Archiv TrekDNES - duben 2000

Archiv TrekDNES - duben 2000

1.4.2000 Další release TOS na DVD
  Server Startrek Continuum oznámil, že další DVD s TOSkou vyjdou 16.5. Budou to Volume 11 s epizodami episodes 'Tomorrow is Yesterday' a 'Return of the Archons' a Volume 12 obsahující epizody 'A Taste of Armageddon' and 'Space Seed'

1.4.2000 Info k nové epizodě Voyageru
  Epizoda "Muse" by se měly vysílat někdy v půlce dubna a bude se točit kolem B'Elanny, která ztroskotá na primitivní planetě obydlené primitivními cizinci, kde se stane insporací pro autora divadelní hry.

Section 31

Komentář:
Neočekávám, že název "Muse" zůstane, protože stejný název má již jedna epizoda DS9

MOmega

1.4.2000 StarTrek TOS na Nově ???
  Podařilo se mi získat informaci od lidí ze společnosti Česká Produkční 2000 (dříve AQS či jak se jmenovala), že Nova uvažuje o nákupu TV práv na vysílání ST TOS v následujících letech.
Jedním z důvodů je mimo jiné i vyfouknut tato práva ČT na několik dalších let.
Podle tohoto nenadáleho obratu usuzuji, že se blíží boj mezi ČT a NOVOU o další diváky. Že by se blízkalo na lepší časy???

jakub@startrek.cz

4.4.2000 Nový seriál nebude o Excelsioru
  V americe probíhá kampaň fanoušků za to, aby novým seriálem byly příběhy kapitána Sulu a jeho lodi Excelsior. Braga včera tento motiv pro nový seriál odmítnul a prohlásil, že sice sledují kapmaně, ale nemají na jeho team a práci nějaký zvlaštní vliv. Podrobnosti si můžete přečíst zde.

Trektoday

4.4.2000 Informace k epizodě Muse
  Torres a harry ztroskotají s Deltaplánem na cizí planetě, která je zhruba v 'Shakespearovské' době. Jeden 'básník' objeví Torres v rozbitém Deltaplánu (Harry se zachránil v únikové kapsli) a začne psát básně na Voyager a jeho posádku. Druhý příběh se točí kolem Tuvoka a jeho spaní a chrápání v kapitánském křesle.

Trektoday

4.4.2000 Informace k epizodě Life Line
  Epizoda s Barclaym a Troi. V jednom každoměsíčním balíku zpráv z Alfa kvadrantu pro Voyager, Barclay informuje Holodoktora, že jeho tvůrce doktor Zimmerman je v konečném stádiu jakési buněčné choroby, na kterou zemře během několika měsíců. Doktor přesvědčí Janeway, aby ho vyslala spolu se zpáteční poštou do Alfa kvadrantu, aby se pokusil vyléčit svého stvořitele. Jeho zkušenosti z Delta kvadrantu a s borgskou technologií, z něj dělají stále špičkové doktora. Když Doctor dorazí, zjistí že s ním Zimmerman nechce nic mít. Holodocotři MK I byli shledáni nedokonalými a přeřazeni k drhnutí plasmových potrubí. Nyní se používa verze MK 4 EMH. Oba holodoctoři se střetnou v tvrdém boji. Troi a Barclay zde mají pouze minoritní role.

Trektoday

4.4.2000 Info k The Haunting of Deck Twelve
  Tento příběh vypráví Neelix našim čtyřem borgským dětičkám. Loď ztrácí energii a regenerující děti se probudí. Neelix jim vypráví co se stalo ve formě příběhu: když Voyager prolétal mlhovinou, dostala se na jeho palubu nějaká entita, která si našla cestu do systémů, dělala bordel a pokoušela se přinutit posádku, aby ji vrátila zpět do mlhoviny. Posádka si ale myslí, že všechna selhání na lodi, jsou zapříčeněna průletem mlhoviny a neví, že se za tím skrývá jistá inteligence.

