Archiv TrekDNES - březen 2000

Archiv TrekDNES - březen 2000

1.3.2000 Výsledky Vtipu týdne 21.2-27.2
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je slwat


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1.Zkazila jsi, cos mohla, tak teď aspoň nekoukej jak půl prdele z křoví.(Autor: Weyoun)
2.Samozřejmě, že tě ještě miluju! Ale řídit už tě nikdy nenechám!!! (Autor: Alka)
3.A spravuj!! Jak to uvidí táta tak ti nařeže. (Autor: Liebmachr)
4.Deanno, jsi si jistá, že jsme nesjeli z cesty? (Autor: Pat)

Thanks to Sev Trek

1.3.2000 Vtip týdne 28.2-5.3.
 

Thanks to Sev Trek

1.3.2000 Novinky ze SAT1
  Redakce Vám přináší několik novinek ohledně vysílaní StarTreku na německé stanici SAT1, která je známá svým "nepřetržitým" vysílaním StarTreku.
  • Výhledově od dubna bude SAT1 vysílat 5. sérii Voyageru. Tuto sérii ČT již uváděla.
  • Chcete se něco zeptat kolem StarTreku. V Německu to není problém. Na německém čísle 0137/ 48 48 48 od 18.00 do 22.00 sedí odborník na StarTrek a rád vám zodpoví jakékoliv vaše otázky. Teda asi jenom německy. O tom se nám může tady v Čechách asi jenom zdát.
  • SAT1 opět neuvede epizodu TOS:"Patters Of Force", která je známa svojí fašistickou tématikou.

SAT1

1.3.2000 Update na serveru Synopse StarTreku
  Synopse nikdy nespí. A tak do nového měsíce přicházejí s dvěma dalšími synopsemi. První je od Willa Rikera. Je to mega synopse k epizodě VOY:"Bliss". No a pak tu máme opět jeden bonbónek pro TOSkaře: TOS:"Let That Be Your Last Battlefield", kterou napsal stalý pisatel a kolega Anry.
Hezké počteníčko.

Synopse StarTreku

2.3.2000 Microsoft Trek: Nová Generace
  Velice povedený článek Microsoft Trek: Nová generace, najedete na Wewerčině stránčičce. Přeji příjemnou zábavu.

Díky Wewerce a za opětovné uporornění JakuboviV

2.3.2000 Chase Masterson se pokusila o sebevraždu
  Chase Masterson známá ze seriálu Deep Space Nine jako Bajoranská Dabo-dívka Leeta se pokusila při konferenci v Austrálii o sebevraždu!!!
Podrobnější informace si můžete přečíst zde.

Section 31

3.3.2000 Nový patch na Starfleet Academy
  Zde si můžete stáhnou patch ke hře Starfleet Academy. Pro ty co už mají nainstalovaný předcházející patch to bude asi 1.4 MB soubor, pro ty co ještě žádny patch nemají to bude 4.5 MB macek. Nicméně doufám, že se vám to vylepší zážitek ze hry.

Trektoday

3.3.2000 Update na Startrek.CZ
  Na StarTrek.CZ byla oficiálně otevřena nová sekce Veřejný sektor, která vznikla spojením sekcí Kluby a konference, Lidová tvořivost, Star Trek v tisku a Lidé a Star Trek, tedy sekcí, které na hlavní stránce víceméně jen zabíraly místo, ale nebylo je jinam kam dát. Aby se zjednodušilo čtení, načítá se většina textů do jednoho html dokumentu, odkud lze velice rychle dosáhnout na všechny ostatní texty v sekci. Snad vám bude toto nové uspořádání k užitku.

StarTrek.CZ

3.3.2000 Kytarista ve Voyageru
  Kytarista skupiny "Rage Against The Machine" Tom Morello si zahraje v epizodě VOY:"Good Shepherd".
A o čem epizoda bude? Janeway doprovází tři problémové členy posádky na krátké misi mimo Voyager, aby je lépe poznala jejich osobnosti. Ale nenadálý útok ohrozí jejich životy a přinutí je všechny čtyři pracovat v plné souhře, aby se zachránili.

