Archiv TrekDNES - září 2000

Archiv TrekDNES - září 2000

1.9.2000 Nejneočekávanější narozeniny
  Že nevíte, kdo má dneska narozeniny. No přece váš nejoblíbenější server na českém internetu. A kdo tím oslavencem je? No přece TrekDNES.

Redakce bude přijmat děkovné a gratulační, které předá autorům a dalším zainteresovaným osobám.

Váš oblíbený server

4.9.2000 Výsledky vtipu týdne 28.8 - 3.9
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Nick


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Vstavat chlapci konec zaberu !!!! (Autor: Solphus)
2. Jestli ta vada přejde i na replikatory, tak bez kafe začnu zabíjet i já. (Autor: Lore)
3. Zas hrali BORGOV z Prveho Kontaktu? (Autor: Pity)
4. A ted mne uz Paris aj s Chaotikem vopravdu nastval! (Autor: Blizz)
5. To je taky nápad pouštět si Esmeraldu pět krát za sebou (Autor: Yenkie)
6. Hmotnost lodi se snížila o 160 kg tak doletíme domů o 4,36 sekundy dříve. (Autor: Shottoush)
7. Teď zkusíme tři. (Autor: Polecat)
8. Lokalizujte nejbližší krychli Borgů. Je čas doplnit posádku. (Autor: Shido)
9. I simulátory mají své dny.. (Autor: Sigourney)

Thanks to Sev Trek

4.9.2000 Vtip týdne 4.9 - 10.9
 

Thanks to Sev Trek

4.9.2000 Nové STAR TREK stránky
  Dnem 4. září byly zprovozněny nové stránky o Star Treku, prioritně o Voyageru s názvem Star Trek Sickbay.
Na doméně www.voyager.cz naleznete kromě databáze episod Voyageru sekci Otázky, ve které si můžete ověřit své všeobecné znalosti o Star Treku. Neméně zajimavá je sekce o Akcích, kde se budete do budoucna dovídat nejaktuálnější informace o všech možných conech, srazeh apod. a to včetně reportáží...
Přeji Vám příjemnou zábavu!

Hypospray

4.9.2000 Přihláška na PSSTCon!
  Odedneška je k dispozici přihláška na PSSTCon. Všechny dostupne informace včetně přihlášky, ceny vstupného a podobně najdete na stránkách PSSTConu nebo konkrétně zde.

Klub StarTrek Akce na Průvodci

4.9.2000 Reakce vedení CZ Kontinua na události nedávno minulé
  Nedávno se tu objevil článek, že na Starnetu běží dizkuze na téma - "Co Vám vadí na CZ Kontinuu"
Vyjádření vedení k tomuto problému a k chystaným volbám nového předsedy CZ Kontinua neleznete na stánkách CZ Kontinnua

kontinuum@c64.cz

5.9.2000 Janeway na PSSTConu!
  CZ Kontinuum jako jeden z organizátoru připravovaného PSSTconu si Vám dovoluje oznámit, že na PSSTcon přijede dabérka kapitána Janeway - Sylva Talpová. Připravte si proto na ni své dotazy nebo je posílejte na kontinuum@c64.cz

kontinuum@c64.cz

7.9.2000 Pilot nového seriálu
  Vypadá to, že pátý seriál Star Treku nebude mít pilotní epizodu jak tomu bylo zvykem. Obyčejně, je pilotní epizoda produkována před seriálem, dříve než se produkční společnost rozhodne dělat další díly, zatímco pilot je použit pro zjištění reakce diváků a k učinění několika malých změn. Ale podle všeho Paramount uvažuje přejít rovnou na produkci patého seriálu, okamžitě poté, co bude dokončena první epizoda.
Toto naznačuje, že Paramount má velkou důvěru v nový seriál. Na druhou stranu Deep Space Nine i Voyager měly před natáčením pilotu spoustu omezení a po pilotu už se měnilo jen minimálně.

Trektoday

8.9.2000 Smrt Startrek.cz
  Ano je tomu tak! Server Startrek.cz umřel. Došlo ke sjednocení stránky www.startrek.cz a puvodni.startrek.cz, což znamená smazání jakýchkoli informací o seriálech Nová generace, Deep Space Nine a Voyager. Na místě startrek.cz je teď sice hezký, nicméně trochu úzkoprofilový server zaměřený pouze na jeden jediný a to první seriál Star Trek: Původní série. Pokud se vzniklou situací nesouhlasíte, obraťte se na webmastera ST.cz.

Redakce

Komentář:
V praxi to znamená, že na serveru nic nenajdete a dokonce se nemusí ani updatovat, protože informace ani epizody nepřibývají... Doufejme, že se Webmasterovi vrátí zdravý rozum a alespoň umístí informace o nových seriálech na jinou stránku...

Anry

8.9.2000 StarTrek má narozeniny
  Dnes StarTrek oslavil 34. narozeniny.
První epizodu StarTreku mohli diváci sledovat 8.9.1966 na obrazovkách stanice NBC. Epizoda se jmenovala "The Man Trap" a patřila k Původnímu seriálu, který na obrazovkách ČT nebyl nikdy uveden.
Co našemu oslavenci popřát? No asi hodně zdraví a štěstí tj. hodně tvůrčích nápadů autorům, hodně dobrých herců, kteří budou nápady autorů realizovat jak na plátnech kin tak na televizních obrazovkách.
Prostě vše nejlepší.

Redakce

8.9.2000 Další informace k 'Unimatrix Zero II'
  Star Trek: The Magazine uveřejnil v říjnovém čísle dvě nové fotografie z epizody Unimatrix Zero, Part II spolu s rozhoverem s Brannonem Bragou:
"Nemám v úmyslu se nějak přehnaně chválit, ale myslím, že jsme na všech dvojepizodách Voyageru odvedli dobrou práci. Myslím, že první část Unimatrix Zero - a to je skutečně scénaristická chyba - byla ze začátku velmi pomalá. Začala pořádně až po dvaceti třiceti minutách. Druhá část je už dobrá od začátku." Epizoda bude mít dalekosáhlé důsledky, ačkoliv si Brannon Braga stále není jist, zda se postavy z epizody ještě někdy objeví. "Jestli ještě někdy uvidíme hnutí odporu, a jakou roli by mohli hrát v dalších příbězích, jsme se ještě nerozhodli. Ale s klidným srdcem vám mohu říct, že Borgové už nikdy nebudou stejní!"
Navíc producent Ken Biller k epizodě řekl: "Královna Borgů se osobně střetne s Janeway a posádce se podaří 'vyrvat vítězství z tlamy porážky' takovým způsobem, že to překvapí každého."

Trektoday, TV Guide

9.9.2000 Poprava se nekonala
  StarTrek.CZ je opět ve své kůži. Server byl zjevně na jeden den k 34. narozeninám změněn, aby se připomenul, že StarTrek má narozeniny právě 8.9. Detailní zdůvodnění si můžete přečíst na stránkách projektu Starnet a to přímo zde.