Trektoday

5.4.2000 Další potrhlý námět na nový seriál
  Z dalšího 'důvěryhodného' zdroje vyšlo na světlo boží toho prohlášení o novém seriálu: "Tématem nového seriálu by mělo být, jedno z dřívějších témat "Zrození Federace". Zřejmě 'domorodec z 29 století' cestuje zpět časem, aby v prvé řadě zabránil zrození Federace.

Důvodem pro toto spojení 'First Contactu a Future's End', mají být stížnosti na to, že pouze 'Zrození Federace' postrádá dostatek napětí, protože by vedlo k očekávanému závěru.

Tímto zdrojem bylo také potvrzeno, že nový seriál by měl začít na sklonku roku 2001, tedy hned po skončení Voyageru.

Trektoday

Komentář:
Jestli tohle není totální nesmysl tak už nevím.

Anry The One

5.4.2000 Výsledky vtipu týdne 22.3. - 1.4.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepí pointu minulého týdne, její autorem je Garakus


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těké a proto uvádíme dalí pointy, které se nám líbily:
1. Rozhodne by měla být na tužkové baterie, víš že se tu ploché nedají sehnat... (Autor: JBr)
2. Program v modulu ideální žena vykonal nepovolenou operaci a bude ukončen Abort ,Retry, Fail ? (Autor: Liebmachr)
3. Taková, která moc nemluví a poslouchá. Asi holoprojekce. (Autor: Mr.Hanz)
4. Worf (Autor: One)
5. To je prosté. Ta, do které se ještě žádný muž nevydal. (Autor: Marg)
6. Víš taková asi jako ... ty. Slepá, ale chápající (Autor: Me)

Thanks to Sev Trek

Komentář:
Prosím pište vtipy správně česky (raději s diakritikou) a pokud možno bez překlepů. Díky.

MOmega

Vtip týdne 22.3. - 1.4.

Thanks to Sev Trek

6.4.2000 Vtip týdne 3.4 - 9.4
 

Thanks to Sev Trek

6.4.2000 Warp opět zrušen!
  Dne 5.4.2000 byla už definitivně zrušena Warped Video Page Of Star Trek, kvůli nepřiměřně rostoucímu transferu dat ... redakce se bude snažit najít alespoň pro malou část jiné umístění ...

Anry The One

7.4.2000 A opět Unimatrix Zero
  Unimatrece nula (UZ) je místo kam chodi borgské mysli regenerovat. Jakýsi druh kyber-prostoru, kde mohou být svými osobnostmi, kterými bývali před asimilací. A právě v této oblasti má Seven 'milence'.

Trektoday

7.4.2000 Jiná reportáž z CZ Kontinua
  Stručnou reportáž z CZ Kontinua si můžete přečíst zde.

StarTrek.CZ

7.4.2000 Další popření námětu pro nový seriál
  Mluvčí Paramountu včera úplně popřela pro SCIFI Wire, že by námět pro další seriál označen redakcí jako Další potrhlý námět na nový seriál byl pravdivý.

Section 31

8.4.2000 První obrázky k epizodě Role Call
  K dispozici jsou první obrázky z této epizodě.

Section 31

9.4.2000 Po pěti letech
  6. května 1995 založil Pavel Pabjan s hrstkou svých přátel Star Trek klub U.S.S. Ostrava. Nebyl to první klub, který byl u nás založen, ale v té době žádný jiný nefungoval. Ani to nebyl poslední klub, který byl založen od té doby, ale stále se může pyšnit rozvitým přívlatkem, který jeho členové rádi používají: "nejstarší dosud existující český Star Trek klub".

V roce 1997 byl klub přejmenován na Dominion. V roce 1999 prodělal hlubokou a těžkou krizi. Ovšem existuje stále.

Podpořte velkolepou akci PO PĚTI LETECH - oslavu těch skvělých pěti let, 20 misí, 12 čísel Star Trek Journalu.

Máte-li jakoukoliv připomínku, návrh, nápad nebo kritiku, prosím, neváhejte nám napsat.

"Letos to roztočíme!"

