Archiv TrekDNES - červen 2001

Archiv TrekDNES - červen 2001

1.6.2001 Klubové setkání členů Dominionu
  V sobotu 16.6.2001 ve 12 hod proběhne klubové setkání členů ostravského Star Trek klubu Dominion. Setkání se uskuteční v prostorách Domu dětí a mládeže na Gurťjevově ulici v Ostravě - Zábřehu (na mapce je DDM na Gurťjevově ulici označeno jako škola (šk.)
Vstupné pro členy i nečleny 20,- Kč.
Bližší info u Pavla Pabjana - pabjan@centrum.cz nebo na tel.: 0604/807318.
Program:
Klubové záležitosti (www stránka, průkazky, příspěvky apod.)
První přednáška z cyklu "Hvězdná flotila" nazvaná "Lodě"
Video "Galaxy Quest"
Seznamení s novou hrou Trexeso
Podle možností promítnuti DS9 - The Final Chapter v angl. originále
Malý testík (co si kdo zapamatoval z přednášky a co kdo zná ze světa ST)
Volná debata do úplného bezvědomí :-)
Navigace:
- Od nádraží Svinov - tramvaj č. 7 směr Výškovice, zastávka Zábřeh-vodárna
- Od Hlavního nádraží - Tramvaj č. 2 směr Výškovice, zastávka Zábřeh-vodárna
- Od Ústředního Autobusového nádraží - viz směr od Hlavního nádraží
Dál se ptejte domorodců. Jsou zpravidla velmi přátelští a ochotní. Budou Vám možná nabízet jisté "povzbuzující" prostředky, ale těm se raději vyhněte. Doporučuji obdarovat je různými cingrlátky (barevné korálky, zrcátka, walkmanny, mobilní telefony, apod.) a dají vám pokoj... :-)
Těšíme se na Vás!

Pavel Pabjan
ST fan club Dominion

2.6.2001 Audio CD TMP (2 CD Bootleg)
 

Na stránkách Jennifer Lien Page se objevilo další plné audio CD ze Star Treku ve formátu MP3. Tentokráte zaměřené spíše do období původní sérii a prvního celovečerního filmu - The Motion Picture. Ke stažení tak máte k dispozici přes dvě hodiny hudby, rozložené původně na dvou audio discích.

Zároveň bychom rádi upozornili, že audio CD ze série Voyageru, Caretaker; bude na serveru k dispozici už jen po dobu jednoho týdne. Proto jestli jste si ho ještě nestáhli, máte nyní poslední možnost...

3.6.2001 Hvězdné války vs. StarTrek
  V pondělí 11.6. ve 23:15 a v sobotu 16.6. v 11:40 vysílá ČT2 pořad Hollywoodští rivalové - tentokrát bude mít díl z tohoto cyklu název "Hvězdné války vs. Star Trek".
Pokud vás to zajímá, zapněte si televizi :)

Ben Sisko

4.6.2001 Další herec v Enterprise
  Vaughn Armstrong (Korath) z epizody Voyageru Endgame nyní zvýšil svůj rekord v hostování ve StarTreku na 10 rolí, tím že se objeví i v pilotu Enterprise. Zatím nejsou známy žádné detaily o tom, jaká to bude postava.
Mezitím natáčení Enterprise pokračuje, tak aby pilot mohl být odvysilán již v srpnu 2001.

Enterprise UK TV"

4.6.2001 StarTrek = nové dobrodružství
  Na Sardenu se dnes objevil článek o novém seriálu - Enterprise. Článek nazvaný StarTrek = nové dobrodružství shrunuje vše, co je zatím o novém seriálu známo a navíc je doplněný několika trefnými názory autora článku.

Sarden

4.6.2001 Modely z Vídně
  Wewerka zvědavá se vydala do Vídně si něco dobrého koupit na zub. Na její stránčičce je výsledkem pár modelů, pár fotek a menší reportáž pro ty, kteří se tam v budoucnu chystají.