StarTrek.CZ

9.9.2000 Update SICKBAY [1]
  Star Trek Sickbay má první update. Na www.voyager.cz v Projektu Platonika v Seznamu episod jsou u pilotního dílu Voyageru - Caretaker k dispozici nyní 4 odkazy o episodě, a to nejen hlavní děj, ale hlavně spousty obrázků s "patřičným komentářem": (Speciál č. 1, 2 a 3).

Hypospray

9.9.2000 Aktualizace JenniferLien.net
  Byla spuštěna nová brána do JenniferLien.net. I když do databáze nepřibyly žádné nové informace, přesto doporučujeme podívat se na nový systém LCARS, který na Internetu nebyl dosud k vidění...

Vstupte do světa Jennifer Lien.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

Webmaster JenniferLien.net

10.9.2000 Nová funkce na serveru
  Na serveru došlo k drobnému zlepšení, která snad všechny čtenáře potěší. Odedneška je možné rozeznat přečtené a nepřečtené zprávy, které poznáte podle následujícího příkladu. Za nepřečtenou zprávu se považuje zpráva, která na serveru přibyla od vaší poslední návštěvy serveru.

Stará a přečtená zpráva
Nová nepřečtená zpráva

Ještě poznámka na závěr. Toto zlepšení je vidět pouze ve framové verzi. Neframová verze již delší dobu neobsahuje některé novější vymoženosti serveru a redakce uvažuje o jejím uzavření.

Redakce

11.9.2000 Stewart se oženil
  Patrick Stewart - kterého známe jako kapitána Jean-Luc Picarda ze seriálu Star Trek: The Next Generation - nedávno oslavil šedesátku. Každý z nás považuje stáří za věk, který je ještě tak pět-deset let před ním, a Patrick Stewart není jiný. Navíc je člověkem, jehož vitalitu by mu mohl závidět lecjaký čtyřicátník.

Patrick Stewart si již jednou v životě odzkoušel manželský chomout s úspěchem, jaký je v tomto oboru obvyklý. To mu ale nezabránilo v tom, aby si nezkusil repete. Jeho dlouholetá přítelkyně Wendy Neussová se také pohybuje v týmu produkce Star Trek, a na rozdíl od Patricka Stewarta zatím manželstvím neprošla.

Jejich životní zkušenosti jsou diametrálně odlišné - ale zřejmě v něčem jsou společné. A určitě po nějakou dobu společné budou. Pětadvacátého srpna se totiž vzali.

Viditelný Pes, sekce SCIFI

12.9.2000 Rozhovor s Timem Rusem
  Na serveru GunnLace se nachází rozhovorem s Timem Rusem. V rozhovoru Tim říká, co všechno je možná v zásobě pro poslední sezónu Voyageru. Dále prozrazuje jaké jsou najnáročnějsí aspekty při natáčení seriálu a odpovídá na časté otázky fanoušků včetně např. zda-li bude nebo nebude Voyagerový film. No a samozřejmě se rozhovor dotkne i jeho muziky a kapely.

Celý rozhovor najdete na http://www.gunnlace.com/interviews/index.htm.

Section 31

12.9.2000 Dotazy pro Roberta Beltrana
  Do přibližně poledne 13. září středoevropského času máte možnost zaslat Robertovi Beltranovi otázky. Případné odpovědi na některé otázky budou určitě za pár dní na StarTrek.COM a redakce je najde a přeloží pro Vás (možná :)). Tady je adresa, kam můžete posílat dotazy.
Dotazy zasílejte pochopitelně v angličtině.

StarTrek.COM Production News

12.9.2000 Update ST a jeho herci v jiných rolích
  Mladá Terry Farrell (Jadzia Dax) z komedie Zpátky do školy, nepoznatelný Robert Picardo z téhož filmu, John de Lancie (Q) v Ally McBealové, krásná Chase Masterson (Leeta) z Acapulco H.E.A.T., Malcolm McDowell (Soran) coby H.G.Wells, zlý Patrick Stewart (Picard) v Ničitelovi (Masterminds) a Armin Shimerman (Quark) jako letecký kontrolor. Adresa je prostá: http://fotky.startrek.cz

Mipix

12.9.2000 Update SICKBAY [2]
  Další update Star Trek Sickbay na www.voyager.cz u příležitosti privátního setkání velení CZK, Erella a mojí maličkosti, konaného v neděli 10. září. Reportáž, která je spíše zamyšlením všeho, co se poslední dobou událo kolem ST klubu CZ Kontinuum, je k přečtení v sekci Akce - Reportáže pod trefným názvem: 'Jak se dělá z komára velbloud, aneb čtyřhodinové povídání o Star Treku...'

Hypospray

12.9.2000 Nové fotky posádky Voyageru
  Na oficiálních stránkach StarTreku se objevily nové fotky posádky Voyageru vydané pro sedmou poslední sezónu seriálu. Na této stránce najdete jak fotku celé posádky, která je přiložená v tomto příspěvku, tak jednotlivé fotky všech členů posádky.

Section 31

12.9.2000 Výsledky vtipu týdne 4.9 - 10.9
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Adam


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Tak to už je po páté co sem se netrefil do ubikace kapitána Janeway (Autor: chapa)
2. Voyager ještě neodstartoval. (Autor: Dedek)
3. Takze ostatni kapitani se nepochlubili ? (Autor: Dimik)
4. Když ty máš Picárdíčku tak erotickou pleš (Autor: Yenkie)
5. Jen se ohřeju, hned zase půjdu. (Autor: warp)
6. Víc exotů ne jedný lodi se v týhle galaxii nenajde. (Autor: Shottoush)

Thanks to Sev Trek

12.9.2000 Vtip týdne 11.9 - 17.9
 

Thanks to Sev Trek

12.9.2000 Nové preview k Voyageru
  Upoutávka na pokračovaní epizody Unimatrix Zero

Section 31

13.9.2000 Interview s Marinou Sirtis
  Poslední rozhovor s Marinou Sirtis si může přečíst zde. Rozhovor je celkem dlouhý a tak ho nabízíme v původním znění bez titulků.

Section 31

14.9.2000 Reportáž z EXPOTreku
  Na strankách Hvězdné flotily byste teď měli najít reportáž z EXPOTreku. Možná ale některým z vás pojede stránka chybně. To je díky přesměrování a tomu, že k vašemu providerovi ješte o tom nedorazila informace.

Leian

14.9.2000 Nejen skoro zamilovaná povídka
  Star Trek Sickbay na www.voyager.cz ma update [3]. V sekci Voyager - Mixture přibyla skoro zamilovaná povídka "Konečně šťastná", dojemně popisující jednu noc mezi Janeway a Chakotayem. Přeložil JBr. Poznámka: tato povídka se líbila dokonce i Valeris..:)
Jinak k drobné úpravě došlo v Projektu Platonika, kde nyní naleznete odkazy o jednotlivých episodách Voyageru nejen u Seznamu episod, ale i v přehledech jednotlivých sezón (jaká postava měla hlavní roli).
U 7. sezóny přibyly nejnovější obrázky členů posádky, které, jak víte, kliknutím dostanete v původní velikosti. Mimochodem, všem to tam strašně sekne...:)

Hypospray

14.9.2000 ST:VOY - Elite Force i na Mac
  Zatímco vydání PC verze Star Trek: Voyager - Elite Force od Ravensoftu je na spadnutí, bylo k radosti všech majitelů Macintoshe ohlášeno, že ani jejich mašina nebude o tuto 3D akční lahůdku ochuzena. Vývoj respektive konverzi dostal na starosti tým Westlake a o distribuci se postará Aspyr Media.