WWW: http://dominion.startrek.cz

dominion@email.cz

10.4.2000 Parodie na TrekDNES?
  "Chcete znát ty nejčerstvější informace z dění kolem Star Treku? Právě vznikla nová stránka Tribbl, kde najdete nejaktuálnější zaručeně pravdivé zprávy ze Star Treku. Link je tady

tribbl@seznam.cz

Komentář:
Stránky jsou jakýmsi pokusem o parodování našeho vlastního serveru. I když se v úvodu píše, že cílem nebylo zkopíropvat naši grafiku, je tomu přesně tak, hm asi vtip:)). Inu, kdo se chce pobavit nad smyšlenými zprávami, které by nepřijmul ani redaktor HROMu nebo BLESKu, je na Tribblovi vítán.

10.4.2000 Jennifer Lien page - Update
  Webmaster Jennifer Lien page oznamuje:

Došlo k drobným upravám v sekcích: "URL Odkazy" a "Video ukázky."
Dále bylo přidáno dalších neuvěřitelných 500 fotek ze série Voyager a založený nové sekce "Novinky" a "Wallpaper."
V sekci "Novinky" naleznete podrobne informace o aktualizacích stránek. Dále se zde zaměřuji na návrat KES v epizodě Fury.
Sekce "Wallpaper" se bude zabývat tématy do pozadí Windows.
Došlo, ale i k dočasným rušením, a to sekci "Fotky: Kes a Jennifer Lien," obě sekce jsou však jen v rekonstrukci a budou v nejbližší době přidány zpět.

Jennifer Lien page

11.4.2000 Preview Voyageru
  Na stránce SCI-Fi Visual si nyní můžete stáhnout všechna preview první a druhé sezóny Voyageru, která byla dříve na serveru Warp. Pro ty kteří to tam nebudou moci najít je zde přímý link, jinak klik na sekci Media a na obrazek Voyageru:))

SCI-Fi Visual

11.4.2000 Preview TNG
  Preview Nové generace jsou opět obnovena a plně funkční. Všechna preview mužete nalézt na troskách toho co zbylo z warpu:)))

Anry The One

13.4.2000 Interview s Chakotayem
  Na officiálních stánkách Roberta Beltrana (Chakotay) se objevil přepis dvou nedávných interview na setkání Trekkies, spolu s několika fotkami. Beltran, jak už je u něho zvykem, působí jako ignorant, kterého Star Trek ani v nejmenším nezajímá:))) Původní článek najdete zde. Q: = otázka z publika, A: = Beltranova odpověď.

Q:Jste ženatý?
A: Ne, nejsem ženatý a nikdy jsem nebyl.

Q: Pracujete teď na nějakém filmu?
A: Myslím, že v dubnu se objeví v kinech Luminaries, ale nejsem si jistý.

Q: V jakých hrách se objevíte v blízké budoucnosti?
A: Othello a možná MacBeth, ale ne tento rok.

Q: Co byste rád viděl v seriálu co se týče Chakotaye?
A: Rád bych jako Chakotay chytil Janeway pod krkem a řekl jí, že musí přestat zkoumat každou planetu nebo hvězdu, zavřít hubu, posadit se do svého křesla a dostat v prvé řadě všechny domů.

Q: Víte, jetli se Voyager nakonec vrátí domů?
A: To vůbec netuším, nevím jak jsou s tím autoři daleko, ale přál bych si abychom se prostě dostali domů, je mi z nich špatně, opravdu nemám tušení. Sorry.

Q: Znamená ve skutečnosti něco Chakotayovo tetování?
A: Nevím o tom. Nikdo mi to neřekl. Řekli mi jen, že můj otec ho měl taky, ale víc nic.

Q: Chtěl byste aby se vaše postava nějak dále vyvíjela?
A: Ano to bych chtěl, ale nevím jak. Všichni jsme v rukou scénáristů, a jak asi víte, snadněji se jim píše pro ne-lidské postavy než pro lidské. Možná kdybych byl zborgizován, tak konečně začnou psát i pro mě.

