Archiv TrekDNES - květen 2000

Archiv TrekDNES - květen 2000

2.5.2000 Synopse k epizodě Muse
  Jim Wirght na svém serveru Delta Blues opět uveřejnil synopsi k posledně odvysílané epizodě VOY:"Muse". Tady je.

Trektoday

2.5.2000 Velmi detailní spoiler k epizodě Fury
  Na této stránce si můžete přečíst obsah epizody Fury. Redakce ale varuje, že to je opravdu velmi detailní obsah a tudíž veliký spoiler. Redakce sama ani ten článek nečetla, protože se nechce spoilovat a tak Vám ani nemůžete zaručit, zda-li je to pravda nebo ne :)

Trektoday

2.5.2000 Výpadek ST serveru Al-Batani
  Dne 2.5. došlo k havárii diskových polí našeho hostitelského serveru. Tímto byl přerušen provoz veškerých serverových služeb na dobu zhruba dvanácti hodin. Poté provider obnovil provoz www serveru a umístil na něj stránky Al-Batani ze záložní kopie (bohužel nejmíň 14 dní staré...). Došlo tedy ke smazání posledních updatů, záznamů v Knize návštěv atd. Děkujeme za pochopení, vzniklé chyby se pokusíme co nejrychleji odstranit.

Al-Batani

8.5.2000 Stránky JENNIFER LIEN PAGE přemístěny !!!
  Pozor, toto je oznamení i pro všechny české webmastery, kde je umístěn náš odkaz. JENNIFER LIEN PAGE byla přemístěna a je nyní dostupná jako http://www.wapky.cz/kes. Původní adresa přestane během několika dní fungovat...

I přes tyto potíže došlo k aktualizaci stránek (pouze na nové adrese). Byla dokončena rekonstrukce sekce "Fotky: Kes," která byla přejmenována na "Fotky: Kes & Posádka: Sběratelské karty." Najdete zde exkluzivní sběratelské karty JENNIFER LIEN PAGE, zaměřené na Kes a posádku lodi USS Voyager.

Předem se Vám omlouvám, za případné potíže.

ocampa@iol.cz

8.5.2000 První fotky z Avaconu
  Patrně odedneška začnou vznikat nejrůznější stránky, o tom co se dělo na Avalconu. Buď to budou reportáže nebo stránky z forkama. První vlašťovkou v druhé kategorii jsou Wewerčiny fotografie.

Průvodce, klub Star Trek Akce

8.5.2000 A další fotky z Avalconu
  Následující fotky jsou od jakubaV a jsou uloženy na jeho stránce STCZRVB & Jakub DVD Base. Přímý link je zde.

Průvodce, klub Star Trek Akce

8.5.2000 Sraz Po pěti letech
  Redakci se dostala následující pozvánku:

Vazena Trekkie, vazeny Trekkie,

prosim, nepovazujte tento mail za spam. Pokud jej tak citite, odepiste mi a ja se omluvim. Jedna se o OSOBNI POZVANKU na akci Po peti letech, tedy oslavu peti let existence Star Trek klubu Dominion.

Pozvanka je ve dvou podobach: HTML a PDF.

Budeme velmi radi, pokud prijedete.

za klub Dominion
Martin Decky

Detailní infiormace najdete zde.