Dimik

14.9.2000 Star Trek - alfa KVADRANT - znovu živ
  Poslední dobou se na českém internetu vyrojilo opravdu velké množství nových ST stránek a stává se čím dál obtížnější udržet krok s elitou, jakou je např. Albatani. Když jsem před třemi lety s tvorbou alfa KVADRANTu začal, byla nás jen hrstka. Tehdy se jen několik nadšenců snažilo informovat co nejširší veřejnost o dění ve světě Star Treku. Avšak s příchodem startrek.cz se vše změnilo a stránek začalo přibývat mnohem svižnějším tempem. Tehdy jsem udělal zásadní chybu, zanevřel jsem na své stránky. Byly sice dále zcela funkční a v provozu, avšak intervaly mezi jednotlivými aktualizacemi se prodlužovaly a prodlužovaly, až nakonec ustaly úplně. Nyní, téměř po roce, jsem se rozhodl obnovit jejich plný provoz. Zpočátku to nebylo vůbec lehké, neboť jsem musel zcela předělat design stránek, ale bohu dík, jsem se nenechal odlákat prvotními nesnázemi. Nyní se již především starám o obsahovou část webu. Založil jsem několik nových sekcí, které chci posupně doplnit zajímavými informacemi ze světa Star Treku. Avšak již nyní můžete na alfa KVADRANTu nalézt mnoho zajímavých věcí - popis techniky, uniforem, insignií atd. Další rubriky budou smozřejmě časem přibývat. Pokud jsem vás alespoň trochu nalákal, rád vás přivítám na mých stránkách. Adresa: http://startrek.startrek.cz

bigas@cmail.cz

15.9.2000 Chakotay je na slony!
 

Redakce vám předkládá výňatek z rozhovoru s Robertem Beltramem na StarTrek.com, kde naleznete plné znění.

Q: Je kapitánské křeslo pohodlné?
Patricia W.
RB: Moc na něm nesedávám, takže nevím.

Q: Kdybyste si chtěl vybrat roli v Shakespearově hře, kdo by to byl?
Kate
RB: Othello

Q: Jaké CD máte právě teď ve svém přehrávači?
Jorg and Laura
RB: Jsem trochu unaven ze současné popové hudby a poslouchám hlavně jazz a klasickou hudbu, jsem posedlý Brahmsem.

Q: Na jaký sport se nejraději díváte v televizi, případně si ho zahrajete?
Bobby W.
RB: Jsem fotbalový fanatik, myslím americký fotbal. Fotbal mám také rád - světový nebo evropský pohár. Já sám rád běhám a kdysi jsem hodně hrával basketbal.

Q: V kolika letech jste začal svou hereckou kariéru a co byste poradil začátečníkům?
Bonnie C.
RB: Myslím, že hrát jsem začal, když mě vytáhli z dělohy. Oplatil jsem doktorovi poplácání! Moje rada: učit se, učit se, učit se. (Pozn redaktora: Že by Lenin?)

Q: Má Chakotayvo tetování nějaký smysl nebo je to jen výmysl?
Rob and Sally F.
RB: Ne je to jen výmysl. (Pozn: Tady je vidět, že postavu kterou hraje vůbec nezná) Nemá žádný význam, kromě toho, že jeho otec měl stejné a že to má něco společného s příslušností k jeho kmeni.

Q: Jste ženatý?
Anonymous
RB: Ne.

Q: Která epizoda se vám nejpříjemněji natáčila?
Helen M.
RB: "Unforgettable" s Virginií Madsen.

Q: Budete režírovat některou epizodu v sedmé sezóně?
Carlos M.
RB: Ne.

Q: Myslíte si, že se Chakotay ještě zamiluje?
Russell F.
RB: No, on už je. Jen doufám, že to někdy bude opětováno.

Q: Které zvíře je nebo by mohlo být vaším zvířecím průvodcem ve skutečném životě?
RB: Pravděpodobně slon.

Q: Jak se vám bydlelo ve Fresnu (San Franciscu?) ?
Jav171
RB: No, k mému velkému štěstí jsem bydlel naproti dívčí ubytovně, takže to byla 'prdel'. (Pozn redaktora: Nemohl jsem si pomoc - prasák je to:-))

Q: Co byste poradil Chakotayovi jako Robert Beltram?
Hessers
RB: Zapomeň na kapitána a najdi si hezkou praporčici.

Q: Jste rád, že máte před sebou poslední sezónu Voyageru?
Shawn S.
RB: Myslím, že budu postrádat lidi s kterými jsem pracoval. Ale těším se na nové projekty.

Q: Jaká byla vaše oblíbená výsadková mise?
Ryan B.
RB: V epizodě "Tattoo"

Q: Co budete dělat po skončení Voyageru?
UmpBran
RB: Pracovat!

StarTrek Continuum

Komentář:
Všechny postavy včetně redaktora jsou smyšlené a jakákoli podobnost s živými osobami je čistě náhodná.

Jeden z redaktorů Redakce

17.9.2000 Výsledky vtipu týdne 11.9 - 17.9
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je SarinE


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Vyborne!! A kde tu maji postele????? (Autor: Martink)
2. Ještě, že máte ten tricodér, Spoku. (Autor: Warp)
3. Jaká je kompatibilita pohlavních orgánů? (Autor: Warp)
4. Projednou ti ji nechám , ale to ti povídám na sedm dalších let máš útrum (Autor: one.man)
5. Teda Uhuro co jste zase jedla ? (Autor: Stannik)
6. Tim "pruzkumem diry" jsem minil zdejsi kratery, Spocku ! (Autor: Dimik)
7. Enterprise, jeden transport! (Autor: marty RE)
8. tak to, abych rozhalil hruď.... (Autor: spock)
9. JEEEE Ta vypada jak Valeris, kdyz davaji Voyager! (Autor: captain)

Thanks to Sev Trek

17.9.2000 Vtip týdne 18.9 - 24.9
 

Thanks to Sev Trek

17.9.2000 Nejen Voyager Elite Force
  Star Trek Sickbay na www.voyager.cz má další update [4]. Je zprovozněna sekce MIX, kde najdete seznam episod zbylých Star Trek seriálů, tedy The Original Series, The Next Generation a Deep Space Nine s hodnocením.
V sekci Voyager : Mixture přibyla recenze o nové Star Trek hře: Voyager Elite Force od Hikaru se spoustou obrázků...