Wewerka

6.6.2001 Velká aktualizace sekce Voyager
  Stále u příležitosti dovysílání Voyageru v USA vám server www.VOYAGER.cz přináší velkou aktualizaci sekce VOYAGER.
U většiny episod přibyly doplňující informace, které se k nim vztahují. Dozvíte se např. původní názvy dílů, kde jinde ve Star Treku ten samý herec už hrál, poznámky tvůrců či herců samotných i různé zajímavosti - např. kdy byla poprvé vidět sónická sprcha v akci, že Robert Beltran (Chakotay) vlastně vůbec neboxuje atd.
Pod odkazem "Další postavy" přibyly další zpracované vedlejší postavy - celkem tedy přes 200 !!! - doplněné obrázky (nové jsou označeny). Mezi nimi např. Henry Starling, kapitán Braxton, praporčík Vorik - tj. v databázi nyní kompletní první, druhá a třetí sezóna.
Většina odkazů je propojena, tak jako i nově všechny episody, což umožňuje pohodlnější prohlížení, při kterém vám přejeme příjemnou zábavu.

Hypospray
ST Sickbay

7.6.2001 Update - pohlednice
  Na stránkách CZ Kontinua přibyly v sekci pohlednice nové obrázky. Tentokráte jsou to další kreslené grafiky (Pohlednice / Star Trek / Grafika / Ostatní).
Máte-li jakékoliv dotazy nebo přání ohledně pohlednic, nebo pokud máte nějaké hezké obrázky o kterých si myslíte, že by se mohly líbit druhým, kontaktujte nás prosím na níže uvedené emailové adrese. Děkujeme.

CZ Kontinuum

7.6.2001 Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars je GOLD
  Dnes byla dokončena takticko-strategická vesmírná gamesa Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars. V Americe se do obchodů dostane někdy v polovině příštího týdne. U nás se pravděpodobně v originální podobě neobjeví. Recenzi si každopádně budete moci přečíst na Star Trek Games.CZ, protože máme slíbenu jednu originálku přímo od vydavatele.

Star Trek Games.CZ

8.6.2001 Uniformy v Enterprise
  Jonathan Frakes (William T. Riker) a Brent Spiner (Data) nedávno navštívili kulisy Enterprise a střetli se se Scotetm Bakulou (Jonathan Archer). Podle oficiálního serveru oba herci z TNG mluvili s Bakulou o technoblábolech, StarTreku obecně a uniformách.

Zatímco mluvili s Bakulou, Frakes a Spiner byli zaujati novými Enterprise uniformami. Obdivovali zejména daleko současnější vzhled, který oficiální server popsal jako "volnější s přirodními vlákny a také již není potřeba nepohodlný třmen pro chodidla." Dále uniformy mají zips a kapsičky.

Trektoday

10.6.2001 Má Seven silikonová ňadra?
  Tentokráte vám přináším něco poněkud korióznějšího :) - na Sickbay v sekci VOYAGER - Humor přibyla ministránčička věnující se ňadrům Seven of Nine - Jeri Ryan. Jde zde vysvětleno, proč je má pravé a ne ze silikonu :) - nechybí detailní rozbor a detailní obrázky :). Maličko jsem se zmínila i o dalších vnadech Seven, i když chápu, že ve všem souhlasit nemusíte :)

K dispozici je také článek od Unimatrix325 alias Martina Šimka v sekci MIX - Směska. Jedná se o prezentačku jeho nové Star Trek hry Final war. Nechybí obrázky.

Hypospray
www.VOYAGER.cz

10.6.2001 Update Star Trek Games
  Star Trek: Bridge Commander Screenshot of the Week a rozhovor

Další týden je fuč a s víkendem přichází i Screenshot of the Week z Bridge Commandera. Nezůstaneme ale pouze u něj a nabídneme Vám dlouhé interview se skladatelem Star Trek hudby pro Activision, Dannym Pelfreyim, který pracoval skoro na všech Activisioňáckých titulech a ještě nějakou dobu pracovat bude.

