Archiv TrekDNES - říjen 2000

Archiv TrekDNES - říjen 2000

1.10.2000 Jeden pěknej chlap...
  Abych vyvážila minulou aktualizaci stránek o Seven Of Nine, update [8] Star Trek Sickbay na www.voyager.cz je určen převážně pro dámy..:) V sekci Voyager - Mixture je odkaz s názvem "Sexy komandér z Voyageru: Chakotay - Robert Beltran". K nahlédnutí je tentokrát téměř 250 obrázku, z nichž některé mají barvitý komentář -(sama se divím, že jsem něco takového sepsala vzhledem ke slabosti k prvnímu důstojníkovi.:)) Berte to prosím s rezervou..:))
Dále jsou doplněny v sekci Mix u seznamů episod TNG a DS9 jejich oficiální české názvy.

Hypospray

2.10.2000 TOS na SAT 1
  Jestli vás už přestává bavit sledovat TOS na SAT 1, když neumíte německy, tak nezoufejte. Konečně po dlouhé době budou dávat díl ke kterému je napsána synopse (http://startrek.cz/serie/tos/tos44.html). Bude to Journey to Babel v 14:00 (14:05) v sobotu 8.10.2000. Něco více se zde dovíme o Spockově rodině a na závěr by měla být dost vtipná zcéna s McCoyem, Kirkem a Spockem.

Judson

2.10.2000 Dominion War Arc
  Na stránkách GreatLinku došlo k masivnímu updatu v sekci Dominion War Arc, kde lze najít velmi detailní synopse k posledním dílům DS9 tj. Final Chapter. Synopse jsou tak detailní, že i naše Synopse StarTreku mají těžkou konkurenci :)). Synopse jsou doplněné spoustou obrázků.

Trektoday

2.10.2000 StarTrek a Matrix dohromady?
  Začnu trocha jinak. Kdysi dávno, možná dokonce i redakce o tom informovala, že Kevin Sorbo, 'nechvalně' známý svou rolí v seriálu Herkules, bude hrát v nové seriálu StarTreku. No tato neuveřitelná zpráva je pravdou i ne. Redakce má nyní všechny informace a proto to může vystvětlit. Ano JE pravdou, že Kevin Sorbo bude hrát v díle, které nese jméno Gena Roddenberryho. Také je pravdou, že mnoho tvůrcu StarTreku na tomto díle pracuje včetně Roberta Hewitta Wolfeho, jednoho z bývalých hlavních producentů Deep Space Nine. Ale uklidním vás. Není to StarTrek. Nový televizní seríál se jmenuje Andromeda a dneska má v Americe premiéru. Na této stránce můžete taky zhlédnou 3 minutové preview o tom, co má být Andromeda zač.

Trektoday

Komentář:
Nebýt Kevina Sorba, ke kterému jsem si nějak vybodoval odpor, můžu souhlasit s tím, že podle preview (což je vskutku velmi troufalé a odvážné tvrzení) to vypadá dobře a možná by se dalo souhlasit s tím, že to bude StarTrek a Matrix dohromady :))

MOmega

2.10.2000 Další klip k Unimatrix Zero
  Další klip k nadcházející epizodě Unimatrix Zero, Part II. Můžete najít zde. Tentokrát se nejedná o sestřih resp. reklamu, ale přímo o několik sekund z epizody.

Trektoday

3.10.2000 A konečně...
  ...v další komediální epizodě bude Voyager učinkovat v jakémsi cestujícím cirkuse:) (Epizoda zřejmě zrušena)

TrekWeb

3.10.2000 V jiné epizodě....
  ...se Tuvok krátce kontaktuje se svou dcerou, aby jí pomohl s vyšetřováním zločinu.

3.10.2000 V další epizodě...
  ...se u Seven vyvine zvláštní vztah k mimozemskému kriminálníkovi.

3.10.2000 Epizoda 'Nightinagle'
  StarTrek.com uveřejnil první informace o epizodě nazvané 'Nightingale', ve které by měl Harry Kim dostat příležitost velet své vlastní lodi a ve které by se měly opět objevit borgské děti spolu s dalšími postavami: Icheb (jeden z borgkských dětí), Loken, Terek, Dayla, Geral, Brell, komandér Anariů. Příběh napsal Robert Lederman and Dave Long a scénář vědecký poradce Voyageru Andre Bormanis. Epizodu bude režíroval LeVar Burton alias Geordi LaForge, který už ve Voyageru režíroval například stou epizodu 'Timeless'.

Startrek Continuum

3.10.2000 Epizoda 'Temple'
  Epizoda Temple se bude točit kolem nového Parisova holoprogramu (pravděpodobně kina z 20tého století), který vystaví Tuvoka logickému zmatku. (Tato epizoda zřejmě byla zrušena)

TrekWeb

3.10.2000 Epizoda 'Descendants'
  V této epizodě by se měl Voyager setkat s klingonskou generační lodí.

TrekWeb

3.10.2000 Další videa na StarTrek.COM
  Na produkčních stránkách oficiálního serveru StarTrek.COM se objevili další videa. Tentokrát jsou to rozhovory s Kate Mulgrew, Timem Rusem, Roxann Dawson a Rickem Bermanem na rozdílné témata.

Section 31

3.10.2000 Generations v regionu DVD2
  Server Great Link oznámil, že dnes se začíná prodávat StarTrek: Generations pro Evropu čili v regionu 2 za doporučenou cenu £19.99.

Section 31

3.10.2000 Nová funkce na TrekDNES
  Takže server TrekDNES Vám přináší novou bombastickou fuknci. Od teď můžete na každý příspěvek na serveru reagovat. Kliknutím na tlačítko se zobrazí formulář, kde napíšete svoji reakci, která se uloží na server. Tímto způsobem můžete na serveru disktuovat o aktualitách, ale také můžete redakci pokládat otázky. Redakce doufá, že se Vám nová funkce bude líbit!!!

TrekDNES

4.10.2000 Hledání pohřešovaných + výzva pro Trekkies
  Již tento čtvrtek, 5. října, přichází do našich kin film X-MEN, kde hlavní roli hraje Patrick Stewart (Cpt. Picard). Na Star Trek Sickbay na www.voyager.cz v sekci AKCE v odkazu s názvem Kino, je již delší dobu hlavní zápletka příběhu a pár obrázků. Nicméně upozorňuji na tuto stránku z dalšího důvodu, kterým je výzva pro všechny Trekkies. Doufám, že Vám neujde pozornosti...
Dále v sekci VOYAGER v Mixture se nachází odkaz, pod kterým se skrývá apel na všechny obyvatele této Galaxie o pomoc při hledání pohřešovaných důstojníků Federace. Myslím, že nemusím dvakrát zdůrazňovat, že to máte brát s rezervou...:)
Na závěr bych Vás chtěla upozornit na změnu emailove adresy ST klubu CZ Kontinuum. Všechny informace o klubu (a nejen tomto) jsou rovněž v sekci AKCE.