Hypospray

17.9.2000 Další DVD TOSky
  19. září vyjde 15. a 16. TOSkové DVD. Jak vypadají obaly můžete najít na této stránce.

Trektoday

17.9.2000 Založen nový StarTrekový klub
  Drazí přátele, na adrese http://fanklub.startrek.cz se vám otevírají brány internetového fanklubu ST ShaKaRee. Račte vstoupit!

Draculka & Klub StarTrek na Průvodci

17.9.2000 Dabing ST5 pro ČT
  Odborný spolupracovník pro StarTrek v ČT David Bursa obrdžel skript pro StarTrek 5 : The Final Frontier a začal na úpravě dialogů a překladu pro český dabing filmu. Na serveru Průvodce.cz v klubu Star Trek proběhla ostrá ale krátká diskuze ohledně názvu filmu. Diskutující se shodli, že název Konečná hranice je přinejmenším zavádějící a tak se film bude (doufejme) jmenovat Nejzazší hranice ve shodě s nedávnou vydanou knihou.

STAR TREK: NEJZAZŠÍ HRANICE
Dramaturg: M. Málek
Překlad: L. Jelínek
České dialogy: M. Vostřez
Režie: M. Vostřez
Datum výroby: 16. 10. 2000

Ješte jedna malá poznámka:

Erell na Průvodci:"...Začátek filmu nebude úplně zprzněn čtením jmen dabérů, ale bude tam pouze "ČT uvádí americký film ST5: Nejzazší hranice", nic víc. Původně to tam být samozřejmě mělo všechno...

Mno, jinak angl. titulky jsou natvrdo vypálené ve filmu, takže budou klasické nepěkné překrývací (tzn. pův. titulky dole zaplácne šedý nebo černý pruh a na něj se plácnou české titulky)."

klubu Star Trek na Průvodci

17.9.2000 Interview s Bryanem Fullerem
  Na serveru TrekWeb byl uvěřejněn přepis interview s Bryanem Fullerem, jedním z hlavních scénaristů Voyageru ve kterém prozradil několik informací:

 • Právě začínají pracovat na 13-té epizodě.
 • Zatím nemají v plánu nechat zemřít ani jednu hlavní postavu.
 • Final Chapter (závěrečná kapitola) se neplánuje tak dlouhá jako u Deep Space Nine, mělo by to být něco od dvou do pěti epizod.
 • O novém seriálu řekl jen tolik, že to bude pohled na Star Trek novýma očima a bude to opravdu super :)
 • Co se týče dalších epizod sedmé série Voyageru, řekl jen: "No tak se na to podíváme ... po Body And Soul máme Kimovu epizodu, pak Chakotayovu epizodu, pak B'Elanninu, pak Seveninu a pak Tuvokovu, a to máme 14:) o zbytku nemáme ještě přesnou představu." (Kimova epizoda je zřejmě ss názvem "The Command", kde by Kim mohl být povýšen)
 • O epizodě Fury (Kesin návrat) řekl, že udělat z toho časovku byla velká chyba a Vidiány jsme v této epizodě zřejmě viděli naposledy.
 • Na začátku sedmé sezóny budou 3 až 4 epizody ve kterých bude jako vedlejší příběh řešen vztah Toma a B'Elanny.
 • V dvoj-epizodě Flesh And Blood se posádka opět objeví ve skafandrech. (doufejme že tentokrát ve více než dvou exeplářích)
 • V sedmé sezóně se (nějak) objeví několik postav z prvních sezón, ale nechtěl říct kdo.
 • Pořád ještě nevzdali psaní rolí pro Chakotaye, a tuto sezónu pro něj vymysleli několik nových témat. (tj. není pravda fáma, že Chakotay umře hned na začátku sedmé série, aby se ho zbavili:))))
 • Nový Deltaplán bude vypadat velmi podobně s několika novými vylepšeními jako dalšími 'kapitán Proton' hejblátky.:)
 • Co se týče vztahu Janeway a Chakotaye uvidíme co se stane až se dostanou domů.
 • Zřejmě opět žádný Q a žádní 8472.
 • Fuller by rád napsal epizodu z paralelního vesmíru, ale Berman, Braga ani Biller tím nejsou příliš nadšeni.

  TrekWeb

 • 17.9.2000 Info o 'Body And Soul'
    Při provádění experimentů v Deltaplánu zaútočí na Seven Of Nine, Harryho a Doctora neznáma rasa, která se dívá na 'fotoniky', kterým je například Doctor, jako na své smrtelné nepřátele. Doctor se rychle musí uklidit z dohledu a nalezne útočiště v borgských implantátech Seven. Převezme kontrolu nad jejím tělem a aby přežil, musí se chovat přesně jako Seven Of Nine.

  Postavy: Ranek, Jaryn, T'Pel a 'Kapitán'
  Written by Michael Taylor
  Teleplay by Eric Morris & Phyllis Strong & Mike Sussman
  Directed by Robert Duncan McNeill

  Startrek Continuum

  19.9.2000 StarNET v novém kabátě
    Dámy, pánové a jiné potvory. Oznamuji vám tímto zánik serveru StarNET. Po několika mesících služby, běhěm nichž si vysloužil poměrně vysokou oblibu mnoha lidi, statečně padl za vlast.
  Z jeho popela jako bajný Fénix vzešel nový a vylepšený StarNET, nyní již kompletně na databázi. Tato VYLEPŠENÁ VERZE StarNETu je umístěna na téže adrese jako verze předchozí a nyní poskytuje hned dvě možnosti komunikace: klasická starnetovská "fóra", kde může každý založit vlastní fórum čili větev diskuse, a nově i "diskusní klub", tedy jednu moderovanou diskusi ve stylu Průvodce, která je přístupná jen registrovaným uživatelům. Doufám, že se vám bude nový StarNET líbit.

  Klub StarTrek na Průvodci

  19.9.2000 Výroba hry Voyager: Elite Force
    Interview s jedním z tvůrců hry Star Trek Voyager: Elite Force Brianem Pelletierem.

  GameSpot UK: Co je při výrobě hry z tak dobře známého a propracovaného prostředí jako je Star Trek nejtěžší?
  Brian Pelletier: Nejtěžší je to udělat tak, aby prostředí, postavy i nepřátelé vypadali přesně jako v seriálu. Také musíte vytvořit podmanivý příběh, který je podobný těm seriálovým. A nakonec zajistit, aby se tato hra líbila nejenom skalním fanouškům Star Treku, ale i obyčejným hráčům.

  GameSpot UK: Přidali jste do hry některé nápady nebo návrhy od fanoušků?
  Brian Pelletier: Měli jsme hodně zdrojů, ať už od fanoušků nebo přímo od Paramountu, Activision a Ravenu. Ale po tom všem je těžké se rozpomenout, které nápady přišli od koho. Ale rozhodně mohu říct, že jsme toho ve hře hodně použili. Byl tam jeden neúnavný fanoušek, který trval na tom, aby ve hře vystupoval mimozemšťan se žlutou kůží a ve žlutém obleku. Netuším jaký pro to mohl mít důvod, ale poslal nám mnoho e-mailů. Nemohli jsme ale jeho přání vyhovět, protože by to nezapadlo ke vzhledu nepřátel, které už jsme měli hotové.

