Archiv TrekDNES - květen 2001

Archiv TrekDNES - květen 2001

1.5.2001 Několik preview ke konci Voyageru
  Na serveru Vidiot.com se objevila preview k dalším dvou epizodám Voyageru Friendship One a Natural Law, obě si můžete stáhnout v příloze a obrázky z nich najdete zde a zde. Navíc jsou ke stažení tři nová preview, které lákají diváky na konci Voyageru. "Beam Up Generic" a "Sweepstakes Generic" neobsahují žádné nové záběry a je to pozměněné a prodloužené podobné preview, které bylo ke stažení nedávno. Preview May Generic obsahuje spoustu nových záběrů hlavně z poslední epizody Voyageru. Můžeme vidět starého Tuvoka a Janeway, královnu Borgů, která říká, že Janeway musí zemřít, Doctora jak vyznává lásku Seven a zřejmě i porod B'Elanny. Obrázky k poslední epizodě najdete zde.

Vidiot

1.5.2001 Páteční epizoda na ČT
  Tsunkatse - Vysílání na ČT1 - 4.5.2001 16:15 - angl. název Tsunkatse
Tuvok a Seven jsou zajati cizincem jménem Penk. Tuvok je velmi vážně zraněn a Seven je tak donucena bojovat v bojové hře zvané Tsunkatse, aby zachránila Tuvokovi život.

Vidiot

1.5.2001 Přednáška na Avalconu od ST Sickbay týmu
  Avalcon se blíží warpem 10 a je naší milou povinností vám oznámit, že i ST Sickbay tým nezůstal při tvorbě programu pozadu a připravil si pro vás přednášku - dopředu poodhalujeme, o čem bude, ale pozor, vstup na vlastní nebezpečí :)

Hypospray & Anry

1.5.2001 Obsah poslední epizody Voyageru?
  Objevily se další informace o zatím utajované poslední epizodě Voyageru. Na jednu stranu to vypadá velmi věrohodně, ale na druhou stranu je to spíše extrapolace známých faktů a nového preview, které bylo vysíláno. Je v tom několik menších nesrovnalostí s předchozími fakty, takže to může být opravdu jenom fáma:

Příběh začíná ve 25 vzdálené budoucnosti, kdy byl Tuvok zavřen za útok na Janeway, poté co se Voyager vrátil na Zemi. Janeway se totiž podařilo nějak dostat k borgské transwarpové cívce, ačkoliv nikdo z posádky netušil jak se jí to povedlo. Tuvok je přesvědčen, že Janeway je "borgský replikant", tedy Borg, který vypadá a chová se jako Janeway. To jak se ukáže je pravda, když Janeway navštíví Tuvoka v blázinci, kde je uvězněn a pokusí se ho zabít. Tuvok ale místo toho zabije ji a s pomocí pobočnice Janeway, poručíka Marie Cooper, se dostane do výzkumného institutu Flotily, kde se právě vyvíjí první časová loď. V tu dobu se u Země vynoří armáda borgských krychlí i s královniným pekáčem (Diamantem). Tuvokovi se těsně podaří uniknout borgské Flotile v časové lodi a skočí zpět do bodu, kdy Voyager narazil na podivný dosud neznámý typ borgské krychle. Když ji Voyager zkoumal, zjistil, že je tak vyzbrojená, že se stala smrtící pro všechen život na palubě ... nebo aspoň to tak vypadá. V krychli se nachází stázová komora, kterou bláhově Janeway otevře a aktivuje tím nouzový borgský signál. Zanedlouho se objeví Flotila Borgů i s královnou a obklopí krychli i Voyager.

Janeway, Tuvok, Torres a Seven jsou na krychli a jsou kontaktováni královnou. Dává Janeway ultimátum: Vzdát se Borgům nebo se dívat jak její Flotila rozstřílí Voyager namaděru. Janeway nevidí východisko a tak přistoupí na podmínky, zatímco se Tuvokova časová loď přibližuje k místu střetu...

Nesrovnalosti: Proč by Borgové nechávali Zemi 25 let na pokoji a spokojili se pouze s převlečenou Janeway. Proč po její smrti zaútočili na Zemi. Jak v tom figuruje dítě B'Elanny a Parise, které má být dospělé? A co Klingoni, kteří se tam mají také ukázat? A co dcera Naomi Wildman? Co by královna získala nějakým ultimátem? Z toho všeho plyne, že tento scénář je zřejmě smyšlený nějakým fanouškem, neboť nedává prostor postavám, které se v epizodě určitě objeví a je příliš podobný například Prvnímu Kontaktu.

Section 31

2.5.2001 Vyšla TNG: 'Zóna úderu'
  Konečně vyšla dlouho očekávaná kniha "Star Trek: The Next Generation #5 - Zóna úderu."

Hluboko v nezmapované části naší Galaxie narazili Kreelové - primitivní válečná rasa - na zbraně, jejichž síla překonávala i nejdivočejší představy. A Kreelové tyto zbraně použili k útoku na své největší nepřátele - Klingony. Kapitán Jean-Luc Picard a posádka hvězdné lodi Enterprise byli k tomuto sporu Federací povoláni jako prostředníci při vyjednávání. Enterpise má za úkol dopravit diplomatické týmy obou válčících ras do ohniska tohoto konfliktu - na tajemnou planetu, kde byly zbraně nalezeny - ve snaze vyřešit konflikt mírovou cestou a zjistit původ těchto supervýkonných zbraní. A to dříve, než v celé Galaxii vypukne zkázonosná válka...

palubni.pocitac@seznam.cz & Sarden

2.5.2001 7of9 v STX?
  Už dříve se objevila zpráva, že by se v desátém ST filmu, měl krátce objevit i někdo z ostatních sérii Star Treku. Zdá se, že se uvažuje o Seven Of Nine. Není jasné jak dopadne poslední epizoda Voyageru a proto pokud to bude 7of9 bude se to zřejmě udržovat v tajnosti, dokud Voyager neskončí. Ať už to bude nakonec kdokoli, bude to zřejmě jenom několik vět nebo několik málo scén. Stejné jako měl Robert Picardo (Doctor) nebo Ethan Phillips (Neelix) v Prvním kontaktu nebo Armin Shimmerman (Quark) ve Vzpouře, jehož scéna byla nakonec z filmu vystřižena.

Trektoday

2.5.2001 Knihy a pohlednice
  Na stránkách CZ Kontinua přibylo v sekci Lodní knihovna / ST Tiskem několik obsahů. Tentokrát to jsou obsahy knih TOS, které vyšly u vydavatelství Bantam Books, New Frontier a obsahy Multiseriálových cyklů.
Dále byla přidána do českých knížek i nově vyšlá "Zóna úderu", kterou máte možnost ohodnotit. Budeme rádi, když jí přijdete dát svůj hlas.
A do třetice; V sekci Pohlednice přibyly 4 obrázky na které jsem zapomněl při minulém updatu. Jsou 2 fotografie Patricka Stewarta a 2 fotografie Whoopi Goldberg.

CZ Kontinuum

3.5.2001 Stránka SFC: Orion Pirates
  Společnost Interplay otevřela stránky věnované připravovanému pokračování v oblíbené taktické sérii Starfleet Command tentokrát s podtitulem Orion Pirates. K dispozici jsou nové obrázky, FAQ a mnoho dalšího. Je již jisté, že ačkoliv je hra koncipována jako přídavek pro poslední SFC2:Empires at War, nebude ji k chodu nutně vyžadovat. Samotná cena ovšem zůstává na výši, či spíše níži, běžné pro mission pack, což zní zejména v našich drahých luzích velmi povzbudivě.
Zájemci o další podrobnosti nechť se tedy obrátí na oficiální stránku.

