Archiv TrekDNES - leden 2001

Archiv TrekDNES - leden 2001

1.1.2001 01.01.01
  Nová sekunda. Nová minuta. Nová hodina. Nový den. Nový týden. Nový měsíc. Nový rok. Nové desetiletí. Nové století. A nové tisíciletí. Tak přesně tohle začalo právě dnes. Redakce přeje všem svým věrným čtenářům šťastný Nový rok 2001. A předsevzetí? ... I v tomto roce, který nám přinese zakončení Voyageru, jeho vysílání na ČT1 a začátek nového seriálu, se opět budeme snažit přinášet ty nejčerstvější informace ze světa Star Treku...

Redakce

2.1.2001 Holodoctor z Voyageru
  První update Star Trek Sickbay tohoto tisíciletí jsem věnovala jedné z nejoblíbenějších postav Voyageru - Holodoctorovi. V Galerii postav je k nahlédnutí přes 160 obrázků Pohotovostního zdravotnického holoprogramu :) včetně obrázků Roberta Picarda v civilu a jiných rolích.

Od konce 20. stol. :) je Vám také k dispozici "Vzkazníček" (Guestbook) v sekci VÍTÁM VÁS, kde můžete veřejně napsat svůj názor o naší stránce, připomínky či pochvalu.:). Předem děkuji.

Star Trek Sickbay
Hypospray

3.1.2001 Rozhovor s Johnem Loganem
  Scénárista John Logan je považován za uchazeče na nominace Oscarů příští měsíc. Možná se tento třicetidevítiletý Chicagan vrátí s Los Angeles se zlatou soškou. Řekl, že už si vyklidil jednu poločku ale ne na Oscara. Spolupracoval už na scénáři k filmu Olivera Stona "Any Given Sunday", ze světa profesionálního fotbalu. A byl nominován na Emmy za scénář pro HBO Pictures producion "RKO 281". Právě teď může získat svou první nominaci na Oscara za film Riddleyho Scotta "Gladiator". Nyní pracuje na scénáři desátý startrekový film.

"Mám ve scénáři skvělé rasy i lodě, už jsem si vyhradil poličku, kam budu ukládat produkty na motivy nového filmu," směje se Logan, když popisuje svůj nový projekt, známý jako "Star Trek X". "Jsem fanatický trekkie, a chci se podílet na návrzích jak jen budu moci. Skutečně to nedělám jenom pro peníze."

O tom, že je Logan Trekkie se nedá pochybovat. Dokáže rychlostí blesku vyjmenovat oblíbené epizody jako ten nejzažranější fanoušek. Přiznává, že většinu Halloweenských nocí strávil v uniformě Hvězdné flotily. A i jeho matka může dosvědčit jeho zápal pro 23 století.

"Matka mi vyprávěla, jak jsem přemlouval, abych mohl zůstat ještě chvíli vzhůru, a dívat se na Star Trek," říká se smíchem. "Byl jsem prý jako dítě bezkonfliktní, ale toto bylo pro mě zřejmě důležité. Zatímco si jiné děti hrály na kovboje a indiány, já si hrál na Kirka a Klingony. Když jsem dostal tuhle práci, měl jsem chuť zavolat matce a říct: "Vidiš? Přece se to vyplatilo!"

"A proč "Star Trek X"? Zajímá mě spousta věcí a Star trek je jednou z nich," říká Logan. "Vesmír Star Treku je dost silný na to, aby stál na vlastních nohou. Ale při filmování jsem objevil zajímavé způsoby jak vyprávět příběh. Velmi jsem se naučil od Olivera Stona a Riddleyho Scott."

Logan nechce prozradit z filmu žádné podrobnosti, i když fanoušek uvnitř něho trpí tím, že se se svými znalostmi nemůže rozdělit s davem trekkies. Nyní právě dokončuje první koncept scénáře.

"Je to neobyčejně vzrušující a nese to sebou hodně odpovědnosti," říká. "Pociťuji k těm postavám hluboký respekt a lásku a myslím, že jim hodně dlužím. Takže chci aby byli správně zpracovány."

Nakonec přece jen něco málo prozradil. Kapitán Picard a posádka bude muset čelit dvoum protivníkům. Jeden z nich jsou Romulané, druhý někdo nový. Logan také vytvořil protivníka pro Picarda a doufá, že se vyrovná Khanovi z jeho oblíbeného filmu Star Trek II: Wrath of Khan.

"Picard potřebuje protivníka na jeho úrovni, stejně jako ho potřebuje James Bond. Doufám, že bude zapamatovatelný nejen proto kým je, ale jak a proč se chová, tak jak se chová."

Scénář obsahuje nejenom prvky z Nové generace, říká Logan, a tím míní, že rasy Federace z Původní série, které se už moc neukazují se objeví ve filmu. Film bude brát také ohled i na nejnovější epizody, a poznamenal, že se právě díval na sedm epizod ze závěru Deep Space Nine, aby si osvěžil paměť o detailech války s Dominionem a přidělení na Qo'noS Worfa. Dále je pro Logana důležitě, aby nějak ukázal, že posádka má život i mezi dobrodružstvími, že se jejich vztahy vyvíjí.

"Bude tam spousta maličkostí, které fanoušci dobře poznají. Chci do toho dostat spoustu skvělých věcí, kterým většina normálního publika nebude rozumět, ale fanoušci ano. Nejlepší na mé práci je to, že mohu s rasami, postavami a planetami dělat to, co jsem vždycky chtěl."

John Logan si je vědom, že budoucnost Star Treku teď spočívá v jeho rukou. Ale zase si z toho nedělá těžkou hlavu, protože na námětu pracoval s Brentem Spinerem, Patrickem Stewartem a výkonným producentem Rickem Bermanem.

"Už jen ten fakt, že mě najali a podporují to co dělám s projektem, by mělo pro fanoušky něco znamenat. Je to velmi ambiciózní příběh, a je v tom určité riziko. Myslím, že to co chci do toho vnést, je má láska k postavám a k světu Star Treku. V třiceti devíti letech se mi splnil sen, aby mohl usednout na kapitánské křeslo a doufám, že to ovlivní celou mou práci."

StarTrek.COM

4.1.2001 Borgský Sektor - Online!
  Právě jsem dokončil velikou rekonstrukci Borgského Sektoru na adrese sector.startrek.cz. Všichni Borgové, polo-borgové, ale i ti ostatní, podívejte se, pochatujte si. P.S. Ještě to neni úplně hotové, pořád se pracuje na fóru, a na tuně dalších věcí.

jeffny@startrekmail.com

4.1.2001 VOY: 'Human Error'
  Když U.S.S.Voyager vletí do nebezpečné oblasti, kterou ovládá neznámá rasa a která používá Voyager jako cvičného terče na testování svých zbraní, musí se loď spolehnout na dálkové scany Seven Of Nine, aby se vyhnula nebezpečí. Seven se ale stává čím dál tím více nesoustředěná kvůli osobnímu experimentu, který by mohl navždy změnit její vztah k posádce Voyageru.
V epizodě, která se bude odehrávat hlavně na lodi, se opět objeví Manu Intiraymi coby Icheb, a podle dřívějších zpráv by osobní experiment měl znamenat experiment s její sexualitou a přiblížení se lidství.
Story: Andre Bormanis & Kenneth Biller
Teleplay: Brannon Braga &Andre Bormanis
Directed: Allan Kroeker

StarTrek.COM

4.1.2001 Oficiální texty k epizodám Voyageru
  Na StarTrek.COM se objevily oficiální texty k epizodám Shaterred, Workforce Part I a Part II.

