Archiv TrekDNES - duben 2001

Archiv TrekDNES - duben 2001

1.4.2001 Nová měna v České republice?
 
Zpráva dne !!!
Nová měna v České republice???

ST Sickbay

1.4.2001 Informace o STX a Novém seriálu konečně prosákly
  Včera ve večerních hodinách nastala na serveru, na kterém jsou umístěny oficiální stránky Star Treku havárie, díky které se zpřístupnily skrytá data. Byla to připravovaná stránka o novém seriálu a o novém Star Trekovém filmu s dosti kompletním popisem. Informace během dvou hodin zmizely, ale několika lidem se je podařilo uložit a zveřejnit jinde. Vypadá to opravdu na oficiální informace a zde si je můžete přečíst... Pokud nechcete být "spoilováni" nečtěte dál

Nejprve synopse k desátému filmu:

Ze vzdálené soustavy dorazily informace o podivných útocích Romulanů. Jejich lodě sice vypadají úplně jinak, dokonce i samotný vzhled útočníků není plně romulanský, a vykazují i klingonské znaky. Vede je neohrožený holohlavý muž, který nezná slitování. Dosud přežila útok jediná oběť, které se podařilo uniknout. Romulanská vláda se od všeho distancuje, a odmítá, že by vůbec měla v úmyslu porušit mírovou smlouvu mezi Federací a Romulanským impériem. Je vyslána Enterprise s romulanským a klingonským velvyslancem. Není jimi nikdo jiný než Worf a komadér Sela.
Když Enterprise začne pátrat v místě útoku, objeví (díky Sele) maskovanou klonovací stanici, kterou se po zuřivé bitvě podaří získat. Objeví na její palubě továrnu na vojáky, kteří byli spojeni z DNA Romulanů, Klingonů, lidí a několika dalších ras. Vypadá to, že vše je prací nové tajné organizace uvnitř Romulanského impéria, která se snaží po vzoru Dominionu vybudovat naklonovanou armádu dokonalých válečníků. Nejvíce šokující, bude zřejmě přílet hlavního "klona" na obrovské bitevní lodi. Jejím velitelem je naklonovaný kapitán Picard s přidanou romulanskou a klingonskou DNA. Zná kapitána Picarda dokonale a tak předpokládá jakoukoli taktiku, kterou na něj Enterprise může vymyslet. Začíná zuřivá bitva mezi Picardem a "Picardem", kterou zřejmě jeden z nich nepřežije...

Tyto informace navíc potvrzují existenci umírací scény pro Picarda, ale nemusí to být Picard sám, ale právě jeho klon. Také se zdá, že Picard zemře dokonce několikrát, protože podobných klomů bude několik...

Toto by měl být popis asi prvních 20-30 minut filmu a teprve nyní začíná skutečný příběh...

Nyní k novému seriálu: Informace o obsahu se neobjevily, ale objevil se profil jedné ne nejhlavnější postavy. Je jím Trillka, která by zřejmě měla nahradit Seven Of Nine. Bude jí totiž hrát Brenda s TV seriálu Beverly Hills 90210 Shannon Doherty. Bude mít hodnost poručíka a bude doktorkou na lodi. Tedy nejenom doktorkou, díky svým minulým životům.

Pro další informace, plné opravdových spoilerů klikněte zde!

StarTrek.COM

2.4.2001 Pohled do zákulisí s Rickem Bermanem
  Magazín Star Trek Monthly, otiskl jako součást "Pohledu do zákulisí" rozhovor s Rickem Bermanem: Voyager byl možná více než jiné treky kritizován za velké množství hlavních postav, na tento problém Berman odpověděl: "Myslím, že Chakotay, Tuvok, Neelix a Kim dostávali možná méně prostoru ve smslu množství příběhů, které se kolem nich točili," přiznává Berman. "Ale myslím, že nedostali méně než kterákoli jiná postava z jiného seriálu. Pokud vezmeme kapitána, Seven Of Nine, Doctora a do jistého stupně B'Elannu a Parise, máme tu několik postav, které jsou velmi dobře vyváženy ve smyslu příběhů a jak se postavy vyvinuly."

"Jen si přejete, abyste mohl udělat víc," nakonec přiznává. "Přejete si, abyste se mohl soustředit i na vývoj dalších vztahů. Ale přichází to ve vlnách. Byly doby, kdy lidé hodnotili sezónu Nové generace a říkali, že v první polovině sezóny (13 epizod) je osm o Datovi. Další rok zase lidé říkali: "Už je polovina sezóny a jenom jeden příběh o Datovi." Nikdy není záměrné, že se jedna postava vyvíjí rychleji než jiná. Má to co do činění s tématem ke kterému se dostanete, které téma zabírá.

Další silná kritika je zaměřena na málo rozporů mezi původní posádkou Voyager a Makisty. "Pokud se týče záležitosti Flotiláci-Makisté," vysvětluje, "došli jsme v prvních dvou letech s Jeri a Michaelem k závěru, že pokud bude na palubě udržován neustálý konflikt, bude to narušovat rodinu ve smyslu Star Treku a kterou jsme se tam snažili vytvořit. Jistě že jsme se tomuto tématu čas od času věnovali, dokonce i v poslední sezóně, ale nemyslím, že by minimalize sporů mezi posádkou byla chybou. A samozřejmě to bylo v souladu s Genem Roddenberrym, který zastával názor minimalizace napětí mezi hlavními postavami."
Berman dále jak se u něj stalo zvykem, neprozradil ani slovo o konci Voyageru.

Co se týče filmu," komentuje Berman, "John Logan, Brent Spiner a já jsme vytvořili příběh a hodne ho propracovávali. Studio bylo nadšeno a podpořilo nás. První koncept byl napsán mnou a Johnem Loganem a pracovali jsme na tom velmi tvrdě. Předali jsme ho studiu a teď se provádějí ještě úpravy. Jsme v polovině druhého přepisu. John je velmi rychlý scénárista. Je zpátky v Evansville v Illinois a očekávám od něho druhý koncept ve dvou třech týdnech. Určite to bude po-stávkový film. Mohu hádat, že nejbližším termínem natáčení je říjen, pokud nebude stávka. Vše to na tom závisí."

"Pátý seriál," jak na druhou stranu podotkl, "je přesně to, čemu teď náleží mé srdce, kde má krev a dřina byly. Jsme v plné polní a pracujeme na přípravách. Brannon a já jsme napsali scénář. Obdrželi jsme velké množství pozitivní podpory od všech v Paramountu, kteří to četli. Ještě přesně nevíme, kde se to bude vysílat, ale pravděpodobně opět na UPN. Jsme v plné před-produkci. Pracujeme s Hermanem Zimmermanem na designu interiérů i exteriérů. Vlastně doufám, že začneme zatloukat první hřebíky během několika týdnů v prostorách, které se teď využívají pro natáčení filmu Vanilla Sky s Tomem Cruisem. Začínáme najímat lidi a brzy zače konkurz na herce. Doufám, že začneme s natáčením pilotní dvoj-epizody někdy v květnu.

Co se týče stávky potvrdil, že chtějí ještě před ní dokončit pilotní film a nejméně jednu následující epizodu. Pokud se stávka konat bude budou mít alespoň začátek a potom se uvidí.

