Archiv TrekDNES - prosinec 2000

Archiv TrekDNES - prosinec 2000

1.12.2000 Star Trek Games.CZ
  Na českém internetovém nebi se objevila nová supernova. Stalo se tak 1.12.2000 v 8:35. Hvězda se jmenuje http://www.startrekgames.cz.

Kovi

Komentář:
Strohou zprávu přebásnil MOmega.

2.12.2000 Knihkupectví MORDOR
  Redakce obržela zprávu inzerující zlevněné knihy Star Treku, které si můžete pořídit na adrese www.mordor-knihy.cz.

mordor@email.cz

2.12.2000 Herci ve VOY:The Void
  Na StarTrek.COM se objevil rozpis herců pro epizodu The Void:
Robin Sachs (Valen) - hrál Sarrise v Galaxy Questu a několik postav v Babylonu 5.
Jonathan Del Arco (Fantome) - hrál Třetího z pěti, alias Tima v epizodě TNG:I,Borg a Descent II.
Scott Lawrence (Garon) - namluvil Darth Vadera v několik hrách SW :)
Michael Shamus Wiles (Bosaal)
Paul Wilson (Loquar)

StarTrek.COM

2.12.2000 Romulani v ST:X
  V interview s Rickem Bermanem pro UPN News 13 v Los Angeles, na něj naléhali aby odkryl nějaká tajemství pro nový film: "O překvapeních vám nemohu říci nic. Mohu vám říct - ačkoliv jsem to zprvu vůbec neplánoval - že v příštím filmu uvidíme Romulany, víc neřeknu."

Také řekl, že nový scénarista John Logan je fanoušek Star Treku: "Myslím, že John ví mnohem více o Star Treku než já sám. Má každou epizodu nahranou na videokazetě." Také byl potěšen způsobem jakým Logan vypráví příběh. "Máme tu, alespoň podle mě, největsího nepřítele od dob Khana (ale už neřekl, jestli to bude Romulan)." Dodal, že film bude mít i komediální část vsazenou do vlastního příběhu. "Bude to šokující, vzrušující a bude to legrace," řekl.

Řekl dále, že film stále ještě nepojmenovali a v kinech se objevi začátkem roku 2002.

Potvrdil také účast Patricka Stewarta (Picard) a Brenta Spinera (Data), stejně jako potvrdil Spinerův podíl na námětu.

Odmítl jakékoli fámy o tom, že by snad měl Dat zemřít, protože to vůbec neplánují. Dodal, že si nepřeje aby se o tom vůbec diskutovalo na internetu. "Nestojí to ani za to, abych se o tom zmiňoval, protože většina věcí z toho co se tam probírá je nepravdivých než pravdivých." Navíc poznamenal, že se ještě nerozhodl, zda toto bude poslední film s posádkou Nové generace. Slíbil ale že se dočkáme "několika zajímavých překvapení ohledně Data ... ale na to si budete muset počkat do kin."

StarTrek.COM

3.12.2000 Dvě akce na pátek + Český Voyager
  Na pátek, 8.12., se Vám nabízí hned dvě alternativy, jak strávit večer:
Buď v Brně na Draconu 2000, kam zavítají scifisti z celé ČR i zahraničí, nebo v Praze na neoficiálním srazu Trekkies. Bližší informace jsou k dispozici v sekci AKCE "Chystá se".

A zcela exklusivně jsou Vám nyní k dispozici oficiální české názvy episod Voyageru ze 6. sezóny, která se u nás začne vysílat za necelé 3 měsíce! Děkujeme Erellovi.

Star Trek Sickbay
Hypospray

3.12.2000 Návštěva dabingového studia
  Na stránkách StarTrek Nexus najdete kratičký popis událostí z oficiální-neoficiální navštěvy v Brněnském studiu Drak, kde probíhal dabing nejnovějších episod Voyageru. Výběr těch nejpovedenějších foteček je spolu s povídáním přímo tady

StarTrek Nexus
-ALKO-

5.12.2000 Výsledky vtipu týdne 27.11-3.12.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Pantarei


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Nejak jsem ho pres tu zed dostat MUSEL... (Autor: JBr)
2. Já mu taky furt říkám, aby si ty uši vyčistil. (Autor: Leviathan)
3. Asi nám to nebudete věřit, ale někde se nám tady ztratily dvě velryby (Autor: Spock_lady)
4. neznáte adresu útulku pro psy? (Autor: kremilek)
5. Ten karneval se pekne rozjizdi! Za co jdete vy? (Autor: Pítr)
6. Ja mu rikal, az ten Sprajt nepije... (Autor: captn.Vojtas)
7. Ten vlak už asi odjel že???? (Autor: Paris)
8. Takže toto je moje žena - nikdo není dokonalý (Autor: Unknow Michal)
9. Vsadím se, že kdybych šel s McCoyem tak nepotkáme ani nohu... (Autor: Spock_lady)
10. Státní návštěva. Princ Charles (Autor: Pantarei)
11. Hele a to jste ho neviděl co umí s prstama. Spocku ukaž mu to! (Autor: Pantarei)
12. My opravu neznáme žádnou Janewayovou. (Autor: Weyoun)

Thanks to Sev Trek

5.12.2000 Vtip týdne 4.12-10.12
 

Thanks to Sev Trek

5.12.2000 Páteční epizoda na ČT
  Geneze - Vysílání na ČT1 - 8.12.2000 16:05 - angl. název Genesis
Doktorka Crusherová připravuje pro hypochondrického Barclayho syntetické T-buňky, protože přišel s chřipkou proti které je jeho imunitní systém bezmocný. Dat se mezitím připravuje na narození Flíčkových koťátek a sestra Ogawa oznámí, že je také těhotná. Worf využívá času k testování nově vylepšených zbraní, při kterém mu unikne jedno torpédo. Picard s Datem si vezmou raketoplán a vydají se za ním, aby ho zneškodnili. Když se po úspěšně splněném úkolu vrátí na Enterprise jsou šokováni, když uvidí Enterprise pohybující se volně prostorem bez energie. Když se dostanou na palubu, zjistí, že hlavní počítač a většina systémů je mimo provoz a po palubě se pohybují zvláštní zvířecí tvorové...

StarTrek Continuum

5.12.2000 Rozhovor s Bryanem Fullerem [Část II]
  Question: Plánujete udělat epizodu z paralelního vesmíru jako v DS9 resp. TOS?
Tasha R.
Bryan Fuller: Jsem příznivcem takových epizod jako "Mirror, Mirror", a musím bohužel sdělit, že žádnou podobnou epizodu neplánujeme. V minulé sezóně jsem začal pracovat ne příběhu "Kdo likviduje skvělé Voyagery v delta kvadrantu?
" Inspirací mi bylo "Kdo likviduje velké šéfkuchaře Evropy?
", kde by se objevila posádka několika paralelních Voyagerů. Jedna z nich byla například klingonská pod "velitelkou Jan'toch" - kapitán Janeway v klingonské masce - která patří do vesmíru, kde Klingoni dobili Federaci před více jak dvěma sty lety. Další by byla holografická posádka, kde by měl Doctor neomezenou moc a několik dalších. V každé realitě, by něco nevysvětlitelného Voyager zničilo. Nakonec by skutečná kapitán Janeway se svou posádkou objevili, že je za to zodpovědný další paralelní a zvrácený Chakotay, který velí svému Voyageru, když ho se svými Makisty přemohl. Chce se pomstít Janeway a Voyageru a nepřestane, dokud nevymaže všechny Voyagery ze všech paralelních linií. Chvíli to vypadalo, že se tento námět ujme, což se nakonec nestalo.