Dimik

4.5.2001 Vorik je zpět
  Na StarTrek.com se objevil seznam herců pro poslední regulérní epizodu Voyageru před záverečným finále - VOY: 'Rennaissance Man'. V epizodě se objeví vulkánský praporčík Vorik, který se naposledy objevil v páté sezóně v epizodě Counterpoint. Doufejme, že to nedopadne jako návrat Joe Careyho v epizodě Friendship One. Také se má vrátit Ayala (Tarik Ergin), člen posádky Voyageru, který se objevuje již od první epizody a v nyní má pracovat u taktické stanice.
Alexander Enberg as Vorik
David Sparrow as Alien/Doctor
Andy Miner as Nar
Tarik Ergin as Tactical
Wayne Thomas Yorke as Zet
J.R. Quinonez as Overlooker/Doctor

StarTrek.COM

4.5.2001 Oficiální info k VOY: 'Homestead'
  Když U.S.S. Voyager zaznamená na dálkových senorech talaxianské formy života, Neelix je samozřejmě velmi rozrušen. Předpokladal, že své lidi nechal daleko za sebou a už je nikdy neuvidí. Zdrojem těchto udajů je na minerály bohaty ateroid a přílet na místo navždy změní život celé posádky Voyageru.

StarTrek.COM

4.5.2001 ST na DVD v Evropě
  Podle článku v British Total DVD Magazine Paramount plánuje začít vydávat Voyager na DVD tento podzim. Sammozřejmě jedná se o vydávání v Anglii. Balení po šesti až sedmi discích, které bude obsahovat vždy celou sezónu. Cena by se měla pohybovat kolem 90 liber.

Na discích by měla být navíc i preview k epizodám stejně jako startreková databáze přístupná jak přes DVD-Rom tak přes menu na standardních DVD přehrávačích. Disky budou také obsahovat "Star Trek Masterclass", což se bude skládat z klipů z epizod, které budou informovat diváky o postavách, lodích, příběhové linii a cizích rasích.

Vydávání se mírně zpozdí - původně bylo plánováno na červen 2001. V prosinci by měla následovat Původní série a v roce 2002 DS9 i TNG.

Vydávání se plánuje i v Německu a to na podzim a tato verze by měla navíc obsahovat německý dabing.

StarTrek.COM

6.5.2001 VOY: 'Renaissance Man'
  Konečně se objevily informace o poslední "obyčejné" epizodě Voyageru před závěrečným finále "Renaissance Man". Jak se zdá, je to zcela samostatná epizoda, bez jakýchkoli náznaků, že by se měl Voyager vrátit domů. Je to spíše naopak ... vypadá to, že Voyager zůstane v delta kvadrantu napořád...

Janeway překvapí Chakotaye, když ustoupí při požadování výkupného. Když se totiž vrátí z delší mise, šokuje Chakotaye svým plánem, předat warpové jádro Voyageru společenstvu R'Kaal. Chakotay je ochotou kapitána rozloučit se s tak zásadním vybavením Voyageru bez boje zmaten a proto požádá o pomoc Doctora. Ten ale prohlásí, že Janeway je duševně naprosto zdravá. Chakotayův skeptisismus ale trvá a zanedlouho má další důvod pochybovat o jejích činech...

6.5.2001 Stávka scénáristů zažehnána
  Tři dny poté co vypršel kolektivní kontrakt Hollywoodksých scénáristů a filmový průmysl se pomalu připravoval na stávku, bylo konečně oznámeno že Cech scénáristů (WGA) a Aliance filmových a televizních producentů (AMPTP) došly ke společné dohodě na další tři roky.

WGA si například vydupal extra 41 miliónů dolarů za tříleté období. Minimální sazby pro scénáristy budou ročně navýšeny o 3,5%. Na druhou stranu se WGA vzdalo požadavku odstranit z filmů titulek "A Film By ...", který podle nich jakoby snižoval podíl práce scénáristů na filmu.

Obě strany budou pokračovat v rozhovorech, aby se dohodly ještě na dalších věcech. Ačkoliv bylo dosaženo dohody mezi producenty a scénáristy stále hrozí stávka herců. Kontrakt Cechu herců (SAG) vyprší 30.června a vyjednávaní začnou nejdříve přístí týden.

Pro nový seriál Star Treku je to jen dobré znamení. Natáčení má stále začít v úterý 8.května a Paramount chce mít natočený do konce června pilot a ještě jednu epizodu. Pokud se podaří vyhnout se i stávce herců, nebude v cestě novému seriálu stát už vůbec nic.

Trektoday

6.5.2001 První reportáž z Avalconu 2001
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení první reportáž a Avalconu 2001. Proto naváhejte a přijďte se podívat.

CZ Kontinuum

6.5.2001 Zrychlená DVD
  Star Trek zrychluje v regionu 1 - Paramount zrychlil vydávání originální série na DVD! Z předchozí periody dva DVD disky za dva měsíce se od léta rytmus zrychluje na čtyři disky měsíčně. ST TOS Volumes 23 & 24 vyjde 5. června, Volumes 25 & 26 vyjde 19. června a Volumes 27 & 28 pak 10. července. Možná je to předzvěst příchodu dalších seriálů na DVD ke konci roku. Tímto tempem bychom celý TOS (tj 40 DVD disků) měli kompletní v půlce října.

Jakub Vaněk

7.5.2001 Lodě třídy Constitution Refit
  Na STARTREK.cz je hotová stránka o lodích třídy Constitution Refit, mezi něž patří filmová Enterprise a Enterprise-A. Najdete zde řadu fotografií, popis jednotlivých palub, plány některých významných míst na lodi, fotografie některých částí interiéru a další drobnosti, které určitě potěší každého milovníka filmové Enterprise.

Redakce

7.5.2001 Závěr Voyageru prozrazen
  Zdá se, že konečně na světlo světa pronikla synopse posledního dílu Voyageru. Nebo spíše jeho první části. Celý článek si můžete přečíst zde, pokud myší označíte černý "neviditelný" text. Článek můžete najít i na serveru Trektoday.com My prozradíme pouze první dva odstavce, a pokud opravdu chcete znát spoustu spoilerů musíte si je najít sami:

První scéna epizody nám ukáže, jak se Voyager vrátil domů. Je to velmi propracovaný záběr, kdy dokonce uvidíme průlet Voyageru nad "Zlatou bránou" poblíž Velení Flotily. Ale jak záhy zjistíme, je to 23 let starý záznam z archívu.

Všichni lidé z Voyageru se za ty roky změnili. Harry Kim je nyní kapitánem a Miral Paris, dcera B'Elanny a Toma se stala důstojníkem Flotily. Janeway je admirálem a Tuvok uzavřen v ústavu, protože tvrdil že Janeway není opravdovou Janeway.

Neelix se v epizodě objeví jen na malý moment, v době kdy ještě byl na Voyageru... (Jak víme zřejmě odejde dvě epizody před koncem)

Section 31, Trektoday

7.5.2001 První fotky z Avalconu
  Superrrychlá Wewerka vám opět přináší čerstvě vyvolané a jemně křupavé ... fotečky z Avalconu 2001 ... www.acoma.cz - sekce Star Trek.

Wewerčina stránečka

7.5.2001 Hypo`reportáž z Avalconu 2001
  Tak jako téměř z každého conu Trekkies jsem opět sepsala reportážičku o průběhu akce - o tom, o co jste se připravili, když jste minulý víkend do Chotěboře nezavítali...