Q: Jaká je Jeri Ryan? A její povaha?
A: Nejenom, že je krásná, ale je i skvělá. Její povaha? Té jsem si dosud nestačil všimnout. (smích) Ale vážně, je to úžasný člověk. Velmi se mi líbilo, když přišla. Dobře se s ní pracuje a je dobrá herečka. Je velmi inteligentní, a velmi dobrá matka. Co ještě mohu říct? Rád bych s ní chodil, ale je zadaná. :)

Q: Kdy vás konečně nechají velet Voyageru a vykopnou Janeway?
A: No, podívejte se jak skvělým kapitánem ona je. Vždy má pravdu, je skutečně dobrá ve vedení lidí kolem sebe, může se plně věnovat práci, protože očividně nemá žádný sex, (kromě té epizody s hologramem). Nevím co říct, protože ja tohle neřídím. Ona ví všechno.

Q: Jaká je vaše nejoblíbenější epizoda?
A: To je 'Unforgettable', s Virginií Madsen, kdy jsem se do ní zamiloval a pak na ní zapomněl. Byl to velmi dobrý příběh, a musel jsem ocenit její herectví a bylo krásné s ní pracovat.

Q: Díváte se vůbec na Voyager?
A: Bohužel při premiéře jsem v práci, takže když mám možnost dívám se na opakování v neděli. Někdy když nemám příliš textu, tak ani nečtu celý scénář, protože většinou na to není čas a naučím se jenom svou roli. Teprve až v televizi zjistím o čem to vlastně bylo. A pak si mohu říct: "Aha, tak proto sem řekl tu stupidní větu."

Q: Co říkáte na názor, že Star Trek obecně je příliš dokonalý svět, že problémy se řeší příliš lehce?
A: Ano to je problém, příběh se musí vejít do 45 minut, ale myslím, že každý už tohle bere jako součást Star Treku. Ale já s vámi musím souhlasit, že někdy to vypadá, že: (Hlas Janeway) "Převeďte energii do scoobie doobie." ... "Oh, kapitáne, fungovalo to!" ... "Samozřejmě, že to fugovalo, jsem Janeway!" a nebo bojové scény mezi Janeway A Seven Of Nine: "Kapitáne, měli bychom tu bestii zabít, nebo ona zabije nás." "Me, je to živá bytost. To není způsob Hvězdné flotily." "Ale ono nás to zabije. Já to zabiju." "Nezabijete." "Ano." "Ne." "Ano." "Ne. "Ano." (čas na reklamu) "Ne." "Ano." "Ne." "Ano." "Běžte do svého nákladového prostoru!" "Dobře, ale stejně to zabiju."

Q: Hrajete rád Chakotaye?
A: Ano, ale jen ty epizody, ve kterých opravdu hraju. Nemyslím teď ty ve kterých tři čtvrtiny času sedím, mačkám tlačítka a příležitostně vykřiknu: "Štíty dole, kapitáne!". Takže když náhodou dostanu samostatnou epizodu, dává mi to možnost něco opravdu vytvořit.

Q: Máme ještě očekávat romanci mezi Janeway a Chakotayem?
A: To je možná ještě jediná možnost jak se objevit na obrazovce trochu déle. Ale jako Chakotay na ní musím být strašně naštvaný. V epizodě Resolutions, jsem jí udělal vanu, masíroval záda a chránil před bouřkou, ale ona měla větší zájem o opičky a broučky. Dal jsem jí skutečné hodinky a ona řekla: "To mohlo zachránit životy." Od té doby přemýšlím jestli na Voyageru jedí hodinky? Skutečně netuším co tím myslela. Takže myslím, že tím to mezi námi haslo.

Q: Můžete nám dát několik autogramů.
A: To tedy ne, ale myslím že budu muset, už mi za to zaplatili a nebylo by čestné to odmítnout. (smích) Ne, ne, vážně, velmi rád. Velmi rád jsem si s vámi všemi povídal, byli jste výborné publikum. Díky za vaši laskavost a vřelost.

Section 31

13.4.2000 Novinky z rozhovoru s Kate Mulgrew
  Kate Mulgrew prozradila při interview na "Holodiction setkání" v Austrálii několik novinek. Původní článek najdete zde.

