Archiv TrekDNES - srpen 2000

Archiv TrekDNES - srpen 2000

2.8.2000 Stránky Jennifer Lien Page opět v provozu !
 

Podařilo se nám opět zprovoznit vaši oblíbenou stránku o herečce Jennifer Lien, představitelky Kes.

Stránky jsou nyní dostupné na mezinárodní doméně http://www.jenniferlien.net

Provedli jsme další fázi optimalizace stránek, a to pro prohlížeče Internet Explorer (od verze 4.0), Netscape a Neo Planet, ve všech rozlišeních vyšších jak 800x600 včetně. Přesto doporučujeme používat LCARS Interface v minimálním rozlišení 1024x768.

Databáze nově obsahuje články zaměřené na 143 epizodu Voyageru - Fury. Jedná se o kompletní synopsi, která je doplněná velkým množstvím obrázkových materiálů. Dále zde najdete popis chyb, které se ve Fury vyskytly taktéž :(

Těšíme se na vaši návštěvu.

JENNIFER LIEN PAGE, http://jenniferlien.net

Jennifer Lien Page

2.8.2000 Info o epizodě Imperfection
  Seven of Nine projeví jisté emoce, když tři ze čtyř borgských dětí opouští Voyager. Ale podle Doctora je to jen porucha očního implantátu. Zvývající Borče Icheb se poté rozhodne, že by se rád přihlásil na Akademii HF. Když Seven později přizná, že trpí bolestmi hlavy, zjistí se, že potřebuje nutnou operaci, pro kterou jsou třeba borgské součástky a Icheb by mohl být jediným, který by ji mohl pomoci.

Trektoday

2.8.2000 Info o 'Drive'
  Mezitím, co Tom Paris a Harry Kim testují nový Deltaplán, setkávají se se záhodnou pilotkou Irinou, která je později informuje o nadcházejícím závodu hvězdných lodí. Brzy oba zjistí, že jsou vtaženi do toho závodu, který je v podstatě prvním krokem k míru mezi čtyřmi kulturami v této oblasti vesmíru. Ale jeden ze závodníků plánuje sabotáž.

Trektoday

2.8.2000 Update Synopsí
  Na našem serveru Synopsí StarTreku se objevili dvě nové mega-synopse a to k epizodám TNG:"Second Chances" a TNG:"Timescape".

Hezké počteníčko.

Synopse StarTreku

4.8.2000 Stránky srazu
  Neznámý útočník velmi nechutně změnil stránku srazu Po pěti letech na adrese http://www.mujweb.cz/kultura/dominion/po5/po5.htm. Záměrně neuvádím přímý link, protože hacknutá podoba není vhodná pro mladší 18 let a slabší povahy.

Jak dlouho bude hacknutá verze na Netu, to bohužel nevíme, protože jako klienti freewebového serveru ji nejsme schopni odstranit. Snažíme se o domluvu s Atlasem, aby se podobná situace už neopakovala.

Je ovšem zarážející, že útočník pozměnil jen tuto stránku, ostatní stránky klubu Dominion jsou v pořádku...

dominion@email.cz

4.8.2000 Chcete si zahrát ve Star Treku?
  Webzine Sféra uvedl článek, ve kterém je odkaz na oficiální soutěž o možnost zahrát si po boku posádky VOY ve finální epizodě.

mdecky@iol.cz

7.8.2000 DS9 na TV N@VA
  Na serveru Star.NET jsem vztvořil doufám že zajímavý článek, který by si měl přečíst každý trekkie - přímý link je zde

Jem'Hadar

Komentář:
Redakce má jiný názor než pisatel, ale to přece nevadí uveřejnění tohoto článku.

MOmega

7.8.2000 Stewart hovořil o ST:X
  Patrick Steward [Picard] prozradil stránkam Popcorn U.K následující:
"V současnosti máme 28 stránek příběhu, které napsali John Logan, Brent Spiner [Data] a Rick Berman, náš producent," a dodal že první koncept scénáře očekává velmi brzy. Nakonec také odhalil, že : "Paramount ještě zcela úplně nepředložil film, ale zdá se jako by se už tak stalo."

Section 31

8.8.2000 Program PSST Conu
  Jsou k dispozici nové informace o Prvním Samostatném StarTrek CONu. Nejen že Vám dovolíme nahlédnout do programu, ale dokonce jej můžete svým hlasováním ovlivnit. Sledujte web PSSTCONu, co nevidět se budete moci i přihlásit...

