Archiv TrekDNES - listopad 2000

Archiv TrekDNES - listopad 2000

1.11.2000 Spockovy uši na prodej
  Srdce každého pravověrného trekkie určitě stoná po upomínce na jednoho z nepřehlédnutelných hrdinů Star Treku. Tato touha může dojít naplnění na aukci TV memorabilií, kterou bude organizovat Los Angeleská kancelář známé aukční firmy Christie's.

Dědici známého maskéra Freda Phillipse totiž do aukce dali několik párů vulkanizovaných vulkánských uší pana Spocka, a také formu, kterou Phillips při jejich výrobě používal. Dražitelé očekávají, že cena formy se vyšplhá na 20 tisíc dolarů; u uší jsou skromnější, hodnotí jeden pár na dva tisíce dolarů.

V aukci to nebudou jediné zajímavosti, spojené se seriálem Star Trek. Sádrový odlitek tváře Williama Shatnera - kapitána Jamse T. Kirka, který sloužil pro přípravu různých mejkapů, by se měl vyšplhat s cenou na 6 tisíc dolarů. Kromě toho budou v aukci různé maskérské drobnosti, podepsané plakáty a také originály scénářů prvních dvou filmů série Star Trek.

Převzato z scifi rubriky na Psu

1.11.2000 Interview s Kennethem Billerem
  Jenom několik málo lidí usedlo na židli výkonného producenta Star Treku. Tento rok je to Kenneth Biller, který vede tým scénáristů během poslední sezóny Star Trek: Voyageru. Už od první sezóny patřil mezi scénaristy, v šesté sezóně se podílel na produkování společně s Brannonem Bragou a v květnu převzal seriál jen na svá bedra. Nezkrácené interview v angličtině najdete zde

Konec seriálu

Jak Ken předeslal, bude poslední rok trochu jiný než předchozí. "Mám zakončit seriál a proto musím brát ohledy na kontinuitu. Rozhodli jsme se ukázat rozřešení některých dlouhotrvajících příběhů jednotlivých postav. V žádném případě nemáme v plánu soap operu, ale tento rok bude více seriálový."

Co to znamená v praxi: příběhy se budou vyvíjet po celý rok, A proto už je rozvrženo prvních 13 epizod stejně jako několik posledních.

Plány

"Vím úplně přesně o čem prvních 13 epizod bude, a také vím, ačkoliv vám to neřeknu, o čem je posledních 5 epizod. Vím jak chci skončit a jak se postavy vyvinou, ale stále si jako vždy necháváme nějaké místo pro inspiraci na poslední chvíli."

Pokračoval s tím, že ačkoliv je Voyager mnohem blíže k domovu, než před šesti lety, není stále dost blízko Zemi, takže bude věnována stejná pozornost Alfa kvadrantu jako v jiných sezónach.

"Myslím, že je to chyba pro nás scénaristy i pro diváky, když si říkají 'no, už se dostali pěkně daleko a několikrát skočili' ale i při maximálním warpu, za předpokladu, že to loď tak dlouho vydrží, což je velmi důležitá otázka (se kterou se budeme zabývat v této sezóně) a za předpokladu, že je někdo nebude chtít zastavit (což je další věc, kterou se budeme zabývat) tak stále mají před sebou 30 let cesty. Takže diváci by neměli předpokládat, že teď už prostě jen tak doletí domů."

Ve skutečnosti se mnoho příběhů bude týkat toho jak se posádka vyrovná s možností, že stráví podstatnou část svého života na lodi. Budeme se hlavně soustředit na život novomanželů B'Elanny a Toma.

"Jako někoho, kdo se před několika lety oženil, mě zajímá jak budou B'Elanna a Tom na lodi žít. Může trvat roky než se dostanou domů a trochu jsme, během těch posledních let, ignorovali jejich vztah. Uvědomili jsme si, že teď máme poslední možnost prozkoumat vývoj jejich vztahu. Budou se tím zřejmě zabývat tři až čtyři epizody, samozřejmě ne v celoepizodní formě, ale tak jak je zvykem u Star Treku to bude součástí příběhu, nechceme z toho mít Melrose Place."

Ostatní postavy nebudou mít tolik provázaný příběh, ale Ken řekl, že každou strčili pod mikroskop a dlouze přemýšleli o tom co přesně je oživuje. "Ptali jsme se: "Jak se postava vyvinula? Jakých úspěchů postava dosáhla?"
"Pro Janeway je to zřejmě její touha dostat posádku domů. Stala posedlostí? Jak daleko je pro to ochotna jít? Pro Harryho Kima to bylo víc jak šest let praporčíkování a je jasné, že Harry pochopil, že by měl mít už dávno vyšší hodnost. Vždy snil o tom že bude kapitánem a uvědomuje si, že tu příležitost možná nikdy mít nebude. Co udělá, když mu dáme možnost velet své vlastní lodi?
Neelix se připojil k posádce už velmi dávno a je stále více a více vzdálen od svého domova. Co by se stalo, kdyby narazil na kolonii Talaxianů, kteří se pokoušejí znovu vybudovat svůj domov? Komu by patřilo jeho srdce?

Práva hologramu

Tento přístup zafungoval hlavně u Doctora, který bude středem pozornosti v několika epizoda, včetně podzimní dvoj-epizody.
"Epizoda se jmenuje Flesh And Blood. Doctorovým cílem je, aby se na něj hledělo, jako na kohokoli jiného z posádky - a odtud ten název. Aby měl stejná práva a výsady jako ostatní, překonat své naprogramování."

Vrátí se také Hirogeni, kteří experimentovali s holografickou technologií, kterou jim Janeway předala na konci 'Killing Game' a teď čelí rebélii hologramů.

"Je to příběh, kdy Doctor doslova bojuje za práva a svobodu hologramů. Ptali jsme se sami sebe, jak dalece by měl Doctor zajít."

Příznivci kontinuity budou potěšeni, protože Ken chce vidět, jak se postavy vypořádají s následky svého jednání a ať už udělá Doctor jakékoli rozhodnutí nebude to v příští epizodě jen tak zapomenuto. Chce také vidět Janeway jak se vypořádá se zjištěním, že vše způsobila technologie, kterou jim sama předala.

Morální problémy

"Flesh and Blood" není jen o Doctorovi, je také o Janeway , která se musí postavit svým rozhodnutím z minulosti. Co udělala proto aby přežila? Nabídla technologii. Je pak zodpovědná za to co se stalo? Máme na to příznačné přirovnání: "Zbraně nezabíjejí, to lidé." Janeway se bude muset zeptat jestli jim dala zbraň nebo jen databázi."

"Průzkumy naznačují, že se lidé dívají na Star Trek jako na kterýkoli jiný seriál. Oblíbili si ho, a když jsou doma a právě běží, pustí si ho. Nikdy jsme nechtěli dělat seriál, což se stalo třeba Aktům X, ke kterému by diváci zasedli a nevěděli o co se jedná. Vždy tvoříme příběhy, které mají svůj začátek a konec. A to stále děláme. Já osobně mám rád, když na postavy působí jednotlivé epizody a přesně o to se teď snažíme."

Časový zlom

Plány pro Chakotaye a Tuvoka jsou stále v začátcích, ale Ken chce dát tyto postavy dohromady.

"Chakotay má trochu syndrom prvního důstojníka a je zastíněn Janeway. Nicméně vám mohu říct že se ho snažíme posunout více do centra dění. Plánujeme pro něj časovou epizodu, která svede Janeway a Chakotaye dohromady. Čas se roztříští a Chakotay ze současného Voyageru se setká s Janeway, která ho nezná a myslí si, že je terorista. Chakotay ji poté ukazuje její budoucnost. Soustředí se to hlavně na jejich vztah.

V epizodě Repression jsme dali k Chakotayovi Tuvoka. A máme v plánu udělat něco podobného ještě jednou, kdy budou zkoumat nějakou archeologickou hádanku. Je to druh jakési hry - což se ještě může změnit. Paris získá nejaký druh holoprogramu, hru která je založena na mytologii cizí kultury. Má to něco společného s hledáním icony v bludišti. Je to velký logický problém a Chakotaye to zajímá, protože má možnost studovat antropologii té kultury. Pro Tuvoka je to výzva. Oba proto na tom začnou pracovat, ale hra je něco víc než si myslí.

Tuvokova rodina

"Možná uvidíme Tuvokovu dospělou dceru. Možná bude moci Voyager krátce živě komunikovat se Zemí. Tuvokovi může zavolat jeho dcera, a od té doby je mírně odtažitý. Je to tak trochu rebel mezi Vulkanci a ona ho potřebuje, aby vyřešil záhadu.