Q: Proč se kapitán nikdy normalně nezamiluje? (Myslím do skutečného muže ne hologramu)
Aaron M.
BF: Kapitán Janeway prožije lásku se skutečným, živým mužem z masa a kostí, kterého uvidíme v epizodě, která bude vysílána v únoru.

Q: Jak jste začínal? Šel jste to do filmově školy (USC Film School) nebo jste dostal agenta?
W.S.
BF: Chodil jsem do filmové školy a chtěl jsem začít kariéru jako herec. Psal jsem komediální skeče a věci jako "The Groundlings" and "Beachwood Canyon Review." Během toho jsem se setkal s agentem, který nezastupoval nikoho jiného než Ronalda D. Moora, který pracoval na TNG a DS9. Poslal mě na seminář "Psaní pro Star Trek" vedený Ronem a Brannonem Bragou. Po semináři jsem napsal scénář pro DS9. Jakmile ho agent předložil na příslušná místa, byl jsem přizván, prodal svůj příběh a po něm ještě jeden. Pustil jsem se i do Voyageru a Brannon mi jednou řekl, že Kes odchází a že mám vymyslet jak její postavu vykilovat. A mě napadlo, nechat ji přejít do další fáze ocampského života. Původně jsem měl psát celou epizodu "The Gift", ale objevily se nějaké konflikty v rozvrhu Jennifer Lien a epizoda už musela být velmi brzy uvedena. Převzal to Joe Menosky a odvedl kus dobré práce. Na odškodněnou jsem dostal na přepsání příběh, který se pak stal epizodou "The Raven". Na základě této epizody jsem byl nakonec přijat nastálo.

Q: Zajímalo by mě, nakolik herci ovlivňují scénář. V rozhovorech mluví o tom, co by chtěli, aby se stalo, ale jaká je skutečnost?
Kathryn W.
BF: To záleží na okolnostech. Někdy hodně, někdy vůbec. Bob Picardo, Roxann Dawson, Robbie McNeil, Garret Wang, Tim Russ, Kate Mulgrew jsou lidé se kterými jsem dlouze rozmlouval o jejich postavě a jejich specifickém vývoji. Když jsem psal "Barge of The Dead" rozebírali jsme s Roxann B'Elannu do hloubky a mnoho z jejích návrhů jsem zahrnul do scénáře. Podobnou zkušenost mám s Bobem Picardem, když jsem psal "Flesh And Blood". A když Kate hlasitě protestovala proti vztahu Janeway s hologramem, snažili jsme se vyhovět jejím požadavkům, ačkoliv ne moc dobře. Nesmím také zapomenout na "Extreme Risk" na kterou měla Roxann velký vliv a Bob také velmi často dodává nápady a dokonce mu vzali jeho celý příběh pro epizodu "Life Line". Na druhou stranu, jsem velmi dlouze rozmlouval s Roxann o nadcházející klingonské epizodě "Prophecy" kde nakonec na její návrhy nezbylo místo. Někdy herec navrhne jen malé změny, které jsou k lepšímu a tak je uděláme, ale někdy také musíme říct ne. Neházíme za hlavu žádnou poznámku od herců, protože svou roli už dobře znají, zejména když třeba některý z nich režíruje epizodu.

Q: Objeví se ve Voyageru ještě jednou Q?
Aaron G., New Jersey
BF: Je tu jakási možnost, že se Q vrátí.

Q: I když nemůžete říct, jestli se Voyager dostane domů nebo ne, co byste si vybral?
Sean F.
BF: V tomto jsem trochu rozpolcený. Jedna má část by chtěla, aby Voyager se svou neohroženou posádkou pokračoval v cestě delta kvadrantem, protože jsou v jedinečné situaci. Některé příběhy by se prostě nemohli stát, kdyby byli obyčejnou lodí Flotily. Na druhou stranu se kapitán už celý seriál snaží dostat posádku domů. Přijde mi jen správně, že se jí to nakonec podaří. Ale můj názor je jen jeden z mnoha.

Q: Jak dlouho zabere napsat epizodu Voyageru?
Shane A.
BF: Obecně řečeno, týden trvá, když dostanete nápad a sestavíte základní příběh a pak od několika dní až opět po týden k přepisu a sepsání poznámek. Pak se všichni sesedneme a rozebíráme to dokud to není uplně "rozebrané" a to myslím doslova, do pětidílné struktury. Dál trvá scénáristovi dva týdny než napíše koncept. Pak další týden na poznámky od Kena Billera. Pak to jde do před-produkce a Rick Berman k tomu dodá další poznámky, a podle toho jak jsou dlouhé trvá finální přepsání, tak okolo týdne. Pak je produkční porada, přímo na natáčení. Celkově to zabere tak pět šest týdnů. Ale to je ideální situace a někdy to jde i rychleji. Byly i případy, kdy se to muselo napsat během několika dnů a filmovalo se souběžně. Musím také poznamenat, že Joe Menoskymu se podařilo sepsat kompletní scénář "Blink Of An Eye" během víkendu a odvedl skvělou práci.

StarTrek.COM

7.12.2000 TrekDNES opět ready
  Náš server měl teď asi tři dni problémy s databázi jak jste zajisté vysledovali. Problémy byly způsobeny naší blbostí a doufáme, že se nebudou opakovat.

Znovu byl přidán rozhovor s Bryanem Fullerem a páteční epizoda na ČT, které byly ztraceny. Většinu point k vtipu tohoto týdne se také podařilo zachránit, ale je možné, že jich několik chybí, pokud zrovna vaše pointa chybí, vložte ji znovu.

Redakce

7.12.2000 Máte nějaký dotaz ohledně Star Treku nebo CZ Kontinua???
  Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně Star Treku, ať už odborný, či zájmový (Vaše dotazy budou zaslány do USA přímo odbornému poradci pro Star Trek a následně budou uveřejněny na www stránkách klubu CZ Kontinuum. Pokud uvedete při odeslání email dostanete odpověď emailem.), nebo máte nějaké dotazy, připomínky či návrhy týkající se klubu CZ Kontinuum??? Navštivte domovské stránky klubu (http://kontinuum.startrek.cz), kde je odkaz na formulář. !!!POZOR!!! Otázky a připomínky lze zasílat i anonymně (stačí jen nevyplnit jméno ani email), proto neváhejte a pište.

kontinuum@volny.cz

7.12.2000 Další videa z PSST Conu
  Na Skullmanove homepage se objevilo v sekci Star Trek deset klipu s tim nejlepsim z besedy s Bohdanem Tumou (alias Datem). Prima cesta je tady.

skullman@starport.cz

7.12.2000 DNH Con
  Chtěl bych upozornit širokou veřejnost na změnu data pořádání DNH Conu. Prosím, sledujte stránky conu http://andor.startrek.cz/dnhcon

zirland@centrum.cz

7.12.2000 Nové informace o ST:X a novém seriálu
  Na SF conu v Blackpoolu v Anglii se objevila i dřívější úpravkyně dialogů pro Star Trek Lolita Fatjo. Podle ní bude desátý Star Trek film režírovat Jonathan Frakes (Riker), a pokusí se ho natočit před dlouho plánovanou stávkou herců na sklonku přístího roku.
Casting (tedy konkurs) na nový Star Trek seriál, by měl začít v druhé polovině měsíce (čímž zřejmě myslela prosinec). Je tu podle ní "velice vysoká pravděpodobnost", že se nový seriál bude odehrávat ještě před Kirkovou dobou. Navíc potvrdila, že neplánují jakkoliv pokračovat v Deep Space Nine. To už je pasé.
Stala se tak další, která potvrdila, že nový seriál bude z doby zrodu Federace. Navíc podle Space.com kterému poskytl rozhovor Ronald D. Moore (dřívější scénárista), Moore také věří ve "Zrod Federace". Když se ho na to přímo zeptali, řekl: "Ano studiem procházejí podobné fámy, ale nikdo kompetentní mi to nepotvrdil." Zde je výňatek z rozhovoru:

SPACE.com: Zdá se, že se to bud opět odehrávat na lodi. Když jste byl ještě u DS9 probírali jste možnost udělat seriál o zbytku vesmíru?
Ronald D. Moore: Trochu, ale vždy jsme měli pocit, že Star Trek je hlavně orientován na Hvězdnou flotilu. Je to základ celého seriálu. Probírali jsme jen tak mezi sebou všechna "co kdyby", ale skutečně jsme si to nedokázali představit tak, abyste si mohl říct, že tohle je skutečně Star Trek.

Trektoday

8.12.2000 Zaklikávací verze Otázek pro Trekkies
  Projekt "Otázky pro Trekkies" se blíží ke konci, alespoň z vaší strany. Moje vyhodnocování bude trvat delší dobu a konečné vysledky budu uveřejňovat postupně jako nyní ty průběžné.
Vzhledem k popularitě jsem si nechala poradit a výsledkem je zaklikávací verze otázek.
I dnes jsou k nahlédnutí výsledky na nové otázky a to ohledně naší dovednosti v plavání, jízdě na kole, tanci. A velmi zajímavé je vyhodnocení popularity postav Star Treku. Hádejte, kdo se Vám nejvíce líbí? ...

Star Trek Sickbay
Hypospray

8.12.2000 Rozhovor s Janeway
  Právě se natáčí epizoda Prophecy, ve které se objeví stovky Klingonů. Kate Mulgrew se utrhla od hektického natáčení, aby poskytla rozhovor:

"Jde to velmi dobře," řekla. "Musím udělat milión věcí. A také to jde velmi rychle. Zanedlouho budeme končit, z čehož mám smíšené pocity. Byl to dlouhý běh, a velmi důležitý úsek v mém životě. Jsem s těmi všemi lidmi spojena, takže to nebude snadné." Poté mluvila o epizodě Flesh And Blood, o tom jak se kapitán na konci musí rozhodnout pro trest pro Doctora. "Prodělávala jsem obrovské dilema," řekla Mulgrew, "a vyřešilo se to trochu kontroverzně, aspoň podle mě. Nejsem si jistá, jestli bych udělala to samé. Bylo to provokativní. Ona ho i nakonec pochopila. Nejsem si jistá jestli ho pochopila i Mulgrew. Myslím, že to jak to kapitán celé cítila bylo ponecháno na divácích. Hrála jsem to velmi tajemně a velmi tiše a ani jsem se mu pořádně nepodívala do očí. Nepotrestala jsem ho tak jak očekával. Bylo opravdu skvělé točit tuhle scénu, ale nejsem si jistá jestli souhlasím s výsledkem." Mulgrew by chtěla, aby to pro Doctora mělo větší následky. "To mě napadlo po prvním přečtení," vzpomíná Mulgrew. "Zavolala jsem Kenovi Billerovi a promluvila si s ním o tom. My na to v podstatě nemáme žádný vliv, takže to byl jen takový výstřel do tmy. Jakmile jsem si uvědomila, že to nezměním, vrhla jsem se na to."

Mluvila také o tom jak chtěla, aby kapitán Janeway nakonec zemřela. Vzbudilo to mezi diváky takové diskuse, že byla nucena přehodnotit toto své stanovisko. Zabít jediného ženského kapitána v historii Star Treku, by se jim moc nelíbilo. "Bylo mi řečeno, mými poradci, že by opravdu nebylo dobré, kdyby Janeway zemřela. Musela jsem se nad jejich důvody zamyslet a teď už sama opravdu nevím. Teď si myslím, že bych měla loď dostat domů. Samozřejmě každý herec, chce pro sebe něco extra dramatického, ale to se nemusí hodit do příběhu. Stále o tom přemýšlím. Měl by někdo zemřít? Domnívám se, že někdo ano. Na jednu stranu bych je všechny chtěla dostat domů. Vidět co to udělá s Chakotayem a Makisty. Co se stane s Tomem Parisem a B'Elannou, která je teď těhotná. A co Seven of Nine? Myslím, že je to velmi spletité, všechny ty možnosti. Na druhou strannu, chci impozantní konec. Byla to impozantní cesta. Mělo to své vrcholy i propady, ale byla to mimořádná myšlenka, která potřebuje mimořádný konec. Zaslouží si ho. Já chci ten nejlepší možný, nejpřiměřenější a nejvzrušivější. To je přesně co chci: ten nejprovokativnějsí a nejpronikavější. Mělo to velmi silný začátek a takový by měl být i konec."

Na konci by měl kromě Billera a Bermana pracovat i Brannon Braga. "Je to jako otáčivé dveře," říká Mulgrew, "je to těžké zvláště teď. Je to poslední sezóna, chcete mít kolem sebe starou gardu. Chybí mi Brannonova přítomnost. Je poblíž, ale pracuje na něčem jiném. Je nedílnou součástí celého vývoje." Mulgrew doufá, že Braga bude pomáhat s koncem. "Kdo ví? Možná ho k tomu přemluví. Jsem si jista, že Ken Biller, on a pan Berman se na to budou plně soustředit. Všechna rozhodnutí musí být učiněna s velkou opatrností a s rozumem. Nesmí být o nich žádných pochyb. Ale musíte mít na paměti, že studio má neomezenou moc. Je v tom příliš mnoho lidí. Je až s podivem, že se podaří epizodu vyrobit, ale funguje to."

Konec nebude lehký. "Bude těžké se s tím vším rozloučit. Řeknu vám jedno, vždy trpím, když se musím rozloučit s postavou, kterou jsem měla tak ráda. Je to jedna z mých slabostí. Nedokážu říct definitivně sbohem. Takže si dokážete představit, jak se chci s touto ženou vypořádat, s ženou do které jsem se nejenom zamilovala, ale kterou sama vlastním. Nepochybně ve mě zůstane ještě dlouho."

"Stejně tak bude pro mě těžké rozloučit se s ostatními herci. Některé z nich mám skutečně ráda a jsou to mí nejlepší přátelé. Vím, že se teď můj život drasticky změní a snažím se na to připravit. Jsem dychtivá otevřít další kapitolu života, ale stejně tak pociťuji smutek, že to vše skončí."

Mulgrew vždy chválí talent svých kolegů. "Velmi se mi líbila epizoda "Body And Soul", když Tuvok procházel Pon farrem. Vždy se mi líbí, když je Tuvok nadržený. Na můstku je pak velmi zajívamá nálada."

Také se jí velmi líbí epizoda "Prophecy", která se právě točí, klingonská epizoda, kde se Voyager setká s klingonskou generační lodí v době, když je B'Elanna Torres stále těhotná. "Prophecy bude pěkně divoká. Bude tam stovka možná dvě stovky Klingonů, kteří věří, že je B'Elanna zachrání. Podle klingonské filozofie, nosí pod svým srdcem Ježíše Krista. To vyvolá tlačenici, jakou si jen umíte představit. Mám ráda když lehkost vyvažuje to co je vždy tak seriózní, a svou podstatou i musí být. A tady je smíchu dost."