Hypospray

4.10.2000 Vzrušená Amerika
  Konečně nastal ten slavný den V ... den Voyageru. Již za několik hodin (3:00 středoevropského času) celá Amerika kecne na zadek před své bedny, aby sledovala první díl sedmé a poslední série Voyageru, druhou část epizody Unimatrix Zero, na kterou čekali 4 měsíce. Držme jim palce, ať mají dobrý signál a přejme jim minimum bouřkové aktivity...

Redakce

4.10.2000 Výsledky vtipu týdne 25.9 - 1.10
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Warp


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Bordelové musí mít svou bordelmamá! (Autor: Pítr)
2. Q je žena. (Autor: Adam)
3. Dezinformační kampaň... (Autor: Seven)
4. Q je irelavantní budeš asi-pomilován (Autor: one.man)
5. Počkej, co budeš tvrdit ty až s tebou skončím. (Autor: Lore)
6. Irelevantní! Budete znásilněn. Odpor je marný! (Autor: Warp)

Thanks to Sev Trek

5.10.2000 Vtip týdne 2.10. - 8.10.
 

Thanks to Sev Trek

5.10.2000 Další preview na epizody Voyageru
  A je tu další preview k druhé části epizody Unimatrix Zero, které se příliš neliší od první verze. A je tu i preview k druhé epizodě sedmé série Imperfection. Stáhnout si ho můžete v příloze ve formátu mpeg a obrázky najdete zde.

MediaTrek

5.10.2000 Hvězdná flotila na Xku je tu pro Vás
  Je mi ctí oznámi Vám všem trekkies, příznivcům, symaptizantům a vůbec fajn lidem, že po akci "Hvězdná flotila stálou místností" se naše místnost stala stálou součástí systému Xko. Díky tomu Vás můžu pozvat k návštěvě, všichni Vás rádi uvidíme. Můžete se tam dostat ručně přes http://www.xko.cz a nebo využijte formulář na stránkách Andoriánské ambasády (http://andor.startrek.cz). Těšíme se na VÁS.

zirland@centrum.cz

6.10.2000 Další informace k epizodě 'Nightingale'
  Neelix, Seven a Harry Kim pátrají v Deltaplánu po dilithiu, když se Kim zaplete do konfliktu mezi dvěma rasami delta kvadrantu. Zatímco se snaží zachránit Kraylorskou loď před zničením, byli zabiti všichni, kteří měli velitelské schopnosti a posádka potřebuje nového kapitána. Kima, který byl celý svůj život jen praporčíkem, to velmi láká a nakonec velení lodi přijme. Zanedlouho, ale zjistí, že velení v komplikovaném a nebezpečném konfliktu nebude nic jednoduchého.

Startrek Continuum

6.10.2000 Další informace o PSSTconu
  První Samostatný Star Trek Con se koná již za pár dní. Proto vám jistě přijdou vhod další užitečné a upřesňující informace, jako třeba čas zahájení, jídelní lístek apod. Vše najdete na stránkách PSSTconu.

psst@star.trek.cz

6.10.2000 Bridge Commander Preview oficialní českou fan stránkou!
  Je to skutecne tak. Bridge Commander Preview se dnes stal oficialni ceskou fan strankou! Navic se definitivne stal nejobsahlejsim sitem s informacemi o tomto pripravovanem hvezdnem simulatoru. Overte si toto tvrzeni na adrese: http://stgames.kgb.cz/home/preview/bcomm/bcomm.html Tesime se na vasi navstevu.

KoVIP

7.10.2000 Páteční epizoda na ČT
  Pegasus - Vysílání na ČT1 - 13.10.2000 16:05 - angl. název The Pegasus
Na Enterprise přichází admirál Pressman, který byl kdysi Rikerovým velícím důstojníkem při jedné tajné misi. Riker je šokován, když se dozví, že byli v romulanském systému Devolin nalezeny trosky jejich lodi Pegasus, která se i s posádkou ztratila před dvanácti lety. Pressman vysvětlí, že musí Pegasus najít a zajistit, aby se Romulanům nedostala do rukou jakási technologie, která byla na Pegasus nainstalována. Pátrání začíná a Enterprise se střetává s romulanským válečným ptákem, který má očividně stejný úkol jako oni. Později, když Riker s Pressmanem probírají, co se stalo na Pegasu, je Riker pobouřen, když mu Pressman prozradí pravý důvod svého zájmu o tu starou loď. Snaží se zamaskovat experiment, který zapříčinil před dvanácti lety nehodu. Řekne Rikerovi, že má pověření přímo od šéfa bezpečnosti Flotily a přikáže mu, aby vše udržel v tajnosti dokonce i před Picardem...

StarTrek Continuum

7.10.2000 Klipy z Unimatrix Zero
  V příloze si můžete stáhnout tři videa ze začátku epizody Unimatrix Zero, part II v real formátu.

Anry The One

8.10.2000 Sexy Klingonka z Voyageru
  Na Star Trek Sickbay na www.voyager.cz došlo k avizovaným úpravám. Kromě hlavního menu na každé stránce přibyly tři odkazy v sekci Voyager, které zastupují bývalou podsekci Mixture. Jde o Galerii postav, Humor a Směsku. Právě v Galerii postav přibyla spousta obrázků Sexy Klingonky z Voyageru - B'Elanny Torres - Roxann Dawson.
V sekci AKCE v odkazu s názvem "Kino" jsou nyní první jména "starousedlíků Trekkies"..:), kteří se dne 23. ledna 1999 účastnili promítání Prvního kontaktu v kině Broadway. Pokuď jste tam také byli a chcete zařadit do seznamu, napište mi...

Hypospray

8.10.2000 Obrázky k Imperfection
  Na této stránce z oficiálního serveru StarTreku si můžete stáhnout nové (oficiální) obrázky z epizody Imperfection.

