auto… Měl jsem ´68 Skylark a ´64 Lincoln, a rád bych si pořídil ´64 GTO. CapnSoth: Nesouhlasil jste někdy s tím, co jste podle scénáře měl udělat, nebo máte se svými autory tak dobré vztahy, že podobné neshody nějak urovnáte? CT: Máme dost dobrý vztah na to, abychom tyto neshody vyřešily. A já pořád o něčem diskutuji, myslím, že snad neexistuje epizoda, v níž bych nevolal některému z autorů. Mezi herci a autory by měl být nějaký vztah. Herci nejsou loutky. Aussie:fan: V poslední době nějak často zakopávám, tak mě napadlo – měl jste někdy nějaký nepříjemný okamžik přímo na place? CT: Několik. Koshare: Kelso, WA je velmi blízko k Mt. Saint Helen. Byl jste tam, když vybuchla? Jaké to bylo? CT: Ano, viděl jsem erupci. Byl to ten nejúžasnější pohled, jaký jsem zatím viděl. Onno: Co vás ve vašem skutečném životě nutí k úzkosti? CT: Tyhle věci (chaty). Cantina_Band: Jaký byl váš nejoblíbenější seriál, když jste vyrůstal? CT: Jako malé dítě jsem miloval The Brady Bunch, potom to byli Dukes of Hazzard. Pak nastoupily na scénu holky, a kdo měl čas na nějaké seriály? TripM1088: Jaký je váš nejoblíbenější sport? A tým? CT: Baseball. A oblíbený tým… Já se rád jen tak dívám. Ale vždycky jsem fandil Mariners, protože tak dlouho stáli za nic. A teď konečně mají nějaký tým. Dodgers ale stojí za prd! Zeratul: Chtěl byste někdy letět do vesmíru? CT: Jasně. Ale 20 milionů za to platit nebudu. Ale poletím, když mi to zatáhne Lance Bass. Jcats: Co máte raději: divadelní herectví, televizi nebo film? CT: Divadelní herectví, protože mám mnohem větší kontakt s diváky než v televizi nebo ve filmu, odpovídáte jen za jeden večer a jen na to se soustředíte. Ve filmech naproti tomu postupujete po malých kouscích k výslednému produktu. Pro mě je divadlo více uspokojující. A mám rád zkoušky, což zde moc často nemíváme. AndyT: Studoval jste někdy bojová umění? Jak se vám líbily scény, v nichž vás MACO učí bojovat? CT: No, mě některé scény občas připadaly hloupé. Bojová umění jsem nestudoval, ale v televizi hraji někoho, kdo ano. Samrossi: Jak vám Star Trek změnil život? CT: Ne tak moc, jak si myslíte. Odměnilo mě to různými věcmi. Vždycky jsem chtěl cestovat, mohu si vybírat budoucí projekty, místo abych skočil po všem, co se naskytne. Pořád mám ty samé přátele, stále dělám všechny věci, co předtím a nedovoluji, aby mě to změnilo. Musíte být pořád ve střehu. A taky už jsem dost starý. Tohle všechno mi spadlo do klína v 31 letech. Ve 20 by to vypadalo úplně jinak! Jennifer: Zajímalo by mě, které organizace nebo charity podporujete a proč? CT: Pediatric AIDS a Cancer Society, pro velmi zřejmé důvody, které můžete vidět okolo nás. Jo, a Angel Food, Angel Food Network. Gianna: Jak dlouho se již věnujete herectví. CT: Jak dlouho už… Začínal jsem ve 20, takže… 15 let. Začínal jsem dost pozdě, protože jsem chtěl být nejdřív profesionálním fotbalistou. Ale na vysoké škole jsem se rozhodl jinak. Chrissen44 germany: Máte doma nějaké věci se Star Trek tématikou? Co je to zač? CT: Mám akční figurky celé naší posádky a velkou loď! Momof4: Máte nějaké domácí mazlíčky? CT: Kočku. Těším se na psa. Bob A. III: Jsem fanouškem Star Treku už od roku 1968. Vždy jsem obdivoval hodnoty a ideály, které tento seriál přenášel na diváky a proto jsem také věřil tomu, co tento seriál reprezentoval. Seriál vysílá silný smysl pro morálku a lidství. Co je podle vás esencí Star Treku a jak vám to zapadá do vašich osobních hodnot? CT: Myslím, že seriál se skvěle vypořádává s morálními a etickými problémy - nerad to říkám - vesmíru, a co se týče pozemských problémů, tak i ty dobře zvládá. S mými osobními hodnotami ladí dobře. Ellie: Přejete si, aby se v budoucnu objevilo více scén s Tripem, Malcolmem a jejich přátelstvím? CT: Ano, to bych si moc přál. Přál bych si, aby se objevovalo více našich společných scén, protože jsme zvláštní případ televizního přátelství. Lega: V Enterprise Trip miluje zmrzlinu. Jaké je vaše oblíbené jídlo? CT: Taky ta zmrzlina. Zeratul: Přijde někdo z herců na vaši svatbu? CT: Ne, ale všichni jsou zváni na svatební hostinu. Plánujeme malou svatbu. Guest: Jaký je váš oblíbený autor divadelních her? CT: Shakespeare a Eugene O'Neill. A myslím, že Tom Stoppard je génius. Jcats: Jaké povolání byste měl, kdybyste nebyl herec? CT: Byl bych učitel a trenér. Zeratul: Byla role Tripa ta, kterou jste si přál, nebo jste původně chtěl hrát někoho jiného? CT: Oni s tím dělali takové tajnosti, že jsem neměl ani ponětí, co se děje nebo chystá. Jsem rád, že jsem dostal roli Tripa. LT turtle: Jak se pracuje se Scottem Bakulou? CT: Scott je skvělý chlapík, dokáže se o sebe postarat tak, jak bych se chtěl o sebe postarat já, mít za sebou jeho kariéru. On udává tón celého seriálu a všechny nás skvěle reprezentuje. On je všude kapitán. Kmerrick: Kdybyste mohl použít svůj statut hvězdy a změnit jednu věc na naší společnosti, co by to bylo? CT: Náš prezident. Trektrooper: Bývalí členové castingu dalších seriálů Star Trek se často uchylují k režírování epizod. S kým je největší legrace při práci? CT: s Robbiem (Paris) a LeVarem (La Forge). Carol Y: Když jste v epizodě North Star jezdil na koni, dělal jste to už někdy předtím? Váš obličej byl jako obrázek! CT: Počtvrté v životě. Bubba: Máte nějaké kontakty s herci z ostatních seriálů? CT: Potkal jsem všechny herce z TNG a také z Voyageru. Řekl bych, že jsem potkal téměř všechny. Potkal jsem také většinu herců z TOSky. WeatherManNX01: Mezi Tripem a T’Pol se v poslední době odehrává dost věcí, hlavně ve snu T’Pol v epizodě Damage. Bylo by zajímavé, kdyby spolu navázali vztah, vzhledem k tomu, že se v první sezóně nesnášeli. Co si o tom myslíte a jak se pracuje se slečnou Blalock? CT: Práci s Jolene si velice užívám. Myslím, že je docela dobrá. A scény jsou takové jaké jsou. Ono to někdy není dvakrát příjemné - kolem vás je asi tak 30 lidí, co se na vás koukají. D. Uthmann, your old (very) band