Trektoday

2.4.2001 Interview s herci Voyageru
  Na serveru Trekgalaxy.com přibylo již páté z deseti interview s herci Voyageru. Páté interview je s Ethanem Phillipsem (Neelix). Phillips přiznává, že se s postupem seriálu objevuje stále méně častěji. Popisuje svou postavu jako "koření hlavního chodu, přidáte jen když potřebujete, ale nepatří mezi maso." Dále pokračuje, že autorům se určitě lépe píše pro populární postavy jako Doctor nebo Seven.
Na druhou stranu je ale vděčný za to, že nemusel strávit tak dlouho ve své masce. "Musím vám říct, že těch několik posledních let, bylo nošení masky nadmíru složité. Byl jsem nakonec rád, že nemám tolik epizod. Je to 17 hodin mučení, kdy máte na obličeji gumovou masku s kontaktními čočkami a umělými zuby." Phillips dále mluvil o svém velkém přátelství ke každému "hlavnímu členu" posádky Voyageru.
Také promluvil o odchodu Kes: "Oficiálně bylo řečeno, že scénáristi nemohou dále rozvíjet její postavu. Chtěli někoho nového kdo bude stimulovat jejich představivost. Já si myslím, že to bylo obráceně. Chtěli Seven, ale na deset hlavních postav nestačil rozpočet, tak řekli, že už jí nemohou rozvíjet." Poté řekl, že začíná hrát v divadle hned druhý den co skončí Voyager a to 10 května. To by mohlo znamenat, že Neelix opravdu v epizodě Destiny odejde a v posledních třech se už neobjeví, na druhou stranu tím nemusel myslet premiérové vysílání epizod, ale konec celkového natáčení.

Celé interview stejně jako 3 předchozí s Janeway, Chakotayem a Tuvokem si můžete přečíst v angličtině zde.

Trektoday

2.4.2001 STGames.cz - dubnová soutěž
  Dnes začala dubnová soutěž na Star Trek Games.CZ. Tentokráte soutěžíme o tři výtisky knihy Star Trek: Nejlepší osud od Diane Carey. Soutěžte všichni!

Star Trek Games CZ

2.4.2001 Páteční epizoda na ČT
  Projekt Pathfinder - Vysílání na ČT1 - 13.4.2001 16:15 - angl. název Pathfinder
Dřívější inženýr z Enterprise Reginald Barclay, který byl přeřazen k projektu Pathfinder, dostane novou pomoc, poradkyni Deannu Troi a tajně vytvoří holografickou simulaci Voyageru a životů jeho posádky. Věří, že tím pomůže k plnění svého úkolu, vyslat zprávu Voyageru, který je 60,000 světelných let daleko. Jeho neortodoxní metody spolu s jeho cílevědomou vášní pro projekt, ale štvou jeho velící důstojníky a přinutí Barclayho riskovat vše, neuposlechnout rozkazy a vyslat svou zprávu navzdory názorům ostatních.

StarTrek Continuum

2.4.2001 Výsledky vtipu týdne 26.3.-1.4.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je trekkie


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Něco, co jsem si měl zapsat za uši, ale nevešlo se to tam. (Autor: trekkie)
2. Nevím, ale v sálonu tvrdili, že to půjde umejt... (Autor: Seven)
3. Je to nápis: Doma je nejlépe. (Autor: Marfuša)
4. Jmenuji se Chakotay, komander Chakotay. (Autor: Alka)
5. Tobě se to nelíbí? To mě mrzí, maluju si to tam jen kvůli tobě!!! (Autor: Patlak)
6. Ochranná známka (Autor: R. Astro)
7. To nevíš? " Toto je místo pro vaši reklamu" (Autor: R. Astro)
8. Že jsme po sobě s Harym házeli prasátka . . . Phaserem! (Autor: Warp)

Thanks to Sev Trek

2.4.2001 Vtip týdne 2.4.-8.4.
 

Thanks to Sev Trek

3.4.2001 Star Trek melodie pro telefony NOKIA
  Jste Trekkie? Máte mobil, Nokii? Hledali jsem na internetu nějakou melodii a nelíbí se Vám? Tak pro vás je tu zcela ZDARMA melodie z TNG (VOY později) od Dicka Picarda!!!
www.mageo.cz/home/HAWKEYE_PIERCE/

Dick Picard

3.4.2001 Dvě jubilea CZ Kontinua
  Jak si jistě mnozí z Vás všimli, tak jsme o tomto víkendu přívítali na našich stránkách http://kontinuum.startrek.cz 5000. navštěvníka.
A za druhé: Z Prvního poštovního úřadu Spojené federace planet odešlo již více jak 400 pohlednic.

Děkujeme Vám za projevenou přízeň a v brzké době se můžete těšit na menší překvapení.

Vaše CZ Kontinuum

kontinuum@volny.cz

3.4.2001 Další info ke konci Voyageru
  Předvčerejšky odpoledne byl důležitý den pro návštevníky Grand Slamu, asi na hodinu měli promluvit herci z Voyageru a producent nového seriálu Brannon Braga.
Ten bohužel nechtěl ani potvrdit ani vyvrátit všechny zprávy, které se objevily na internetu, řekl jen, že se pořád nechystá žádny DS9 film a pořád není rozhodnuto, na které stanici se bude nový seriál vysílat. Braga stále přispívá i k natáčení Voyageru a řekl, že před koncem bude ještě časová epizoda (podle neoficiálních zpráv by to měla být právě poslední).

Poněkud sdílnější byli herci z Voyageru Tim Russ, Ethan Phillips, Roxann Dawson, Robert McNeil a Robert Picardo. Dawson se ptali, zda B'Elanna do konce seriálu porodí svou dceru porodí, ale odpověděla jen, že má zakázáno o tom mluvit. McNeil vtipkoval, že porodí Paris a dítě bude vypadat jako Doctor, nacož Picardo odvětil: "Všechny děti vypadají jako Doctor! Ale copak by mohla být celou dobu jedna hlavní postava těhotná a nakonec nám neukázat dítě?" (Pozn: Což může a nemusí něco znamenat:)) McNeil později prozradil, že by snad BËlanna měla v poslední epizodě mít jiný účes. Nakonec Ethan Phyllips řekl, že si bude muset obléknout masku Neelixe už jenom dvakrát. Natáčení poslední epizody už začalo, takže pokud nebude potřeba jenom na fotografování, vypadá to, že se Neelix v poslední epizodě přece jen objeví. (Jak jsme dříve psali, měl by seriál opustit dvě epizody před koncem). Není zatím známo, jakým způsobem by se jeho postava mohla v závěru objevit.

Trektoday

3.4.2001 Ezri v 'Dead Zone'
  Nicole deBoer známá jako Ezri Dax ze seriálu Deep Space Nine, si zahraje jednu z hlavních rolí v pilotu k připravovanému seriálu Dead Zone podle Stephena Kinga. Nicole by měla hrát postavu jménem Sarah, přítelkyně hlavní postavy. Pokud se seriál, jehož plný název zní "Stephen King's Dead Zone" svým pilotem ujme a stane regulérním seriálem, bude to pro Nicole znamenat jednu z hlavních rolí.

Seriál vzniká pod producentským dohledem Michaela Pillera, který spoluvytvořil seriály Deep Space Nine a Voyager.

Trektoday

3.4.2001 Bouráme Voyager
  Podle informací od herců Voyageru byly v těchto dnech rozebrány kulisy a vybavení strojovny a jídelny. Ostatní části Voyageru dosud stojí, ale budou rozebrány buď tento nebo přístí týden. Natáčení totiž končí 9. dubna. Podle nich se poslední natáčecí den bude odehrávat v "nepřístuném" místě se speciálním zabezpečením.

Kulisy Voyageru navrhl Richard James, který je postavil v roce 1994, po skončení natáčení ST7: Generations. Bylo to ve stejných místech kde se natáčela celá Nová generace, což znamená 14 let nepřetržitého Star Treku - až dosud...

Trektoday

3.4.2001 UPN o VOY:'Q2'
  UPN konečně zveřejnilo popis nové epizody Voyageru "Q2" a v magazínu ST Monthly se objevily první obrázky.

Q2, mladý syn Q, rozmazlené dítě s neomezenou mocí, je svěřeno do péče tetičky Kathryn Janeway na jeden týden, po kterém kontinuum rozhodne o jeho osudu. Když Q2 přijde o své schopnosti, zdá se, že dělá pokroky, ale když ho odhodí jeho vlastní otec, octne se Q2 zase tam kde byl a posádka Voyageru je v nebezpečí...