V epizodě Repression jsme mohli vidět Tabora a Chella, dva členy posádky, kteří se objevili v dřívějších sezónách. Ken připustil, že to nebylo součástí jeho velkého plánu. Prostě měl jen příležitost znovu použít herce a byl tím nadšen a zároveň posílil kontinuitu. Možná se vrátí ještě další postavy.

Známé obličeje

"Mám rád herce, který hrál Careyho. Pokud budeme mít důvod ho nějak využít, pak se vrátí. Stále je na lodi, a pravděpodobně byl přerazen ke stanici, kterou moc často nevidíme. Zatím nejsou žádné plány pro posádku Equinoxu, ale možná je uvidíme stejným způsobem jako Chella. Uvidíme několik známých a neočekávaných tváří z prvních dvou sezón. Je také stále šance, že uvidíme Kes, ale opravdu nevím. Uvažujeme o tom, je to možné. Je tu také stále možnost, že uvidíme Q, John deLancie je úžasný herec, ale myslím, že patří spíš do Nové generace. Chci divákům poskytnout sezónu Voyageru, takže uvidíme spíše obličeje z Voyageru."

"Je nepravděpodobné, že uvidíme nějaké postavy z Deep Space Nine, ale z Nové generace se opět objeví poručík Barclay, který pokračuje na projektu Pathfinder. Uvidíme ho na začátku sezóny a pak ještě asi dvakrát ke konci. Uvidíme také Deannu Troi, kterou jsme najmuli pro jedu epizodu, jestli se objeví i dál se uvidí. Divákům se její návrat líbil."

Největší nepřátelé

"Po Unimatrix zero, dlouho Borgy neuvidíme. Nemyslím si, že rebélie Borgů bude vrcholem programu, ale je samozřejmě možné, že uvidíme jakési odezvy. Skutečně se mi libí královna Borgů. Susanna Thompson je skvélá herečka, ale pokud bychom chtěli jistě bychom vymysleli další borgský příběh, ve kterém se objeví nebo neobjeví královna."

Objevili se spekulace, že nějaká postava může zemřít, ale Ken řekl, že se ješě nikoho nerozhodl zabít, což neznamená, že si to nerozmyslí. "Nikdy bych vám neřekl, že by někdo zemřel. Zatím nikdo neumřel. Budete se na to muset podívat sami, abyste to zjistili.:)"

VoyagerView

2.11.2000 Preview k 'Inside Man'
  V příloze si můžete stáhnout preview k šesté epizodě sedmé série Voyageru Inside Man ve formátu mpeg a obrázky najdete zde.

MediaTrek

2.11.2000 Reportáž TV3 z PSST conu!!!
  To uvidíte ZDE!
Verze "Big" pro pevno-lajnaře a verze "Small" pro modemáky...
Happy downloading

Vojtas & Quartz

3.11.2000 Oficiální UPN Info k 'Body And Soul'
 
Seven musí zachránit Doctora před Lokirrimy tak, že ho ukryje ve svém těle. Ale Doctorovo nadšení z pravých lidských prožitků koliduje se striktní fyzickou i mentální disciplínou Seven. Vše se ještě zhorší, když se do Seven zamiluje cizí kapitán a Doctor je naopak přitahován k ženě se kterou pracuje.

UPN

3.11.2000 Další reportáž z PSST conu
  "Mini"reportáž a několik (asi 100) fotek z PSST conu najdete na stránkách plzeňského sci-fi klubu Amalthea.

SFK_Amalthea@seznam.cz

4.11.2000 Nové episody Voyageru
  V sekci VOYAGER přibyly informace o nejnovějších episodách ze 7. sezóny: Drive, Repression a Critical Care se spoustou obrázků ... samozřejmě na www.voyager.cz.

Star Trek Sickbay

6.11.2000 Gudrunina reportáž
  Reporžáže z PSSTConu nemají konce kraje. Τady si můžete přečíst další, tentokrát Gudruninu reportáž.

Gudrun

6.11.2000 Páteční epizoda na ČT
  Tvé vlastní já - Vysílání na ČT1 - 3.11.2000 16:05 - angl. název Thine Own Self
Dat je poslán na Barkon IV, pre-industriální planetu, s rutinním úkolem, vyzvednout radiokatinví materiál ze sondy, která tam ztroskotala. Ale něco se nepovedlo. Datovi to kompletně vymazalo paměť a bez vědomí toho kdo nebo kde je, pomalu dojde k nejbližší k vesnici i s kontejnerem plným radioaktivního kovu. Zakrátko se spřátelí s Garvinem a jeho dcerou Giou, kteří ho vemou k sobě. Garvin pak otevře nebezpečný kontejner, protože doufá, že tak zjistí něco o Datově identitě... Na palubě Enterprise dostane Deanna Troi zálusk na velitelské křeslo a požádá o povýšení. Musí projít zkouškami, které nevede nikdo jiný než Will Riker...

StarTrek Continuum

6.11.2000 Výsledky vtipu týdne 30.10 - 5.11
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Polecat


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Jsem zvědavej, jak se vymluví Kirk (Autor: Lina)
2. Si vyskakuješ když jsem v týhle přiblblý krabici, co. (Autor: Leviathan)
3. Vas se neboj, ja ti toho buga hned narvu do ucha. (Autor: Skullman)
4. Neverim, vykonam hlbkovu sondáz mysle. (Autor: janos)
5. A Leninové spisy jsi tiéž čital? Ale to povedaj svojej starej matěry. (Autor: Weyoun)
6. Tohle vymlouvani ti nepomuze, vidim, ze potrebujes zvireciho pruvodce... (Autor: Hypospray)

Thanks to Sev Trek

6.11.2000 Vtip týdne 6.11-12.11
 

Thanks to Sev Trek

7.11.2000 Nová epizoda 'Repentence'
  Tim Russ v rozhovoru prozradil, že epizoda, která se právě natáčí, má název Repentance a pojednává o vězních, kteří jsou přepraveni na místo kde mají být popraveni ... pojednává to o nápravě a trestu.

Trektoday

7.11.2000 DS9 se vrací
  Seriál Star Trek: Deep Space Nine se vrací, ale nikoli na televizní obrazovky ale do knih. Pocket Books chce začít vydávat sérii novel, které budou pokračovat v sáze DS9.

"Pohybujeme se v době po skončení seriálu," řekl editor Marco Palmieri. "Příběhy se začnou odehrávat asi tři měsíce po událostech v poslední epizodě DS9: What You Leave Behind, a protože ze stanice odešlo několik důležitých postav, jako kapitán Sisko, Miles O'Brien, Odo a Worf, musíme ta prázdná místa něčím zaplnit. Rozhodli jsme se vytvořit postavy nové, které trochu změní tvář série ale ne moc."

Podle Palmieriho, budou nováčci patřit každý k jiné rase - jedna z nich bude trekovým fanouškům známá, ačkoliv se neobjevila v seriálu DS9. Čtenáři se budou moci čas od času dozvědět, co se děje i s postavami, které odešly, ale první knihy se budou soustředit, hlavně na nové obličeje. Série začíná v květnu dvoudílnou knihou Avatar (S. D. Perry).

Třetí kniha s názvěm 'Abyss' bude pojednávat a tajné službě Federace Sekci 31, a byla napsána dřívějším výkonným producentem DS9 Davidem Weddlem, který spolupracoval na epizodě 'Inquisition', kde se Sekce 31 poprvé objevila.

Kniha čtvrtá, 'Demons of Air and Darkness' (Keith DeCandido), je částí crossoverových novel 'Gateways'. Během roku vyjde dvojdílná sága od J.G.Hertzlera (generál Martok), která se bude zabývat potížemi Martoka a Worfa, když se vrátili do Klingonské říše po skončení války.

"K tomu, že se všechny knihy odehrávají až po skončení seriálu jsme přidali vnitřní kontinuitu, kdy bude jedna kniha navazovat na druhou," řekl Palmieri, který už naplánoval vydávání novel na dva roky dopředu. "A chci do knih vnést novou svéží perspektivu. Mým cílem je sloučit nové autory jako S.D.Perry (jehož jedinou prací na ST jsou dva krátké příběhy v antologii "Life of Dax") a jednu z nejskvělejších věcí, které mi Paramount mohl dát, svobodu nechat příběh vyvíjet podle vlastních představ. Tím byl pro DS9 zrušen reset buton:)"

Cinescape Online

9.11.2000 První obrázky z 'VOY:Flesh And Blood'
  V novém vydání Star Trek Communicatoru se objevily první tři obrázky z dvojepizody 'Flesh And Blood'. Pro kvalitnější verzi klikněte na obrázek.

9.11.2000 Preview k epizodě 'VOY:Body And Soul'
  V příloze si můžete stáhnout preview k sedmé epizodě sedmé série Voyageru Body And Soul ve formátu mpeg a obrázky najdete zde.