Vaši organizatoři PSST Conu

9.8.2000 Spoiler na konec Voyageru
  Na conu ve Philidelphia bylo odhaleno tajemství ohledně připravované poslední epizody Voyageru. Sice se předpokládá, že loď se dostane domů, ale jeden z členů posádky obětuje svůj život, aby se to podařilo. Který? Tak to zatím zůstane tajemstvím.

Trektoday

Komentář:
Redakce tipuje Seven! :))

MOmega

9.8.2000 Výsledky vtipu týdne 31.7.-6.8
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Keiko


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Na jméně nezáleží, se svou pleší to dotáhnu na kapitána. (Autor: Polecat)
2. A o čem dalšim bych pak přemejšlel zbylejch 70 let? (Autor: SarinE)
3. Zase jste dostal zachvat vlezlosti ? (Autor: Dimik)
4. Koukni na tady toho, ten jméno měl a stejně vytuh. (Autor: Hirogen)
5. Protože by mi z vybírání vypadaly i ty poslední holovlasy (Autor: One.man)
6. Výhody anonymity by někomu s vaším jménem mohly být jasné... (Autor: Toxy)
7. Pokud potřebujete lékařské ošetření řekněte to rovnou. Pokud ne, tak mám práci. (Autor: Niximor)

Thanks to Sev Trek

  Vtip týdne 7.8 - 13.8
 

Thanks to Sev Trek

13.8.2000 Info o epizodě 'Repression'
  V epizodě 'Repression' se poprvé objeví nový Parisův holoprogram, jehož interiréry se natáčejí v divadle Gower v Paramountu a který je obyčejně využíván ve filmech. Divadlo bylo pozměněno tak, aby vypadalo jako Chicagský (divadelní) palác, postavený v roce 1932. V divadle se bude Paris oddávat své další posedlosti 20tým stoletím jako staré 3D filmy. A aby to bylo úplně autentické vyrobí si i 3-D brýle, kukuřici a sodovku. Natáčení epizody bude pokračovat v úterý 14. srpna, po které se začne točit epizoda s názvem 'Inside Man'.

Na Startrek.com se objevilo o této epizodě nové info:
Zdá se, že dřívějšího člena Makistů na palubě Voyageru napadají násilnické myšlenky. Po několika náhlých útocích, které ohrožují celou posádku, začíná Tuvok s vyšetřováním. Dlouho se mu nedaří objevit motiv, ale pak zjistí dosti překvapivé skutečnosti.

Epizoda je založena na námětu Kennetha Billera a scénář napsal Mark Haskell Smith. Režisérem je Rick Kolbe, který už jednu epizodu v sedmé sezóně režíroval (Drive). V epizodě se jako vedlejší postavy objeví:
Chell, Bolian: bývalý člen Makistů, který byl před pěti lety zařazen do výcviku poručíka Tuvoka (epizoda Learning Curve) ... Chell je také první 3D postavou, za kterou se hraje ve Voyager Elite Force.
Tabor, praporčík: který chtěl zbavit hodnosti v epizodě Nothing Human.
Jor
Teero
Doyle
Yosa

Trektoday, Startrek.com

13.8.2000 Q a postavy z DS9 ve Voyageru?
  Během jedné konference Berman pro Star Trek Monthly magazín řekl, že by se v posledních dílech Voyageru mohly objevit postavy, které dříve hrály v DS9. To za předpokladu, že se Voyageru dostane zpět do Alfa Kvadrantu. Možná se v posledních epizodách Voyageru objeví i někteří z Deep Space Nine, zejména ti, kteří se vrátili na Zemi.

Kromě toho Berman řekl, že autoři Voyageru stále přemýšlí o způsobu, jak po třetí vrátit Johna DeLancie do Voyageru jako Q. Podle Bermana, vždy tvůrci hledají dobrý námět pro Q, ale je to trochu komplikovanější: "Je problém vypořádat se s někým, kdo je všemohoucí."

Braga k tomu dodal, že pokud se Q vrátí, způsob jeho chování by mělo být jiné než tomu bylo v epizodě 3.sezóny 'The Q and the Gray'. Podle Bragy, tvůrci cítí, že to byla dobrá epizoda, ale že se možná příliš vzdálili od 'padoucha' Q. '...A tak jsme zjistili, že pokud chceme Q znova, mělo by to být něco velmi speciálního...'