Voyager dorazí domů během sedmé série. Kate by byla raději, aby to bylo hned na začatku a byl tak čas na epizody zabývající se všemi následky týkající se jejich zmizení a bývalých Makistů na palubě.

Jakmile Voyager skončí, chce se Kate vrátit k divadlu.

Dále potvrdila, že Janeway bude v posledním díle šesté série "Unimatrix Zero One" asimilována Borgy.

Nebyla vůbec ráda když Jenifer Lien (Kes) odešla ze seriálu a byla "rozrušena", když se Kes objevila v epizodě "Fury".

Harry Kim by mohl být během sedmé série povýšen, protože jako kapitán na to má právo, ale ještě nebylo rozhodnuto, jestli ho využije.

Section 31

13.4.2000 Update na serveru Tribbl
  Dnes server Tribbl zaznamenal již 200. návštěvníka od svého vzniku. Velmi děkujeme za vaši důvěru. Dnes proběhla další aktualizace, kde mimo jiné jako první přinášíme informace o Parconu 2000.

tribbl@seznam.cz

Komentář:
Design stránek se čím dále tím více přibližuje k designu TrekDNES. Redakce zvažuje žalobu za porušování autorských práv :)))))))))))))))))))))))

MOmega

13.4.2000 Výsledky vtipu týdne 3.4 - 9.4
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepí pointu minulého týdne, její autorem je Deanna Troi


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těké a proto uvádíme dalí pointy, které se nám líbily:
1. 360 dílů Esmeraldy (Autor: prx)
2. Lepší hulení z delta kvadrantu, vole . (Autor: )
3. NE,jsme vypraný v Perwollu (Autor: Liebmachr)
4. Abych Ti taky jednu nezmutoval. (Autor: Mitsch)
5. Aaa, pan doktor uhád a může hádat písmeno v naší tajence. (Autor: Will_Riker)
6. Vy dva jste ještě přes držku nedostali co? (Autor: Lore)

Thanks to Sev Trek

14.4.2000 Vtip týdne 10.4 - 16.4
 

Thanks to Sev Trek

14.4.2000 Filmčeky k Klingon Academy
  Na této stránce si můžete stáhnou 6 hezkých MPEGů ze hry StarTrek: Klingon Academy. Celková délka MPEGů je 70MB, takže hrr na to :)

Trektoday

14.4.2000 Oficiální UPN info k Muse
  B'Elanna Torres ztroskotá s Deltaplánem na cizí planetě, kde ji v bezvědomí objeví místní básník a Torres se stává ústředním motivem jeho divadelních her. Cílem tohoto spisovatele/režiséra je ovlivnit svého diktátorského krále svými inscenacemi a 'Život Torres na Voyageru' se mu zdá být ideálním námětem pro jeho pacifistické záměry.

Trektoday

15.4.2000 Al-Batani update
  V nově otevřené Diplomatické sekci najdete přehled uniforem užívaných personálem Hvězdné flotily.

Al-Batani

17.4.2000 Další info o Fury
  Kes je zpátky, a mnohem mocnější než dřív. Kdysi sladká Ocampa se vrací na U.S.S. Voayger, aby se pomstila svým dřívějším přátelům. Kapitán Janeway obdrží zprávu od zestárlé Kes, a srdečně ji pozve na návštěvu Voyageru. Radost Janeway se ale mění v překvapení a zoufalství, když to Kes úmyslně napere svým raketoplánem do Voyageru a poté se pustí do brutálního zabíjení. Kesino běsnění je ukončeno až když použije warpové jádro lodi ke svému omlazení a cestě do čtyři roky vzdálené minulosti. Když se tam dostane, zorganizuje hrozivý plán jak vydat bývalé přátele do rukou Vidiánů.

Section 31

19.4.2000 Obrázky z Life Lines
  Server GreatLink získal první obrázky z epizody Life Lines. Podle nich je jasné, že se v epizodě objeví Troi, Barclay a Doktor Zimmerman.