Section 31

3.3.2000 Klingon Academy review
  Komentář k demu Klingon Academy si můžete přečíst zde.

Section 31

4.3.2000 Téma nového seriálu konečně odhaleno?
  Star Trek: Seriál V (zatím nepojmenován)

Poté co 'Kroužek expertů' Federace předpoví, že válku s Dominionem Federace nevyhraje, rozběhne několik ambiciózních projektů jak změnit průběh války k lepšímu.
Jeden z nich je eufemisticky přezdíván 'Konečné řešení'. Jeho náplní je projekt na asimilaci Jem'Hadarů vyléčením jejich závislosti na Ketracelu použitím borgské technologie.
Zatímco jsou navrhovány podrobnosti, Voyager vysíla Doctora na Prometheus (epizoda: Message In A Bottle) do Alfa kvadrantu. Na Prometheu se uloží přesná kopie Doctorova programu.
Doktorovy velké zkušenosti s borgskou biotechnologíí, přilákají pozornost operátora Sekce 31. Koho jiného než Sloana (ještě před tím než zemřel v posledních epizodách DS9), který získá Doctorův program a přinutí Doctora pracovat na projektu 'Konečném řešení'.
Výsledkem je útočný oddíl Federace, který operuje jako borgské společenstvo. Jsou těžce vyzbrojeni a schopni, k doplnění svých zdrojů, asimilovat lidi, technologie a lodě. Team má schopnost jednat jako společenstvo v 'bitevní módu', a také své spojení mezi sebou 'vypnout' a jednat jako jedinci. (Něco podobného jako v epizodě Unity)
Skupina obstála v první zkoušce a úspěšně unesli a asimilovali Jem'Hadarského vojáka. Sloan mezitím umírá na DS9. A protože o tomto projektu kromě Sloana vědělo, už jen velmi velmi málo lidí, a protože válka s Dominionem vzala tak nepředvídatelně rychlý konec, začne Sekce 31, likvidovat některé své kontroverznější projekty.
Jednotka se ale o rozsudku smrti dozví a začne se připravovat k útěku. Jem'Hadarský vězeň, který již netrpí závislostí na droze, velmi dobře chápe, že se nemůže vrátit k Dominionu a tak nemá jinou možnost než jít s nimi, stejně jako Doctorův holoprogram. Podaří se jim asimilovat jednu loď Federace a na ní uprchnou.
Pronásledované skupině se podaří dostat až do borgského prostoru a tam asimilovat borgskou kouli, díky které mohou velmi jednoduše cestovat v čase.
Seriál by měl být o této skupině super vojáků, kteří pátrají po novém bezpečném domově. Cestují do různých končin i časů vesmíru Star Treku. (to dává možnost prozkoumání rané Federace a Kirk/Spockovy příběhy na Akademii Hvězdné flotily). Kdekoli se ale objeví, jsou považováni za hrozbu a jsou vypuzeni. Ale pořád pro ostatní zůstávají vojáky Federace, ať už jsou jakkoliv nevítaní.
Hlavní téma seriálu je rasové soužití. Podobnost s vyhnáním Židů, jejich pokusu založit nový domov a nalézt tam bezpečí. Seriál by měl být více akční asi jako poslední serie DS9.

Agent 003

Komentář:
Jen pro případ, že by to někdo bral vážně .... tak tohle celé byl jen vtip, a není v tom ani slovo pravdy ... i když čas ukáže:)
Zatím je to nezdařilejší námět jaký jsem viděl:)

Anry The One

5.3.2000 Seven of Nine na TV NOVA
  Pro ty co mají rádi Seven of Nine, tak bych chtěl připomenou, že hrála Alex Barnesovou v seriálu SENTINEL (ochránce) vysíláno 5.3.2000 v 18:45 a pro ty co to zameškali je ještě možnost uvidět ji 12.3.2000 zase ve stejnou dobu.

Unknow Michal

5.3.2000 Update Jennifer Lien Page
  Redakce uveřejňuje následující oznámení webmastera Jennifer Lien Page:
Stránka prošla radikálními změnami. Změnil se LCARS Interface a celkové navigační ovládání. Byla zavedena nová společná podpora pro rozlišení nad 800x600 (včetně) v aplikaci Internet Explorer 4.0 a výše. Do datábaze přibylo 154 fotek z prvních 16 dílu Voyageru.

Dále byly zavedeny nové adresy, které se Vám jistě budou lépe pamatovat:

http://kes.startrek.cz
http://ocampa.startrek.cz
http://jenniferlien.startrek.cz

Jennifer Lien Page

6.3.2000 Update na Visualu
  Na servru jakub.visual.cz se objevilo asi 50 obrázků z episody ST:TOS Episode 10 - What Are Little Grils Made Of?
A první obrázky z dalších ST:TOS disků 5 až 8.