teacher: No, od dob vašich hodin v mém sboru na scéně v Butler Acres jste urazil ohromnou cestu. Gratuluji. Mám rád Enterprise (i když ne znělku) a obvykle stíhám každou epizodu. Hodně štěstí v další práci. CT: Zdravím, pane Uthmanne! Je skvělé zase od vás něco slyšet! No, asi byl dobrý nápad nezůstávat u toho saxofonu, co? Foiled again: Co říkáte na to, že v budoucnosti je nejoblíbenějším sportem vodní pólo? CT: (výraz nejvyššího znechucení na Connorově tváři .) Bez komentáře. Myst: Plánujete pořád s Robertem McNeillem, že si spolu zahrajete? Jestli ano, kterou hru a kde? CT: Ano, vlastně pořád plánujeme. Před několika týdny jsme se o tom bavili, ale naše programy nám to zatím neumožňují. Ale oba bychom chtěli hrát v "True West". Rád bych s ním pracoval. Jen musíme najít matku a sedm toastovačů. Curann: Ahoj, Connore! Zbožňuji váš seriál! Máte nějaké informace o průběhu příští sezóny? Dávají vám producenti a autoři možnost nahlédnout do podobných informací? CT: Ne, to nám nedovolují. Myslím, že všichni jsou obezřetní, aby se to (další sezóna) stalo. Jen dál piště dopisy, každý je přečten. Řekl bych, že existuje dost věcí, které mohou fanoušci ovlivnit. Seriál si zaslouží vydržet ještě trochu déle. Davie in Dubai: Mám jeden rychlý dotaz - cestujete hodně? Evropa, Asie, Střední východ atd.? CT: Hrozně rád cestuji, rád navštěvuji nová místa a v blízké době bych chtěl v Dubaji zahrát všech 18 jamek. Trektrooper: Rozumíte většině pseudo-vědeckých řečí, které se v seriálu vyskytují, nebo vás taky zanechávají zmateného? Jaká byla podle vás nejobtížnější věta, kterou jste jako lodní inženýr musel vyslovit? CT: Jen si nějakou vyberte! Myslím, že všechny jsou obtížné na bezchybné vyslovení. A prakticky každý z herců má problémy naučit se je. Já ale mám několik tajemství, jak je bezchybně říct - papíry na místech, kde je nikdo jiný nevidí. Haze: Slyšel jsem, že jste začal sbírat mince. Jak jste se k tomu dostal? CT: Ke sbírání mincí jsem se dostal poměrně nedávno. Jakmile jsem začal vydělávat nějaké peníze, z každé země, kterou jsem navštívil, jsem si přivezl místní měnu. A pak jsem do tohoto koníčka začal investovat. V každém městě, které navštívím, okamžitě hledám obchůdky s mincemi. Ze všech mých koníčků je tohle ten nejnovější. LottieTucker: Protože jsem seattlovský fanda Marinerů - který hráč z týmu je váš nejoblíbenější? CT: Ichiro (Suzuki, pravý polař) Foiled again: Udržují někdy v tajnosti scénáře a příběhy? CT: Ano, v určitých časech ano. Zejména na začátku a konci sezóny. Dostávali jsme scénáře ke scénám na základě "potřebujete-vědět-jen-základy" a všechno to přicházelo ve dvou nebo třech zapečetěných a důvěrných obálkách. Už jsem si myslel, že mi posílají nějaké státní tajemství, ale byl to jen scénář ke scéně s Phloxem. Bubba: Pokud by dnes Enterprise skončila, jakou památku byste si chtěl odnést z natáčení? Nebo už jste si nějakou odnesl? CT: Celý warp pohon. Ciara: Pil jste někdy Guinness Whisky? Typická otázka od dívky z Irska! CT: V Irsku ne. SaraK: Poznávají vás ještě nějací japonští turisté z vašich reklam na japonské tabákové výrobky? CT: Dva. Bohužel jen dva. Redshirtgirl: Umíte mluvit nějakým cizím jazykem? CT: Za čtyři roky učení francouzštiny jsem vyhodil pěkný balík peněz. Nic proti francouzštině! Wiggles: Jak vnímáte fakt, že jste celosvětově známý? CT: Je to zajímavé. Jednou mě někdo poznal na vrcholku Macchu Pichu. Borgit: Když na scéně používáte počítač, můžete mačkat knoflíky jak je vám libo, nebo vám předem řeknou, co máte zmáčknout? CT: Musíte absolvovat speciální kurz, kde vás vyškolí v zacházení s počítačem, o kterém málokdo ví. Zde se učíte znát ty velmi specifická tlačítka, která - pokud byste stiskl - by z lodi udělala vrak. To víte, všechna jsou funkční… Chunderfish: OK, Connore - někdo se už musel zeptat - a jako jeden z lidí, který přispěl na speciální narozeninové pero: jakou barvu má tričko, které nosíte? CT: Díky, pero se mi moc líbí. Je modré. Krátký rukáv, límec, Arrow Permapress. Tak co máte na sobě vy? Guest: Jsem velký fanoušek vaší široké sbírky, ehm…. zajímavých triček. Jaké nejpodivnější oblečení jste kdy nosil? CT: Modrý oblek pro parašutisty, který nosím tak třikrát až čtyřikrát týdně. Modern_Girl: Už si z vás někdy někdo vystřelil prostřednictvím kanadských žertíků? Nebo jste si z někoho takhle vystřelil vy? CT: Ne, a doufám že to nikdo nezkusí - nemám je rád. Guest: Kdo nejčastěji komolí své věty? CT: Já. Osmholiday: Hrál jste někdy s Dominicem golf? A pokud ano, kdo je lepší? CT: Šmankote, já jsem v golfu otřesný! Zrovna jsem začal. Dominic je opravdu dobrý, učí mě. Vážně, je v tom dobrý. Ska: Kdo je nejvtipnější osoba na place? CT: Já. Správce: Poslední otázka… saveenterprise: Co si myslíte o stránkách jako je třeba Save Enterprise, které vyjadřují podporu seriálu? CT: Ani nemohu vyjádřit, jak moc mi to pomáhá a jak důležité to pro mě a pro nás všechny je. Množství podpory, které se nám od vás fanoušků dostává a které nás má udržet ve vysílání je opravdu mohutné a z celého svého srdce vám za ni děkuji. Správce: Děkuji vám, že jste se dnes připojili! Velmi oceňuji váš čas, který jste si vyšetřil ve svém nabitém svatebním programu, abyste si mohl popovídat s našimi fanoušky! CT: Tak zase někdy na shledanou. Děkuji vám. Redakce děkuje Darkknightovi |
| 19.7. | 4.sezóna se natáčí |
| O tomto víkendu se začala natáčet čtvrtá sezóna Enterprise, tedy konkrétně první epizoda s názvem "Storm Front". Tentokrát se poprvé místo na klasický film začalo natáčet s digitální kamerou Sony 900. Podle hlavního kameramana Marvina Rushe se tím zlepší jak obraz tak snadnost použití. Řekl, že když producenti viděli video natočené novou kamerou, divili se, proč už na to nepřešli dříve. Kamera má zaznamenávat více detailů při extrémně osvícených záběrech, jako při různých explozích a filmářům dává lepší obrázek o tom, jak bude vypadat finální produkt.