8.5.2000 Opoziční smlouva
  V diskuzních klubech na Průvodci se objevila následující překvapivá zpráva:

Vědomi si citlivosti, s níž značná část českých fanoušků fenomenálního SF seriálu Star Trek vnímá úroveň jeho televizního dabingu a knižních překladů, shodli se níže podepsaní (dále jen "signatáři") na následujícím:
1.) Spolupráce při přejímání anglických a jiných pojmů ze světa Star Treku do českého jazyka je pro současnost i budoucnost naprosto nezbytná. Signatáři se proto shodli na nutnosti ustanovení jednotné terminologie pojmů a jejich zavedení do překladu. Uvědomujeme si rovněž, že terminologie se může v některých případech lehce lišit, a to především v okamžicích, kdy je třeba překlad upravit pro potřeby dabingu. Prosíme tedy o shovívavost, pakliže u ojedinělých pojmů nebude překlad shodný.
2.) Oba signatáři si vyhrazují nezcizitelné právo na vlastní názor, a tedy případnou nejednotu překladu - tehdy, když nebude možné nalézt kompromisní řešení. O kompromis však v každém pádě budeme usilovat a také jej hodláme podporovat.
3.) Vyhrazujeme si dále právo pominout obecně platný překlad v okamžiku, kdy jej nebude možné využít z "vyšší moci", zejména stran zájmů našich "nadřízených".
4.) Signatáři se budou snažit podle svých možností a ve shodě prosadit přijaté standardy i u dalších subjektů, ať již půjde o práci na produktech audiovizuálního nebo tištěného charakteru.
5.) Signatáři se shodli, že nebudou jednat proti zájmům druhé osoby a naopak, budou jednat vždy podle nejlepšího vědomí a svědomí tak, aby výsledky jejich práce vždy co nejlépe odrážely trendy světa Star Treku. 6.) Tuto smlouvu může - i díky její obecné a ničím nezavazující formulaci - bez udání důvodu vypovědět kterýkoliv ze signatářů. Byla by to však škoda.

Bez nátlaku a s vědomím práce, která obě smluvní strany čeká, podepsáni

David "Erell" Bursa a Přemysl "Londo" Houžvička

V Praze, 08. května 2000

Průvodce

Komentář:
Myslím, že to je krok správnym směrem.

MOmega

8.5.2000 Map editor pro StarTrek:Armada
  Activision před nedávnem vydali editor pro svou real-time strategii StarTrek:Armada. Pokud máte zájem vytvořit si své vlastní mapy, není nic jednodušího než si editor stáhnout z jejich domovské stránky. Tam zároveň naleznete instrukce k instalaci a stručný manuál pro začátečníky.

Dimik

8.5.2000 SevTrekový film
  Na této stránce můžete najít trailer k prvnímu SevTrekovému filmu. Tento film bude hotov a k prodeji až na konci roku 2000.

SevTrek

9.5.2000 Synopse k Fury
  Na serveru Delta Blues je k přečtení detailní synopse k epizodě Fury. Jim Wright (autor synopse) byl s epizodou celkem spokojen. Říkal, že nic moc, ale že to šlo. Tady je přímý link na synopsi.

9.5.2000 Al-Batani update
  Na serveru Al Batani najdete nově v rozšířené sekci Uniforem obleky velmi populární rasy - Ferengů.

Al-Batani

9.5.2000 Obrázek k The Haunting of Deck Twelve
  Na serveru Section 31 se objevil první obrázek k epizodě.

Section 31

9.5.2000 První reportáž z Avalconu
  Na průvodci kolega Stanník uveřejnil svůj názor o Avaloconu. Je to hezké počtení a tak Vám ho redakce nabízí k přečtení. Tady to je.

Stanník z Průvodce

11.5.2000 TNG je dodabováno
  Česká Televize dodabovala všechny epizody 6. a 7. série TNG. Odborný poradce (David "Erell" Bursa ) proto svoji práci zhodnotil a sumarizoval. Zde si to celé můžete přečíst.

11.5.2000 Nově ohlášené ST hry
  Během posledního měsíce bylo ohlášno hned několik nových ST her. Zde nabízíme krátké shrnutí.

V první řade se jedná o pokračování relativnì úspěšného titlulu StarFleet:Command od Interplay tentokrát nazvané StarFleet:Command Volume II - Empires at War. Příliš konkrétních informací zatím není známo, avšak z rozhovoru s jedním z autorů vyplívá, že se dají se očekávat vylepšený engine, nové jednotky a mise. Prostě klasické pokračování. Dokončení je plánováno na vánoce 2000.

Druhý titul v pořadí je StarTrek: Bridge Commander od vydavatele Activision a vývojového týmu Totally Games. Půjde o vesmírný simulátor zasazený do světa ST:TNG, což zní vzhledem k tomu, že se tým Totally Games proslavil právě legendami jako X-Wing, Tie Fighter, X-Wing:Alliance, velice dobře. Autoři slibují množství různorodých misí, lodí, zbraní a v neposlední řadě i účast P.Stewarta (Picard) a B.Spinera (Data). Špatná zpráva je, že hra vyjde nejdříve příští rok. Prozatím nás musí uspokojit rozhovor s tvůrci.

