Archiv TrekDNES - červen 2000

Archiv TrekDNES - červen 2000

1.6.2000 ST DVD v regionu 2
  5. června vyjde StarTrek : Insurrection na DVD v regionu 2. DVD bude obsahovat rozhovory s hlavními postavami, zvuk Dolby Digital, širokoúhly obraz a Trailer.
Toto DVD bude následovat First Contact, který vyjde 14. srpna. Toto DVD bude obsahovat stejné věci jako Insurection až na ty rozhovory.

Section 31

Komentář:
Podotknul bych, že u obou je DD 5.1 anglická verze. ST9 českou verzi neobsahuje, ST8 bude mít krom dalších jazykových mutací i český dabing (velmi mizerné kvality) v Dolby Surround.

Erell

1.6.2000 Chyba ve Fury
 

Vážení přátelé,

rád bych upozornil na chybu, která se vyskytla ve 143 díle seriálu Star Trek: Voyager. Nyní je již vysílán konec šesté sezóny a je zřejmé, že Voyager je na cestě již 6 let. Ovšem datové údaje se ve Fury producentům a scénáristům trošku pomíchali. Zdá se, že se plně soustředili jak co nejpřesněji vrátit Kes mezi živé (a povedlo se jim to vskutku brilantně, co dodat), cestovali časem a požívali tvrdá sedativa, až se jim to úplně vymklo z rukou.

Takže o co jde. Všechno se zdá být v pořádku až do doby (závěrečných 7 minut) než kapitán Janeway ke Kes pronese: "Three years ago, you traveled back in time." Dle mého názoru je překlad následující: "Před třemi lety jste se vrátila v čase." Přičemž to "zpět" se pravděpodobně nepřekládá, vyplívá to již z významu věty.

Jenže Kes, když se vrátí v čase se zeptá počítače: "Počítači, jak dlouho už je Voyager v Delta kvadrantu." A počítač odpoví: "56 dní, 17 hodin." V originále:"Computer, has long has Voyager been in the Delta Quadrant?" "56 days, 17 hours."

Což skutečně odpovídá 3 rokům, ale to by muselo někde být při začátku Voyageru děleno, že se děj odehrává o 3 roky později (protože Voyager je na cestě již 6 let)! A to nikde nebylo. Kdyby padla jen zmínka, bylo by snad vše v pořádku. Nebo to být sděleno nemuselo, ono se to dá vysvětlit i jinak. Kes ve Fury říká, že ve stavu co následoval po "Giftu" prožila jen pár minut. Že ty síly nedokázala ovládat a že na to nebyla připravená. Celé roky hledala domov, ale bála se že by ji Ocampové nepřijali zpět. Jenže, pak je tu otázka jak by se to Janeway dozvěděla. A to by taky někde muselo být uvedeno...


Jim Wright, autor scénáře dokonce píše: "Three years and 40,000 light years later..." Překlad: "Tři roky a (o) 40 000 světelných let dále..." Což je úplná hloupost. Ten jak se zdá, to vůbec nepochopil.

Jelikož teď dělám kompletní synopsi k Fury, měl jsem k dispozici jak český, tak i anglický scénář. Dlouho jsem o tom přemýšlel a došel k závěru, že pokud vážně nikde není titulek "O tři roky později...," bude se pravděpodobně jednat o chybu v závěrečném časovém údaji a vlastně i ve významu celé věty.

Zde je tedy můj názor na opravu chyby: "Vrátila jste se v čase do doby před šesti lety." Jedině tak, dává celý díl smysl bez jakýkoliv dalších úprav. Proto jen doufám, že až u nás bude nějaká společnost dělat překlad a posléze dabing Fury, neudělá stejnou chybu...

Díky za pozornost, Ocampa (Vojtěch Štursa)

Komentář:
Sice jsem četl jen začátek a konec, ale novému překladateli Voyageru, ať už to bude kdokoliv, tvůj brilantní rozbor velice rád předám.