"Po umělecké stránce si nemyslím, že diváci poznají rozdíl," dodal Rush. První den natáčení probíhal na ošetřovně, můstku a v operační místnosti samozřejmě bez Scotta Bakuly, který je uvězněn v minulosti a první den měl volno. |
|
| Nominace na Emmy | |
| Nedávno byly jako každý rok zveřejněny nominace na cenu Emmy, což je ekvivalent Oscarů pro seriály. Seriál Enterprise (3. sezóna) tentokrát získal čtyři nominace, vše opět v technických kategoriích. První nominace je za masky v epizodě "Zero Hour". Druhá nominace za hudbu (dramatický podkres) v epizodě "Similitude" a poslední dvě nominace jsou za vizuální efekty v epizodách "The Council" a "Coutdown". V této kategorii bude soutěžit s pilotem seriálu "Dead Like Me", "Stephen King’s Kingdom Hospital: Thy Kingdom Come" a epizodou "Lost City, Part 2" ze seriálu Stargate SG-1. Mezi dalšími nominovanými můžeme najít například Williama Shatnera za své hostování v seriálu "The Practice", Lousie Fletcher (kai Winn) za hostování v "Joan of Arcadia", Brada Dourifa (Suder) za vedlejší roli v "Deadwood" a další. Kompletní seznam nominací je k dispozici zde. |
| 17.7. | Nejnovější chat s Holodoctorem |
| Přepis nejnovějšího chatu s Robertem Picardem (Holodoctorem) z 14. července 2004 ze serveru Startrek.com. Správce: Vítám vás u dnešního speciálního chatu s Robertem Picardem! Robert Picardo: Zdravím vás všechny, mluví váš Doktor, Robert Picardo. Prosím padněte na všechny čtyři, prohněte záda a zakašlete. eMailbag: U nás v Austrálii dneska uvidíme poprvé druhou epizodu ze 7. sezóny (naši dodavatelé jsou pořádně pozadu, jen co je pravda). Mohl byste mi jakožto osobě která má valnou část sedmé sezóny teprve před sebou, prosím říci, jaké jsou vaše nejoblíbenější momenty ze 7. sezóny? Díky, Kieran. Robert Picardo: Můj nejoblíbenější moment je asi chvíle, kdy Doktor věří, že jeho program bude nevyhnutelně a nenávratně vymazán, a on se tedy vyzná ze své lásky k Seven. A pak samozřejmě nezmizí. A tak tam stojí s ruměncem ve tváři. Práce na této epizodě byla strašná legrace. Guest: Co máte vy a Doktor společného? Robert Picardo: Holou hlavu. Suchý humor. A vášeň pro ženy v přiléhavých šatech. SusanM: Posílám pozdravy ze Severní Virginie (navrhovala jsem pro vás program, když jste byl naposledy v DC). Má otázka zní: na jakých projektech nyní pracujete? Robert Picardo: Budu hrát pana Babcocka, bankovního věřitele, v divadelní hře "Mame" v Hollywood Bowl, spolu s Michele Lee. Fred Willard, John Schneider, Alan Thicke a Christine Ebersole jsou také v obsazeni. A pak, někdy na začátku podzimu, budu hrát roli v novém muzikálu založeném na broadwayské show, jíž jsem se také účastnil jako dvacetiletý mladíček. Jmenovala se "Gemini". Jenže tentokrát budu hrát svého otce (směje se) – tu roli hrál v broadwayské produkci Danny Aiello, když jsem byl ještě dítě. Už se moc těším, až si ten materiál budu znovu po tolika letech pročítat. Muzikál se bude hrát v Hal Prince Musical Theatre ve Philadelphii. V říjnu. Georgia: Užil jste si květnovou návštěvu Německa a FedConu? Na jevišti jste byl nepřekonatelný! Robert Picardo: Ano, strašně jsem si tuto návštěvu užil. Němečtí fandové jsou jedni z nejnadšenějších a zdaleka nejlepší tleskači ve vesmíru! (směje se). A také jsem si zaflirtoval se dvěma překrásnými 18tiletými německými fanynkami, které mi říkaly, že dohromady mají 36 let. A já jim vysvětlil, že je to na mě pořád ještě příliš mladý věk. Ale velmi mi to polichotilo (směje se). Možná jednoho dne zestárnou a já omládnu. eMailbag: Zdravím, pane Picardo. Uvědomoval jste si, jak ohromný dopad bude mít postava Holodoktora na historii Star Treku? Doktor prakticky vytvořil jednu z nejslavnějších hlášek v historii celého Star Treku ("Prosím udejte důvod lékařské pohotovosti – Please state the nature of the medical emergency"), vytvořil nové argumenty při svém boji za svobodu a každého diváka Voyageru přinutil, aby si cenil své vlastní lidskosti po každý den jeho života. Díky za vaši neuvěřitelnou postavu a za váš ohromný příspěvek Star Treku. Tim. Robert Picardo: Ano, přesně tak jsem si to od prvního dne plánoval (směje se) – dělám si legraci. Popularita mé postavy mě zastihla naprosto nepřipraveného, ale potěšily mě bezvadné příběhy, které naši autoři pro Doktora psali. Kdybych býval tušil něco o Star Treku, alespoň bych něco z potenciálu své postavy tušil. Ale to, že jsem byl relativně nově příchozí do tohoto světa, mi pomohlo. Velmi zábavným způsobem. Myslím, že proces sebeobjevování šel ruku v ruce s touhou mé postavy vyvinout se nad své původní naprogramování. Takže předpokládám, že se nakonec vše vyvinulo lépe, než kdybych přistoupil k této roli s nějakou zkušeností ze Star Treku a se spoustou očekávání a podobně. Guest: Jste v kontaktu s dalšími herci z Voyageru? Robert Picardo: Ano, velmi často. Nejvíce s Ethanem Phillipsem, ale pravidelně se vídám se všemi. V průběhu roku je všechny vidím alespoň jedenkrát. HoloDoctor Fan: Bavili jste se spolu s Ethanem Phillipsem o castingu na Voyager, zatímco jste společně pracovali na "Wagons East"? Nebo jste byli jen potěšeni, když jste poprvé dostali oznámení o přijetí do role a uviděli se na seznamu? Robert Picardo: V době, kdy jsem byl obsazen do role Doktora, jsem byl plně vytížen prací na filmu Joa Danteho. Potřeboval jsem herce, který by mi byl dostatečně podobný, aby mohl hrát mého bratra, a já navrhnul Ethana Phillipse. Když jsem pak zavolal jeho agentovi, aby mu předal tenhle tip, dozvěděl jsem se, že já i Ethan jsme byli obsazeni do stejného seriálu, a to byla pro mě novinka. Také jsem zjistil, že dostal roli Neelixe, na kterou jsem původně dělal konkurz. Byl jsem pěkně naštvaný, tedy jen do chvíle než jsem uviděl Neelixovu masku (směje se). Captainpittykitty: Zdravím. Jestli bude natočen film Star Trek: Voyager, jak by se měl jmenovat? Robert Picardo: "Star Trek XI: Laciní herci." Lardutes: Neprotestoval jste, že Doktor nikdy nedostal jméno? Robert Picardo: Byl bych rád, kdyby