Archiv TrekDNES - březen 2001

Archiv TrekDNES - březen 2001

1.3.2001 Přídavek Seven - Jeri Ryan
  V sekci VOYAGER se dočkala přídavku svých obrázků Seven of Nine, respektive hlavně Jeri Ryan, u které je nově k nahlédnutí přes 50 fotek v civilu, kde jí to opět moc sluší. Obrázky dodal Seven of Ninien.

Hypospray
ST Sickbay

1.3.2001 Březnová soutěž na STgames
  Právě dnes začala březnová soutěž na Star Trek Games.CZ tentokráte s firmou Bohemia Interactive. Ceny jsou více než lákavé (originálky, čepice, kšiltovky), takže neváhejte a jděte soutěžit!

Kovi

1.3.2001 Mission pack pro VoyEF
  Acitivision a Raven Software oficiláně oznamili, že je v přípravě expansion pack pro 3D akci StarTrek:Voyager - Elite Force. Měl by obsahovat 2 nové singleplayer scénáře v podobě palubních holoprogramů. Nově byl vytvořen "tour mode", v nemž bude možné svobodně se procházet po virtualním Voyageru. Ani na multiplayer se nezapomělo a tak autoři přidali 17 nových map, 11 modelů postav a zejména čtveřici originálních herních pravidel orientovaných na týmovou práci. Vydání je plánováno na jaro 2001. Zde se zatím můžeme kochat prvními obrázky.

Dimik

2.3.2001 Členství za 50 Kč
  Cena členství v největším Star Trek klubu CZ Kontinuum za 50,- Kč skutečně není jedinou informací, kterou se dočtete ve shrnutí z únorového setkání v Praze...

Hypospray
ST Sickbay

2.3.2001 Info k VOY:'Destiny'
  Je to příběh, kdy se Voyager setká se skupinou Talaxianů na okraji delta kvadrantu," řekl Robert Duncan McNeil. Jsou to v mnoha ohledech uprchlíci a jsou také velmi vynalézaví - jako sám Neelix, pokusili se usadit na asteroidu a vybudovat tam novou domovskou planetu.

Trektoday

2.3.2001 Rozhovor s Bryanem Fullerem
  Na Fandom.com se objevilo interview s Bryanem Fullerem, kde se mluvilo třech nadcházejících epizodách Voyageru. Neprozradil téměř nic nového z obsahu epizod, ale poskytl náhled do zákulisí jejich vzniku:

"Q Two" je očividně příběh, ke kterému má Kenneth Biller blízký vztah a to také vysvětluje, proč se tak často objevovaly fámy o návratu Q během 3-6 sezóny. "Ken chtěl udělat epizodu ještě ve třetí sezóně, ale tehdejší producentka Jeri Taylor, to zamítla," řekl Fuller. "Ve čtvrté sezóně ji chtěl Ken udělat opět, a tentokrát to zamítli Brannon Braga i Jeri Taylor. V páté sezóně ji chtěl Ken udělat opět, a tentokrát to zamítli Joe [Menosky] a Brannon. V šesté sezóně ji chtěl Ken udělat opět, a opět to bylo zamítnuto. Nyní Ken vede Voyager sám a epizoda uvidí světlo světa."

"Author, Author" - Epizodu napsal Brannon Braga, který se na jednu epizodu vrátil k Voyageru, a který se nechal inspirovat Robertem Picardem, který mu řekl, že pracuje na nové knize o Voyageru - "Příručka hologramu". Tím podnítil Brannonovu představivost a vznikla epizoda, ve které Voyager začne komunikovat se Zemí, což mu dovoluje spoustu nových věcí, včetně toho, aby mohl i Doctor vydat svou knihu."
Pozn: Robert Picardo svou knihu píše společně s Jeffem Yagherem (Iden v epizodě Flesh And Blood). A podle svých slov, jeho kniha bude čistě humorná, tedy nic podobného jako "Neelixova kuchařka" nebo Garakova kniha "Stitch In Time".

"Friendship One" - bude poslední Fullerovou epizodou, s Michaelem Taylorem jako spoluautorem. Fuller ji popsal takto: "Flotila vás zavolá a řekne: 'Když byla vyvinuta warpová technologie, vyslali jsme několik sond, abychom pozdravili ostatní ve vesmíru. Jedna z nich byla poslána směrem do delta kvadrantu. Vy se přibližujete k její pozici, takže co kdybyste se po ní podívali.'"

Trektoday

2.3.2001 Napsali jsme si o sobě
  TrekDNES se včera prezentoval i na poli obecného SCI-FI a to na strankách Sardenu tj. SCI-FI sekce na Nevidititelném Psu. Článek je prezentací serveru TrekDNES plus shrnuje pro nefanoušky StarTreku co nového se událo ve světe StarTreku.

Redakce

2.3.2001 Vyšel Star Trek TNG, sv. 6 - Boj o moc
  Ve čtvrtek 1. března vyšel šestý TNG román z produkce nakladatelství Laser.
"Je poměrně zajímavý, tak si ho všichni pěkně kupte", komentuje na Průvodci v klubu StarTrek vydání této knihy její odpovědný redaktor Přemysl "Londo" Houžvička.

"K redakci jsem také včera dostal pátý svazek TNG, který by měl vyjít snad ještě v březnu (aspoň vidíte, jaké jsou termíny u současných nakladatelů!). A příští týden dostanu slibovaný a anoncovaný román Q Squared, na nějž se dost těším... Jde o neřadový TNG román o cca 450 stranách. A je dobrý," dále prozrazuje Londo o dalších titulech, které nakladatlesví Laser připravuje.

Klubu StarTrek na Průvodci

Komentář:
Ohledně nakladelství Laseru, obdrží v nejbližší době TrekDNES exkluzivní reportáž.

MOmega

3.3.2001 Loď Intrepid
  Informace o lodích třídy Intrepid z prvního dne tohoto roku byly dnes rozšířeny. K dispozici jsou kromě obecného popisu náhledy zhora, z boku a zdola, nákres a fotografie můstku, popis jednotlivých palub Voyageru, stručný článek o bioneurálních systémech i popis procesu přistávání.

StarTrek.CZ

Komentář:
Dle oficiálních informací není známo, na jak dlouho bude webmaster www.startrek.cz (Valeris) mimo Internet a tudíž možnosti aktualizace stránek a odpovědí na e-maily, nicméně pevně doufám, že se jedná pouze o výpadek počítaný na dny či týdny, nikoli měsíce.

Hypospray

4.3.2001 Al-Batani update [04.03.2001]
  Opět jsme rozšířili postavy seriálu TNG. Tentokrát přinášíme Tashu Yar.

www.albatani.cz

4.3.2001 Seznam postav Nového Star Trek seriálu
  Už od konce Deep Space Nine, před dvěma lety, se začalo spekulovat, o čem bude nový seriál. Během posledního roku zesílily zprávy, že se bude jedna o před-TOS seriál (tedy před-Kirkovská doba) s lodí Enterprise. Před několika měsíci Paramount ohlásil začátek před-produkce, ačkoliv detaily stále zůstávaly neodhaleny. Až doteď. Nyní se objevil seznam hlavních postav Nového seriálu.

Minulý týden Paramount poslal svým agentům seznam postav, pro které je potřeba udělat casting. Komusi, kdo chce získat v anonymitě, se podařilo tento seznam získat. Informace se týkají sedmi hlavních postav a několika vedlejších, které budou vystupovat v pilotní epizodě. Vše naznačuje tomu, že to je opravdový regulérní seznam, i když to samozřejmě nebylo potvrzeno Paramountem.

Seznam potvrzuje mnoho zpráv, které se během posledních dvou let objevovaly na internetu. Seriál bude o lodi Enterprise, pod velením kapitána Jacksona Archera. Vše se bude odehrávat koncem 22. století, v době kdy hvězdné lodě byly skutečnou novinkou, lidé a Vulkanci se stále poznávali a vesmír byl plný cizích nových světů, nových životních forem a nových civilizací.