StarTrek Czech Real Video Base

6.3.2000 AL-BATANI update, pozdě ale přece
  Byla otevřena sekce Knihy, ve které naleznete stručné popisy (později snad i recenze) různých publikací žánru SCI-FI. Dále přibyly dvě klasické povídky z dílny Jamese Blishe Trable s Tribbly a Vesmírné sémě.
Do sekce TNG byla přidána podsekce, výstižně nazvaná, Chyby v dabingu. Najdete zde vysloveně hrubé chyby, kterých se dopustili překladatelé a které se snažíme uvést na pravou míru. Postupem času budou přibývat nové seriály

AL-BATANI

6.3.2000 Další návrh na nový seriál?
  Další návrh na nový seriál podle Hypospray najdete na této stránce. Rozvrhla seriál na celých sedm sezón dopředu, aby zřejmě autoři neměli problémy s vymýšlením nových zápletek.

Hypospray

8.3.2000 10000. návštěvník TrekDNES
  Redakce serveru TrekDNES by Vám s radostí oznámila, že včera stránky navštívil 10000. návštěvník (Kdo to je nevíme a pátrat po něm nebudeme). Redakce má z toho pochopitelně radost, bude se i nadále snažit o co nejkvalitnější práci. Děkujeme Vám a doufáme, že se Vám stránky budou i nadále libit.
BTW: Připravuje se lehčí update.

8.3.2000 James Colicos včera zemřel
  James Colicos, který stvárnil postavu Kora v TOSu i v DS9 včera zemřel ve věku 71 let po sérii několika infarktů. Něco bližšího se můžete přečíst zde.

Section 31

9.3.2000 Sraz SFK Badlands!
  Sraz SFK Badlands zve všechny příznivce Star Treku na setkání, které se bude konat 18. března 2000 v Brně

. Od 12 hodin bude přístupná klubovna, oficiální zahájení je ve 12,30 - doba trvání dle vašeho zájmu, nejdéle do 18 hodin.
Co vás čeká a nemine při návštěvě naší holopaluby!

  • Další pokračování knižní přílohy (teď už se konečně dozvíte jak to dopadne)
  • nové číslo časopisu Warp 10
  • promítání dvou epizod z Deep Space Nine - opět s našim skvělým simultánním dabingem
  • Přednáška na přísně utajené téma
  • Snad si i tentokrát u nás otevře malý stánek Robert z Arakisu a bude možné dokoupit chybějící knihy a karty (hrací i sběratelské)
  • Taky se na vás chystá (opět pro velký úspěch) malý test znalostí

Do svého navigačního počítače si vložte tyto koordináty:
Setkání se uskuteční v klubovně TJ Tesla na Halasově náměstí v městské čtvrti Lesná. Pro ty, kteří nehodlají použít k transportu svůj runnabout, bude cesta následující. Od autobusového (vyjděte na nadchod a zahněte doprava, zastávka je až za smyčkou) i vlakového (od nádražní budovy doprava a před viaduktem objevíte zastávku) nádraží jede tramvaj č.9 směr Lesná. Vystoupíte asi 11 zastávku. Po vystoupení spatříte na vyvýšenině před sebou samostatně stojící budovu s plaveckým bazénem. Vstup je ze zadní části a bude buď označen, nebo tam bude stát hlídka.

Příspěvek na pronájem místnosti by neměl překročit 30,- Kč na jednu osobu.

Live long and prosper!

Kontakt:

Patricie Částková, Merhautova 103, Brno 613 00

E-mail: Castkova hotmail.com

Tel.: 41243795

10.3.2000 Sceenshotty k StarTrek New Worlds
  S Trekovýmí hrami se roztrl asi pytel. Ne oficiální stránce ke hře StarTrek New Worlds můžete najít screenshoty k této hře. Zde je přímý link.