dostal jméno ve filmu. A tady máte vlastně název Star Treku 11: "Star Trek: Doktor Kdo – již nikdy více!" (Doctor Who No More) JP: Co si myslíte o Enterprise, a chtěl byste někdy hrát v tomto seriálu vedlejší postavu? Robert Picardo: Herecké obsazení je velmi silné a velmi rád jsem při nedávné příležitosti strávit nějaký čas ve společnosti Johna Billingsleye, Anthony Montgomeryho a Connora Trenneera. Byla mi nabídnuta role v epizodě 2. sezóny, kterou režírovala Roxann (Dawson – B'Elanna Torres), ale tu jsem bohužel nemohl přijmout (zřejmě epizoda Bounty). Zrovna jsem točil krátký snímek "Lyon’s Den". Později v srpnu minulého roku jsem se zastavil na návštěvu u Brannona (Bragy) a řekl jsem mu, že bych bral nějakou roli v seriálu, ale že bych se chtěl vyhnout hlavní postavě. Předpokládal bych roli nějakého prapraprapředka tvůrce Doktorova programu, Lewise Zimmermana, který by byl až chorobně posedlý bojem proti vývoji umělé inteligence. A když jsem to pak včera probíral s mým přítelem Brentem Spinerem, zjistil jsem, že přesně ten samý příběh už připravují s Datem, v třídílné epizodě. Oba si myslíme, že je to pozoruhodná shoda náhod. Rád bych, aby mi Brannon zavolal a řekl mi něco o téhle "pozoruhodné shodě náhod", protože je opravdu pozoruhodná. No, možná mi zavolá, což by taky bylo pozoruhodné (směje se). eMailbag: Jak se vám pracovalo s Jeri Ryan? Robert Picardo: Jak se mi pracovalo s Jeri Ryan? Co můžu říct? Jakmile jsem si odvyknul zírat na ni mezi scénami, stala se práce s ní velmi příjemnou a neskutečně zábavnou. Jeri má ohromný smysl pro humor a hrozně ráda se směje. Naše společné scény jsme si nesmírně užívali. Q: Ve čtvrté sezóně v epizodě Message in a Bottle (Zpráva v láhvi) byl Doktor poslán na palubu lodi USS Prometheus v kvadrantu alfa. Užil jste si natáčení v jiném prostředí než jen na ošetřovně Voyageru? Robert Picardo: Message in a Bottle je pravděpodobně ta největší komedie, o jakou jsme se na Voyageru pokusili. Mám tam nejméně dva řádky textu, které zní jako Walter Matthau. Práce s Andy Dickem byla nesmírně zábavná, jakmile jsem se přenesl přes své obavy z toho, že budeme mít v televizních programech společnou fotku s nějakým strašným titulkem např. "Picardo Handles Dick Adroitly" (Picardo to s penisem umí)… "Picardo and Dick, What a Pair" (Picardo a penis, pěkný páreček)… "Picardo Seems Comlete with Dick" (Picardo zřejmě skončil s penisem)… a těšil jsem se na reakce fanoušků. USA Today nás nazvaly "Frasier a Niles ve vesmíru". John Doe: Moje nejoblíbenější epizoda je Tinker, Tenor, Doctor, Spy (Břídil, tenor, doktor, špeh). Podílel jste se na přípravě scénáře? Robert Picardo: Jen okrajově. Joe Menosky se mě zeptal na seznam Doktorových fantazií. Nemusím říkat, že živé malování nahé Sedmé z devíti bylo první, co mě napadlo. A také první, co bylo ve scénáři (směje se). Někdy ten 14tiletý chlapec ukrytý v hlubinách mého dospělého těla dokáže vymyslet opravdu něco pro americké diváky… Zrovna mi volá Ethan Phillips, takže vaši další otázku zodpoví se mnou. Guest: Co byla nejsměšnější věc, kterou jste jako Doktor udělal? Robert Picardo: Podle Ethana Phillipse jsme společně na place nikdy nedělali nic směšného. Říká, že jsme sice vyváděli nějaké skopičinky v upoutávce, ale nechtěli jsme, aby se to dostalo ven. Vidíte. Já vám říkal, že jsme dobří kamarádi (zavěsí telefon). Rho_ophiuchi: Jakou hudbu rád posloucháte? (Co takhle operu?) Robert Picardo: Neposlouchám celé opery, jen skvělé árie. O operách toho popravdě moc nevím, ale oceňuji umělecký dojem velkých zpěváků. Poslouchám jen určitý typ hudby. Nedávno mi někdo pustil italského zpěváka Adriana Celentana, kterého mám velmi rád. Borg_Hunter: Čí to byl nápad udělat Doktora "mobilním"? Robert Picardo: Brannona Bragy, protože chtěl mít víc epizod s Doktorem mimo ošetřovnu nebo simulátor. Nejdřív se mi to moc nezamlouvalo – tvrdil jsem, že doktora tohle omezení právě dělá zajímavým – ale Brannon měl se svým "mobilním emitorem" samozřejmě pravdu. Ensign Pryce: Opravdu jste v pozdějších epizodách Voyageru zpíval všechny písně? Pokud ano, uvažoval jste někdy o vydání alba? Robert Picardo: Ano, všechny písně jsem nazpíval já, kromě druhé poloviny epizody "Virtuoso". Duet Don Carlo a Rondino al Nido jsou nazpívány operním zpěvákem… Augostino Castellnano (doufám že je to napsané správně). Hrozný chlap. Jednoduše jsem neuměl zpívat tak vysoko nebo tak dobře, abych to zvládnul, ale zpíval jsem všechny písně v epizodách The Swarm, Tinker, Tenor…, Renaissance Man, Someone to Watch Over Me a další. Také mám již dvě CD svých písní – většinou veselých – a které můžete dostat na mých internetových stránkách, RobertPicardo.com, a na mých osobních vystoupeních. Gregsmith100: Pane Picardo, nemáte pocit, že se vaší postavě dostává té pozornosti až trochu moc? Robert Picardo: No… Nevím jak na to odpovědět. Myslím že Doktor, protože byl na začátku jen kus nevyzkoušené technologie, musel ze všech postav seriálu urazit nejdelší cestu ve vývoji osobnosti atd. Myslím, že schopnost postavy i moje vlastní zvládat komické i dramatické momenty se stejným úspěchem, z něj učinily zábavnou postavu pro naše autory. Takže si nemyslím, že se mé postavě dostalo příliš pozornosti. Ale pokud si to myslíte vy, samozřejmě se omlouvám (směje se). libinspace: Na co byste se zeptal vy svých fanoušků? Robert Picardo: Co byste VY rádi viděli v budoucím Star Treku. A pak bych tu informaci prodal Paramountu... a šel bych do důchodu (směje se). DataLore: Vypadáte, že si užíváte role doktorů! Jaká byla ale vaše nejoblíbenější? China Beach, nebo Holodoktor z Voyageru? Robert Picardo: Obě role jsem měl velmi rád. Z různých důvodů… China Beach byla o velmi bolestivém momentu z historie naší země. Myslím, že tento seriál hodně znamenal pro válečné veterány z Vietnamu a jejich rodiny. Pomohla totiž rozproudit diskuze ohledně války. A myslím, že lekce z China Beach a dalších dobrých filmů z Vietnamu jsou velmi přiměřené současné