Mae2000
Star Trek Games

11.6.2001 Páteční epizoda na ČT
  Dětská hra - Vysílání na ČT1 - 15.6.2001 16:15 - angl. název Child's Play
U Seven se k jejímu překvapení, začínají vyvíjet mateřské instinkty, poté co se dozví, že jedno z borgských dětí o které teď pečuje Icheb, se má navrátit na svou rodnou planetu. Icheb se zdráhá, protože k rodičům nic nepociťuje a chce zůstat na Voyageru. Když ale přece nakonec zůstane "doma" čeká ho nejedno překvapení...

StarTrek.COM

11.6.2001 Filmy, Seriály a nový Irelevantní svět
  Dnes na stránkách CZ Kontinua přibyla v sekci Lodní knihovna další kategorie - Film a TV. Naleznete v ní zpracovanou původní sérii Star Treku. U každé epizody naleznete spoustu údajů, nechybí ani stručný obsah a ilustrační obrázky s popisem. Ostatní série a filmy budou následně doplněny. Přejeme příjemnou zábavu při prohlížení.

A mám tu ještě jednu novinku. Včera bylo dokončeno další číslo našeho klubového časopisu Irelevantní Svět 2/2001. Oficiálně vyjde 16.6.2001 na setkání klubu. Informace o tomto, ale i o dalších číslech naleznete na stránkách klubu CZ Kontinuum (viz adresa výše). Pokud byste o něj měli zájem, kontaktujte nás prosím na emailové adrese klubu.

CZ Kontinuum

11.6.2001 Výsledky vtipu týdne 28.5.-3.6.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je 4of7


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Zensky taky krcej kolena, kdyz rodej. (Autor: Hypospray)
2. Packa splachovadla *musi* byt pohybliva. (Autor: AE)
3. A proč vypadáme jak záchranný kruh ? (Autor: Black Star)
4. A to není všechno, v případě nouze se můžeme změnit na obrovskou uklízečku. (Autor: Adam)
5. Před nadsvětelným letem se musí střepat brouci , bomby a černí pasažéři na gondolách. Plánuje se i naklápěcí taLíř (Autor: one.man)
6. ..nekecej a toč tim rumpálem pořádně!... (Autor: tequille)

Thanks to Sev Trek

11.6.2001 Vtip týdne 11.6.-17.6.
 

Thanks to Sev Trek

11.6.2001 První preview k Enterprise
 
"Před Janeway a Picardem,
před Siskem, Spockem a Kirkem,
StarTrek sága začala.
Enterprise tento podzim na UPN."
Tak tohle mohli diváci na UPN vidět během posledního dílu Voyageru. Nyní to můžete vidět i vy.

UPN rozeslalo i prospekty, jako reklamu na podzimní vysílání. Stránka o seriálu Enterprise, obsahuje popis, který nepřináší nic nového, ale je zde i jakýsi obrázek, který vypadá jako nějaká chodba:)

AKTUALIZACE: Poté co zřejmě několik rozhořčených fanoušků napsalo do UPN, proč v preview nefiguruje Sisko, televizní společnost se rozhodla, že preview pozmění a Siskovo jméno bylo do preview přidáno. Nové preview si můžete stáhnout zde. Objevil se také baner propagující nový seriál Enterprise. Plnou verzi najdete na stránkách UPN.

Section 31

11.6.2001 Rozhovor s Rickem Bermanem
  V novém čísle Star Trek Communicatoru se objevil rozhovor s Rickem Bermanem, který byl zaznamenán již před několika týdny. Původní nezkrácený rozhovor v angličtině najdete na stránkách Voyager's Delights.

Otázka: Teď, když skončil Voyager, jaký z toho máte pocit po těch sedmi letech?
Rick Berman: Byl to hořkosladký konec. Za tu dobu si s těmi lidmi utvoříte vřelé přátelství a hodně těch lidí už nikdy neuvidíte. Na druhou stranu, bylo to sedm let tvrdé práce a máte pocit, že už toho bylo dost. Je to také v tom, že mám před sebou nové projekty jako "Enterprise" a "STX" a proto se mi odcházelo snadněji. Jsem velmi pyšný na poslední dvě sezóny Voyageru. Právě jsme dokončili sestřih poslední epizody a je prostě kouzelná. Ale je čas jít dál.