Hypospray
ST Sickbay

7.5.2001 Začíná soutěž na ST Games
  A se začátkem nového měsíce tu je i další soutěž. V květnu si můžete zasoutěžit o tři výtisky zbrusu nové knihy Star Trek: Nová Generace #5 Zóna úderu. Otázky jako vždy nejsou příliš těžké, takže máte všichni možnost! Hodně štěstí! STAR TREK GAMES

Mae2000

8.5.2001 Výsledky vtipu týdne 23.4.-29.4.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je tuvok07


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Nikdy jste nepřemýšlela o tom, co ve zkutečnosti znamená HOLOdoktor? (Autor: R. Astro)
2. Radši dálnice uprostřed než hnízdo okolo (Autor: Ezri Dax)
3. A pak jeste zetsit vysku o tri centimetry a prestat chrapat, to vite ze jo... (Autor: SPECIES8472)
4. Zkoušel jsem to, ale furt to psalo, že program provedl neplatnou aplikaci a MOHL by být UKONČEN.. (Autor: Holodoktor)
5. Jen počkejte, Sisko se nejdřív taky vytahoval s vlasama! (Autor: Alka)
6. Kapitáne, já protestuji! Loni jste mě celý měsíc nutila k tomu, abych si vyrobil oděv! (Autor: Warp)
7. Momentálně čekám na Harryho opravný patch. (Autor: DJ Slamák (nebude!))
8. Doctor mustku kapitan zas trpy nedostatkem kavy . (Autor: mae2000)

Thanks to Sev Trek

8.5.2001 Vtip týdne 7.5.-13.5
 

Thanks to Sev Trek

8.5.2001 Andoriánská reportáž Avalcon 2001
  Další reportáž z Avalconu, tentokráte však podrobnou, tak jak jej bylo možno vidět Andoriánským zrakem - očima i tykadly - naleznate na stránkách Andoriánské ambasády

Zirland

8.5.2001 Další fotoreportáž z Avalconu
  www.hyperlink.cz/kometa - na této adrese se můžete podívat na pár fotek s komentářem. Neváhejte a nahlédněte...

Stannik

9.5.2001 Sternbach odchází
  Po téměř čtvrt století práce pro Star Trek a navrhování lodí jako Voyager nebo Deltaplán, už Rick Sternbach nebude součástí týmu tvůrců Star Treku.

"Neodcházím z vlastní vůle," řekl Sternbach. "Slyšel jsem, že Eaves začal tvořit loď pro nový seriál, ještě před tím, než jsme uazvřeli naše umělecké oddělení při Voyageru. Během práce na 'Endgame', jsem očekával, že budu požádán, abych se k němu připojil. Když se nikdo neozval, sbalil jsem si věci a začal pracovat na jiných projektech. Nikdo z produkce ani s uměleckého oddělení mě v této věci dosud ani nekontaktoval. Ostatní zaměstnanci mají podobnou zkušenost. Byl mi přidělen konec Voyageru a společnost už zřejmě nemá zájem na další spolupráci."

Dále v rozhovoru řekl, že neví o čem nový seriál bude, ale že také slyšel, že to bude pre-TOS. Kdyby navrhoval design on, nebylo by to vůbec těžké. "Vše je určeno časovým obdobím a požadavky producentů. Pokud to bude pre-TOS, design bych vytvořil sloučením toho co máme dnes a toho co jsme viděli v TOSu.

Rick Sternbach je také spoluautorem technických manuálů k TNG i DS9. Dalších manuálů se od něj zřejmě nedočkáme. "Vydavatelství Simon & Schuster se nyní hlavně soustředí na vydávání fikce a věci jako manuály šli do pozadí. Ale samozřejmě budu pracovat pořád na Star Treku a přispívat do časopisů jako Star Trek: The Magazine.

Celé interview najdete zde

Trektoday

9.5.2001 Oficiální stránka Mariny Sirtis
  Marina Sirtis (Deanna Troi) se stala prvním hercem z Nové generace, která si otevřela svoji vlastní oficiální stránku na MarinaSirtis.tv. "Konečně jsem to udělala," říká Sirtis v úvodu. "Žijeme v 21 století a nechci zůstavat pozadu. Vím, že existuje spousta mých neoficiálních stránek a proto jsem fanouškům tohle dlužila." Marina se na tvorbě stránek opravdu podílela, tedy na obsahu. Najdete zde foto-galerii podle jejího výběru, kdy si dala záležet na těch "správných" fotkách jejího manžela. Navíc se na stránkách draží její scénář z filmu Insurrection a můžete získat i její fotku s autogramem.

Trektoday

9.5.2001 Posunutí natáčení Nového seriálu
  Dnes mělo začít natáčení pilotní epizody Nového seriálu, ale zdá že vše bylo o týden odloženo a natáčet se nyní má až od 14.května. Zpoždění je možná způsobeno neúplným obsazením herců, hlavně se jedná kapitána a jednání se Scottem Bakulou, o kterém jsme nedávno psali.

O víkendu proběhl v Anglii Odyssey 2001 Con, kterého se zůčastnila i dřívější "před-produkční organizátorka" Lolita Fatjo, která řekla, že všechny postavy už jsou obsazeny a Bakula bude hrát kapitána, což potvrdil i Armin Shimmerman (Quark), který se conu také účastnil. Fatjo dále potvrdila, že se jedná o pre-TOS ve 22.století a seriál má v současnosti název "Enterprise".

Trektoday

9.5.2001 Obsah STX odhalen?
  Objevilo se první review scénáře nového startrekového filmu. Podle něho bude Picard přinucen bojovat s démony své minulosti, zatímco se bude snažit zvládnout povstání Romulanů, před tím než zničí Zemi.

Review se objevilo na serveru MovieHeadlines.net, který se zabývá právě novinkami ve světě filmu.

Film začíná na sesterské planetě Romulusu, která se jmenuje Reman, tedy ne Remus, jak bylo zvykem, ale mohl to být pouze překlep. Je to planeta, na jejíž jedné polovině vládne nekonečná temnota a na druhé nekonečné světlo. Všichni obyvatelé žijí na temné straně, kde pracují jako otroci v dolech na dilithium.

Příběh se točí kolem Shinzona, vůdce Remanů, který si myslí, že žili ve stínu Romulanů už dost dlouho. Do toho se zaplete Enterprise, která je vyslána na diplomatickou misi - promluvit si se Shinzonem a Romulany. Když loď přiletí do srdce Romulanského impéria, nic netuší o Shinzonových tajemných plánech ani o tajemství, o které sdílí s Picardem. (Co tahle věta znamená je předmětem dohadů:))

Kromě Picardovy minulosti, také zjistíme mnoho o Datovi, protože posádka zjistí něco důležitého o jeho stvoření a proč byl vůbec sestrojen. Mělo by v tom být hodně legrace i to co dělá Star Trek Star Trekem.

Ve filmu se má opět objevit spousta nových lodí i jedna postava z jiného seriálu. Ale podle totoho scénáře není jasné kdo by to mohl být.

Ačkoliv človek co review sepsal, není trekkie, dal filmu hodnocení 7,5 z 10 a oceňoval zvláště vzájemné rozhovory posádky a bitevní scény. To co mu chybělo je pozadí situace Romulanů a vadilo mu cliché hlavního nepřítele, pravděpodobně Shinzona, který se najednou objevil s úplně novou superzbraní. Celkově to ohodnotil jako velmi čtivé a zabývající se politickými aspekty, kdy vzpomínal na STVI: Neobjevená země.

Jeho původní článek najdete zde.