  GameSpot UK: Je ve hře něco co byste teď rád změnil, něco co byste tam chtěl mít, ale nedostalo se to tam, ať už z časových nebo technologických důvodů?
  Brian Pelletier: Chtěli jsme přidat jednu funkci, kterou jsme tam nakonec nedali. Chtěli jsme dát hráči možnost komunikovat se svým týmem. Aby jim mohl dávat jednoslovné příkazy jako Ano nebo Ne. Měli jsme několik scénářů, kde se členové týmu ptali, jestli by neměli něco udělat a záleželo by na odpovědi hráče, zda ano nebo ne. Díky této funkci by se hráč cítil více jako vůdce, ale neměli jsme hlavně čas na otestování všech možných scénářů. Zkombinovat vše s již naprogramovanými funkcemi by trvalo opravdu dlouho. Když jsme se rozhodli, se této funkce vzdát, měli jsme pro ni pouze tři scénáře ... na to bby byla životaschopná bychom jich museli mít mnohem víc. Ty scénáře zůstali ve hře, ale bez interakce s postavami.

  GameSpot UK: V titulcích chybí jediné jméno a to původní hlas Seven Of Nine. Proč Jeri Ryan svou postavu nenamluvila?
  Brian Pelletier: Naneštěstí v době nahrávání hlasů s herci Voyageru byla dovolená. Měli jsme na nahrávání vyhrazený jen krátký čas a nepodařilo se nám Jeri Ryan v tu dobu sehnat. Zprvu jsme neměli ani Garreta Wanga, který hraje Haryho Kima, a měli jsme všechny jeho hlášky již namluveny jiným člověkem, ale v poslední chvíli jsme ho sehnali.

  GameSpot UK: Jaké to bylo pracovat se skutečnými herci Voyageru? Nějaké veselé historky z natáčení?
  Brian Pelletier: Jeden z našich programátorů Mike Gummelt napsal pro hru dialogy a vedl většinu nahrávání v L.A. Říkal, že byli velmi profesionální. Na Roberta Beltrama (Chakotay) velmi zapůsobil Mikův scénář a řekl mu, že by mohl psát i pro seriál. Kate Mulgrew (Janeway) byla na svou roli připravená a nahrála své hlášky na první pokus, což se jen tak nevidí (neslyší:-)). Robert Picardo (Doctor) zaimprovizoval přezpíváním několika písní, včetně jedné opery, které jsme přidali do hry.

  GameSpot UK: Jak se vám podařilo dosáhnout přesnosti vzhledu postav a prostředí?
  Brian Pelletier: Chce to talent a hodně tvrdé práce. Máme umělce, kteří mají 10-20 let zkušeností s profesionálním uměním ve fantasy a sci-fi. Vše proběhlo pod vedením Lese Dorscheida. Jednotlivé úrovně navrhl Chris Foster, který pro Raven dělá již pět let. Používali jsme hodně fotografie a video sekvence od Paramountu a přepracovávali jsme znovu a znovu celé scény, dokud nebyly co nejvěrnější.

  GameSpot UK: Některé 'sajty' resp. recenzenti nebyli příliš nadšeni s odstupňováním zbraní. Jak jim odpovíte, a jak složité to bylo naprogramovat?
  Brian Pelletier: V první řadě jedna věc, neměli v ruce konečnou verzi hry. Ale nemůžete uspokojit všechny, ať uděláme cokoliv vždy se najde někdo, komu se to nebude líbit. Odstupňování zbraní je vždy to nejtěžší. Musíte seřídit všechny zbraně najednou, pokud změníte učinnost jedné, bude to mít vliv na účinnost ostatních. Nejde prostě zvětšit účinnost jedné zbraně, když je to zrovna někde potřeba, protože by mohla být silnější než zbraň, která má být silnější. A to nemluvím o tom, že každá má alt-fire attack. To dělá dohromady 18 různých zbraní, které potřebují seřídit. Mohu říci, že já osobně jsem se seřízením spokojen, ale jak už jsem řekl, nemůžete uspokojit každého.

  GameSpot UK: Jak bude pokračovat další vývoj hry, budou nějaké dodatky nebo 'downloady'?
  Brian Pelletier: Ano plánuje vydání editoru k vytváření vlastních úrovní, scénářů a nových her. Doufáme, že vydáme několik nových Deathmatch/CTF map, ale vše záleží na tom jaká bude odezva.

  Section 31

  19.9.2000 Update Transportní místnosti 1
    Dnes došlo po dlouhé době k updatu stránek "Transportní místnost 1" (http://cs.felk.cvut.cz/~radilt1/startrek) - katalogu Star Trekových stránek. Mezi novinky patří: - katalog nyní obsahuje více než 190 odkazů na české, anglické ale i slovenské a německé Star Trek stránky. - odkazy jsou nyní pro větší přehlednost děleny do více vnořených kategorií. - drobná změny designu stránek. Lt. Tom Janeway

  Lt.Janeway@seznam.cz

  21.9.2000 Závisláci nejen na Voyageru
    Pod stejnojmenným odkazem v Mixture v sekci Voyager na Star Trek Sickbay - www.voyager.cz se můžete dočíst, jaký problém řeší Federace nejen na lodi U.S.S. Voyager..:)))
  Vrámci update [5] došlo k celkové úpravě sekce Otázky, kde u každé odpovědi přibylo návratové tlačítko. Chcete-li si prověřit své znalosti otázkami typu: Co je to za postavu, jaké rasy, a o jakou situaci nyní jde... - račte nyní vylepšeně brouzdat celkově 260 obrázkovými a textovými otázkami...

  Hypospray

  21.9.2000 Rozhovor s Weyounem
    Na Fandom.com bylo uveřejněno interview s Jeffreym Combsem (Weyoun a Brunt z DS9) z 19.9.2000. Kompletní rozhovor v angličtině najdete ZDE:

  Mohl byste nám nejprve povědět jak jste se dostal ke Star Treku?
  JC
  : Můj Agent mi zavolal a zašel jsem na konkurs (na roli Tirona v epizodě DS9: Meridian). Přišel jsem a režíroval to Jonathan Frakes. Znám Jonathana už několik let z jiného konkursu, takže jsme se pozdravili. Dostal jsem svůj scénář a mohl bych říct, že se mu má práce líbila a já se stal součástí cizího nového světa. Procházel jsem se po Promenádě a dělalo na mě dojem, jak masivní ty kulisy jsou. Znovu jsem s setkal s René Auberjonoisem (Odo), s nímž jsem před lety hrál v jednom divadle. Dopadlo to tak, že o několik měsíců později René dostal první režisérskou příležitost a mě doporučil na roli Ferenga Brunta (DS9: Family Business). A tak jsem téměř okamžitě dostal novou roli, která byla naprosto skvělá! a mohu za to poděkovat pouze Renému. Má postava se do seriálu několikrát vrátila. Jednou když jsem stál na place ve svém kostýmu s velkýma oranžovýma ušima, přišli ke mě Ira (Steven behr) a Hans (Beimler) a řekli: "Líbí se nám vaše práce a chceme, abyste se objevil ve více 'rozpoznatelné' roli." No pomyslel jsem si: "Jo, skvělý, díky moc! ale neyslím, že se to stane!" ale asi o měsíc později mi zavolali a řekli: "Chtějí tě opět jako Brunta a v příští epizodě tě chtějí do role nové postavy jménem 'Weeuueu***h'," můj agent nevěděl jak to vyslovit, ale byl to Weyoun [Vijůn]. A zbytek? Myslel jsem si, že to je záležitost jedné epizody, poté co byl Weyoun zabit (DS9: To The Death) ale vše bylo jinak.... Ira mi řekl, že tou epizodou chtěli otestovat Jem'Hadary jako samostatné postavy v seriálu, ale nakonec to byla moje postava Vorty, která měla žít dál a bylo rozhodnuto, že bude mít schopnost se klonovat a Weyoun se vrátil. Pak si mysleli, že bude legrace, když ho nechají zabít ... a pak se zase může vrátit jako další klon.

  Když to zhodnotíme, Brunt hrál hlavně v komediálních epizodách, je to komická postava?
  JC
  : Ano, díval jsem se na něj jako na komika! Skutečně to byly komedie, ale hodně z nich vážných, takže ho nemůžete hrát příliš komicky. Je to choulostivá věc. Ale musíte ho zahrát...

  Jaké to bylo hrát Brunta z paralelního vesmíru?
  JC
  : Dobrý Brunt! Bylo to velmi zvláštní. Bylo velmi těžké ho zahrát ale na druhou stranu zbožňoval Dax. A to to hodně zjednodušovalo. Soustředil jsem se na její zbožňování a dělání všeho co jsem jí na očích viděl. Myslím, že ji tajně miloval, ale nikdy s tím nic neudělal...

  A Pak vám dali producenti možnost zahrát si hodného Weyouna v epizodě DS9: "Treachery, Faith and the Great River"...
  JC
  : Ano ... defektní Weyoun. Hodný Weyoun. Většinou takovou možnost vedlejším postavám neposkytují. Udělali to s Andy Robinsonem (Garak) a samozřejmě s Marc Alaimem (Gul Dukat), ale krátce na to se vše vrátilo do normálu. Takže jsem byl velmi potěšen, že jsem mezi nimi. Je tam 9 hlavních postav a oni jednu celou epizodu věnují vedlejší postavě, je to prostě úžasné! Měl jsem možnost hrát dva Weyouny .. dvě verze v jedné epizodě.

  Marc Alaimo prý vždy tvrdil, že Dukat je v hloubi svého srdce dobrý. A co Weyoun?
  JC
  : To byla jen neutuchající bitva mezi Irou a Marcem. Ira říkal: No tak! Děláš si srandu! Skutečně jsem přesvědčen, že jakýkoli dobrý herec, ať už dostane zápornou roli nebo kladnou se v ní pokusí najít něco z té druhé strany." Takže tohle přesně dělal Marc. Za svou postavu mohu jen říct, že není ani kladná ani záporná, je obojí.

  A proto byla natočena epizoda Waltz?
  JC
  : Přesně tak, ale pak změnili její konec!

  A jak?
  JC
  : Nepamatuji se přesně, ale poslední scéna se měnila, aby Dukata nevypadal tka sympaticky.

  Ve 'Final Chapter' jste měl mnoho scén se Zakladatelkou. Jak byste popsal vztah mezí ní Weyounem?
  JC
  : Bezpodmínečná věrnost a odstup. Několik chvil pochyb, že možná není tak všemocná jak si mysleli. Ale k Weyounově cti, stál při ní až do konce. I když se začala sama rozpadat (smích)

  Kolik z Jefreyho Combse je ve Weyounovi?
  JC
  : Oh... trochu! Jistě! Weyoun je typ dvorního diplomata. Ten, který zná krále ... a je mu věrný ... a v jeho službách je nemilosrdný. Má velmi dobré společenské vystupování ... narozdíl ode mne. (smích) Jsem trochu neohrabaný, ale myslím, že Weyoun je ten kým bych chtěl být ... myslím mít jeho schopnost říct správnou věc ve správnou chvíli správným způsobem. Bystrý, briliantní taktik .. narozdíl ode mne! (smích)

  Když se díváte zpětně na DS9, co na tom bylo to nejlepší? Co na tom bylo jedinečné?
  JC
  : Hmm ... myslím Irova statečnost, když vytvořil tak komplexní svět postav. Tapestrie příběhů, které se proplétaly kolem každé z nich. Nebyl to jednoduchý seriál. Bylo to mnohem víc komplexní. Každý na seriálu tvrdě pracoval, byla to skutečně radost!

  Tak proč si myslíte, že seriál neměl příliš velký úspěch, podle 'rejtingů'?
  JC
  : Protože je to prostřední dítě. Nejprve zde byla Nová generace. Později se k ní přidala Deep Space Nine. Když TNG skončilo myslelo se, že DS9 poběží osamoceně, ale bylo rozhodnuto založit novou vysílací stanici UPN, která chtěla vysílat Star Trek. Takže se objevil Voyager. Všechna pozornost padla na něj a Deep Space Nine zůstalo uprostřed. Na druhou stranu to Irovi nechávalo volnou ruku, protože pozornost byla soustředěna jinam.

  Nemyslíte si, že to je spíš částečně díky temné atmosféře a válce?
  JC
  : Ano, není to snadné! Přesně! Ale právě proto jsem to měl rád, kvůli té atmosféře. Nebylo to snadné a musel jste se soustředit. Musel jste o tom přemýšlet.

  Je nějaká naděje, že uvidíme Dominion nebo Vorty v přštím ST filmu?
  JC
  : No, ptáte se toho nepravého. To má v rukou Rick Berman. Narozdíl od Weyouna, nic neřídím. Nevím vůbec co plánují. Slyšel jsem něco o tom, že jak se bude Voyager přibližovat k domovu, měl by narážet na postavy z Deep Space Nine. Nevím zda je to pravda nebo fáma. Problém je v tom, že neznají historii Deep Space Nine a najednou by se to tam začalo objevovat. Myslím, že by to vypadalo podivně. Ale já opravdu na tohle nejsem ten pravý člověk.

  Díky za rozhovor.

  Fandom.com

  21.9.2000 Romulani ve Voyageru
    Na stránce SFX se objevila následující zpráva: "Vypadá to že se v poslední sérii Voyageru objeví i Romulani. Filmování romulanské epizody právě začalo. Může to také znamenat, že se Voyager ocitl v Beta kvadrantu, i když možná to bude úplně jinak. Navíc pro celou sezónu vzniká více vizuálních efektů než dříve. Podle všeho jich chtějí udělat co nejvíce, i kdyby to překročilo rozpočet.