Section 31

10.3.2000 Výsledky Vtipu týdne 28.2-5.3
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Blizz


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1.Ne, neměl!(Autor: Solphus)
2.Sním, či bdím, je to sen. Stejné ráno stejný den, ale teď už jinde jsme, je to jiná vesnice. (Autor: Adam)
3.To neřeš. (Autor: Weyoun)
4.Slizko říkal, že když budu pořád krčit čelo, tak mě převelí k Žab Kuku Plesh-hardovi (Autor: Tuvok1)

Thanks to Sev Trek

10.3.2000 Vtip týdne 11.3. - 18.3.
 

Thanks to Sev Trek

11.3.2000 Další informace o season finale
  Šestou sezónu pravděpodobně uzavře borgská dvojepisoda, která bude zřejmě pokračovat v sedmé sezóně. Episoda by měla být třetí částí borgské trilogie: "Scorpion, Dark Frontier". Episoda by měla být o masivním hnutí odporu uvnitř borgského společenstva, které by ho jednou pro vždy mohlo rozdělit, a v kterém je zapojena i Seven. Možná konečně zažije i opravdovou romanci. Pravděpodobně se vrátí Borgská královna.

Section 31

11.3.2000 Nová epizoda
  V této epizodě bude Tuvok cestovat v čase a pravděpodobně zavítáme na Zemi.

Section 31

11.3.2000 Interview s německou dabérkou Janeway
  Dne 10.3. poskytla německá dabérka Gerne Honeck, která mluví Kathryn Janeway, exklusivní rozhovor německému SF-Radiu. Celý rozhovor v němčině najdete na této stránce a na domovské stránce SF-RADIA si lze poslechnout zvukový záznam. Zde najdete vybrané otázky a odpovědi z interview. (je jen shodou náhod, že to jsou zrovna ty co na ně stačila znalost němčiny redaktora TrekDNES). Otázky kladl Sebastian Lorenz:

Lorenz: Upravujete si někdy dialogy během natáčení?
Honeck: Ne, to nikdy nedělám. Myslím, že je to velmi dobře přeloženo.
Lorenz: Jak dlouho trvá nadabování jedné epizody?
Honeck: Dva, dva a půl dne.
Lorenz: Díváte se na epizody předem?
Honeck: Nene, to nedělám. Informuji o příběhu a obecně o každé epizodě, kterou budeme právě dabovat, takže vím zhruba o co jde.
Lorenz: Existují dialogy, které vám dělají potíže nebo jaký druh dialogů se vám líbí? Ty emociální a nebo ty ve kterých kapitán Janeway demostruje své kapitánství?
Honeck: Ne, žádné dialogy mi nedělají potíže, i když vlastně právě rozkazy nemám moc ráda.
Lorenz: Ne?
Honeck: Ne, stále jen vydávat rozkazy, na tom neshledávám nic zvláštního. (s úsměvem)
Lorenz: Líbí se vám seriál?
Honeck: Ano, velmi ... je jediný na který se dívám ... (smích)
Lorenz: Máte nějakou oblíbenou epizodu?
Honeck: Velmi se mi líbíla ta s Leonardem Da Vinci (Concerning Flight), kde jsem si 'promrskala' svou poezii a také epizoda před tím, kdy přichází Seven Of Nine a objevují se Borgové (Scorpion), která byla pro mě radostí dabovat. Potom se mi velmi líbíla další dvojepizoda (zřejmě Year Of Hell) a pak nové epizody, které jsme právě dabovali, zejména další dvojepizoda (zřejmě Dark Frontier).
Lorenz: Chtěla byste někdy potkat Kate Mulgrew a říct: 'Ahoj, já jsem tvoje německá dabérka?'
Honeck: Ano, kdybych někdy zavítala za moře, jistě bych jí zavolala a zeptala se jestli by se se mnou chtěla setkat.
Lorenz: Co si myslíte o postavě Kes, která byla ze seriálu 'vykillována'?
Honeck: Myslím si, že její role byla velmi zajímavá, a myslím, že byla velmi hezká. Ale na mém názoru nezáleží, když si většina lidí myslí, že musí přijít Seven Of Nine, a musí někdo trochu exotičtější odejít a přijít Seven Of Nine se svými překrásnými ňadry, pak je to v pořádku. Ale stejně si myslím, že role Kes byla velmi sladká.

ST Voyager Central

11.3.2000 Ankety o Voyageru
  Na serveru Deltablues, kde se objevují neuvěřitelně dlouhé synopse k Voyageru, najdete také stránku s několika zajímavými anketami aneb co si lidé myslí o Voyageru, o Janeway ale i vztahu Voyageru k ostatním seriálům apod. Poslední ankety se může samozřejmě zůčastnit každý. Výsledky anket najdete přímo na této stránce

Deltablues

12.3.2000 Rošťáci na Voyageru
  Komu se libila páteční epizoda Nové genrace na ČT1 'Rascals - Rošťáci' se teď může podívat jak by omládnutí posádky dopadlo na palubě Voyageru na této stránce!