Nic z toho nebylo potvrzeno Paramountem a může to stejně tak být výmysl:)

Trektoday

9.5.2001 Další konec Voyageru
  Objevil se další popis poslední epizody Voyageru, který se úplně liší od toho minulého:) Takže se opět musí brát s rezervou:

Voyageru zabralo ještě 16 let, než se dostal domů. Během té doby se Chakotay oženil se Seven a poté jí ztratil při neúspěšné výsadkové misi. Voyager navíc ztratil dalších 20 členů posádky, zatímco Tuvok byl postižen važným onemocněním mozku. V počáteční fázi nemoci, by mohl být vyléčen, kdyby byl poblíž někdo z jeho rodiny, ale bez jejich přítomnosti pomalu upadl do šílenství.

Sedm let poté co se Voyager vrátil, tedy 23 let v budoucnosti, je Tuvok umístěn v blázinci. Admirál Janeway ho navštěvuje každý týden, protože nechce svého starého přítele opustit. Uvidíme dojemnou scénu, kdy navštíví Tuvoka, aby se s ním rozloučila, před svou cestou do minulosti.

Ačkoliv je Tuvok šílený, stále si myslí, že umí logicky myslet. Když ho Janeway druhý den opět navštíví, dojde k závěru, že to není ona, že logika diktuje, že není tím kým se zdá. Janeway odchází a krátce poté cestuje zpět časem - aby zachránila Seven, Tuvoka a mnoho členů posádky, kteří zemřeli během dlouhé cesty, a zajistila tak i štěstí svého starého přítele Chakotaye...

Trektoday

10.5.2001 Vyšlo ST6 na DVD v regionu 2
  Právě jsem si koupil DVD Star Trek 6: The Undiscovered Country. Mimojiné obsahuje Trailer i Teaser, nepoužité záběry, anglický originál ( 5:1 ) a český dabing ( surround ). Akorát o proti jiným ST DVD mu schází maďarský dabing, což je docela škoda. Film je také o hodně lépe zdigitalizovaný něžli třeba First Contact. Těm, kdo si chtějí vychutnat výborný Star Trek ve výborné kvalitě, toto DVD doporučuji.

Ben Sisko

11.5.2001 A zrodí se 'Enterprise'...
  Po letech spekulací, včera společnost Paramount Pictures oficiálně oznámila, že další startrekový seriál bude mít název "Enterprise", a v hlavní roli se objeví Scott Bakula.

Podle článku, které studio rozeslalo, bude Bakula hrát kapitána Jonathana Archera, "fyzicky zdatného a neobyčejně inteligentního kapitána se silnou osobností. Ačkoliv má velký smysl pro povinnost, nedělá si příliš těžkou hlavu z neuposlechnutí rozkazu, pokud si myslí, že jedná správně." Ačkoliv článek nepotvrdil námět seriálu, tedy snad pre-TOS, zdá se, že většina se seznamu postav, které prosákly před několika měsíci a který jsme také uvedli, byla pravda.

"Mám rád tenhle žánr a jsem dlouholetým fanouškem Star Treku," komentoval to Bakula. "Těším se také na práci na TV seriálu opět s Kerry McCluggage a Garry Hartem. Naše přátelství se datuje už od roku 1988 z "Quantum Leap".

Jeden z tvůrců "Enterprise" Rick Berman souhlasí. "Nemohli jsme mít větší štěstí. Scott personifikuje šarm a inteligenci své role pro kterou byl vybrán."

Paramount také zveřejnil ostatních 6 herců patého seriálu, ačkoliv neudal, jakou roli by měli hrát. Zde uvádíme seznam, s dostupnými obrázky:
Scott Bakula - Bakula je znám svou pětiletou rolí Dr. Sama Becketta ze seriálu "Quantum Leap". Ale hrál také v seriálu "Invaders" nebo "Pan a paní Smithovi". Nedávno hrál hlavní roli v pilotním dílu seriálu Late Boomers, o kterém jsme psali, ale teď když podepsal pro Star Trek si seriál bude muset hledat nového hlavního představitele.
Jolene Blalock - Blalock hrála v miniseriálu televize NBS "Jason and the Argonauts", kde hrála Medeu, protivnici Jasona Londona. Navíc hrála v miniseriálu "Diamond Hunters" a hostovala v epizodě seriálu C.S.I. Foto je z Jason London Online
John Billingsley - Billingsley hrál dvacet na divadle a podle svých slov je jeho největší radostí hrát před živým publikem. Účinkoval ve hrách jako "The Seagull" a "The Nerd". Když se přestěhoval do Los Angeles, hostoval v mnoha seriálech. Pokud jde o sci-fi, objevil se jako profesor Miles Ballard, v předčasně ukončeném seriálu NBC "The Others". Obrázek je právě z tohoto seriálu.
Linda Park
Anthony Montgomery
Dominic Keating
Connor Trinneer

Trektoday

11.5.2001 Dominion Wars Preview
  Dominion Wars Preview podle pre-beta verze - původní preview této vesmírné strategicko-taktické hry založené na hraní pre-beta verze si můžete přečíst na Star Trek Games.CZ Také si můžete stáhnout video k této hře, které budou Simon and Schuster Interactive a Gizmo Games předvádět od čtvrtka v Los Angeles na výstavě E3!

Kovi

12.5.2001 Další report z Avalconu
  Mladá slečna s přezdívkou Trekkie sepsala pro Startrek.cz další reportáž z akce o minulém víkendu.

Dále na stránce přibyly informace o S.S Enterprise a Ferengském člunu. A také druhý díl Leianina seriálu Star Trek a my.

Redakce

12.5.2001 Ke slovům i fotečky
  Ano, na stránkách Andoriánské ambasády přibyly k reportáži z Avalconu i fotky od Zirlanda - odkaz na ně je až dole za reportáží.

Redakce

13.5.2001 Update Hvězdné flotily
  - Na serveru Hvězdné flotily téměř v každé sekci přibylo něco nového. Podrobné informace získáte v Komunikaci.
- Hvězdná flotila by chtěla podpořit všechny fanoušky, kteří píší/napsali na startrekové téma povídky a věnovat jim celou jednu sekci k prezentaci jejich děl. Své povídky můžete zasílat na leian@atlas.cz a můžete také připojit návrh, jak by se tato nová sekce měla jmenovat.

Leian

13.5.2001 Ukvapené závěry o novém seriálu
  Na startrek.cz se objevil recenzivní článek o novém seriálu. Nejenže se jedná oficiálně o pátý seriál, nikoli šestý, tak se také nenechte mýlit v námětu - 22. stoleti zatím ještě nebylo potvrzeno!!! Musíme si ještě chvíli počkat. Server startrek.cz jednal ukvapeně.

Redakce

14.5.2001 Obrázky z 6. sezóny Voyageru
  U příležitosti odvysílání první poloviny 6. sezóny Voyageru na České televizi jsme databázi zmíněných episod doplnili obrázky. Můžete si zavzpomínat od Equinoxu, přes Tinker Tenor až po Tsunkatse. V příští várce bude Memorial, Virtuoso atd.
Za obrázky vděčíme Benu Siskovi.

Hypospray
ST Sickbay

14.5.2001 K čemu má loď gondoly?
  Po delší odmlce způsobené pracovním vytížením a proběhnuvším conem je tu opět update na www.WARP.cz. Tentokrát jsem se zaměřil na popis lodních gondol - dozvíte se k čemu všemu že vlastně gondoly jsou, co všechno je uvnitř a jakou to plní úlohu. Konkrétně jde o pojmy "warp nacelle", "warp field coils", "Bussard collector", "plasma injector" a pár dalších méně významných.

Hlavní kouzlo těchto nových informací spočívá v tom, že popisy těchto pojmů obsahují některé na českém internetu zcela unikátní obrázky. Neváhejte a přijďte se podívat...

David Bursa

14.5.2001 Update - knihy
  Na stránkách CZ Kontinua bylo do sekce Lodní knihovna / ST Tiskem / Anglicky / Romány a povídky přidáno 11 knížek. Tentokrát šlo o sbírky povídek se Star Trek tématikou.

