Interviews

Interview s Bakulou

Scott Bakula se nedávno zúčastnil chatu na StarTrek.com, kde odpovídal na otázky fanoušků. Prozradil, že bude brzy odhalen motiv Xindů. "Řekl bych, že velmi brzy bude zodpovězena spousta otázek o Xindech a jejich záměrech." Xindský příběh sám o sobě nemusí být dokončen, "ale naše návštěva Delfské oblasti zřejmě skončí s koncem sezóny". Ačkoliv samotný konflikt s Xindy by mohl být zažehnán, Bakula si nedokáže představit, že by postavy na tyto zážitky jen tak zapomněly. "Myslím, že nás to navždy změnilo," řekl. "Takže návrat zpět bude obtížný, a osobně si nemyslím, že budeme stejní. Což nás opět přivede na nová místa a budeme se chovat jiným způsobem než dřív."

Na řadě by měla být otázka Federace a Bakula poznamenal, že by se o tom někdy v budoucnosti seriálu mohlo mluvit. "Zmínky o Federaci se objeví, je tam opět Daniels, který o ní mluví. Nevím, jestli se toho tématu dotkneme ještě tuto sezónu, ale vypadá to, že se něco chystá."

Když jeden fanoušek chválil Bakulův herecký výkon v této sezóně, on odpověděl: "Díky za vaši podporu. Čeká nás ještě hodně práce, točíme teď pět epizod za sebou. V březnu máme volno a pak zbývají všechny epizody až do konce sezóny. Skutečně všichni velmi tvrdě pracujeme, abychom vytvořili skutečně dobrý produkt, na který můžeme být hrdí."

Bakula také něco prozradil z nadcházejících epizod. Mluvil o epizodě "E2" (resp "E?" nebo "E-Squared"), která se má právě natáčet. Píše ji Mike Sussman a režíruje Roxann Dawson (B'Elanna). "Když o tom názvu chvíli přemýšlíte, prozradí vám to z vlastního příběhu celkem dost. Ale je to velmi dobrá epizoda podobně jako Twilight nebo Similitude. Klasická sci-fi a treková epizoda."

Dále žertoval, že v epizodě "Doctor's Orders" se Archerův pes Porthos objeví před kamerou častěji než samotný Archer. "V té epizodě je opravdu hodně v záběru."

Další z fanoušků se ho zeptal, jak reagoval na hýbající se tykadla Andorianů. Bakula řekl, že se tomu musel smát, ale že při vlastním natáčení ho to trochu irituje. "Všechny ty strojky dělají celou dobu pěkný randál, takže musíme občas upravit dialogy." Ale podle něj jsou tykadla velmi dobře využita, zejména v nové epizodě "Proving Ground". "Miluju uvodní sekvenci, kde mi tykadla jakoby trčí z hlavy, protože za mnou stojí Jeffrey (Shran)," komentoval to Bakula. "Byl to nápad režiséra Davida Livingstona. Loutkáři odvádějí skvělou práci, a rozhodně do toho dávají svoji vlastní osobnost. Tykadla reagují jako by to byl další herec a dělají legrační věci."

Na závěr si Archer ještě zavtipkoval. Na otázku s kým se mu nejvíce líbilo v dekontaminační komoře, Bakula odpověděl, že s Porthosem a hned potom s Phloxem. Když ho jeden z fanoušků upozornil, že vysílání má u nich poruchy. Archer odpověděl, že Delfská oblast je velmi velmi daleko a tak se přenos z Enterprise někdy trochu poškodí. Asi byl zasažen subprostorový vysílač a tentokrát to nebyli Sulibani.

Celý rozhovor najdete na StarTrek.com.