Erell

2.6.2000 Rozuzlení k Unimatrix Zero
  Druhý díl k epizodě Unimatrix Zero bude napsán během následujících dvou týdnů a tak ještě není známo s naprostou přesností jak epizoda dopadne. Ovšem jedna vcelku věrohodná spekulace se nachází tady.

Trektoday

3.6.2000 Výsledky vtipu týdne 29.5-4.6
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Psycho Brutalis


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Táhni prič šikmooká príšero (Autor: Blizz)
2. Kvuli tobe. Prisel jsem za ni a rikam "hele Kacko, Herry je muj nejlepsi kamos a zaslouzi si alepson takovou hodnost jako ja!"... No a takhle to dopadlo. (Autor: DanQ)
3. Doslo ji kafe, tak si ho zreplikovala z mejch pecek (Autor: Kostej)
4. Dal sem kapitánovy Gutalax do kávy (Autor: Yenkie)
5. Šahal jsem kam jsem nemel.....na Chakotaye.... (Autor: Sedma z sesti)
6. Stiskl jsem na konzolo "EXIT" a ono se to posralo (Autor: WaKKa)
7. Nechal jsem počítač určit pravděpodobnost našeho návratu domů. (Autor: A_dam)
8. Protože jsem tahal za sebou kačenku... ona tvrdí, že je její... (Autor: Tuvek)

Thanks to Sev Trek

3.6.2000 Vtip týdne 5.6 - 11.6
 

Thanks to Sev Trek

4.6.2000 Update TrekGames
  Shrnutí informací o připravovaných hrách Away team, DS9 The fallen a Starfleet command volume II doplněné screenshoty plus jedna recenzička na starší Star trek pinball. Adresa http://trekgames.startrek.cz

Mipix

4.6.2000 Download Synopsí StarTreku
  Množí se dotazy, zda-li nejde nebo proč nejde stáhnou obsah celého našeho Synopse StarTreku. Odpoveď je snadná. Nedostatek místa. Zabalené celé synopse mají kolem 60MB a i před milosrdnost a dobrosrdečnost administrátora serveru je to celkem neúnosné břemeno je mít stále na serveru.

Nicméně na serveru jsme obnovili přítomnost zabalené textové verze serveru.

Celý server včetně všech obrázků patrně jen tak rychle v zabalené podobě nebude na serveru synopsí k dispozici, ale pro zájemce nabízím možnost jejich vypálení na CD a zaslání poštou. Sice nejsem nejpružnější při vypalování z důvodů časové zaneprázdnosti, ale po několika urgencích to vždy nějak vypálím a pošlu :)) Ohledně jakékoliv prosby se obraťte přímo na mně.

MOmega

5.6.2000 Errata
  S politováním oznamujeme, že pro malý počet přihlášených účastníků odkládáme sraz Po pěti letech na září 2000.
Doufáme, že tento termín nebude tolik kolidovat s jinými neodkladnými akcemi.

dominion@email.cz

5.6.2000 Dnes Insurrection v Regionu 2
  Dnes je oficiální release DVD v Regionu 2 (to znamená i pro Českou republiku) filmu StarTrek: Insurrection. Detilní informace najdete na této stránce.

Uveďme jenom několik informací:
Jazyky : Angličtina, Němčina, Maďarština DD 5.1
Titulky: Angličtina, Švédština, Dánština, Norština, Dánština, Holandština, Islandština, Němčina.
Obraz : anamorphic 2.35:1
24 kapitol
Délka přibližně 99 minut
Navíc 2 Trailery a krátkomatrážní film