Kapitán Jackson Archer: Urostlý čtyřicátník. Velmi zvídavý. Vychován jako průzkumník. Narozdíl od kapitánů v následujících stoletích projevuje smysl pro údiv a vzrušení, stejně jako trochu nepokoje ohledně nových věcí, se kterými se střetne. Nemá zrovna rád Vulkance, protože je viní z omezování pokroku lidstva. Jeho vědecký důstojník je ale Vulkanec a tak bude muset své předsudky překonat. Ačkoliv má silný smysl pro poslušnost, je také trochu renegád - nebojí se pochybovat o rozkazech nebo je dokonce nesplnit, pokud se mu zdá, že je to tak správné...

Sub-komandér T'Pau: Asi třicátnice. Vulkanka. Strohá, ale přesto smyslná. Je vědeckým důstojníkem přiděleným na Enterprise, aby dávala pozor na vývoj lidstva. Ačkoliv je opatrná a obezřetná, co se týče lidí, které považuje za primitivní a iracionální, vyvinula si vůči kapitánu Archerovi respekt. Stane se jeho nejloajálnějším a nejdůvěryhodnějším členem posádky...

Komandér Charlie 'Spike' Tucker: Šéfinženýr. Třicátník. Jižan, který pro získání lidí na svou stranu používá svou "venkovskou" osobnost. Spika si osobně vybral kapitán Archer, který je pro něj něco jako mentor. Má často sarkastický smysl pro humor. Ačkoliv je Spike briliantní inženýr a vynikající důstojník, nemá moc zkušeností s jinými civilizacemi. Často se při tom cítí jako ryba na suchu.

Doktor Phlox: Exotický emzák. Lékařský důstojník. Měl by snad mít kolem 40 let. Phlox mluví se slabým cizím přízvukem a má excentrický smysl pro humor, kterému málokdo rozumí. Myslí si, že lidstvo je fasinující. Doktor zaplnil ošetřovnu bizarními lékařskými nástroji, cizími rostlinami a spórami, stázovými komorami s malými živoucími tvory. Praktikuje "intergalaktickou medicínu", zálibu, kterou jsme dosud neviděli. To dělá z rutinní návštěvy ošetřovny neočekávané dobrodružství...

Poručík Joe Mayweather: Kormidelník. Afro-američan. Kolem 25 let. Je jedinečným produktem života 22. století a byl vychován na nákladních lodích. Díky tomu nalétal mezi hvězdami více než sám kapitán Archer. Cestoval na tucet různých planet a setkal se s mnoha cizími druhy. Má orientační smysl pro cestování vesmírem, což má jen velmi málo lidí. Joeovým nejbližším přítelem je Spike. Oba dva spolu tráví svůj volný čas.

Nadporučík Malcolm Reed: Zbraňový důstojník. Třicátník. V době nového pokroku lidstva je trochu zpátečnický. Je to typický voják 22. století, uhlazený a přesně podle "příručky". Reed je plný protikladů. Ačkoliv je velmi posedlý zbraněmi, mluví velmi měkce, je stydlivý a nemotorný v chování k ženám. Když testuje novou zbraň, musí nosit ušní ucpávky kvůli nadměrnému hluku.

Praporčík Hoshi Sato: Komunikační důstojník. Kolem 25 let. Hoshi je půvabná, inteligentní a má bojovného ducha, který často testuje trpělivost posádky. Má na starost komunikaci, ale funguje také jako lodní translátor. Je expertem na exo-lingvistiku, naučila se svým hlasem vyluzovat cizí zvuky jako nikdo jiný. Má přirozené nadání na jazyky. Hoshi se nelíbí, že je uvězněna v malé "plechovce", která se řítí prostorem neuvěřitelnou rychlostí. Po každé, když loď skočí do warpu, křečovitě se chytí své konzoly a zavře oči.

Další postavy pro pilotní epizodu:

Silik: Emzák kolem 40 let. Fyzicky zdatný. Jeden z vůdců Sulibanů, nebezpečné rasy, která je posedlá genetickou manipulací. Náš nepřítel. (Silik by se měl ještě vrátit v dalších epizodách.)

Admirál Forrest: Člověk. 50-60 let. Muž s vojenskou kariérou a jeden z nejvýše postavených důstojníků Flotily. Má rád kapitána Archera a osobně si ho vybral pro velení Enterprise. (Forrest a všechny ostatní postavy budou účinkovat pouze v pilotu.)

Admirál Leonard: Člověk. Vysoce postavený důstojník Flotily, který slouží přímo pod admirálem Forrestem.

Komandér Williams: Člověk. Padesátník. Temperamentní důstojník Flotily, kterí slouží jako atašé admirála Forresta.

Velvyslanec Soval: Vulkanec. Šedesátník. Zkušený a arogantní diplomat, který má velmi málo trpělivosti s kapitánem Archerem.

Tos: Vulkanec. Padesátník. Asistent velvyslance Sovala. Sdílí Sovalovo pohrdání lidskou kulturou.

Natáčení by mělo začít 8.května v Los Angeles. Projekt se nazývá "Nepojmenovaná Star Trek série" a zdá se, že je jasné, kde bude vysílána.

Opět nic z toho nebylo potvrzeno Paramountem. Vše si mohl vymyslet nějaký fanoušek, nebo to může být záměrné mlžení:)

Pokud jde o název seriálu objevily se další zprávy. Joe Schlosser z TVInsite.COM zvěřejnil hlavní rysy budoucího vysílání UPN. Podle něj producenti právě dokončují program pro podzim, kde se objevuje název "Nový Star Trek seriál, Enterprise". Ke všemu přispívá i fakt, že loni v červnu si Paramount nechal registrovat internetovou doménu StarTrekEnterprise.com spolu ještě s několika málo dalšími. Ke všemu sám Rick Berman řekl, že je tu možnost, že v názvu nebude sousloví "Star Trek". Je možné, že se nový seriál bude jmenovat pouze "Enterprise".

Trektoday

5.3.2001 Bůh byl milostiv
  Poté co byl zveřejněn obsah dokumentu týkající se postav Nového seriálu, zvedla se dosti velká vlna odporu (i u nás:)). Dnes přišla faxová zpráva od nejmenovaného vedoucího castingu.

Mé jméno je **censored** a jsem vedoucím castingu v Londýně. Mám kancelář i v New Yorku a proto se mi podařilo obdržet tuto informaci.

Je mi líto, že vám musím sdělit, že informace o projektu "Nový seriál Star Treku" jsou nesprávné. Oficiální informace byly totiž už vydány před několika týdny a byly podniknuty nutné kroky k tomu, aby se tyto informace k nikomu nedostaly.

Myslím si, že se celé to byl jenom vtip. A i když si na tom někdo dal velmi záležet, aby dokument vypadal jako skutečný, je to falešné.

Section 31

5.3.2001 Sága DS9: Lidé na DS9
  Čtvrtá část Ságy DS9, tentokrát o Lidech na Deep Space Nine.

6.3.2001 Tři nové povídky
  Na www.voyager.cz jsou nově k přečtení tři povídky s posádkou Nové generace.

Hypospray
ST Sickbay

6.3.2001 Páteční epizoda na ČT
  Alice - Vysílání na ČT1 - 9.3.2001 16:15 - angl. název Alice
Během zastávky v 'bazaru ojetých hvězdných lodí', Paris přesvědčí Chakotaye, aby koupil sportovní raketoplán, který si chce opravit. Člun je vyjíměčný tím, že ho jeho pilot ovládá přímo svými myšlenkami. Bohužel netuší, že plavidlo má osobnost sexy ženské, která ho začne ovlivňovat, aby konal podle jejích přání...

StarTrek Continuum

6.3.2001 Fuller o konci Voyageru
  Server ScifiWire publikoval krátké interview se spolu-producentem Voyageru Bryanem Fullerem, kde prozradil několik málo informací o konci Voyageru.

Nejprve slíbil spoustu známých tváří, hlavně pak poručíka Careyho a vulkanského poručíka Vorika. Poručík Carey se objeví v epizodě Friendship One. Také slíbil, že opět uvidíme "Hierarchii" z epizody 'Tinker, Tenor, Doctor, Spy'.

Dále prozradil: "Určitě ještě uvidíme Rege Barclayho, i když o Deanně Troi s určitostí nemohu říct, zda ji v závěrečné dvojepizodě uvidíme." Z toho by vyplývalo, že Barclay by se měl objevit až v závěru. Není to nijak překvapivé, protože je přidělen k projektu Pathfinder, který má dostat Voyager domů. Dále řekl, že je velmi potěšen s ostatními producenty.