Třetí a zatím poslední je StarTrek:Away Team - realtimová squad strategie (tedy něco ve stylu Commandos, či Syndicate), což je pro ST hry pole doposud nezorané. Děj je situován do ST:TNG a hráč bude ovládat skupinu důstojníku různých vlastností a specializací v řadě akční i logicky pojatých misích. Přestože hra je plánována až na rok 2001, byly již zveřejneny první obrázky. Nevypadají vůbec špatně.

Dimik

11.5.2000 Další věcičky z Avalconu
  Další stručnou reportáž z dění na Avalconu, která je dílem kolegy Blackyho, si můžete přečíst zde.
Dále tu máme fotky, které vyrobili "uhlavní" nepřátelé StarTreku - StarWarsáci :) Ale jělikož ty fotky jsou docela hezký, tak Vám je redakce nabízí. Tady je přímý link.

Klub StarTrek Akce na Průvodci

11.5.2000 Grorova reportáž
  I kolega Gror se pochlapil a vytvořil pěknou reportáž z Avalconu. Tady si ji můžete přečíst.

Klub Cony na průvodci

11.5.2000 Návrat Borsgké královny
  Je jisté, že v poslední epizodě 6. série Voyageru se objeví Borgská královna a bude ji hrát stejná herečka jako ji hrála v epizodě VOY:"Dark Frontier" tj. Susanna Thompson. Tady je s ní rozhovor o její roli v nové epizodě.

Section 31

13.5.2000 Sraz Po pěti letech
  V připravovaném programu srazu Po pěti letech přibyly tyto přednášky:

- klingonština
- beletrie Star Treku
- romulanské a klingonské maskovací systémy
- souhvězdí a hvězdy vůbec

Pro bližší informace a přihlášku navštivte http://www.mujweb.cz/kultura/dominion/index2.htm.

dominion@email.cz

14.5.2000 Počátek projektu StarNET
  Na adrese starnet.startrek.cz se rozbíhá nový nezávislý projekt v rámci serveru startrek.cz, jehož úkolem je umožnit lidem okolo Star Treku snadno kontaktovat jiné lidi okolo Star Treku.

Valeris o tomto projektu říká:
Vážení přátelé,
ráda bych vás pozvala k návštěve našeho nového projektu StarNET. O co běží? StarNET je nový internetový magazín, zajímavý především tím, že jeho autory budete vy sami. Zaregistrováním do databáze získáte právo vystavovat na StarNETu své články - a navíc se tím vytvoří i vaše osobní složka v internetové databázi trekkies, kde budou vaše osobní veřejné údaje snadno dostupné ostatním. Všichni, i neregistrovaní, mají právo ke každému článku přidávat své komentáře. Už teď můžeme slíbit, že to není zdaleka vše - konec konců, jsme teprve na počátku.

Klub StarTrek na Průvodci

14.5.2000 Informace o Parconu
  Na těchto stránkách můžete najít podrobné informace o Parconu včetně přihlášky.

Parcon 2000

14.5.2000 Oficiální stránky ST: Bridge Commander
  Právě byla spuštěna oficiální stránka věnovaná nově připravované ST hře StarTrek:Bridge Commander. Jsou na ní již k nalezení i první uveřejněné obrázky, takže zájemci o herní oblast nechť si kliknou.

Dimik

15.5.2000 Update na USS Al-Batani
  V Diplomatické sekci se konečně objevují ony dlouho slibované hodnosti. Pro začátek jsou zde hodnosti Hvězdné flotily. Do diplomatické sekce se také přesunuly Insignie, které dříve byly v sekci Vědecké.