MediaTrek

9.11.2000 AL-Batani update [09.11.2000]
  K nedávné složce Geordiho LaForge jsme dnes přidali několik kvalitních fotografií.

Al-Batani

10.11.2000 Skandální odhalení
  Skandální odhalaní vysokých důstojníků a další novinky z Federace se dozvíte jedině v sekci VOYAGER: Humor na www.voyager.cz...:))

Dále je k nahlédnutí stručná reportáž z PJKC (První JBr Klingon Con) v sekci AKCE: Reportáže. Pozornost by jste mohli věnovat závěru - poznámkám pod čarou..:)). Také nechybí aktualizace odkazu "Chystá se..."

A nakonec: Nový přístup na stránky přes adresu sickbay.startrek.cz bez flashě. Jednoduchý vstup pro starší prohlížeče event. modemisty.

Star Trek Sickbay
Hypospray

12.11.2000 Další info s ST: X
  V posledním vydání Star Trek Communicatoru se objevil rozhovor s Rickem Bermanem o desátém celoverečním filmu Star Treku. Berman potvrdil, že Brent Spiner (Data), je jedním z těch, kteří tvoří příběh nového filmu, vlastně díky němu našel scénáristu Johna Logana. "John je neobyčejný scénárista. Seznam jeho prací je působivý ... zvláště v posledních letech. Seznámil jsem se s ním přes Brenta Spinera. Ještě jsme nezačali se skriptem, ale John napsal se mnou a s Brentem Spinerem příběh, který byl schválen všemi zainteresovanými stranami. Až budeme mít smlouvy se všemi herci, začne John se scénářem." Berman navíc prozradil, že se filmem bude prolínat "skvělý Datův příběh", ačkoliv to nebylo důvodem, proč se Spiner připojil k tvůrčímu týmu. Berman by rád přívlastkem 'skvělý' označil i film. "Je vždy mým cílem udělat velký film, což chci přesně udělat s tímhle filmem. Chci aby stál na svých vlastních nohou. Myslím, že bude trochu optimističtější a více zaměřený na akci. Ve zkratce to bude divoké dobrodružství s množstvím humoru." Také nemá v plánu uvést do děje, jakékoli jiné postavy ze světa Star Treku. Objeví se nějaké známé záporné rasy, ale bude tam samozřejmě nový nepřítel a nová rasa. Navíc chce zkombinovat to nejlepší z Prvního kontaktu a Vzpoury. A jak už bylo dříve řečeno, režírovat zřejmě nebude Jonathan Frakes (Will Riker), protože má na příští rok naplánováno spoustu práce, a zřejmě nebude mít na režírování filmu čas. Film bude uveden v kinech zřejmě až na počátku roku 2002 a ne na podzim roku 2001 jak bylo zprvu zamýšleno. Dále Berman nevidí problém v tom, proč by neměl být natočen ještě jedenáctý film se stejnou posádkou. To ukáže čas. "Právě teď máme posádku TNG živou, zdravou a dobře zavedenou ve filmovém světě. Co bude dál se uvidí."

Trektoday

12.11.2000 Oficiální info k VOY:Repentence
  Posádka U.S.S. Voyageru zachrání posádku a pasažéry z paluby kriticky poškozené lodě, která vezla vězně odsouzené k smrti. Zatímco je bezečnost lodi na vážkách musí kapitán Janeway se svou posádkou kráčet po tenké linii mezi Základní směrnicí a spravedlností.
Jeff Kober (Iko)
Tim DeZarn (Yediq)
Voyager Security Officer (Greg Poland)
F.J. Rio (Joleg)
Story by Michael Sussman and Robert Doherty
Teleplay by Robert Doherty
Directed by Mike Vejar

StarTrek.COM

12.11.2000 Oficiální info k VOY:Prophecy
  Před mnoha generacemi opustila jedna klingonská válečná loď domovský prostor a zamířila do neprozkoumaného vesmíru. Když potomci původní posádky narazí na U.S.S. Voyager v Delta kvadrantu, snaží se kapitán Janeway nejprve vysvětlit Klingonům, že mezi Federací a jejich říší už nepanuje nepřátelství. Ale když je klingonská loď zničena, ocitne se najednou na palubě Voyageru 200 Klingonů, aby zažili vyplnění dávného proroctví.
Postavy: Kohlar, T'Greth, Ch'regha, Morak Story by Larry Nemecek & J. Kelley Burke and Raf Green & Kenneth Biller
Teleplay by Michael Sussman & Phyllis Strong
Directed by Terry Windell

StarTrek.COM

12.11.2000 UPN Info k VOY:Nightingale
  Během rozsáhlé údržby energetického reaktoru Voyageru, je Annarii brutálně napadana Kraylorská loď, která byla zdánlivě na humanitární misi. Harry Kim dostane povolení, aby převzal kormidlo poškozené lodi za asistence Seven Of Nine, kdy ji mají bezpečně dostat domů. Kimovi ale jeho nová pozice stoupne do hlavy, a dostane pořádnou lekci ve velení při útoku Annariů.

UPN

12.11.2000 Videa z PSSTconu
  I když od PSSTconu uběhl již téměř měsíc, dovolte malé ohlédnutí za programem ve formě krátkých videoklipů. Na stránkách conu si můžete stáhnout PSSTcoňáky předabovaný sestřih z Voyageru a Holodoctorův zpěv z episody VOY:Tinker Tenor Doctor Spy ve "studiové" kvalitě.

PSSTcoňáci

13.11.2000 Páteční epizoda na ČT
  Masky - Vysílání na ČT1 - 24.11.2000 16:05 - angl. název Masks
Krátce poté co Enterprise začala skenovat 87 miliónů let starou kometu, se po palubě Enterprise začnou objevovat záhadné artefakty, stejně jako symboly ve tvaru růžice a několik cizích ikon, které jsou vždy spojeny do růžicové formace. Posádka se snaží znaky rozluštit, ale počítač ani nedokáže identifikovat ikony. Riker s Geordim si uvědomí, že zřejmě během skenování byly do lodního počítače Enteprise nahrány nějaké cizí informace. Rozhodnou se proto rozbít vnější obal komety, aby se podívali na její obsah. Ale než to stačí udělat, Dat si najednou uvědomí, že ty symboly dokáže identifikovat. Zdá se, že cizí informace nestáhl jen počítač Enterprise, ale i Dat, na kterého to má velice podivný vliv...

StarTrek Continuum

13.11.2000 Fotky z conu Galileo 7
  Na Wewerčině stránčičce je 50 fotek z Galileo 7 conu, který se konal na počátku listopadu v Německu. Fotky pro vás vyfotil (wewerčiným foťákem) a popsal Hikaru.

zuzka@acoma.cz

14.11.2000 Star Trek: The Motion Picture na DVD
  Podle posledních informaci od Paramountu z právě proběhnuvšího Studio Day 2000 v L.A. je posunuto uvedeni ST:TMP na DVD až na polovinu roku 2001. Sice by disk měl být velmi dobře vybaven extra materiálem, ale je to již několikátý posun jeho vydání.
Také není zatím stanoveno ani datum, kdy začne a v jaké podobě vycházet na DVD seriál ST:TNG. Zatím nejsou žádné potvrzené plány.
Navíc má Paramont problémy i s vydáváním ST:TOS, protože již dva týdny je zpožděné vydání disků 17 a 18 a stále nejsou k dispozici.

jakub@visual.cz

14.11.2000 Výsledky vtipu týdne 6.11-12.11
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Blizz


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Abyste furt neseděli doma, a taky občas vyrazili obchodovat ven. (Autor: Pítr)
2. Táto, připrav si řemen, kluka už zase chytají roupy! (Autor: Weyoun)
3. Pravidlo zisku č. 4747: Nikdy nekupuj ženám šaty, chtěly by každý den nové. (Autor: Pantarei)
4. Abych tě lépe viděla. (Autor: pirock)
5. Je to velmi praktické, například při střevní chřipce ... (Autor: Spock)
6. Táto,mladej má zese blbý otázky. (Autor: HH_Hunter)
7. tobě není teplo? (Autor: ICQ)
8. Sněz ty jabka a uvidíš. (Autor: Polecat)
9. Odstrasuje to zlodeje (Autor: Blizz)

Thanks to Sev Trek

14.11.2000 Vtip týdne 13.11-19.11
 

Thanks to Sev Trek

14.11.2000 Spousta obrázků a textů
  Spoustu obrázků a textů k počtení najdete v zprovozněném odkazu "Multimédia" v sekci MIX na www.voyager.cz.
Kategorie Televize, Internet a hlavně Noviny, která obsahuje nepřeberně setříděných nascanovaných ústřižků z novin a časopisů o všem možném ve Star Treku: TOS, TNG, DS9, Filmy a Směska...
Něco přibylo i v Multimédiích na VOYAGERU.