situaci. Ale hrát skvělou sci-fi jako Voyager mělo své vlastní jedinečné výzvy. Řekl bych, že největší věc, kterou mají obě role společnou, byl fakt, že obě postavy zachraňují lidské životy. Základní drama zdravotní pohotovosti je vždycky stejné, ať už ve 20. nebo 24. století. A kdykoliv jsme takovou scénu ve Voyageru natáčeli, vždycky jsem si vzpomněl na scény z China Beach. Guest: Pane Picardo, hrál jste v mnoha TV seriálech a filmech, buď vedlejší role nebo i nějaké hlavní role. Jaká byla vaše nejlepší herecká zkušenost? Robert Picardo: Obvykle to bývají role, ze kterých mám největší obavy. Před dvěma lety jsem nesl na svých bedrech muzikál "A Class Act", protože jsem hrál ústřední postavu. Ale byla to velmi prospěšná role. Před mnoha lety jsem zase hrál hlavní roli v divadelní hře "The Normal Heart". Pojednávala o reakci obyvatelů New Yorku na AIDS v počátcích 80. let. Tato hra, když jste ji hráli, byla nesmírně emocionálně vyčerpávající, ale stejně tak prospěšná. Takže bych řekl, že živé divadlo kvůli bezprostřednosti a kontaktu s diváky s sebou nese moje nejpěknější vzpomínky. eMailbag: Ahoj, Bobe! Jakou nejpodivnější věc po vás kdy fanoušci chtěli, a byl jste někdy na setkáních fanoušků ve Skotsku? Srdečné pozdravy z malebných břehů Loch Lomond! Susan. Robert Picardo: Dvakrát jsem navštívil Glasgow. Skotsko je vskutku nádherná země (podnikl jsem i krátký jednodenní výlet do Edinburghu). Nejpodivnější věc… Jeden fanoušek z Alabamy, který se živil tesáním náhrobních kamenů pro živé, mě podaroval malým mramorovým pomníčkem. Byla na něm fotka Doktora a mé jméno. Je pak velmi těžké vysvětlovat ostraze na letišti, proč máte ve svém zavazadle náhrobní kámen. Musíte zamumlat cosi ve smyslu: "Měl jsem zvláštní předtuchu o tomhle letu..." Pomník ale nicméně stojí v naší zahradě a je to bezvadné téma k hovorům. A taky mi jednoho dne ušetří peníze (směje se). Song_Of_Hologram: Všichni z Montrealu vám posíláme velké kanadské úsměvy. Zajímají se vaše dcery také o divadlo? Robert Picardo: Má starší dcera (15 a půl roku) se o divadlo zajímá a příští rok bude součástí divadelního programu Acting Conservatory na její střední škole – pokud projde talentovkami. Má mladší dcera chce být režisérkou nebo produkční. Ale to asi jen kvůli tomu, že jí už nebaví prosit mě o peníze a chce se mě co nejdřív zbavit. Hm, tahle představa se mi opravdu líbí… (směje se). Guest: Jaký je váš nejoblíbenější sport? Robert Picardo: Hmm. Já vlastně žádný kolektivní sport neprovozuji, ačkoliv denně cvičím. Ale řekl bych, že baseball stále zůstává mým nejoblíbenějším sportem, i když žádný sport zbožně nesleduji. Asclepius: V epizodě Darkling citovala vaše postava v závěrečné řeči Hippokratovu přísahu. Jako student medicíny jsem překvapen, že mnoho mých spolustudentů ji nezná! Myslíte, že "nikomu neublížím" je jenom ideál, nebo by se měla přísaha brát doslovně? Robert Picardo: Myslel jsem, že všichni doktoři skládají Hippokratovu přísahu na závěr svých zkoušek. Jsem překvapen zjištěním, že vaši kolegové ji neznají! Myslím, že je to ideál, kterého bychom se měli držet. Guest: Zdar, Doktore. Zajímalo by mě, jestli hraní PZH na Voyageru opravdu vzbudilo váš zájem o neurovědy a podstatu mysli, a pokud ano, pustil jste se do studia na poli neurochemie, neurobiologie nebo filozofie mysli? Robert Picardo: (směje se) Jsem polichocen vaším vysokým míněním o mých schopnostech. Na vysoké škole jsem sice studoval obor biologie, a opravdu jsem se zajímal o všechny tyto předměty, ale již nejsem obeznámen se spletitostí těchto oborů. Och, pro časy jednoduchých otázek! A stejně jednoduchých odpovědí! Wesley2104: Byl vůbec někdy okamžik, kdy jste si přál, aby vaše postava nebyla hologram? Robert Picardo: Kdykoliv jsme měli na scéně skutečné jídlo, které skutečně vonělo. Jedna z mých nejoblíbenějších vzpomínek na Voyager se váže k jedné z dřívějších epizod Heroes and Demons, kde ohlodávám kus holografického jehněčího, zatímco vyprávím nějaký příběh. Takže nejlepší způsob, jak mi zabránit v pojídání kulis bylo dát mi kus jehněčího. Angel Dion: Jaký je váš nejoblíbenější restaurant a vaše nejoblíbenější jídlo? Robert Picardo: Nejšťastnější jsem v italských a indických restauracích, a hrozně rád si vařím sám. Ze všech jídel, která umím, mám nejraději francouzskou špenátovou pizzu, protože to byla specialita mojí babičky a já cítím, že bych měl tuto rodinnou tradici nést dále. eMailbag: Drahý pane, je úžasnou náhodou, že moje nejoblíbenější postava ze Star Treku pořádá chat zrovna na mé narozeniny, takže se vás musím na něco zeptat. Vždy jsem se zajímal o to, jak jste si užíval hraní sám proti sobě, když jste natáčeli epizodu Life Line, v níž jste si zahrál roli svého stvořitele. Jak se vám hrálo proti sobě, když jste vytvářel dva protipóly? GarrickM. Robert Picardo: Práce se mnou byla naprosto úžasná. Shledal jsem, že jsem žádoucí, plný energie, štědrý na duchu a plný svěžího dobrého humoru. Ačkoliv jsem měl tendence si sám o sobě se sebou povídat. Také tu byl sžíravý strach z toho, že sám sobě nebudu v hereckém výkonu stačit. Ale když bylo vše řečeno a natočeno, musel jsem sobě dát ty nejvyšší známky, a doporučil bych práci se mnou komukoliv (směje se). Vše nejlepší k vašim narozeninám a přeji vám, abyste jednoho dne měl také tak prospěšný čas sám se sebou. A nemyslím to v 'tom' slova smyslu. eMailbag: Ahoj, Roberte. Jen by mě zajímalo: vzpomenete si na váš nejkrásnější vánoční dárek, který jste jako dítě dostal? Draderman. Robert Picardo: Tak to bylo bezkonkurenčně moje první kolo. Na závěr bych chtěl všechny fanoušky Star Treku pozvat k návštěvě webu Planetary Society na Planetary.org, protože jsem členem týmu poradců a velkým podporovatelem jejich mise, která povzbuzuje pilotovaný výzkum vesmíru a hledáním mimozemské inteligence (jiné než mé). Správce: Děkuji vám mnohokrát za další zábavný chat. Robert Picardo: Přeji vám všem všechno nejlepší... Vydejte se odvážně... a pokud je to nutné, plešatě ("Go boldly… and, if necessary, baldly) ... Související link na komplet databázi epizod Voyageru naleznete např. zde. Redakce děkuje Darkknightovi |