Trektoday

4.4.2001 VOY: 'Renaissance Man'
  O této epizodě (která bude poslední před finálem) je pouze známo, že se Doctor bude "převlékat" za členy posádky Voyageru, aby ochránil kapitána. Nyní se objevila informace, že se Voyager má střetnou s flotilou maskovaných lodí, skrývající se v hlubinách vesmíru. Jestli to bude součástí nějakého vedlejšího nebo hlavního příběhu není známo.

Trektoday

4.4.2001 Rozhovor s Brannonem Bragou
  Brannon Braga opustil místo výkonného producenta Voyageru po jeho šesté sezóně, ale stejně bude pro něj konec "nelehký"."

"Pociťuji melancholii," řekl Braga, "vím že mi budou ty postavy chybět. Je to také ale uvolnění, nepsat týden co týden příběhy, jak jsem to dělal po šest let."

Když se ohlédne zpátky, je spokojen s tím, jak se Voyager vyvinul, vlastně je to jeho oblíbený seriál. "Na Voyager jsem více pyšný než na mou práci na Nové generaci. Myslím, že to má propracovaný styl vyprávění příběhu a samozřejmě je mi to bližší, protože jsem u toho už od samého začátku. Myslím, že jsme Star Trek postrčili do moderní doby. Na konci, když na tom pracuje po šest let, se ohlédnete a zjistíte, že ze stovky epizod je asi 10 epizod, na které jste velmi velmi pyšný, a kolem 30 na které jste pyšný, zbytek má různé úrovně rozčarování, protože tvořit tv seriál není nic jednoduchého. Takže doufám, že fanoušci byli překvapeni a líbilo se jim to. Opustil jsem produkci, ale přece jen jsem ještě napsal pár epizod i pro sedmou sezónu. Takže jsem si vlastně emociální odloučení už prožil."

Co se týče nového seriálu, řekl jen, že by se oficiální prohlášení mělo objevit během několika týdnů. "Vše co mohu říct je, že jsem s Rickem sepsal pilot a nyní se ho chystáme točit. Ale pokud chcete vědět přesně kdy, na to odpověď neznám. Vše závisí na příliš mnoho proměnných."

Braga dále řekl, že "čte internetové fámy s pobavenímm jako ostatní." Detailnost některých zpráv ho dokáže ohromit. "Ale to pro Star Trek není nic nového. Pamatuji si na den, kdy jsme dopsali První kontakt a druhý den se příběh objevil na internetu. Nevím jak se to tam dostalo. Nejprve vás to trochu naštve, ale pak si uvědomíte "Díky bohu za lidi, které to zajímá tak, že jsou schopni zajít tak daleko." Je to reklama. A raději posedlost než nezájem."

4.4.2001 Příběh Voyageru bude pokračovat
  Po skončení poslední epizody Voyageru 23.května, budou fanoušci čekat pouze jeden měsíc, aby se dozvěděli, co se stalo s Voyagerem poté. Měla by totiž vyjít novelizace epizody, která by měla sloužit jako úvod k dalšímu vydávání knih Voyageru v budoucnosti.

Podle John Ordovera (editora ST série v Pocket Books) bude kniha obsahovat další materiál, který posune příběh Voyageru do budoucnosti. Novelizace se ujme Diane Carey a extra materiálu Christie Golden. Tento materiál má sloužit právě jako úvod k dalším knihám, které by měly začít vycházet od 2003. Bude tak následovat příkladu Deep Space Nine, jehož knižní pokračování startuje letos na jaře. Jako další je plánováno, přepsání celé Kirkovy tříleté cesty, ale z pohledu nižších důstojníků.

Diane Carey je známá svými novelizacemi epizod DS9: Way Of The Warrior, DS9: What You Leave Behind, VOY: Equinox a dalšími. Christie Golden nyní napsala nejnovější VOY trilogii "Dark Matters".

Trektoday

4.4.2001 Nahá Seven
  Na serveru televize UPN se objevilo dalších osm obrázků k nadcházející epizodě Voyageru 'Q2'. Na jednom z nich se dá jasně rozeznat Fereng, který sedí v konferenčním sále Voyageru, na jiném zase soudní dvůr Q. Asi nejzajímavějším:) obrázkem je nahá Seven před svým výklenkem.

Pozn: Pokud se obrázky na stránce u epizody nezobrazují, zkuste obnovit (refresh) vnitřni stránku.

UPN, Trektoday

5.4.2001 ST5 v České Televizi
  Nezapomeňte, že StarTrek V: Final Frontier (Nejzazší hranice) bude vysílán 7. dubna v 17:30 na ČT2

Tady je info o filmu České televize:
Stará garda hvězdné lodi Enterprise pátrá ve středu galaxie po nejvyšší bytosti. Americký sci-fi film (1989). Hrají: W. Shatner, L. Nimoy, D. Kelley, J. Doohan, W. Koenig, N.Nicholsová, G. Takei, D. Warner a další. Režie William Shatner (103min) (Premiéra) (Stereo) VPS: 2 07 04 17 30

Trailer k filmu si můžete stáhnout v příloze.

Navíc se od přístího týdne posunuje vysílání Voyageru opět od 16:05!

Server České Televize

5.4.2001 Detaily k poslední epizodě Voyageru
  Objevilo se několik dalších informací k poslední epizodě Voyageru:
I tento zdroj potvrdil, že by se epizoda měla jmenovat Endgame, Part I a II.
Bude se přeskakovat mezi současností a minulostí.
V budoucnosti uvidíme několik nových postav jako Miral Paris, dceru Toma Parise a B'Elanny Torres.
Několik členů posádky bude v budoucnosti povýšeno, takže uvidíme například admirála Janeway a kapitána Kima.
Objeví se opět Reginald Barclay.
Objeví se opět Suzanna Thompson jako borgská královna, a samozřejmě střetnutí s Borgy. Zda je to hlavní příběh nebo pouze vedlejší není známo.

Section 31

6.4.2001 Romantika a slavné scény na pohlednicích
  Na stránkách Prvního poštovního úřadu Spojené federace planet přibyly nové kategorie, Romantika a Slavné scény. Celkem přibylo 27 nových obrázků. Proto neváhejte a posílejte...

CZ Kontinuum

8.4.2001 Expansion Pack Preview
  Na Star Trek Games.CZ dnes přibylo preview datadisku 3D akce Voyager Elite Force, rozhovor s vedoucím projektu a všechny dostupné screenshoty.

kovi@startrekgames.cz

8.4.2001 Nové fotky Kes
  Další aktualizace JenniferLien.NET ke dni 08.04.2001
Bylo přidáno 252 nových screen-shotů z osmi dílů Voyageru - Blood Fever, Unity, The Darkling, Rise, Favorite Son, Before And After, Real Life a Distant Origin.
Těšíme se na Vaši návštěvu.

Ocampa - webmaster

8.4.2001 www.WARP.cz
  Už několik týdnů předem probíhala na naší stránce reklamní kampaň za nové stránky s tématikou Star Treku. Datum jejího uvedení do provozu nebylo náhodné. 5. dubna 2063 Zefram Cochrane podnikl svůj první let a zapsal se do historie. O 62 let předtím, 5. dubna 2001 se otvírá www.WARP.cz - Star Trek Encyklopedie.

Na serveru najdete hlavně slovník první regulérní Star Trek terminologie - pomůcku pro překlad z angličtiny hlavně technických výrazů. Jeho databáze nyní obsahuje kolem šesti set pojmů - zatím zhruba pětina má detailní popisy. Dostupné jsou dále všechny existující překlady názvů seriálových a filmových Star Treků a také další zajímavé informace: o kurzech (např. rozkazy důstojníků na můstku) a rasách (např. jak se skloňují).

Autorem projektu vlastnícího copyright na zvěřejňované materiály je David Bursa, externí spolupracovník České televize ve funkci odborného poradce. Na Internetu též známý pod nickem Erell.
Design je prací Petra Buriana (Kruxminor) a programování Davida Brůhy (Saleck).