Trektoday

5.6.2000 ST DVD v Regionu 2
  No, Sice vychazí ST:Insurection v regionu 2, ale vzhledem k tomu, že tam není CZ ani dabing, ani titulky, tak se to do čech NEBUDE bežně dovážet, protože to NENÍ pro čechy primárně určené. Podle poslednich informaci vyjde ST:FC v reg 2 drive než 14.8 a ten CZ dabing, co na něm bude je shodný s tím špatným dabingem, co byl na DST:FC kazetách, čily s prohozením některých dabérů. ST:Generation ma vyjít v září a zatím neni jisté, zda na něm bude CZ dabing, titulky nebo nic. Aktuality o tom, jak je to s DVD najdete na mých stránkách DVD Info Base

jakub@visual.cz

5.6.2000 StarTrek na DVD
  Paramoutn vydal další dva ST:TOS disky s pořadovými čísly 11 a 12. Naleznete na nich episody Tomorrow is Yesterday, The Return of The Archons, respektive A Taste of Armageddon a Space Seed.
Další dva disky 13 a 14 mají vyjít v 11. července.
Co se tyče filmů, tak nedávno vyšel ST:III a také 11 července vyjde ST:II - The Wrath of Kahn. Poslední film, který zatím nevyšel je ST:TMP, který by podle posledních informací měl vyjít nejpozději do vánoc.
Pro příznivce TNG dobrá zpráva, na podzim, pravděpodobně v září či říjnu vyjdou první disky s TNG episodama.

jakub@visual.cz

7.6.2000 Update na StarTrek.CZ
  Po dlouhé době se na StarTrek.CZ opět pohnuly ledy tak Vám Valeris přináši další zajímavá informace:

Sekce Rasy začala poněkud přibírat na váze. U Dominionu přibyly obrázky, dále nově rasy Hirogenů a Malonů. Rovněž s radostí oznamuji vznik nové stránky Star Štrek, což je první oficiální česká mutace Sev Treku, vznikající v rámci projektu PinkNet.

StarTrek.CZ

Komentář:
Redakce zapomněla upozornit i na předchozí update (3.6.00), kterým je znovuotevření sekce ST Humor (zatím nepříliš rozvinuté, ale lepší neco než nic). Rovnež podotýkam, že Star Strek není můj projekt, kdyby to náhodou někoho nenapadlo :) Jinak díky za propagaci.

Valeris

8.6.2000 Veřejné testování StarTrek: conQuest
  Připravovaná on-line hra StarTrek: conQuest vstoupila do fáze betatestování. Co víc, testerem se může stát každý dobrovolník. Máte-li někdo zájem a nejste z Kuby, Iránu, Iráku, Libie, Severní Koreje, Sudánu, nebo Sýrie :-) navštivte oficiální stranku s podrobostmi.

Dimik

12.6.2000 Paramount si registruje domény:)
  Během posledních několika měsíců si Paramount zaregistroval několik nových internetových domén, které by mohly naznačovat název nového seriálu.

11. května si Paramount Digital Entertainment zaregistroval domému StarTrekEnterprise.com, StarTrekEnterprise.net a StarTrekEnterprise.org. To bylo týden poté co se objevily zprávy, že by nový seriál měl nést název 'Počátky Federace' a dva týdny před tím, než bylo oznámeno, že loď se bude jmenovat Enterprise.

O dva měsíce dříve, 10 února, si už Paramount zaregistroval StarTrekAcademy.com. Tím zřejmě nebyli úplně nadšeni, protože koncovky .net a .org jsou dosud volné.

Registrace domény s Enterprise by nebyla tak zvláštní, kdyby s ní nebyly zaregistrovány obě koncovky .net i .org což u ostatním starších Paramountských domén není. Navíc v době registrace se objevily zprávy, že nový seriál bude o Enterprise.

Mezitím byly soukromými osobami registrovány další domény. 27. května si jistý Jeffrey Rhind zaregistroval StarTrek-Enterprise.com, StarTrek-Enterprise.net and StarTrek-Enterprise.org. Stejný člověk také vlastní StarTrekSeries5.com, zatímco StarTrekBbirthOfTheFederation.com si zaregistroval někdo jiný.