Al-Batani

16.5.2000 Výsledky vtipu týdne 24.4 - 30.4
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Weyoun


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Jo, ja vam to reknu a vy to zacnete delat taky... (Autor: captn.Vojtas)
2. A ty nekoukáš na Esmeraldu? (Autor: Přebral)
3. Žerem všechny co maj fleky na krku. (Autor: Hirogen)
4. Zapalime mustek, ukrizujeme kapitana a dame grupen sex (Autor: Wakka)
5. Posloucháme Lunetic kapitánovi se líbí Aleš a mě Vašek (Autor: one.man)
6. Modlíme se, aby nas neobsadili taky do Voyageru. (Autor: Hypo)
7. Škrábeme se v kaďáku a honíme si pupínky! (Autor: Freelix)
8. Co blbneš! To jsem já Worf! Zase jsem si omylem vzal tvé antikoncepční pilulky! (Autor: WEYOUN (klon č.1))

Thanks to Sev Trek

16.5.2000 Dva linky na hry
  Bez nějakých delších cirátů a veršíků, tady jsou dva linky týkající se StaTrek her:

Recenze na Hidden evil:
http://www.geocities.com/stgamesy/hidden/hidden.htm

Info o Secret of Vulcan fury:
http://www.geocities.com/stgamesy/fury/fury.htm

Mipix

16.5.2000 Vtip týdne 15.5.-21.5
 

Thanks to Sev Trek

16.5.2000 Update Synopsí
  Náš server Synopse StarTreku byl opět updatován. Najdete na něm jednu mega-synospi k dílu TNG sedmé série "Sub Rosa" od Anryho, 8 kratších synopsí Nové generace k dílům právě odvysílaných na ČT1 'Realm Of Fear', 'Man Of The People', 'Relics', 'Schisms', 'True Q', 'Rascals', 'Quality Of Life' a 'Aquiel' od BMC a dvě mega-synopse k dílům VOY:'Counterpoint' od Michaely Pretschové a VOY:'Think Tank' od Karla Skopa.

Enjoy the View:)

Synopse StarTreku

17.5.2000 Klingon Academy ovládatelný hlasem
  Interplay oznámil, že jejich právě dokončovaný vesmírný simulátor StarTrek: Klingon Academy bude oficiálně podporovat systém verbálního ovládání GameCommander. Tento program vám obyčejný mikrofon přemění na slouhu bleskurychle mačkajícího předvolené klávesy. K dispozici je již raná podpora pro nedávno vydanou demoverzi Klingon Academy.

Dimik

17.5.2000 Oficiální stránky StarTrek:DS9
  A máme zde další čerstvě založenou oficiální sajtu chystané ST hry. Tentokát jde o akci z pohledu třetí osoby StarTrek:Deep Space Nine"The Fallen". Kromě jiného na ní naleznete nový herní trailer.

Dimik

17.5.2000 Paris bude povýšen
  Je zřejmé, že Tom Paris bude v poslední epizodě 6. série (Unimatrix Zero) povýšen.

Section 31

18.5.2000 Preview Unimatrix Zero
  Třetí velké střetnutí Voyageru s Borgy a...asimilace Janeway...co dodat.

Vidiot

18.5.2000 NEXUS opět jede
  Po delší době nečinnosti je server ST:NEXUS opět ve stavu ON-LINE. Jako nové příspěvky zde můžete najít recenze a spousty fotek z her Hidden Evil a Elite Force.

alko@star.trek.cz

19.5.2000 Obrázek zasimilované Janeway
  Voayger už více nebude mít kapitána, ale královnu. Přesvědčte se sami.

Section 31

19.5.2000 Zrušení serveru Al-Batani
  Protože nám provider zakázal zpracování serverových skriptů ASP, nemůžeme nadále provozovat tento server.
Je nám líto, že jsme nuceni přerušit provoz do té doby, dokud nenajdeme NT server, který by byl ochoten ZDARMA hostit stránky Al-Batani.

Děkujeme za pochopení.

Webmaster Al-Batani

20.5.2000 Další fotky s Avalconu
  Sice to už je dávno co byl Avalcon, ale přesto se na netu objevují nové a nové fotky. Tady jsou od kolegu Bouchiho.

Klub cony na Průvodci

21.5.2000 Server AL-BATANI opět zprovozněn
  Podařilo se nám opět zprovoznit Váš oblíbený ST server Al-Batani. Protože jsme přešli fyzicky na jiný server, neměly by se v budoucnu opakovat podobné výpadky jako u předchozího providera. Al-Batani nyní běží na Linuxu.

