Archiv TrekDNES - červenec 2000

Archiv TrekDNES - červenec 2000

1.7.2000 Galaxy Quest
  Do českých premiérových kin se má v nejbližší době dostat film Galaxy Quest, nádherně provedená parodie na TOS a trekkies vůbec.

Bližší informace například na FilmNetu.

mdecky@iol.cz

1.7.2000 Star Trek: The Motion Picture na DVD
  Poté, co přístí týden vyjde na DVD v regionu 1. ST II: Khanuv hněv už bude zbývat vydat na DVD poslední film, Star Trek: The Motion Picture. Tento film by se mohl objevit na DVD na podzim, možná až na předvánočním trhu. Co je ale zajímavější, poslední dobou se objevuje o přípravě tohoto disku stále více a více informací. Podle poslední z nich z TheDigitalBits připravuje režiser Robert Wise nový režiserský setřih určený právě pro tuto DVD edici. Režiser udajně není stále spokojen se střihem, který šel v kinech a TV a mohli bychom se dočkat zajímavých překvapení. Zní to velmi dobře....

jakub@visual.cz

1.7.2000 Další reportáž z PARCONu
  Další tentokrát Berenova reportáž z PARACONu se nachází zde.

Beren

2.7.2000 StarNet přidal statistiky
  Na Projektu StarNet byla přidána nová rubrika - Statistiky. Konečně si můžete snadno zjistit, kolik lidi má rádo stejné filmy, postavy nebo série. V budoucnu budou přidány další grafy.

Projekt StarNet

2.7.2000 Draculčina reporáž z PARCONu
  Kritické nahlédnutí z Draculčina pera na ST con, který byl součástí PARCONu si můžete přečíst zde. Uvnitř článku jsou k dispozici zatím předběžné (a první) informace o připravovaném velkém ST conu v Praze.

StarTrek.CZ

3.7.2000 Obrázky z filmu Trekkie
  Obrázky z filmu o faoušcích StarTreku nazvaný "Trekkie" můžete shlédnout na serveru StarTrek Czech Real Video Base. Celkem 125 obrázků ripnutých přímo z DVD.

3.7.2000 A ještě jednou Trekkie
  Po shlédnutí obrázků z filmu Trekkie jste určitě dostali chuť tento film vidět a třeba i v češtině. A jelikož je v této zemi možné vše, budé možné i toto. Přesvěčte se sami:

FUXOFT - "František Fuka" - www.fuxoft.cz (2.7.2000 23:45)
jakubv a ostatni: Draculka me informovala, ze bude v rijnu nejaka sci-fi slezina, tak jsem ji navrh, ze bych tam moh udelat simultanni preklad tech Trekkies, pokud se to zaridi technicky.

Předcházející příspvěk se nachází na Průvodci v klubu startrek.

Vypadá to, že ta řijnová akce určitě bude stát zato...

Klub StarTrek na Průvodci

3.7.2000 StarTrek v Ikarii
  Výňatek z článku F. Vrbenské o Avalconu 2000 (Ikarie 7/2000 str.)

...Mnoho návštěvníků přilákal Star Trek Con. Byl atrakcí i pro laiky, kteří potkávali sličné Klingonky nebo členy posádky ve slušivých uniformách, slyšeli "Valeris" komentovat svět animovaného ST, nebo navštívili přednášku "Leian" o Borgách a srovnávací studii Jana Pavlíka o historii ST. Nepochybil, kdo sledoval epizody ST Voyager: "Conspiracy", "Tinker, Tenor, Doctor, Spy" a "Pathfinder" s jedinečným simultánním dabingem, několika půvabnými přebrepty a velkolepým pěveckým výkonem "Holodoctora". Kdo chtěl, mohl otestovat svoje znalosti v přijímacích zkouškách do Akademie Hvězdné flotily....

Klub StarTrek na Průvodci, Díky Leian.

3.7.2000 Video z Trekkies
  Tak už jste si prohlédli obraáky od jakuba? A co takhle trocha videa? Video najdete zde. Doufam, že se vám bude líbit a budete se těsit na říjen...