Nic z toho samozřejmě nepotvrzuje, že by se měl nový seriál jmenovat tak a tak ... :)))

Trektoday

12.6.2000 Výsledky vtipu týdne 5.6 - 11.6
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je aleneja


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Měli jsem kapitána radši nechat zpopelnit.... (Autor: Spock)
2. Ja nevim, ale machal v tom tvy trenky... (Autor: Me)
3. Já jen doufám, že Knedlix odstranil i zbývající borgské implantáty. Posledně jsem si vylomil 2 zuby. (Autor: Weyoun)
4. Nevím, ale teď to na mě mrklo... Dělej píchni do toho vidličku ať ti to nenaruší kontinuum časoprostoru!!! (Autor: captn.Vojtas)
5. Na tři zdrháme... (Autor: Sefinzenyr)
6. Jó, tak to nevim, ale právě mi to sežralo vidličku! (Autor: Annika)
7. smrdí to jak Tuwokovi ponožky (Autor: WaKKa)

Thanks to Sev Trek

12.6.2000 Vtip týdne 12.6-18.6
 

Thanks to Sev Trek

13.6.2000 Klingon Academy je Gold!
  Včera 12.6.2000 dotestovali Startrek: Klingon academy. Nyní se čeká na vypálení. Do prodeje v Americe půjde příští týden. Oficiální prohlášení je zde.

Hellsniper

15.6.2000 ST:II na DVD
  Na této stránce můžete najít obrázovky s připravovaného nového Trekového DVD. Bude se jednat o StarTrek II:The Wrath Of Khan

Trektoday

16.6.2000 Sledovanost Voyageru
  Greg Nielsen z ST Nielsen Rating informační databáze vyplivl údaje o sledovanosti šesté série Voyageru:

Sledovanost konce šesté sezóny Voyageru (tedy v květnu) s porovnáním se sledovaností v loňském květnu mírně vzrostla. Je to poprvé od ukončení Nové Generace, co se zastavil každoroční pokles. Šestá sezóna skončila v průměru stejně jako sezóna pátá. Na druhu stranu, květnová sledovanost vzrostla od loňského roku pouze o tři procenta, a loňský květen byl velkým selháním. S porovnáním se zbytkem šesté serie, si toto poslední období nevedlo příliš dobře, kdy pouze epizoda 'Life Line' vyskočila z průmeru.

Trektoday

16.6.2000 Data chce umřít
  Brent Spiner po premiére ST:Insurrection prohlásil o novém ST:X následující:

"Požádal jsem je, aby mě v tom filmu zabili. Myslím, že v nejhorším případě mám přece ješte jedno já." Dále Spinner dodává:"Jsem už na tu postavu príliš starý a už dříve jsem říkal, že až budu príliš starý, přestanu ji hrát." Dokonce i kdyby scenáristé našli způsob, jak Data zestárnout, Spiner by i tak Data nechtěl hrát: "Je pravda, že vždy se nějaká možnost najde. Ale proč to doopravdy neskončit? Strávili [herci] jsme spolu mnoho hezkých chvil, ale stále zde byl tento problém ... Bude mi chybět všechna ta legrace, když už nebudu hrát. Data je rozkošná postava, vydělával jsem na něm po několik let a tak si zasluhuje úctu. Ale cena za to je těch 184 hodin (seriál + filmy), které herci museli odehrát. Buh ví, že to je pro každého až dost."

20.6.2000 Výsledky vtipu týdne 12.6-18.6
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Kuku


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Vis kolik kvantovych torped se da poridit za takovy bezpecnostni pas? (Autor: Blizz)
2. Naco by nam boli ved sme v studiu!? (Autor: Pity)
3. Mají, ale při každém nárazu se zaseknou. (Autor: 18 of 64)
4. To je jeden ze škrtů, který velitelství flotily prosadilo.Druhý jsou záchodky na každé druhé palubě. (Autor: profo)
5. A ty bys chtěla být přivázaná k vybuchující konzoli? (Autor: Přebral)
6. Neříkej, že ti vadí tenhle styk s konzolou, odtud je na tebe výtečný pohled. (Autor: Chakotai)
7. To my černoši nevědět masa Kira, že tam nějaká pasy měla být. (Autor: Weyoun)