Startrek Continuum

8.10.2000 Obrázky k epizodě Drive
  První dva obrázky k epizodě Drive se objevili na serveru stanice UPN.

  

Section 31

8.10.2000 Info k epizodě 'Repression'
  Poté co jsou někteří členové posádky nalezeni v bezvědomí, Tuvok začne pátrat po záhadném útočníkovi, jehož oběti jsou jak se zdá pouze bývalí Makisté, včetně Chakotaye a B'Elanny. Ačkoliv se zdá, že útok neměl na oběti dlouhododé následky, Tuvok nakonec odhalí identitu predátora, který zanechává ve své kořisti post-hypnotický podnět, aby získal kontrolu nad lodí, a to jakýmikoliv prostředky...

Trektoday

8.10.2000 Equinox na SAT1
  V sobotu 14.10. v 20:15 (hlavní vysílací čas) SAT.1 bude vysílat StarTrek Voyager: Equinox - oba díly najednou!. Tímto SAT.1 začíná vysílaní 6. série Voyageru. Vysílaní je pochopitelně v Dolby ale v němčině.

Díky LtCmdrTUVOKovi z Průvodce v Klubu StarTrek + SAT1

10.10.2000 ST: alfa KVADRANT - aktualizace
  Chci vás informovat o nových aktualizacích na stránkách Star Trek - alfa KVADRANT. Především jsem dodělal novou rubriku, jež se týká hodností. Ty jsem rozdělil do tří období. Dále jsem vytvořil rubriky "Uniformy" a znatelně jsem též upravil sekci "Insignie", o níž si dovoluji tvrdit, že se jedná o vůbec nejobsáhlejší na českém webu. Mimoto jsem také trochu poupravil a přepsal stavájící texty a další drobnosti. Budete-li mít zájem navštívit moji stránku, račte dál. Jiří Bigas

bigas@cmail.cz

12.10.2000 Neuvěřitelných 109 vedlejších postav
  Na Star Trek Sickbay na www.voyager.cz nyní najdete informace o neuvěřitelných 109-ti vedlejších postavách, které se vyskytují ve Voyageru do začátku třetí sezóny. Pod odkazem "Další postavy" v sekci Voyager, jsou jména postav seřazena abecedně a doplněna jménem herce a obrázkem. Můžete se dočíst informace o notoricky známých postavách, jako je Seska, Suder, Samantha Wildman, a také Q a Quinn, admirál Paris, Chakotayův otec Kolopak, Reginald Barclay a další a další...

Hypospray

12.10.2000 Program PSSTConu bude dnes hotov
  Podle zdrojů blízkým organizátorům bude již DNES k dispozici program PSSTConu. Redakce (jako mediální partner akce :)) bude okamžitě informována a program bude k dispozici na stránkách TrekDNESu i na stránkách PSSTConu.

Redakce

12.10.2000 Program PSSTconu je již hotov
  Na tento okamžik určitě netrpělivě čekali všichni přihlášení i nepřihlášení trekkies. Otázky typu: Bude skutečně nonstop program? Opravdu bude tolik hostů? jsou od nynějška irelevantní! Je konec všem dohadům, konečně Vám všem předkládáme tento dlouho očekávaný dokument. PROGRAM PSSTconu !

PSSTcon

12.10.2000 Preview k 'Drive'
  V příloze si můžete stáhnout preview k třetí epizodě sedmé série Voyageru Drive ve formátu mpeg a obrázky najdete zde.

MediaTrek

13.10.2000 Výpadky serverů
  Asi jste zaznamenali, že ze včera na dnešek, či minulých dnech tohoto měsíce, nefungovaly stránky na www.startrek.cz a www.voyager.cz a nebo Star Trek Seznam.
Vždy se na poruše intenzivně pracuje, aby odkazy opět rychle fungovaly.
Jménem všech děkuji za pochopení.

Webmistress ST Sickbay

15.10.2000 Výsledky vtipu týdne 2.10. - 8.10.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Shottoush


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Klingonsky system zaludku funguje jako palirna - nez to dojde na konec je z toho slivovice. (Autor: Skullman)
2. Ty nepoznavas svoje dite , odo ? (Autor: one.man)
3. Pomáhá mi neustále udržovat kyselý ksicht (Autor: Stannik)
4. Jak tak na to koukám,Odo,nemáte pocit že vám něco chybí? (Autor: Samuraj)
5. Ale, kamaradi mi hodili do toho sudu s džusem klíče ... (Autor: Spock)
6. Připravuji se na tvrdý život na Voyageru... (Autor: She)

Thanks to Sev Trek

15.10.2000 Vtip týdne 16.10 - 22.10
 

Thanks to Sev Trek

15.10.2000 Další informace k 'Flesh And Blood'
  Robert Picardo (Doctor): "Jak si vzpomínáte, Hirogeni převzali kontrolu na Voyagerem, a pořádali hony na členy posádky v simulátoru, což jim způsobovalo těžká zranění, protože bezpečnostní protokoly byly vypnuté (VOY: The Killing Game). Na konci epizody jim Janeway předala holografickou technologii , aby mohli uspokojit svou biologickou potřebu a při tom nezabíjet druhy na které narazí. V této epizodě (Flesh And Blood), po třech letech programování svých holografických kořistí k stále většímu odporu se stalo to, že hologramy začaly být silnější než lovci a začaly je zabíjet. Hirogeni jim dali adaptivní matrici založenou na Doctorově programu a proto se učili a učili až povstali proti svým utiskovatelům. Vede je Bajoran jménem Iton. Vlastně všichno jsou to staré známé rasy z Alfa kvadrantu, protože pocházejí z databáze Voyageru. Je to poprvé, co se mohou ve Voyageru objevit postavy z Nové generace nebo Deep Space Nine jako třeba Jem'Hadaři. Hologramy unesou Doctora, protože po něm chtějí, aby upravil obří fotonové emitory na povrchu planety třídy Y, kde nemohou přežít ani jejich dřívější lovci, Hirogeni. Jejich dcílem je vytvořit idylickou klidnou komunitu, kde budou moci žít, protože už jsou unaveni z toho jak jsou neustále zabíjeni. Iton, je velmi charismatický a a okouzlující muž, který se stává něčím jako náboženským fanatikem. Je to podobné vytvoření sekty a o tom jak mohou být překrouceny ideály. Přirovnal bych to k něčemu co se stalo na Kubě, když Castro převzal moc."

Trektoday

15.10.2000 Informace k 'Shattered'
  Voyager se střetne s časovou anomálií, a komandér Chakotay bude jediný, který se bude moci volně pohybovat po lodi. Chakotay bude procházet několika různými časovými úseky v historii Voyageru. Například se opět objeví Chakoticova pevnost.