Ot: Co si myslíte, že se vám na Voyageru nejvíce povedlo?
RB: Asi největší a zároveň jedinečnou překážkou bylo vytvořit akčně/dobrodružný seriál se ženou ve velení. Díky velkému talentu Kate a našemu malému přispění si dokázala udržet ženskost i seběvedomí a sílu.

Ot: Jak jste daleko s novým seriálem?
RB: Za tři týdny bychom měli začít natáčet (natáčení začalo v půli května). Máme už téměř všechny herce, dokončili jsme první pilotní epizodu a napsali příběh pro první regulérní epizodu. Složili jsme tým scénáristů ze starých i nových tváří (jedním z nováčků je Stephen Back, který tři roky pracoval na seriálu "Sedm dní" a napsal i scénář pro jednu epizodu "Chicago Hope"). Už jsme vybrali režiséra pilotu a spoustu dalších věcí.

O: Na kolika scénách budou postaveny kulisy?
RB: Pracujeme ve třech studiích (scénách) a jedna z nich je téměř dokončena. Ostatní dvě používal Voyager, ale kulisy už se tam staví.

Ot: Bude nový seriál co do rozsahu srovnatelný s předchozími Star Treky?
RB: Ano, pokud mluvíme o usílí nebo penězích na kulisy, kostýmy a speciální efekty, tak to bude srovnatelné s předchozími seriály. Rozhodně ne méně!

Ot: Měl se nový seriál od začátku vysílat až po skončení Voyageru?
RB: Mnoho let se o tom diskutovalo. Bylo období, kdy se uvažovalo o tom, že se začne s vysíláním rok a půl před tím než Voyager skončí. Ale myslím, že nakonec bylo učiněno dobré rozhodnutí, aby se to pozdrželo do letošního podzimu.

O: Mohl byste nám povyprávět o vzniku konceptu pro nový seriál?
RB: No, asi před dvěma lety, mě studio požádalo o nový ST seriál. Tak začal proces, který už jsem měl nějakou chvíli v hlavě. Nechtěl jsem vytvořit pouze další ST seriál. Muselo to být pro mě něco absolutně nového a odlišného. Byla tu myšlenka, která se mi velmi líbila a rozhodl jsem se, že si ke spolupráci přizvu Brannona Bragu. Když jsem mu svou myšlenku přednesl, líbilo se mu to a podpořil ji. Začali jsme se scházet u psacího stolu a sepisovali bibli pro nový seriál asi osm týdnů ... 2 až 3 hodiny denně. Poté jsme přešli na pilotní příběh. Na tom jsme strávili další měsíce, aby ho studio akceptovalo. Poté jsme už psali scénář a sehnali vše potřebné. Měl jsem pocit, že to co děláme je dostatečně neotřelé, a že za několik let nebudu mít pocit, že se něco opakuje.

O: Jak je na tom nový film?
RB: Stále pracuji s Johnem Loganem na scénáři. Druhý přepis byl přijat producenty Paramountu příznivě. Děláme už jen nějaké finální změny a jde nám to od ruky. Právě jsme začali rozhodovat o řesirérovi, místě natáčení, rozpočtu a podobně. Doufám, že před-produkce začne už toto léto.

O: Čtete zprávy a komentáře na internetu, které se zabývají Star Trekem? Bojíte se špiónů ve svém středu, kteří vynášejí informace?
RB: No, jak je vidět, existují jistí lidé, kteří se dokáží dostat k jistým materiálům a chtějí se s tím podělit s ostatními. Musel bych se zbláznit, kdybych to bral příliš vážně. Někdy se tomu zasměji a někdy mě to naštve, hlavně když se jedná o negativní zprávu nebo pokud to některé lidi zde raní. Nemůžeme to sice jen tak přehlížet, ale také si nemůžeme dovolit to brát příliš vážně.