StarTrek.COM

4.1.2001 Tribbl WEB - ubohý zloděj nápadů ze serveru TrekDNES
  Možná jste si také při svém surfování všimli, že některé primitivnější startrek stránky čím dál častěji dosti nevybíravým způsobem kopírují texty i grafiku ze stránek současné domácí stálice jako jsou jsou např. startrek.cz, Al-batani nebo třeba TrekDNES. Musím konstatovat, že tento jev je v prostředí internetu dobře znám a taktéž, že jeho vymýcení je absolutně nemožné. Je zajímavé, že se k tomuto jednání uchylují především weby velmi mladé a tím si hned zpočátku zajistí minimální návštěvnost a oblíbenost u svých potencionálních návštěvníků, neboť většina alespoň průměrně zkušených uživatelů internetu tyto texty bezpečně pozná a dokáže posoudit odkud je asi "autor" ukradl. Nechci takto příliš dlouho polemizovat, přesto mě přibývající počet takovýchto stránek donutil k sepsání tohoto článku. Zajímalo by mě, jak se cití takovýto webmaster, který se o své stránky stará s pocitem dobře odvedené práce. Vybízím tedy všechny návštěvníky tohoto serveru, aby zde založili takovou malou černou kroniku, do které by se takovéto slátaniny alespoň pro výstrahu vepsaly. Nejtrapnější kousek, na který jsem dnes narazil je Tribbl WEB, který doporučuji všem, kteří chtějí vidět skutečný paskvil.
Na závěr ještě několik kandidátů:

Tribbl - http://www.mujweb.cz/www/tribbl/frame.htm
Bajoran - http://edu.autocont.cz/PT/7_turnus_www/PetrS/index.htm
RUSHCHUCK - http://rushchuck.webzdarma.cz/

Mr.Spock

4.1.2001 Soutěž na Star Trek Games.CZ
  Správa pro všechny Trekkies! Na Star Trek Games.CZ byla právě spuštěna soutěž o tři výtisky knihy Star Trek: Nová generace Otázka bezpečnosti, kterou sponzoruje Internetové knihkupectví Mordor. Neváhejte a soutěžte!

kovi@startrekgames.cz

8.1.2001 Nejen Neelix z Voyageru
  Do Galerie postav přibyl opět někdo další. Tentokráte je to Neelix, resp. Ethan Phillips s víc jak stovkou svých obrázků nejen z paluby Voyageru.
K nejnovějším přídavkům stránek patří Mapa serveru, která snad přispěje k lepší orientaci, nestartrekovská Otázka týdne a také odkaz na krátkou recenzi, kde bylo ohodnoceno naší dosavadní počínaní ... a to vše na Star Trek Sickbay ...:)

Hypospray

8.1.2001 Divoký anděl poražen!
  StarNet jakožto první treková stránka porazila Divokého anděla v pomyslném boji na Navrcholu.cz - http://web.navrcholu.cz/den/film_a_tv/ Děkujeme všem návštěvníkům. :-)

starnet@startrek.cz

9.1.2001 Biller o novém sériálu
  Server Eon/Mothership včera uveřejnil exkluzivní inerview s producentem Kennethem Billerem, ve kterém je také diskutován přípravy nové Trekové série.

"Rick Berman a Brannon Braga pracují na tom [nová série] zatímco já v podstatě dělám Voyager", řerl Biller novináøi Ericovi Moro. "Něco málo vím, ale neřeknu vám to."

"Vím že dokončili scenář, to můžu říci," dodal Biller. "Mají scénář a také koncept. Vím o čem je, ale není mi dovoleno Vám to říci. Přál bych si abych mohl, ale nemůžu. V podstatě čekají jak se vyvine situace kolem stávky. Všechno závisí na té stávce. Nejdříve se nová série bude moci vysílat příští podzim a tak zřejmì bude léto bez Treku. Ale myslím, že je možné, aby nová série byla hotova v roku 2001."

Section 31

9.1.2001 Páteční epizoda na ČT
  Preventivní úder - Vysílání na ČT1 - 12.1.2001 16:15 - angl. název Preemptive Strike
Na Enterprise se vrací Ro Laren a to s hodností poručíka. V té době zaútočí několik menších lodí pod velením občanů Federace nespokojených se zněním mírové smlouvy mezi Federací a Cardassií, na cardassianskou válečnou loď poblíž Demilitarizované zóny. U.S.S. Enterprise se povede zahnat renegáty, ale Cardassiani pod velením Gula Eveka jsou rostoucí hrozbou Makistů rozzuřeni a pohrozí, že vezmou vše do vlastních rukou, pokud Federace nedonutí Makisty, aby plnili mírovou smlouvu. Admirál Nachayev se rozhodne infiltrovat Makisty s pomocí Ro Laren. Ro se nový úkol moc nelíbí, protože jako Bajoranka bojovala po celý svůj život proti Cardassianům, ale úkol akceptuje a vydává se na nebezpečnou misi...

StarTrek Continuum

9.1.2001 Výsledky vtipu týdne 1.1.-7.1.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Pantarei


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Protoze vas naucim novy stisk na kolenni jamce. (Autor: Leviathan)
2. Obávám se, že byste jeho účinky zkoušel na jiných partiích těla, než je krk. (Autor: Hypospray)
3. Vy mě ty vaše chvaty na ženy taky neučíte. (Autor: McMaster)
4. Bůh ví co nebo koho byste pak kde mačkal a ještě byste tvrdil že jsem vás to naučil já. (Autor: Lore)
5. Jime, vy raději dále zůstaňte u štípaní do ženských zadků. (Autor: Weyoun)
6. Aha, stisk, tak už vím, co jsem to chtěl... (Autor: She)
7. Kdy už pochopíte že by bylo snažší přemluvit kámen aby zkapalněl........... (Autor: Paris)

Thanks to Sev Trek

9.1.2001 Vtip týdne 8.1.-14.1.
 

Thanks to Sev Trek

10.1.2001 Al-Batani update [11.01.2001]
  Jako první update serveru Al-Batani do 21. století vám přinášíme obrázky lodní lékařky z Enterprise Beverly Crusher.

Al-Batani

11.1.2001 Konec Voyageru
  President UPN Entertainment Tom Numan, oficiálně prohlásil, že sedmá a poslední sezóna Voyageru skončí 23 května 2001, dvoudílnou epizodou, která pravděpodobně vyreší otázku, zda se Voyager dostane domů nebo ne. Den před tím 22.května, budou na UPN věnovány Voyageru další dvě hodiny. První by měla být retrospektivou všech sedmi sezón, s ukázkami z nejdůležitějších epizod. Druhou hodinu vyplní nejoblíbenější epizoda podle výběru diváků. Paramount samozřejmě nechce prozradit děj, ale producent Kenneth Biller řekl: "Nechali jsme si to nejlepší na konec a skutečně doufáme, že s námi diváci budou souhlasit .... V současné době jsme na celém světě pouze tři, kteří vědí jak Voyager skončí a máme v úmyslu to udržet v tajnosti, jak nejdéle to půjde."

Trektoday

11.1.2001 Informace ze Slanted Fedora Conu
  O víkendu se v New Yorku konal Slanted Fedora con, jehož hosty byli i Michael Dorn (Worf) a Marina Sirtis (Deanna Troi). Marina Sirtis prozradila, že už ví co se stane s její postavou v desátém Star Trek filmu, ale neví o čem bude celý film. Na druhou stranu Michael Dorn "zřejmými gesty naznačoval", že se Will Riker a Deanna Troi ve filmu vezmou, ačkoliv není jasné proč by to měl vědět. Nakonec bylo řečeno, že se film začne natáčet až na podzim letošního roku. Sirtis dále mluvila o svém učinkování ve Voyageru. Neví jestli se ještě v nějaké epizodě objeví, ale Richard Heard (admirál Paris) potvrdil, že by se měl ještě jednou nebo dvakrát objevit.