Trektoday

15.10.2000 Synopsičky z Voyageru
  Star Trek Sickbay na www.voyager.cz má opět aktualizaci.
V sekci VOYAGER - Projekt Platonika, který je souhrnem informací o episodách Voyageru, přibyly synopse episod z 1. sezóny: Parallax, Time And Again, Phage a The Cloud. Pod odkazy u jednotlivých episod najdete Hlavní děj a také tzv. Speciál, v němž jsou obrázky doprovázeny mírně "okořeněným" komentářem...:))
Navíc přibyl popis a obrázky k druhé epizodě sedmé sezóny Voyageru - Imperfection.

Hypospray

16.10.2000 Klip z 'Imperfection'
  V příloze si můžete stáhnout úvodní scénu z druhé epizody sedmé sezóny Voyager 'Imperfection' v real formátu.

Anry The One

17.10.2000 Interview s Tuvokem
  Tim Russ poskytl serveru StarTrek.com rozhovor, nezkrácenou verzi v angličtině najdete zde:

Q: Chtěl byste aby Voyager pokračoval osmou sezónou, nebo se vám zdá sedm dost?
S. Silver
Tim Russ: To je těžké říct. Má to svou světlou i temnou stránku. Rád bych pracoval v jiné oblasti, ale pravděpodobně bych bral další rok, pokud by mi to bylo nabídnuto, už jenom kvůli výdělku.

Q: Kolikrát obyčejně točíte scénu, než je hotová?
George J., Australia
TR: Může to zabrat i 19 nebo 20 pokusů ale většinou je to od jednoho do tří.

Q: Proč si myslíte, že byla postava Tuvoka vybrána k asimilaci na přelomu šesté a sedmé sezóny?
Omega
TR: To určili autoři, možná pro jeho telepatické schopnosti, díky kterým byl zranitelný.

Q: Co si myslíte, že je vaše nejsilnější vulkanská vlastnost?
Thomas, England
TR: Kontrola nad emocemi. Přál bych si, abych něco takového dokázal i ve svém životě, zejména v dopravní zácpě.

Q: Jaká je vaše nejoblíbenější epizoda a proč?
Emma C., England
TR: Future's End (kdy se Voyager dostal na Zemi roku 1996). Bylo zábavné točit přímo poblíž filmových studií.

Q: Kdy konečně na lodích zavedou bezpečnostní pásy a airbagy (ptá se můj sedmiletý syn)?
Bernie
TR: Používáme místo nich inerciální tlumiče.

Q: Jaké to bylo dát hlas Tuvokovi ve hře Voyager: Elite Force?
Matthew H.
TR: Byly to dva velmi dlouhé dny v nahrávacím studiu, jinak to byla prostá rutina. Kvalita hlasu se bude během hry měnit, jak bylo potřeba.

Q: Kritizujete se někdy za svůj výkon? A jestli ano, jste svým největším kritikem, nebo se hodnotíte spíše příznivě?
Jason G.
TR: Jako herci jsme my sami svými největšími kritiky. Pozorně sleduji epizody ve kterých mám větší roli.

Q: V první epizodě sedmé sezóny, jste chodil v borgském kostýmu, jak dlouho jste musel seděl v maskérně?
AEI
TR: Napoprvé to zabralo tři hodiny, pak už jen jeden a půl.

Q: Uvidíme někdy epizodu zabývající se Tuvokovým Pon farrem? Prosím řekněte ano!
Sherman J
TR: Ano, taková epizoda bude....!

Q: Budete opět režírovat nějakou epizodu? (Vaše Living Witness je jednou z nejlepších v celém Voyageru)
Maria N.
TR: Ano, pravděpodobně v druhé polovině sezóny.

Q: Kdybyste jako Tuvok mohl prolnout svou mysl s kým chcete, kdo by to byl?
Nikolas B.
TR: Chtěl bych mít možnost nahlédnout do mysli Ježíše Krista. Jeho filozofie je velmi podobná té vulkanské.

Q: Unavuje vás hrát Vulkance?
Robert R.
TR: Po tolika letech ano, z hereckého hlediska.

Q: Věříte v mimozemšťany?
Mattias
TR: Ano. Drakeova rovnice [rovnice astronoma Franka Drakea, podle které existují další hvězdné systémy s planetami schopné podporovat život] má dobré základy.

Q: Kromě toho co složíte, jakou hudbu posloucháte?
Ariel, Dallas
TR: Poslouchám spíše moderní hudbu, rock a R&B.

Q: Máte nějakého domácího mazlíčka?
Mary M.
TR: V současné době ne.

StarTrek.com

19.10.2000 Další info k 'Shattered'
  StarTrek.com zvěřejnil seznam postav pro epizodu 'Shattered'. Potvrdil tím návrat Marthy Hacket, která v prvních dvou sezónách hrála Sesku, dále se objeví i Naomi Wildman, Icheb a tito dva i jako dospělí v budoucnosti. V epizodě se objeví i starý Parisův holoprogram Kapitán Proton s postavami doktora Chaoticy a jeho služebníka Lonzaka.
Scarlett Pomers (Naomi Wildman)
Mark Bennington (Adult Icheb)
Martin Rayner (Doctor Chaotica)
Vanessa Branch (Adult Naomi)
Martha Hackett (Seska)
Nicholas Worth (Lonzak)
Manu Intiraymi (Icheb)
Anthony Holiday (Rulat)

Startrek Continuum

19.10.2000 Info k 'Lineage'
  Tato epizoda zřejmě bude o B'Elanně, která se bude pokoušet změnit DNA svého nenarozeného dítěte. Napsal ji James Kahn, nová tvář v týmu tvůrců, a režírovat bude Peter Lauritson.

Startrek Continuum

19.10.2000 Preview k 'Repression'
  V příloze si můžete stáhnout preview ke čtvrté epizodě sedmé série Voyageru Repression ve formátu mpeg a obrázky najdete zde.

MediaTrek

20.10.2000 Zpráva ČIA
  ČIA SPOL CR - Fanoušci slavných sci-fi seriálů se sejdou v Praze
201000 09:00 PRAHA (ČIA) - Příznivci slavných sci-fi seriálů Star Trek a Babylon 5 se o víkendu sejdou v Praze na svém prvním samostatném setkání. Akce, která se uskuteční v prostorách základní školy Táborská v Praze 4-Nuslích, začne v sobotu 21. října od 10 hodin dopoledne a potrvá bez přerušení až do nedělního odpoledne. Pro ČIA to dnes uvedl hlavní organizátor setkání Aleš Kostka.