Voyager's Delights

11.6.2001 Novinky o ST:X
  I když natáčení Star Trek X, ma začít až v druhé polovině roku, některým hercům byl už poslán scénář. O víkendu se na Conu ve státě Carolína objevil Michael Dorn a Marina Sirtis, kteří sdělili své dojmy ze scénáře.

Podle Sirtis bude STX "lepší než Insurrection". Pečlivě vybírala svá slova a nechtěla takhle brzy prozradit příliš mnoho. Ale podle jejího názoru si každá postava přijde na své. Řekla, že tento film obnoví víru fanoušků v posádku Nové generace. Dále komentovala, že je to jakási poslední kapitola postav Nové generace, ale doufá, že bude následovat ještě další film.

Sirtis také dementovala dlouhodobou fámu - žádná hlavní postava ve filmu nezemře. Podle předchozích zpráv, měl snad Picard nebo Dat zemřít.

Michael Dorn bohužel zůstal věren své klingonské roli a jeho rty zůstaly uzamčeny. Potvrdil pouze, že se ve filmu krátce objeví jedna hlavní postava z jiného ST seriálu.

Sirtis četla i Dornův scénář a byla vzrušena i šokována tím, že Troi bude opět řídit Enterprise. A samozřejmě neprozradila, zda s ní opět ztroskotá:)

Troi si také vybere svého manžela. Na konci předešlého filmu, bylo více než jasné kdo to bude a určitě se to odrazí i v tomto filmu. Nepotvrdila ani nevyvrátila zprávu, že by film měl právě začínat svatbou Deanny a Willa Rikera.

Trektoday

11.6.2001 Archiv loňského PSSTconu
  U příležitosti postupného zahájení příprav letošního PSSTconu, tedy PSSTconu v roce 2001, vám přinášíme trochu toho "šafránu z PSSTconního archivu".

PSSTcoňáci
PSSTcon

12.6.2001 Klub Roxy slaví deváté narozeniny se Star Trekem
  PRAHA (ČIA) - Oslavou devíti let existence se po třech týdnech technických úprav opět otevírá pražský klub Roxy. Ve středu 13. června (zitra) zde proběhne speciální večer věnovaný tomuto výročí. ČIA o tom informoval Tolga Alačam z propagace klubu Roxy.

Součástí oslav, které začínají v 19 hodin a končí v sedm hodin ráno, bude živé vystoupení formace Deprogram, kterou tvoří členové skupiny Tribal Drift. Dále zahrají všichni rezidenti klubu Roxy a mnoho dalších špiček české taneční scény. Na hlavním pódiu vystoupí například DJ-ové Tráva, Electromajk, Vilém, Chris Sadler, Rai a Airto, které doplní hvězda večera DJ Justin Robertson z anglického seskupení Lionrock. Na vedlejším pódiu se představí DJ-ové Liquid A, Airto, Dan Cooley, Lucas a Cubik. Celá noc se odehraje v duchu seriálu Star Trek, dekoracím bude vévodit obří maketa vesmírné lodi Voyager.

V průběhu dne se v rámci oslav narozenin můľou příznivci klubu Roxy svézt parníkem Visla, kde se bude zdarma podávat ovoce a nealkoholické nápoje. Na parník, na kterém zahrají DJ-ové Lucas, Airto, a Vik, je možné nastoupit ve 13 hodin na Palackého nábřeží, odjezd směr Kampa a Čechův Most je naplánován na 14. hodinu. Během cesty bude možné nastoupit i vystoupit při četných zastávkách v centru města.

Už několik dní můžete narazit v Praze na reklamu ve formě plakátů s pozadím stanice Deep Space 9

Oficiální stránka: www.roxy.cz.

Londo
Klub Star Trek AKCE na Průvodci

12.6.2001 Recenze her od členů CZK
  Den se se dnem sešel a tak Vám dnes můžeme představit novou kategorii v sekci Lodní knihovna na našich klubových stránkách (kontinuum.startrek.cz).
V této sekci naleznete recenze her se Star Trek tématikou tak, jak nám je posílají naši členové. Už dneska si můžete přečíst recenze na ST: Armada, ST: Birth of Federation a ST: Starfleet Command.