Dle názvu serveru: ENGAGE ! :)

Redakce

8.4.2001 ST Obchody ve Vídni
  Byl jsem ve Vídni. Doporučuji tyto obchody:
Obchod Comics Hutterer 1030 Wien Landstr. Hauptstr. 126
Tel.: 7147706
&
1010 Wien Rotenturmstr. 21
Tel.: 5356964
Ulice Theobaldgasse, obchod je po levé straně, když se do ulice vejde. Jde o ulici kolmou k Mariahilferstrasse, po pravé straně, když se jde dolů - kousek pod Gerngrossem a Macdonaldem.
Bohužel jsem si koupil menší odznak (50%) a stál mě 98 šilinků. Klasický stojí dvakrát tolik.

PeterKubicko@host.sk

8.4.2001 Obrázky v příloze Kursy
  Na serveru warp.cz přibyly v příloze Kursy obrázky vysvětlující názorně celý princip prostorové orientace ve Star Treku.

David Bursa

9.4.2001 Po filmu o filmu: ST 5
  Jak jsme avizovali, v sobotu 7.4 v 17:30 na ČT 2 jste mohli shlédnout Star Trek 5 - Nejzazší hranici.
Hlasovátka týkající se filmu naleznete např. na st.cz: "Ohodnotťe atributy filmu" a na voy.cz: "V pořadí kolikátým to byl film, který jste shlédli v televizi s českým dabingem?".
Vyjádřit se můžete samozřejmě i tady u nás :)

Redakce

9.4.2001 Pohlednice z Vulkánu - kreslené originály
  Uplynulo několik málo dní a jsme tu s další aktualizací. Jelikož je odeslaných pohlednic již více jak 500, připravili jsme pro Vás něco, o čem si myslíme, že by se Vám mohlo líbit. S laskavým svolením autorky, Hany Vittkové, jsme na stránky kontinuum.startrek.cz umístili 23 kreseb s Vulkánskou tématikou prezentovaných loni na PSSTconu.

Zde je malá ukázka:

Obrázky jsou pojaté jako elektronické pohlednice, takže je můžete odeslat svým známým. Naleznete je v sekci 'Pohlednice / Grafika / Obrázky z Vulkánu'.
Doufáme, že se Vám tyto obrázky budou líbit tak jako nám.

Další aktualizaci na našich stránkách naleznete v sekci 'Lodní knihovna / ST Tiskem / Anglicky' kde přibylo 140 obrázků obálek knih.

CZ Kontinuum

9.4.2001 Sága DS9: Federace reaguje
  Osmá část Ságy DS9, tentokrát Federace reaguje.

Po drtivé a tragické porážce z prvního střetnutí s Dominionem, podtržené úplným zmasakrováním nedávno založené kolonie JemHadary v kvadrantu Gama, se život na stanici rapidně mění. Prudce klesá počet obchodních lodí podnikajících cesty skrz červí díru, naopak se zvyšuje frekvence návštěv lodí Hvězdné flotily dovážejících už nikoliv jen materiály na obnovu Bajoru, ale taktické systémy pro Deep Space Nine v podobě těžkých phaserových bank, odpalovacích mechanismů fotonových torpéd a dalších klíčových obraných zařízení. Všichni vědí, že další střetnutí na sebe nenechá dlouho čekat...

9.4.2001 Vyšla další ST kniha
  Vyšla nová startreková kniha od nakladatelství Netopejr s názvem "Nejlepší osud". Kniha se řadí mezi velké novely z Původního seriálu. Dějově se odehrává krátce po událostech zaznamenaných ve filmu Star Trek VI: Neobjevená země. Autorem je Diane Carey, kniha má 466 stran a je ke koupi za 199,- Kč.

Děj:
Zatímco se kapitán Kirk chystá na odpočinek po své dlouhé a slavné kariéře v Hvězdné flotile, události ve vzdálené části Federace ho povolají zpět do oblasti galaxie, kterou navštívil za mladých let, a to na záhadný svět jménem Faramond, který mu živě připomene jeho mládí.

Kdysi ve svých šestnácti se problémový Kirk nepohodl se svým otcem a podle něho Kirka čekala bezútěšná budoucnost. Ale společná cesta s legendárním kapitánem Robertem Aprilem změní jeho život navždy, protože se Kirk musí se svým otcem postavit strašnému a mocnému nepříteli...

Úryvek:

USS Enterprise 1701-A

"Měl bych proletět kolem slunce, vrátit se o pětačtyřicet let zpátky a dát si facku."
Leonard McCoy se po kapitánově zabručení otočil a zeptal se: "Prosím?"
James Kirk se neklidně zavrtěl a zhluboka se nadechl. Pocítil lítost.
"Říkám... že bych se měl vrátit a dát si facku za první slova, která jsem řekl na můstku. Nevyjádřil jsem se zrovna poeticky."
"Proč? Co to bylo za slova?"
V kapitánově tváři vyskočily růžové skvrny zahanbení. Kirka nebylo lehké uvést do rozpaků, mohl však uvést do rozpaků sám sebe.
Pevně stiskl rty, pak je povolil a znovu stiskl.
"Řekl jsem, že můstek smrdí."
...

Redakce

10.4.2001 Preview k 'Human Error' a 'Q2'
  V příloze si můžete stáhnout preview k osmnácté a devatenácté epizodě sedmé série Voyageru Human Error (v kratší a delší verzi) a Q2 ve formátu mpeg a obrázky najdete zde a zde.

Vidiot a MediaTrek.com

10.4.2001 Páteční epizoda na ČT
  Projekt Pathfinder - Vysílání na ČT1 - 13.4.2001 16:15 - angl. název Pathfinder
Dřívější inženýr z Enterprise Reginald Barclay, který byl přeřazen k projektu Pathfinder, dostane novou pomoc, poradkyni Deannu Troi a tajně vytvoří holografickou simulaci Voyageru a životů jeho posádky. Věří, že tím pomůže k plnění svého úkolu, vyslat zprávu Voyageru, který je 60,000 světelných let daleko. Jeho neortodoxní metody spolu s jeho cílevědomou vášní pro projekt, ale štvou jeho velící důstojníky a přinutí Barclayho riskovat vše, neuposlechnout rozkazy a vyslat svou zprávu navzdory názorům ostatních.

StarTrek.COM

10.4.2001 Výsledky vtipu týdne 2.4.-8.4.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Alka


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Bohové musejí být šílení. (Autor: Adam)
2. Kdyby jsi byl bohem TADY, taky bys chtěl vypadnout... (Autor: Jeronimo)
3. Hm, to je zaludna otazka... Poprosim o pomoc pritele na telefonu. (Autor: Me)
4. Rozhodně s ní nehodlám třísknout o nejbližší planetu... jako někdo! (Autor: Alka)
5. Ale když Satan už má dvě... (Autor: Dr.Šneckoj)

Thanks to Sev Trek

10.4.2001 Vtip týdne 9.4.-13.4.
 

Thanks to Sev Trek

10.4.2001 Adresy herců z Voyageru
  Určitě nejeden z vás zatoužil mít doma originální fotografii svého oblíbeného herce s podpisem a věnováním. Pokud patříte mezi ně, tak právě pro vás jsou na serveru Nexus k dispozici adresy herců z Voyageru. Většina z nich přislíbila odeslání podpisu pro české fanoušky do tří týdnu. Takže neváhejte ...

Star Trek Nexus

12.4.2001 Vše o Star Trek kartičkách
  Základní informace o Star Trek kartičkách, popsaná pravidla k CCG hře (kterou mnozí z vás už určitě perfektně ovládají :), ukázkové obrázky kartiček hracích i sběracích různých typů ze všech sérií - TNG, DS9, Voyageru a TOSu, včetně filmu First Contact; také spolu s obaly jsou nyní k dispozici pod odkazem Kartičky v sekci MIX.