| 16.7. | 54 Kai Opaka |
Camille Saviola, Kai Opaka z DS9, slaví své 54. narozeniny. Narodila se 16. července roku 1950 v Bronxu v New Yorku. |
| 15.7. | Chat se Scottem po trojce |
| Přepis květnového chatu se Scottem Bakulou (kapitánem Jonathanem Archerem z Enterprise) po dotočení třetí sezóny. V těchto dnech se začíná natáčet sezóna čtvrtá. Správce: Vítejte při našem chatu se Scottem Bakulou! Zrovna volá ze svého auta – zdržela ho bezpečnostní prohlídka na vjezdu do Paramountu! Scott Bakula: No, snad mě pustí... Už zvedli závoru. A teď už jedu na parkoviště… Teď mě zdraví hlídač, zrovna když parkuji… Vystupuji z auta a už jdu za vámi… eMailbag: Seriálu Enterprise se dostává značné podpory od SaveEnterprise.com a EnterpriseProject.org. Chtěl byste něco říci všem lidem, kteří vás v posledních několika měsících tak mohutně podporovali? SB: Odezva byla přímo neskutečná. Pomoc, kterou jsme dostali od SaveEnterprise, faxy, maily, dopisy… všechny věci, kterými lidi přispěli, pozitivní odezvy, které jsme mohli sledovat po celý rok na internetu nebo na USA Today, a také všechny povzbuzující zprávy, které se k nám dostaly v průběhu natáčení celé třetí sezóny, a to od našich fanoušků i z tisku, nám velmi pomohly a mají svůj podíl na existenci čtvrté sezóny. Skutečně nemohu dostatečně poděkovat všem, kteří nás tento rok podporovali. Správce: Nejčastěji kladená otázka na dnešním chatu zní: "Co říkáte na nový vysílací čas pro Enterprise?" SB: Lidé jsou z toho většinou velmi vzrušení. Myslím, že středeční večer se stal – co se konkurence týče – poněkud rušnější. Jako příklad mohu uvést poslední epizody reality show American Idol, to je hodně velký soupeř. Neřekl bych, že jsme ztráceli až tak velký počet diváků, ale přesun na páteční večer nás od American Idol oddělí. Takže naše studio je touto změnou z valné části nadšeno. Vzpomínám si, jak kdysi bylo v pátek večer Miami Vice jediným programem, který ten večer běžel, a vedlo se mu velmi dobře. A před tím po něm ani pes neštěknul. Naši fanoušci za námi půjdou kamkoliv, jsou velmi loajální a stali se velmi dobří v tom – jak dokázal program UPN - že na nás časem vždycky narazí. Takže vsázíme na to, že si nás většina páteční večer vždycky najde. A protože i pro UPN je pátek programovou premiérou, tak doufáme že z toho večera uděláme trhák. Jak pro nás, tak pro UPN. Správce: Kdy a jak jste zjistil, že Enterprise bude pokračovat svou čtvrtou sezónou? SB: Garry Hart ( President, Paramount Television Production ) mi zavolal, zrovna když jsem byl v New Yorku, a řekl mi, že o tom nesmím nikomu říct, což jsem dodržel. Ale vypadalo to na náš comeback. Ale protože se už v téhle brandži nějaký ten pátek pohybuji, pořád na nic nevsázím. Alespoň do čtvrtka ne. ( 20. května ) Správce: Další z častých otázek: Kolik konců jste točili v epizodě Zero Hour? SB: Nerad kazím iluze všem těm teoretikům, kteří vymýšleli ty krásné fámy, ale natáčeli jsme jenom jeden konec. Správce: Objevilo se také několik spekulací, že byste mohl v příští sezóně převzít také roli producenta. Jsou pravdivé? SB: Ne. Správce: Máte nějaké informace o tom, kdy bude vydána Enterprise na DVD? SB: Tak to nevím, o tom nemám ani ponětí. Myslím, že nejdřív dodělají Voyager. Takže určitě až po delší době. Musí přece dát lidem čas ušetřit zase nějaké peníze. Správce: Spousta lidí by ráda věděla, je-li něco pravdy na fámách, že by se v Enterprise mohl v jedné z vedlejších rolí objevit William Shatner (Kirk). Váš názor? SB: Byl bych moc rád, kdyby se tak stalo, ale nic o tom nevím. Sportsfan: Gratuluji k obnovení čtvrté sezóny Enterprise. Jen jsem se chtěl zeptat, kdy začne natáčení čtvrté sezóny a jestli byste nám nemohl alespoň naznačit další směr, kudy se bude mise ve čtvrté sezóně ubírat. Díky a pokračujte ve vaší skvělé práci! SB: Odhadujeme, že někdy v půlce července. Prostě a jednoduše zaostáváme o tři týdny za předpokládaným programem z minulého roku kvůli pozdnímu rozhodnutí o pokračování. Proto budeme také točit 22 epizod namísto klasických 26. RJ, Oregon: Když víte, že každému Star Treku trvalo zhruba tři sezóny, než se v TV pořádně rozjel, jak se těšíte na nadcházející čtvrtou sezónu? SB: No, všichni jsme na novou sezónu pěkně natěšení. Všichni cítíme, že seriál v uplynulém roce postoupil mílovými kroky na všech frontách. A také všichni víme, že tady zbyla ještě spousta práce. To je vzrušující. Nejsem si jistý, kam nás autoři zavedou. Zcela očividně jsme byli zanecháni v docela velkém očekávání. A stejně jako před druhou sezónou jsem velmi dychtivý dozvědět se, co se stane. Ale řekl bych, že to jsou oni sami také. TRAP: Dokonale jsem si užil super třetí sezónu a jak Archerovo ohnivé odhodlání vyhrálo nad většinou z Rady Xindů. Nechá TPTB kapitána Archera vypořádat se s některými z politováníhodných rozhodnutí, které musel učinit? Bylo by zajímavé sledovat Archera, jak se snaží vrátit se zpět do jeho kolejí dobré nálady. Uvidíme se příští sezónu na UPN! SB: Souhlasím, pro Archera to byla skvělá sezóna. A jako herec jsem musel dělat spoustu zajímavých a opatrných rozhodnutí o mnoha událostech, které se měly stát a myslím, že je přirozené, že člověk – když je donucen jít proti vlastnímu přesvědčení – se snaží vrátit zpět k původnímu stylu života. Přirovnal bych to k válečným veteránům – když vyjdou z války a snaží se začlenit zpět do společnosti, do svých rolí, které měli před tím, než šli do války. Takže pro mě je jeviště pro příští sezónu připraveno – připraveno pro další průzkum a objevování charakteru, a doufám, že bude zajímavé pro všechny. Správce: Vypadá to, že brzy na DVD vyjde i Quantum Leap? SB: První sezóna Quantum Leap, tedy pro přesnost prvních devět dílů, protože se jednalo pouze o polovinu sezóny, vyjde na DVD 8. června. A všichni jsme natočili několik rozhovorů pro bonusové DVD. Ty, které jsem