Trektoday

11.1.2001 Info k VOY:Human Error
  Na nedávném conu v Orlandu, prozradil Robert Picardo (Doctor) spoiler k nadcházející epizodě Human Error. V epizodě, která se točí o Sevenině experimentu se sexualitou, by Seven měla, jako součást experimetu, políbit holografickou reprezentaci Chakotaye. Picardo byl pochopitelně zklamán, že nebyl vybrán on.

Trektoday

11.1.2001 Info k VOY:Workforce
  Jak to vypadá v dvojepizodě "Workforce se opět objeví ECH (PVH) Pohotovostní Velící Holoprogram, tedy role, kterou si Doctor zahrál v epizodě šesté sezóny Tinker, Tenor, Doctor, Spy. Na serveru StarTrek.COM se totiž můžeme dočíst, že v epizodě Workforce bude na tuto epizodu odkaz, protože v ní "Doctor poprvé PVH inicioval".

Trektoday

11.1.2001 Rozhovor s Andre Bormanisem [Část II]
  Přinášíme vám druhou část rozhovoru s technickým poradcem a scénáristou Star Treku Andre Bormanisem. První část si můžete přečíst o několik příspěvků níž. Původní rozhovor v angličtině najdete zde:

Question: Když někdo cestuje rychleji než světlo, co by viděl? Kdyby měl kameru, kterou by neustále snímal obraz, byla by to fotografie vesmíru z minulosti? A kdyby zvyšovali rychlost, mohl by někdo zachytit Velký třesk?
KlingonSGD
Andre Bormanis: Zajímavá otázka! Ale neznám na ní odpověď. Cestování rychleji než světlo, by mohlo zapříčit vaši cestu zpět časem. Ale vše co vidíme, je to co se stalo v minulosti, protože světlu vyslanému nebo odraženému z jakéhokoli objektu trvá nějakou dobu, než dorazí do vašeho oka. Když používáme obří teleskopy, vidíme galaxie jak vypadaly před miliardami let. Kdybyste cestoval rychlostí blízkou rychlostí světla, uviděl byste jakýsi "tunelový efekt", kdy je světlo na okraji vašeho vidění posunuto do červeného konce spektra a uprostřed do modrého.

Q: Jaká je pravděpodobnost, že budeme mít přenosová zařízení jako ve Star Treku?
EvansC
AB: Myslím, že transportéry jsou dost nepravděpodobné. Možná někdy budeme mít nějaký druh teleportace, ale pochybuji, že by to bylo na bázi skládání atomu po atomu.

Q: Jaké nejdelší slovo jste jako vědecký poradce, použil ve Voyageru?
Ryan
AB: Pravděpodobně "symbiogeneze", což je název zajímavé teorie v biologii. Podle této teorie, byli kdysi jisté struktury v našich buňkách nezávislé na ostatních. Tyto buňky byly přijaty, nikoli stráveny, našimi předky buňek. Malé buňky vytvořili symbiotický vztah s většími buňkami a teď v těch buňkách vykonávají důležité funkce.

Q: Mají stále lidé ve 24 století science-fiction? (Teď nemyslím kapitána Protona). Představují si nějak svou budoucnost? Jsou fascinováni tím, kam směřují jako my dnes?
Keleley
AB: To jistě mají. Otázka co nám budoucnost přinese je stejně důležitá ve 24. století, jako dnes a literatura ji určitě odráží.

Q: Kolik uděláte průměrně změn v jednom scénáři, tím že tam přidáte příslušné vědecké technovýrazy a jak se to slučuje s představou scénáristy?
Robbie J
AB: To záleží na scénáři. V některých je toho "techu" víc než v jiných. Obyčejně nemám více než pár stránek technických poznámek k danému scénáři. Když se příběh točí kolem duležitého vědeckého konceptu - jako vzpomínaná Symbiogeneze - většinou si před tím o tom se scénáristou promluvím, aby se seznámil s principem a pojmy.

Q: Kterou technologii Star Treku byste chtěl změnit v realitu? A jaká technologie, která již dnes existuje a která se objevila dříve ve Star Treku, je podle vás nejdůležitější?
Traci C.
AB: Mou první volbou by byl warpový pohon. Chtěl bych cestovat po galaxii, navštěvovat cizí hvězdné systémy a zkoumat jiné planety. A nejdůležitější zařízení, které už existuje, jsou podle mě, "lékařské snímače" - CAT a PET - které dávají doktorům možnost pohlédnout do lidského těla.

Q: Z vědeckého hlediska, jaký je váš nejoblíbenější příběh Star Treku?
HEG
AB: Pravděpodobně Tuvix, s dříve vzpomínanou symbiogenezí. Myslím, že to byl modelový sci-fi příběh: přesvědčivá myšlenka z dnešní vědy, posunuta o úroveň výš, vedoucí k morálnímu dilematu. Tzn. pokud symbiogeneze nefunguje jen na buňkách, ale na celém lidském organismu. A co kdyby to spojilo dva členy posádky a vytvořilo novou entitu a my to nemůžeme okamžitě zvrátit? To vedlo k tomu, že si kapitán musela vybrat jestli obětuje nový život nebo životy svých dvou členů posádky...

Q: Zajímalo by mě jak jste se stal vědeckým poradcem?
Josh
AB: Na vysoké škole jsem vynikal ve fyzice a udělal diplomovou práci v astrofyzice, poté jsem učil a psal technické články. Pak jsem navštěvoval nějaké scénáristické kurzy a mému učiteli se to velmi líbilo a dodal mi odvahu, že jsem si nakonec našel agenta v Hollywoodu, která mě chtěla zastupovat. Měl jsem tvořit základní náměty pro Novou generaci, ale našla pro mě místo vědeckého poradce. Chtěli někoho s vědeckými vědomostmi, kreativním psaním a také někoho kdo zná velmi dobře Star Trek. Takže si se mnou promluvili, líbil jsem se, najmuli mě, a začal jsem v sedmé sezóně Nové generace. Pak jsem začal poskytovat příběhy pro Voyager a také jsem napsal několik scénářů, což bylo pro mě velkou zábavou...

StarTrek.COM

11.1.2001 Update Synopsí
  Na našem serveru Synopsí StarTreku se objevily další tři synopse. První mega-synopse je k epizodě VOY:"Juggernaut" od P.B. Druhé dvě jsou ze sedmé sezóny Nové generace TNG:"Bloodlines" (Pokrevní pouta) od Mavericka a TNG:"Emergence" (Zrození) od BMC.
Hezké počteníčko.

Synopse StarTreku

11.1.2001 První povánoční preview
  V příloze si můžete stáhnout preview k první nové epizodě sedmé série Voyageru v tomto roku. Epizoda se jmenuje Shattered a bude se v ní hodně cestovat časem.

Section 31 A Vidiot

11.1.2001 Download synopsí
  Team Synopsí StarTreku vyhověl prosbám čtenářů a oznamuje, že na serveru byl provedel update downloadu. Nyní je možné stáhnout celý server (zabaleno na 84MB), textovou verzi (zabaleno na 4MB) a nové soubory , které přibyly na server od 9.7.2000 (zabaleno na 14MB).

Synopse StarTreku

13.1.2001 Databáze 6. a 7. sezóny TNG
  U příležitosti dokončování vysílání ST: The Next Generation na České televizi přibyla na Star Trek Sickbay databáze episod 6. sezóny a také 7. sezóny Nové generace: český a anglický název s ohodnocením, krátký úvod do episody, seznam všech postav a herců, hvězdné datum, datum premiéry a samozřejmě obrázky.