GreatLink

19.4.2000 Synopse StarTreku v malém výpadku
  Během dne došlo k malému výpadku serveru Synopse StarTreku způsobeného reinstalcí WEB serveru na hostitelském počítači. Nyní je zase vše v nejlepším pořádku a tak chtějí Webmasteři serveru Synopsí StarTreku vyjádřit ústy Redakce TrekDNES, že stránky budou opět fungovat k vaší úplné spokojenosti.

Synopse StarTreku

19.4.2000 Další informace o novém seriálu
  Na conu Starfest 2000 v Denveru se objevil i dřívější přítel Gena Rodenberryho, a nynější "poradce pro udělování licencí Star Treku" Richard Arnold, který řekl několik slov o budoucnosti Treku:

Nejprve zamítl námět "Zrození Federace" jako příliš drahý a příliš odlišný.

Na druhou stranu podle několika Bermanových a Bragových prohlášení by měl být pátý seriál velmi odlišný. Na to odpověděl tím, že námět pro DS9 i Voyager byl "nový a odlišný", ale sledovanost klesla ... a proto teď studio velmi váhá, aby "nové a odlišné" zopakovalo.

Během svého vysvětlování, proč nebude "Zrození Federace" přijato, prozradil několik věcí, které by pro budoucí námět mohli být velmi pravděpodobné:

1. Seriál by se měl, kvůli finančním omezením, odehrávat ve 24 století.

2.Nebude v žádném případě pokračováním některého předchozího seriálu.

3.Nový seriál se určitě nebude odehrávat na Enterprise ... aby zůstalo otevřeno více možností.

Na otázku, co říká tomu, že největší procento fanoušků Treku, by rádo vidělo příběhy Excelsioru, odvětil, že je to jen menšina z menšiny (menšina trekistů, kteří sami tvoří menšinu všech diváků) a proto je odpověď ne.

Celkem z toho plyne, že by nový seriál měl být založen na dobrodružstvích hvězdné lodi, odehrávajícími se v 'současnosti' Star Treku.

Trektoday

20.4.2000 Zaměřeno na Enterprise-G
  Webmaster serveru Enterprise-G poskytl redakci následující informace o svém serveru:

Cílem této internetové lodi a její posádky je vytvořit databázi týkající se vesmírných lodí nesoucích název Enterprise a standartů Hvězdné Flotily. Mezi hlavní sekce patří: BEZPEČNOSTNÍ, VĚDECKÁ, TECHNICKÁ a TRANSPORTER. Po dokončení hlavní databáze by měla vzniknout další část této internetové lodi. Měla by jí být HVĚZDNÁ AKADEMIE, která by měla zužitkovat data získaná z databází a zabavit návštěvníka. V podstatě by se jednalo o určitý druh hry. Záměrem je aby se uchazeč po složení vstupního testu 'naučil pracovat' se zařízením Federace a mohl tak plnit různé úkoly a tak určitým způsobem ovlivňovat chod celé lodi. Ale to až po dokočení hlavní databáze.

21.4.2000 Update Synopsí
  Náš server Synopse StarTreku byl opět updatován. Najdete na něm tři nové synopse Nové generace k dílům 'Chain Of Command I & II' a 'Ship In A Bottle', právě odvysílaných na ČT (by BMC) a jednu mega-synopsi k dílu VOY:"Extreme Risk" (od Koviho).

Synopse StarTreku

22.4.2000 Výsledky vtipu týdne 10.4 - 16.4
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepí pointu minulého týdne, její autorem je slwat


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těké a proto uvádíme dalí pointy, které se nám líbily:
1. Ještě jednou se zeptej a letíš do alfa-kvadrantu ve skafandru! (Autor: Q-entity)
2. nekecat a kafe dělat ak nie tak ta dorubem valaškou (Autor: Liebmachr)
3. Protoze nesedite prede mnou.To vite, sejde z oci, sejde z mysli. (Autor: Pat)
4. To je tady pořád ! Tady se fakt spát nedá!!! (Autor: Johny)
5. Hm, možná se dočkáš v osmý sezóně... (Autor: Gowron)
6. Kokotay, trhej! (Autor: Alka)
7. Janeway doktorovi - to protivný pískání v uších se mi zase vrátilo! (Autor: Alka)
8. Nech se potetovat, a pak uvidíme. (Autor: Lion)