CZ Kontinuum

14.5.2001 Seriál Enterprise v Televizi
  V anglické televizi GMTV byla dnes v 8.51 anglického času kratká obrazová reportáž k novému startrekovému seriálu. Byla koncipovaná jakože Scott Bakula, znám ze seriálu "Quantum Leap", převezme úlohu Patricka Stewarta (čistě novinářské obraty).

MOmega

14.5.2001 Další herci z Enterprise
  A je tu bližší popis a fotografie zbývajících čtyř herců nového seriálu Enterprise.
Linda Park - Park se v březnu letošního roku objevila v epizodě seriálu Popular, kde si zahrála asijku jménem Anna Lin. Foto je právě z tohoto seriálu.
Anthony Montgomery - Většinou je v titulcích veden jako A.T. Montgomery, a je znám především svou rolí George Austina v seriálu Popular. Hostoval v seriálech jako Frasier nebo Charmed, a minulý rok se objevil v hororové komedii "Leprechaun In The Hood".
Dominic Keating - Keating už je zkušený SF herec. Hrál například v seriálu Poltergeist: The Legacy, Buffy zabíječka upírů a G vs E. V seriálu Immortals s Lorenzem Lamasem v hlavní roli se objevuje jako vedlejší záporná postava jménem Mallos. A hrál i stálou postavu v poslední sezóně seriálu Teenage Health Freak. Foto je ze seriálu Immortals.
Connor Trinneer - Trinneer je zřejmě znám pouze rolí Zeuse Zelenka v nekonečném seriálu One Life To Live. Ale hostoval i v seriálech jako Sliders, Touched By An Angel, FreakyLinks a Gideon's Crossing, a minulý rok se objevil v televizní adaptaci hry "Far East". Před tím hrál hlavně na divadle. Foto je ze seriálu Sliders.
Dosud se neví, jaké postavy budou všichni herci hrát, ale pokud porovnáme jejich vzhled s neoficiálním popisem postav, který jsme uveřejnili už před dvěma měsíci, přece jen to vypadá, že vše do sebe zapadá.

Už víme, že Scott Bakula bude hrát kapitána a jeho křestní jméno bude Jonathan. Jolene Blalock by měla připadnout role Vulkanky T'Pau, ale objevily se zprávy, že by to nakonec mohla být i Romulanka (pokud to nebude z 22.století). Johnu Billingsleyovi by pak sedla role doktora Phloxe a Lindě Park role japonské praporčice Hoshi Sato. V posádce má být i Afro-Američan poručík (pilot) Joe Mayweather a na něj se právě hodí Anthony Montgomery. Na zbylé dva, Dominica Keatinga a Connora Trinneera, zbyly dvě postavy. Šéfinženýr komandér Charlie 'Spike' Tucker a šéf bezpečnosti nadporučík Malcolm Reed. Tady není jasné kdo by kterou postavu mohl hrát.

Jak se zdá bude mít Scott Bakula i větší vliv na scénář jednotlivých epizod, než jakýkoli jiný herec Star Treku před ním, protože jsi to vymohl ve smlouvě. Navíc jeho společnost "Bakula Productions" bude spolupracovat s United Paramount Network na dalších projektech.

Trektoday

15.5.2001 Výsledky vtipu týdne 7.5.-13.5
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Mae2000


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Kostro cos mu to šlehnul? (Autor: slwat)
2. Moj Pikachu je na leveli 47 ! (Autor: JanoS)
3. Dělejte všechno po mě, kapitáne. (Autor: Pantarei)
4. Ted ti ukazu Eskymaka. (Autor: Me)
5. Kde asi tak může mít chlap bez mozku slabý místo? (Autor: Alka)
6. Toto je nejstarší Vulkanská žbraň - oboustraná měchačka boha Neelixe (Autor: Lina)
7. Toho budeš litovat až do konce života, obě dvě vteřiny. (Autor: Lore)
8. Pluj, pluj, loďko pluj, dál po proudu jen... (Autor: Pantarei)

Thanks to Sev Trek

15.5.2001 Vtip týdne 14.5. - 20.5.
 

Thanks to Sev Trek

15.5.2001 Natáčení pilotu 'Enterprise'
  Jak se zdá stávka herců v Hollywoodu už tolik nehrozí, a tak se producenti Star Treku rozhodli udělat mezi natáčením pilotu a první epizody pauzu, aby bylo více času na zkavlitnění pilotní epizody. Natáčení mělo začít včera a mělo by to zabrat 4 pracovní týdny. Poté chce studio udělat pauzu a natáčení bude pokračovat až v červenci.

Původně se do konce června, kdy končí kontrakty herců, měla stihnout ještě jedna nebo dvě epizody, ale natáčení už se o týden posunulo, takže studio chce věnovat více času pilotu.

Například výroba Emissary, pilotní epizody DS9, trvala také 4 týdny ale Voy: Caretaker trval mnohem déle než se očekávalo. Poté co odstoupila původní herečka kapitána Genevieve Bujold se muselo přetáčet i spousta scén s Kate Mulgrew, protože se producenti rozhodli v půlce natáčení změnit její účes.

Pilotní epizoda seriálu Enterprise se prozatím jmenuje stejně, tedy Enterprise, ačkoliv možná ještě později dostane jiné jmnéno. Autoři se možná ještě pro ten správný název nerozhodli.

Na StarTrek.com se navíc objevilo logo nového seriálu, i když bylo zřejmě vyrobeno speciálně pouze pro webové stránky a do oficiálnosti má daleko. Co je na něm zajímavé, je že úplně chybí slova Star Trek.

Seriál Enterprise by měl být oficiálně ohlášen ve čtvrtek jako součást presentace pořadů UPN na podzim letošního roku.

Trektoday

15.5.2001 První důstojník 'Enterprise'
  Zdá se, že první důstojník v novém seriálu Enterprise, změnila své jméno. Před dvěma měsíci se objevilo jméno T'Pau, v prvním seznamu postav. Nyní podle serveru Trekweb.com bylo její jméno změněno na T'Pal. Důvodem je prý to, že v Původní sérii vystupovala Vulkanka se stejným jménem, a aby nebyla porušena kontinuita, muselo být její jméno změněno. To by naznačovalo, že se nový seriál bude opravdu odehrávat v minulosti. I když na druhou stranu, ze stejného důvodu bylo změněno jméno Toma Parise z původního Nicka Locarna, který se objevil v TNG - takže to nemusí nic znamenat.

Trektoday

16.5.2001 Uniformy a pilot 'Enterprise'
  Teď když se začal natáčet seriál Enterprise, se začaly hrnout další novinky. Nejprve se objevil popis uniforem, které by se měl podobat spíše "kombinézám" z Voyageru, než těm Kirkovým. Posádka Enterprise by měla nosit uniformy (námořní) modré barvy s kontrastním sedlem a s označením na ramenou v barvách, které odpovídají jejich zařazení na lodi. Měly by mít dále černý vyztužený límec a na levém rameni obrázek své lodi bílou barvou na modrém pozadí. Není známo jak budou rozděleny barvy uniforem pro jednotlivé sekce. V původní sérii byla zlatá velitelská, červená inženýrská a modrá lékařská. V moderních sérích se zlatá a červená barva prohodily.

O lodi se říká, že je spíše podobná původní Enterprise.

Podle jiného zdroje už je znám i název pilotní epizody. Má se jmenovat "Broken Bow". Bude jí režírovat trekový veterán James L. Conway a bude se prý zabývat prvním kontaktem posádky Enterprise s Klingony. Epizoda se začala natáčet tento týden a má končit 19. června. Další natáčení má začít začátkem července.