"Máme v posledních epizodách jakýsi podpříběh," řekl, "kde se budeme připravovat na závěr, ale tak, aby to nebylo příliš očividné." Nebude sice žádný mnohadílný příběh jako u Deep Space Nine, ale "chceme vyvolat pocit stupňování." Fuller si dále myslí, že by byl celý efekt pokažen, kdyby se Voyager dostal domů před závěrečnou epizodou. To ale komentoval i tak, že se to Voyageru vůbec nemusí podařit. "Příběh by měl končit tak, že se dostanou domů, nebo že už se tam definitivně nikdy nedostanou."

Trektoday

6.3.2001 K novému seriálu
  Poté co byl zvěřejněn seznam postav, ať už pravdivý či nikoliv. Začaly se objevovat další zprávy. SFX Network tvrdí, že první sezóna seriálu "Enterprise" bude muset dokázat, zda je hodna druhé sezóny. Tedy něco, co nebylo ve Star Treku dosud praktikováno.

Dále přišlo anonymní hlášení od kohosi z castingové agentury v New Yorku, který tvrdí, že seznam opravdu už mají, a že byl přímo u toho, když ho jeho šéf obdržel a začal mu ho číst nahlas. Teprve potom si uvědomil, že by to měl udržet v tajnosti. Podle toho kousku co prý slyšel, je to úplně o něčem jiném, než se mluví na internetu. Řekl jen toto: "Připravte se na to, že se dozvíte mnoho o 29 století!"

A konečně Michael Hinman na SyFy World, tvrdí, že ani Enterprise ani žádný pre-TOS, ale že nový seriál se bude odehrávat těsně po Voyageru, nebo v následujícím desetiletí.

Trektoday

6.3.2001 Další obrázky k ST: The Motion Picture
  Na této stránce si můžete prohlédnout několik nových obrázků z připravováného filmu pro DVD Star Trek: The Motion Picture. Je přidáno několik nových záběrů, ale podle popisu, by to měly být právě jen ty záběry, které se do původního vydání filmu nestihly dokončit a měli podpořit soudržnost příběhu. Dva znich najdete zde:

Section 31

6.3.2001 Neelix nedorazí do alfa kvadrantu?
  Smrt člena posádky Voyageru navrhovali pro poslední epizody mnozí, dokonce i Kate Mulgrew (Janeway) vyjádřila svoji touhu po štiplavém konci. Nyní, podle informací uveřejněných britským SFX Network se zdá, že Voyager vskutku v jedné z posledních epizod ztratí jednoho hlavního člena posádky, ačkoliv daleko mírumilovnější cestou.

Podle serveru Neelix opustí Voyager v epizodě 'Destiny'. Jak bylo dříve oznámemo, v této epizodě se Voyager střetne z nějakou talaxianskou kolonií (téže rasy je i Neelix). Neelix se pokusí zachránit kolonii od nebezpečí, kterému čelí. Zjevně uspěje a podle SFX se Neelix opravdu rozhodne zůstat s Talaxiany, než pokračovat s Voyagerem.

Ethan Phillips, který hraje Neelixe, říká že natočil poslední scény v seriálu a odchazí z něho.

Tento vývoj, pokud je pravdivý, vskutku zapadá do postavy Neelixe. Jako jediný člen posádky na palubě, který nemá žádný vztah k alfa kvadrantu, se možná obzvlášť nezajímá o nový život ve Federaci. Pokud se Voyager opravdu přibližuje k domovu, bylo by pravděpodobnější, že Neelix zůstane mezi svými.

Trektoday

6.3.2001 ST: Borg Assimilation
  Na světlo světa se dostala informace o nové ST hře nazvané Borg Assimilation. Na starosti jí má vývojářský tým Cyberlore pod křídlem distributora Activision. Tentokrát překvapivě nepůjde čistě o válčení, nýbrž o "podnikatelskou" strategii zaměřenou na budování a hospodaření se zdroji (i lidskými :-). Podle slov autorů je hra něco mezi The Settlers a SimCity se stvárněním ve formě isometrického 3D pohledu, což zní zajímavě. V brzké době můžeme očekávat první obrázky.

Dimik

6.3.2001 U.S.S. Equinox
  Oficiální informace o lodi třídy Nova, U.S.S. Equinox naleznete v Technické sekci na serveru Al-Batani.

Al-Batani

7.3.2001 Paramount udělá prohlášení
  Poté co byl na Internetu zveřejněn seznam postav pro 5. seriál, ať už falešný nebo ne, a začalo se o něm mohutně diskutovat, se Paramount MOŽNÁ rozhodl, aby zabránil dalším dohadům, vydat během několika následujích dní oficiální zprávu k 5. seriálu.

Mezitím jakýsi AntonyF z StarTrek centrály Fandomu zaslal potvrzení správnosti onoho seznamu. "Můj zdroj, kterému veřím na 100% řekl, pokud ví tak ten seznam je pravdivý a není to podvod. Můj zdroj má dále dva důverihodné zdroje, které také potvrdily seznam."

Na druhou stranu dalši ménědůveryhodné zdroje tvrdí, že seznam je falešný. Několik serverů zveřejnilo novou zprávu, že v příštím seriálu bude hrát Alicia Coppola a bude hrát Trillku jménem Jazan Laan. Tato zpráva byla vypuštěna dvěma lidmi: jeden tvrdí, že pracuje pro castingovou agenturu v Seatlu a druhý tvrdí, že pracuje pro Paramount. Podle Trektoday, který obdržel tyto emaily, oba maily byly ale odeslány z jednoho jediného počítače někde v Anglii."

A tak jenom doufejme, že Paramount brzy udělá oficiální prohlášení a bude klid.

Trektoday

7.3.2001 Borgové ve finále
  Cinemascape zveřejnila mini-rozhovor s výkonným producentem Voyageru Kenneth Billerem, ve kterém jsou zveřejněny první informace o závěrečné dvojdílné epizodě.

"Můzu vám říci, že ve finále budou Borgové, kteří vždy byli největší hrozba pro Voyager," řekl Biller Gregory L Norrisovi a Lauře A Van Vleet. "Bude to nejbouřlivější nejbombastičtější( v originále rip-roaring, slam-bang, zabte mě, ale tohle nepřeložím, pozn. redaktora) akčni dobrodružství plné zvratů a překvapení."

Trektoday

Komentář:
Už zase Borgové, oni snad neumí vymyslet nic origiálního. Já nechci.

MOmega

7.3.2001 Spekulace o novém seriálu
  Podle serveru Dark Horizont je seznam také falešný a odůvonuje to následovně: "Seznam postav zveřejneny serverem Trek Today je opravdu falešný - z určitého úhlu pohledu. Co mohu potvrdit je, že postavy jsou podobné těm, které doopravdu budou v přístím seriálu, který se bude odehrávat dějově až za Voyagerem. Před-TOSovské a zprávy o Enterprise všichni zamítli. Jedinou věc, kterou mohu potvrdit je, že Sub-Commander T'Pau zmiňovaná v seznamu je Romulanka a ne Vulkánka a nejsem si jist jménem T'Pau, ale vojenský titul je správný.

Bylo zveřejněno, že John Eaves navrhuje novou loď pro 5. seriál. Můžu povrdit, že loď je již navržená a doopravdy není před-TOSovská ale daleko futurističtějši než Enterprise-E. Uvědom me si, že Rick Berman při svých rozhovorech se zmiňuje, že nový seriál se zbaví esence seriálů Deep Space Nine a Voyageru. Základ StarTreku je Enterprise. StarTrek bude vždy o Enterprise a o zkoumání vesmíru. To je o čem nový seriál bude."

Section 31

Komentář:
To zní rozumně. Uvidíme.

MOmega

7.3.2001 Oficiálně o ST: Borg Assimilator
  Podle očekávání Activision oficiálne oznamili připravovaný titul Star Trek: Borg Assimilator. Ano, název se na poslední chvili změnil, zřejmě z licenčních důvodů ("Assimilation" se jmenuje herní mód v ST:VOY-EF expansion packu). Vše ostatní zůstava při starém, půjde tedy o budovatelskou strategii viděnou isometrickým 3D pohledem s úkolem co nejefektivněji si v roli Borgů podmanit ekosystém dané planety. První obrázky a rozhovor poodhalující záměry tvůrců si můžete přečíst zde.