Říká, že jí její kolegové vždy rozesmějí. "Robbie McNeil (Paris) je nezkrotný a nemáte ponětí jak je Robert Beltran (Chakotay) neuctivý a šílený a do toho bláznivosti Roberta Picarda (Doctor). Roxann me vždy rozesměje a nesmí chybět ani Ethan Phillips (Neelix). Nemluvim ani o Timu Russovi. Asi o tom jednou napíši knihu."

Další věcí, která Mulgrew rozesmívá je to co se děje mezi Janeway a Chakotayem. Podle Mulgrew je jejich vztah jednou z nevyužitých možností, a tento názor sdílí mnoho fanoušků. "Je to úžasný vztah, Robert Beltran mě dokáže opravdu rozesmát a na tom by se dalo stavět. On je také tím, který jí dokáže zvednout náladu, zná jí tak dobře, všechny spletitosti její povahy. Myslím, že se měl jejich vztah trochu více vyvinout. Nemluvím teď o romantickém, ale důvěrném vztahu. Jaká je podstata jejich přátelství? Jak dalece se potřebují? Jak dalece se na sebe spolehají? Milují se? To se mělo objevit v seriálu. Ale je na to velmi málo času. Je to jen 45 minut a má to být sci-fi. Většinou máme co dělat, aby se nám tam vešel hlavní i vedlejší příběh a to je zřejmě důvod, proč to bylo zanedbáno."

"Myslím, že mohli zatlačit na věc kolem pohlaví. Mohli mě udělat více ženou než si myslím, že udělali. Samozřejmě, že ctili Roddenberryho myšlenku o rovnosti pohlaví, ale někdy si myslím, že mohlo být zábavné setkat se s protivníkem, který by měl stejnou moc jako ona. Lituji toho, že se to nikdy neuskutečnilo. Možná si to schovávají jako eso v rukávu:), ale myslím, že jsem měla spousty práce, takže nemám čeho litovat."

K oblíbeným epizodám Kate mulgrew patří hlavně ty, kde si mohla zahrát s dobrými herci. Příkladem je Death Wish, kde se objevil John de Lancie, Jonathan Frakes a Gerrit Graham. Také se jí líbila epizoda "11:59" kde hrála svého předka Shannon O'Donnell. "Samozřejmě byla radost hrát protivníka dobrého přítele kmotra mého syna a líbila se mi představa návratu k počátku Janeway. Kdo ji stvořil a odkud vzešla. Ten vývoj a poodhalení historie bylo prostě uchvatné. Bylo osvobozující vypadnout z 24 století zpět do dvacátého. David Livingston (režisér) odvedl dobrou práci." Další hostující hvězdou, které si Mulgrew cení je John Savage, který hral kapitán Ransoma z lodi Equinox. "Ty dvě epizody byly opravdu dost dobré, vykreslily nejistotu Janeway stejně jako její divokost. Její přísaha Flotile je tak vášnivá, že když objevila další loď Federace v delta kvadrantu s ještě většími potížemi, hluboce ji to znepokojilo a rozhodilo, že jí chvíli trvalo než se dala zase do pořádku. Takže bylo skvělé s ním hrát." Její nejoblíbenější epizodou je ale zřejmě "Counterpoint" romantická a záhadná epizoda z páté sezóny. Duel mezi Janeway a Inspektorem Kashykem (Mark Harelik) z Devorského impéria. "Byl to takový valčík, a to dobře napsaný Joe Menoskym. Vždy jsem obdivovala Marka Harelika a když ho najali, byla jsem nadšená. Ten, kterého jsem mohla vidět jen na prknech divadel to skutečně přijal. Byl to typ muže přesně pro Janeway. Vyrovnal se jí. I když nakonec se z něj vyklubal úplně někdo jiný."

"Těším se na nový život po Voyageru, je mi 45 let a měla jsem skvělou kariéru." Teď se chce soustředit na své dva syny Iana a Alexandra a svého manžela, za kterého se před dvěma lety provdala. "Budu se věnovat svému manželství, které jsem teď posledních pár let zanedbávala. Můj manžel musel ledacos obětovat. Jakmile se ujistím, že je vše v pořádku, vrátím se do divadla," dodává se smíchem. "Žila jsem plným životem a hodlám ho žít tak i dál."

Přímý link na původní rozhovor v angličtine najdete zde

Fandom.com

8.12.2000 Jede se na DRACON
  Dnes začíná 16. ročník DRACONu. Je to poslední CON tisíciletí a tak doufám, že si ho nenecháte ujít. DRACON se koná v Brně a bližší inforkace najdete zde.

MOmega

8.12.2000 Jak zakoupit komunikátor?
  No není nic snazšího, než zajít do Krakatitu v Jungmanově ulici v Praze a tam si vybrat. Zde je ukázka toho co si můžete zakoupit.

Scifi na Psu

10.12.2000 První fotky z pizzerie Gallo
  Neoficiální akce v pizzerii Gallo v Nuslích už má svou první obrázkovou dokumetaci od Milánka na této adrese: http://www.sendme.cz/brunclik/photos/session/. Doufám, že k seznamu přibydou i další odkazy, které najdete zde, kde jsou také napsána jména 21 lidí, které se v pátek večer dobře bavili..:)
Zaklikávací verzi Otázek pro Trekkies využilo už 14 z Vás a to i přes 24 hodinový výpadek serveru přes tento víkend, za který se omlouvám.

Star Trek Sickbay
Hypospray

11.12.2000 Páteční epizoda na ČT
  Konec cesty - Vysílání na ČT1 - 15.12.2000 16:05 - angl. název Journey's End
Admirál Nachayev informuje kapitána Picarda, že byla mezi Cardassiany a Federaci ustanovena dohoda o nových hranicích, podle které se některé kolonie Federace ocitnou v prostoru Cardassie. Picard má za úkol evakuovat Dorvan IV, která se před dvaceti lety stala koloníí severoamerických indiánů. Picard jí připomene, že indiáni již byli jednou v historii vyhnáni ze svého území, ale Nachayev je neoblomná a přikáže mu, aby je odtamtud dostal "jakýmikoli prostředky". Picard s Troi se tedy setkají s členy kmenové rady Dorvanu, kteří ale podle očekávání nehodlají z nového domova odejít. Mezitím na Enterprise přiletí na prázdniny Wesley Crusher, a chová se velmi znuděně a podivně. Když ho uvidí indián Lakanta, seznámí se s ním a sdělí mu, že tu na něho již dlouho čeká a může mu pomoci nalézt odpovědi, které jeho duše hledá...

StarTrek Continuum

11.12.2000 Výsledky vtipu týdne 4.12-10.12
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Vojtas


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. červená je víc vidět na Odově tváři a .... (Autor: Lina)
2. Cervenou tu ja chci mit a bila se mi protivi s tou cernou jsem to prehnala lalalalalalala (Autor: Snowman)
3. Někdo tady musí vypadat sexy a ty to rozhodně nejseš , takže to zbude na mě. (Autor: Black Star)
4. Veliteli, jako dustojnik Hvezdne Flotily, jakto ze si tu vykracujete jako Skinhead (Autor: Meduz)

Thanks to Sev Trek

11.12.2000 Vtip týdne 11.12-17.12
 

Thanks to Sev Trek

13.12.2000 Kathryn Janeway do nové stovky
  Dnešek je už jubilejním 101 dnem existence stránek Star Trek Sickbay. Doufám, že úspěšně poběží nejen další stovku.:)
Tento update je proto věnován legendě Star Treku - ženě, která velí jedné z nejlepších lodí Hvězdné flotily. V Galerii postav je k nahlédnutí přes 170 obrázků kapitána z Voyageru - Kathryn Janeway.