ST Sickbay

12.4.2001 Další obsahy knížek
  Dnes v naší databázi na stránkách CZ Kontinua přibylo dalších 63 obsahů knížek. Tentokrát šlo o číslovanou řadu TNG.(Lodní knihovna / ST Tiskem / Anglicky / Romány a povídky / TNG / Číslovaná řada)

Dále byla do databáze českých knih doplněna nově vyšlá kniha "Nejlepší osud" o které tady byla před nedávnem zmínka. I tuto knihu můžete ohodnotit, proto neváhejte a hlasujte...

Stránky CZ Kontinua

12.4.2001 Info a preview k VOY:'Author, Author'
  A jak už je tomu zvykem, opět na světlo internetu pronikla synopse k dosud neodvysilane epizode Voyageru. Tentokrát je jí Author, Author, která má premiéru příští týden. Celou popis, bez úplného závěru najdete zde. Na serveru P/K All The Way se objevilo video z natáčení této epizody. Přímý link na stránku s videem je zde. A konečně je tu už i preview k epizodě, které si můžete stáhnout v příloze a několik obrázků, které najdete zde.

Trektoday

14.4.2001 Star Trek blok na Avalconu
  Avalcon v Chotěboři, na kterém se budeme moci všichni potkat už 4. května, bude mít vyhrazen blok speciálně o ST. Star Trek by měl dostat prostor v pátek, ale i v sobotu a samozřejmě plánovanou neděli.
Asi 30 hodin zábavy bude naplněno takto: Dabing 4 epizod Voyageru, Hudba v seriálech, diskuse o ST conu na Euroconu, Fenomén 47 ve ST, Voyager bez kontextu, Trexeso, TrekGame, On-line karetní ST hra, Star Trek v datech a souvislostech - Pád Federace!?, Jan Pavlík a ST, TNG, Vyhlášení výsledků soutěže Můstek je váš, Přijímací test do Akademie HF, Hudba ve filmech, Chcete být praporčíkem?, Navrhněte si svou vesmírnou lod II, Voyager 6, Klingonistika, Bezpečnostní kódy od DS9, video a hry...
Nabídky na přednášky s tématikou Star Trek jsou stále vítány !!! - kontaktujte Vaclava Pravdu - vaclav.pravda@seznam.cz

avalcon.scifi.cz

15.4.2001 Víte všechno o hlavním deflektoru?
  Víte, k čemu je na přídi lodi hlavní deflektor? A co všechno se s ním dá dělat? Na serveru www.WARP.cz přibylo hned několik detailních popisů pojmů, především navigation deflector a computer core, dále informace o necelém tuctu dalších souvisejících pojmů.

David Bursa

16.4.2001 Páteční epizoda na ČT
  Přístav v bouři - Vysílání na ČT1 - 20.4.2001 16:15 - angl. název Fair Haven
Kapitán Janeway a její posádka si užívají pracně získaného odpočinku v holografické projekci roztomilé irské vesničky. Kapitán Janeway si však nemůže pomoct a zamiluje se do pohledného vesničana. Jejich odpočinek je ukončen když se k Voyageru přiblíží vlna smrtelné neutronové radiace.

StarTrek.COM

16.4.2001 Hvězdná flotila na Avalconu 2001
  Pokud chcete vědět přesně, co pro vás Hvězdná flotila přichystala na Avalcon 2001, můžete navštívit naši stránku a podívat se v sekci Akademie na Výuku.

Leian

16.4.2001 Update synopsí
  Na našem serveru Synopsí StarTreku se objevilo dalších několik synopsí. První dvě mega-synopse jsou k epizodám VOY:"Warhead" od Khakiho a "Barge Of The Dead" od BMC. Dalších (kratších) 6 je z první a druhé sezóny Deep Space Nine: "The Nagus", "Vortex", "If Wishes Were Horses", "The Circle", "The Siege" a "Invasive Procedures" od Hatiho & Bena Siska.
Hezké počteníčko.

Synopse Startreku

17.4.2001 Projekt ST Tiskem dokončen
  Dnes v naší databázi na stránkách CZ Kontinua přibylo dalších více jak 50 obsahů knížek. Byly to chybějící obsahy u TOS a TNG. (Lodní knihovna / ST Tiskem / Anglicky / Romány a povídky)

Tímto je hotov aktuální přehled anglické literatury (TOS+TNG). Příbývat budou už jen nově vycházející knihy o kterých Vás samozřejmě budeme včas informovat.

DS9, VOY a další knihy budou doplněny v průběhu času...

CZ Kontinuum

17.4.2001 Výsledky vtipu týdne 9.4.-13.4.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Spock_lady


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Už si zase hraješ s jídlem? (Autor: Pantarei)
2. Daxová a Worf se k sobě hodí. Ona je červ a on je žere. (Autor: Will_Riker)
3. Není nutné návnadu ochutnávat, než jdeš na ryby! (Autor: Toxy)
4. Tak to tebe jsem videl u toho skladiste s biologickym odpadem.... (Autor: Vojtas)
5. Nikdy nejím nic, co se drží talíře, když se to snažím nabodnout. (Autor: Ezri Dax)
6. Myslim, ze v titulkach dneska nebude: Zadne zvire nebylo pri nataceni zraneno! (Autor: Bellerophon)
7. Tu tasemnici vytáhl doktor včera z Kapitána (Autor: Lina)
8. Bar strojovně: Kolem Barfova stolu vztyčit silové pole 10! (Autor: Warp)
9. Co se všechno může mít Fereg v uších.. (Autor: Weyoun)
10. Gag... Lépe sníst je všechny! (Autor: N.E.D.)

Thanks to Sev Trek

17.4.2001 Vtip týdne 16.4.-22.4.
 

Thanks to Sev Trek

17.4.2001 Vystřihnuté záběry z Generations [3]
 

Ke každému filmu existuje několik záběrů, které se z různých důvodů z konečné verze filmu vystříhly. Důvodem může být přílišná délka filmu, bezobsažnost scény, nebo přílišná brutalita. Takové scény, se většinou zařazují do DVD edic. Bohužel u Star Treku tomu tak není, ale nyní přece jen máte možnost shlédnout vystřižené záběry z filmu Star Trek: Generations. Jedná se o 200 MB materiálu, ve formátu DIVX. Velmi špatná kvalita je způsobena špatnou originální kazetou, z které byly ukázky grabovány. Server Section31 soubory dočasně odstranil a nyní umísťuje vždy jeden soubor na jeden den. My budeme vždy na jeden týden umísťovat kolem 20 MB původního materiálu na náš server, odkud si ho z přílohy budete moci stáhnout. Každá scéna bude k dispozici ve dvou verzích - originální ze Section31 a zmenšené.

Gen#6: Emotional Overload
Popis scény: Na palubě stanice u Armagosy, Geordi s obavami sleduje, jak Dat trpí následky přetížení svého pozitronového mozku emocemi. Dat během minuty prožívá celou škálu emocí od vzteku až k radosti a zase zpět.

Poznámky: Důvodem proč byla tato scéna vystřižena, je ten, že z Datových posunků, jeho výrazu tváře a zvuků, které vydává při přechodu ze vzteku k radosti, je jasně cítit sexuální podtón. Bez ohledu na to, že tato scéna tak vypadat neměla, ve výsledku to tak je. Smyslnost se totiž ve Star Treku objevovat nemůže z důvodu udržení "koukatelnosti" pro mladší diváky.

Gen#7 "Guess who else was onboard?"
Popis scény: Na můstek klingonského dravce vejde Klingon a hodí na zem tělo Geordi La Forge a ptá se co s ním. Soran se zvedne z velitelského křesla apřikáže, aby ho vzali za ním. Z jeho obličeje je patrné, že to Geordi nebude mít lehké. Zatím na Enteprise vystoupí Worf s Rikerem z výtahu a debatují o událostech, které se dosud udály. Rikerovi to nedává žádný smysl. Když vejdou na ošetřovnu, Beverly právě vyšetřuje Data, který má sundanou horní polovinu jrytu své hlavy. Doktorka ohlásí, že Datův čip nelze odstranit. Dat se zdá být vystrašen, že by mu to mohlo ublížit a Riker se ho snaží uklidnit. Beverly poté přejde k panelu, aby Rikerovi sdělila, že Soran je El-Aurian...(což už ve filmu bylo).