Thanks to Sev Trek

20.6.2000 Vtip týdne 19.6 - 25.6
 

Thanks to Sev Trek

22.6.2000 TOS na SAT1
  To, že každou sobotu v 14.00 dávají na SAT1 TOS asi víte. Asi si myslíte že to je na nic ,když jako já neumíte německy. Proto vás upozorňuji na 1.7.2000 kdy s velkou pravděpodobností, pokud nebudou změny v programu, bude odvysílán výborný, komediálně laděný díl This Side of Paradise. Jako jeden z mála je tento díl popsán (podle knihy) v synopsích. Měli by se sde vyskytnout navýsost jedinečné scény jako líbající se Spock, rvačka mezi Krikem a Spockem.. Judson

jud@email.cz

23.6.2000 Jede se na PARCON!
  Jistě to každý ví, že dnes začíná PARCON a tak se většina scifistů přesouvá z celé ČR a třeba i SR do Šumperku na Moravě. Doufám, že se tam všichni potkáme...

Komentář:
... a ožerem se :)

MOmega

23.6.2000 7. sezóna Voyageru se již natáčí
  Včera se začala natáčet sedmá, poslední sezóna Voyageru a epizodou "Unimatrix Zero, Part II", kterou bude režírovat již ostřílený režisér Voyageru Mike Vejar. Natáčení mělo začín již 20., ale z důvodu načasování všech zůčastněných se muselo o dva dni posunout. První dva herci, kteří se měli hlásit na makeup byli Robert Picard (Holodoc) a Ethan Phillips (Neelix) a to již v 5:45 ráno.

Trektoday

27.6.2000 Update Synopsí
  Na našem serveru Synopsí StarTreku se objevili dvě nové mega-synopse a to k epizodám VOY:"Fury" a TNG:"Lessons".

Hezké počteníčko.

Synopse StarTreku

27.6.2000 Hodnocení PARCONu
  Reakce tímto příspěvkem otevírá diskuzi o tom, jak se Vám líbil PARCON. Svoje příspěvky posílejte na email redakce. Redakce se těší na vaše zajímvé názory...

Redakce

28.6.2000 Grorova reportáž
  První reportáž o PARCONu, která byla redakci nabídnuta, je od světoznámého trpaslíka Grora :) Tady je.

Gror

29.6.2000 Al-Batani update [29.06.2000]
  Pokud patříte mezi sečtělou komunitu trekkies, pak vás jistě potěší nová povídka Proti času od Václava Herouta, kterou představujeme prostřednictvím našeho serveru Al-Batani.

Al-Batani

29.6.2000 Výsledky vtipu týdne 19.6 - 25.6
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je radmir


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Ten povel k autodestrukci Voyageru z této konzoly asi nebyl zadán záměrně že? (Autor: Hypospray)
2. Ještě zavoláme kapitána, a pak si dáme grupáč (Autor: Babyboy)
3. Fascinujici....pocitaci, pokracuj v simulaci. (Autor: Executor)
4. Pkračujte, jen si zaběhnu pro kameru. (Autor: Chakotay Pavelčík)
5. Jako šéf bezpečnosti musím podle direktivy SF/011B, odstavec 7, dohlédnout na bezpečnost vašeho styku. Chovejte se jako bych tu nebyl. (Autor: Přebral)
6. Usmívejte se ! Jste ve skryté kameře . (Autor: Spock)
7. Do hlášení Vás nedám, když to sjedem ve třech. (Autor: Hirogen)
8. Na to, že tu stojím už hodinu a vy jste ještě v šatech...... (Autor: captain)

Thanks to Sev Trek

29.6.2000 Vtip týdne 26.6-2.7
 

Thanks to Sev Trek

29.6.2000 Al-Batani update [30.06.2000]
  Na serveru Al-Batani v Diplomatické sekci najdete nově velkou část uniforem známých i méně známých ras. Samozřejmě nechybí popis ani zařazení do jednotlivých seriálů.