V sekci AKCE - Cony: PSSTcon je už setříděno 13 odkazů na reportáže, fotky a videa z této akce. To kdyby jste ztráceli přehled...:)

ST Sickbay
Hypospray

14.11.2000 Další Informace o novém ST seriálu
  Na United Fan Conu v New England byl hostem Ethan Phillips (Neelix), který prozradil několik informací:

Nejprve poskytl informace o pátém seriálu Star Treku, který se má vysílat od podzimu 2001. Phillips řekl, že seriál bude zasazen 100 let před dobou kapitána Kirka. Zřejmě něco na motivy Vzniku Federace, jak se o tom mluvilo zhruba před rokem. Ale už neřekl nic o tom, zda se objeví nějací známí nepřátelé z budoucnosti, tedy něco o čem se tehdy také hodně spekulovalo. Hlavních postav by tentokrát mělo být pouze pět, tři muži a dvě ženy. Je také možné, že to nebude mít nic společného se začátky Federace, Phillips možná jen opakuje fámy, které zaslechl už dříve. Na druhé straně to není poprvé co Phillips něco takového na conech řekl, takže je možné, že o tom skutečně něco ví. Seriál se má začít točit začátkem roku 2001, takže si na potvrzení ještě chvíli počkáme.

Phillips také mluvil o zakončení Voyageru, které mají sepsat Kenneth Biller, Brannon Braga a Rick Berman. Také řekl, že už byli pro poslední epizody určeni scénáristi.

Trektoday

14.11.2000 Vyšla nová knížka ST
  Treva je planeta, která leží na okraji známého vesmíru, daleko od ostatních obydlených světů. Konečně dosáhla technické úrovně, na níž se může zapojit do dění v Galaxii... konečně může žádat o členství ve Federaci. Ale Enterprise náhle z Trevy obdrží volání o pomoc. Nemilosrdný vojevůdce povstal proti prezidentce a páchá ve jménu svobody nevýslovné zločiny. A tak kapitán Picard pošle Data a poručíka Tašu Jarovou, aby celý případ prošetřili. Ale ukazuje se, že situace je složitější, než vypadá - prezidentka se nehodlá spokojit jenom s vyjednavačí Federace. Chce zbraně Federace. A Chce je hned. A klidně i přes mrtvoly Data a Taši...

Tak tohle si můžeme přečíst na zadní straně obálky Star Trek: Nová generace - Otázka bezpečnosti od Jean Lorrah. Kniha už je čtvrtá v pořadí, vyšla minulý týden, a hned se stala druhou nejprodávaněkší knihou v knihkupectví Krakatit...

Redakce

15.11.2000 Aktualizace JenniferLien.net
  Bylo přidáno přes 200 nových fotografií z dílů 052 Warlord, 053 The Q And The Grey, 054 Macrocosm, 055 Fair Trade, 056 Alter Ego a 057 Coda.

Další změnu naleznete ve video ukázkách, kde přibyly díly 068 & 069 Scorpion.

Ocampa, webmaster - http://www.jenniferlien.net

15.11.2000 Reportáž z Hellconu
  Pokud někoho zajímá jak to probíhalo na Hellconu 13.11.2000 nebo má zájem podívat se na jeho průběh, nechť směle kliká. Fotky najdete ve veřejné části www.alko.cz a link je na konci povídání.

ALKO a StarTrek Nexus

16.11.2000 TrekDNES na TV3
  Redakce se dověděla, že předčasem v pořadu o počítačích ( jméno bohužel nevím), byl věnován čas i StarTreku. Byly ukázany některé české StarTrekové stránky a jednou z prezentovaných stránek byl i TrekDNES. Asi 30s!!! Redakce se Vás prosí, zda-li by někdo, kdo ten pořad viděl, nemohl poskytnou podrobnější informace.
Děkujeme.

Redakce

16.11.2000 Rozhovor s Kate Mulgrew
  Na StarTrek.COM se objevil rozhovor v herečkou Kate Mulgrew (Kathryn Janeway). Původní nezkrácené interview v angličtině najdete zde:
Herečka Kate Mulgrew má těžkou úlohu - je startrekovým kapitánem a velí posádce Voyageru, která je stále tisíce světelných let od Alfa kvadrantu s žádnou vidinou na zkrácení cesty. Její prací je je vytvořit lidského, inspirujícího a hlavně respektovaného velitele.

Q: Jaká je vaše oblíbená postava z Voyageru (kromě kapitána Janeway) a proč?
Debbie, Springfield, IL
Kate Mulgrew: řekla bych, že Doctor a to z jednoduchého důvodu, že se velmi dobře vyvíjel a navíc ho dobře hraje Robert Picardo. Je to skutečně skvělá postava. Bob Picardo má jako herec vyjímečnou inteligenci a tvořivost. Obdařil svou postavu tolika zákoutími, že jsem vždy ohromena jeho důvtipem a nekončící paletou myšlenek. Skvěle se s ním pracuje a je to můj přítel.

Q: Pokud by se kapitán Kirk setkal s kapitánem Janeway, jak by to probíhalo?
Bart, Boston
KM: Absolutně fantasticky, stejně jako mezi mnou a Billem Shatnerem. Otevřeli by si lahvinku vína, daly nohy nahoru a bavili se. Skutečně bychom se dobře bavili. Líbila by se jí jeho oplzlost, jeho nedostatek úcty, jeho nabubřelost, jeho vzpurný přístup, jeho mužnost. Kirk je tak bizarní. Miluje absurditu života stejně jako Janeway.

Q: Líbí se mi váš herecký výkon jako kapitána Janeway, jak dokážete ztvárnit konflikt mezi jejími osobními pocity a dobrem pro její posádku. Která epizoda podle vás, nejlépe popisuje tento konflikt.
Chris
KM: Co mě hned napadne je Equinox, kde Janeway dost hrubě zachází se svými vlastními pocity a musí skutečně vyřešit toto dilemma. Byla to její nejhorší noční můra.

Q: Chtěla byste, aby se Chakotay konečně odvázal a upustil od nedosažitelné Janeway? Pokud ano, s kterou ženou byste ho ráda viděla a proč?
Teriann
KM: No myslím, že už na kapitána dávno nemyslí. Ačkoliv, ne úplně. Nejsem si jistá, že bych teď chtěla, aby se naše srdce opustila kvůli někomu jinému. Už je na to teď příliš pozdě.

Q: Kolik z náhledu na život kapitána Janeway (jako víra, povaha) jsou i ve vaší filozifii?
George K.
KM: Janeway je jako já na osobnější úrovni. Změnila jsem jen nepatrné rozdíly. Filozoficky, kulturně a duchovně, bych řekla, že Janeway je tak trochu jako já, ale v moha ohledech je velmi velmi odlišná. Myslím, že je bez vyznání a právě s tím bojuje. Je to vědec. Já ne, ani k tomu nemám sklony. Je velmi vyrovnaná a logická, což jen velmi málo zakrývá její nezkrotnou povahu. V tom zase jsme velmi podobné.

Q: Která z epizod je vaší nejoblíbenější?
Paul B.
KM: Mám dvě oblíbené: "Death Wish" s John de Lanciem (Q) a Counterpoint s Markem Harelikem (Kashik).

Q: Až tato sezóna skončí, budete stále se svými přáteli z Voyageru udržovat kontakt?
Meredith M.
KM: Určitě budu v kontaktu s těmi, kteří mi jsou nejblíž. Myslím, že je to logické. Ale samozřejmě náklonnost k ostatním mi zůstane, vždyť jsem je za těch sedm let poznala téměř z každé stránky.

Q: Už jste dříve řekla, že byste se chtěla vrátit k divadlu. Víte přesně co budete dělat po skončení Voyageru?
Meredith M.
KM: Právě jsem se vrátila ze San Francisca, kde jsem se setkala s uměleckým řežisérem ACTu (American Conservatory Theater), kde jsme toto téma probírali. Odmítli jsme asi osm her - Pinter me fascinuje, "Betrayal" by mě zajímal. Naneštěstí právě dělají na Broadwayi velká představení, takže vše co bych chtěla dělat tím bude zastíněno.

Q: Sledujete epizody Voyageru?
Jaclyn R.
KM: Z této sezóny (7) jsem neviděla ještě ani jednu, protož mám míň času než...! Vidím je když je dabujeme. Když mě to zaujme, nechám si přehrát několik scén za sebou, takže o tom mám jakousi představu. Když mám pocit, že jsem něco propásla, nechám si to nahrát a podívám se.

Q: Myslíte si, že bude mít ještě Janeway skutečného (neholografického) partnera?
Meggie E.
KM: O tom skutečně začínám pochybovat. V tuto chvíli to není možné, zbývá nám už jen několik měsíců, a pro Janeway by to chtělo trochu delší období.