Účast na setkání přislíbil filmový recenzent a překladatel František Fuka, který promítne dokument TREKKIES o fanoušcích Star Treku ve Spojených Státech a sám jej současně simultánně přetlumočí. Dalším hostem bude dabérka Sylva Talpová, která svůj hlas propůjčila kapitánce Janewayové ze seriálu Star Trek - Voyager.

Dalšími významnými hosty budou spisovatelka Františka Vrbenská a slovenský literární teoretik Ondrej Herec. Vrbenská vystoupí s přednáškou "Postavy ve Star Treku z hlediska mytologických archetypů" a Herec s tématickým blokem "Star Trek jako stydlivá utopie". S přednáškami o druhém seriálu, Babylonu 5 vystoupí teoretik Martin Vaněk.

Seriál Star Trek si za třicet let vysílání získal miliony příznivců na celém světě. S počátkem devadesátých let začaly seriál vysílat i domácí televize. V současnosti Star Trek v pátek odpoledne uvádí Česká televize. Informace o seriálu je možné najít i na webových stránkách www.startrek.cz a www.trekdnes.cz.

Babylon 5 pochází z poloviny devadesátých let a už po prvním uvedení vzbudil značný ohlas. V ČR jej nyní uvádí TV 3. Zprávy a zajímavosti o seriálu jsou na stránkách www.babylon5.cz.

Přemysl Houžvička, ČIA

20.10.2000 Beseda o překladech na PSST conu
  Zítra ve 14:00 bude možnost dozvědět se finální herecké obsazení českého znění filmu ST5: The Final Frontier, jak to vypadá s dabéry do budoucna pro TOS, jak to vypadá s vysíláním Star Treku vůbec, nasazení Star Treku do vysílacích časů nebo třeba informace o překladu Voyageru.
Rovněž se bude moci mluvit o budoucnosti Star Treku jako takového na všech našich televizích, o dabingu Nové generace, zda se zlepšil nebo zhoršil, proč začal Troi dabovat někdo jiný a cokoliv dalšího, na co si má chabá paměť ještě po těch měsících vzpomene.

Všichni jste srdečně zváni, k vidění by také mohly být dialogové listiny například od Nové generace, Voyageru nebo třeba Star Trek: Insurrection (hned ve třech verzích) a v neposlední řadě i já. Dramaturg Star Treku v České televizi pan Michael Málek se neobjeví, nicméně se pokusím odpovědět na vše, co byste se ho chtěli zeptat. To vše zítra ve 14:00, místo konání: Star Trek con.

Odborný poradce České televize pro Star Trek

21.10.2000 ST:VOY-EF pro Linux
  Podle vyjádření Raven Software se právě pracuje na zprovoznění portu této původně Woknouzoidní hry i pro Linux. To má smysl zejména pro použití na internetových herních servrech, které mají operační systém Linux díky jeho spolehlivosti ve velké oblibě.

Dimik

22.10.2000 První fotky z PSST Conu
  Nejrychlejší Wewerka na českém internetu se činila a nacvakala pro vás 25 fotek ze sobotní části PSST Conu, na které se můžete podívat na její stránčičce www.acoma.cz...howg :)

Wewerka

23.10.2000 MEGA reportáž z PSST conu
  Na www.voyager.cz na Star Trek Sickbay je už nyní MEGA reportáž z Prvního Samostatného Star Trek Conu.

Pokuď jde o updaty stránek, přímé linky na to, co je nové, naleznete vždy v sekci NOVINKY.

Hypospray

24.10.2000 WinBorgWar vyšel!
  Všichni ti, kteří hráli hru BorgWar Toma Luthmana z roku 1992, teď mají možnost zahrát si její konverzi pod Windows. Oproti původní verzi však bylo přidáno několik nových prvků, včetně toho nejdůležitějšího, kterým je možnost konečně Borgy porazit! Pokud se chcete s Borgy zase jednou porvat, stáhněte si hru na adrese: http://www.mindspring.com/~tluthman/winborgwar.htm

Kovi

24.10.2000 Další reportáž
  A je tu další reportáž z PSST Conu, tentokrát od Stannika, kterou najdete zde.

Star Trek Sickbay

24.10.2000 Páteční epizoda na ČT
  Milenec - Vysílání na ČT1 - 27.10.2000 16:05 - angl. název Sub Rosa
Enterprise zamíří ke Caldosu IV, aby se Beverly mohla zůčastnit pohřbu své babičky Felisy Howard. Při obřadu Beverly zahlédne zvláštního mladého muže, který do babiččina hrobu hodí kamélii - její oblíbenou květinu a vědoucně na Beverly pohlédne. Když se Beverly vrátí do babiččina starého domu je vyrušena Nedem Quintem, který se o dům staral po pět let. Ned trvá na tom, aby mu Beverly vydala svícen, který se v její rodině po generace dědí, protože podle jeho slov přináším ženám z rodiny Howardů neštěstí. Beverly se ale svícnu nechce vzdát a rázně Neda vykáže ze dveří. Mezitím na Enterprise Dat s Geordim zjistí že v Caldosském systému pro kontrolu počasí se objevila porucha, která by mohla mít na život na povrchu neblahý vliv. Beverly nalezne deník Felisy a dozví se z něho že měla milence jménem Ronin. Odnese si deníky na Enterprise, aby si je mohla podrobně přečíst. Později v noci sám od sebe zhasne svícen, sama se odkryje Beverlina přikrývka a mužský hlas zašeptá její jméno. Když ale Beverly prudce procitne, uvidí jen prázdnou místnost ... možná měl Ned pravdu, a něco se opravdu děje ...

StarTrek Continuum

25.10.2000 Výsledky vtipu týdne 16.10 - 22.10
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je captn.Vojtas


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Co tě nemá. Jenom si kuchtím na můstku svou polívčičku. (Autor: Kurzor Dax)
2. ještě mám 3 životy (Autor: wewerka)
3. vždycky mě zajímalo k čemu ten čudlík je (Autor: wewerka)
4. Co? To nevím, zapomněla si to tu Troi... (Autor: She)
5. Nemluv na mně, když řídím!! (Autor: Asmath)
6. Já teď sestřelím těch dvanáct velkých krychlí, co máte na senzorech. A podejte mi další lahev! (Autor: Warp)

Thanks to Sev Trek

25.10.2000 Vtip týdne 23.10-29.10
 

Thanks to Sev Trek

25.10.2000 AL-Batani update
  Na serveru Al-Batani naleznete v sekci seriálů složku Geordiho LaForge.

Al-Batani

25.10.2000 Smutek pro Trekkies
  Na serveru SCIFI.CZ se objevila následující zpráva:
Je tomu již devět let (tedy osmé výročí), co zemřel 24.10.1991 Gene Roddenberry jakožto neopomenutelný tvůrce StarTreku, kterým se nesmazatelně zapsal do dějin SF a svým způsobem jej i výrazně ovlivnil. Tudíž připomínám pro ty, co kolonku Kalendárium jen zběžně přeskakují pohledem.

