Interviews

Rozhovor s Jeffrey Combsem (část 2.)

Na StarTrek.com můžete najít video interview s Jeffrey Combsem, který si ve Star Treku zahrál několik postav z nichž nejznámější jsou Vorta Weyoun, Fereng Brunt a Andorian Shran. Toto je volný přepis druhé poloviny Interview...

Hrál jste někdy dva různé mimozemské druhy v jedné epizodě?
Ano. Bylo v předposlední epizodě DS9. Hrál jsem tam Brunta i Weyouna. Chtěl jsem, abychom natočili scénu, kdy tyto dvě postavy projdou kolem sebe. Bezeslov se na sebe otočí s pohledem: "Neznáme se?" Ale nakonec to bylo technicky příliš náročné. Musíte mít dvojníky a strávíte spoustu hodin v maskérně. Ale v té epizodě je přece jen pár střihů, kdy jsem v obraze já a pak hned zase já, jen jako úplně jiná postava.

Líbí se vám hrát více postav?
Pro mě je to přímo dar. Před tím jsem hrál na divadle, a to znamená různorodost. Každý den hrajete někoho jiného. A tohle je nejvíc jak se k tomu dá ve filmu nebo v televizi přiblížit. Vždycky když mě žádali, jestli bych opět nehrál v DS9, tak jsem se s gustem mohl zeptat: "A jakou roli?" A ten na druhém konci drátu odpověděl, že to zjistí a zavolá. Život je skvělý.

Jakým způsobem se snažíte hrát Andoriana Shrana?
Samozřejmě znal jsem Andoriany z Původné série, protože jsem její velký fanoušek. Ale tenkrát to byli mnohem větší diplomati. A vprvním scénáři, pro epizodu "The Andorian Incident", který jsem dostal, to byli spíš takoví rebelové, drsní válečníci. Tak jsem se spíše nechal inspirovat. Jsou dost odlišní, ale v Původní sérii o nich nebylo mnoho epizod. Už ty masky byly zásadní změnou, teď jsou úplně úžasné. Jsou skutečnější.

Jak fungují tykadla Andorianů?
Měl jsem vlastního loutkáře. Jmenuje se Paul Elliot. Celý ten aparát navrhnul a úzce jsme spolupracovali. Mluvili jsme o to, jak by to melo vypadat, kdyz řeknu tohle nebo tamto. Jak ukázat změnu nálady. Takže jsme spolu zmapovali, co znamenají tykadla dopředu, dozadu nebo k sobě. Je to skvělý člověk a věřím mu. Po většinu času vůbec netuším, co se to nade mnou děje. Slyším jen pár zvuků, ale jinak o nich vůbec nevím. Myslím na něco zcela jiného. Jsou sice umělá, ale natolik odráží to co dělám a jak se chovám, že někdy se řídím podle nich. Slyším, že se pohnuly a pomáhají mi. Tykadla dopředu znamenájí zvědavost nebo snažit se odhalit podvod. A protože jsme velmi nedůvěřiví emzáci mají být fyzickým znázorněním této nedůvěry. Takže dopředu znamená, že nevím jestli ti skutečně můžu věřit. Tykadla dozadu zase znamenají, že se nám něco nelíbí. Malinko ja u psa, když má stažený ocas.