Skullman

3.7.2000 PSST!
  V posledních dnech proniklo na veřejnost několiko zvěstí o připravovaném setkání příznivců StarTreku. Podle našich dobře informovaných zdrojů by se mělo jednat o jedinečnou a velkolepou událost. Mělo by to být konečně to, na co všichni čekají, ale všechny informace jsou zatím utajovány a jsou tedy PSST.

Redakce

4.7.2000 O nástupci TNG je rozhodnuto!!
  ČT má již jasno v tom, co budou dávat po Nové Generaci. Plyne to z prohlášení (příspěvku), ktere kolega Erell udělal v klubu StarTrek Akce na Průvodci. Zatím se neví co to bude, ale důležité je, že je v tom jasno :))

Klub StarTrek Akce na Průvodci

7.7.2000 Demo na StarTrek:New Worlds
  Interplay vypustil demo pro dokončovanou real-time strategii StarTrek:New Worlds. Zatím je k dispozici pouze exkluzivně na stránkách IGN, v brzké době však lze očekávat výskyt široké řady mirrorů.

Dimik

7.7.2000 Australský Sev.trek v češtině
  Rád bych vechny skalní fanoušky StarTreku a pro něj typického humoru upozornil na adresu http://strek.pinknet.cz/

Jedná se o překlad tak populárních http://www.sev.com.au/

polecat@post.cz

8.7.2000 Demo na StarTrek:Voyager - Elite Force
  Neuplynul ani den a už tu máme další demo na velmi očekvánou StarTrek hru. Tentokrát je to StarTrek:Voyager - Elite Force, 3D akce od proslulého týmu Raven Software.

Rovněž na její distribuci byla na 24 hodin udělena exkluzivita, také stahujte od Fileplanet.

Dimik

8.7.2000 ST filmy na SAT 1
  Dne 8.7. bude od 20.15 vysílat SAT1 film Star Trek - Der Film. O týden později ve stejnou dobu odvysílá Star Trek II - Der Zohn des Khan a týden na to Star Trek III - Auf der Suche nach Mr. Spock. Doufejme, že to SAT 1 vydrží až do Insurrection. Kdo ví.

kovar.kovar@post.cz

9.7.2000 Scénarista pro ST X
  StarTrek.COM potvrdilo předešlé spekulace, že John Logan bude pracovat jako hlavní scénárista na dalším filmu StarTreku. Mezi poslední známější práce John Logana patří přepsání scénáře pro film 'Gladiator'. Logan je sice fanoušek Treku, ale nepatří mezi autory science ficton. To může být velmi pozivní aspekt, který určitě přinese do filmu něco nového. Oficiální oznáméní si můžete přečíst zde.

Trektoday

9.7.2000 Nové epizody Voyageru 7
  'Imperfection', která se začala natáčet 6.července, bude o Seven a její touze po dalších lidských zkušenostech.

Další epizoda o tom, jak se Tom Paris s Deltaplánem (pravděpodobně nově postaveným potom, co byl zničen v Unimatrix Zero, Part I) zapíše na startovní listinu závodu, podobnému jako ve filmu Star Wars: Epizoda I.

V další epizoděm by měl Tuvok vyšetřovat zločiny makistického člena posádky, o kterém by se dalo říct, že je v 'Represi' (epizoda Repression)

V jiné epizodě bude Holodoctor čelit svému dosud nejhroznějšímu protivníkovi: Obdobě VZP (Všeobecné zdravotní pojišťovny) v Delta kvadrantu. (V Americe je to navíc tak, že pacient má na výběr pouze doktory, kteří mají uzavřeny smlouvy s jeho konkrétní pojišťovnou). Vypadá to na další epizodu ve stylu Star Treku, která odráží současné problémy v 'americké' společnosti.

Trektoday

9.7.2000 Rozuzlení k Unimatrix Zero
  Na této stránce si můžete přečíst jako asi dopadne epizoda Unimatrix Zero.

Trektoday

9.7.2000 Oficiální stránky PSSTconu
  Oficiální stránky PSSTconu neboli Prvního Samostatného StarTrek Conu jsou již online. Domovská stánka je http://star.trek.cz/psstcon/

Klub StarTrek Akce na Průvodci

10.7.2000 Info o epizodě Imperfection
  Seven bude v této epizodě pomáhat Janeway aklimatizovat se zpět do normálního prostředí, poté co byla asimilována v předcházející epizodě Unimatrix Zero. Seven s tím má už velké zkušenosti a bude moct Janeway vrátit všechny lekce, které jí kapitán, během jejího 'odborgizování' udělila:)