Trektoday

14.8.2000 Výsledky vtipu týdne 7.8-13.8
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je man


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Strhávám si ji. Ať konečně Diana vidí kdo je tady chlap. (Autor: Stannik)
2. Zase by to chtělo B'aku..tloustnu:-( (Autor: man)
3. Protože mě svědí žebra jako každého... (Autor: Oczi)
4. si ještě nikdy neviděl svrab (Autor: scoty)
5. Strojovno, transportujte Rumcajse do prostoru (Autor: Polecat)
6. To bylo naposled, co jsem objal Worfa (Autor: Polecat)
7. už dva dny se tu šílenost snažím sundat! (Autor: warbler)
8. Inu,musím vypadat,že něco dělám. (Autor: SarinE)

Thanks to Sev Trek

14.8.2000 Vtip týdne 14.8 - 20.8
 

Thanks to Sev Trek

15.8.2000 EXPO TREK
  Na doméně www.voyager.cz je nyní pozvánka na velkou akci konanou v rámci EXPA 2000 - EXPO TREK.
(Kromě toho jsem si k svátku nadělila zprovoznění osobní sekce v mé homepage, když budete všímaví, odkaz naleznete snadno..:)))))

Hypospray

16.8.2000 Update na HvezdnaFlotila.cz
  Na stránce Hvězdné flotily byla rozšířena sekce Česká Akademie HF. Upozorňujeme všechny kadety, aby se podívali na nové informace.

Cdre. Leian

17.8.2000 Star Trek TNG na DVD
  Podle informací od Paramountu se stále připravuje ST TNG pro vydání na DVD discích, obdobně, jako je teď vydáván ST TOS. Zatím není určeno, po kolika episodách budou disky vydávány, ale poslední předpoklad je 5 episod na disk. Předběžný termín uvedení prvních disků je stanoven na Q2/2001.
Zdroj TheDigitalBits

jakub@visual.cz

18.8.2000 Marina Sirtis ve Stargate SG-1
  Marina Sirtis (Deanna Troi) se objevila v sedmé epizodě čtvrté sezóny seriálu Stargate SG-1. Zahrála si ruskou vědkyni Svetlanu Markovovou, která byla vyslána, aby studovala Hvězdnou bránu, která se zřítila na dno Pacifiku o několik epizod dříve. Spojené státy zřejmě už nedokáží před Rusy utajit existenci brány a budou s nimi dále muset spolupracovat při zkoumání vesmíru.

Trektoday

18.8.2000 Máme problém s CZK?
  Na startrek.cz: StarNetu se objevil článek od Saareka, upozorňující na aktivity našeho největšího ST klubu: CZ Kontinua. Jedním z hlavních problémů je jakási propast mezi Trekkies s přístupem na Internet a Trekkies, kteří Internetem nedisponují. Činnost a zájmy fanoušků tady na Internetu se poněkud liší a proto někdy shledávají s nepochopením kladení důrazu na jisté záležitosti. Náznak neshod byl patrný na březnovém setkání CZK a připomenut i v minireportáži na www.voyager.cz. Máte-li k tomuto tématu co říci, nabízí se vám nyní možnost...

Redakce

18.8.2000 První informace o ST: Bridge Commander
  Na světlo světa již začínají pronikat konrétnější informace o tomto vesmírném pardon hvězdném :-)silmulátoru připravovaného týmem Totaly Games. Hra se zatím jeví velmi zajímavě a zváště doporučuji shlédnout první z vypuštenych obrázků.

Dimik

20.8.2000 AL-Batani update [20.08.2000]
  Po delší odmlce vám přinášíme recenzi hry Star Trek: Armada. Informační text samozřejmě doprovázejí i obrázky.

AL-BATANI

20.8.2000 Sraz Po pěti letech je zpátky
  Po nezdaru červnového termínu jsme pro všechny příznivce STFC Dominion připravili nové setkání u příležitosti pěti let jeho existence. Všechny důležité informace a přihlášku naleznete zde.

dominion@email.cz

20.8.2000 Výsledky vtipu týdne 14.8 - 20.8
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Torry


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. To mají přece mazlíčkové rádi (Autor: Spock)
2. Neruste. Navazuji prvni kontakt. (Autor: Mike_K)
3. Zkuste si vytleskat pridavek. (Autor: Dimik)
4. To je rameno, vole. (Autor: Shottoush)
5. Nekecej a pojd mi helfnout . Pichni ho usima nebo tak neco (Autor: one.man)
6. Cvoku, rusite hlasovani divaku o nejsexi obludu galaxie (Autor: Blizz)
7. Spocku v tomhle díle sem ještě nikoho nezbalil tak se do toho nepleťte (Autor: Yenkie)

Thanks to Sev Trek

20.8.2000 Vtip týdne 21.8 - 27.8
 

Thanks to Sev Trek

21.8.2000 Neobjevená Země knižně
  "
Románový přepis známého dílu filmové série StarTrek z pera J. M. Dillarda vychází u příležitosti Bohemiaconu (17-20.8.2000) v nakladatelství Netopejr.