Al-Batani

21.5.2000 Berman o novém seriálu a filmu
  Rick Berman: "Chtěli bychom nakombinovat více tradičních trekovských prvků, které měl Voyager a využít větší množství vedlejších postav jako v DS9. Velkým negativem seriálu DS9, bylo právě to, že se neodehrával na hvězdné lodi. Byl vůbec první, který se neodehrával na Enterprise. Doufáme, že nový seriál bude mít v sobě přednosti obou spojené jedinečným způsobem, ale na detaily je příliš brzy. Úmyslem je zaujmout jak příznivce DS9 tak Voyageru. Kdybych o tom mohl mluvit, viděli byste, že to bude něco jiného a neotřelého. Bude to více odlišné než byla Ds9 i Voyager.

Co se týče nového filmu, tak mohu říct, že pokud jsme se něco naučili z minulého filmu, tak to, že potřebujeme hrozivější a více klasičtější protivníky a také Picard by měl být méně vážný a trochu akčnější. Doufáme, že příští film se vrátí k velkolepějšímu dobrodružství jako v Prvním kontaktu."

Trektoday

22.5.2000 Komentář k Bermanovi: nový seriál a film
  Seriál:
Berman řekl, že použije to lepší z VOY a DS9. Bojím se, že to "lepší" bude pro diváky dávající přednost TOSu či TNG to horší. Nechme se překvapit.
Film:
Aby se nestalo, že Picard by byl přestrojený Kirk aneb vypadá to, že starý Picard je mrtev. Ať žije nový kapitán.

Nadrchal@econ.muni.cz

22.5.2000 Update Nexu
  Server Star Trek NEXUS opět updatoval. Tentokrát zde najdete novou recenzi na hru Star Trek: The Secret Of Vulcan Fury a pár nových obrázků ke hře Star Trek: Hidden Evil

Star Trek NEXUS

23.5.2000 Fotky z FEDCONu
  Několik málo fotek z FEDCONU, který se odehrával v Bonnu, můžete najít na této adrese. Video záznamy můžete najít zde.

Section 31

Komentář:
Je vždy fascinující vidět oblíbené postavy bez masky :)

MOmega

24.5.2000 Release TOS DVD
  Dnes je release TOS DVDéček, Volume 11 a 12. Volume 11 obsahuje epizody 'A Taste Of Armageddon' a 'Space Seed' zatímco Volume 12 'Tomorrow Is Yesterday' a 'Return of the Archons'. Další DVD tj. Volume 13 a 14, které budou obsahovat i epizodu 'The City On The Edge Of Forever' budou k dostání od 11. července tohoto roku.

Trektoday

25.5.2000 Sraz SFK Badlads
  SFK BADLANDS si dovoluje pozvat všechny příznivce Star Treku na pravidelné setkání, které se bude konat 28. května 2000 v Brně.

Klubovna bude přístupná od 12.00, zahájení 12.30. Místnost budeme mít k dispozici do 18 h.

Co vás čeká při návštěvně naší holopaluby:

- další pokračování čtení z povídky Ragnarok
- dva díly ze 7. sezóny DS9 se simultánním dabingem
- možnost popovídat si s lidmi stejných zájmů
- vyměnit si karty ať už hrací či sběratelské
- a další


Do svého navigačního počítače zadejte prosím tyto koordináty:

Sraz se koná jako obvykle v klubovně TJ Tesla na plaveckém stadionu na Halasově náměstí na Lesné. Pro ty co přijedou ze vzdálenějších Galaxií jede od vlakového nádraží tramvaj číslo 9 - směr Lesná. Je to zhruba 11 zastávka, plavecký stadion na malé vyvýšenině před ošklivým panelovým sídlištěm nelze přehlédnou. Pro ty co se chtějí předtím zastavit na nákup v Arakisu jede tramvaj číslo 11 z ulice Česká - je to asi 10 zastávka.
Netřeba si brát nouzové potravinové balíčky Flotily, neboť je v areálu otevřené občerstvení a pokud by si někdo nevybral z místní nabídky, přes ulici se nalézá supermarket.

Live long and prosper.

Kontaktní adresa je: castkova@hotmail.com Případně tel.: 05/41243795

castkova@hotmail.com

Komentář:
Omlouvám se, že o srazu informuji až teď, ale mailové oznámení se mi nějak zatoulalo - mrška. Pro přístě doporučuji organizátorům podobných akcí použít volby Přidat v levém Menu na hlavní stránce. Děkuji.