ST Sickbay
Hypospray

14.1.2001 Páteční epizoda na ČT
  Všechno dobré..., část I - Vysílání na ČT1 - 19.1.2001 16:15 - angl. název All Good Things..., Part I
Vyděšený Picard vyběhne z turbovýtahu v županu a ptá se Deanny a Worfa, kteří právě společně vyšly ze simulátoru, jaký je teď čas. Pak jim sdělí, že se nevysvětlitelně pohybuje vpřed a vzad časem. Začne to Troi podrobně popisovat, ale pak je přenesen do 25 vzdálené budoucnosti, kde pracuje na vinici ... doma ve Francii. Právě přijel na návštěvu Geordi, protože Picard trpí Irumodickým syndromem, nemocí, která způsobuje mentální degeneraci. Poté je přenesen do minulosti, když právě letí raketoplánem s Tashou Yar na Enteprise, kde se má ujmout velení. Když se po chvíli opět přenese do současnosti, Troi, která si ničeho nevšimla, zavolá na ošetřovnu...

StarTrek Continuum

14.1.2001 Boothby odešel...
  Prvního dne nového tisicíleti, 1.1.2001 zemřel v 86 letech Ray Walston, pro Trekkies známý jako zahradník v Hvězdné akademii Boothby. Jeho nejvýznamější postavou byla ale zřejmě titulní role ve filmu "My Favorite Martian" ze šedesátých let.

Podle slov jeho agenta Harryho Golda zemřel Ray přirozenou smrtí ve svém domě v Beverly Hills. Jeho televizní kariéra začala v roce 1949, kdy se objevil na programu 'Suspense' a díky své všestrannosti si zahrál širokou paletu rolí v různých pořadech jako 'The Wild, Wild West, Mission: Impossible, Little House on the Prairie, Night Court, Murder, She Wrote (To je vražda, napsala), L.A. Law (Právo v Los Angeles) a Ally McBeal.

Jeho filmová kariéra byla stejně rozmanitá. Mohli jsme ho vidět ve filmech jako "South Pacific," "Damn Yankees!," "The Apartment," "The Sting," "Popeye" a "Fast Times at Ridgemont High."

Ve Star Treku se poprvé objevil v epizodě Nové generace "First Duty" a svou roli si zopakoval v epizodách Voyageru "In The Flesh" a "The Fight". V Hvězdné flotile asi neexistuje kapitán, který by ho neznal...

StarTrek.COM

15.1.2001 Rozhovor s PSSTCoňáky
  Redakce uskutečnila exkluzivní rozhovor s organizátory PSSTConu. Tady je:

Ahoj Martine,
Ahoj Míšo, nazdárek Alešové
Tak cos nám chtěl?
Ále, takové malé interview pro TrekDNES, optat se na pár věci, můžeme?
Ale jo. Že seš to ty.

OT: PSSTCON, První Samostatný Star Trek Con v říjnu loňského roku měl veliký ohlas mezi fanoušky. Plánujete nějaké další akce podobného typu?
Míša: Určitě ano. Byla nám svěřena organizace celého ST bloku na Parconu 2001, který se koná v červnu v Praze. Také určitě vystoupíme s nějakým vlastním programem na ostatních akcích, jako je Pragocon nebo Avalcon, ať už to budou přednášky nebo projekce.
Alko: Tím podobným typem narážíš asi na nonstop program PSSTconu. Zatím to vypadá, že bychom příště nejeli nonstop, skončili bychom někdy po půlnoci. Ale všechno se ukáže, až budeme mít jasno v ostatních organizačních záležitostech.

OT: Podobným typem také narážel na název akce, tedy na DSST, bude Druhý samostatný STcon?
Doctor: No, pokračování PSSTconu bude. Ale určitě neponese název DSSTcon. Když jsme kdysi začali připravovat samostatný ST con, nepřemýšleli jsme o dalších ročnících. Zpočátku to měla být opravdu jednorázová akce. No, nyní je jasné, že prostě musíme pokračovat. Ovšem s tím názvem jsme si na sebe upletli bič. Několik možností se nabízí. Například ten tvůj DSST con. No, ale uznej sám, že něco takového já prostě z pusy nevypustím. To P tam musí zůstat za každou cenu. :-)
Míša: Jasně. Jak by k tomu tady Doktor přišel? To PSST byl jeho nápad. A znáte ho. Přece se nebudeme dívat, jak je smutnej. No, i když mě by stačilo sundat brýle.
Alko: Měli jsme několik nápadů, jak druhý ročník pojmenovat. Například PSSTcon 2001. Ale při pečlivějším ohledání zjistíš, že to není to pravý ořechový. PSSTcon jako takový se spoustou věcí od ostatních conů odlišoval. A měl by v té tradici asi pokračovat i co se týče názvu toho conu samotného. A prosté přidání letopočtu je celkem obehraná písnička. Navíc ten PRVNÍ samostatný ST con už byl. Takže to chtělo něco ...
Doctor: No prostě se to bude jmenovat "PSSTcon v roce 2001" Teď se Martine usmíváš, ale počkej až se ti to usadí v makovici. Já myslím, že to pochopí všichni a .. a vůbec. :-)

OT: A kdy se můžeme těšit? A jaké místo zvolíte, vzhledem k minulému roku, kdy bylo prostoru poněkud málo?
Míša: Kdo mohl za to, že vás přišlo tolik? :-) Místo konání bude samozřejmě jiné. Ne, že bychom chtěli dělat PSSTcony putovní, to ne, ale základní škola je přeci jen malá. Takže prostory budou větší. I ty se tam vejdeš.
Doctor: A všichni tví fanoušci pochopitelně taky, takže nemusíš mít strach. (MOmega ovšem žádné fanoušky nemá :) pozn. redakce)
Míša: Hlavně když se tam vejdu já.
Doctor: PSSTcon v roce 2001 bude v září, někdy ve druhé polovině měsíce. I loni jsme ho chtěli uskutečnit v září, ale měnový fond nám sebral nejen Palác kultury, ale i termín.
Alko: Přesné místo druhého ročníku ještě nepovíme, protože zatím vybíráme vhodné adepty. Určitě to bude v Praze, to se nezmění. Zatím jednáme a vymýšlíme. Máme rozjednaná i některá docela exluzivní místa, ale víc zatím nemá smysl prozrazovat. Jo a Doktore, o tom Pakulu mlč. To nemá nikdo vědět :-))

OT: Naše čtenáře by určitě zajímalo, jestli zase chystáte nějaké to překvapení, jako bylo minulý rok hostování Sylvy Talpové ve vašem amatérském dabingu.
Alko: Já ti dám amatérskej :)
Doctor: Příště bude profi a bez MOmegy! :-)) (konečně, pozn. redakce :))
Míša: Ano, překvapení chystáme hned několik, ale prozradit je přece nemůžem. Co kdyby třeba některé nevyšlo?
Alko: Je známá věc, že co je jeden rok překvapením, je příště klasikou či dokonce takovou nepsanou povinností. Nejinak to platí třeba právě u dabérů Star Treku. Rádi bychom představili i další tváře, především pak tedy z Voyageru.
Míša: Doktor chce hrozně přivést Přemysla Přichystala.
Doctor: Já za to nemůžu, že je skvělej!
Alko: Nechceme zůstat ovšem jen u dabérů. Doufáme, že přijedou i nějací zahraniční hosté.
Doctor: Asi zatím zarmoutíme všechny, kteří chtějí na vlastní oči vidět nějakou tu skutečnou STAR. Rádi bychom spíše pozvali někoho, kdo dokáže odpovídat na co nejširší okruh otázek.

OT: Jistě. Na opravdovou STAR asi nejsou peníze, že?
Doctor: Nejde jen o to, že jsou hvězdy drahé, ale o samotný program. Především pak o diváky, nebo chcete-li návštěvníky conu. Vycházíme-li z toho, že český trekkie, tak jak ho vnímáme my, je zvědavý a zvídavý a zajímáho víc samotný Trek než nějaký zvyk nebo koníček jeho oblíbeného herce, nabídneme mu raději povídání s těmi nejpovolanějšími. Pozveme zkrátka někoho, kdo bude vědět hodně o technice, znát detailně všechny epizody, kdo třeba dobře zná atmosféru samotného natáčení ...