Podrobné informace můžete najít zde.

SCIFI CZ

Komentář:
Jsem zvědavý na překlad, poněvadž si neuvědomuji, že by někdo konzultoval překlad s překladatelkou této knihy.

Dále vás prosím o recenze.

MOmega

21.8.2000 Troi opět ve Voyageru
  Oficiální server StarTrek.com zvěřejnil hostující herce (Guest stars) pro epizodu Indide Man. Evidentně opět uvidíme samé znamé xichty :)

 • Dwight Schultz jako Barclay and Holo-Barclay
 • Marina Sirtis jako Deanna Troi
 • Richard Herd jako Admiral Paris
 • Richard McGonagle jako Commander Pete Harkins, který se obejvil v epizodě 'Pathfinder' (detailní synopse k epizodě)
 • Sharisse Baker-Bernard jako Leosa

Trektoday

21.8.2000 Monopoly jako StarTrek
  Kdo by neznal Monopoly legedární to deskovou hru? Ale nyní si ji můžete zahrát ve Startrek provedení. Figurky jsou postavy z Původní série tj. kapitán Kirk, Spock, McCoy ale také jsou zde fugurky kapitána Pikea a Number One z pilotního snímku The Cage.

Podrobnější informace najdete zde.

Startrek Continuum

21.8.2000 AL-Batani update [21.08.2000]
  Bezmála 100 nových, velmi kvalitních obrázků (i s náhledy) naleznete v sekci filmů - jsou to filmy Star Trek: Generations a Star Trek: First Contact.

Al-Batani

23.8.2000 Výpadky serveru
  Poslední dobou dochazí k výpadkům serveru způsobeným určitými problémy u providera. Redakce se velmi omlouvá, ale nijakým způsobem to nedokáže ovlivnit. Sami doufáme, že to provider co nejrychleji vyřeší.

Redakce

23.8.2000 Bridge Commander Preview
  Nejpodrobnější preview připravované hry Star Trek: Bridge Commander naleznete na adrese: http://stgames.kgb.cz/home/preview/bcomm/bcomm.html.
Kromě preview zde rovněž najdete rozhovor se zakladatelem týmu, který na této hře pracuje a detailní profil všech, kteří se na hře podílí.
P.S: Toto preview je součástí připravovaného projektu Star Trek Games. O něm vám ale zatím víc neřeknu.

KoVIP

23.8.2000 Informace k epizodě 'Inside Man'
  Posádka Voyageru dostane svou pravidelnou poštou z Alfa kvadrantu malé překvapení. Když se na palubě zhmotní hologram Rege Barclayho, který jim sdělí, že má plán jak dostat Voyager během několika dní domů, má posádka velkou radost. Plán vypadá teoreticky velmi nebezpečně, ale Barclayho hologram je přesvědčuje, že v praxi bude riziko minimální ... ale zatím v Alfa kvadrantu pravý Reg Barclay vůbec netuší, co jeho dvojník provádí...

Trektoday

24.8.2000 AL-Batani update [24.08.2000]
  Do nákladového prostoru jsme přidali 27 úžasných wallpaperů v rozlišení 1024x768

Al-Batani

27.8.2000 Výsledky vtipu týdne 21.8 - 27.8
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Tok`Ra


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Zabil jsem doktora! (Autor: Shapeshifter)
2. Zeptej se Morna (Autor: Polecat)
3. Přeškrobil jsem Dukatovy slipy. (Autor: Polecat)
4. Ty jsi doktor viť? Takže si ty zuby spravýš sám........ (Autor: Lore)
5. Proč asi tak můžou vyhostit svýho nejlepšího tajnýho agenta na Federální stanici! (Autor: Shottoush)