Hypospray

15.3.2000 Protest proti SAT1
  Německý server Star Trek: Voyager - Das Kompendium odstartoval protestní kampaň proti SAT1, což je německá televize, která v současné době opakuje Voyager každý všední den v 15:00. Důvodem protestu je, že SAT1 zkracuje epizody na úkor místa pro reklamy.
Stalo se, že SAT1 vypustila některé scény z epizody, nebo dokonce vypustila i úplně celý teaser (to je ta část před znělkou) a tak zkrátila epizodu někdy až o 3 minuty.
Pokud se chcete zůčastnit protestu, můžete odeslat protestního maila z této stránky.

Trektoday

15.3.2000 Preview k StarTrek:Armada
  Několik Preview, namluvené Michaelem Dornem (Worf), ke hře StarTrek:Armada můžete najít na této adrese http://www.st-armada.com/downloads.htm
Oficiální server hry je zde.

Section 31

Komentář:
No,že by mně nějak to 10MB preview,co jsem si stáhl nějak uchvátilo, to se řict nedá.

MOmega

17.3.2000 Sraz ST fan klubu CZ KONTINUUM
  Sraz ST fan klubu CZ KONTINUUM se koná v sobotu 25.3.2000 od 13.00, ale budova bude otevřena už od 12.00. Předpokladané ukončení bude v 18.00.
Místem konání je tam, co minule, tedy v Praze 5 v klubovně SK Smíchov. Musíte s dostat na stanici metra B: Smíchovské nádraží a odtud potom sednout na autobus směr Hlubočepy a jet dvě zastávky na stanici Lihovar (BUSy tam jedou všechny). Po vystoupení musíte dojít do klubovny pěšky a to směrem k vodě (Vltavě.:).
A pozor: tramvaje prý mají nějakou výluku....


Hlavní body programu:
- vyhodnocení literární souteže
- pěvecká a recitační soutěž (pokud bude zájem a učinkující
- video DS9 Náš muž Bashir ze 4. sezóny se čteným překladem
- burza: možnost koupit knihy v originále - knihkupectví Big Ben nám půjčí některé tituly (můžete si také objednat, po čem právě toužíte, ovšem pouze knihy.
- nebude chybět kvíz


Vstupné se bohužel zvýšilo a to na 50 Korun českých, ale furt je to polovina ceny, kterou by jste dali třeba za kino.
Bar tentokrát nebude otevřen, takže aby jste tam sebou nešvihli o zem a já vám nemusela poskytovat první pomoc, přineste si něco na posilnění a proti dehydrataci....:))) Jen pro motivaci vám sdělím, že v blízkosti byla v sobotu otevřená snad jen benzínová pumpa.:)))

Klub StarTrek Akce na Průvodci

17.3.2000 TrekDNES se rozšiřuje
  Počínaje dneškem se lechce změnil design menu a razantně se rozšiřuje sekce Z Domova. Vznikají v ní pod sekce Vtipy, Průvodce a Akce.
Sekce Televize funguje aspoň tak, že v ní existuje odkaz na server Deep Space 47 kolegy Beara, kde můžete najít televizní program.
Dále vždy v menu najdete upoutávku na páteční epizodu na ČT1.

Redakce doufám, že se Vám tyto změny budou líbit a nadále serveru zachováte přízeň.

Redakce

17.3.2000 Paris opět poručíkem
  Podle serveru Voyager Delights při conu v Kansas City minulý víkend, Robert Duncan McNeill (alias Paris) řekl, že Tom Paris získá svoji hodnost poručíka zpět v příběhu, který se týká Borgů a ve kterém bude opět navázán kontakt s Alfa Kvadrantem.

Section 31

17.3.2000 Star Trek Armada v plné verzi
  Dnes dne 17.3.2000 jsme se konečně dočkali po týdením testováním plné verze ST: Armady. Oficiálnín prohlášení od firmy Activision si můžete přečíst na www.st-armada.com. Do obchodů (v USA) se dostane ke konci mesíce března. U nás bych si typl, že bude k dostání tak za měsíc, možná za dva!!!

mara11@email.cz

18.3.2000 Pozvánka a mapka na sraz CZ Kontinua
 
Pozvánka ke srazu CZ Kontinua (klikutím na obrázek obdržíte zvětšenou verzi):

Mapka, jak se dostat na místo určení:

Za pozvánku děkuje redakce serveru StarTrek Nexus

Komentář:
Za pomoc při lokalizaci místa určení na mapce děkuji Hypo. Pokud to bude blbě tak ji můžete vynadat zde.