již viděl nastříhané a připravené, vypadají velmi dobře. Ralph D.: Scotte, jako Archer v Enterprise jste skvělý. Opravdu se příští sezónu objevíte v seriálu Wayne Brady? SB: Od Ricka a Brannona (Bragy), když jsem se jich minulý rok ptal, jsem dostal odpověď: "Pokud se nám podaří prosadit další sezónu, dostaneme ho tam." Myslím, že jsou schopni pro něj napsat dobrou a barvitou postavu a la Frank Gorshin nebo tak někdo. Clint B.: Nyní, když třetí sezóna skončila, rád bych věděl jak jste se cítil ohledně natáčení příběhu, který se táhl celou sezónu. Co na tom bylo dobré a co špatné? Natáčíte také rád série epizod, které jsou vzájemně provázány dějovou linií, která může být opět někde zmíněna (ala The Next Generation)? Líbil jste se mi spolu s Deanem (Stockwellem) v Quantum Leap, když jsem vyrůstal, a teď jsem více než potěšen tím, že jste kapitánem první lodě Hvězdné flotily nesoucí jméno Enterprise. Přeji hodně štěstí vám i posádce. SB: Celosezónní zápletka mě ohromila. Měli jsme tak asi pět nebo šest samostatných epizod. Ale řekl bych, že to byla naléhavost a bezprostřednost, která se táhla celou sezónou, a ta se mi líbila. A příběhy jsou tak dobré, jak zvládne autor napsat – a já měl pocit, že naši autoři překonali sami sebe. Nesleduji seriál 24, ale z toho, co jsem o tom seriálu slyšel, jsme si svým způsobem tento rok udělali vlastní 24, a to velmi úspěšně. Stormie: Chtěl byste žít ve vesmíru Star Treku, ať už na lodi nebo mimo ni? SB: Ano, bezesporu by se mi strašně líbilo žít ve světě Star Treku. Banedir: Jsem fanouškem Enterprise od prvních epizod, ale každou minutu tohoto roku jsem přímo miloval, a za to vám velice děkuji. Můžete mi říci, co obnášelo natáčení scény výslechu v epizodě Azati Prime? Měl jsem opravdu starosti, protože to pro vás v žádném případě nemohlo být příjemné. Díky. SB: No, byly to dlouhé dva dny, o tom není pochyb. A bylo to velmi nepříjemné. Ale když pracujete s dobrými herci a materiál je také dobrý, můžete se bolestí prokousat. A Scott MacDonald (ještěroidský komandér Dolim) je skvělý herec a očividně také Randy Oglesby (Degra), a také všichni ti, s nimiž jsem strávil posledních pár epizod, Rick Worthy (Xindi-primát) nebo třeba Tucker Smallwood (Xindi-Humanoid), byli přímo fenomenální. A všichni jsme věděli, že točíme opravdu dobré snímky. Lisa: Díky za skvělou třetí sezónu! Pracoval jste také na jiných projektech, mimo Enterprise? Ještě jednou vám děkuji za to, že jste si udělal čas na chat s námi! SB: Ne, na ničem jiném jsem nepracoval. Mishti: Ahoj, Scotte! Gratuluji k posvěcení čtvrté sezóny! Myslím, že diváci by mohli slyšet Archera jak zpívá Portosovi – a mělo by to raději zůstat utajeno před posádkou. Co říkáte? Díky. SB: Myslím, že Archer zpívající Portosovi a Portos zpívající Archerovi není vůbec špatný nápad. On by mohl výt pro mě a já bych mohl výt pro něj. Sheila: Ahoj, doufám, že je vám fajn. Jsem z Anglie a ve chvíli, kdy se bude odehrávat tenhle chat, už pro mě bude kapku pozdě. Neplánujete náhodou navštívit Anglii? Nebo jste ji už někdy navštívil? Pokud ano, kterou část a líbila se vám? SB: Momentálně neplánuji navštívit Anglii, ale v minulosti jsem ji již několikrát navštívil a líbilo se mi všude. Byl jsem v Londýně a v Bath, s rodinou ve West Bromwich, myslím i v Oxfordu a po všech památkách v Londýně. Skoro se nemůžu dočkat, až se tam znovu vrátím. Doufám, že až tam příště přijedu, budu tam hrát i divadlo. Jak jsem byl již několikrát požádán. Sheila: Napíšete svůj životopis? (Zde je jedna nadějně doufající!) Nemám doma počítač a tohle posílám z práce, za což se asi dostanu do problémů, ale jestli se k vám můj dotaz dostane, bude to za to stát. Hodně štěstí při natáčení seriálů. I v Anglii vás máme rádi! SB: Doufám, že nenapíšu. Alcott1126: Když jsem vás slyšel mluvit o vašich dětech, měl jsem pocit, že jste jemný a citlivý táta. Jakou nejlepší radu založenou na vašich zkušenostech můžete dát dalším otcům? Díky. SB: Sežeňte si pomoc. Sežeňte jakoukoliv radu od kohokoliv můžete. Je to ta nejtěžší práce a nikdo z nás na ni není připraven. Z. Cochrane: Ahoj, Scotte! Jsem z Ruska a myslím, že by pro vás bylo zajímavé vědět, že i v Rusku je spousta fanoušků Scotta Bakuly a Enterprise. Až doposud jsme sledovali dobrodružství Enterprise, a mě by velmi zajímalo, jak Star Trek a Enterprise ovlivnily váš život. Navštívil byste někdy rád Rusko? Děkuji vám. PS: Promiňte, že je to tak dlouhé. SB: Za prvé: ano, rád bych navštívil Rusko. Vlastně moje práce na Enterprise mi do mého života vnesla velké uvědomění ohledně budoucnosti a ohledně budoucnosti naši země ve vesmíru a o tom, jak se budeme nadále šířit z této planety. A potom to také přivádí vaši pozornost ke všem problémům, které tady na Zemi máme. Stephanie from Paris: Chci Scottovi poděkovat za tento nový chat. Jsem z Paříže a zde jsme teprve na konci první sezóny. Ráda bych věděla, jestli Scott uvažuje o návštěvě Francie, například na festival do Cannes. Je zde spousta francouzských fanoušků, kteří by ho tam přivítali! Díky moc za Scottovu laskavost ke svým fanouškům, je nejlepší! SB: Já už vlastně v Paříži byl, na jaře 1993. Bylo to báječné. Později jsem Paříž navštívil u příležitosti oslav 40. narozenin mé manželky a doufám, že se tam brzy vrátíme. Slyšel jsem totiž, že ve Francii si Star Trek vede špatně. A všem lidem, co znám, jsem říkal, že tomu nevěřím a že Enterprise by to měla všechno změnit. Otázka: Ahoj, mé jméno je Jerrel a chtěl jsem vám jen říci Děkuji – když jste hrál v Quantum Leap, zobrazil jste Jimmyho, osobu s Downovým syndromem, stejně jako tělesně postiženého veterináře. Podle mě jste opravdu diváka vcítil do hrané osoby, a ten tak mohl pochopit situace, kterými my tělesně postižení musíme dnes a denně procházet. Byl jste součástí hlasu, který zastupoval tělesně postižené tím, že tyto postavy hrál, a za to jsem vám chtěl poděkovat. Děkuji vám za vaši práci a za to, že jste součást Hlasu. Také bych chtěl říct, že mám rád Enterprise