OT: To zní, jako byste o někom takovém věděli?
Míša: Na Star Trek World Tour se podařilo mému odborníkovi na první kontakty navázat spojení s konzultantem ST Larry Nemeckem a jeho ženou Janett. Po té, co zjistil, že jsme Češi, už jsme mu patřili. Shodou okolností se chystal do Plzně, pátrat po svých českých předcích. Strávili jsme tam s nimi dva dny. Bombardovali jsme je během jejich návštěvy dotazy ze světa ST. Na všechno z hlavy odpovídali. Bylo to fascinující. Od té doby jsme v kontaktu mailem. Na podzim jsme se s Nemeckovymi sešli v Berlíně a oni vyjádřili přání navštívit Prahu, takže uvidíme ...

OT: Proslýchá se, že Nemeckovi nejsou váš jediný kontakt v USA a v Paramountu. V prosinci jste se všichni tři chovali dosti tajemně a redakce se dozveděla o nějaké vzácné návštěvě právě přímo z Paramountu, kdo vlastně přijel a proč?
Alko: Rozvědka zaspala, že? :)
Doctor: Nesnažili jsme se něco tutlat, spíš jsme měli dost práce, takže jsme ani neměli čas se pochlubit. Na několik dní k nám do Prahy zavítala velmi vzácná návštěva. Manželé Bjo a John Trimblovi. Oba dva stáli u samotného zrodu klubu či hnutí fanoušků Star Treku v Americe, již v době prvního uvedení originální série. TOSky. Oba dva zasvětili svůj život právě Star Treku, jeho popularizaci, fanouškům, organizovali nejrůznější akce, Bjo píše knihy, ... no prostě jsou to asi ti dva jenvětší fanoušci na světě.
Míša: Ta návštěva byla hodně přátelská a oba dva byli evidnteně překvapeni nejen krásou Prahy ale především i spontánností a dobrou náladou. Jsou přecejen zvyklí na fanoušky v západním světě, kde je situace přívrženců ST zcela odlišná. Takže jsme je hned po příjezdu nezasypali stovkami dotazů na to či ono ve Star Treku. První den dokonce nepadlo o ST ani slovo. Hodně jsme se zkamarádili.
Doctor: Jo jo, Johnovi chutnalo český pivo.
Alko: Asi jsme je zaskočili. Viděli u nás totiž něco, co kdysi oba zažili v USA. Totiž to, že náš fanda Treku nemá doma nakoupeno cokoliv, co se Treku týká, kopec oblečení, maket, kdovíjakých nesmyslů a plakátů svých oblíbených hrdinů. Ale že je ponořen do hloubky Star Treku jako takového. A že je většinou velmi dobře informovaný o dění okolo ST, o dalších aktivitách herců, ale také, že se umí hodiny a hodiny vesele a mile bavit. A nejen o ST.
Doctor: To je pravda. Bylo hrozně příjemný, když jsme si jen tak povídali a někdo z nás řekl nějakou ftipnou repliku právě z Treku, že se smáli s námi.
Alko: Vlastně jsme zapoměli říct, že jsme na naše společná sezení a výpravy po Praze pozvali i několik dalších milých lidiček od nás, kteří mají se ST něco společného. Třeba Dana (Hikaru), několik zástupců ST klubů u nás.
Míša: Spíše zástupkyň. :-) Za CZ Kontinuum tam kromě mě byla ještě Irena. A Alešové přivezli dvě příjemné mladé dámy z Plzeňského klubu Amalthea.
Doctor: Lucku (Janeway) a Janu (T`Pel). Byli perfektní. Dokázaly ty amíky bavit i když jsme my třeba zrovna nemohli nebo nám došel nápad. I díky nim se tady Trimblovi cítili doufejme příjemně.
Alko: Zapoměli jsme na Filipa, Davida a spoustu dalších.
Míša: No jo, ale tak o nich napíšeš na svých stránkách a hotovo.
Doctor: Snad bych jenom ještě řekl, že akce se povedla. A podle mně se tím otvírají českému trekkiemu jakési další pomyslné dveře na západ, do toho skutečného fandovství, jaké známe ze zahraničních conů a z filmů ;-)
Alko: Já nevím, možná bychom se mohli trošku pochlubit, ne? Bjo a John nás pozvali na návštěvu k nim a přislíbili mimojiné návštěvu studií v Paramountu, kde se Star Trek natáčí, možná se nám podaří proniknout až přímo k natáčení některého z posledních dílů Voyageru... (Alko se zasnil a nebyl schopen dokončit větu. Pozn. redakce.)
Míša: ... garden party s Williamem Shatnerem (James T. Kirk) a tak.

OT: No to zní fantasticky. Kdy se chystáte a kdo všechno s vámi poletí?
Doctor: Chystáme se tam ještě před vypuknutím turistické sezóny, takže koncem března.
Míša: O tom kdo poletí s námi, se ještě budeme radit. A taky ne každý si to asi bude moci dovolit. A nejde jen o ty peníze. Ono, získat třeba vízum do Spojených Států taky není maličkost.
Alko: Slibujeme, že zdokumentujeme každou minutu našeho pobytu, každý rozhovor i ten neoficiální.
Doctor: Ovšem někteří z nás ještě předtím musí imprůvnout nolydž of íngliš.

Sou, hev e najs flajt a děkuji vám za rozhovor a někdy zase...

Redakce

15.1.2001 Dodatky k Lineage
 
  • B'Elannino dítě bude holčička a zřejmě ona a Tom se již o dítě nějaký ten čas pokoušeli. Tom by chtěl ještě dvě nebo tři děti.
  • Harry bude v epizodě poprvé v epizodě hrát na saxafón.
  • Holčička bude trpět dědičnou vadou páteři, kterou B'Elanna i její matka trpěla.
  • Doktor bude kmotr

Trektoday

16.1.2001 Obrázky z Draculy 2000
  O tom, že si Jeri Ryan (Seven Of Nine) zahrála upíra v novém filmu "Dracula 2000" jsme již psali. Nyní se na serveru Yahoo objevilo několik obrázků z filmu. Oba obrázky, na kterých je Jeri Ryan, najdete pod textem, ostatní jsou zde.

Redakce

17.1.2001 Výsledky vtipu týdne 8.1.-14.1.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je wirek


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Cardasiané slíbili, že se o ni postarají. (Autor: Stargazer)
2. Aha....... počítači zamkni DS9! (Autor: Paris)
3. To pozname az priletime zpatky. (Autor: HH_Hunter)
4. V pohode, psalo to at k uzamceni stanice stisknu ctrl+alt+del... (Autor: Vojtas)
5. Nikdo, ale nařídil jsem Quarkovi aby nikomu neotvíral. (Autor: Indy)
6. No přece Qarkovi. Jsem mu předal kancelář a řekl, že ten baseballový míček je Odo. (Autor: Nad)
7. Přece ten, kdo má hned po nás nejvyšší hodnost. Takže sádroví trpaslíci. Jsme na hranici známého vesmíru. (Autor: Adam)
8. Pamatuješ na toho cvičenýho šimpanze?? (Autor: Toxy)
9. Dal jsem zámek na volant. (Autor: Polecat)
10. Cože, na Deviantu? Jak to! Já nejsem na Enterprice? A jak to, že jsem černoch?! Q!!!!!!!!! (Autor: Weyoun)

Thanks to Sev Trek

17.1.2001 Vtip týdne 15.1.-21.1
 

Thanks to Sev Trek

19.1.2001 Posunutí ST:X a 5. série
  Jak bylo již oznámeno dříve hrozba blížící se stávky Cechu Spisovatelů a Scénáristů může způsobit vážné problémy StarTreku. Desátý film byl již odložen až na rok 2002 a nápodobně produkce 5. série nezačne dokud nebude stávka ukončená.