MOmega

25.5.2000 Nové kazety
  Paramount se rozhodl některé dvojepizody a televizní filmy vydat na videokazetách ve speciální video kolekci. Kolekce bude obsahovat následuící epizody. U každé z nic je uveden datum vydání:
  • 3. července : 'Basics'
  • 3. července : 'Future's End'
  • 7. srpna : 'Scorpion'
  • 7. srpna : 'Year Of Hell'
  • 4. září : 'The Killing Game'
  • 4. září : 'Equinox'

Navíc 3. října vyjdou 2 televizní filmy z DS9 a to pilot Emissary a poslední díl What You Leave Behind.

Trektoday

Komentář:
A proč to tady vůbec píši? No chtěl bych vyjádřit touhu po tom, aby se tyto kazety dostali i k nám. Takového special releasu si přece musí nějaká domácí společnost všimnout. Dobře ja vím, že to je fantastické a nereálné, ale kdo ví?

MOmega

26.5.2000 Tři noví vojáci Borgu
  K tomuhle snad ani není potřeba komentář. Kdyby náhodou někdo nemohl poznat důstojníky USS Voyageru, tak Vám je raději představím. Zleva doprava: Voják Tuvok. Vojanda B'Elanna. Superborg Janeway.

27.5.2000 Jennifer Lien Page zrušena !!!
  Tohle je upozornění pro všechny příznivce herečky Jennifer Lien, představitelky Kes na palubě federální vesmírné lodi USS Voyager. České stránky JENNIFER LIEN PAGE byly dne 27.5.2000 dočasně zrušeny, důvodem jsou technické problémy, se kterými se stránka nyní potýká. Budu se samozřejmně snažit chod stránek v co nejbližší době obnovit.

Děkuji za pochopení, Ocampa - webmaster

ocampa@iol.cz

28.5.2000 Never ended story
  Never ended story - tak by se dalo nazvat téma Fotek z různých akcí. Tentokrát je to opět Avalcon a slídivým fotografem byl kolega Skullman. A kdeže jsou ty jeho fotky? No přece tady.

Skullman

28.5.2000 Výsledky vtipu týdne 15.5.-21.5
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Hypospray


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Zjistili jsme od čeho je ten sliz na konzolách. (Autor: seven)
2. Prý posloucháš Lunetic. (Autor: Kuk)
3. Jordi, jdi připravit plasmové dělo, máme problém (Autor: Wakka)
4. 5 ze 4 starsich dustojniku si mysli, ze jsi peknej zmetek (Autor: Barb)
5. Honí nás Borgové, odhazujeme přebytečnou zátěž. (Autor: Bazi)
6. Protože neustále nosíte veverku v trenýrkách !!! (Autor: Spock)

Thanks to Sev Trek

28.5.2000 Vtip týdne 29.5-4.6
 

Thanks to Sev Trek

28.5.2000 Nokia Trikordérem
  Na stránkách serveru NEXUS najdete podrobný návod jak si z vašeho mobilního telefonu značky NOKIA vytvořit svůj vlastní malý Trikordér Hvězdné flotily.

nokia@star.trek.cz

29.5.2000 Synopse k Unimatrix Zero
  Jim Wright napsal svoji obvyklou synopsi k poslední epizodě 6. série Voyageru - Unimatrix Zero.

Trektoday

29.5.2000 Další Info k novým kazetám
  Pokusím se vnést trochu málo světla do zprávy z 25.5. Nové kazety poněkud potemnělé MOmegovým soukromým komentářem. Předně si řekněme, že Paramount na VHS postupně vydává DS9 a VOY, na DVD v reg. 1 (USA, JAP) TOS, TNG a všechny ST filmy, v reg. 2 (Evropa) zatím jen filmy a to ještě s velkým zpožděním, zatím se hovoří jen o posledních třech (ST9 bez české verze, ST8 český dabing v Dolby Surround (bohužel velice špatná kvalita), u ST7 se zatím neví). Tolik na úvod, teď něco na vysvětlenou k MOmegově komentáři.

Předně je třeba říci, že Star Trek na videokazetách u nás může distribuovat pouze jediná společnost, a to Hollywood Clasic Entertainment, která je výhradním videodistributorem produkce společnosti Paramount pro Českou s Slovenskou republiku, nejde tedy o povšimnutí si libovolným domácím videodistributorem.