Q: Kdy povýšíte Harryho Kima?
CoolBodDt
KM: Chudinka Harry, cití se trochu odstrčený, že? Povýším ho až si to zaslouží!

Q: Vidíte budoucnost stejně tak růžově jak nám je ukazována ve Star Treku? Myslíte si, že bude normální aby žena velela lodi?
Merhnush K.
KM: Myslím, že to bude trvat ještě hodně dlouho. Musíme to akceptovat jako kulturu, uvědomit si, že je to velmi provokativní a závažný prvek Sci-fi. Dovoluje vám nahlédnout, zda je to nejpozitivnější aspekt lidské rasy. Ale my se musíme vypořádat s realitou.

Q: jste spokojena s vývojem Janeway a jejím ztvárněním ženského kapitána Federace?
Amy S.
KM: Byla jsem spokojena i nespokojena. Ze záčátku tu byla velká snaha udělat z ní opravdovou velitelku, což pro můj výkon znamenalo jistá omezení. Nikomu nic nedávám za vinu, prostě to asi muselo být. Myslím si, že vždy tu byla jistá váhavost v otázce pohlaví a kam to až může dojít. Musím ale říct, že jsem nadmíru spokojena s prací Brannona Bragy. Myslím, že Janeway rozumí. Je pákou jejího humoru a její lidskosti. Byl to boj, ale byl to dobrý boj. Vždy to tak je. Musíte bojovat za postavu, kterou milujete, pokud chcete mít její charakter.

Q: Kdybyste se mohla vrátit v čase, akceptovala byste opět práci na seriálu s vědomím jaký to bude mít vliv na váš osobní život?
A. Dunne, Ireland
KM: Nepochybně.

Q: Jaké to bylo stát se Borgem a porozumněla jste více postavě Seven of Nine?
Donald W.
KM: Myslím, že to bylo zajímavé a zábavné. Nedalo mi to sice hlubší porozumnění postavy Seven Of Nine, ale pocit být součástí kolektivu a totální ztráty samostatnosti byl přesto zajímavý.

Q: Co byste na své postavě změnila, kdybyste mohla?
Ray
KM: Dala bych jí víc smíchu a více života.

Q: Po sedmi letech, jaký máte pocit z konce Voyageru a co vám bude chybět?
Eve J., Scotland
KM: Mám smíšené pocity. Jsem ráda, že už to končí, ale na druhou stranu bude těžké říct sbohem této neobyčejné kapitole mého života.

Q: Když jste se dozvěděla, o odchodu Jenifer Lien (Kes) myslela jste si, že to seriál navždy změní nebo jste to rozhodnutí uvítala?
Turbo, UK
KM: Ne, ohromilo mě to. Je to možná jedna z mých chyb, ale pocházím z velké rodiny a věřím, že všichni by měli zůstat pohromadě, takže to pro mě bylo velmi znepokojující.

Q: Pokud by byla kapitán Janeway zabita před dosažením Alfa kvadrantu, myslíte si, že by se Voyager dostal domů?
Joey H., London
KM: Ne, beze mě by byli totálně ztraceni!

Q: Myslíte si, že by měla Janeway dostat trochu emocionální podpory od svého oddanného Chakotaye?
poorboy
KM: No, myslím, že jí už dostává. Ne vše musí být ukázáno. Nevyslovené věci jsou mezi námi velmi podstatné.

Q: Jak byste seriál zakončila? Chcete stále odejít s velkou pompou?
TCG
KM: Mě by se to líbilo, kdybych položila svůj život za posádku, ale bylo mi řečeno, že by to byl ten nejhorší možný scénář. Teď jsem trochu zmatena co chci. Možná se prostě jen dostanemě domů a dáme si večeři. Myslím, že nejdůležitější je domů se vůbec dostat. Mělo by to být epické finále.

Q: máte ráda kávovou zmrzlinu?
Mathieu B.
KM: Přímo po zmrzlině nešílím, ale když se k ní dostanu, chutná mi, ale v žádném případě ne tolik jako káva.

StarTrek.COM

17.11.2000 Update Synopsí
  Na našem serveru Synopsí StarTreku se objevili dvě nové mega-synopse a to k epizodám VOY:"Equinox, Part I a Part II" od Anryho a Skullmana.
Hezké počteníčko.

Synopse StarTreku

17.11.2000 AL-Batani update [17.11.2000]
  Star Trek: Voyager Elite Force - jedna z nejočekávanějších her poslední doby, jejíž recenzi vám přinášíme na stránkach našeho serveru Al-Batani. Za věcné připomínky děkujeme Anrymu.

Al-Batani

18.11.2000 UPN informace o VOY:Flesh And Blood
  Janeway a posádka Voyageru jsou šokováni, když je Doctor zradí a pomůže skupině revoltujících Hologramů, kteří byli vylepšeni tak, aby se adaptovali a sloužili jako kořisti při hirogenském lovu. V bouřlivé bitvě mezi Hirogeny a Hologramy se stává Voyager bezbranným, protože Doctor pociťuje sympatie ke svému vlastnímu druhu a předá obranné frekvence Voyageru svým novým přátelům.

UPN

19.11.2000 Rozhovor s Doctorem [Robert Picardo]
  Ačkoliv Robert Picardo hraje supermoderní verzi Holodoctora, dodává mu tolik lidskosti, že chvílemi zapomínáte, že se jedná o stroj. Je kreativní, hudební a zábavný. Původní nezkrácený rozhovor v angličtine najdete zde:

Question: Která epizoda, která se zabývá etickými problémy byla pro vás zajímavá a proč?
Chris
Robert Picardo: Myslím, že to byla "Latent Image", kdy si Doctor musel vybrat, kterého pacienta zachrání a kterého tím pádem odsoudí k smrti. Zachrání tak Harryho Kima, protože je mu bližší. Pamatuji si jak Joe Menosky řekl, že Doctor v té epizodě objevil svou duši. Byla to asi má nejzajímavější epizoda, ačkoliv 'Critical Care', další epizoda s etickou otázkou, byla pro mě také velmi zajímavá. Odehrává se to na planetě, kde o úrovni vaší zdravotní péče rozhoduje jakási instituce, podle toho jak jste pro společnost cenní. V mnoha ohledech musí Doctor dělat stejná rozhodnutí jako v Latent Image, rozdíl je jen v tom, že zde je k tomu přinucen.

Q: Co byste řekl své postavě, kdbyste ho mohl potkat?
Robert
RP: "Bože, jsi dobrý!" nebo "Jaký je holografický ekvivalent Viagry?"

Q: jak jste se s Jeri Ryan připravovali na epizodu Body And Soul, ve které se budete muset schovat v jejích implantátech. Uvědomí si Seven, že ji Doctor miluje?
CCBloom
RP: Jeri a já jsme strávili týden v Karibiku v pokoji na hotelu! Ve skutečnosti to byl můj nápad. Nechápala jak jí to může pomoci v její roli. Já tvrdil opak, vzala mě za slovo. Nemohli sme být samozřejmě tak dlouho pryč. Dělám si legraci.
Jeri měla za úkol hrát mou roli. Navrhl jsem proto Robbiemu McNeillovi (Paris), který epizodu režíroval a myslím že dobře, aby natočil všechny scény, kde má Seven hrát jako Doctor, udělal nejprve se mnou. Jednak proto, aby viděla jakým způsobem bych řekl jednotlivé věty a aby viděla moji gestikulaci a jednak pro moje komické nápady, které mě třeba napadnou během natáčení. Jeri si pak mohla sednout, podívat se na nahrávku a rozhodnout se co použít a na co zapomenout. Myslím, že jí to velmi pomohlo, ale někdy musela použít své instikty a přestavivost. Myslím, že jsme oba odvedli dobrý kus práce. Kdykoli jsem přišel do práce, volali na mě: "Chlape, Jeri tě hraje líp než ty sám." Podobných vtípků sem musel 'vytrpět' něklik a skončilo to tím, že Jeri řekla: "Je zábava hrát tvou postavu." A já odpověděl: "Jo to je!"

Q: jaké je vaše oblíbené zvíře?
Jewel2587
RP: Z mých domácích mazlíčků to je má kalifornská suchozemská želva. Mám kromě ženy a dětí, sedm koček, dva papoušky a želvu. A mé nejoblíbenější zvíře? To je těžké rozhodnout. Kdyby to bylo možné chtěl bych mít galapágskou želvu.

Q: Věříte v mimozemský život?
LuvVaCat
RP: Musím tomu věřit. Souhlasím s Carlem Saganem ["Cosmos"], že pokud jsme tak nepatrným bodem ve vesmíru, že nemůžeme jeho velikost ani pochopit, tak potom je nesmyslné tvrdit, že vznik inteligentního života se může stát pouze jednou. Právě naopak hypotéza, že jsme ve vesmíru sami, je mnohem hůře obhájitelná.