Poznámky: Tato scéna má minimální důležitost, protože nebylo řečeno nic nového, tedy pro diváka, který viděl Sorana spolu s Guinan na Lakul. Rozhovor Worfa a Rikera, je také téměř bezpředmětný, protože vše už divák ví a pouze to přidává na Soranově záhadnosti. A konečně že Datův emoční čip nejde odstranit, řekne později Picard Beverly.

Section 31

18.4.2001 VOY: 'Endgame'
  Objevily se první oficiální informace o poslední epizodě Voyageru.
Měla by se opravdu jmenovat Endgame. "Epické poslední dobrodružství, ve kterém záhadný návštěvník z jiného času, vrhne kapitána Janeway do smrtící konfrontace s jejím největším nepřítelem, královnou Borgů." To by potvrzovalo předchozí zprávy o cestování časem, o možnosti části epizody odehrávající se v budoucnosti i o střetnutí s Borgy. Navíc je slibováno, že "uprostřed nebezpečí, se zrodí nová romance a nová generace rodiny Voyageru," což zase potvrzuje zprávy o možném romantickém vztahu Seven Of Nine a Chakotaye a také objevení Miral, dcery Toma a B'Elanny a Sabriny, dcery Naomi Wildman.

Trektoday

18.4.2001 Rozlučková párty
  Na StarTrek.com v nové sekci k příležitosti ukončení Voyageru, si můžete prohlédnout obrázky a videa ze záverečné párty, kde se naposledy společně sešli všechny hlavní postavy (i s rodinami). Ale účastnili se i další jako producenti (Rick Berman, Kenneth Biller, Brannon Braga) a herci jako John de Lancie (Q), Suzanna Thompson (královna Borgů), Scarlett Pomers (Naomi), Brent Spiner (Data), Armin Shimmerman (Quark), Chase Masterson (Leeta), Richard Herd (adm. Paris), Majel Barett Roddenberry (Lwaxana, hlas počítače) a mnoho dalších.

StarTrek.COM

18.4.2001 O Voyageru na Sardenu
  Konci Voyageru je věnovaný i jeden článek ve SCI-FI sekci Neviditelného Psa.
Článek se také zabývá charitativní činností Leonarda Nimoye a knihám, ktere u nás v nejbližší době vyjdou. Tady je přímý odkaz.

Sarden

18.4.2001 Sága DS9: Úder střídá protiúder
  Devátá část Ságy DS9, tentokrát Úder střídá protiúder.

Již několik měsíců probíhá na Deep Space Nine horečné vylepšování obranných systémů a všichni se připravují na možný útok Dominionu vedený skrz červí díru. Jednoho dne dochází na promenádě k explozi - vybuchuje Garakův krejčovský obchod. Počáteční pátrání odhaluje, že se nejednalo o náhodu...

V této části si navíc můžete pustit sestřih bitevních scén ve formátu Real Video.

18.4.2001 DVD ST7 u nás
  Od dnešního dne je možné koupit v ČR film Generations (těsne následující a navazující na Novou generaci) na DVD disku. K dispozici je krom originálního anglického zvuku v Dolby Digital 5.1 i český dabing (bohužel méně valné kvality).

David Bursa

18.4.2001 Nové dvě povídky
  Nové dvě povídky od Androida s Enterprise 1701-D, plně recyklovatelné i s posádkou, která se odvážně pouští tam, kam dosud nikdo nezabloudil. Tentokráte jak je nebezpečné objevovat nové světy a překračovat Hyper 9,989 :)

Sekce MIX na ST Sickbay

20.4.2001 Přihláška na Avalcon 2001
  Avalcon se nezadržitelně blíží!! No a jelikož na Avalconu bývá tradičně vynikající StarTrek Con, je čas se přihlásit. Tady je online přehláška.
Kdo se přihlásí a zaplatí do 13.4. má slevu.

Organizátoří zatím mají málo přednášek pro StarTrek Con. Takže, kdo by měl zájem připravit si přednášku, ať kontaktuje hlavního organizátoru Conu - Vaška Pravdu.

Avalcon

20.4.2001 Audio CD - Caretaker
  Soundtrack z prvního dílu Voyageru - Caretaker v MP3 formátu si nyní můžete stáhnout ze stránek www.jenniferlien.net. Jedná se o 47 minut naprosto úžasné hudby :o)

Dále byla provedena aktualizace novinek, kde najdete nový mini článek, Píší o nás... Víte že se o našich stránkách objevila zmínka v časopise Computer?

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Ocampa, webmaster

21.4.2001 Rozhovor s Johnem Loganem [STX]
  "Zamiloval jsem si Původní sérii i Novou generaci. Mám všechny epizody na kazetách. A teď, když mám přístup k databázi Paramountu, mohu se dívat na co chci. Deep Space Nine mě příliš nazaujala, ale líbí se mi jak naložili s postavami. Takže teď jsem viděl další díly, hlavně sedmidílnou válku s Dominionem. Voyager je skvělý a postavy Janeway a Seven jsou mé oblíbené."

Toto řekl John Logan, který nyní píše scénář desátého Startrekového filmu, magazínu Star Trek Comunicator. Má v plánu zahrnout do nového filmu odkazy na epizody seriálu. "Bude v tom spousta věcí, které poznají jenom fanoušci. Nikdo z normálního publika tomu nebude rozumět, ale fanoušci to správně pochopí. Nejlepší na tom je, že mohu s rasami, postavami a světy dělat to, co jsem chtěl vždycky."

Nový film by měl být inspirován i staršími filmy, hlavně pak ST2: Khanův hněv a ST8: První kontakt. "Mí oblíbení protivníci jsou Khan a královna Borgů. Potřebujete protivníka jejich velikosti. Proto Bond bojuje vždy se svým Blofeldem. Picard potřebuje protivníka na úrovni.

Další protivník, ze kterého si vzal příklad je Annorax, z dvojepizody Voyageru "Rok pekla". "Annorax byl zapamatovatelný, protože bylo vidět jaké pohnutky ho dohnaly k jeho činům," řekl Logan. "A něco z něho jsme si vypůjčili i do STX."

Rok pekla nebude jedinou epizodou, ze které si bral příklad. K jeho oblíbeným patří 'The Naked Time,' 'Arena,' 'Amok Time' a 'Balance of Terror' z TOSu, 'The Best of Both Worlds,' 'The Inner Light,' 'Yesterday's Enterprise,' 'Face of the Enemy,' 'Data's Day,' a 'Measure of the Man' z Nové generace Next Generation, a také 'Tuvix' z Voyageru, ale Voyager má radši jako celek. Nemohl vybrat oblíbenou epizodu z DS9, protože tento seriál právě znovu objevil.

Několik z jeho oblíbených epizod je právě o Romulanech, kteří budou i v novém filmu. "Miluji Romulany, a budou ve filmu. Vždy mě přitahovala jejich dvojakost, komplikovanost a politická obratnost. Myslím že jsou hrozivým nepřítelem posádky Enterprise."

Podle nedávných zpráv se měl ve filmu objevit i Spock, který pracuje tajně na Romulu. Na přímou otázku se Logan nejprve zarazil a pak řekl: "To ještě nemohu komentovat." Ale přiznal, že určité prvky z Původní série se ve filmu objeví. "Uvidíme některé staré rasy, které se už dlouho neukázaly. Nemohu zabýhat do detailů, ale také mám rád Andoriany."

Hlavními postavami ve filmu budou opět Picard a Dat, ačkoliv Deanna Troi by také měla dostat "silnou roli". Nechce ale naddržovat žádné postavě. "Máme tu sedmičlennou skupinu a to je moje priorita. Musím zajistit, aby si každý přišel na své. Rád pracuji na menších postavách, ale když si mohu vybrat, zda tu a tu větu má pronést Barclay nebo Geordi, bude to jasně Geordi. Musím se velmi pečlivě rozhodovat."