Projekt "Otázky pro Trekkies" uzavírám 15.12. Děkuji všem, kteří se zúčastnili, sama jsem zvědavá, jak dopadnou výsledky.:)

Star Trek Sickbay
Hypospray

13.12.2000 Rozhovor s Timem Russem (Tuvok)
  Na oficiálních stránkách Tima Russe (Tuvok) se objevil přepis interview, které Russ poskytl Rainbow Network. Původní nezkrácené interview v angličtině najdete zde

Jak jste se dostal ke Star Treku?
Šel jsem na několik konkurzů, a chodil jsem tam tak dlouho, až mě konečně vybrali. Byla to opravdu jen shoda náhod. Mohli mě vybrat i pro něco úplně jiného. Dostal jsem zápornou roli v Nové generaci v epizodě Starship Mine a těsně před Voyagerem jsem se objevil jako praporčík ve filmu "Generations."

Točil jste někdy i jinou sci-fi než Voyager?
Byl jsem ve Spaceballech. Mel Brooks přišel do divadla, ve kterém jsem v osumdesátých letech účinkoval a vybral si mě a ještě jednoho, který si nakonec zahrál hlavu Spaceballů. Mel Brooks je orpavdu skvělý chlap a bylo zábavou s ním natáčet.

Musel jste dělat konkurz i na Tuvoka?
Ano, a dokonce dvakrát. Obecně, jdete nejprve před producenty a režiséry, a teprve pokud se jim líbíte, pošlou vás za výkonnými producenty studia. Tomu celému se říká "test". Musíte projít mnoha lidmi, kterým se musíte líbit.

Jaký byl důvod, že jste se chtěl získat roli Tuvoka?
V takové situaci nemáte příliš na výběr. Vše co mě tehdy zajímalo bylo dostat se do seriálu, ať už to bude cokoliv. A samozřejmě velmi důležité pro mé rozhodnutí bylo, že má ten seriál celkem zajištěnou existenci na dobu sedmi let.

Takže už dopředu věděli, že seriál bude mít sedm sezón?
Ano, kvůli seriálu se založila celá nová televizní stanice, takže bylo jasné, že bude alespoň šest sedm sezón.

Jste velmi veselý člověk, je pro vás obtížné hrát Tuvoka?
Vůbec ne, jakmile se do toho dostanete, stane se to pro vás přirozené. Je jen problém zahrát ho při tom tak, aby neztratil svůj postoj a nějaké emoce v rámci postavy.

Neměl by už brzy nastat jeho Pon farr?
Ano během jednoho roku by ho měl mít. Ale nemůžete brát sedm let jako přesnou míru. To se liší od každého Vulkance. U někoho je to osm let, u někoho šest. Možná se to v seriálu před koncem objeví, ale nebude chybou, když se to neobjeví.

Co chcete dělat po Voyageru?
Chtěl bych pokračovat v režírování, v produkci a vývoji. Na internetu mám komediální seriál skečů s názvem Fahrenheit 452: The Art Police, který paroduje Bradburyho "Fahrenheit 451", který se točí kolem "Art Police". Pokud někomu vadí jakýkoliv druh umění od poezie po hry, muzikály nebo sochy, jsme vysláni, abychom to odstranili. Nerozhodujeme, prostě to odstraníme. Bude to na http://www.galaxyonline.com a plánujeme dvě epizody mesíčně, bude to něco jako "Men In Black se setkávají s Cops". Je to založeno na policejních příbězích, skečích a tricích. Vše co se objevilo ve skutečném světě i v policejních seriálech za posledních třicet let. Mám na práci spoustu dalších věcí jako, produkování, hraní, režírování a hudbu. Až Voyager skončí, chtěl bych tohle všechno dělat.

Jak chcete, kdybyste si mohl vybrat, aby skončil Tuvok v poslední epizodě?
No, pokud se loď dostane domů, chtěl bych ho vidět na Vulcanu, u jeho rodičů a rodiny. Pokud se loď domů nedostane ... tak to vše záleží na příběhu. Pokud by měl zemřít tak alespoň tak, že by se pro loď obětoval. Je to velmi dramatické, velmi čestné a velmi Tuvokovské. Bylo by to skvělé! A další otázky....

Chtěl byste být Geordim nebo Tuvokem?
Dal bych pravou ruku za to abych mohl být Geordi.

Je na jiných planetách život?
Ano, to určite. Otázkou je jakého druhu.

Jak dlouho trvá než vás namaskují?
Okolo 40 minut.

Je něco co nemůžete ve své masce dělat?
Samozřejmě nemohu odejít ze studia a také nemohu telefonovat a musím používat "hlasitý telefon".

Dělate při natáčení něco neobvyklého?
Ano, někdy nosím pantofle. Scénář totiž někdy nevyžaduje, abych se hnul od konzoly.

Co si myslíte o etických a morálních otázkách ve Star Treku?
Je to přesně to co nás odlišuje od seriálů jako Pobřežní hlídka. Je to poslání, které nás dokonce odlišuje od ostatních sci-fi.

Za jak dlouho se k vám dostanou e-maily fanoušků?
Pokud to pošlete Paramountu, může trvat 2 až 4 měsíce, než se to ke mě dostane. Má sestra mi pomáhá s tříděním, co číst a co podepsat. I když je to velmi hektické, někdy nad odpovědmi ztrávíme mnoho času.

Co jste dělal dříve?
Příležitostné práce -- snad tisíce, které nikdy dlouho nevydržely. Několikrát jsem byl zpívajícím číšníkem. Byl jsem i poslíčkem.

Potkal jste někdy neobyčejného fanouška?
Ano bylo to v Blockbuster video obchodě, právě jsem procházel sekcí s komediemi, když přišel ten pán a stoupl si vedlě mě. Měl tetování po těle, propíchnutý ret, neobyčejně protažené ušní lalůčky v nichž měl kovové kruhy a na sobě měl jasně červený háv, typický Afričan. Byl to Masai a já byl plný úzkosti, že stojí takto vedle mě na takovém místě. Pak se velmi pomalu otočil a řekl: "Ty jsi ve Star Treku. Koukáme na tvůj seriál v Tanzanii." Musím přiznat, že mě to málem porazilo.

Stojíte raději na prknech nebo před kamerou?
Na prknech! Tu bezprostřední reakci publika ve filmu nikdy nedostanete. Každé nové představení můžete svůj výkon vylepšovat vylepšovat a něco takového u filmu prostě není možné.

Tim Russ Official Site

13.12.2000 Natáčení Workforce
  V těchto dnech probíhá natáčení nepřekonatelné epizody Workforce, což bude dvojepizoda odvysílaná někdy v únoru. Příběh epizody s výrobními čísly 263/263 (což ukazuje na TV film) se točí kolem toho, že většina posádky Voyageru je donucena pracova na domovské planetě Quarrenů. Díl první napsal Kenneth Biller a Bryan Fuller a režiroval Allan Kroeker. Epizoda byla dotočana v minulý pátek tj. 8.12.2000. Druhou epizodu napsal Ken Biller a Michael Taylor a od pondělí 11.12.2000 ji režíruje B'Elanna neboli Roxann Dawson.