Thanks to Sev Trek

27.8.2000 Vtip týdne 28.8 - 3.9
 

Thanks to Sev Trek

28.8.2000 Žádná Emmy pro Voyager
  Ačkoliv měl letos Voyager sedm nominací na Emmy, nepodařilo se mu získat ani jedinou. Zde uvádíme seznam nominovaných epizod, kde v závorkách jsou koneční vítězové:

 • 'Vynikající kostýmy'
  epizoda 'Muse' ('Syd in Wonderland' ze seriálu Providence)
 • 'Vynikající účesy'
  epizoda 'Dragon's Teeth' ('Saturday Night Live' host Alan Cumming)
 • 'Vynikající Makeup'
  epizoda 'Ashes To Ashes' ('Theef' - X-Files)
 • 'Vynikající hudba'
  epizoda 'Spirit Folk' ('Fallen Angel' - Xena)
 • 'Vynikající střih zvuku'
  epizoda Equinox, Part II ('Welcome to Camelot' - Third Watch)
 • 'Vynikající visuální efekty'
  epizoda 'Life Line' a 'The Haunting Of Deck Twelve' ('First Person Shooter' - X-Files)

Trektoday

28.8.2000 Jak skončí Voyager?
  Ethan Phillips (Neelix) na Expo-Treku v Něměcku prozradil několik zajímavostí: Voyager by se měl určitě dostat domů a to nikoliv v poslední dvojepizodě, ale už chvíli před ní. Důvodem proto je záměr producentů ponechat si poslední epizody na reakci z návratu, což se bude pravděpodobně týkat dřívějších členů Makistů, Holodoctora a Seven Of Nine.

Trektoday

28.8.2000 AL-Batani update [28.08.2000]
  V sekci Humor naleznete '50 důvodů, proč je Janewayová lepší než Picard'. Tento článek nám zaslal jeden z návštěvníků, děkujeme.

Al-Batani

28.8.2000 Dvě ST hry jsou GOLD
  Activision oficiálně oznámili, že práce na vývoji jejich 3D akční hře Star Trek: Voyager - Elite Force již skončila a výroba přechází do závěrečné fáze továrního duplikování CD médií. Na pulty (amerických) obchodů by se titul měl dostat 20.září. U nás ho lze očekávat s přibližně měsíčním spožděním.
Rovněž konkurenční realtimově strategický Star Trek: New Worlds od Interplay byl před nekolika málo dny dokončen a v distribuci bude od září (u nás říjen).
Zdá se, že v nejbližších měsících budeme mít o zábavu postaráno.

Dimik

30.8.2000 Informace o epizodě 'Flesh And Blood I'
  Hvězdný čas: 54315.3
U.S.S. Voyager odpoví na nouzové volání z tréningového zařízení Hirogenů, ale po příletu objeví jen holografické prostředí plné hirogenských mrtvol. Holografická technologie, kterou jim kapitán Janeway předala pro bojová cvičení byla modifikována do bodu, kdy se z obětí stali lovci. Nejenže si holografické postavy uvědomili sami sebe, ale stala se z nich v podstatě nová rasa, která se pokouší uniknout z otroctví a od brutality 'organických'. Při hledání způsobu jak osvobodit jednoho 'ze svých' unesou Doctora, který se musí rozhodnout jestli dá svou loajalitu Voyageru nebo svým holografickým 'bratrům'.
Postavy: Alpha-Hirogen, Iden, Hirogen Three, Beta-Hirogen, Hirogen One, Kejal Donik, Hirogen Two, Weiss
Story by Jack Monaco and Bryan Fuller & Raf Green
Teleplay by Bryan Fuller
Directed by Mike Vejar

Section 31

31.8.2000 Ikarie a PSSTCon
  V Ikarii na stránce 52 se objevilo následující krátké oznámení resp. pozvánka:

Hlášení všem lodím Hvězdné flotily:
Nažhavte komunikátory, zapněte
fázovače, spusťte štíty! Připravte
se na největsi setkání svého druhu

Jedinečná akce u nás!
21. a 22. října v Praze
Přednášky, projekce, soutěže a hry conu se
budou konat v ZŠ Táborská, Praha 4. Účast
přislíbil František Fuka. Další informace najdete
na http://www.star.trek.cz/psstcon a příště na tomto místě.

Ikarie 9/2000

Komentář:
Ach ta terminologie. Nebo mám chuť řící: "Špína je zažraná!!"
Oni lidé už asi nikdy nepochopí, že žádné fázovače neexistují. :)

MOmega