Q: je něco co jste chtěl na Doctorovi změnit, ale neumožnili vám to?
Neil S.
RP: Jeho neodolatelnou sexualitu!
Před lety jsem vznesl několik návrhů a mnoho z mých myšlenek se skutečné ujalo, takže nemohu říct, že by mě scénáristi ignorovali. Například můj vztah se Seven, který začal tím, že jsem jí učil společenskému chování, byl mým nápadem, který zašel dál než jsem si kdy představoval. Vždy jsem chtěl udělat díl o majetku, dát Doctorovi něco co bude jen jeho, nějaký dárek od někoho, symbol něčí úcty k němu, a zjistil by, že ho nemá kam dát. Nemá vůbec žádný osobní prostor. Myslím, že by bylo zábavné, kdyby Doctor dostal od Janeway povolení, udělat si na ošetřovně vlastní koutek. Začal by být posedlý věcmi ve své sbírce. Bylo by to zajímavá paralela života člověka, kdy začínáme od ničeho a pak podle toho jaké máme schopnosti, kolem sebe začínáme hromadit věci. Byl by to velmi zajímavý příběh, který ale nebyl nikdy natočen, a zřejmě ani tento rok nebude.

Q: Jaký hlasový nebo hudební výcvik ve skutečnosti máte? A co nejraději zpíváte?
Jon B.
RP: Nemám na to školy. Několik měsiců na vysoké jsem studoval 'hlas' a několikrát zpíval v divadle. Rád si zpívám a mám radost z možnosti, kterou jsou dostal ve Voyageru. Jednou mojí myšlenkou, se kterou jsem přišel v první sezóně za Jeri Taylor (co-producentkou), bylo, aby měl Doctor rád operu. Připadalo mi velmi směšné, aby se počítačem generované postavě líbila ta nejemocionálnější a nejpůsobivější forma lidského výkonu. Vypadalo to jako dobrá ironie.
Mám rád všechny styly hudby. Rád si zpívám ve šprše i v autě, k velké nelibosti mých dvou dcer. Mám všeobecný vkus.

Q: Co děláte ve volném čase, když netočíte?
Will W.
RP: Rád trávím čas se svou ženou a dětmi, rád vařím, vlastně vařím pořád. Rád cvičím a pokouším se zůstat zdravý. Také rád příležitostně vykouřím doutník, který není součástí měho zdravotního programu. Rád cestuji a čtu. V poslední době chodím na fotbal mých dcer. Jsem fotbal-máma.

Druhá část rozhovoru bude na StarTrek.COM uveřejněna příští týden.

StarTrek.COM

20.11.2000 Brent Spiner v ST:X
  Jak už víme Patrick Stewart (Picard) podepsal smlouvu na desátý dosud nepojmenovaný film Star Treku. Nyní MSNBC potvrdila, že se upsal i Brent Spiner (Dat):
Patrick Stewart a Brent Spiner se opět odvážně pouští tam, kam už několikrát - do dalšího Star Trek filmu. Oba podepsali smlouvu na zopakování svých rolí kapitána Jean-Luca Picarda a nadporučíka Data v desátém pokračování nekončící ságy Star Treku, oznámilo Paramount Pictures. Studio očekává, že všech ostatních pět členů posádky se k týmu také připojí.

Section 31

20.11.2000 80 otázek pro nás Trekkies
  Celkem 80 otázek na všeobecná témata, včetně desíti speciálních a 10-ti na téma Star Trek je Vám k dispozici na www.voyager.cz
Tyto otázky jsou určeny pro každého z Vás za účelem zábavného průzkumu, co za lidi vlastně tvoří StarTrekovou komunitu..:). Čím více se Vás zapojí, tím lépe...

Star Trek Sickbay
Hypospray

20.11.2000 Preview k epizodě 'VOY:Nightingale'
  V příloze si můžete stáhnout preview k osmé epizodě sedmé série Voyageru Nightingale ve formátu mpeg a obrázky najdete zde.

MediaTrek

21.11.2000 Výsledky vtipu týdne 13.11-19.11
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Torry


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Ty muj kvitku medovy, to se nikdo nedovi. (Autor: aramon@post.sk)
2. Nevíte kdy mi jede další vlak do Brna ?? (Autor: Spock)
3. Jsem mistr v jizde na urvanem mostku. (Autor: mike_k)
4. Hele, nezdrzuj me, mam tu umrit, tak at to mam z krku! (Autor: Gror)
5. Jsem tam, kam patřím, na můstku (Autor: polecat)
6. Tvůj zvířecí průvodce do záhrobí (Autor: Lina)
7. Revizor jízdenek na můstku, ne!? (Autor: Weyoun)
8. Kobra 11, ukaz mi ridicak. (Autor: Me)
9. Ty mě nepoznáváš , já byl na obalu říjnovýho Gaymagazínu (Autor: Yenkie)
10. Chlápek, co sedumdesát let sekal dříví a teď je nasranej. (Autor: Blizz)
11. Nečteš, nevíš !!!!!!!!! (Autor: Paris)

Thanks to Sev Trek

21.11.2000 Vtip týdne 20.11-26.11
 

Thanks to Sev Trek

21.11.2000 Podrobné info k 'Shattered'
  Epizoda 'Shattered' bude hlavně o Janeway. Kenneth Biller popisuje epizodu jako 'podivnou, rozbitou časovku'. Nějaká anomálie rozloží Voyager do různých časových zón a jedině Chakotay se může pohybovat po lodi. Najde kapitána Janeway na můstku Voyageru v době, kdy ještě neopustil Deep Space Nine. Biller říka: 'Vlastně Janeway právě začíná po Chakotayovi pátrat a ještě je daleko rozhodnutí, jehož následky přenesly Voyager do Delta Kvadrantu. Janeway chápe, že něco není v pořádku a Chakotay musí získat její důvěru. A tak Chakotay ze současnosti provede Janeway ze sedmileté minulosti jejím životem a lodí.
Když Janeway uvidí Borgy, Kazony a další, přemýšlí o klíčových momentech, které budou tvořit její minulost právě tak jako o několika budoucích událostech, které proběhnou, pokud se Voyager nedostane z anomálie.

Section 31

21.11.2000 Epizoda 'Godhead'
  Epizoda 'The Temple', ve které Parisův holoprogram způsobí několik logických výzev pro Tuvoka, je přejmenována na 'Godhead' (Epizoda zřejmě zrušena)

TreWeb

21.11.2000 Epizoda 'Author...'
  "Málo známý tvůrce z páté série" se možná vrátí pro epizodu 'Author...', ve které Doctor píše své vlastní holopaměti.

21.11.2000 Epizoda 'Federation'
  V epizodě 'Federation', Janeway musí zničit alianci mimozemšťanù, aby Voyager unikl z 'vězení'

21.11.2000 Epizoda 'Human Error'
  V epizodě 'Human Error' musí Seven of Nine objevovat svůj vysněný život.

21.11.2000 Epizoda Workforce
  V druhé dvojdílné epizodě 7. sezóny pojmenované 'Workforce', Janeway a někdo z její posádky budou v mimozemském městě jako součást jejich pracovních sil.

21.11.2000 Epizoda Q Two
  Jak se dříve proslýchalo, Q se patrně ještě jednou objeví ve Voyageru a to v epizopdě 'Q Two'. Epizoda se bude točit kolem Q-syna, který potřebuje pomoc od své kmotry Janeway.

21.11.2000 Nové epizody Voyageru
  Na serveru Trekweb se objevily informace k několika novým epizodám Voyageru. Jako vždy dokud to nepotvrdí Paramount, se může vše změnit:

22.11.2000 Skript k epizodě Shattered
 
  • V této epizodě uvidíme scény patřící vztahující se k těmto epizodám: Caretaker I&II, Basics I&II, Macrocosm, Bride of Chaotica!, dále jednu scénu před 1. sezónou a jednu z před 17. lety.
  • Uvidíme opět kompletně Borgizovanou Seven.
  • Tuvok umře v jedné scéně.
  • V jedné časové linii zemře Janeway, Chakotay i Seven.
Kompletní skript můžete najít zde.

Trektoday

22.11.2000 Rozhovor s Doctorem II
  Na StarTrek.COM se objevila druhá část rozhovoru s Robertem Picardem. První část najdete o pár příspěvků níž:

Q: Co považujete při režírovaní za nejsložitější?
Janet
RP: Udržet si přehled, což jako herci dělat nemusíme. Jakmile jednou režírujete, Uvědomíte si, že je vaše odpovědnost jako herce za seriál přesně určena. Můžete mít skvělou roli, mnoho dialogů, ale jste odpovědný jenom sám za sebe. Při režii musíte zkontrolovat každou scénu, abyste mohli dát odpovědi na dotazy od kteréhokoli oddělení jako třeba od kostymérny, osvětlení, kamery nebo herců. Musíte mít odpověď na všechno. Připravoval jsem se na to velmi tvrdě, snad nejvíc od té doby co jsem hercem. Přirovnal bych to jen asi k hlavní roli na divadle s velkými požadavky.