TrekWeb

10.7.2000 Výsledky vtipu týdne 26.6-2.7
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Přebral


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. kámen , nůžky, papír!!!!!!!!!! (Autor: man)
2. Upadl mi prostředníček vole (Autor: WaKKa)
3. To bych taky rad vedel. Nicmene zcela jiste to bude neco fascinujiciho. (Autor: mike_k)
4. jen dva prstíčky strčíme........ (Autor: scoty)
5. To je tzv. triprsty pozdrav. (Ctrl alt Delete) (Autor: One.man)

Thanks to Sev Trek

10.7.2000 Vtip týdne 10.7. -.16.7.
 

Thanks to Sev Trek

11.7.2000 Společná návtěva kina Blaník
  Společná návštěva kina Blaník aneb Jak Trekkie na Galaxy Quest šli. Tak by se dala nazvat Grorova reportáž o výpravě několika Trekkies na film, který na jedné straně paroduje a na druhé straně oslavuje StarTrek. Reportáž je doplněná fotkami od Alka spolu s jeho trefným komentářem. :)

StarTrek Nexus

11.7.2000 Alkův pohled na PARCON
  Reportáží z PARCONu nebude nikdy dost. A tak je Redakce ráda, že Vám může představit Alkovu reportáž z PARCONU 2000, která je doplněna 36 obrázky. Hezké počtení i když se nejspíše dočtete jak nevybíravě se orgranizátoři PARCONu zachovali k hostujícímu StarTrek CONu.

StarTrek Nexus

12.7.2000 StarNet má vyhledávání
  Na Projektu StarNet byl konečně dodělán vyhledávací formulář. Nyní si můžete najít trekkies se stejnými oblíbenými postavami, sériemi a pokud možno opačného pohlaví...:) Enjoy (až na ty barvy)

Admiral StarNet

15.7.2000 William Shatner na TV Nova
  William Shatner se objevi v hlavnich roli ve filmu Unos prezidenta, který TV Nova vysílá ve středu 19. července od 22.50. Shatner tu představuje hrdinného agenta americké tajné služby, který jediný může zachránit prezidenta USA.

Kovi

16.7.2000 Fotky z IRC session
  Wewerka a Eff si pospíšili a fotky z páteční akce v Restauraci U Naftaře, které se účastnilo 20 lidí, jsou k dispozici na adrese http://session2.startrek.cz

Wewerčina StarTrek stránčička

17.7.2000 Reportáž z IRC session
  Hypospray velmi rychle (vlastně přes víkend) vytvořila smajlíkovou reportáž z druhé IRC session. Nachází se na adrese www.voyager.cz

Hypospray

17.7.2000 NEskryté talenty Star Treku
  Pokud si chcete poslechnout zpívajíciho kapitána Kirka, Uhuru, Seven of Nine, Tuvoka, Data nebo Spocka, nebo snad recitujícího Picarda, navštivte www.shatnerrocks.com a vychutnejte si zdejší Real Player nahrávky. Jedním slovem: Skvělé!

Kovi

21.7.2000 Star Trek: Motion Picture na DVD
  V blízké době by měl vyjít na DVD "Star Trek: Motion Picture" ve speciální verzi, kterou Paramount právě vyrábí. DVD verze by měla být mnohem ambicioznější, než se zprvu zdálo. Vypadá to, že režisér Robert Wise znovu a jinak sestříhává celý film, tak aby to odpovídalo přesně jeho představám.

"Star Trek: Motion Picture" je jediným Wisovým filmem, který také sám nestříhal, a právě Wisův velký zájem je důvodem proč ho za to Paramount platí. Wisova verze by měla být živější, pestřejší a logičtější než původní filmová verze. Navíc, na efektech pracuje skupina, která dělala efekty pro Voyager Foundation Imaging, a některé scény kompletně předělává, tak aby to lépe posloužilo Wisovu záměru.

Trektoday

24.7.2000 Další Star Trek filmy na SAT1
  SAT1 pokračuje ve vysílání Star Trek filmů. I když to už určitě všichni víte, pro pořádek to sem napíšu: V sobotu 29.7. vysílá ST IV: Zurueck in die Gegenwart, o týden později je na pořadu ST V: Am Rande des Universums a další týden ST VI: Das unentdeckte Land. Vypadá to slibně.