Dimik

8.3.2001 Sirtis o novém seriálu
  Osoba, která určitě nebude pracovat na novém seriálu bude Marina Sirtis (Deanna Troi), která byla tento víkend hostem na jednom conu ve Valley Forge, což je někde v USA.

Během jejího proslovu na conu, nejdříve řekla, že vůbec nic neví o StarTrek X a pak řekla, že minulý měsíc mluvila s Rickem Bermanem, který je zodpovědný za obsazení herců pro 5. seriál. Sirtis řekla, že Berman ji sdělil, že se nemůže objevit v novém seriálu, protože se odehrává "v jiné časové linii."

Trektoday

8.3.2001 Star Trek česky na VHS
  Už několik lidí se nás ptalo, kde by se daly sehnat videokazety Star Treku. Jedna z možností se naskytla právě teď. Na serveru shop.videosat.cz si můžete zakoupit tři poslední filmy po 380,-. Přímý link na výsledek vyhledávání je zde.

Pozn: Tento článek neslouží jako reklama, ale pouze jako upozornění:) a redakce za nic neručí:))

Redakce

9.3.2001 Otázky na tělo
  Filozofické otázky "Čeho si ve svém životě nejvíce ceníte?" a "Jaký je Váš smysl života?" patří mezi nových devět vyhodnocených otázek z projektu "Otázky pro Trekkies". Zajímavé odpovědi a ostatní výsledky jsou k dispozici v sekci OTÁZKY.

Hypospray
ST Sickbay

9.3.2001 'Endgame' - Poslední epizoda Voyageru
  Ačkoliv se nyní vše točí kolem castingu pro nový seriál, začal casting i pro závěrečný film Voyageru, který by se měl začít natáčet během několika týdnů.

Epizoda by se měla jmenovat "Endgame" a zde jsou informace pro "Část I": Začátek natáčení 19 března. Část epizody se bude odehrávat ve 23 let vzdálené budoucnosti, poté co se Voyager úspěšně vrátil do alfa kvadrantu. Kapitánu Janeway se mezitím dařilo velmi dobře, protože je nyní admirálem. Tuvok je na tom ale mnohem hůře. Je v blázinci, protože tvrdí, že Janeway je podvodnice.

Kromě známých hlavních postav se v epizodě objeví také spousta nových, včetně dvou potomků členů současné posádky. Uvidíme poručíka Miral Paris, která je částečně Klingonka a pravděpodobně dcera B'Elanny Torres a Toma Parise. Měla by být inteligentní a schopnou důstojnicí Flotily s temnými vlasy.

Další postavou je Sabrina, devítiletá dcera Naomi Wildmanové, která je popisována jako "částečně mimozemská, zvídavá a roztomilá."

A konečně by se měl objevit asi čtyřicetiletý doktor Flotily, krásná mladá žena Lana, mladý kadet z Akademie a vysoký, hrozivý Klingon. Všechny tyto čtyři postavy se mají objevit v jediné scéně.

Není jasné jak do toho všeho zapadají Borgové, které potvrdil Kenneth Biller, i když neřekl jak velkou roli v epizodě budou hrát. A konečně jsou to vše informace pouze pro první část dvojepizody.

Trektoday

9.3.2001 Star Trek: Borg Assimilator
  Dnes jsme přidali preview připravované hry Star Trek: Borg Assimilator doplněné rozhovorem s hlavním návrhářem vývojového týmu Cyberlore Studios a všemi dosud uvolněnými screenshoty. Následujte http://www.startrekgames.cz

kovi@startrekgames.cz

9.3.2001 ST: Away Team
  Očekávaná taktická strategie Star Trek: Away Team od Reflexive a Activision je dle prohlášní hotová a byla předána do výroby. Na (amerických) pultech by se měla objevit 20. března. Jak pružně zareaguje český distributor je ale otázkou.

Dimik

10.3.2001 Herci v jiných rolích update
  Star Trek a jeho herci v jiných rolích má po dlouhé době zase pár nových fotek - Auberjonois, Koenig, Robinson, Ryan, Spiner a Visitor.

Mipix

12.3.2001 Výsledky vtipu týdne 26.2.-4.3.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je one.man


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. To je Spock, zachranuje Willyho... (Autor: tequille)
2. Kapitán Achab (Autor: Polecat)
3. Ále, Spock se snaží sbalit novej kus. (Autor: Leviathan)
4. Co umřel ho taky nepoznávám! (Autor: Radmir)
5. Ale, zase jeden, co cestuje domu. (Autor: Taul)
6. Nevim, ale chytili sme ho s tou rybou. (Autor: rofe)
7. Vy ho taky vidíte? Já myslel, že zase vidim bílý myšky. (Autor: Kpt)
8. nervový stisk...hmmmmmmmmmm...to nevyjde (Autor: megawir(wirek))
9. Haló, Scopku, co to tam máte za chlapa? (Autor: megawir)

Thanks to Sev Trek

12.3.2001 Vtip týdne 12.3.-18.3
 

Thanks to Sev Trek

12.3.2001 Páteční epizoda na ČT
  Dračí zuby - Vysílání na ČT1 - 16.3.2001 16:15 - angl. název Dragon's Teeth
Během útěku před početnými jednotkami Tureů, Voyager přistane na jedné planetě, aby loď opravili. Na povrchu naleznou ruiny staré civilizace a takě několik set stázových komor, které obsahují dřímající zbytky starověké kultury, která zanikla. Kapitán Janeway se s nimi snaží uzavřít proti vytrvalým Tureům spojenectví ale brzy vycítí, že jejich noví spojenci mohou znamenat vetší hrozbu, než nepřátelé, kteří krouží kolem.

StarTrek Continuum

12.3.2001 DNH Con v kostce
  Redakce vám překládá jeden postřeh z DNH Conu, který se konal 10.3. v Havířově a sešlo se na něm 34 lidí a jiných mimozemšťanů zejména přátel Andoriána Zirlanda:

Leian: "Jak se říká, co je malé, to je milé. Bylo to opravdu velmi zajímavé setkání s komorní atmosférou, v malinkaté místnůstce, kde se sešlo (dle mého odhadu) 20 lidí. Ale jsem ráda, aspoň jsem nemusela nikoho se svým hláskem přeřvávat. Hlavně tu musím pochválit Zirlanda, který byl velmi pozorným a milým hostitelem a vše zvládal na jedničku. A i ten guláš, ač jsem si jistá, že ho nevařil on (:-), byl vynikající.
Ať žije DNHCON! "

StarTrek Akce na Průvodci

Komentář:
Redakce ráda otiskne nějaký ten report z Conu.

Redakce

12.3.2001 Sága DS9: Události na Bajoru nabírají spád
  Pátá část Ságy DS9, tentokrát Události na Bajoru nabírají spád.

Kai Opaka, duchovní vůdce planety těšící se veliké autoritě u všech Bajoranů, ta kai Opaka, která Benjaminu Siskovi vyjevila skutečnost, že on je Vyslancem Proroků, při jedné cestě do kvadrantu gama tragicky umírá. Všichni jsou z té zprávy zdrceni a celá planeta truchlí. Zanedlouho se však začíná odehrávat souboj mezi dvěma vedeky - ctižádostivou Winn a umírněným Bareilem. Tento souboj se neodehrává pouze na Bajoru, ale i na Deep Space Nine, kam vedek Winn, kandidátka na post nového kai, zavítá...

12.3.2001 Rozhovor s Q
  "Je to příběh nezvedeného syna nezvedeného otce." Takto popisuje John de Lancie (Q) epizodu Voyageru "Q2", která se má vysílat 28.března 2001. Je to potřetí, co se jeho postava objevila ve Voyageru a navíc v epizodě hraje i jeho skutečný syn Keegan.

"Q hodí Janeway na krk své dítě, doufaje, že navzdory všemu se ho podaří usměrnit a dát mu nějaké vychování," říká Lancie. "Prostě tam Q2 nechá samotného a občas se zastaví, aby ho zkontroloval. Janeway řekne jen: Mám na krku problém a vy ho možná vyřešíte."