Q: Vrátíte se po skončení Voyager k divadlu?
Samantha B
RP: Ano, to bych velmi rád, ale ještě nemám v plánu nic specifického. Ale skutečně se tam chci vrátit, mám několik nápadů, které bych chtěl realizovat.

Q: Jak si myslíte, že seriál skončí?
Crystal J.
RP: Myslím, že náš návrat domů, bude provázen ohromným nahromaděním emocí, ale také za to zaplatíme velkou cenu. Nevím přesně co to znamená, ale byl by to velmi napínavý a dramatický moment, až konečně vtrhneme domů. Znamená to jen že bychom potřebovali nějakou technologii, jak udělat tak dlouhý skok, ale zřejmě za dost velkou cenu. Sám vlastně přesně nevím co tím myslím, ale určitě něco takového by zvedlo napětí. Vím, že se objevily různé fámy o smrti některého hlavního člena posádky. Nevím o tom nic z první ruky, ale mě osobně by velmi zasmušilo, kdybychom někoho ztratili. Já samozřejmě nemohu být zabit, pouze vymazán.

Q: Před vaší rolí ve Voyageru, byl jste Trekkie?
Lori H.
RP: Ne, to vůbec ne. Ale má žene byla, takže často fanouškům říkám, že jsem měl alespoň dobrý čuch, že jsem si vzal Trekkieho.

Q: Co si myslíte, že se stane s Doctorovým programem, až/pokud se Voyager dostane domů?
Bobby L.
RP: Myslím, že začne ůčinkovat v Talk Show.

Q: Jakého svého úspěchu si při natáčení Voyageru nejvíce ceníte?
Anonymous
RP: Řekl bych, že to byla poslední epizoda, kterou jsem režíroval (One Small Step), protože to bylo velmi technicky náročné. Myslím, že to bylo to nejtěžší co jsem kdy dělal a také mým největším úspěchem.

Q: Jaký je váš názor na epizodu Virtuoso, ve které se Doctor stává známým zpěvákem na cizí planetě?
Karim, Canada
RP: Měl jsem problémy se scénářem. Bylo zábavou na tom dělat, stejně tak se mi líbil zpěv v epizodě. Ale jen ztěží mohu uvěřit, že by se Doctor otočil zády ke svým přátelům, jen proto aby si zvýšil své ego. Nelíbil se mi moc celkový příběh, ale nakonec z toho byla dobrá epizoda, i když mi pořád jaksi nesedí.

Q: Kdyby vám nabídli roli v jiném TV seriálu, přijmul byste? Měl byste radší delší nebo kratší projekt?
DrDeb
RP: Raději kratší, ale pokud by se naskytla opravdu odbrá nabídka do TV seriálu, myslím, že bych přijal.

Q: Dostáváte dost zaplaceno?
Patricia W.
RP: Ano.

(Robert byl poté odvolán na natáčení)

StarTrek.COM

24.11.2000 Další info o Otázkách pro Trekkies
  Na www.voyager.cz v sekci OTÁZKY přibyly další informace o projektu "Otázky pro Trekkies" aneb zajímavostní sonda, co jsou fandové Star Treku zač v normálním životě.:)
Z došlých odpovědí za dobu čtyř dní jsem vyhodnotila na ukázku 6 otázek - počet hlasů pro tu kterou variantu je doplněn grafem.
Stále mi můžete odpovědi posílat na email: hypo@voyager.cz.
Oficiální ukončení a celkové vyhodnocení předem oznámím.

Star Trek Sickbay

25.11.2000 Nejnovější episody Voyageru
  Na www.voyager.cz v sekci VOYAGER přibyly informace o nejnovějších episodách Voyageru ze 7. sezóny.
Úvod do děje a spoustu obrázků najdete pod jednotlivými odkazy na episody Inside Man, Body And Soul a Nightingale ...

Star Trek Sickbay
Hypospray

25.11.2000 Preview k epizodě 'VOY:Flash And Blood'
  V příloze si můžete stáhnout preview k deváté a desáte epizodě sedmé série Voyageru Flesh And Blood ve formátu mpeg a obrázky najdete zde.

MediaTrek

25.11.2000 Páteční epizoda na ČT
  Cizíma očima - Vysílání na ČT1 - 1.12.2000 16:05 - angl. název Eye Of The Beholder
Člen posádky Enterprise poručík Kwan, spáchá sebevraždu, a to tak že skočí to proudu plasmy ve warp gondole v jejíž kontrolní místnosti měl své pracoviště. Troi a Worf se pustí do vyšetřování a zjístí, že Kwan byl zcela normální. Chodil s poručíkem Calloway, která je jeho činem také překvapena, stejně jako jeho nadřízený. Troi se vyšplhá po žebříku až k místu odkud Kwan skočil a je náhle zaplavena panikou i strachem. Protože byl Kwan částečný empat, Beverly si myslí, že je to nějaké empatické echo, které zde zanechal těsně před svou sebevraždou. Worf s Deannou se při společné práci začnou velmi sbližovat, ale s Troi se začne dít něco divného, začíná být dezorientovaná a přestává rozlišovat co je realita a co jen její představy...

StarTrek Continuum

28.11.2000 DNH Con
  V březnu se s největší pravděpodobností bude konat DNH Con. Je třeba zjistit zájem z důvodu zajištění prostor, a proto prosím čtěte a pište.

Oficiální stránky DNH Conu najdete na http://andor.startrek.cz/dnhcon

zirland@centrum.cz

28.11.2000 Obrázky k Flesh And Blood
  Server StarTrek.COM uvěřejnil několik obrázků z příští dvoj-epizody Voyageru Flesh And Blood. Ke stažení zde nebo zde

StarTrek.COM, Section 31

28.11.2000 Informace o epizodě VOY:'The Void'
  Voyager uvízne v záhadné temné prázdnotě, ze které nemůže uniknout. Jedinou ověřenou možností jak zde přežít, je útočit na slabší lodě, hned jak se sem dostanou. Zásoby pomalu mizí a kapitán Janeway se musí rozhodnout, zda se bude jako vždy držet principů Flotily a nebo připustit, že v místech jako je toto účel světí prostředky a stát se predátorem.

StarTrek.COM

28.11.2000 Galaxy Ball 2000
  Fotky a reportáž z Galaxy Ball 2000, na kterém se objevil Robert Beltran (Chakotay), Jonathan Frakes (Riker), Michael Dorn (Worf), Tim Russ (Tuvok), Duncam McNeil (Paris), Roxann Dawson (Torres), Garret Wang (Kim) a Robert Picardo (Doctor) si můžete prohlédnout na tomto odkazu

The Write Choice website

28.11.2000 Rozhovor s Bryanem Fullerem
  Bryan Fuller se ke scénáristům Voyageru připojil během čtvrté sezóny, kdy začínal jako Story Editor, pak se stal Executive Story Editor a nakonec Co-Producer. Nyní je Bryan jedním z hlavních scénáristů Voyageru. Původní interview v angličtině najdete zde:

Question: Stane se vám někdy že vám při psaní epizody dojdou nápady?
Lyle J.
Bryan Fuller: Když tak sedím a hodlám zaútočit na další scénu, podívám se na dynamiku mezi postavami a na vlastní příběh, pokouším se vnést do jejich rozhovoru něco nového, aby to nebylo něco co tu už bylo. Ve Star treku obecbě vzniká spousta formulkovitých scén, které jsou velmi podobné jako: scény v konferenčním sále nebo v pracovně, když Chakotay a/nebo Tuvok přijdou za kapitánem, aby vyjádřili starost o průběh věcí. Vždy když jsem nucen takovou scénu napsat, snažím se jí dát jedinečného ducha, nějakou dobrou hlášku nebo humor, který vše zvrátí neočekávaným směrem. Není to přímo, že by mi došly nápady, ale zabere to chvíli přemýšlení.

Q: Bude dokončen příběh poručíka Barclayho? Setká se s posádkou Voyageru i ve skutečnosti?
Rob
BF: Je velmi pravděpodobné, že Barclayho ještě uvidíme (tedy po epizodě Inside Man). Když jsme na začátku sezóny diskutovali o tomto tématu, mluvili jsme také o možnosti, že by Barclay hrál hlavní roli v návratu Voyageru domů. V době kdy budeme probírat posledních pár epizod, o tom zda se Voyager vůbec domů dostane, budeme uvažovat také o tom jakou bude mít Barclay úlohu.