Kovi

24.7.2000 Voyager nominován na Emmy
  Akademie televizního umění a věd nominovala seriál Star Trek: Voyager za technické úspěchy šestkrát na cenu Emmy. Za kostýmy (Muse), za účesy (Dragon's Teeth), za makeup (Ashes to Ashes), za hudbu (Spirit Folk), za střih zvuku (Equinox, Part II) a za speciální vizuální efekty (Life Line a The Haunting of Deck Twelve).

Kovi

25.7.2000 Co bude po TNG?
  PROHLAŠENÍ
O tom, jaký seriál bude vysílán po TNG vím několikero týdnů, nicméně jsem chtěl dát rovnou možnost to zjistit internetovým i neinternetovým lidem. Ne že bych to napsal na Průvodce a lidi z klubů by věděli bačkoru.

Jelikož tady (klub StarTrek na Průvodci, pozn,. Redakce) některé slabší povahy začaly magořit, bude pravda ohlášena dnes večer, jelikož zároveň hodlám alespoň mailem informovat kluby a podobné internetless skupinky lidi.

Děkuji za pozornost a trpělivost

David Bursa

klub StarTrek na Průvodci a Erell

Komentář:
Redakce TrekDNES bude určitě přitom.... :))

MOmega

25.7.2000 Interview s Rikerem
  Jonathan Frakes (William T. Riker) začne v nejbližší době bude režírovat film "Clockstoopers":
"Můj nový film je trochu podobný "Návratu do budoucnosti". Je to koprodukce Paramountu a Nickelodeonu. Jedním z producentů je Gale Ann Hurd," řekl Frakes. "Napsali to stejní lidé jako "Rugrats", a já budu režírovat, takže jsem toho teď plný ... rád bych začal s přípravami na konci roku a začal točit na začátku přístího."

Na druhou stranu Paramount určil jako předběžné datum pro natáčení Star Treku X právě stejnou dobu jako pro natáčení "Clockstoppers":

"Možná jsem blázen, ale myslím, že Paramount chce mít nový Star Trek na vánoce 2001. V tom případě, se výroba zřejmě posune a to na leden, únor nebo březen. Ale to bych pak v ST X účinkoval pouze jako herec."

Trektoday

25.7.2000 Critical Care
  Následující epizoda bude mít název 'Critical Care'. Holodoctorův program bude ukraden a doctor bude přinucen nádeničit na obrovské lékařské lodi. Zatímco co se ho posádka snaží nalézt, Doctor se rozhodne (poté co musel použít neetické léčebné procedury na nemocných a umírajících) vzít svou záchranu do vlastních rukou.

25.7.2000 Drive
  Ukončení výroby třetí epizody sedmé série s názvem 'Drive' je naplánováno na 24.7. V neděli ještě Robert Duncan McNeill (Paris) a Roxann Dawson (B'Elanna) natáčeli poslední scény v Deltaplánu, který je v této epizodě hojně využíván při velkém závodu hvězdných člunů.

26.7.2000 Po TNG bude Voyager!!!
  Tohle je určitě zpráva měsíce:

Česká televize se rozhodla po seriálu Star Trek: The Next Generation uvést zbývající dvě řady seriálu Star Trek: Voyager.

David Bursa a klub StarTrek na Průvodci

27.7.2000 Demo na Star Trek:Deep Space Nine - The Fallen
  Vyšlo demo na Star Trek:Deep Space Nine - The Fallen. Jde o 3D akci z pohledu třetí osoby od vývojařské dílny The Collective. Tentokrát jsme ušetřeni peripetií s pomalými exclusivními sajtami, takže zájemci nechť stahují odsud, odsud, nebo odsud.

Dimik

27.7.2000 Body And Soul
  Epizoda s názvem 'Body And Soul' bude o Holodoctorovi, který (konečně:-)) pronikne do mysli Seven Of Nine.

Trektoday

27.7.2000 Inside Man
  Další epizoda s názvem 'Inside Man' pojednává o agentovi, kterého Flotila poslala datovým tokem a jehož úkolem je něco víc než jen pozorování.