18.3.2000 První obrázky k epizodě Fury
  Na serveru MediaTrek se objevily první obrázky k epizodě Fury. Zrak Vás nešálí, je to Kes!!!

Section 31

18.3.2000 Setkání členů Dominia
  Touto depeší si Vás dovolujeme pozvat na další, v pořadí již 18. misi, která se koná jako již obvykle na naší Hvezdné základně v Ostravě dne 25.3.2000 od 11 hodin. Zahájení programu okolo 12 hodiny. Jako obvykle si sebou také vezměte nouzové potravinové dávky nebo alespoň určitý počet kreditů na nákup základních potravin.

Program této mise:
Informace také na http://dominion.startrek.cz.
Na dané adrese jsou uloženy Journaly, hesla pro rozbalení jsou sdělována pouze na misích.
1. Přivítání učastníků a kontrola členství v klubu Dominion (placení příspěvků)
2. Zpráva z finančního stavu klubu.
3. Vyhodnocení návrhů znaku klubu.
4. Vyhodnocení vzhledu a formy průkazek.
5. Hlasování o změnách stanov.
6. Předání nových elektronických Star Trek Journalů (hesel).
7. Pokud bude možnost a čas, poté promítání epizod (ST:TOS, ST:TNG, ST:DS9, ST:VOY)

Místo konání mise: Dům dětí a mládeže Čtyřlístek, Podroužkova ulice

Navigační pokyny: Pokud využíváte vlastní ranabout, je možno zanechat v blízkosti konání, parkovacích prostor je víc než dost.
Pro ty, jenž využívají pouze kyvadlové dopravy, doporučujeme dorazit linkou č. 61 na zastavku Duha.
Pro ostatní dopravit se na Svinovské mosty na linku č. 61 a to:
Z Ústředního autobusového nadraží v Ostravě nastoupíte na tramvaj č.4,8,9, směr Poruba a vystoupíte na zastávce "Nádraží Svinov".
Pojedete-li vlakem, s výstupem Ostrava-Vitkovice, nasedněte na tramvaj č. 3 nebo výše na č. 18, 19 a vystoupíte na zastávce "Nádrazi Svinov". Z vlakového nádraží Ostrava-Svinov vyjdete na nedaleký most, kde se nachazí ona výše jmenovaná zastávka autobusu č.61.

Tešíme se na naše opětovné setkání.

danes.prochazka@seznam.cz

21.3.2000 Hezká slovenská stránka
  Redakce se do roukou dostal link na sympatickou slovenskou stránku. Podívtejte se sami. Tady je adresa http://www.star.miesto.sk/

MOmega

21.3.2000 Voyager bude končit!
  Podle oficiální zprávy bude natočena ještě sedmá série Voyageru, která také bude jeho poslední ... zde je překlad oficiálního vyjádření:

LOS ANGELES, (Reuters) - Sci-fi seriál Star Trek: Voyager bude příští rok ukončen. Na UPN bude natočena poslední sezóna. Ale již započaly diskuze o novém seriálu opět založeném na klasickém seriálu z šedesátých let 'Star Trek'.

Voyager pomáhal rozjet v roce 1995 novou televizní společnost a po celou dobu zůstal základním kamenem jeho programové skladby. Zůstal populárním, ale UPN a producenti seriálu si uvědomili, že po přístí sezóně, tedy sedmé, by už Voyager proletěl všechna cizí a exotická místa na okraji vesmíru, které mohl.

Tom Noonan, který vede programovou sekci na UPN, slíbil inzerentům, na speciálním setkání ve filmovém studiu Paramount Pictures, překvapující závěr' a 'fantastické finále'.

Šéf televizní společnosti Dean Valentine řekl, že UPN už diskutovalo s producenty o novém Star Trek seriálu, ale neprozradil nic bližšího.