Postavy budou ve filmu změněny. "Asi nejchytřejší věc co v ST II udělali, bylo že dali Kirkovi brýle," řekl Logan. "Bylo tak jasně patrno plynutí času, že se postavy změnily a jejich vzájemné vztahy vyzrály."

Také uvidíme více Enterprise-E. "Dívám se na to jako fanoušek, a který fanoušek by nechtěl vidět Enterprise v boji? Enterprise bude dělat všechny ty skvělý věci, které jsem chtěl, aby dělala. Je to skvělá loď a moc jsme z ní zatím neviděli. Tohle bude trochu akční film a loď dostane opravdu zabrat."

Ačkoliv bude ve filmu hodně akce, nebu to čistě akční film. "To co dělá Star Trek skvělým jsou morální témata a je ještě lepší, když je morální téma zabaleno do akčního obalu," řekl Logan.

Pokud se ukáže, že film bude úspěšný, Logan nezavírá dveře před dalším filmem. "Uvidí se, jak lidé přimou STX a pokud mě nepudou hledat do Illinois se zbraní v ruce budu pracovat i na STXI. Už do toho mám nápad. Je tu jedna věc, kterou jsem chtěl dát STX, ale už se tam nevešla. Uvidíme jak se vše vyvine. O tom si můžeme promluvit za několik let."

Trektoday

23.4.2001 Opět finále Voyageru
  SFX magazine oznámil několik nových informací o poslední epizodě Voyageru 'Endgame'. Bude tam scéna, kdy zestrárlá Janeway navštíví hrob Chakotaye. Jak bylo oznámeno dříve, nejméně jedna část závěrečné epizody se bude odehrávat 23let v budoucnosti, takže Chakotay mohl zemřít kdykoliv během té doby.

Konečně SFX dále odhalil, že finále bude mít něco do činění s Klingony. Důvodem je seznam herců, kde se objevuje postava popsaná jako "vysoký hrozivý asi 30ti letý Klingon". Avšak není známo, proč se finále Voyageru budou Klingoni.

Trektoday

23.4.2001 Zbrusu nová Star Trek SICKBAY
  www.VOYAGER.cz se dnes časně ráno převlékl do nového kabátku. Jak jste spokojeni s úpravami stránek můžete posoudit sami, protože designové a strukturní změny serveru si nelze nevšimnout...

Kromě celkového pojetí nabízí první stránka nově také non frame verzi. Z původních šesti sekcí je nyní jedenáct pro lepší přehlednost a orientaci v odkazech. The Original Series, The Next Generation, Deep Space Nine a Filmy se osamostatnily a v sekci Mix zůstalo co je společné všem seriím. Do budoucna se už počítá s 5. seriálem, kde nyní najdete v souhrnu spekulace kolem námětu a začátku natáčení.
Na stránkách jsou nově zpracovány filmy a 1. sezóna DS9 v databázovém přehledu s obrázky.

Doufám, že se Vám naše nová tvář líbí a že bude pro vás procházka stránkami nevšedním příjemným zážitkem...

Hypospray

23.4.2001 DS9 + VOY dokončen
  Dnes v naší Lodní knihovně na stránkách CZ Kontinua přibylo dalších více jak 60 obsahů knížek. Byly to chybějící obsahy u DS9 a VOY. (Lodní knihovna / ST Tiskem / Anglicky / Romány a povídky)

Tímto je hotov aktuální přehled anglické literatury, týkající se všech čtyřech hraných ST Seriálů. Příbývat budou už jen nově vycházející knihy o kterých Vás samozřejmě budeme včas informovat.

Dále jsou doplněny i obsahy u českých TOS a TNG knih...
U některých českých knížek ale chybí obálka. Prosím proto všechny, kteří mohou tyto obálky sehnat, obraťte se na naší klubovou adresu (viz níže) předem děkuji.

CZ Kontinuum

24.4.2001 Páteční epizoda na ČT
  V jediném okamžiku - Vysílání na ČT1 - 27.4.2001 16:15 - angl. název Blink Of An Eye
Když je Voyager uvězněn na oběžné dráze zvláštní primitivní planety, jeho aktivované warp jádro zapříčiní, že se na planetě neuvěřitlně vyvine společnost s warpovou technologií. Janeway posílá na cizí svět Doctora, který zjistí, že přítomnost Voyageru inspirovala společnost k novým vynálezům, které jsou bez jakéhokoli varování zaměřeny na samotný Voyager.

StarTrek.COM

24.4.2001 Výsledky vtipu týdne 16.4.-22.4.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Weyoun


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Takže vy nejste ten pornoherec? Backley, spletli jsme si datum! (Autor: Dave)
2. Vidi misto pro dalsi postavu u podstavce vasi sochy. (Autor: AE)
3. Vypadate jako jeho prvni holka. (Autor: Me)
4. To není komplex MIDAS.Regi. (Autor: borg)
5. Barclay! FUJ! (Autor: Weyoun)
6. Pane Barclay-to není Bohyně empatie! (Autor: Swanak)
7. Barclayi... Víte, že nemáte Datovi pít kyselinu z baterie. (Autor: DJ Slamák)
8. Je placenej podle počtu odříkanejch slov. (Autor: Warp)

Thanks to Sev Trek

24.4.2001 Vtip týdne 23.4.-29.4.
 

Thanks to Sev Trek

24.4.2001 Vystřihnuté záběry z Generations [4]
 

Ke každému filmu existuje několik záběrů, které se z různých důvodů z konečné verze filmu vystříhly. Důvodem může být přílišná délka filmu, bezobsažnost scény, nebo přílišná brutalita. Takové scény, se většinou zařazují do DVD edic. Bohužel u Star Treku tomu tak není, ale nyní přece jen máte možnost shlédnout vystřižené záběry z filmu Star Trek: Generations. Jedná se o 200 MB materiálu, ve formátu DIVX. Velmi špatná kvalita je způsobena špatnou originální kazetou, z které byly ukázky grabovány. Server Section31 soubory dočasně odstranil a nyní umísťuje vždy jeden soubor na jeden den. My budeme vždy na jeden týden umísťovat kolem 20 MB původního materiálu na náš server, odkud si ho z přílohy budete moci stáhnout. Každá scéna bude k dispozici ve dvou verzích - originální ze Section31 a zmenšené.

Gen#8: Heart-Stopping Moments (3 soubory)
Pois scény: Když se Geordi stává Soranovým vezněm, musí podstoupit tvrdý výslech. Leží připoután k lehátku a nemá svůj VISOR. Soran po něm chce, aby mu řekl vše co Picard ví a co jim Guinan řekla. Geordi ale netuší o čem to Soran mluví. Ten se proto rozhodne pro drastičtější metodu výslechu. "Mé instinkty mi říkají, že lžete, a vím že to pro vás nemůže být lehké. Jak vidím máte dobré srdce." Soran pak zastaví na pět sekund tlukot Geordiho srdce použitím borgských nanosond. Geordimu začnout bolestí téct slzy. Geordi je ale nezlomný. Soran řekne, že může srdce zastavit až na šest minut, než to poškodí jeho mozek. Tvrdí ale, že je vědec a nikoli vrah a že ho bolí ho takhle trápit. Geordi ale neodpoví a tak Soran posune Geordiho nohy do vyšší polohy a opět mu zastaví srdce...

Poznámky: Star Trek je znám tím, že témata pro dospělé dokáže ukázat tak, že se na to mohou dívat i děti. I kdyby chtěli v televizním vysílání platí také jistá omezení. Ve filmu, ale už není taková cenzura a to dovolilo autorům dodat do filmu trochu drsnější materiál. Ale nakonec se rozhodlo, že se brutální scéna vystřihne, aby film nebyl tolik ponurý. Na druhou stranu, je tohle jedna z mála scén, které snad ani neměly být vystřiženy. Dozvídáme se více o Soranovi o tom co je schopen udělat. A ačkoliv se zdá, že projevil s Geordim soucit, neodradilo ho to od mučení.