StarTrek Production News

13.12.2000 Obrázky z DVD verze filmu ST I: TMP
  Minulý týden, IGN FilmForce uveřejnilo první známý obrázek Foundation Imaging's CGI model U.S.S. Enterprise, který se objeví v připravovaném DVD vydání filmu Star Trek: The Motion Picture. Nyní byl zveřejněn další obrázek, který ukazuje přepracovaný povrch planety Vulcan (pro krátkou sekvenci, kdy Spock rozmlouvá se svým mistrem, o tom zda se mu podařilo potlačit všechny emoce). První obrázek je přepracovaná Enterprise, druhý je nový povrch Vulcanu a třetí pro srovnání ten samý záběr ale z původního filmu.

Section 31

13.12.2000 VOY: Shattered
  Kompletní synopsi v angličtině najdete zde

Trektoday

13.12.2000 VOY: Prophecy
  V této epizodě se Voyager setká s Klingonskou generační lodí. Klingoni na její palubě jsou infikováni smrtelnou genetickou nemocí, pravděpodobně následek rozmnožování v malé uzavřené společnosti. Během posledních tří generací, pátrali Klingoni po "znamení" a věří, že B'Elannino dítě bude jejich Spasitel. B'Elanna se musí postavit svému klingonskému dědictví, a pomáhá vůdci Klingonů přesvědčit jeho následovníky, že její dítě je to pravé, takže se mohou konečně zastavit a usadit se.

StarTrek Universe

13.12.2000 VOY: Repentance
  Voyager v této epizodě pomůže lodi plné trestanců, která přepravuje vězně na popravu. Jeden z nich bude vážně zraněn, díky zacházení strážců, a při pokusu o jeho záchranu, mu Doctor vstříkne dávku borgských nanosond do jeho mozku. To v něm probudí pocit viny a stane se z něj "vzorný občan". Posádka Voyageru se snaží, aby byl jeho život ušetřen, ale rodina oběti, trvá na tom, aby byl popraven.

StarTrek Universe

13.12.2000 VOY: Lineage
  Jak už bylo řečeno, Tom a B'Elanna se dozví, že je B'Elanna těhotná. Bude to holka, ale naneštěstí má onemocnění páteře, které se v rodině Torres objevuje. Doctorovi se díky genetickému resekvencování podaří poškození opravit, ale tento postup přivede Torres na myšlenku, že by mohla změnit DNA své dcery, aby ji tak uchránila problémů, které měla ona jako poloviční Klingon. V epizodě se objeví několik záběrů z B'Elannina dětství.

StarTrek Universe

14.12.2000 Oficiální text k Workforce, Part I
  Když se Chakotay, Harry Kim a Neelix vracejí na místo setkání s Voyagerem po obchodní misi, ani loď ani její posádku nemohou najít. Mezitím na vzdálené planetě Kathryn Janeway a zbytek dřívější posádky Voyageru si našli nové zaměstnání. Nedbajíc jeden na druhého a o životy, které kdysi sdílely, se posádka Voyageru stala součástí gigantického průmyslového pracovního tábora.

StarTrek Production News

14.12.2000 Al-Batani update [14.12.2000]
  K minulému updatu složky Deanny Troi přibyly dnes i fotografie...

Al-Batani

17.12.2000 Páteční epizoda na ČT
  Prvorozený - Vysílání na ČT1 - 22.12.2000 16:05 - angl. název Firstborn
Worf má starosti, protože se přiblížil čas, kdy by měl Alexandr projít rituálem, ve kterém mladí Klingoni veřejně prohlásí, že se chtějí stát válečníky. Je ale zklamán a šokován, když Alexandr i jenom možnost, že by se měl stát válečníkem, rozhodně odmítne. Picard poradí Worfovi, že kdyby Alexandr věděl více o svém klingonském původu, možná by změnil názor a proto zařídí, aby Enterprise mohla zastavit na planetě Maranga IV, aby se Worf se svým synem mohl zůčastnit klingonské slavnosti Kot'baval. Zdá se, že to na Alexandra zapůsobilo, a to hlavně poté, co se sám zůčastnil tradiční klingonské bitevní hry. Když ale padne tma, objeví se tři Klingoni a s tasenými noži se vrhnou na Worfa a Alexandra...

StarTrek Continuum

18.12.2000 Sedm sezón TNG
  Na Star Trek Sickbay je opět něco nového.
V sekci MIX u TNG přibyl přehled všech sedmi sezón - která postava hraje hlavní a vedlejší roli s obrázky, které po kliknutí na ikonky dostanete ve větší verzi.

A pokud se k Vám ještě nedonesla informace o chystaném conu pro všechny fandy Star Treku, tak v sekci AKCE - "Chystá se" znovu upozorňuji na DNH Con, jež se plánuje na březen příštího roku.

Star Trek Sickbay
Hypospray

19.12.2000 Výsledky vtipu týdne 11.12-17.11
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je prx


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. To se ptáte až teď? Co jste dělal celou první sezónu, když jste ještě neměl vousy? (Autor: Hypospray)
2. Nikde. Máte si šetřit svůj příděl Pampers jako my ostatní... (Autor: Toxy)
3. Měl ste se vymočit před natáčením, teď už pozdě. (Autor: Spock)
4. Musíte na palubu třináct, pak zahněte doprava a rovně a jděte do Jeffriesova průlezu dvacet osm. Tam lezte asi dvacet metrů kolem plasmových uzlů a potom zahněte doleva. U nádrží antihmoty přelezte do průlezu třicet pět. Pozor, ať to nespletete s průlezem osmnáct, tam je záložní zdroj. No, a pak vylezete přímo před záchodem. Ale možná tam bude silové pole devět. (Autor: Asmath)
5. Pane Rikere jak dlouho uz slouzite na tehle lodi? (Autor: Hawk)
6. Zkuste pozadat pana Data, Flicek by mela mit nekde pisecek. (Autor: AE)
7. já chodím do simulátoru,vy snad ne?? (Autor: wirek)
8. Obsazeno, nevidíš? (Autor: chapa)
9. Nepřekážej teď jsem v záběru (Autor: Unknow Michal)
10. Poradkyně, zjistěte, jestli kvůli němu musíme vážně stavět u krajnice? (Autor: PeS+)
11. A vy jste se smál mému bažantovi (Autor: Polecat)
12. proč myslíte že furt sedim na tom křesle? (Autor: scoty)
13. Zachody?Mame tu Wesleyho Crushera...jeden hajzl staci. (Autor: neves)

Thanks to Sev Trek

20.12.2000 Vtip týdne 18.12-24.12
 

Thanks to Sev Trek

21.12.2000 Voyager na DVD???
  Na zahraničních webech se začali objevovat spekulace spolu se stálým oddalováním počátku vydávání TNG na DVD, že Paramount nechce nebo neví, zda a jak vydá TNG na DVD.
Možná se proto dočkýme překvapení a Paramount začne vydávat na DVD Voyager a to společně s vydáváním VHS kazet, tj první by asi byl íil 7/1. Na DVD by byly vždy dva díly.
Osobně si myslím, že vzhledem k rozsahu sérii je to velmi nešťastné řešení, kterým sice vychází TOS, ale tam je ještě těch 40 disků snesitelných.
Více informací na R2 DVD Project.
Upozorňuji, že se jedná o velký rumour!!!

jakub@visual.cz

22.12.2000 Návrat Deep Space 9
  Na serveru Psiphi se objevily další informace o knižním pokračování seriálu Deep Space Nine. Zde jsou řádky, které budou na obalu první knihy s názvem Avatar:

Návrat na nejzazší hranici.