Lancie je pyšný na výkon svého syna, "Je hercem, i když se jím být nesnaží. Epizoda je spíše o Q2 než o Q," dodal, "což mi vyhovovalo. Rád jsem sledoval Keegana při práci i v několika společných scénách, které byly opravdovým požitkem."

Dále mluvil o konci Voyageru a poznamenal, že většina herců už je unavená, a také ví, že se blíží konec. Na rozdíl od posádky Nové generace, která měla zajištěn přechod na filmová plátna, tady hovoří spíše o tom co budou dělat, až seriál skončí.

On sám se v Treku vyskytuje jen občasně, takže mu ani nepřijde, že něco končí. Navíc pracuje na samostatných projektech, jako nedávná audionovela s Leonardem Nimoyem "Spock vs. Q" a práce pro Discovery Channel a Travel Channel. Dokonce s Peterem Davidem spolupracoval na své první novele Nové generace "I,Q". Řekl, že svět se pro něj nepřestane točit, pokud už ho producenti Star Treku nikdy nezavolají.

"Už je to 14 let, co jsem poprvé hrál svou postavu a udělal jsem jen něco přes 10 epizod," řekl. "Ale když skončilo natáčení "Q2", mírně jsem si oddechl. Nemyslím si, že si Q ještě někdy zahraju. Možná se mýlím, ale už s tím nepočítám. Má postava se postupně vyvíjela od rošťáka ke status quo. A pokud by i chtěli, cítím, že jsem touto epizodou své působení zakončil. Byl bych překvapen, kdyby ještě chtěli Q zpět, ale pokud ano, je tu nový Q, který je shodou okolností mým synem, a který by to mohl vzít."

Původní interview najdete zde

Trektoday

12.3.2001 Wallpapery z ST:The Motion Picture
  Na Startrek.com se objevily oficiální informace o připravovaném vydání filmu Star Trek: The Motion Picture. V podstatě jen potvrzují to, co bylo již dříve řečeno neoficiálně. Navíc si můžete stáhnout wallpapery z filmu ve třech rozlišeních. Na obrázku je přepracovaný povrch planety Vulcan, s logem DVD edice filmu. Přímý link je zde.

StarTrek.COM

14.3.2001 Episody ze 7. sezóny Voyageru
  V USA je nyní na 14 dní přestávka ve vysílání premiérových Voyagerů a proto jsme doplnili databázi nejnovějších episod ze 7. sezóny. V sekci VOYAGER přibyly informace a spousta obrázků k:
Repentance - Z Voyageru je vězeňská loď.
Prophecy - Klingoni našli mesiáše.
The Void - Voyager je vcucnut do Prázdnoty.
Workforce part I., II. - posádka maká dobrovolně v továrně.
Human Error - Seven se sbližuje s Chakotayem.

Hypospray
ST Sickbay

14.3.2001 ST Soundtracky ke stažení
  Na serveru EMusic.com právě probíhá týdenní akce, kdy si každý uživatel může zdarma stáhnout 15 skladeb z jejich nabídky. Je zde množství soundtracků ze Startreku, ať už z filmů nebo seriálů. Dále několik speciálních kompilací a zvukových efetů. Navíc si můžete stáhnout i debutové album Tima Russe (Tuvok) nebo sci-fi kompilace od Neil Norman and his Cosmic Orchestra. Po zaregistrování zde, obdržíte mail, z kterého kliknutím na linku potvrdíte svých 15 skladeb a máte sedm dní na jejich stažení. Celá akce končí 18. března!
(Pozn: Pokud chcete víc jak 15, stačí se odlogovat a znovu zaregistrovat:-)).

Trektoday

14.3.2001 Star Trek hračky
  V Poděbradech v centru na Jiřího náměstí v hračkárně (kdyby jste nemohli najít, stačí se podívat kam ukazuje socha) stále ještě mají za příznivou cenu 199,- Kč šest různých figurek a to starého Picarda se slamákem z All good things, Noonien Soonga, charakter z TOS Harry Mudda a nakonec Siska, Dax a Oda v oblečení TOS z DS9 tribblů. Dále modely Phoenixe, Warbirdu, Klingon attack cruiseru po 799,- Kč a hračku transportéru za 999,-. Všechno je v omezeném množství 2-5 kusů. Univerzální scifi fany by mohli ještě zaujmout figurky ze Star wars, X files, Spawn atd rovněž za příznivé ceny. Tohle jsem si pořídil já.

Mipix

14.3.2001 Bohdan Tůma v Sauně
  Fanatičtí přiznivci Daty si včera jistě nenechali ujít jeho českého dabéra v televizi. O Star treku sice nepadlo ani slovo, ale jinak byl Tůma skvělý jako vždy.

Mipix

14.3.2001 ST Armada II
  Hra Star Trek: Armada se stala jednou z nejprodávanějších startrekových her vůbec a proto není divu, že se připravuje její pokračování Star Trek: Armada II. "Oproti předchozí verzi bude navíc obsahovat skutečné 3D souboje a spoustu nových inovací."

Hra bude opět z prostředí Nové generace a hráč bude moci hrát za Federaci, Klingony a Borgy. Bude to 27 akčních misí, kdy hráčí bojují proti Cardassianům, Romulanům, Borgům a druhu 8472 - každý se svou specifickou strategií.

Mapy nové hry budou mít navíc 3D hloubku a budou celkově zvětšeny. Navíc hra bude nabízet speciální taktický pohled v 3D pro větší přehlednost. Lodě budou moci být uspořádány do třírozměrné formace s různými konfiguracemi palebné síly. Poškození lodí bude také dokonalejší. Nyní se budou moci zbraně zaměřovat na různé části lodí a tím budou vznikat různá poškození.

Při multiplayer hře až do 8 hráčů přes LAN nebo internet se bude moci hrát za Federaci, Klingony, Borgy, Cardassiany, Romulany, a druh 8472.

Hra by se měla objevit koncem roku 2001.

Section 31

15.3.2001 Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars Update
  Na stránkách Star Trek Games.CZ dnes přibylo nové preview této připravované taktické akce doplněné profily deseti kapitánů a devíti hvězdných lodí, které jsou doplněny grafickými statistikami, které jsem VŠECHNY překreslil do češtiny. Navíc se můžete pokochat jedenácti novými screenshoty.
P.S.: Kovi slaví narozeniny (21), nebojte se a klidně posílejte gratulace na známou adresu:

kovi@startrekgames.cz

16.3.2001 CZK - Lodní knihovna
  Na kontinuum.startrek.cz jsou v sekci LODNÍ KNIHOVNA k nahlédnutí seznamy Star Trek románů.

Vaše CZ Kontinuum

17.3.2001 Rozhovor s Bermanem
  Rick Berman pracuje na Star Treku již od Nové generace. "Pracujeme nepřetržitě už 14 let, ale natočili jsme už 21 sezón. Je to přesně 526 epizod nového treoku plus filmy."

23. května se uzavře kapitola Voyager, ale Rick odmítl prozradit, zda někdo zemře, nebo zda se Voyager dostane domů. "Ta rozhodnutí už padla. U DS9 jsme měly rozpracované příběhy vedlejších postav a navíc jsme museli nějak zakončit válku, takže proto jsme potřebovali více navazujících epizod. Voyager je úplně něco jiného. Dočkáme se určitých překvapení a to ještě před koncem, ale nejvíce zvratů a konečné rozřešení si necháme až na finále. Bude to úžasné."

Pak mluvil o nové startrekovém filmu. Scénárista John Logan již předložil druhý přepis a natáčení začně několik měsícú po vyřešení stávky autorů a herců, pokud nějaká bude. "Mohu vám říct, že se objeví silný zapamatovatelný protivník. Bude v tom klonování a samozřejmě Romulani, ale víc už neřeknu." Prozradil dokonce i něco k novému seriálu. Začaly se už stavět kulisy, John Eaves pracuje na designu nové lodi a brzy bude vyhlášen konkurz na herce. Pilotní dvojepizoda a jeden následující díl, by měly být dokončeny ještě před ohlášenou stávkou, aby se mohlo začít vysílat na podzim na UPN. "Je to blíž Nové generaci nebo Původní sérii než DS9 nebo Voyageru," odhalil Berman. "Odehrává se to v jiném časovém období, než jakýkoli jiný trek před tím. Máme sedm hlavních postav, z toho pět lidských. Máme i nadupanou loď," dodává. "Chtěl bych vám prozradit víc, ale nemohu.