Převzato z SCIFI.CZ

25.10.2000 Další fotky z PSST Conu
  Na adrese http://www.fi.muni.cz/~xminar/psstcon/ najdete Skullmanovy fotky z PSST Conu.

Skullman

25.10.2000 Info k VOY:'Lineage'
  Vztah Toma Parise a B'Elanny Torres dojde na křižovatku a může mít dalekosáhlé důsledky na životy obou z nich. Velmi dávno B'Elanna a její otec spolu s jeho rodivou byli na stanovat. Přitom se něco stalo - něco co mohlo vyústit v B'Elannino neodvratné rozhodnutí, které žádná technologie nemůže napravit a které by bylo v protikladu s Tomovou vůlí.

Section 31

26.10.2000 Propojení SCIFI.CZ a TrekDNES
  Díky fantastické dobrotě, vytrvalosti a snaze Petra Sládka je nyní možné přímo na hlavní stránce serveru SCIFI.CZ zjistit, co náš TrekDNES nabízí nového. I když prozatímní umístění na SCIFI.CZ není příliš opticky hezké, chystaný nový grafický vzhled s ním již počítá.

MOmega a SCIFI.CZ

26.10.2000 Piterova reportáž
  Na SCIFI.CZ konkrétně tady si můžete přečíst strohou Piterovu reportáž z PSSTConu.

SCIFI.CZ

26.10.2000 Preview k Critical Care
  Doktorův program je ukraden z Voyageru a je nucen pracovat na veliké nemocniční lodi, kde pacienti doslova přicházejí ve více řadách. Zatímco kapitán Janeway a její posádka se ho snaži najít, Doctor se rozhodne vzít usud do vlastních rukou, poté co musí neetickými lékařskými postupy zacházet s nemocnými a umírajícím na plaubě nemocniční lodi.

Section 31

26.10.2000 Spoiler k 'Inside Man'
  Barclay se objeví jako hologram z posledních dat od Velitelství flotily s novinkou, že existuje možnost jak se dostat domů a to s použitím geodesického ohybu. Vědci Federace objevili způsob jak propíchnout díru v magnetických polích obklupujících červené obry v Alfa i Delta Kvadrantu a tak vytvořit prostorovou zkratku pro Voyager a jeho posádku.
Posádka se chytí příležitosti a modifikuje Voyager, aby byl let bezpečný, ale nejsou si vědomy, že určité síly v Alfa Kvadrantu tajně konají proti nim. Holografický Barclay totiž není to čím se zdá být. Doctor objeví rozdíly v chování tohoto Barclayho a toho, kterého potkal dříve.

(Následující odstavec obsahuje spoiler a proto je černou barvou. Pokud si ho chcete přečíst, označte si ho)

Doctor naléhá na Janeway, aby deaktivovala holo-Barclayho. Mezitím opravdovový Barclay zjistí, že jeho program je napaden a změněn trojicí Ferengů.
Ferengové se zajímají o nanosondy Seven of Nine a chtějí je využít k vlasnímu obohacení.
Nakonci příběhu, epizody nás ujistí že Hvězdná Flotila je stále tam pro Voyager a její posádku. Žádný pokrok (ve vzdálenosti) domů bude uskutečněn.

(Konec odstavce)

Section 31

26.10.2000 Aktualizace JenniferLien.net
 

Takřka po měsíci vám opět přinášíme drobnou změnu v databázi. Před měsícem jsme byli nuceni na upozornění webmastera serveru MediaTrek vyřadit přímé odkazy ve video sekci. Zcela neúmyslně jsme tak narušovali provozní řád serveru.

Nyní jsou všechna videa umístěna přímo na serveru www.jenniferlien.net.
Těšíme se na vaši návštěvu.

Ocampa, webmaster - http://www.jenniferlien.net

26.10.2000 Finální herecké obsazení českého znění ST5
  Podle Erella, který spolupracoval na přípravě českého znění ST5, je daberské obsazení následující: William Shatner (Kirk) - Ladislav Zupanic
Leonard Nimoy (Spock) - Jiri Plachy
DeForest Kelley (McCoy) - Milos Hlavica
James Doohan (Scotty) - Pavel Pipal
Walter Koenig (Cechov) - Otakar Brousek ml.
Nichelle Nichols (Uhura) - Valerie Zawadska
George Takei (Sulu) - Martin Kolar
David Warner (Talbot) - ??zatim neni znamy, toci pristi tyden
Laurence Luckinbill (Sybok) - Vladimir Cech

Erell a Klub Star Trek na Průvodci

27.10.2000 Kvalitnější preview k Critical Care
  Doktorův program je ukraden z Voyageru a je nucen pracovat na veliké nemocniční lodi, kde pacienti doslova přicházejí ve více řadách. Zatímco kapitán Janeway a její posádka se ho snaži najít, Doctor se rozhodne vzít usud do vlastních rukou, poté co musí neetickými lékařskými postupy zcházet s nemocnými a umírajícím na plaubě nemocniční lodi.

MediaTrek

27.10.2000 HYPO Fotečky z PSST Conu
  Téměř 40 fotek z obou dnů Prvního Samostatného Star Trek conu se Vám nyní nabízí na www.voyager.cz na Star Trek Sickbay v sekci AKCE - Reportáže (přímý link je opět v Novinkách). Za přídatný komentář neručím a omluvy odě mě nečekejte..:))

Hypospray

27.10.2000 Motion Picture na DVD
  A jsou tu další informace k novému vydání filmu Star Trek I: The Motion Picture na DVD.