Příští pondělí scénáristi a pruducenti začnou dvou týdenní rozhovory s cílem uzavřít nové kontrakty. Všichni doufají že dosáhnou dohody dříve než současné kontrakty vyprší, což má být 1. května.

Section 31

19.1.2001 VOY: Q2
  Na StarTrek.COM se objevila oficiální zpráva k epizodě, ve které se opět objeví Q. Epizoda bude mít název "Q2" a bude ji režírovat LeVar Burton (Geordi LaForge). V epizodě bude kromě John de Lancieho, účinkovat v roli syna Q i jeho skutečný syn Keegan de Lancie, kterému má být kolem 15 let, a který je pro americké trekkies znám tím, že doprovází svého otce na cony. Objevil se doposud pouze v jediném filmu "The Velocity Of Gary".

Není snadné být rodičem, ani pro Q. A protože kapitán Janeway se svou posádkou tolik pomohli Q při jeho touze po dítěti, Q se rozhodl, že "teta Kathy" naučí jeho syna odpovědnosti. Ačkoliv už vypadá dospěle, je Q2 ještě horší než jeho popudlivý otec a se svou všemohoucností se jeho výchova stává nejenom nemožnou záležitostí, ale také velmi nebezpečnou.

John de Lancie (Q)
Keegan de Lancie (Q2)
Lorna Rauer (Q-Judge)
Manu Intiraymi (Icheb)
Michael Kagan (Alien Commander)
Story by Kenneth Biller
Teleplay by Robert Doherty
Directed by LeVar Burton

StarTrek.COM Production News

21.1.2001 Téměř 200 obličejíčků
  Na www.voyager.cz tentokráte najdete update poněkud kurióznějšího charakteru. Protože se blíží Pragocon, a mnozí z nás se v Praze opět potkáme :), dovolila jsem se vrátit k mému téměř už rok starému projektu. Onehdá jsem vystříhala z dostupných fotek na Internetu ksichtíky Trekkies, kteří se ukázali na nějaké té Star Trek akci. Nyní se k tomuto nápadu opět vracím. Téměř dvě stovky "obličejíčků" těch, kterým slovo "Star Trek" něco říká, si můžete problédnout v sekci AKCE.
Některé poznáte asi s přehledem, u jiných budete váhat či budete tzv. úplně mimo.. a možná najdete mezi kolegy i sebe.:)

ST Sickbay
Hypospray

21.1.2001 Al-Batani update [21.01.2001]
  Opět přinášíme obrázkový update. Další postavou, jejíž obrázky naleznete na našem serveru, je důstojník z Enterprise-D, později Enterprise-E a DS9 nadporučík Worf.

Al-Batani

22.1.2001 Páteční epizoda na ČT
  Všechno dobré..., část II - Vysílání na ČT1 - 26.1.2001 16:15 - angl. název All Good Things..., Part II
Po střetnutí s Q se Picard snaží zabránit zániku vesmíru, který má způsobit anomálie antičasu, kterou měl podle Q snad on sám způsobit. Loďě ve všech třech časových liniích se přiblížují k Neutrální zóně a v budoucnosti se k posádce připojuje i guvernér Worf, zatímco v současnosti musí Picard vyjednávat s romulanským komandérem Tomalakem o vstupu do Neutrální zóny...
Pozn: Preview je jednotné pro oba díly.

StarTrek Continuum

22.1.2001 Preview k epizodě 'Lineage'
  V příloze si můžete stáhnout preview k dvanácté epizodě sedmé série Voyageru Lineage ve formátu mpeg a obrázky najdete zde.

MediaTrek

22.1.2001 Pošlete pohlednici...
  Na stránce CZ Kontinuum je nově zavedena služba odesílání pohlednic s motivem Star Treku. Pomocí "Prvního poštovního úřadu Spojené federace planet" můžete svým kamarádům zaslat postavy z nejlepšího sci-fi seriálu :). Přímý link je tady.

Hypospray

24.1.2001 Výsledky vtipu týdne 15.1.-21.1
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Polecat


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. hele a co si zahrát záchod? (Autor: kyle.katarn)
2. Já hraju jen svlíkací. Čtyři esa! Troi, svlíkat. (Autor: pirock)
3. mamííí, ten simulátor zase blbné! (Autor: wirek)
4. a nosit tu obludnost co dat? Né díky! (Autor: Lina)
5. Protože do svých vlasů nenacpu tolik es jako vy. (Autor: Marfuša)
6. Šetřím na novou loď. (Autor: tak.je.to.tu)
7. s telepatem, notebookem a rumcajsem? ses asi zblaznila, ne? (Autor: warbler)
8. Stejně všechno co vyhrajete,odevzdáte mě,tak proto. (Autor: Chakotay)
9. Vy to necejtíte poradkyně? (Autor: Lore)

Thanks to Sev Trek

24.1.2001 Vtip týdne 22.1.-28.1.
 

Thanks to Sev Trek

24.1.2001 Udílení Zlatých glóbů
  22.1. proběhlo v New Yorku každoroční předávání prestižních cen amerických filmových kritiků. Tato ocenění znamenají kromě jiného důležitou a mnohé napovídající předzvěst udílení Oscarů, které se koná o dva měsíce později.
Pro tento rok byli nominováni mimo jiné i Alfre Woodard (Lyli - Star Trek VIII: První Kontakt), Kim Cattrall (Valeris - Star Trek VI: Neobjevená Země) a Glóbus získal Christopher Plummer (generál Chang - Star Trek VI: Neobjevená Země).

Ben Sisko

24.1.2001 Blok ST na Pragoconu
  Program Pragoconu 2001 - Blok Star Treku - zdroj organizátorka Silvie "Draculka" Šustrová

MÍSTNOST I.

Sobota
10:00 Zahájení
10:30 Animovaná série - Valeris
12:00 Nejdůležitější MOmegaMENTY v Babylonu 5 - MOmega
13:30 Galaxy Quest - český (snad zdařilý) dabing
15:30 Klingonistika - JBr
16:30 Akademie Hvězdné flotily - test Kobayashi Maru
17:30 František Fuka - O filmech a daląích věcech, které vás nezajímají
19:30 ST a B5 na český způsob - beseda s dabéry (Roman Hájek, Michal Jagelka, Filip Jančík, Jana Páleníčková, Bohdan Tůma)
22:00 Ormovy soutěľe

Neděle
01:00 Lexx (český dabing)
02:30 B5: Řeka Duší (český dabing)
03:00 B5: Třetí prostor (český dabing)
04:30 B5: Volání do zbraně (český dabing)
06:00 B5: Na počátku (český dabing)
07:30 B5: Hlas v pustinách (český dabing z roku 1995)
09:30 Mírně kaiofilní přednáška o Lexxu + projekce dílu Brigadoom - draculka
11:00 Františka Vrbenská - Mytologie ve ST
13:00 ST a B5 na český způsob - beseda s dabéry (Dana Bartůňková, Regina Řandová, Jiří Valšuba)

MÍSTNOST II.