a jsem členem SaveEnterprise.com SB: Děkují vám za to, že nás sledujete a že jste přispěl svou otázkou do tohoto chatu. Jsem velmi hrdý na mnoho problémů, s nimiž jsme se v Quantum Leap vypořádali a jsem také hrdý na to, že jsem znovu součástí seriálu, který znovu reaguje na podobné problémy. jr: Přímo zbožňuji Enterprise a doufám, že uvidíme mnohem více epizod, v nichž budete cestovat časem. Doufám, že v některé z nich uvidíme budoucí paní Archerovou. SB: Nic nevím o budoucí paní Archerové. Pokud narážíte na zápletku epizody E2, pak si zajisté vzpomínáte, že na konci této epizody, v závislosti na tom jak si tento konec vyložíte, nemusí budoucí paní Archerová existovat. Bylo mi řečeno, že se budeme muset vypořádat s několika cestami časem, které nebyly vyřešeny v době, kdy jsme vstoupili do Delfské oblasti. Ale nic neslibuji najisto. Otázka: Co si myslíte o vodním pólu? Protože ho hraji na střední škole, tak bych řekl že je super, že ho vaše postava taky hraje. Uvidíme někdy kapitána Archera přímo ve hře? Nebo alespoň vás, jak zase házíte míčem o stěnu? SB: Vodní pólo přímo miluji a vím, jak je to obtížná hra. Také jsem ho hrával, když jsem byl mladší. A myslím, že čtvrtá sezóna by byla příhodnou dobou, kdy nás všechny dostat do plavek. A Porthosovi můžeme dát ty malá nafukovací křidélka pro děti. Simon c: Je Scott Bakula vaše skutečné jméno nebo je to jenom jedno z těch opravdu cool jmen, které si herci vymýšlejí? SB: Mé skutečné jméno je Denny Crane (to je jméno postavy Williama Shatnera z nového díla The Practise. Samozřejmě si dělal legraci.) Designationlocutus: Ve Star Treku je mnohokrát na pozadí zápletek a příběhů a jednotlivých epizod rozebírána aktuální událost či otázka. Jaké je, dle vašeho názoru, poselství, které poslední sezóna Star Trek: Enterprise oznamuje světu, v němž žijeme? SB: Seriál se již zaobíral mnoha otázkami, historickými i aktuálními, ohledně naší planety. Řekl bych, že velká zpráva dnešního roku má co dělat s odplatou, pomstou, nedorozuměním, chamtivostí a s potřebou rasy vládnout a vytvářet pro sebe bezpečné místo k životu. Pokud to někomu zní povědomě, anebo vám to připomíná některou z nedávných událostí, nebudu se o tom s vámi přít. Jen řeknu, že mnoho lidí cítilo na začátku třetí sezóny, že budeme nuceni k protiútokům a že budeme muset být ničiví, a to bylo určitě znamení věcí příštích. A to vlastně není v souladu s původní Roddenberryho vizí ani v souladu s žádnou filosofií Star Treku. Otázka: Co jste si myslel o Archerově činech v epizodě Damage? Myslíte, že účel světí prostředky? Co byste v jeho situaci dělal vy? SB: Myslím že to byla velmi komplikovaná epizoda a řekl bych, že každá epizoda nebo televize, která je schopná rozhýbat takové emocionální a kontroverzní reakce je dobrou televizí. Nemohu dost dobře říci, co bych na jeho místě udělal já, protože myslím, že nelze takovéto otázky zodpovědět jen hypoteticky. Musíte tam skutečně být, musíte v oné realitě a v onom momentu skutečně žít a jedině tehdy budete schopni nahlédnout do svého srdce a budete schopni učinit taková rozhodnutí. Ale řekl bych, že Archer měl tehdy na výběr. Shaka1000109: Líbila se vám spolupráce s Casey Biggsem? SB: Ano, rád jsem s ním spolupracoval. Bylo to pro mě a pro Archera nepříjemná epizoda a bylo to o protivnosti a ochlazování vztahů na scéně a to někdy dokáže ovlivnit vaše vztahy mimo kameru. Ale Casey je očividně profesionál, který se tu pohyboval i dříve, a odvedl skvělou práci. Set-in-japan: Archer často dostává naléhavá volání uprostřed noci. Je to jen výmluva, abyste si mohl svléknout tričko? SB: Už dříve mi bylo sděleno, že den a noc nemají ve vesmíru příliš velký smysl. Jednoduše jste buď ve službě nebo mimo ni a v tomto roce jsem vlastně skoro nikdy nebyl mimo službu. Ale autoři nikdy nevybočují ze svých zajetých kolejí co se svlékání mého trička týče. S výjimkou Phyllise (Stronga ). Otázka: Scotte, když se nyní Jolene tak vesele směje, nerozesmívá občas i vás? SB: Jolene nás rozesmívá mnoha zvláštními věcmi, a její smích je vlastně jednou z nich. Ale asi si na scéně dopřáváme až příliš mnoho zábavy, což poněkud kazí náladu našim producentům. ToolPackinMama: Scotte, máte nějaký skutečný vztah k Portosovi? SB: Ne, Portos je profesionální, dobře vycvičený pes, který, zatímco je velmi přátelský na scéně, mimo ni se raději drží se smečkou ostatních psů v dodávce. PhotonDorito: Unaví vás někdy natáčení seriálů a filmů, nebo je to pokaždé nové a zábavné? SB: Jsou časy, kdy jste na scéně například 18 hodin, kdy vám každý připadá poněkud rozostřený a vy se divíte, co tam ti dotyční dělají, ale většinu času se ohromě bavíme, a když pracujete tak dlouho jako my, tak vám to pomůže v tom, že vám čas ubíhá rychleji. Cochran: Jako první kapitán hvězdné lodi pokřtěné Enterprise: nemáte pocit, že je nejvyšší čas, aby Archer udal všem příklad a našel si konečně nějaký objekt milostného zájmu? SB: Nemyslím, že to pro mě bude kdy možné. Neřekl bych, že bude kdy dostatek času a epizod, v nichž bychom našli dostatečný počet objektů milostného zájmu, abychom aspoň vyrovnali základy položené kapitánem Jamesem T. Kirkem. A navíc – musíme přece některé z těch koček nechat na pokoji, aby je pak mohl najít, ne? BWMKappaSig: Jaká byla vaše reakce na smrt majora Hayese? SB: Byl jsem pořádně překvapen, už jak jsem si přečetl scénář. Ale řekl bych, že pro nás odvedl kus skvělé práce v průběhu celé sezóny, a že jednotka MACO posloužila dobrému účelu a vypadala hrdinsky a čestně, a že taky přineslo mnohé postavě Malcolma Reeda. Bude nám chybět, ale pro seriál to bylo velmi úderné. A realistické. SB: Takže všichni na západním pobřeží – už to zabalte, jděte se podívat na seriál a popovídáme si některý podzimní pátek. Někdy v září. Všem vám velice děkuji za všechnu podporu! Já se vrátím! Podepsán Guvernér státu Kalifornie. Správce: Scotte, ještě jednou mockrát děkujeme za bezvadný chat. A vám všem díky za bezvadné otázky! Redakce děkuje Darkknightovi |