Tento zdroj také oznámil, že jméno první důstojnice je opět trochu jiné a sice T'Pol, oproti předešlému T'Pau a T'Pal, ale může to být překlep.

Žádná z těchto informací není oficiální a může se změnit. UPN by mělo tento týden ohlásit rozvržení podzimních programů, takže za pár dní by se mohly některé tyto informace potvrdit.

Trektoday

16.5.2001 Oficiální info k VOY:'Renaissance Man'
  Když jedna cizí rasa uvězní kapitána Janeway jako rukojmí, dostane Doctor za úkol dodat únoscům tučné výkupné - samotné warpové jádro Voyageru. Doctor se musí holograficky zamaskovat jako člen posádky Voyageru s vědomím, že pokud udělá jediný chybný krok, bude kapitán Janeway popravena.

StarTrek.COM

17.5.2001 Oficiální seznam postav 'Enterprise'
  Na serveru StarTrek.com se konečně objevil oficiální seznam postav pro nový seriál Enterprise, který se jen mírně liší od seznamu, který prosákl před dvěma měsíci.:

Scott Bakula bude hrát kapitána Jonathana Archera, který povede posádku Enterprise ve 22.století!. Původně se jeho postava jmenovala Jackson Archer.
John Billingsley byl obsazen do role lékařského důstojníka doktora Phloxe.
Jolene Blalock si zahraje vulkanskou první důstojnici T'Pol. Před tím se postava jmenovala T'Pau a T'Pal.
Dominic Keating bude zbraňovým důstojníkem Malcolmem Reedem.
Anthony Montgomery bude hrát navigátora Travise Mayweathera - Původně Joea Mayweathera.
Lindu Park uvidíme jako komunikačního dústojníka Hoshi Sato.
A konečně Connor Trinneer bude inženýrem Charliem Tuckerem.

Detailní biografie by se na Startrek.com měli objevit co nevidět.

StarTrek.COM

18.5.2001 Poslední preview Voyageru a 'Endgame'
  A jsou tu poslední tři preview na poslední 4 epizody Voyageru, které si můžete stáhnout v příloze. Obrázky k epizodě Homestead najdete zde, k Renaissance Man zde a poslední dvoj-epizodě Endgame zde. Navíc je tu i oficiální popis závěru Voyageru:

Voygeru zabralo ještě několik desetiletí než se dostal do alfa kvadrantu, desetiletí, které si vybraly svou daň na posádce i na kapitánu Janeway. Janeway je nyní admirálem a nedokáže se smířit s tím, jakou cenu museli zaplatit za návrat domů. Pustí se do ambiciózního a zakázaného plánu jak změnit minulost, a dotlačit Voyager do poslední konfrontace se svým největším nepřítelem.

Vidiot

18.5.2001 UPN oznámila vysílání nového seriálu
  Dnes ráno stanice UPN zveřejnila rozvrh podzimního vysílání a potvrdila seriál Enterprise na středu v 8:00 večer. (Voyager byl vysílán v 9:00 večer také ve středu). Po Enterprise pokračuje seriál Special Unit 2, který byl doteď vysílán před Voyagerem.

UPN popisuje 'Enterprise' jako seriál, který fanoušky vezme do dob před Kirkem, Picardem, Siskem a Janeway.

"Výkonní producenti Rick Berman a Brannon Braga, kteří pracují u Star Treku už dlouho, přišli s pátou verzí Star Trek vesmíru. Děj je zasazen do počátku 22.století - 150 let před tím než James T. Kirk dostal velení své Enterprise. Enterprise prozkoumává historii intergalaktického zvratu, který vedl ke zformování Federace. Je to kombinace sci-fi, akce a působivých příběhů společné statečnosti i individuálního hrdinství, která je věrna duchu Star Treku. Pod vedením Scotta Bakuly jako kapitána Jonathana Archera, sága pokračuje při zkoumání lidského i cizího chování stejně jako zcela nových světů. Stejně jako každý seriál před tím i Enterprise posunuje visuální zpracování kupředu.

Dnes ráno prezentoval také seriál Enteprise, prezident společnosti UPN Tom Nunan v New Yorku. Nejprve řekl, že jde o pátý seriál se Scottem Bakulou v hlavní roli. Nový hodinový seriál, který bude na UPN vysílán 2001/2002 v hlavním vysílacím čase. "Jste všichni svědky počátku seriálu, který bude budit neustálou pozornost, uznání, očekávání a co je nejdůležitější - úspěch," řekl Nunan inzerentům a reprezentantům přidružených společností. "Je to proto, že Star Trek je nejpopulárnější scifi na světe."

"Odehrává se ve 22.století, téměř 150 let před Kirkem a pouze 100 let v naší budoucnosti. Enterprise nás zavede do pionýrských dob průzkumu vesmíru - a neznáma - což naznačuje nebezpečí i strach," řekl Nunan. "Samozřejmě posádka Enterprise prožívá trochu znepokojení z neznáma a neznámých bytostí, které potkávají. Jsou mezi prvními, kteří zkoumají vesmír a budou muset dokázat, že jsou připraveni pro život mezi hvězdami."

"Posádku vede Scott Bakula coby kapitán Jonathan Archer, který je prototypem kapitánů budoucnosti. Je neohrožený, vyjímečně inteligentní nedočkavý vydat se tam, kam se dosud žádný člověk nevydal. Má všechny vlastnosti, jaké mají dnešní astronauti NASA, když chtějí vést svou posádku do vesmíru, o kterém pouze četli v knihách.


Nejzazší hranice má nyní nový začátek.

Poté Nunan pustil video, které shrnovalo dosavadní Star Trek. Nebyl v něm sice ani jeden záběr z nového seriálu ale objevilo se logo, které snad lze považovat za oficiální. Video bylo prokládáno rozhovory s producenty a herci zejména o tom kde dříve hráli.

"Star Trek v lidech zapustil hluboké kořeny. Je tu už 35 let," řekl Berman ve videu. "Neexistuje snad nikdo kdo by neslyšel o fotonových torpédech nebo Klingonech nebo "přenes mě, Scotty" nebo warpu. Je to součástí naší kultury a familiérnost je zřejmě to co lidé tak oceňují."

"Co je nutno o Enterprise říci je, že je to průzkumná loď a cestování vesmírem a velmi nová věc," říká Martin V. Rush, hlavní kameraman nového seriálu. "Warp je tu jen pár desítek let. Transportní technologie je zcela nová a zatím jí nikdo příliš nedůvěřuje."

Pokud jde o vnitřek lodi z 22.století, Rush řekl: "Kontrolky jsou více plastické a mechanické. Tlačítka - která můžete opravdu zmáčknout, nejsou všechny jen na bázi dotyku na obrazovku. Lidstvo se dozvídá o dalších kulturách a dalších rasách s nadsvětelným pohonem. Je to doba objevů."

Herman Zimmerman pokračuje: "Je to 100 let vzdálená budoucnost a sto let před Kirkem a Spockem. Tato Enterprise bude více praktická pro posádku." K náplni seriálu ještě dodal: "Vlastně spoustu informací o tom, kdo se kolem nachází jsme získali od Vulkanců."

Berman zakončil video několika slovy o tom, že Star Trek prezentoval vždy pozitivní vizi budoucnosti.

Ve zbytku prezentace vyzdvihl Nunan skutečnost, že každý seriál začínal s vysokou sledovaností. "Každá verze Star Treku vyrazila warpovou rychlostí s raketami naplno, žila dlouho a blaze." Posunutí seriálu na dřívější čas odůvodnil tím, že ostatní stanice na devátou oznámily spoustu konkurenčích seriálů a v osm hodin je větší šance přilákat k obrazovkám dospívající mládež.