Sobota
11:00 Akademie Hvězdné flotily (přijímací a postupové testy)
12:00 V čem jsou Hvězdné války lepší než Star Trek - Milan Pavlíček
14:00 Simultánní voiceover dabing VOY:Unimatrix Zero I.+II. (Alko, Holodoc)
16:00 Nejlepší chlap z Babylonu 5 - draculka
17:00 Search I.+II. - "Nasaďte si helmu, Tvrdohlavec se blíží, aby chránil Borg!" - dva "nejlépe" přeložené díly ST
18:30 Trekkies - dokument "o nás" (původní znění)
19:30 B5: Setkání - pilotní film s českým dabingem z roku 1995
21:00 VOY: Mrknutím oka - promítání vyjímečně dobrého dílu Voyageru ze 6. sezóny (v originále)
22:00 Střetnutí na Farpointu (dabing z roku 1995, Riker mluví Wesleyho apod.)

Neděle
08:00 Den trifidů - projekce, český dabing
09:30 První dva díly SG (český dabing)
11:00 První dva díly Lexxu (český dabing)
12:30 Star Trek VI. (původní znění)

Cena:
Na každý den: 100,- (členové internetového kluku ShaKaRee 80,-)
Na oba dva dny: 160,- (členové internetového kluku ShaKaRee 128,-)

Kromě informací na www.mensa.cz/terminus/pragocon.htm i na st.cz: www.startrek.cz/pragocon/, kde je k dispozici např. mapka

ST AKCE na Průvodci

24.1.2001 Al-Batani update [25.01.2001]
  V sekci Seriálů byla doplněna Nová generace o složku Beverly Crusher.

Al-Batani

25.1.2001 Draculka a s ní Star Trek na Evropě 2
  Dne 24. ledna byla do pořadu Evropy 2 - Větrák, který moderuje Honza Musil, pozvána jedna z vůdčích osobností příznivců seriálu Star Trek - Silvie "Draculka" Šustrová, dále předseda menzy České Republiky Václav Fořtík, a překladatel a odborník na japonský comics Marek14. Tématem byla blížící se akce v Praze - Pragocon 2001. Nejvíce se diskutovalo právě o něm, ale vzhledem k orientaci akce, tedy setkání fanoušků sci-fi, fantasy, hororu, pohádek, záhad apod. došla řeč i na Star Trek.
Nejpodstatnější momety diskuze vztahující se k tématu Star Trek, které zodpovídala Draculka, jsem sepsala do co nejvýše přesné a seriózní podoby. Další dotazy zodpoví s největší pravděpodobností sama Silvie (draculka@startrek.cz).

Hypospray
ST Sickbay

25.1.2001 Vánoční party posádky Voyageru
  I posádka Voyageru v civilu si umí užívat - a tato stránka je toho zcela jasným důkazem. Upozorňuji, že následující fotografie jsou dostatečně zhovadilé a mohou odradit i velmi zaryté příznivce Voyageru :))

Trektoday

25.1.2001 Preview k epizodě 'Repentance'
  V příloze si můžete stáhnout preview k třinácté epizodě sedmé série Voyageru Repentance ve formátu mpeg a obrázky najdete zde.

Vidiot

25.1.2001 Přihlášky na DNH Con
  V předvečer Pragoconu je třeba myslet na následující con. Tímto okamžikem byl zprovozněn systém ZÁVAZNÉ přihlášky na DNH Con na stránkách Conu (http://andor.startrek.cz/dnhcon). Hlašte se tedy.

zirland@centrum.cz

26.1.2001 Rozhovor s B'Elannou
  Roxann Dawson poskytla rozhovor pro StarTrek.com. Nezkrácený původní rozhovor najdete zde

Question: Co si myslíte o rozhodnutí, že se Tom a B'Elanna vzali?
DUFFRS
Roxann Dawson: Myslím, že to byl nutný předpoklad, abych mohla být těhotná. Líbí se mi, jak se v této sezóně vyvíjejí příběhy. Těhotenství je zajímavá volba, když uvážíme, že jsem byla před dvěma lety skutečně těhotná a celý rok jsem to musela zakrývat. Teď naopak ze mě těhotnou udělali. Je to zajímavá volba, která nabízí množství dramatických možností. A nemusím dávat pozor na to co jím!

Q: Zajímalo by mě, jestli vám vadilo, že jste nenatočili svatební ceremonii. Mělo to něco společného s tím, že už jsme sňatek Toma a B'Elanny viděli v epizodě Course: Oblivion?
Dave, Omaha
RD: Ano, nemuseli jsme ukazovat to, co už jsme viděli v jiné epizodě. S tím se scénáristy souhlasím. Připadalo nám hloupé, aby se stálí diváci museli dívat na tu samou věc. Díky tomu zbylo v epizodě více času na dramatické momenty.

Q: Myslíte si, že B'Elanna bude dobrou matkou? A od kolika let hrajete?
Kayla
RD: To nevím. To vše záleží na scénáristech. Myslím, že bude dobrou matkou. V nadcházející epizodě Lineage, udělá tím směrem několik kroků.
K druhé otázce: Ve skutečnosti, jsem začala hrát už v děloze:) Vždycky jsem chtěla hrát. Už od dětských let jsem byla velmi živá. Za mnoho vděčím své matce, že mě v tom podporovala. Nevzpomínám si na okamžik svého života, kdybych nechtěla být herečkou.

Q: Máte raději kočky nebo psy?
Amy
RD: Rozhodně psy.

Q: Jaká scéna byla pro vás nejtěžší a proč?
D.M.
RD: Myslím, že to byla ona epizoda, kdy jsem jsem měla po osm dní na krku přisátého brouka (Nothing Human). Z hlediska hraní, to pravděpodobně bude poslední Lineage. Samotná náplň této epizody je velmi vyzývavá. A co se týče mé kariéry, myslím, že nejtěžší role byly v divadle.

Q: Co byste udělala, kdybyste potkala svoji postavu?
Serhat
RD: Pravděpodobně bych s ní nevycházela. Jsme si příliš podobné.

Q: Předložila jste někdy nějaký námět nebo scénář pro epizodu Voyageru?
Steven A.
RD: Ne to ne, ale ráda píšu. Napsala jsem několik her, a také jsem spolupracovala na jedné trilogii novel. Sice ráda píšu, ale nedokážu psát pro něco, co je mi tak blízké a v čem hraji.

Q: Stanou se Seven a B'Elanna nakonec přítelkyněmi?
Taryus12
RD: Myslím, že kdyby se staly dobrými přítelkyněmi, bylo by to trochu nudné. Myslím, že právě neshody dělají vztahy zajímavými a poutavými. Vidět, jak je postavy překonávají své rozdíly, krok za krokem, učí se porozumět jeden druhému a akceptovat své rozdíly.

Q: Kde jste vyrostla a co byla vaše první práce jako herečka?
Jay
RD: Tam kde jsem vyrostla, pokud jsem vyrostla! Bylo to v Californii, ačkoliv jsem hodně času strávila v New Yorku. Mám tam také rodinu. Má první profesionální práce byla na Broadwayi v "A Chorus Line", kde jsem hrála Dianu Morales.

Q: Jaká je vaše oblíbená barva?
Cathleen
RD: Zelená.

Q: Máte plány na další knihu a můžete nám říct něco o té, kterou jste už napsala?
RD
: První, kterou jsem právě dopsala ("Entering Tenebrea") spolu s Danielem Grahamem, je první částí trilogie. Právě dokončujeme třetí díl. První kniha je nyní k dostání, ale má jenom 750 výtisků ve sběratelském vydání pro charitu. Během března bude v knihkupectvích v paperbackovém vydání a již nyní si ji můžete objednat přes Amazon.com, stejně jako zbylé dvě knihy do trilogie. A pokud jde o obsah, můžete si ho přečíst na mé stráce [http://www.roxanndawson.net/].

Q: Je nějaká část B'Elannina chrakteru, na kterou byste se ráda více soustředila a jaké to je políbit Roberta McNeila?
Allison
RD: Chtěla bych trochu více prozkoumat její tělesnost. Chtěla bych vidět jak si udržuje kondici nebo cvičení a meditace, které provádí - soukromé věci. Je očividně velmi tělesně zdatná, a bylo by zajímavé podívat se na to z emocionálního hlediska. A jaké je to políbit Robbieho? Skvělé!