Al Batani

30.6.2000 ST:The Wrath Of Khan na DVD
  11. července Paramount začne prodávat Star Trek 2: The Wrath Of Khan na DVD. Kvůli lepši propragaci Ricardo Montalban, který hrál ve filmu Khana, se bude fanouškům v jedné z prodejen někde v Kalifonii podposivat nakoupené DVD.

Trektoday

30.6.2000 ST:FC v regionu 2 na DVD
  Podle zprávy R2 Projeku bude Star Trek : First Contact v regionu 2 na DVD ve svém releasu opožděn. Nový termín je stanoven na 31. červenec, kdy vyjde spolu s několika dalšími titulmi od Paramountu jako jsou 'Top Gun' and 'Congo'.

Trektoday

30.6.2000 Porovnání ST:Insurrection na DVD
  Chcete si koupit ST:Insurrection na DVD a nevíte se rozhodnout zda-li v regionu 1 nebo 2. Tento článek snad trocha vyjasní vaše dilema.

Trektoday

30.6.2000 Rozhovor s Rickem Bermanem o novém seriálu a filmu
  Otázky kladl Gustavo Leao:

Ricku, jak jste daleko s novým seriálem?
Brannon Braga a já právě intenzívně pracujeme na pilotním příběhu, který jak doufáme, brzy začneme psát. Krátce jsme námět prodiskutovali se studiem a doufáme, že začneme psát scénář během čtyř šesti týdnů. Je to skutečně jedinečné a nové pojetí Star Treku.

Kombinuje to nejlepší aspekty Deep Space Nine a Voyageru?
To není tak úplně přesné. Je to mnohem víc. Je to trochu dramatické odchýlení od předchozích seriálů, ale bude to jedinečné a nové, stejně jako že to bude Star Trek 'do morku kostí'. Odehrává se to sice na lodi Federace, ale při tom je to trochu jiné než předchozí tři seriály. Myslím, že to bude startrekovatější než DS9 i Voyager a ve své podstatě, atmosféře a formě možná i než TNG.

Kdy by se měl nový seriál začít vysílat?
Nic není určeno, ale vypadá na podzim roku 2001.

Máte už pracovní název pro seriál?
Ano, jisteže máme. Ale nemohu ho ještě prozradit.

Kolik bude hlavních postav?
Bude jich pravděpodobně trochu méně, zřejmě sedm.

A co nový film?
Právě jsme dokončili námět, předložili ho studiu, čekáme jestli nám dají zelenou a mohli začít psát scénář. Film bude stále s posádkou Nové Generace.

Jak byste porovnal nový film s ostatními?
Nikdy bychom nevyrobili film, o kterém bychom si mysleli, že se nestane nejlepším a největším. A tady je to stejné. Máme nového autora, který dosud Star Trek nepsal a má k tomu zcela nový přístup. Příběh se točí kolem pozoruhodného zlosyna a je to velmi akčně zaměřené scifi. Děj se bude odehrávat více ve vesmíru než v předchozích filmech. A jeho premiéra je naplánována na Díkuvzdání (listopad) 2001

Je již určeno jak skončí Voyager?
No, protože Brannon měl teď spoustu práce s novým seriálem, Voyager se stále více ocitá v rukou Kena Billera, který se svým teamem odvádí skvělou práci. Brannon a Joe Menosky pracují na první epizodě nové sezóny, a máme již rozracované množství scénářů, stejně jako námět na listopadouvou dvou-epizodu. Jak to celé skončí dosud nebylo rozhodnuto.

Jak jsem pochopil, Voyager překročil jakýsi milník v počtu epizod.
Ano máme již za sebou pětistouu epizodu. Je úžasné, že jsme jich udělali již 500.

Ricku, díky za rozhovor.
Potěšení je na mé straně.

Section 31