 • K DVD verzi filmu, bude přidána nahrávka Grace Lee Whitney (Janice Rand), která bude komentovat výrobu filmu ST I: The Motion Picture, která bude samostatně vydána i na VHS příští zimu spolu s novým vydáním filmu.
 • Přepracování filmu se ujme Sharpline Arts ve spolupráci s Robert Wise Productions.
 • Nový zvuk a několik málo efektu podpoří příběh a nikoli FX-narkomany. (jak řekl Mark A. Altman)
 • Podle Dan Fineho, producenta znovu sestříhané verze, bude nová verze přesně tak jak ji režisér Robert Wise chtěl mít.
 • Nová verze bude vydána na DVD a VHS v zimě 2001.
 • Bylo slíbeno, že budou předělány všechny zvukové i vizuální efekty, které se nedostaly do původní verze.

  Section 31

 • 29.10.2000 Con GALILEO 7 + Minicon 2000
    Bližší informace o Star Trek conu v Německu - GALILEO 7, konaném 3. až 5. listopadu 2000 v Brémách, kam jsou pozváni význačné osobnosti ST, naleznete na www.voyager.cz v sekci AKCE - "Chystá se"...
  Také upozorňuji na Minicon 2000, který se bude konat 18. listopadu v Národním technickém muzeu Praha. Program miniconu je k nahlédnutí zde.

  Hypospray & SCIFI.CZ

  30.10.2000 Oficiální UPN Text k 'Inside Man'
   
  Posádka Voyageru je optimisticky naladěna, když přijme vysílaní, jehož obsahem je hologram poručíka Reginalda Barclayho a plán, jak dostat Voyager do Alfa Kvadrantu. Zatímco Doctor a Seven of Nine pomáhají holografickému Barclaymu, skutečný Reg zjistí spolu s komandérem Harkinsem a admirálem Parisem ve výzkumných laboratořích projektu Pathfinder, že hologram byl unesen a přeprogramován Ferengy. Když se dozví jejich motiv a způsob, požádá Barclay o pomoc poradkyni Troi.

  UPN

  30.10.2000 Stewart podepsal pro ST:X
    Podle zprávy Joshe Chetwynda a Andy Seilera, která se 26.10. objevila v USA Today, Patrick Stewart (Jean-Luc Picard) se oficiálně upsal pro desátý StarTrekový film.

  Jeho plat nebyl oznámen, ale je zřejmě vyšší než co dostal za poslední tři TNG filmy, na které ještě platil jeho kontrakt od konce TNG. Po úspěchu filmu 'X-Men', cena za Stewarta zřejmě také stoupla. Stewart je prvním TNG hercem, který pro ST:X podepsal kontrakt.

  I přes tento důležitý krok k počátku natáčení, se zdá, že premiéra bude posunuta nejméně o několik měsíců. Dříve byl začátek natáčení oznámen na jaro 2001, což dávalo Paramountu dostatek času, aby dokončil film na Díkuvzdání, ale z důvodů ohlášené stávky spisovatelů a scénaristů na příští rok, natáčení určitě začne až po eventuálním konci stávky.

  ...

  I když není jasné kdy natáčení začne, je teď daleko jasnější, že desátý film bude a určité zpoždění může ve skutečnosti jenom StarTreku jako takovému prospět.

  Trektoday

  30.10.2000 Opravená Piterova reportáž
    I na Alkovu žádost, kvůli zkomolení jeho jména, Piter opravil a doplnil svoji reportáž z PSSTConu.

  SCIFI.CZ

  30.10.2000 Deltablues ready!
    Jim Wright fenomenální synopsista Voyageru doplnil na svůj server Delta Blues skripty ke třem epizodám 7. série Voyageru ('Unimatrix Zero, Part Two', 'Imperfection' a 'Repression') a jednu již plnou synopsi k epizodě Drive.

  Trektoday

  30.10.2000 Páteční epizoda na ČT
    V podpalubí - Vysílání na ČT1 - 3.11.2000 16:05 - angl. název Lower Decks
  Během vyhodnocování nižších důstojníků, vzrůstá ve skupince čtyř členů posádky napětí. Jsou to sestra Alyssa Ogawa, Sam Lavelle, Bajoranka Sito Jaxa a mladý Vulkanec Taurik. Vše se ještě zhorší, když jim Ben, číšník v baru, prozradí, že Sito a Lavelle jdou po stejném místě, funkci operačního důstojníka. Sito se nedaří při tréninku a proto si myslí, že Lavelle má místo jisté. Později ukazuje Taurik Geordimu novou počítačovou simulaci, kterou vyvinul, ale Geordi není příliš spokojen s Vulkancovými schopnostmi. Jediná, která je na tom dobře je Ogawa, Beverly už jí totiž prozradila, že ji doporučí na povýšení. Všichni čtyři prátelé se scházejí, aby si pověděli o svých úspěších. Lavelle spekuluje, že si na něj Riker zasedl. Ben mu poradí, aby si s ním promluvil jako s člověkem, ale jeho pokus dost krutě selže. Později to vypadá, že Enterprise dostala nové rozkazy a mladí důstojníci budou muset ukázat co umí ve skutečné krizi.

  StarTrek Continuum

  30.10.2000 Obsazení pro dabing 6.sezóny
    Podle Erella na Průvodci, zde je neoficiální daberské obsazení pro epizodu Equinox:
  Janeway - S. Talpová
  Chakotay - L. Ondráček
  Tuvok - I. Bareš
  Torres - D. Kočová
  Paris - L. Cigánek
  Kim - J. Kolařík
  Doktor - P. Přichystal
  Sedmá - L. Filipová
  Neelix - Z. Bureš
  Naomi - T. Kerndlová
  admirál Paris - I. Kreslík

  Epizodní postavy v ep. Equinox:
  Ransom - A. Zbořil
  Burke - J. Grygar
  Gilmore - E. Kubálková
  Lessing - D. Kaloc

  Klub Star Trek na Průvodci (klub o překladu StarTreku)

  30.10.2000 Výsledky vtipu týdne 23.10-29.10
    Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je wewerka


  Vítězi blahopřejeme ...
  Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
  1. Ty Šime, uvažoval jsi už o někdy kapitánu neutronovi? (Autor: Ocampa)
  2. Dodělám kurz dentální chirurgie (Autor: Polecat)
  3. Vyfénuju tý ženský vlasy. (Autor: Shottoush)
  4. Ale, musím teď doma uklidit, utřít prach, vyprat, navařit, vyžehlit B´Elaně uniformu, jinak se bude moc zlobit a já budu zase bit. (Autor: Weyoun)
  5. Konečně si koupit barevnou televizi. (Autor: Leviathan)
  6. Teď si pustím program- SMĚJÍCÍ SE TUVOK (Autor: Lina)
  7. Nevšiml sis? Tohle bylo demo, to hralo samo. (Autor: Hypospray)