Section 31

25.4.2001 Změna názvu
  Oficiální server StarTreku bez udání důvodů změnil název epizody jedné z posledních epizod Voyageru z "Destiny" na "Homestead". Důvodem ale bude zřejmě, že epizoda s názvem "Destiny" a to v DS9 již existuje.

Podobně byly přejmenovány epizody "Blink of an Eye" resp. "Tsunkatse" jejichž původní jména "Wink of an Eye" resp. "Arena" kolidovaly se jmény epizod v Původní sérii.

Trektoday

26.4.2001 Oficiální text k VOY:'Natural Law'
  Chakotay a Seven ztroskotají na cizí planetě, poté co jejich raketoplán narazí na energetickou bariéru, která brání Voyageru, aby je zaměřil. Zůstávají tak sami v džungli mezi primitivními domorodci. Jediným možným způsobem jak je zachránit, je porušit Základní směrnici a vtrhnout do primitivní kultury. Mezitím Tom Paris, udělá špatný krok, který ho může stát drahocenný čas.

StarTrek.COM

26.4.2001 Alice Krige ve Voyageru
  Kate Mulgrew se objevila v ranní talk show "Fox & Friends", kde potvrdila, že se v poslední epizodě Voyageru objeví královna Borgů a to opět v podání Alice Krige, která tuto postavu hrála ve filmu První kontakt.

"Královna? Právě jsem s ní pracovala," řekla Mulgrew, když se jí ptali na TNG filmy. "Alice Krige je úžasná. Ve finále bude velmi působivá."

Výkon Alice Krige v Prvním kontaktu byl velmi dobře přijat, naneštěstí jiné komentáře ji zabránily v návratu v dílech Dark Frontier a Unimatrix Zero, kdy byla nahrazena Suzannou Thompson. Není známo, zda prostě nyní Thompson nebyla k dispozici, nebo producenti chtěli pro poslední epizodu nějakého známého herce...

Trektoday

26.4.2001 Kvalita nahrávek Nového seriálu
  Podle informací z NAB výstavy televizní techniky v Las Vegas se nový Star Trek seriál bude natáčet pomocí HDTV technologie (stejné, jakou natáči Lucas Star Wars) a bude se take v HDTV zpracovávat. Premiérově bude v USA v HDTV i vysílán a bude ozvučen Dolby Digital 5.1.
Pilot i díly pak budou k dispozici i ve formátu pro normalní TV a to jak 16x9, tak i 4x3 a samozřejmě stereo a dolby prologic. Tím je k dispozici možnost, že pokud to ČT někdy koupí, tak to může již koupit i ve verzi 16x9 a může to tak i vysílat.

Z Las Vegas Jakub Vanek

26.4.2001 Sága DS9: Apokalypsa
  Desátá a poslední část Ságy DS9: Apokalypsa.

Jakmile Federace informovala své spojence o zneškodnění měňavce, který infiltroval jednu z jejích lodí, zvedla se v Klingonské říši vlna obav. Poté, co z Cardassijské unie dorazily zprávy o převratu a informace o tom, že Cardassii již nevládne vojenská klika nýbrž civilní vláda, stoupá u Klingonů podezření, že vše je dílem měňavců vydávajících se za Cardassiany. Kancléř Gowron a Vysoká rada se rozhodují čelit nebezpečí za použití síly...

V této části si navíc můžete pustit téměř celou pilotní epizodu 4.sezóny (Way Of The Warrior) ve formátu Real Video.

27.4.2001 StarTrek X: Nemesis
  Příští StarTrekový film, již čtvrtý s posádkou Nové generace je v součastnosti pojmenován "StarTrek X: Nemesis".

Jeden z zdrojů pro server Trektoday obdržel první stránky ze scénáře. Zdroj odhalil, že úplný začátek filmu se ponese ve stejném duchu jako "Insurrection" (Vzpoura) za účelem nastartovat film na rozdíl od statického hvězdného pozadí.

Po titulcích první místo, které je ukázáno je Aljaška místo svatby William Rikera a Deanny Troi. Ženichovým svědkem je Jean-Luc Picard, kapitán který dohlídl na smíření Imzadi.
Dál zatím nevíme.

Nyní je Římské písmeno X obsaženo v názvu filmu, ale Paramount se může rozhnout dodržet zaužívaný formát pro TNG filmy a ve finálním názvu nemusí číslo být. Na druhou stranu, Paramount bude chtít ukázat veřejnosti, že toto je již 10. StarTrekový film.

Scénář napsal John Logan, který byl vystavěn na příběhu Logana, Ricka Bermana a Brenta Spinera (Data). Natáčení se očekává na konci roku, tak aby byla premiéra na jaře nebo v létě 2002.

Samozřejmě název i nastínění děje je zatím neoficiální a tak se může vše změnit.

Trektoday

Komentář:
Osobně si myslím, že požná to X propašují do názvu filmu. Třeba se Nemesis (Hrozba) změni na eXecration (Prokletí). Nebo tak nějak.

MOmega

27.4.2001 Jednání se Scottem Bakulou
  Po dlouhém období vyjednávání, které už začaly před šesti týdny, zvýšil Scott Bakula napětí, když přijal hlavní roli v komediálním seriálu "Late Boomers", ale stále si nechává pro Star Trek otevřenou možnost.

Bakula souhlasil s tím, že v seriálu nahradí Burta Reynoldse jako hlavní postava. Souhlasil ale, že se v první epizodě objeví jen ve vedlejší roli, což znamená, že by stále mohl vzít roli kapitána v novém Star Treku.

Late Boomers je komedie o Teddy Barnettovy, který vlastní stylovou restauraci v Chicagu a přicházejí jeho přátelé, aby si popovídali. Burt Reynolds se nedávno nepohodl s producenty a udajně naštvaně vyletěl ze studia. Natáčení dalších dílů bylo naplánováno na dnešek a končit by se mělo 8.května, což je přesně den, kdy se začíná točit Nový seriál.

Podle některých zdrojů je zpoždění oznámení Nového seriálu způsobeno tím, že Bakula chce víc peněz a chce mít na seriálem jistou kontrolu.

Producenti Star Treku teď vědí, že Bakula nepřijde o práci, když ji nedostane u Star Treku, takže pokud ho budou chtít, budou mu muset v něčem ustoupit.

Úvodní epizoda Late Boomers to ale nebude mít lehké. Hlavní představitel nehraje a další dvě stálé postavy pracují i na jiných projektech. To vše znamená, že oznámení o Novém seriálu, se zřejmě ještě posune a nebude vydáno tento týden, jak mělo.

Trektoday

27.4.2001 Herci na pohlednicích
  Na stránkách Prvního poštovního úřadu SFP přibylo 35 nových obrázků. Tentokrát jsou to herci TNG.
Dále bychom Vás rádi pozvali do naší Lodní knihovny, kde už naprosto všechny knihy mají svou obálku.

CZ Kontinuum

30.4.2001 Harry Kim, Tuvok a Kes
  Kromě každotýdenních sekvencí z příští episody ke stažení je dneškem na www.VOYAGER.cz kompletní Galerie hlavních postav Voyageru. Nově je zpracován Harry Kim (Garrett Wang), Tuvok (Tim Russ) a Kes (Jennifer Lien). Obrázků je opět nepřeberně a vy si můžete svoje "domácí fotoalba" směle doplnit :)

Hypospray
ST Sickbay

30.4.2001 Ferengský bleší trh
  Přijďte se podívat na Ferengský bleší trh. Projděte se po našem tržišti a prohlédněte si, jaké poklady nabízí! Dnes je první otevírací den, a tak se obchodníci teprve scházejí. Proto neváhejte a přijďte si také otevřít stánek a nabídnout nejrůznější věci ze široké oblasti Star Treku k prodeji, výměně či zapůjčení...
Jste srdečně zváni!!!

CZ Kontinuum