  SFX

  21.9.2000 Malé info o budoucím AvalCONu
    Vašek Pravda napsal v Klubu StarTrek Akce na Průvodci:
  "V KD Junior v Chotebori má dojít ještě letos ke stavebním úpravám - posilovna, ve které probíhal Svět záhad, se má podstatně rozšiřovat a bude větší než Zrcadlový sál. Z toho plyne co? Že trekkies dostanou větší prostor (zaslouženě) pro Star Trek Con na Avalconu! V roce 2001 bude Avalcon od pátku do pondělí (v uterý je volno a dá se předpokládat, že bude volno ve školách i v pondělí). V pátek nebude koncert, ale normalní program, tedy i ST.
  Jinak musím zklamat, nejsem výhradně treker, ani zakuklený :-) Jsem fan! A ačkoliv by mi dinosauři za to nejraději utrhli hlavu, případně něco jiného kulatého, mám rád i záhady a UFO a vůbec všechno související s fantastikou a fantazii."

  Klub StarTrek Akce na Průvodci

  22.9.2000 Další informace k PSST Conu
    Na stránkách Prvního Samostatného Star Trek Conu najdete další informace o programu doprovodných akcí a soutěží, které jsou pro návštěvníky připraveny. A pro ty, co se nespokojí s ubytováním v místní tělocvičně, jsou určeny informace o ubytování v hotelu.

  PSST Con

  23.9.2000 Opět nezdar
    Již podruhé postihuje maximisi Po pěti letech klubu Dominion nepřízeň osudu a opět v podobě malého zájmu účastníků. Akce se tedy přesouvá z Holčovic do Ostravy a zkracuje o jeden den. I přesto ovšem máme všem zájemcům co nabídnout.

  dominion@email.cz

  24.9.2000 AL-Batani update [24.09.2000]
    V sekci humor na serveru Al-Batani se objevil nový článek, který si bere za úkol srovnat užitečnost a neužitečnost Borgů s včelami. Článek nám zaslal James Tiberius Kirk

  Al-Batani

  24.9.2000 Update Synopsí
    Na našem serveru Synopsí StarTreku se objevili dvě nové mega-synopse a to k epizodám TNG:"Phantasms" od BMC a VOY:"The Voyager Conspiracy" od Anryho.
  Navíc v databázi přibyla stránka o rase 8472 od MSi.

  Hezké počteníčko.

  Synopse StarTreku

  24.9.2000 Vývoj sedmé sezóny Voyageru
    Na Startrek.com se objevil rozhovor s Kate Mulgrew a Kenem Billerem, kde hovořili o celkovém vývoji sedmé sezóny, kompletní článek v původním znění najdete zde:

  Hlavní příběh pokrývající poslední sezónu by měl být hlavně soustředěn na kapitána Janeway. Na začátku sezóny, by měla kapitán opět čelit následkům svého rozhodnutí, díky kterému Voyager zůstal v delta kvadrantu. Několik epizod se bude týkat rozhodnutí, která Janeway cestou udělala. Například listopadová dvojepizoda 'Flesh And Blood' postaví Janeway proti Hirogenům, kteří používají holografickou technologii, kterou jim sama dala a která se vymkla kontrole. Později v epizodě 'Shattered', přesun v čase Chakotayovi umožní, provést Janeway po lodi, na které posádka právě prožívá různé momenty ze své minulosti i přítomnosti. "Bude čelit klíčovým momentům ze své minulosti," řekl k tomu výkonný producent Ken Biller, "i několika z budoucnosti, která by se stala, pokud by se jim nepodařilo uniknout z časové anomálie, která na lodi 'roztříštila čas'." Neprozradil už ale, jestli se Voyager dostane domů nebo jestli se vůbec ještě přiblíží, a řekl jen, že příběh Janeway se bude mírně měnit v druhé polovině sezóny. "Stala se v tom, jak se chce dostat domů velmi cílevědomou. Bude se sama sebe muset zeptat, jak daleko je ochotna zajít, aby dostala loď domů. Musí čelit možnosti, že se tam Voyager nikdy nedostane, protože to s ním v druhé polovině sezóny bude horší a horší. Možná už nebude schopen doletět." Za to Kate Mulgrew se už několikrát vyjádřila jak si představuje konec seriálu, 'Janeway by se měla pro posádku a loď obětovat'.

  Startrek.com

  25.9.2000 Výsledky vtipu týdne 18.9 - 24.9
    Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Warp


  Vítězi blahopřejeme ...
  Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
  1. nevřískej,já si ji můžu na rozdíl od tý tvojí šmouhy večer sundat ! (Autor: blacky)
  2. Něčím musím mezi těma ksichtama vyniknout! (Autor: Pítr)
  3. No, kryje nesmazatelný flek od oběda. (Autor: Aramor)
  4. Tu mi podepsali mí oblíbení lunetici , vadí vám to ??? (Autor: spock)
  5. To je bráchova oblíbená pneumatika. (Autor: Leviathan)
  6. Někdo má šerpu, někdo zas vyrážku... (Autor: Shottoush)

  Thanks to Sev Trek

  25.9.2000 Vtip týdne 25.9 - 1.10
   

  Thanks to Sev Trek

  26.9.2000 Páté přes deváté...
    Po drobných výpadcích serveru www.voyager.czStar Trek Sickbay update [6], tentokrát opravdu pro silné nátury. Pod odkazem "Jak se motá páté přes deváté, aneb příště více přesnosti..." v Mixture v sekci MIX, se nachází, až by se dalo říci smutná, ukázka toho, jak je Star Trek překládán veřejnosti mnohdy velmi zkresleně. Vím, že mýlit se je lidské, možná i mimozemšťanské.:), ale co je moc, to je moc - přesvědčit se můžete koneckonců sami u 25 obrázkovo-textových odkazů...

  Hypospray

  26.9.2000 Cesta na PSSTcon
    Na stránkách PSST conu jsou Vám nyní k dispozici mapky a doporučené popisy přeprav do místa konání conu v Táborské ulici a v sekci Aktuality další novinky ohledně akce.

  PSST Con

  Komentář:
  O způsobech dopravy na PSSTcon se bouřlivě debatovalo na Průvodci v klubu Star Trek: AKCE.

  Hypospray

  26.9.2000 Wewerka se přestěhovala
    Wewerka.startrek.cz je již minulostí. Nová adresa je www.acoma.cz. Jako první novinka po přestěhování je přeložený návod na stavbu modelu Enterprise D.

  zuzka@acoma.cz

  27.9.2000 Interview s Michaelem Westmorem
    Na Startrek.com Michael Westmore, maskér Star Treku, odpovídal na otázky fanoušků, nezkrácené interview v původním znění najdete zde

  Během práce na Voyageru, jaký make-up se vám nejvíce líbil a proč?
  Miles L.
  MW
  : Na Voyageru je velmi mnoho zajímavých masek/obličejů protože každý díl je novou výzvou. Myslím, že jednou z nejzajímavějších ras, které jsme během těch let vytvořili jsou Vidiáni. Každý totiž vypadá úplně jinak, každý má jinak vrstvenou kůži, jinak znetvořené zuby a jiné kontaktní čočky. Byla to velmi zajímavá ale i složitá práce.