  Thanks to Sev Trek

  30.10.2000 Vtip týdne 30.10 - 5.11
   

  Thanks to Sev Trek

  31.10.2000 Rozhovor s Rickem Sternbachem
    Rick Sternbach je starším ilustrátorem Star Treku, jehož práci můžeme vidět na designu lodí, množství technických detailů a návrhů. První polovinu nezkráceného rozhovoru v angličtině naleznete zde

  Q: Bude napsán technický manuál k Star Trek: Voyageru?
  JCP9382
  Rick Sternbach
  : Tim Earls a já jsme už před nějakou dobou nabídli Pocket Books technický manuál Voyageru, ale vydavatel dosud projektu nepožehnal. Doufám, že nakonec bude vydán. Je v tom sedm let vyvíjení nových technologií a lodních systémů. Zatím budeme pracovat na několika článcích na toto téma ve Star Trek: The Magazine.

  Q: Během těch třinácti let, co se podílíte na Star Treku jako ilustrátor a technický poradce, jste navrhl množství lodí a technologií. Jak se liší design roku 1987 od 2000? Je v tom nějaký trend?
  Mark N.
  RS
  : Ve vývoji hlavních lodí Flotily ano. Trendem bylo vyvíjet štíhlejší rychlejší lodě, počínaje Voyagerem. U.S.S. Prometheus byl opět rychlejší lodí Flotily (a navíc se dělil do tří tenkých sekcí) a zdálo se, že bude lepší více aerodynamický tvar. Ačkoliv nebyla U.S.S. Dauntless lodí Federace, vypadala jako další krok ve vývoji. Cizí lodě díky novým CGI nástrojům také změnily povrch k hladšímu až organickému. Ale používáme i klasické kovově vypadající lodě.

  Q: Kde je kajuta kapitána Janeway, holosimulátory a Astrometrika?
  Marty R.
  RS
  : Kapitán Janeway bydlí na palubě 3, přímo pod jídelnou, jediná kajuta s pěti okny. Simulátory jsou na několika místech v hlavním trupu mezi palubami 4 a 6. Pravděpodobně v sekundárním trupu budou další menší simulátory někde okolo palub 11 a 14. Astrometrika je přímo po hlavním počítačovým jádrem na palubě 8. Čím menší délka optických vláken tím rychlejší zpracování dat ze senzorů.

  Q: Jak vznikají názvy tříd lodí?
  Lyrad21
  RS
  : Scénáristi a producenti většinou přijdou s novým názvem lodi a základními typy a my později přidáme další specifikace a vlastnosti.

  Q: Jaká je vaše oblíbená loď respektive stanice?
  Shane, Canada
  RS
  : Myslím, že mou oblíbenou lodí je Voyager a na druhém místě Klingonský útočný křižník. Na obou byla radost spolupracovat. Mou současnou oblíbenou ne-lodí je stanice Jupiter (VOY: Life Line). Musel jsem udělat návrh, který bude zkonstruován z trupů starých lodí, zejména lodí třídy Ambassador.

  Q: jak jste se vůbec dostal k tvorbě technického manuálu?
  Renee M.
  RS
  : Nejprve sem pracoval s Mikem Okudou na technickém manuálu ke Star Treku: Nové generaci. materiály v knize byly založeny na poznámkách a technice, kterou jsme pro seriál vytvořili a do knihy jsme přidali množství systémů, které jsme v epizodách neviděli ani o nich neslyšeli. Kniha byla bratrancem původního manuálu od Franze Josepha Schnaubelta, který vycházel z Původní série.

  Q: Jak funguje borgská krychle a co jí pohání?
  Richard H.
  RS
  : Pro Borgy jsme ustanovili pohonný systém s názvem transwarp, který jak se domníváme, je nezávisle vyvinutá a úspešná verze systému, který jsme mohli vidět na U.S.S. Excelsioru (ST:III Search For Spock). Energie se vyrábí jakýmsi systémem, založeným na reakci hmota a antihmoty, mikro-černé díry nebo na nečem podobně exotickém. Energie je přiváděna do generátoru pole transwarpu, který kope tunel skrz časoprostorové kontinuum úplně jiným způsobem, než je v této době Flotila schopna. Je pravděpodobné, že tam není žádný hlavní reaktor, ale krychle má schopnost nějak získávat přímo galaktickou energii, jako když se připojíte na baterii.

  Q: Jak pracuje organické warpové jádro Voyageru, když zbytek Voyageru organický není? Jak funguje Deltaplán?
  Richard H.
  RS
  : Warpové jádro organické není, ale část počítačového jádra rozhodně ano. Říkáme tomu bioneurální balíky, které obsahují syntetické neurony udržované v gelovém médiu a které mohou zpracovávat onformace rychleji a mnohem účinněji než starší isolineární čipy.
  Deltaplán má jak impulsní tak warpový pohon jako každý standartní raketoplán. Jeho warpové jádro je velmi malé a je vestavěno mezi modře zářící gondoly.

  Q: Budou zhotoveny nákresy Enterprise-E?
  Pamela P.
  RS
  : Je to nepravděpodobné, protože jsme ve filmech viděli z lodi velmi málo. Z E-D toho bylo tolik, že nám dávalo dobrý dohad toho co by mohlo být ve zbývajících prostorách.

  Q: Můžeme alespoň vidět nákresy kapitánovy jachty z Voyageru?
  Ed D.
  RS
  : Malému raketoplánu, vestavěnému pod horním trupem Voyageru říkáme AeroShuttle, a protože jsme navypracovali přesný vzhled zvrchu, mohu vám říci, že mým záměrem bylo adaptovat části raketoplánu a prostě přidat pár křídel a vertikální motory.

  StarTrek.COM

  31.10.2000 Posádka Voyageru i v kresbičkách
    Na www.voyager.cz v sekci VOYAGER v Galerii postav přibyly skupinové obrázky posádky Voyageru i v civilu, doplněné kresbičkami nadaných výtvarných umělců z řad Trekkies..:)).

  Star Trek Sickbay

  31.10.2000 PSSTcon očima pořadatelů
    Na oficiálních stránkách PSSTconu nejdete kromě vyhodnocení ankety o nejlepší program conu, také pár desítek fotografií ze zákulisí, ohlasy spokojených účastníků a vyjádření nezměrných díků od vašich vděčných organizítorů.

  PSSTcoňáci