Enterprise

starší»  více starší»» 

11.8. Enterprise na AXN pokračuje
  Již od 5. září (pokud nedojde k nějaké programové změně) se na kabelovém kanálu AXN objeví druhá sezóna seriálu Star Trek: Enterprise s českým dabingem. K rozhodnutí došlo z pohledu výrobních termínů poměrně velmi pozdě a tak je času na výrobu českého znění jen velmi málo.

Informoval o tom server warp.cz, který se na tvorbě dabingu také podílí. Pokud bude i dobrá sledovanost je možné, že AXN odvysílá seriál celý.

Warp.cz22.6. Keating: Scott mě ovlivnil
  Přestože nebyl Dominic Keating (Malcolm Reed) překvapen zprávami o zrušení série "Star Trek: Enterprise", přesto jej tento fakt hluboce zasáhl.

"Musím se přiznat, že několikrát té noci se mi do očí hrnuli slzy. Ten pátek, kdy jsme ukočnili natáčení, to opravdu tlo do živéhu u každého z nás," řekl Keatin v rozhovoru pro TV Zone. "Natáčeli jsme scénu v hangáru raketoplánů ... kde jsem byl já, Scott, John Billingsley, Linda Park a Anthony Montgomery. Vzpomínám si, jak jsem sledoval Scottovu práci a jeho názory, 'Scotte, ani nemohu říci jak ohromné tyto čtyři roky pro mě byly. Díky tobě jsem se toho o této práci mnoho naučil, ale ne jen o samotném herectví, ale také o tom jak být lidský.'"

Keating řekl, že přestože předpokládal zrušení série, protože ostatně ve všech klíčilo podezření, že by k tomu mohlo dojít, přesto jej to nakonec silně zasáhlo, protože podle něj zrovna v té době "série nalezla v poslední sezóně svůj správný směr." Zatím co během první poloviny čtvrté sezóny nebyl příliš vidět, "pozornost se na mou postavu Malcolma začala více upírat od dílu 'Observer Effect', ve kterém jeho tělo převezme cizí forma života. Byly tam i nějaké legrační scény. " Přiznal, že si také velmi užil klingonský dvoudíl, který odhalil Reedovu tajemnou minulost a jeho spojení s tajnými vojenskými operacemi Sekce 31. "Malcolm zde figuroval jako člen skupiny, jenž měla ve znaku lebku se zkříženými hnáty (copak to připomíná), a ke které se připojil před mnoha lety. Nyní ho tato skupina vydírala, aby pro ni dělal "špinavou" práci."

Děj se Sekcí 31 se prolínal několika epizodami série a Keating se vždy těšil na spolupráci s Ericem Pierpointem, který si jako hostující hvězda zahrál postavu Harrise. "My dva jsme se k sobě opravdu hodili a společně jsme si užili mnoho zábavných chvil," poznamenal Keating. Postava Harrise je právě tím, kdo se snaží zneužít Reeda, díky jeho předchozímu spojení s tajnou skupinou Sekce 31.

Keating dále uvedl, že přestože lituje, že už nadále nebude pracovat na sérii "Star Trek: Enterprise", řekl, že na ni nikdy nezapomene. Vzpomněl si přitom také na své působení v sitcomu "Desmonds", který taktéž už nebyl prodloužen a byl stejně "zničen" jako tomu bylo u "Enterprise". "Navštívil jsem své přátele v Kalifornii, abych se podíval, jak se jim vede. Miluji Jižní Kalifornii... zde to byl úplně jiný styl hraní, ale to bylo už před čtyřmi lety. Série "Enterprise" byla pro mne skutečným osudovým štěstím a moc mi pomohla."

DominicKeating.com