Interviews

Interview s D.C.Fontana

Scénáristka D.C.Fontana nedávno poskytla rozhovor, kde mluvila i o animované sérii Star Treku, na které se podílela.
"Nápad na kreslený seriál se mi líbil, protože toho můžete udělat mnohem víc, než v hraném seriálu a myslím, že stejný pocit měli i ostatní ze štábu. Oslovili jsme herce a byli tím doslova nadšeni. Byla to příležitost, jak pracovat dál a nestresovat se problémy, které vznikají při natáčení."

Podařilo se jí dokonce pro seriál sehnat několik dřívějších Star Trekových scénáristů. Vše bylo zkomplikováno stávkou "Autorské asociace" v roce 1973. "Žádný ze scénáristů nemohl psát pro hraný film, ale mohli psát pro animované filmy. A tak každý z nich mohl napsat jednu epizodu. Byla to jediná zákonná cesta, jak mohli tito scénáristi na seriálu pracovat."

Ačkoliv byla animovaná série zamýšlena jako sobotní dopolední program pro děti, Fontana odmítla snížit kvalitu epizod. "Nemohli jsme být tak intelektuální, protože jsme věděli, že se na to budou dívat hlavně děti. Ale snažili jsme se tvořit Star Trek a to jak s morálním ponaučením, tak s myšlenkou. Měli jsme na to ale jen 20 minut a tak jsme se museli učit, jak to do tak krátké doby vše vměstnat."

"Naše příběhy nebyly jednoduché, byly naopak velmi komplexní. Měly mnohem víc podpříběhů, než jakýkoliv jiný kreslený seriál, protože my jsme nedělali kreslený seriál, dělali jsme Star Trek. A tak, když se na ty epizody teď zpětně podíváte, uvídíte v těch 22 minutách spoustu příběhů."

Na otázku, zda si myslí, že by podobný seriál mohl vzniknout i dnes odpověděla, že je to možné. "Mohlo by být zajímavé vidět v jednom seriálu Novou generaci, DS9 i Voyager, protože se odehrávají ve stejném období a zapadají do sebe. Mohlo by to být dobré, kdyby se našel někdo, kdo by se toho chopil."

Kompletní interview najdete na StarTrek.com - zde.

Thanks to StarTrek.COM