Thanks to Sev Trek

22.4.2000 Vtip týdne 17.4 - 23.4
 

Thanks to Sev Trek

22.4.2000 Program Avalconu!
  Na webu se konečně objevil PROGRAM letošního Avalconu. Najdete tam podrobný rozpis jednotlivých dní ve všech místnostech, přihlášku ve formatu Doc i html, a samozřejmě kontakt na pořadatele na případné otázky. Nutno podotknout, že pořadí přednášek a videa se bude ještě měnit, než bude dosaženo úplné dokonalosti.:)

Program Avalconu

23.4.2000 Berman zase všechno vykecal
  Berman:"Tento týden právě začínám pracovat na příběhu nového filmu s novým scénaristou, jehož jméno zatím neprozradím. Dosud nikdy Trek nepsal a je to někdo o kom jste už možná slyšeli. Zatím je všechno ještě na začátku ale postupujeme krok za krkem. Máme již základní myšlenku příběhu a 'scénarista' a já so myslíme, že je skvělá."
Měl by to stále být film s posádkou Nové generace, ale stále je zde možnost na něco jiného. Film by měl být hotov na vánoce 2001.

Co se týče Voyageru, potvrdil, že poslední sezóna by měla mít 'Final Chapter' jako DS9. Tedy navazujících posledních 5-10 epizod, kde se vše vyřeší.

Trektoday

23.4.2000 Oficiální info k Fury
  Zestárlá a naštvaná Kes, dřívější člen posádky, se vrací na Voyager, aby se pomstila kapitánu Janeway. Svou mocí, kterou je schopna poškodit loď a každého na palubě, předává Voyager Vidiánům, životní formě, jejichž existence zavisí na krádežích vnitřních orgánů z živých.

Trektoday

23.4.2000 Další fotografie k epizodě Fury
  K dispozici jsou další dvě fotografiek této epizodě.

Section 31

24.4.2000 Jennifer Lien Page update
  Byly přidány nové informace o epizodě Fury včetně neopakovatelných fotografií, které Vám Jennifer Lien Page přináší exluzivně jako první česká stránka !

Jennifer Lien Page

25.4.2000 Název pro nový seriál
  Podle zdroje, které mu se dá věřit na 99%, se nový seriál bude jmenovat "Enterprise". Patrně bude pojednávat o lodi téhož jména, kterou jsme určitě ještě neviděli a ani o ní neslyšeli. Pokud bude teda platit teze vyřčená před třemi týdny a "potvrzená" Paramountem, že novým konceptem bude "Zrození Federace", tak z toho plyne, že se patrně bude jednat o loď Enterprise, ale určitě to nebude USS NCC-1701, ale možná nějaká dřívější verze.

Section 31 & Trektoday

Komentář:
Nějak tomu přestávám rozumět. Jedno je ale jasné. Paramount zatím nic oficiálně nepotrvdil.

MOmega

27.4.2000 Star Trek III: The Search For Spock na DVD
  Před 14 dny vyšel na DVD disku další StarTrek film, již sedmý na DVD. Obrázky z disku včetně menu a asi 20 obrázků z filmu naleznete na mých stránkách StarTrek Czech RV Base.
Zbylé dva filmy, StarTrek II: The Wrath of Khan a StarTrek: The Motin Picture vyjdou na přelomu července-srpna resp. v Q4 2000 pro ST: TMP. U posledně jmenovaného je problém, že většina trikových záběrů, o které je rozšířena TV verze je pouze ve formátu obrazu 4:3 (oproti filmu, který je 2.35:1) a jen na video bázi. Uvidíme, co s tím Paramount vymyslí.
Na DVD také pokračuje vydávání StarTrek TOS, kde je již vydáno 10 disků (disk obsahuje dva díly) a vydávání pokračuje přibližně tempem dva disky za dva měsíce, tj následující dva disky č. 11 a 12 vyjdou koncem května a č. 13 a 14 koncem července. Celkovvě má vyjít 40 ST TOS DVD disků.
Úspěch ST:TOS urychlil přípravy na vydávání také ST:TNG serie na DVD, takže bychom se mohli na podzim dočkat prvních disků s TNG sérií.
S vydáváním DS9 nebo VOY se zatím nepočítá.
Na závěr zde mám link na zajímavý článek o problémech výroby ST DVD disků na The Digital Bits.