StarTrek.COM

18.5.2001 Klingoni v Enteprise
  V úplně první epizodě nového seriálu Enteprise, uvidíme klingonskou loď, která ztroskotá na povrchu Země a lidé se pokusí Klingony dopravit zpět domů. Vše se tak úplně nepovede a tak dobrodružství začíná... Klingoni budou mít samozřejmě výrustky na čele, jak je zvykem v moderních sériích. Důvodem proč je neměli v Původní sérii byl pouze nedostatek peněz na výrobu tak náročných masek.

Section 31

19.5.2001 Názory posádky Voyageru na Enterprise?
  Jaké názory má posádka Voyageru na Enterprise?
Není k tomu co dodat :))

Oddíl Humor v sekci Voyager
ST Sickbay

19.5.2001 Vysílání 'Enteprise' o měsíc dříve
  Poté co bude přístí týden odvysílána poslední epizoda Voyageru, čeká fanoušky Star Treku několika měsíční půst:) Zdá se, že to je jeden z důvodů, proč chce UPN uspíšit vysílání nového seriálu a začít už v srpnu, místo v září.

Většina jiných stanic, totiž na polovinu září plánuje několik konkurenčních seriálů a tak se UPN rozhodlo, přilákat diváky už o několik týdnů dříve.

Seriál má samozřejmě začít dvojhodinovým pilotem, na jehož propagaci, rozjede UPN dosud největší kampaň.

Důvodem proč v názvu seriálu nejsou slova Star Trek, je ten, aby to přilákalo více diváků. "Paramount má pocit, že už ty slova nejsou nutná," vysvětlil prezident UPn Dean Valentine. "Enterprise je synonymem pro Star Trek."

Jedním ze sloganů nového seriálu má být: "...zpět tam kde to všechno začalo." a přidal se tak k prvnímu sloganu "Nejzazší hranice má nový začátek."

Trektoday

19.5.2001 Jeri Ryan v seriálu Boston Public
  Pokud jste si mysleli, že Jeri Ryan po skončení Voyageru, kde ztvárnila postavu Sedmé z devíti, zmizí z televizních obrazovek, tak jste se pěkně mýlili. Příští sezónu se totiž objeví v americkém seriálu Boston Public. Oznámila to ve čtvrtek presidentka společnosti FOX Entertainment - Gail Berman.

"Jsme opravdu moc rádi, že se Jeri stane členkou našeho týmu a těšíme se na další skvělou sezónu," uvedla Pamela Wisne, presidentka společnosti David E. Kelley Productions, která tento seriál produkuje.

Jeri Ryan si zahraje roli nové učitelky na Bostons Winslow High School.

Seriál Boston Public se vysílá v podnělí ve 20 hodin na stanici FOX a jeho výkonným producentem je David E. Kelley.

Xhilfiger

20.5.2001 Opožděné fotky z Avalconu
  Sice trochu opožděně, ale i u nás můžete zkouknout fotky z Avalconu 2001. Vděčíme za ně jejich autorovi, kterým je Mae2000. Nicméně, komentáře k nim jsou spíše moje dílko :)

Hypospray
ST Sickbay

21.5.2001 Páteční epizoda na ČT
  Společenstvo - Vysílání na ČT1 - 25.5.2001 16:15 - angl. název Collective
Zajetí Deltaplánu Borgskou krychlí zavede Janeway do nepříjemných rozhovorů za propuštění členů posádky Voyageru, kteří jsou zajati skupinou "poloasimilovaných" borgských mladíků.

StarTrek.COM

21.5.2001 Další foto z Avalconu
  Na Skullmanově stránce se objevilo 50 nových fotek z Avalconu.

Klub StarTrek Akce na Pruvodci

23.5.2001 Výsledky vtipu týdne 14.5. - 20.5.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Warp


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Bůh stvořil všechny k obrazu svému....Jen mu trochu trvalo, než se naučil hladká čela. (Autor: Seven)
2. Zase si nečetl ten scénář žejo Bille? (Autor: TomPerys)
3. Když seš tak chytrej tak zahraj nějakou zvláštní rasu ..už tě vidím jak se pachtíš v kostýmu pro čternožce. (Autor: Black Star)
4. Vsichni, kdo opustili Zemi, se pak tak dlouho mlatili hlavou o zed az jim to zustalo. Cim dale od Zeme tim vetsi boule. (Autor: Me)
5. Jaky si to udelas, takovy to mas ... (Autor: Me)
6. Když jich seženeš víc, zapadnou do sebe jako hlavolam. (Autor: Adam)
7. Víš jak blbě se shánejí herci typu inteligentní obláček? (Autor: Pítr)
8. to vies,my mame zavity v mozgu,oni na ksichte... (Autor: 7 of 6)
9. Buh udelal nekolik formicek na hlavicky a na telicka byla jenom jedna... (Autor: Me)
10. Výrustky na řiti by diváci neviděly tak často. (Autor: Black Star)
11. Zapomněl jsem zásobákům říct, aby ten kolotoč uklidili. (Autor: Warp)

Thanks to Sev Trek

23.5.2001 Vtip týdne 21.5.-27.5.
 

Thanks to Sev Trek

23.5.2001 Den D
  A je to tady. Dnes nastane všemi dlouho očekávaný okamžik. Ve večerních hodinách (v brzkých ranních hodinách našeho času) bude premiérově odvysílána úplně poslední epizoda Voyageru. Svět se konečně dozví, zda se Voyager dostane domů. Ačkoliv epizoda ještě nebyla odvysílána, na StarTrek.com už se objevily dva klipy z epizody. Najdete je přímo na této stránce jako Publicity clip 1 a 2. První je rozhovor admirála Janeway s kapitánem Kimem a druhý je rozhovor královny Borgů se Seven Of Nine, zřejmě ve snu.

StarTrek.COM

24.5.2001 Kupte si knížky, které lze již těžko sehnat
  Redakce Vám předkládá jeden takový inzerát. Když nad tím tak uvažujeme, kdyby se Inzeráty objevovaly častěji, tak asi založíme speciální sekci. Tolik na úvod. Teď ten slibovaný inzerát:

Prodám STAR TREK romány
po 100 Kč/kus:
Střepy času, Satanovo srdce, Vendetta, Imzadi, Sjednocení, Loď duchů, Strážci míru, Děti z Hamlinu, Otázka bezpečnosti, Originální série (6 dílů - jen v celku)

po 60 Kč/kus:Hrozba z vesmíru, Enterprise v ohrožení, Pátrání po Spockovi, Vraždy ve vulkánské akademii, Khanův hněv, Sny o krkavcích

Tel: 048/512 13 47
SMS na: 0603 913 885
E-mail na: dandik@bigfoot.com

dandik@bigfoot.com

24.5.2001 Synopse posledního dílu Voyageru
  Náš zahraniční dopisovatel nám velmi rychle připravil synopsi k poslední epizodě Voyageru "Endgame". Synopse je tedy na naších stránkách už 6 hodin po skončení zmiňované epizody. Pokud máte teda zájem a chcete se připravit o překvapení, tady si můžete přečíst jak to (ne)dopadlo.
Malé upozonění redakce tuto synopsi jěště nečetla celou, proto ji nijak nekorigovala. Doufám, že vám to nezkazí zážitek při jejím čtení.

pauer@email.cz

25.5.2001 Video z PSSTConu
  Na Skullmanových stránkách se objevilo bravúrně sestříhané a skvělou hudnou doplněné video z PSSTConu. Můžete si vybrat: Buď velmi kvalitní DivX (33MB) nebo méně kvalitní RealVideo (3MB). Tady přímý je link.