Přeji příjemnou zábavu při čtení...

CZ Kontinuum

12.6.2001 Premiéra Enterprise
  Na rozdíl o dřívějších dohadů, které ukazovaly, že Enterprise bude mít premiéru v srpnu, UPN se nyní zjevně rozhodla odvysílat dvojhodinovou pilotní epizodu nového seriálu ve středu 26.září 2001.
Zjevným důvodem posunutí je, že UPN očekává velkou diváckou sledovanost pilotu, kterou by zdaleka nemohla docílit vysíláním srpnu. Také posunutím na září zvýší i publicitu kolem nového seriálu.

Trektoday

13.6.2001 Animovaná série na CZK
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci Lodní knihovna / TV a Film kromě zpracované původní série Star Treku (TOS) také zpracovanou Animovanou sérii (TAS). U každé epizody je opět stručný obsah, několik ilustračních obrázků a další informace.
Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

13.6.2001 Budoucnost Al-Batani?!
  Pokud jste častými návštěvníky našeho internetového serveru Al-Batani, určitě neušlo vaší pozornosti, že poslední informační update proběhl již před více jak třemi měsíci. Za tuto jistě dlouhou dobu se vynořila řada spekulací. Většina z nich se týkala jen jediného a to, zda hodláme pokračovat v naší práci přinášet vám informace ze světa Star Treku.

Máme pro vás připravené odpovědi nejen na tuto otázku!

Al-Batani

14.6.2001 Druhá sezóna DS9
  I Star Trek Sickbay se přidává k oslavám devátých narozenin klubu Roxy, jež se konal právě v noci na dnešek. Celý se nesl v duchu Star Treku a oslavy si dokonce propůjčily jméno "Deep Space Nine". Proto je nově dodělaná databáze episod seriálu Stanice Deep Space 9 - 2. sezóny. Základní informace, úvod do děje a titulky jsou doplněny spousty obrázků. Největší kus práce odvedl náš spoluautor Ben Sisko.

Hypospray
www.VOYAGER.cz

14.6.2001 Janeway v ST:X
  Ve snaze zvýšit úspěšnost nového Star Trek filmu se v něm má objevit i jedna hlavní postava z jiného seriálu. Původně byla o tuto roli požádána Jeri Ryan (Seven Of Nine), ale vypadá to, že v době natáčení filmu bude plně zaměstnána natáčením seriálu "Boston Public". Jak se zdá, nyní by se ve filmu mohla objevit místo Seven Of Nine kapitán Janeway (Kate Mulgrew). Role Seven Of Nine měla být údajně přepsána pro Janeway. Není jasné jak velkou roli bude Janeway ve filmu hrát, protože role Seven byla pouze malá, asi jako Holodoctorova v Prvním kontaktu, ale podle jiného zdroje to vypadá, že by Janeway měla hrát podstatnější roli, než původně Seven.

Tento vývoj se samozřejmě vůbec nelíbí fanouškům DS9. Zejména z fanclubů jednotlivých herců DS9, kteří poslali dopis různým pro-DS9 organizacím, kterým chtějí odstartovat kampaň za DS9.

Říká se v něm, že v novém filmu se zřejmě objeví jeden nebo možná i dva herci z Voyageru a nikdo vůbec nepomyslel na jediného herce z DS9. Oni si myslí, že menší tlak by mohl přilákat pozornost. Vyzývá DS9 fan cluby, aby zaslali Ricku Bermanovi dopisy s nesouhlasem k tomuto postoji a s návrhem, aby se ve filmu objevil i herec z DS9, nepočítaje Worfa. V preview na "Enterprise" byla DS9 také vynechána, i když to pak bylo opraveno a to samé by se mohlo stát u ST:X.

Před-produkce filmu začíná ale až v létě a tak si počkáme ještě několik měsíců, než se potvrdí zprávy o této vedlejší-hlavní postavě.