Q: Jaktože je Voyager tak málo poškozen po tolika útocích?
Dave F.
BF: Když jsme dělali "Year Of hell" (Rok pekla) ve čtvrté sezóně, uvažovali jsme o tom, udělat několik epizod o tom, jak je Voyager poškozen. Posádka by vykonávala nutné opravy. Ale pak jsme se rozhodli, že si ty události nebudou pamatovat. Mysleli jsme si, že by bylo nudné udělat několik epizod, kde by loď nebyla v pořádku. Pokud vemete v úvahu, že posádka může opravovat a stavět raketoplány, jsou jistě bez velkých potíží i schopni opravit přepážky a zacelit prasklá vedení. Je to posádka Hvězdné flotily a jako takoví by nenechali svou loď dlouho v neopraveném stavu.

Q: Která sezóna Voyageru byla podle vás neúspěšnějsí?
Ronald F.
BF: Pro mě jako pro diváka, by to byla buď čtvrtá nebo pátá. Šestá a sedmá byly a jsou velmi konsistentní v úrovní silných příběhů. Ale řekl bych, že čtvrtá a pátá mají víc vynikajících epizod. Když se ohlédnu zpět je v nich víc mých nejoblíbenějších epizod, než v jakékoli jiné sezóně. Epizody jako "Scorpion," "Year of Hell," "Mortal Coil," "Prey," "The Killing Game," "Living Witness," "Drone," "Timeless," "Latent Image," "Counterpoint," "Bride of Chaotica," "Course: Oblivion," and "Someone to Watch Over Me," byly plné humoru, dramatu, a staré dobré science fiction, které zabíraly.

Q: Můžeme na konci očekávat několikadílnou epizodu jako u Deep Space Nine?
Dave L.
BF: Určitě to nebude 10 epizod jako u DS9. Právě diskutujeme o posledních několika epizodách, máme už příběhy pro epizody 20 a 21 takže zbývají už jen tři čtyři, než začneme myslet na plánovanoý dvoudílný závěr sezóny i seriálu. Pokud jde o návaznost, budou to maximálně 4 epizody, ale stejně tak to mohou být pouze ty poslední dvě. Samozřejmě tím nechci říct, že se v předchozích epizodách budou chovat jako by se nic nedělo. Jenom to nebude tak seriálové jak to udělali u DS9.

Q: Byla jsem zklamána tím, že se Kate Mulgrew objevuje tak málo v této sezóně. Je pro to nějaký důvod?
Angela D.
BF: Musím nesouhlasit. Ačkoliv Janeway neměla epizodu sama pro sebe, hrála v mnoha důležitou roli. Unimatrix Zero II byla víc epizodou Janeway než Seven, která byla v bezpečí, zatímco Janeway na borgské krychli jednala. A samozřejmě její role kapitána ji uvádí do centra každé epizody. Například v epizodě Imperfection se musela postavit možnosti, že ztratí Seven Of Nine, na kterou začala pohlížet jako na svou dceru. Ve Flash And Blood musí čelit svému rozhodnutí z minulosti. Souhlasím, že Janeway se neobjevuje tolik jako v předchozích sezónách, ale právě děláme na epizodě, kde bude více v popředí. V "Shattered" bude procházet svým životem, který ještě neprožila a v "The Void" zjistí, že přežití posádky závisí pouze na jejích schopnostech kapitána Flotily a na jejím lpění na principech Federace. Abych odpověděl na vaši otázku přímo, není žádný důvod, že jsme Kate v této sezóně dosud viděli méně. Ale jsem přesvědčený, že na to najdeme lék během dalších dílů.

Q: Existuje nějaký námět nebo vývoj postavy, který byste chtěl vyzkoušet, ale nebylo vám to umožněno?
John and Mary Jo T.
BF: První co mě napadně je Kes a její návrat ve Fury. Byl jsem rozčarován tím jak to celé skončilo. Kesin motiv byl trochu nejasný, stejně jako příběh, a posádka nedostala šanci si s ní SKUTEČNĚ promluvit. Původní koncept byl, že se Kes vrátí a posádka si teprve postupně uvědomí, že to je jiná žena, než ta která před třemi lety opustila Voyager. V době kdy byla pryč, prožila něco traumtizujícího. Vstupovala do další fáze života Ocampů a to ji zkazilo. Možná byla trochu blázen. V původním námětu nebylo ani zmínky o cestě časem. Co mě osobně přitáhlo k příběhu, byla šance prozkoumat postavu, která kdysi tak sladká je teď tak nechutná. Dávalo právě smysl, že někdo jako Kes, někdo tak naivní, mohl být takovým způsobem zkažen. Byla pověstnou nevinností, která by shledla život "na ulici" neúprosný a odpuzující. Ať se jí tam stalo cokoliv byla netečná až zvrácená. Dávalo to smysl, že někdo jako ona, by se obrátil proti vlastní "matce", v našem případě Janeway, za to, že ji ukázala nové obzory - které nebyly takové jaké očekávala. To skutečně nebylo ve scénáři zcela jasné. Bylo to smrsknuto do jedné uspěchané scény, která musela soutěžit o pozornost s útokem Vidiiánů. Stejně tak závěr mi přišel těžko uvěřitelný. Když byla tak rozzuřená na své bývalé přátele, že je chtěla zabít, nic by nemohlo změnit její rozhodnutí. Přesně takhle bych to chtěl ukončit - ať už s cestováním v čase nebo bez něj - Kes vzdorující Janeway, unikající a vracející se pouze jako "občasný" nepřítel. Bylo by to zábavné.

Q: Na jaké epizodě právě pracujete?
Mervix
BF: Ken Biller a já píšeme příběh pro únorovou dvojepizodu s názvem Workforce, a právě společně pracujeme na scénáři pro první část. Ken a Mike Taylor napíší druhou část. Epizoda je o posádce, která má před sebou vidinu života v otroctví na cizí planetě. Nemohu vám o tom říct víc ale bude to takový scifi thriller.

Q: Bude Harry Kim povýšen?
BF: Stačí říct, že bude povýšen, až kapitán Janeway uzná, že se na to hodí.

Druhá část bude uveřejněna příští týden

StarTrek.COM

28.11.2000 Výsledky vtipu týdne 20.11-26.11
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Alka


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Ještě Sedmá a vyhrála jsem. (Autor: Seven)
2. Poznámka: Nepít tolik kávy před Doctorovým koncertem. (Autor: lt.Noname)
3. Teď si můžu Chakotaye transportovat do kajuty (Autor: Lina)
4. Je to jen sen, je to jen sen, je to jen sen..... (Autor: TOm)
5. Zpivas hezky, ale uz moc dlouho... (Autor: captn.Vojtas)
6. Sedmá už jste obešla Doktorovy bezpečnostní protokoly??? (Autor: Paris)
7. Hmm tak stakovou se domů nedostanem. (Autor: Solphus)
8. Pane Neelixi, vím jaké to asi je, ale nemohl bystese schovávat jinde než v mých vlasech??? (Autor: Paris)
9. Teď už vím, kdo bude ten, který se nedostane domů... (Autor: Ezri Dax)
10. Horší než sex z Chekotayem (Autor: Sith)
11. Holodoctore mlčte nebo zazpívám já (Autor: Stannik)

Thanks to Sev Trek

28.11.2000 Vtip týdne 27.11-3.12.
 

Thanks to Sev Trek

29.11.2000 Al-Batani update [29.11.2000]
  Vyčerpávající a nové informace o lodní poradkyni z Enterprise Deanně Troi

Al-Batani

30.11.2000 Další zpracované otázky pro Trekkies
  V sekci OTÁZKY na www.voyager.cz Otázky pro Trekkies jsem vypracovala odpovědi z 69 zaslaných dotazníků, tentokráte na 4 otázky:
Ot. č. 39: Jste vegetarián?
Ot. č. 42: Jaké jídlo nesnášíte?
Ot. č. 45: Věříte v mimozemské civilizace?
Ot. č. 80: To, co se bude vysílat po poslední sezóně Voyageru ještě není jasné. Co byste uvítali Vy?
Zajímavé jsou vaše jednotlivé komentáře, které samozřejmě anonymně připisuji.:)
Anketka se ještě neuzavírá, odpovědi můžete stále zasílat na můj mejl: hypo@voyager.cz. Budu se těšit.

Star Trek Sickbay

30.11.2000 Robert Picardo v seriálu Ally McBeal
  V posledním díle seriálu Ally McBeal se jedné z vedlejších rolí zhostil Doctor z Voyageru - Robert Picardo. Bylo trochu nezvyklé ho vidět v obleku a brýlích. Pokud jste zmeškali čtvrteční premiéru , tak máte možnost vidět ho ve středeční repríze - 6. prosince v 15.10 na ČT 1.

zlatko@volny.cz