Klub StarTrek Akce na Pruvodci

26.5.2001 Endgame - Download
  Voyager skončil a zřejmě každý se brzy dozví jak to dopadlo, ať chce nebo nechce:) Kdo nechtěl číst synopsi, a nemá možnosti jak po modemu stáhnout plnou verzi epizody, má nyní jinou možnost - stáhnout si epizodu od nás v malé kvalitě - prozatím první část. Celková velikost je 30 MB a je rozdělena do šesti souborů. (Je to optimalizovano, aby to stále bylo koukatelné a při tom to mělo co nejmenší velikost.) Takže stahování zdar a enjoy:)

UPDATE: Nyní i druhá část + poslední 2,5 minuty ve vysoké kvalitě.

Redakce

28.5.2001 Endgame - obrázky a synopse
  23. května 2001 byla v USA premiérově odvysílána úplně poslední epizoda Voyageru - Endgame.
Na www.VOYAGER.cz je u této příležitosti zpracováno z episody téměř 400 obrázků, které jsou chronologicky seřazeny, takže na sebe navazují. Dále podrobné synopse obou dílů doprovázené menšími obrázky - pod odkazem "Hlavní děj", a nechybí transkript - přepis scénáře v Angličtině.
Vše k dispozici v sekci VOYAGER pod příslušným odkazem v databázi episod.

Hypospray
ST Sickbay

29.5.2001 Páteční epizoda na ČT
  Duchové - Vysílání na ČT1 - 1.6.2001 16:15 - angl. název Spirit Folk
Ve Fair Heavenu - programu holosimulátoru, který pro velký úspěch nyní beží non-stop, se vyskytnou problémy. Postavy začínají mít podezření, že s posádkou Voyageru je něco v nepořádku. Fair Heaven je vesnice z Irska devatenáctého století. Po několika incidentech, kdy domorodci zpozorují, jak jiní používají zvláštní technologii, se dají dohromady a zjistí, že ty podivné věci pozorovalo už hodně lidí. Zatímco obyvatelé Fair Heavenu zjišťují, že nic není jak se zdá být, návštěvy holosimulátoru se stávají pro posádku Voyageru nebezpečné.

StarTrek.COM

29.5.2001 DVD i v regionu 1
  Vypadá, že DVD Star Treku budou vydávána i v Regionu 1. Studio plánuje začít vydávat TNG, DS9 i VOY koncem tohoto roku. Hlavní asi je, že se rozhodli vydávat více jak dvě epizody na jednom disku, jak tomu bylo doposud u vydávání Původní série, což se pro zákazníky značně prodražilo a prodloužilo.Zdroj.

Redakce

29.5.2001 Výsledky vtipu týdne 21.5.-27.5.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Warp


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. No nerada vám to říkám kapitáne, ale když se otočíte k Lorovi zády, tak vám dělá oslí uši. (Autor: Pantarei)
2. Hodím je do vody, Dat je ten co se nafoukne. (Autor: Pantarei)
3. I slepej by poznal, že ten vpravo je Dat. (Autor: Ben Sisko)
4. to je fuk - vypnout jdou oba a jednoho si necháme na součástky (Autor: Lina)
5. Oba vám řeknou, že jsou Delta. Ten, co se při tom tváří, jako by mu uletěly včely, mluví pravdu. (Autor: Shapeshifter)
6. Kdybych Vám prozradila tohle, už bych tu vážně neměla, co dělat! (Autor: Alka)
7. Je to jedno. Hlavně, že oba vydrží báječně dlouho. (Autor: Warp)
8. Tak dobře, sledujte kapitáne: Voba vypadáte, jako když ste spadli ksichtem do mouky! (Autor: Warp)
9. Nevim oba hraje stejný herec. (Autor: Black Star)

Thanks to Sev Trek

29.5.2001 Vtip týdne 28.5.-3.6.
 

Thanks to Sev Trek

29.5.2001 Dawson v Enterprise
  Zatímco se natáčí pilotní epizoda seriálu Enterprise, je už napsáno několik dalších scénářů. Roxann Dawson (B'Elanna Torres) na conu v Clevelandu v Ohiu oznámila, že bude režírovat sedmou epizodu nového seriálu. Scénář jí leží v jejím hotelovém pokoji:) Bohužel neprozradila ani slovo, protože prý "přísahala mlčenlivost". Dawson dostala režii zřejmě proto, že studio bylo spokojeno s jejími režijními výkony na epizodě šesté sezóny Voyageru 'Riddles' a sedmé sezóny 'Workforce, Part II' a po skončení natáčení Voyageru měla velký zájem v režii pokračovat.

Na Internetu se objevil i jakýsi první promo obrázek k novému seriálu, který se snad měl objevit v nějakém časopisu. Jedná se ale pouze o montáž. Loď se až příliš podobá Cocranovu Phoenixu. Klingona na pozadí jsme mohli vidět v ST3 a foto Scotta Bakuly pochází z "Netforce", kde bylo přimalováno logo na rameno:) Klikněte na obrázek pro větší verzi.

Trektoday

30.5.2001 Letní Star Trek tábor
  Výzva pro všechny fanoušky Star Treku ve věku od 11 do 15 let - jedná se o letní tábor se zaměřením na Star Trek. Tábor organizovaný Domem dětí a mládeže Třebíč se koná od 13.8.2011- 26.8.2001 v Naloučanech (asi 4 km od Náměště nad Oslavou - okres Třebíč). Cena tábora je 1960 Kč. Podmínkou je, aby případní zájemci ve věku 11-15 let měli alespoň střední fyzickou výkonnost a základní zálesácké dovednosti.

Konkrétní informace a přihlášky poskytne hlavní organizátor tábora Kamil Svoboda - na svoboda.kamil@worldonline.cz , případně na telefonních číslech: 0618/821651 nebo 0618/821366.

Konkrétní dotazy (ale ne přihlášky) můžete posílat Markétě Sadílkové na galaxy@seznam.cz.

Redakce

31.5.2001 Červnové setkání CZK
  Star Trek fan klub CZ Kontinuum bude mít další setknání:
Datum konání: 16.6.2001 od 13:00 do cca 18:00 (budova bude otevřena už od 12:00)
Adresa:
Ekogymnázium o.p.s., Nad Vodovodem 81, Praha 10.
Mapa: k dispozici zde.
Program:
- malý testík (jak pečlivě jste sledovali Star Trek)
- přednáška - ukázky ze Star Trek filmů s nejrůznějšími melodiemi
- video - TOS
- burza - přivezte co máte
- kartičky - pro hráče zařízena extra místnost
- informace o dalších ST akcích v nejbližší budoucnosti
Navigační koordináty:
Z vlakového nádraží (Hlavní nádraží) - metrem C pojedete do stanice Muzeum, dále pokračujete metrem A do stanice Želivského, odtud autobusem číslo 155, 188, 208 do zastávky Plaňanská. Odtud pěšky až ke škole.
Z autobusových nádraží - kteroukoliv trasou metra dojedete na přestup s trasou A a dále do stanice Želivského. Dále viz cesta z vlakového nádraží.
Vstupné:
30,- Kč pro členy a 50,- Kč pro nečleny. Samozřejmě přijímáme nové členy.
P.S: Potravinové (nebo i jiné) zásoby na doplňování energie s sebou. Replikátory mají poruchu.
Dotazy zodpoví Martin Böhm na kontinuum@volny.cz
Přejeme příjemnou cestu a těšíme se na Vás!!!

CZ Kontinuum

31.5.2001 Star Trek inzeráty
  Sháníte něco? Máte co nabídnout? Ferengský bleší trh je tu od toho. Tato služba na stránkách CZ Kontinua se skvěle rozjela...

Redakce