  Jak dlouho trvá vývoj jedné masky?
  R.Q.
  MW
  : Vývoj je většinou krátký. Někdy když máme štěstí, a máme podrobný popis vytváříme ji dva až tři týdny. Většinou je to ale potřeba udělat do dvou týdnů. Někdy ale máme tak málo času, že musíme udělat prostě jen náznak toho co bude mít herec na hlavě. A teprve potom pokud máme čas masku doděláme nebo ji necháme jednodušší.

  Cizí rasy v seriálu vypadají fantasticky a je to hlavně vaší zásluhou. Chtěl bych vědět, která postava vám zabrala nejvíc času? A je nějaké omezení na dobu, po kterou může herec strávit v maskérně.
  Paul W.
  MW
  : Nemáme žádná časová omezení, ale máme s tím problémy, pokud postava učinkuje ve dvou dnech jdoucích po sobě. Zjistili jsme, že nejdelší únosná doba je tak tři hodiny. Pokud to zabere víc času, musí na masce pracovat víc lidí současně. Tedy maskování pro většinu postav zabere od dvaceti minut do tří hodin. Původní Borgové zabrali pět hodin práce dvou lidí a tuto dobu už nešlo zkrátit. Stejně tolik to zabralo v 'Prvním kontaktu', ale to jen díky tomu, že několik lidí už kostýmy a masky připravovalo předem. Jedno z nejdelších maskování prodělal Brent Spiner (Data) když hrál svého stvořitele doktora Soonga v epizodě 'Brothers', což zabralo pět hodin. A asi nejdéle u nás proseděl LeVar Burton (Geordi), když jsme ho transformovali do ještěrky v epizodě Identity Crisis, protože jsme museli po celém těle nalepit žíly a natřít je světélkující barvou. Jeho make-up trval šest hodin.

  Jak dlouho trvalo vyrobit Jem'Hadara?
  Shaun W.
  MW
  : Ani moc ne. Ve scénáři byl jen velmi zevrubný popis. Měli mít tvrdý krunýř a záhyby kůže na krku. Vzal jsem si za vzor dvě zvířata: nosorožce a dinosaura. Zkombinoval jsem ty dvě věci dohromady a zrodil se Jem'Hadar. Můžete si všimnout, že výrůstky na týle vypadají jako rohy nosorožcce obrácené vzhůru nohama. Měli vypadat tvrdě skoro až roboticky, jako nezranitelní vojáci. Nejprve měli být všichni stejní protože byli geneticky vytvořeni. Ale později se vyžadovalo, aby se dali rozlišit, takže jsme vyrobili několik dalších typů.

  Kde berete inspiraci?
  Fox
  MW
  : Od té doby co jsou začal s Klingony v Nové generaci, se nechávám inspirovat starou dobrou Zemí. Každý rok, před začátkem sezóny, zajdu do knihkupectví a vyberu nejnovější knihy o dinosaurech, ptácích, plazech a hmyzu. Předplatím si i nějaké časopisy a začnu podrobně studovat například ucho netopýra, nos žirafy, roh nosorožce, mikroby nebo částečky prachu. Většinu toho co ve Star Treku vidíte, můžete najít v přírodě na Zemi, jen vědět kam se dívat.

  Jaký byl podle vás nejnáročnější make-up a proč?
  Picard
  MW
  : Většina mých oblíbených masek je z Nové generace a byl to asi Leonard Crowfoot (který hrál 'beztvarou' Lal v epizodě Offspring), který byl androidem, než se změnil na dívku. Kromě elektroniky, make-upu a kontaktních čoček, téměř neslyšel a jeho ústa byla také na jiném místě, takže nemohl jíst ani pít a maska neměla ani nosní dírky, na těle měl gumovou hruď a měl i gumové 'plenky' takže nemohl ani na záchod. Většina lidí by řekla: "Tak do toho nejdu.", ale on do toho šel a výsledek byl velkolepý. Je to jedna z prací, která kdyby se dělala pro film, by zřejmě byla oceněna Oscarem.

  StarTrek.Com

  28.9.2000 Jedna pěkná ženská...
    Ano, update [7] Star Trek Sickbay na www.voyager.cz je určen převážně pro pány, i když pro slečny to neznamená zákaz vstupu..:). Je celý věnován sexy Borgovi z Voyageru: Seven Of Nine, resp. její představitelce Jeri Ryan. V sekci Voyager - Mixture pod stejnojmenným odkazem naleznete téměř 200 obrázků Seven z Voyageru, v civilu i jiných rolích.
  Některé obrázky mají v původní velikosti i přes 30kB, protože je zachována kvalita.

  Hypospray

  29.9.2000 Preview na Unimatrix Zero II
    A je tu konečně preview na dlouho očekávanou druhou část epizody Unimatrix Zero, které obsahuje nové záběry. Stáhnout si ho můžete v příloze ve formátu mpeg a obrázky najdete zde.

  MediaTrek

  30.9.2000 Informace o Draconu 2000
    Již 16. ročník Draconu - mezinárodního setkání příznivců sci-fi a fantasy, se uskuteční ve dnech 8. až 10. prosince 2000 a všechny potřebné informace, včetně přihlášky a programu, naleznete na oficiální stránce akce na www.dracon.cz, resp. přímo tady.

  Klub Star Trek: AKCE na Průvodci

  30.9.2000 Páteční epizoda na ČT
    Paralely - Vysílání na ČT1 - 6.10.2000 16:05 - angl. název Parallels
  Worf se raketoplánem vrací jako vítěz ze soutěže v souboji s bat'lethy. Po svém příjezdu zjistí, že pro něj posádka připravila narozeninový večírek, z čehož není zrovna nadšený. Navíc začíná pociťovat závratě a je dezorientovaný. Pak se mu zdá, že narozeninový dort změnil barvu a v místnosti se objevil kapitán Picard, který tam dříve nebyl, ale při tom nikdo dveřmi jeho kajuty nevešel. Později si Worfa zavolají Dat s Geordim, aby mu ukázali, jak byl Argusský komplex přeprogramován, aby fungoval jako špionážní zařízení. Worf podle záznamů v komplexu vystopuje cardassianskou loď a chce začít se scanováním. V tom ale opět dostane závrať a když se vzpamatuje, uvidí Data a Geordiho jak pracují na úplně opačném konci místnosti než před chvílí. Zajde si proto za Beverly na ošetřovnu, ale ta jen řekně, že zřejmě ještě odeznívá rána, kterou Worf schytal při bat'lethové souboji. Worf je šokován, protože si nepamatuje, na žádný zásah a pospíchá do své kajuty, aby dokázal opak. Jaké je ale jeho překvapení, když vyndá svou trofej, na které stojí, že skončil na devátém místě. Už nepochybuje, že se tu něco děje...

  StarTrek Continuum

  30.9.2000 Miniupdate Hvězdné flotily
    Na stránce Hvězdné flotily www.hvezdnaflotila.cz přibyla sekce Transport.

  Leian