jakub@visual.cz

27.4.2000 Nová hra Klingon Academy na obzoru
  Jedná se o simulátor několika klingonských bitevních lodí. Jste kapitánem klingonské lodi a bojujete proti Federaci, Rumulanům, Tholianům, Gornům, Shakurianům. Děj se odehrává mezi filmy STARTREK V. a STARTREK IV.. Podrobnosti naleznete zde.

mara11@email.cz

28.4.2000 Výsledky vtipu týdne 17.4 - 23.4
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je VOVO


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Nevím jak vy, ale já mam pod křeslem vibrátor. (Autor: Anry)
2. Zapícháme si s 8472. (Autor: Freelix)
3. Slíknem se a budem běhat... (Autor: captn.Vojtas)
4. Podíváme se co davaji na UPN. (Autor: captain)
5. Nevím, co vy, ale já mám v kajutě nahraný Kolotoč s Poulíčkem za poslední 2 roky. (Autor: Mitsch)
6. Uděláme si imtimčo (Autor: Spock)

Thanks to Sev Trek

28.4.2000 Vtip týdne 24.4 - 30.4
 

Thanks to Sev Trek

29.4.2000 Info o Haunting of Deck12
  Když všechna světla na lodi začnou blikat a nakonec zhasnou docela, dostává Neelix za úkol uklidnit naše borgské děti. Změní skutečnost ve fantaskní a ztěží uvěřitelný příběh, který ovlivní děti natolik, že začnou opravdu věřit, že na palube 12 je duch. Mezitím co Neelix vypráví, převezme kontrolu nad lodí elektromagnetická životní forma, která odpojí všechny systémy pro podporu života a pokouší se komunikovat s Janeway. Snaží se totiž vrátit do mlhoviny odkud přišla. Jedna paluba za druhou je odříznuta neviditelnými silovými poli a vyplněna jedovatými plyny, a kapitán se musí z můstku přestěhovat do strojovny.

Trektoday

29.4.2000 Oficiální info k Life Line
  Doctor cestuje 30 tisíc světelných let do Alfa kvadrantu, aby aplikoval dosud neznámou lékařskou techniku na svého umírajícího tvůrce - velmi neochotného a svárlivého doktora Zimmermana. Ale záchrana Zimmermanova života, by ho mohla stát jeho vlastní existenci.

Trektoday

30.4.2000 Jennifer Lien Page update - znova
  Jennifer Lien Page Vám přináší nové preview k epizodě Fury.
Dále jsou provedeny drobné změny v databázi...

Jennifer Lien Page

30.4.2000 Program ST conu na Avalconu
 

Sobota

ring.jpg (601 bytes) 22:00 STAR TREK
O překladech
překladatelé,
nakladatelé, kluby

Neděle

8:00 Star Trek 9.
Vzpoura
video

9:30

Valeris
Svět animovaného ST

11:00

Akademie HF Přijímací zkoušky

11:30

Akademie HF Poznávací test

12:00

Jiří JBr Brožek
Klingonistika

13:00

Netopejr křest 3. dílu sborníku
klasických povídek ST (J.Blish)

14:00

Tinker, Tenor, Doctor, Spy
The Voyager Conspiracy
dabing 2 epizod Voyageru 6. sez.

16:00

Jan Pavlík
Historie ST
(Možné i nerealizované dějiny)

18:00

Pathfinder
dabing epizody Voyageru 6. sez.

19:00

Hana Vittková
Hudba ve ST

20:00

Andrea Leian Schubertová
Borg

22:00

Martin MOmega Vaněk
ST v datech a souvislostech II.

24:00

Martin Orm Kučera
Vědomostní soutěž

Po půlnoci

Collective
Promítání otitulkované verze dílu Voyageru 6.sez.

Stránky Avalconu