Q: Jaké je vaše oblíbené jídlo?
Monica and Ashley, Texas
RD: Mmmm. To zaleží na na náladě. Buď suši nebo těstoviny.

Q: Jste zklamaná z toho, že Voyager končí?
Cody, Texas
RD: Ano a ne. Ráda bych už přešla k jiným rolím. A chci dostat konečně z obličeje svou masku. Stala se velmi nepohodlná. Na druhou stranu jsem samozřejmě smutná, že opuštím 'rodinu' a jsem smutná, že opuštím svou postavu, kterou jsem si za těch sedm let oblíbila. Ale skutečně chci dělat už něco nového.

Q: Máte sourozence a jakou hudbu posloucháte?
Luck Lady
RD: Ano, mám bratra a poslouchám klasiku a country.

Q: Chtěla byste se v budoucnosti více věnovat režírování?
Teriann
RD: Zamilovala jsem se do režírování a chtěla bych v něm pokračovat. Nevěděla jsem, že mě to tolik chytne. Právě jsem dokončila režírování mé druhé epizody Workforce, Part II. Myslím, že to dopadlo dobře. Jsem s tím spokojena. Doufám, že to potěší i producenty, protože bych v tom chtěla pokračovat i během mé další kariéry.

Q: Jaký je váš nejoblíbenější film?
Angel
RD: Miluji Sophies Choice a také The Sound of Music. Viděla jsem to několikrát.

Q: Ze všech rekvizit, co byste si sebou nejraději odnesla až natáčení skončí? Bylo by to warpové jádro?
Kathryn
RD: No, to by se mi asi nevešlo do peněženky, ale pravděpodobně by to byl trikordér.

Q: Jak byste třemi slovy popsala B'Elannu?
K.F.
RD: Zlostnou, milující a silnou.

Q: Cítila jste se někdy osamoceně, jako jediný klingon v delta kvadrantu nebo na palubě Voyageru?
Nicole
RD: Ja osobně ne, ale B'Elanna by mohla!

Startrek.com

26.1.2001 Další info k VOY: Q2
  Na StarTrek.com se objevila krátká reportáž z natáčení několika scén z epizody Q2. Podle ní na Voyager zaútočí Borgové a po krátkém boji přijde loď o štíty a několik Borgů se přenese přímo na můstek. V této scéně se objeví i syn Q (Keegan De Lancie), který podle režiséra LeVara Burtona (Geordi LaForge) má v genech něco z Q-ovosti svého otce a Burton je s jeho hereckým výkonem velmi spokojen.

Startrek.com

26.1.2001 Šestá TNG kniha česky
  Práce na šestém svazku ST pro Laser je u konce (s dechem). Vyjít by měl do tří týdnů a ponese zřejmě název Síla hladu. Zdůrazňuji, že jde o šestý svazek. Vydání pátého je kvůli zatím neodevzdanému překladu do konce února pozdrženo. Takže se nedivte, když se v nové knize setkáte s Pulaski na místě Crusherové.

Jde, v rámci Star Treku, o nadprůměrný příběh s ekologickou tématikou. Posádka Enterprise je poslána na planetu, jejíž vládce vede konflikt s nábožensky založenou opozicí (ne nepodobnou pouštním lidem Herbertovy Duny, ale to jen na okraj). Kniha dokazuje, že občas není vždy jednoduché splnit stanovenou misi.

Londo v klubu Startrek na Průvodci

28.1.2001 Páteční epizoda na ČT
  Equinox, část I - Vysílání na ČT1 - 2.2.2001 16:15 - angl. název Equinox, Part I
Voyager se střetne s jinou lodí Federace, U.S.S. Equinox, která byla taktéž přenesena do delta kvadrantu Ochráncem. Je to vědecká loď s malou posádkou, která právě čelí smrtelnému útoku zvláštních tvorů z jiné dimenze...

StarTrek Continuum

29.1.2001 Dominion Wars
  Byly vytvořeny a uvedeny do provozu oficiální stránky ke hře StarTrek: Dominion Wars. Tady je odkaz http://www.simonsays.com/dominionwars_site/Main.htm

Section 31

29.1.2001 ST Pohlednice opět funkční
  Po menším víkendovém výpadku je První poštovní úřad Spojené federace planet opět v provozu. Adresa odkud lze posílat pohlednice je stále stejná - http://kontinuum.startrek.cz

kontinuum@volny.cz

29.1.2001 Výsledky vtipu týdne 22.1.-28.1.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Polecat


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. 1:0 pro Q (Autor: Pan TT)
2. I záchody se musejí čistit ! (Autor: Spock)
3. Sakra !?! Ja si zapomela paruku. (Autor: JLPickard)
4. Neelixovi došli kořínky (Autor: Lina)
5. ..... Sprchu, ...černou ..... (Autor: Polecat)
6. Sedmá navrhla zbavit se veškeré zbytečné zátěže. Prý tak doletíme domů o 1.25 sekundy dříve. (Autor: T'Ana)
7. radím vám všem, nevyklánějte hlavu z okýnka při warpu 9 (Autor: D-itt)
8. Nemohla jsem najít hadr na podlahu. (Autor: Hypospray)
9. Víte, dovolila jsem Naomi hrát si se zahradními nůžkami. (Autor: Seven)
10. Jeden ušatej, druhej pokérovanej, třetí má hrbatý čelo, no nikdo není po ránu dokonalý. (Autor: Weyoun)
11. Včera jsme si s Neelixem v simulátoru pekli párky a nějak jsme ten oheň nezvládli. (Autor: Marfuša)

Thanks to Sev Trek

29.1.2001 Vtip týdne 29.1.-4.2.
 

Thanks to Sev Trek

29.1.2001 Setkání CZK I./2001
  Star Trek klub CZ Kontinuum má letošní první sraz stanoven na 3. února. Bližší informace včetně mapičky místa konání jsou k dispozici v sekci AKCE - Chystá se na ST Sickbay.

Hypospray

29.1.2001 První reportáž z Pragoconu 2001
  Na www.voyager.cz je uveřejněna první reportáž z Pragoconu 2001 - víkendového setkání fanoušků Star Treku a nejen jich :). Přeji hezké počteníčko.

Hypospray
ST Sickbay

29.1.2001 První fotky z Pragoconu 2001
  Pokiaľ si chcete pozrieť ako videla Pragocon 2001 výprava z Bratislavy, pozrite si pragocon.home.sk
Enjoy! :)

JanoS

Komentář:
Překlad pro neslovensky mluvící jedince: Pokud si chcete prohlédnout, jak viděla Pragocon 2001 výprava z Bratislavy navštivte pragocon.home.sk

30.1.2001 Opět Deltablues
  Po dlouhé přestávce Jim Wright opět napsal pro svůj server DeltaBlues review (synopsi) k nové epizodě Voyageru. Epizoda se jmenuje Lineage a synopse je zde.

DeltaBlues

30.1.2001 Další fotky z Pragoconu
  Superrrrychlá Wewerka přínáší fotky z Pragoconu 2001. K vidění jsou na www.acoma.cz.

zuzka@acoma.cz

31.1.2001 Download na voyager.cz
  Na ST Sickbay vznikla nová sekce, která se bude věnovat vždy příští episodě Voyageru v pátek na ČT1. Kromě textové upoutávky budou vždy k dispozici ke stažení nějaké ty sekvence z episody, které by Vás měly k televizi nalákat (i když to možná není nutné :).
Nyní je k dispozici i hlasovátko, zda Vám vyhovuje menší kvalita kvůli redukci velikosti souboru, nebo jestli si přejete videa kvalitnější.

Hypospray