ST Universe

21.3.2000 Fanoušci a Nový seriál
  Server Fandom zveřejnil výsledky hlasování, jehož úkolem bylo zjistit, co by si fanoušci Treku přáli jako další seriál. Takže tady jsou výsledky:

19% - Pausa. Dobít baterie.
16% - Post-Voyagerový seriál s pokračováním postav z DS9 a TNG.
13% - Trek v daleké budoucnosti, který by vyskočil z Voyageru stejně jako TNG z TOSky.
12% - Zrození Feredace ukazující formování Federace.
11% - Dobrodružství Kapitána Sulua a Excelsioru.
9% - Soubor příběhů zkoumající všechny aspekty Federace.
8% - Nová hranice: Adaptace románů Petera Davida.
7% - sekce 31: Tajné mise.

Trektoday

22.3.2000 Nejnovejší rozhovor s Parisem
  Na stránce fanklubu Roberta Duncana McNeila alias Parise se objevil poslední rozhovor, který byl otištěn v únorovém vydáním časopisu TV Zone Magazine. Tady je přímý link.

Section 31

22.3.2000 Výsledky vtipu týdne 11.3. - 18.3.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepí pointu minulého týdne, její autorem je Damar


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme dalí pointy, které se nám líbily:
1. Dobre, presvedcili jste me! Uz zadny kofeinovy pohon... (Autor: JBr)
2. Nic moc.Ty předchozí raketoplány explodovaly mnohem víc. (Autor: Fanouš)
3. To už je dnes sedmej z deviti . (Autor: Krokodil)
4. tak neváhej a toč (Autor: Ross)

Thanks to Sev Trek

24.3.2000 Trek je nomivován pro ceny
  Akademie Science Fiction a Hororových Filmů nominovala pro tento rok StarTrek: Voyager a StarTrek:Deep Space Nine pro "Saturn Awards" v následujících 4 kategoriich:

Nejlepší sdílená televizní série : Star Trek Deep Space Nine
Nejlepší herečka v televizi : Kate Mulgrew, Star Trek Voyager
Nejlepší doprovodná herečka v televizi : Jeri Ryan, Star Trek Voyager
Nejlepší doprovodný herec v televizi : Robert Picardo, Star Trek Voyager

Seznam všech nominací najdete zde.

Section 31

24.3.2000 StarTrek Armada se prodává
  Hra StarTrek:Armada se odedneška prodává. Bližší informace najdete zde.

Section 31

24.3.2000 Spoiler k poslední epizodě 6. série
  Server Section 31 získal informace o poslední epizodě 6. série, která se bude jmenovat "Unimatrix Zero". Pokud chcete znát spoiler, vysviťte si následující řádek.
Deltaplán je zničen a polovina starších důstojníků je asimilována.

Section 31

24.3.2000 Náš člověk v televizi
  StarTrek.CZ zveřejnil exkluzivní rozhovor s Trekkiem Erellem, alias Davidem Bursou, který se stal poradcem pro Star Trek v České televizi. Zde je celý rozhovor, ve kterém se dovíte, mnoho zajímavých věcí a informací ze zákulisí přípravy a dabingu StarTreku v ČT.

StarTrek.CZ

24.3.2000 Braga odchází?
  Branon Braga zřejmě už nebude poslední sedmou sezónu u kormidla Voyageru. Nový 'Exucutive Producer' by měl být Kenneth Biller. Braga by měl odejít, aby se věnoval přípravě nového seriálu spolu s Rickem Bermanem. Branon Braga převzal kormidlo Voyageru po Jeri Taylor, která odešla na konci sezóny 97-98, a vtiskl seriálu novou tvář s důrazem na epizody 'velkého pojetí'.

Posádka Voyageru velmi pravděpodobně přístí rok doletí domů a proto se očekávají epizody více orientované na jednotlivé postavy. Příklad podobných epizod byl vidět již v Child's Play (pozn. zatím snad nejhorší epizoda šesté série) a v Good Shepherd, na jejichž výrobu již dohlížel pouze Biller.

Biller (35 let) pracoval na Voyageru jako scénarista i jako producent. Ačkoliv oddělení pro styk s veřejností společnosti Paramount odmítá potvrdit výměnu Bragy za Billera, dva nezávislé zdroje z produkčního oddělení Voyageru potvrdili Billerovo povýšení.

Section 31

25.3.2000 Berman o novém seriálu
  Berman nejprve dementoval všechny fámy, s tím že "Co vám mohu říct je, že je to něco na čem už pracujeme téměř rok. Vždy existoval a existuje pouze jediný koncept, který neustále rozvíjíme. A není to ani jeden z těch tří, o kterých se na webu mluvilo. Je to koncept, který studio drží v přísné tajnosti a který dokončujeme. Ale nemohu říct, kdy začneme s výrobou ani kdy se objeví na televizních obrazovkách. Jediné co vám o novém seriálu mohu s určitostí říct je, že to bude Star Trek, ale úplně odlišný. Bude velmi odlišný od předchozích třech seriálů, asi tak jak je Nová generace odlišná od Původní série."