Rovněž je třeba říci, že si všimli, a to už o trochu dříve než Trektoday a MOmega. :-) Je to už asi tak dva měsíce, kdy jsem byl na jednání, spíše bych to nazval informativní schůzkou, u HCE ohledně Star Trek: Deep Space Nine - Special Edition. Když shrnu do nejužší možné podoby výsledek, pak další ST film ano, jakékoliv seriálové díly ne. Bohužel došlo k tomu, že nejen že byl poslední film Vzpoura ve videopůjčovnách značně ztrátový a téměř bez zájmu, ale celkově celá videodistribuce Star Treku je u nás propastně ztrátová. Z videopůjčoven nedostává HCE absolutně žádné informace o byť jen minimální poptávce po videokazetách se ST tématikou, takže se není čemu divit, že když není ze strany diváků zájem, tak se další Star Treky nevydávají.

Co by je mohlo přesvědčit? Jen větší zájem. Například u Vzpoury byla (mezi mnou a HCE) domluva, že v případě zájmu většího než sto kusů jednorázově bude cena o třetinu nižší. Trekkies si zahlasovali v anketce a to taky bylo všechno, nějaká další konkrétní aktivita už nenastala. Ostatně že aktivita fanoušků Star Treku u nás například oproti fanouškům Star Wars dost pokulhává, což je vidět třeba na pořádání různých conů atd., je známo kde komu.

Vraťme se k DS9 SE, což je myslím titul pro českého diváka absolutně nejzajímavější. O co jde? Jsou to ty nejlepší díly z celého seriálu počínaje dílem Emissary I a konče dílem What you leave behind. Celkově se celá edice skládá tuším ze šestnácti dílů ponejvíce ze 4. - 7. sezóny, samozřejmě nechybí celý Final Chapter. Vždy jsou dva díly na jedné kazetě. A kolik by to stálo? Jelikož by tato edice nešla do videopůjčoven ale pouze do distribuce, odpadá poplatek za práva na půjčování (díky kterému Vzpoura stojí 900 Kč), takže jedna videokazeta by byla za 399 Kč. Možná to někomu připadá moc, jenže si je třeba uvědomit, že dabing jednoho jediného dílu je otázka desítek tisíc korun.

Tak o tohle všechno přicházíme dík vlastnímu nezájmu. Já jsem se zařekl, že nebudu dělat nějakou kampaň, jako je obvyklé třeba pro Valeris, protože by šlo o umělé vyvolání zájmu, který by v reálu nebyl ani zdaleka takový, jak by se zdálo. Všechno je to na nás, na našem zájmu. Samozřejmě nikomu nebráním zajít na web společnosti HCE a poslat jim mail nebo zavolat, zda nebudou vydávat nějaký ten Star Trek. Tolik, jak teď koukám poněkud delší, vysvětlení k článku o nově vydaných videokazetách.

Erell (David Bursa)

29.5.2000 Další Update Synopsí
  Náš server Synopse StarTreku byl opět updatován. Najdete na něm jednu synopsi k právě odvysílanému dílu na ČT1: TNG "Birthright, Part II" od BMC, a dvě mega-synopse k dílům VOY:'Once Upon A Time' od Koviho a VOY:'Gravity' od Karla Škopa.

Enjoy the View:)

Synopse StarTreku

30.5.2000 Synopse k Live fast and prosper
  Jim Wright si konečně našel čas a dopsal synopsi k epizodě 'Live Fast and Prosper' čímž je v jeho svělém podání hotová celá 6. série VOY. Všechny jeho synopse můžete najít na serveru Delta Blues

Trektoday

31.5.2000 7. série Voyageru
  Již nyní těsně po ukončení vysílaní 6. série Voyageru producenti a autoři uvažují o další sérii. Podle hlavní scénáristky a koordinatorky Lolita Fatjo již nyní existují myšlenky pro 13 epizod. Nová série je začne natáčet 22.6. 2000.

Richard Herd na jednom Fedconu odhalil, že byl požádán, zda-li nepřijme opět svou roli Admirála Parise v několika epizodách nové série.
Jinak další informace najdete na serveru ST Universe konkrétně na této stránce.

Trektoday