Po skončení zničující války se stanice Deep Space Nine opět stává středem hrozícího armageddonu, a to poté co je stanice velmi poničena překvapivým útokem, při kterém zemřely stovky lidí a který ohrozil křehký mír.

Plukovník Kira Nerys a ti co přežili - spolu s několika novými důstojníky - jsou všichni kdo musí zabránit vypuknutí nové války a postavit se hrozbě spojenou s nenarozeným dítětem kapitána Benjamina Siska.

Mezitím, kapitán Jean-Luc Picard s posádkou Enterprise učiní překvapující objev, který bude mít následky na celou civilizaci a navždy změní životy lidí na Deep Space Nine.

Odvážný nový začátek nejpodmanivější Star Trek ságy ze všech.

Kira tedy zůstává ve velení stanice, s hodností plukovníka. Jejím novým prvním důstojíkem bude komandér Flotily Elias Vaughn, člověk, kterému je sto let, a který také bude velet Defiantu, když nebude na palubě Kira. Podle autora nové ságy bude zajímavé prozkoumat stránky stárnoucího muže, který je ve světě Star Treku vlastně na začátku druhé poloviny svého života. Rozhovor o novém komandérovi a jeho fotku najdete zde. Stránku o Kiře najdete zde. A konečně hlavní stránku na PsiPhi o nové sáze zde.

PsiPhi

22.12.2000 Info k VOY:Workforce
  Na StarTrek.COM se objevil oficiální seznam postav k únorové dvojepizodě Workforce. Podle slov autorů by se v něm mělo vyhovět přání Kate Mulgrew, aby Janeway "dostala chlapa". A jak už bylo řečeno dříve většina posádky bude včleněna do gigantické průmyslové společnosti a budou jim vymazány vzpomínky na minulý život. Druhou část by měla režírovat Roxann Dawson (B'Elanna), která už režírovala například epizodu Riddles v šesté sezóně.
Napsali: Kenneth Biller & Bryan Fuller
Scénář: Kenneth Biller & Michael Taylor
Režie první části: Allan Kroeker
Režie druhé části: Roxann Dawson
Postavy:
James Read - (Jaffen)
Don Most - (Kadan)
Tom Virtue - (Supervisor)
Matt Williamson - (Security Officer 2)
Iona Morris - (Umali) pouze část I
Robert Mammana - (Security Officer) pouze část I
Robert Joy - (Yerid) pouze část II
Jay Harrington - (Ravok) pouze část II
Joseph Will - (Security Officer #3) pouze část II
Damara Reilly - (Surgeon) pouze část II

StarTrek.COM

22.12.2000 Hry na StarTrek.COM
  Server StarTrek.COM otevřel novou sekci "Star Trek Gaming". Stránku provozuje Activision a Paramount. Najdete tam novinky, screenshoty, recenze, soutěže a další. Sekci najdete na adrese gaming.startrek.com

Section 31

23.12.2000 Páteční epizoda na ČT
  Pokrevní pouta - Vysílání na ČT1 - 29.12.2000 16:05 - angl. název Bloodlines
Picard obdrží velmi zneklidňující zprávu od Daimona Boka, Ferenga, kterému před lety Picard zabil syna v bitvě. Bok ho informuje, že hodlá synovu smrt konečně pomstít a to tak, že zabije syna Picardova, Jasona Viga. Picard je překvapen, že by měl mít syna a sám tomu nevěří, ale musí přiznat, že se asi rok před Jasonovým narozením znal s jeho matkou. Jason je ale v nebezpečí, ať už je Picard otcem nebo ne a proto ho začne hledat. Nalezne ho na Camoru V, a okamžitě překvapeného mladíka přenese na palubu. Seznámí ho se situací a Jason nakonec souhlasí s genetickým testem, který k Picardovu překvapení potvrdí, že je Jason opravdu jeho synem.

StarTrek Continuum

23.12.2000 TrekDNES má WAP
  Jako první Trekový server v Čechách, o kterém redakce ví :), má TrekDNES i WAPové stránky. Novorozenec obsahuje všechny známé rubriky jako na jeho starší WEBové bratříček. Adresa je wap.trekdnes.cz. Doufám, že jsme tak majitelům WAPových telefonů nadělili pěkný Vánoční dáreček.

Redakce

24.12.2000 Update konce tisíciletí na Štědrý den
  Od pátku, 22.12., jste mohli při vstupu na náš největší Star Trek server Startrek.cz číst žlutý nápis: Toto je startrek.cz. Dobře si ho prohlédněte. Možná ho dnes vidíte naposledy!
A byla to pravda. Na Štědrý den jsme se dočkali aktualizace. Jedná se o ukázku nového designu. Na stránce zůstaly informace hlavně o původní sérii The Original Series. Původní stránka s daty v nezměněné podobě naleznete na old.startrek.cz.

StarTrek.CZ

Komentář:
Myslím, že Valeris a JBr odvedli kus dobré práce. Děkuji vám za hezký vánoční dárek.

Hypospray

24.12.2000 Veselé Vánoce
  Redakce TrekDNES přeje všem svým čtenářům Štastné a Veselé Vánoce, poklidné prožití svátků a hodně StarTrekových dárečků pod stromečkem.

Redakce

24.12.2000 Nezávislost České televize
  Tento příspěvek sice přímo se Star Trekem nesouvisí, ale rád bych vyprovokoval reakce na současné dění v České televizi. Ať se nám to totiž líbí nebo ne, potom právě této nezávislosti a respektu k zájmovým menšinám vděčíme za to, že se Star Trek objevuje na českých televizních obrazovkách a s překladem, který má v nejhorším případě alespoň stoupavou tendenci.

Myslíte si opravdu, že "zprivatizovaná" veřejnoprávní televize nebo něco podobného nám takovou nezávislost poskytne?

mdecky@iol.cz

25.12.2000 Reportáž z Draconu 2000
  Na Hvězdné flotile v sekci Rozvědka je malá reportáž s několika fotografiemi z Draconu 2000.

Leian

26.12.2000 Konečné vyhodnocení 17-ti otázek
  Na konci vánočních svátků vám přináším opožděný dárek. Jak již víte, anketka "Otázky pro Trekkies" je uzavřena. Dotazníků dorazilo celkem 120. Odpovědi postupně zpracovávám, ale u 17-ti otázek už můžete nahlédnout, jak jsme dopadli.:). Je to konečné vyhodnocení, které zůstane jako naše "vizitka" na stránce doufám na dost dlouhou dobu.:).
Nové jsou výsledky týkající se našich domácích mazlíčků - tj. co všechno chováme doma a dále jaké systémy používají naše počítače. Co se týče nejoblíbenější postavy, po přidání dalších vašich favoritů si Dat stejně udržel prvenství...

Star Trek Sickbay
Hypospray

27.12.2000 Interview s Tomem Luthmanem
  Dnes jsem přidal na stránky Star Trek Games.CZ exkluzivní interview s autorem her BorgWar a WinBorgWar - americkým programátorem Tomem Luthmanem. K tomuto interview vás zavede tento přímý odkaz
Přeji příjemné počteníčko!

kovi@startrekgames.cz

29.12.2000 Q ve Voyageru
  Server SFX potvrdil, že se John De Lancie (Q) ještě jednou objeví v seriálu Star Trek: Voyager. Epizoda, ve které má učinkovat, se začne natáčet v přístích týdnech a bude jednou z vůbec posledních v celém seriálu.