Berman, dále prozradil, že vývoj seriálu je poznamenán válkou o vlastnictví UPN. "Jsme ve špatné situaci, kdy nevíme co se stane s UPN, a věci se mění úplně jiným směrem než normálně. To je důvod proč máme takové zpoždění. Vypadá to, že seriál už určitě nezačne dřív než příští rok až skončí Voyager."

Berman pokračuje: "Ale podle posledních zpráv se zdá, že má UPN na celou věc kladný náhled. Nikdy jsme nevyvíjeli seriál podle toho na kterém televizním kanálu nebo kabelu to bude vysíláno. Nebyli jsme vázáni rozpočtem ani konceptem. Takže se to neděje ani při vývoji tohoto konceptu.

Rick Berman a Brannon Braga také potvrdili včerejší zprávu o Kennethu Billerovi, který by se měl stát na přístí rok výkonným producentem Voyageru, zatímco Braga se stane producentem nového seriálu.

Section 31

26.3.2000 Berman o novém filmu
  V rozhovoru pro Fancom.com Rick Berman odhalil jak je to s novým desátým filmem StarTreku. Jeho nic neříkající věty se dají zkrátit na, že už existuje příběh a tento příběh obsahuje posádku z The Next Generation.

Section 31

26.3.2000 Dyson získal cenu
  Vědec Freeman Dyson, jehož Dysonovu sféru známe všichni z epizody TNG:"Relics", získal Templetonovou cenu a s tím 900 000 dolarů. Podrobnější článek můžete najít zde.

Section 31

26.3.2000 Nový příběhový ST klub na průvodci
  Nový průvodcovský klub jménem Konfederace, který se nalézá na www.pruvodce.cz/kluby/konfederace se zabývá tvořením příběhů z úplně nové série ST jen pro registrovane. Rolí je dost, protože se odehrává na dvou lodích. Na vás se těší one.man alias Jacques Chiron kapitán UCOSS Kennedy a Riker alias John Alexandr Riker kapitán UCOSS Hornet

One Man (patrně)

26.3.2000 Reportáž ze setkání CZ Kontinua
  Na stránkách ST-NEXUS přibyly fotky ze sobotního setkání CZ Kontinua, především z projevu Věry Ježkové, ale i dalších účastníků setkání.

alko@star.trek.cz

28.3.2000 Update na StarTrek RV Media Base
  Na serveru StarTrek RV Media Base se objevily další obrázky z TOS DVD disků. Jsou to obrázky menu z disků ST:TOS Volume 9 a 10. Toto je přímější link.

StarTrek Real Video Media Base

28.3.2000 Další info o Unimatrix Zero
  Tim Russ a Garret Wang prozradili, že v této epizodě budou Janeway, Torres a Tuvok asimilováni Borgy. Také je zde stále možnost návratu borgské královny.

Section 31

28.3.2000 Update Synopsí
  Díky informačnímu zkratu uvnitř redakce TrekDNES vás informujeme o Updatu na našem serveru Synopse StarTreku až o tři dni později. Najdete na něm nově dvě mega-synopse a to k dílům TNG:"Descent, Part II" (by Anry) a k dílu VOY:"Heroes And Demons" (synopse od Hypospray).

Synopse StarTreku

30.3.2000 Braga neodchází?
  Brannon Braga ústy svého mluvčího popřel, že by odcházel z Voyageru, jak bylo nedávno oznámeno v časopise Cinescape: "Brannon Braga zůstává ve Star Trek: Voyageru na stejném postu jako dosud, dokud si nový seriál nevyžádá jeho plnou pozornost. Ken Biller převezme pouze 'vládu' nad scénaristy."

Section 31

30.3.2000 Přihláška na Avalcon
  Přihlášku na Avalcon si můžete stáhnou na adrese http://amber.zine.cz/

StarTrek Akce na Průvodci

31.3.2000 Několik rozhovorů
  Server Voyager's Delights uveřejnil přepisy rozhovorů s maminkou Roxann Dawson (alias B'Elanna), Jery Ryan (alias 7 of 9), a Garrettem Wangem (alias Harry Kim).

Trektoday