Ozývají se hlasy, že by se po skončení Voyageru měl přestat trek na chvíli točit, aby se nabral nový svěží dech. Na to Berman odpověděl: "Mohou mít pravdu," přiznává. "Ale to je přesně to, co se s Brannonem snažíme dělat. Sestavili jsme tým režiséru a autorů, kteří mají seriálu dodat nový vzhled. Snažíme se dát dohromady mladý méně-v-treku zkušený tým," dodává.

Původní rozhovor najdete zde.

Trektoday

19.3.2001 Páteční epizoda na ČT
  Hádanky - Vysílání na ČT1 - 23.3.2001 16:15 - angl. název Riddles
Na Tuvoku zaútočí v Deltaplánu neznámá maskovaná životní forma nebo síla, které mu kompletně vymaže paměť. Když se probere z bězvědomí, nejenomže neví kdo je, ale neumí ani mluvit ani chodit. Neelix, který byl v době incidentu také v Deltaplánu, se rozhodne, že pomůže s léčbou a tak ho začíná všemu učit ... od začátku. Nový Tuvok ale už nekontroluje své emoce...

StarTrek Continuum

19.3.2001 CZK - Nové pohlednice
  Na stránkách CZ Kontinua přibylo v sekci pohlednice 19 nových pohlednic. Tentokráte jsou to záběry krajinek.
Máte-li jakékoliv dotazy nebo přání ohledně pohlednic, nebo pokud máte nějaké hezké obrázky o kterých si myslíte, že by se mohly líbit druhým, kontaktujte nás prosím na níže uvedené emailové adrese...

Vaše CZ Kontinuum

19.3.2001 Kapitán Nového seriálu?
  Díky hereckým výkonům Williama Shatner a Patricka Stewarta, se zdá, že má Paramount problém nalézt herce pro hlavní postavu pro nový seriál, který by se jim vyrovnal. Naštěstí se zdá, že byli úspěšní. Jisté zdroje naznačují, že hlavní roli v novém Star Treku by měl hrát SF veterán Scott Bakula. Navíc se hodí do popisu postav, které jsme nedávno uvěřejnili, ale který byl několikrát dementován.

Bakulovi je 46 let a je hlavně znám ze sci-fi seriálu z počátku devadesítých let "Quantum Leap". Jeho role Sama Backetta mu vynesla dvě nominace na Emmy, Zlatý Globus a nejméně čtyřikrát za sebou cenu diváků pro nejlepšího herce TV seriálu. Po "Quantum Leap" hostoval v seriálu "Murphy Brown" a objevil se i v minisérii "Invaders". Hrál i filmech jako "Americká krása" nebo "Luminarias", kde hrál i Robert Beltran (Chakotay).

Pokud se vyjednávání vydaří, bude Bakula pro Star Trek jistě cenným přínosem. Jaký vliv může mít známý herec v hlavní roli již ukázaly seriály jako Stargate SG-1 (Richard Dead Anderson) nebo Andromeda (Kevin Sorbo). Paramount by jistě chtěl podobného úspěchu dosáhnout i u Star Treku.

Samozřejmě nic z toho není potvrzeno Paramountem a vůbec to nemusí být pravda:)

Trektoday

20.3.2001 Sága DS9: Situace ve vesmíru kolem DS9
  Pátá část Ságy DS9, tentokrát o Situaci ve vesmíru kolem Deep Space Nine.

Jak probíhá postupná rekonstrukce Deep Space Nine a obnova Bajoru, začínají se na stanici zastavovat nejrůznější lodi mířící skrz červí díru do kvadrantu gama nebo vracející se zpět do kvadrantu alfa. Část z nich jsou dobrodruzi toužící poznat opačnou stranu galaxie, část jsou výzkumné lodi, ale většina lodí je obchodních...

20.3.2001 Oficiální ST-site v UK
  Na adrese www.startrekuk.co.uk najdete oficiální anglické ST stránky pro video a DVD. Jak už název vypovídá jsou zaměřeny převážně informace o multimédiích. Co je k dispozici v obchodech apod. I když jsou to tedy spíše komerčně laděné stránky, jistě stojí za návštěvu, i kdyby jen propracovanému designu...

20.3.2001 Vystřižené záběry z Generations [1]
 

Ke každému filmu existuje několik záběrů, které se z různých důvodů z konečné verze filmu vystříhly. Důvodem může být přílišná délka filmu, bezobsažnost scény, nebo přílišná brutalita. Takové scény, se většinou zařazují do DVD edic. Bohužel u Star Treku tomu tak není, ale nyní přece jen máte možnost shlédnout vystřižené záběry z filmu Star Trek: Generations. Jedná se o 200 MB materiálu, ve formátu DIVX. Velmi špatná kvalita je způsobena špatnou originální kazetou, z které byly ukázky grabovány. Server Section31 soubory dočasně odstranil a hledá pro ně vhodné umístění. My budeme vždy na jeden týden umísťovat jeden soubor na náš server, odkud si ho z přílohy budete moci stáhnout. Každá scéna bude k dispozici ve dvou verzích - originální ze Section31 a zmenšené.

GEN #1: Orbital Skydiving
Popis scény: Chekov se Scottym stojí uprostřed obrovského pšeničného pole a hledí k nebi, protože netrpělivě očekávají přílet blízkého přítele a legendy Flotily, kapitána Jamese Kirka. Kirk musí být něco extra a proto k nim skáče padákem až z orbity. Nejprve si ho Chekov splete s ptákem, ale Kirk je zatím příliš vysoko a rychle se řítí k Zemi. Pak trochu neslavně přistane na hubu. Sundá svou helmu a pozdraví se se svými přáteli. Celá scéna je prokládána obrazem láhve šampaňského, která letí vesmírem (tedy skutečnou úvodní scénou filmu). Kirk se kasá, že se trefil přesně na cíl, ale Chekov o usadí, že se netrefil o 35 metrů. (Actually, Captain, your precise target area was thirty-five meters (a ukazuje západně) that way) Kirk odvětí, že při zítřejším skoku se určitě trefí, ale Chekov mu připomene, že se zítra musí usmívat do holokamer - chystá se křest nové Enterprise-B. Kirk říká, že tam za žádnou cenu nepůjde, ale Scotty s Chekovem si jen vymění vědoucí pohled.

Poznámky: Tato scéna se objevila jak v knižní novelizaci filmu, tak ve scénáři, který se dá najít na internetu. Takže tato scéna byla uřejmě vystřižena v poslední chvíli. Na internetu i v některých publikacích se z ní objevilo spousta obrazků. Kirkův ochranný oblek byl prodán při premiéře filmu, stejně jako sběratelské karty.

Section 31

20.3.2001 Výsledky vtipu týdne 12.3.-18.3
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Andy


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Ty jsi se nikdy neopaloval přes cedník na nudle? (Autor: Pantarei)
2. Každé ráno si je tam jen tak pro legraci maluju... (Autor: She)
3. Jak se tak na to koukám, zapudrovat už to nestačí, měla bych se konečně po těch létech také vykoupat. (Autor: Weyoun)
4. No a ty sis nikdy nenípal beďary? (Autor: PETRMAUS)
5. Někdo má šerpu, někdo má uši jak slon a já mám holt...puntíčky??? (Autor: trekkie)
6. To pořád bylo: chci bejt jako Cher, chci bejt jako Cher a vidíš, je z toho Michael Jackson! (Autor: Astro)
7. Víš, chvíli mi trvalo než jsem přišla na to, že to dřevo co z něj trčej hřebiky neni postel. (Autor: Warp)

Thanks to Sev Trek

20.3.2001 Vtip týdne 19.3.-25.3.
 

Thanks to Sev Trek

20.3.2001 PSST Con v roce 2001
  Již bylo stanoveno finální datum konání "Prvního Samostatného Startrek conu v roce 2001" na víkend 22. a 23. září roku 2001.
Poznamenejte si tedy toto datum do vašich diářů, kalendářů a chytrých hlaviček.

Server PSSTConu

22.3.2001 Písma ze Star Treku
  Na www.voyager.cz je nyní dostupno v sekci MIX ke stažení bezmála 80 fontů - písma ze Star Treku jsou roztříděné do dvou skupin a každé je popsané svým názvem a doplněné ukázkou.