Trektoday

29.12.2000 Jeri Ryan saje krev
  "Dracula 2000" je nový hororový film z produkce Wese Cravena, který byl v pátek uveden do kin v USA a v Anglii. Ve filmu se objeví herečka Jeri Ryan (Seven Of Nine). Je to její první filmová role od té doby co se připojila k Voyageru.
Naneštěstí podle prvních recenzí, je zřejmě pohled na Jeri na filmu to nejlepší. Carl Cortez dal filmu na serveru Mothership pouze D+. A ani se mu nelíbila postava, kterou ztvárnila Jeri Ryan: "nevděčná a příliš jednoduchá role reportérky, která skončí vysáváním krve". Celou recenzi najdete zde.
Ani TV GUIDE nezhodnotil film slovy Maitlanda McDonagha moc dobře. "Spousta klasické upířoviny, která je rozsekána a semleta do lesklé nové krabice, ale nakonec je to jen starý krvavý puding," řekl o filmu McDonagh, který dal filmu dvě hvězdičky z pěti. Přiznal také, že Drakulovy nevěsty (včetně Jeri Ryan) stojí za vidění. Jeho recenzi najdete zde.
A konečně na oficiální stránce Jeri Ryan si můžete prohlédnout 11 fotek ze světové premiéry filmu.

Trektoday

29.12.2000 Páteční epizoda na ČT
  Zrození - Vysílání na ČT1 - 5.1.2001 16:05 - angl. název Emergence
Na Enterprise začíná nevysvětlitelně selhávat několik systémů. Nejprve se v simulátoru sám od sebe objeví jedoucí vlak z jiného programu, a pak loď sama přejde na warp a všechny přístupy k ovládání pohonu jsou zablokovány. Picard chce za každou cenu získat opět kontrolu nad lodí a velí nouzově odstavit jádro, ale před tím, než Geordi jeho rozkaz vykoná, loď sama přejde na impuls. Vyšetřování odhalí, že loď chránila jen sama sebe - kdyby nepřešla na warp, explodovala by....

StarTrek Continuum

31.12.2000 Výsledky vtipu týdne 18.12-24.12
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Indy


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Pokial viem tak musi niekto v 7 sezone zomriet aby sme sa dostali domov (Autor: Pity)
2. Tvá smrt mi přinese duševní útěchu. (Autor: Ocampa)
3. Knedlix - lépe - sníst - je - všechny! (Autor: Shottoush)
4. Potreby vetsiny prevazuji nad potrebami mensiny, nebo jednotlivce^ (Autor: Spock_lady)
5. ty matlale jak mám udržet emoce na uzdě,když mám pořád sračku jako řemen. (Autor: blacky)
6. povídej, kam jsi mi zahrabal meditační lampu (Autor: Lina)
7. Jakto, že došla káva? Kapitán nás teď vyhodí OBA! (Autor: Indy)
8. Jedl jste někdy něco z toho co jste uvařil? (Autor: Pantarei)
9. Vrať mi to lízátko!....Říkám vrať mi to lízátko!!!!!!!! (Autor: Torry)

Thanks to Sev Trek

31.12.2000 Vtip týdne 1.1.-7.1.
 

Thanks to Sev Trek

31.12.2000 Rozhovor s Andre Bormanisem [Část I]
  Dalším, kdo poskytl rozhovor StarTrek.COM je Andre Bormanis, který dlouho pracoval jako vědecký poradce Star Treku, a poté přešel do týmu scénáristů. Původní interview najdete zde

Question: Proč pro lidi na hvězdných lodích, kteří cestují rychlostí vyšší něž světlo nejde čas pomaleji?
Bart H.
Andre Bormanis: Loď je při letu warpem v subprostoru, ne normálním prostoru. Warpové motory v podstatě rozpínají prostor za lodí a smršťují prostor před lodí. Ale uvnitř své vlastní subprostorové bubliny loď zdaleka nedosahuje světelné rychlosti, takže se neuplatní efekt dilatace času.

Q: Seska řekla, že se oplodnila pomocí Chakotayovi DNA, ale přitom ho píchla jehlou do krku. Je to vůbec možné? Vím, že to nakonec nebylo Chakotayovo dítě, ale chci vědět, jestli to nebyla chyba scénáristů.
Jill S.
AB: V podstatě můžete DNA získat z jakékoliv buňky v lidském těle a vytvořit tak vlastní klon - identické dvojče. Seska mohla z Chakotayovy DNA vyextrahovat pouze prvky které potřebovala k oplodnění svého vajíčka a nebo prostě využila jeho DNA, aby vytvořila klon.

Q: Myslíte si, že je možné dosáhnout rychlosti světla?
Maxx
AB: Je určitě možné roztáhnout a smrštit prostor větší rychlostí než světelnou, což je podstatou warpového pohonu. Víme, že se vesmír, krátce po Velkém třesku rozpínal mnohem rychleji než světlo. Problém je jenom v energii. Dostat loď jako je Enterprise nebo Voyager do warpu vyžaduje nepředstavitelné množství energie. Nemyslím si, že budeme mít warpový pohon nějak brzy, ale možná někdy by to mohlo být možné.

Q: Jak blízko jsme plně funkčnímu reaktoru na bázi hmota/antihmota?
Chris L.
AB: V současné době umíme vytvořit a skladovat miniaturní množství antihmoty v laboratoři, tedy jen několik atomů najednou. Problém je vytvořit a uskladnit větší množství. Nikdo zatím ani netuší jak efektivně vyrobit několik miliónů atomů současně, když pro hvězdnou loď potřebujeme biliony bilionů. Ale určitě to bude velmi dobrý zdroj energie. Můžete navštívit NASA sponzorovanou stránku "Warp Drive When?"

Q: Všiml jsem si že když se setká několik lodí, jsou všechny správně orientovány v prostoru. Tedy gravitace směřuje dolů. Nebylo by realističtější, kdyby se lodě setkávali různě natočené?
Kurt G.
AB: S tím souhlasím. Ale producenti a lidé, kteří tvoří speciální efekty mají dojem, že loď vzhůru nohama vypadá podivně, obvzlášť na malé televizní obrazovce. Jedinou omluvou této orientace může být to, že když loď obíhá kolem planety musí respektovat orbitu.

Q: Mám vaši knihu Star Trek: Science Logs. Je něco na poli vědy co byste do knihy dopsal, kdybyste ji dělal nyní?
Mark M.
AB: Jistě, vzniklo mnoho nového v genetickém inženýrství, včetně dokončení projektu lidského genomu. Objev černých děr střední velikosti a možnost existence antigravitační síly.

Q: Je vůbec možné kontrolovat gravitaci?
Tedy ve formě podlahových plátů jako ve Star Treku?
Frank D.
AB: Když fyzikové objeví v jakém vztahu je gravitace k základním silám přírody - elektřině, magnetismu a jaderným silám - pak ji bude možno kontrolovat manipulací právě pomocí těchno sil, protože ty už částečně ovládat umíme. V poslední době se s tím experimentuje na univerzitě v Texasu. Vypadá to, že rychle se točící supravodivý disk mírně snižuje gravitaci. Pokud se prokáže, že to tak skutečně je a my zjistíme jak to funguje, pak by se snad z toho dala získat metoda jak vytvořit umělou gravitaci. Píšu o tom právě článek do přístího vydání Star Trek: Magazínu.

Druhou část rozhovoru zde najdete příští týden...

StarTrek.COM