27.7.2000 Flesh And Blood
  Kenneth Biller prozradil, že listopadová dvoj-epizoda s názvem 'Flesh And Blood' bude pojednávat o skupině hologramů, kteří získají vědomí a vzbouří se proti těm, které chápou jako své utiskovatele. Podle TrekWebu, se ve skutečnosti bude jednat o holografickou technologii, která byla předána Hirogenům na konci dvoj-epizody 'Killing Game' ve čtvrté sérii, a která způsobila jisté potíže.

27.7.2000 The Sexiest Stars in the Universe!
  Roxann Dawson (B'Elanna Torres) a Jeri Ryan (Seven of Nine) byly v anketě TV Guide Magazinu vyhlášeny dvěmi z osmi nejvíce sexy hvězd ve vesmíru. Pokud chcete vědět, kdo byl mezi zbývajícími šesti, navštivte www.tvguide.com.

Kovi

28.7.2000 Reportážička
  Na doméně www.voyager.cz se připravují stránky, ale minireportážičku z "privátního" setkání CZK, si můžete přečíst už nyní.

Hypospray

28.7.2000 Neobjevená země knižně
  Podle našeho dobře informovaného zdroje, který chce zůstat v anonymitě (tím zdrojem je Londo, pozn. Redakce :))))) knihu Neobjevená země (The Undiscovered Country) vydá Nakladatelství Netopejr již v dohledné době.
Kniha je, že prý už v tiskárně, počítá se s vydáním koncem srpna či začátkem září...

Klub StarTrek na Průvodci

28.7.2000 Výsledky vtipu týdne 10.7. -.16.7.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Polecat


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Kdo se má na tu červenou pořád dívat, navelte taky nějakého Vulkánce! (Autor: Chakotai)
2. Tak schovejte tu plácačku na praporčíky (Autor: WaKKa)
3. To mi pripomina ... vyhlasuji rudy poplach ! (Autor: Dimik)
4. no a co já s tim sem snad uklízečka (Autor: scoty)
5. Ticho tam dole. (Autor: kecka)
6. Sakra, to už je dneska třetí, kdo neudělal řidičák. Další prosím! (Autor: Weyoun)
7. Rozmáznut???? Co to blábolíte - co ty nohy dole? Znovu a pořádně!!!! (Autor: Martink)

Thanks to Sev Trek

28.7.2000 Vtip týdne 31.7.-6.8
 

Thanks to Sev Trek

29.7.2000 Nová role Patricka Stewarta
  Patrick Stewart se objeví v hlavní roli "Profesora X" v novém sci-fi filmu The X Men, natočeném podle známého komiksu.

mdecky@iol.cz

31.7.2000 ST soutěž na StarTrek.COM
  Ve spolupráci s UPN, DNA Studios a Startrek.com vzniká nový Star Trek: Voyager projekt, který bude obsahovat nové hry, produkční informace a 'báječné' ceny, včetně hlavní ceny: vedlejší role v poslední epizodě Voyageru.

Startrek.com bude spolupracovat s DNA Studios na části svých stránek věnovaným několika hrám, včetně 'Znalostní startrekové soutěže'. Bude to ve formě real-time pro více hráčů o třech vědomostních úrovních. Má to být navrženo tak, aby to otestovalo vědomosti i těch nejzarytějších trekkerů/ies:) s možnou hlavní cenou: pidirole v závěrečné epizodě Voyageru. Podle Adama Ware z UPN, se tím poslední série dostane víc do povědomí lidí a bude více preview na poslední epizodu.

Rick Berman (výkonný producent Voyageru) je tou myšlenkou také nadšen. "Jak začínáme poslední sezónu, všichni jsme touto iniciativou nadšeni. Přitáhne to pozornost ke startrek.com. Dá to našim skalním fanouškům i novým divákům nové možnosti a nahlédnutí do 'zákulisí'."

Další nová zóna startrek.com bude věnována hře 'Starfleet Mission', kde si hráči budou moci vytvořit a obsadit vlastní hvězdné lodě a bojovat s nepřáteli, vše samozřejmě ve virtuální realitě. Hlavní cena bude oznámena později.

Začátek celé akce bude brzy oznámen na startrek.com.

StarTrek.COM