Hypospray
ST Sickbay

22.3.2001 Pohlednice Seven
  Na stránkách Prvního poštovního úřadu Spojené federace planet jsou na Vaše pohlednice připraveny k posílání nové obrázky Seven of Nine.
Obrázky byly na server umístěny na přání několika členů klubu.
Proto, máte-li také nějaké speciální přání koho byste na pohlednicích radi viděli, pište na níže uvedený email.

Vaše CZ Kontinuum

kontinuum@volny.cz

23.3.2001 Konec Voyageru na ST.COM
  Server StarTrek.com otevřel novou sekci u příležitosti konce Voyageru. Zatím zde najdete profily posádky, krátké popisy epizod, první z pohledů zpět (s Jeri Taylor) a informace o nové soutěži. V dubnu by měla přibýt video-interview a U.S.S.Voyager Tour. K nové sekci se dostanete přes menu kliknutím na "News" a poté na "Voyager Finale".

StarTrek.COM

23.3.2001 Video z natáčení finále Voyageru
  Natáčení poslední epizody Voyageru oficiálně začalo, a "ET" (Entertainment Tonight) odvysílalo dvouminutovou sekvenci z natáčení, kterou si můžete stáhnout v příloze.

Mnoho z poslední epizody neuvidíme, protože scénář je "top-secret", což záhy potvrdí i Jeri Ryan, která řekne, že části scénáře jsou posílány se svým vlastním osobním strážcem.

V krátkém záběru z natáčení se Chakotay na můstků ptá: "Co je to?" a Janeway odpoví: "Podle těch tachyonových emisí, nějaký časový zlom." To jen potvrzuje zprávy, že půjde o "časovku".

Ve chvíli, kdy byla točena reportář Kate Mulgrew právě dočetla kompletní scénář a hned vyjádřila své nadšení: "Fanoušci tím budou vzrušeni. Je to skutečně znamenité a velmi dojímavé. Právě jsem dočetla poslední scénu a její točení bude pro mě peklo. Pokud se přes to dostanu, jsem silnější než si myslím. Bude těžké - velmi těžké říct sbohem."

Dále je zpovídána Jeri Ryan: "Ti lidé mi budou chybět! Jsem s nimi už čtyři roky a za tu dobu se z vás stane něco jako rodina. Trávíte tady spoustu hodin denně. A nemyslím, že jsem se kdy více nasmála, než při natáčení tohoto seriálu. Jsou to lidé, které máte ráda, ale nevíte, zda se s nimi ještě uvidíte. Nemůžete být v dosahu všech, a to je trochu smutné. A bude mi chybět i má postava, bylo radostí ji hrát, skutečný dar pro herečku."

Video v divx si můžete stáhnout i na Section31 a ve formátu RealVideo i na MediaTrek.com.

Section 31

26.3.2001 Páteční epizoda na ČT
  Jeden malý krok - Vysílání na ČT1 - 30.3.2001 16:15 - angl. název One Small Step
Poté co je Voyager téměř zkonzumován masivním polem energie, kapitán Janeway začne riskatní průzkum jevu a pátrá po 300 let starém americkém vesmírném modulu, který trčí uprostřed toho pole energie - člunu použitém při první lidmi pilotované expedici na Mars v 2032.

StarTrek Continuum

26.3.2001 Výsledky vtipu týdne 19.3.-25.3.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Dimik


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Hele, Rikere, ty už dneska nehul, jo! (Autor: Jarmo)
2. Mohlo to dopadnout hůř, moch to bejt dribbl. (Autor: trekkie)
3. Nezabil ho Spock v 5 dílu ??? (Autor: Paris)
4. To to sčítání dopadlo fakt zajímavě. (Autor: one.man)
5. no jo...vsichni mame neco s gebuli... (Autor: 7 of 6)
6. Ale jedinej mám po tobě vlasy. (Autor: Jipka)

Thanks to Sev Trek

26.3.2001 Vtip týdne 26.3.-1.4.
 

Thanks to Sev Trek

26.3.2001 Sága DS9: Na scénu přichází Dominion
  Sedmá část Ságy DS9, tentokrát Na scénu přichází Dominion.

Život na Deep Space Nine probíhá poklidnou cestou, lodě ke stanici přilétají a zase odlétají, její úpravy pokračují svým tempem, na promenádě se hemží lidé, krize v okolním vesmíru byly zdárně zažehnány a až na situaci v Demilitarizované zóně je všude mír. Posádka stanice již má čas na plnění základního poslání Hvězdné flotily - prozkoumávání dosud neprozkoumaného. To vše se ale má brzy změnit...

26.3.2001 Žádné plány na VOY-film
  V posledním vydání Cinescape Insider, se objevil článek, který se zamýšlí nad budoucností Star Treku. Hlavně zda bude Voyager následovat příkladu Nové generace a přejde na stříbrná plátna.

"Na velké tiskové konferenci," řekl magazínu Robert Picardo (Doctor), "se na to Ricka Bermana zeptali a jako obyčejně kličkoval. Řekl, že je zde možnost, že by se některé postavy z Voyageru objevily v novém filmu. Ale," dodává Picardo, "měl jsem z jeho odpovědi pocit, že to v současnosti vůbec v plánu nemají, prostě si jenom nechávají tuto možnost otevřenou."

Kate Mulgrew, to také nevidí růžově. "Neřekli ani že VOY-film bude, ani že nebude. Myslím si, že nejprve potřebují vědět, jak se ujme nový seriál a jak dopadne celý Voyager."

Trektoday

26.3.2001 Picardova smrt?
  Následující článek se objevil v bulvárních britských novinách "The Sun", tedy z ne moc důvěryhodného zdroje: "Britský herec Patrick Stewart je rozhodnut, že desátý Star Trek film bude jeho posledním, protože jeho postava v něm zemře. Patrick řekl: "Mám velmi silný pocit, že tento film bude mým posledním, přinejmenším posledním pro Jean-Luca Picarda. Máme teď k dispozici 28 stran příběhu, a je to velmi dobré."
Podtitulek: KLONOVÁNÍ. "Napsal jsem konec pro Picarda, kde ho konečně vykilíme a předložil producentům. (pozn. není jasné kdo tohle říká). Vše co mohu říct je, že ve filmu bude silný a snad zapamatovatelný protivník. Bude v tom klonování a Romulané jako nepřátelé." Scéna smrti je jednou z mnoha, o které uvažoval Rick Berman. Ale v jednom souhlasil ... Picard musí zemřít.

Berte prosím tuto informaci, jako kdybyste ji četli v Blesku ... má to asi stejnou úroveň jako "The Sun":)

Section 31

27.3.2001 Vystřižené záběry z Generations [2]
 

Ke každému filmu existuje několik záběrů, které se z různých důvodů z konečné verze filmu vystříhly. Důvodem může být přílišná délka filmu, bezobsažnost scény, nebo přílišná brutalita. Takové scény, se většinou zařazují do DVD edic. Bohužel u Star Treku tomu tak není, ale nyní přece jen máte možnost shlédnout vystřižené záběry z filmu Star Trek: Generations. Jedná se o 200 MB materiálu, ve formátu DIVX. Velmi špatná kvalita je způsobena špatnou originální kazetou, z které byly ukázky grabovány. Server Section31 soubory dočasně odstranil a nyní umísťuje vždy jeden soubor na jeden den. My budeme vždy na jeden týden umísťovat kolem 20 MB původního materiálu na náš server, odkud si ho z přílohy budete moci stáhnout. Každá scéna bude k dispozici ve dvou verzích - originální ze Section31 a zmenšené.

Gen#2: Just a quick run around the block
Popis scény: Poté co byl Kirk "zabit" na Enterprise-B, stojí Scotty, Chekov a Harriman tiše na můstku. Demora provádí scany okolního prostoru, aby se ujistila, že po Kirkovi není ani stopy. "Takhle to nemělo skončit," popotáhne Chekov. Scotty jeho depresi ještě zvýší: "Všechno musí jednou skončit, hochu." jejich rozjímání přeruší až Harriman: "Pojďme domů."

Poznámky: Tento záběr předchází scéna, kdy Chekov, Scotty a Harriman, hledí do prázdného prostoru, kde se měl nacházet Kirk. Snižuje tak dopad Kirkovy smrti a pokračuje v prvním dějství až trochu moc dlouho.

Gen#3: Can Klingons swim?
Popis scény: Mezitím co Worf kráčí po prkně, během ceremonie jeho povýšení, a připravuje se na svůj akrobatický výkon, Geordi se baví s Beverly o tom, že neví jestli jsou spuštěny bezpečnostní protokoly a zda Klingoni vůbec umějí plavat. Vše tak hlasitě, aby to Worf dobře slyšel.

Gen#4: Data and Crusher Go Overboard
Popis scény: Poté co Dat strčí doktorku Crusherovou přes palubu do mrazivé vody, Geordi k němu zděšeně přistoupí a řekne, že to nebylo zábavné. Worf a doktorka se pomalu šplhají zpět na palubu. Když se vyšplhá Worf hodí hrozivým pohledem po Rikerovi. Dat nabídne doktorce ruku, ale když zahlédne její hrozivý obličej, rychle se stáhne. Picard pak velí napnout plachty...

Gen#5: I hate this!
Popis scény: Toto je pouze o několik sekund prodloužená scéna, kdy Dat pije svůj první alkohol s nově nabitými emocemi. Guinan mu nalije další a tentokrát se s ním napije i Geordi.

Poznámky: Těch několik sekund navíc, trochu zkazí vtipnoust celé scény, protože Geordi dokazuje, že to není tak nechutné, jak se jeví s Datovy grimasy.

Section 31

27.3.2001 Den bez Star Trek serverů
  Od tohoto okamžiku (zhruba 16:00) se nedostanete na své oblíbené stránky:
www.startrek.cz
www.voyager.cz
seznam.startrek.cz
starnet.startrek.cz
www.albatani.cz
a vůbec všechny stránky s doménou *.startrek.cz
Probíhá údržba serverů, která s největší pravděpodobností potrvá až do zítřka.
Nepanikařte, chyba není na vašem počítači :)

Redakce

27.3.2001 Přídavek k SFC2
  Šušká se, že v dílnách tvůtců taktické "loďně lítací" strategie Starfleet Command II: Empires at War se kutí jeho nepřímé pokračování s pracovním názvem SFC2: Orion Pirates . Ačkoliv svým charakterem půjde spíše o datadisk (nové mise, 8 volitelných ras, kompatibilita s Dynaverse 2 z SFC2) překvapivě vyjde v podobě samostané, plně funkční hry. O tom jestli bude příslušně plná i cena se ovšem zatím nehovoří. Vydání je v současnosti plánováno na pozdní léto 2001.

Dimik

27.3.2001 Al-Batani server naleznete...
  Al-Batani server naleznete na mateřské doméně http://www.lasers.cz/albatani.

Al-Batani

27.3.2001 Synopse k VOY: 'Friendship One'
  A je tu další prozrazená synopse, dosud nevysílané epizody Voyageru. Celou si ji v angličtině můžete přečíst zde. My uvedeme pouze úvod a nastínění děje:
Uvidíme vesmírné dobrodružství z doby, kdy cesty vesmírem byly relativně nová věc ... nové životní formy, nové civilizace. Tohle nejsou zprávy o novém seriálu, ale o nové epizodě Voyageru "Friendship One", ve které uvidíme první pokusy Země o "První kontakt".
V úvodu uvidíme sondu z pozdního 21 století "Friendship One", která proletá vesmírem a bude vysílat vzkaz: "Mé jméno je Zefram Cochrane. Jménem lidstva posílám pozdravy od obyvatel planety Země."
O několik století později, když už je Voyager schopen komunikovat s alfa kvadrantem (od předchozí epizody "Author, Author"), je Janeway, vyslána admirálem Hendricksem na misi, kdy se má pokusit najít právě sondu Friendship One, která je v současnosti poblíž pozice Voyageru.
Voyager sondu objeví na obydlené planetě třídy M. Ale sonda prátelství planetě nepřinesla. Přinesla pouze válku, protože se obyvatelům podařilo podle její technologie sestrojit nové zbraně, které způsobily globální katastrofu. Většina obyvatel je vyhlazena a atmosféra je zamořena radiací...
Jestli bude Zeframa Cochrana mluvit James Cromwell (z Prvního kontaktu) není známo.
Spoiler!: (pro přečtení označte myší následující řádek)
Joe Carey, který se na Voyageru objevuje už od první sezóny jako inženýr ve strojovně a dříve jako kandidát na šéfinženýra, bude zřejmě v této epizodě zabit.

Trektoday

27.3.2001 Synopse k VOY:'Natural Law'
  Druhou synopsí, která prosákla je synopse k epizodě Natural Law. Celou si ji opět můžete přečíst tady.
Chakotay a Seven ztroskotají u Ventuů, když letěli raketoplánem na konferenci a střetli se energetickou bariérou chránící Ventu. Raketoplán exploduje, ale oběma se podaří přenést včas na povrch - "do hluboké džungle, s bujným porostem a cvrlikajícími ptáky". Chakotay bude vážně raněn na noze a nebudou se moci spojit s lodí. Janeway se snaží kontaktovat ledosského velvyslance, který jí sdělí, že raketoplán spadl do zakázaného uzemí, které obývá primitivní kultura. Bariéra měla Ventu chránit před dříve bojechtivými Ledosany, kteří znečišťovali prostředí. Janeway vysvětluje, že i historie Země má své stinné stránky, ale velvyslanec stejně nemůže pomoci. Pole je napájeno generátorem, který je umístěn uvnitř, a proto ho nedokážou vypnout. I kdyby Chakotay se Seven přežili, není cesty ven...
Epizoda by měla pojednávat o Základní/Primární směrnici/direktivě. Ale narozdíl od předchozí epizody, se z porušení Janeway nebude vinit, ale bude se v tom cizí rase snažit zabránit.

Trektoday

28.3.2001 Update Knihy + Pohlednice
  Na stránkách CZ Kontinua přibyla spousta obálek anglických knih. (Sekce Lodní knihovna / ST Tiskem / Anglicky / Romány)

A u pohlednic byla zprovozněna funkce pozadí, která Vám umožní vybrat si motiv na stránku s Vaší pohlednici.

Vaše CZ Kontinuum

28.3.2001 Update Bridge Commander Cz Site
  Konečně! Po předlouhé době došlo k updatu oficiálních českých fan stránek připravovaného vesmírného simulátoru Star Trek: Bridge Commander (pro ČR stále platí datum vydání: 30.5.2001!) Téměř dvě desítky nových screenshotů si můžete prohlédnout a druhý video trailer stáhnout na bcomm.startrekgames.cz.

kovi@startrekgames.cz

29.3.2001 Star Trek: Away Team DEMO
  Dnes konečně vyšlo demo takticko-akční hry Star Trek: Away Team, která se má co nevidět objevit i na pultech v ČR. 70-ti MB macka můžete stáhnout buď přes Star Trek Games.CZ nebo přímo z adresy zde.
Přeji hodně zábavy!

kovi@startrekgames.cz

29.3.2001 Paris promluvil o poslední epizodě
  Jedna z největších fám, týkající se poslední epizody Voyageru byla vyvrácena. Tou zprávou je:
"Nikoho z nás nezabijí," řekl Robert Duncan McNeil (Paris) v nedávném interview. To samozřejmě neříká nic o tom, zda ze seriálu odejde Neelix nebo nikoliv, jak se proslýchá.
McNeil už neprozradil nic závažně podstatného: "Mohu vám říct, že v tom bude hodně akce, což je u Star Treku běžné. Jsou v tom skvělé bitevní i akční scény. Také obsahuje znamenité emocionálně nabité scény. Každé hlavní postavě se dostane dostatek pozornosti a jejich příběhy se kompletně uzavřou. Spojí to všechny postavy silným, dojemným způsobem. Jsem poslední epizodou nadšen a myslím, že ji fanoušci budou milovat."

Trektoday

30.3.2001 Literární soutěž 'Můstek je Váš'
  SFK Avalon vyhlásil první ročník literární soutěže "Můstek je váš". Letošním tématem je Originální série. Bližší informace najdete zde.

Václav Pravda
StarTrek Nexus