Trektoday

14.6.2001 Nové pohlednice na CZK
  Na stránkách CZ Kontinua přibyly v sekci pohlednice nové obrázky (16). Tentokráte jsou to další krajinky - mimo jiné i Romulus, Risa a Paříž 24. století (Pohlednice / Star Trek / Krajiny).

CZ Kontinuum

15.6.2001 Update synopsí
  Na našem serveru Synopsí StarTreku se objevilo několik dalších synopsí. První rozsáhlá synopse je k epizodám VOY:"Infinite Regress" od Nirvanah. Další (kratší) 4 je z první sezóny Deep Space Nine: "The Forsaken", "Dramatis Personae", "Duet", "In The Hands Of The Prophets" od Hatiho & Bena Siska.
Hezké počteníčko.

Synopse Startreku

15.6.2001 Seven získala Saturn Award
  V úterý proběhlo každoroční udělování cen Saturn (Saturn Award). Star Trek byl zastoupen v několika kategoriích. Jeri Ryan, která byla nominována jako nejlepší vedlejsí herečka, tuto kategorii i vyhrála. Porazila Alyson Hannigan (Buffy the Vampire Slayer), Katherine Heigl (Roswell), Juliet Landau (Angel), Amandu Tapping (Stargate: SG-1) a Michelle Trachtenberg ( Buffy the Vampire Slayer).

Bylo to po třetí v řadě, co byla Jeri nominována, ale dosud nikdy toto ocenění nezískala. V roce 1999 získala Zlatý satelit.

Kate Mulgrew byla nominována v kategorii nejlepší herečka, ale tu vyhrála Jessica Alba ze seriálu Dark Angel. Byla to její čtvrtá nominace a cenu získala už v roce 1998. Sám seriál Star Trek: Voyager byl nominován v kategorii "nejlepší televizní seriál", ale ocenění získal "Buffy, zabíječka upírů."

Film "X-Men", ve kterém hrál Patrick Stewart získal šest cen. Ačkoliv sám Stewart se musel ocenění vzdát ve prospěch Willema Dafoa (Shadow Of A Vampire) v kategorii nejlepší vedlejší herec, film získal cenu v kategorii nejlepší Sci-Fi film, nejlepší režisér, nejlepší herec, nejlepší vedlejší herečka, nejlepší scénář a nejlepší kostýmy.

James Horner, který má na svědomí hudbu k filmům Star Trek II a Star Trek III, získal cenu za nejlepší hudbu k 'Dr Seuss' How The Grinch Stole Christmas.' Porazil tak Jeryho Goldsmithe, který byl nominován za hudbu k filmu "Hollow Man". Scott E. Anderson, který pracoval na speciálních efektech k filmu Star Trek VI, byl částí týmu, který získal cenu za film "Hollow Man".

Nezbývá než poblahopřát. Další vítěze můžete najít na této stránce.

TrekToday.com

16.6.2001 Návštěva v Paramountu
  Na serveru NEXUS v sekci akce, si můžete přečíst Holodoctorovu reportáž z Návštěvy studií v Paramountu a největšího amerického Star Trek conu na západním pobřeží. K nahlédnutí je i několik exklusivních fotografií z této návštěvy.

Alko

17.6.2001 Přihláška na Parcon 2001
  Už jste se přihlásili na Parcon 2001, který se bude konat 5.-8. července v Praze a na kterém nebude chybět blok o Star Treku?
Dostupné informace k dispozici na stránkách akce - www.parcony.cz.

Redakce

17.6.2001 Xenobiologické orgie podruhé
  Na www.startrek.cz je nově ilustrovaný abecední rejstřík mimozemských ras. Není zdaleka kompletní a valná část ras je neoficiální, některé jsou prakticky neznámé, které nebyly na obrazovce ani jmenovány a mihly se tak krátce, že jste si jich nejspíše ani nevšimli.

Redakce

17.6.2001 Totální update BCFS
  Dnes proběhl totální update Bridge Commander Fan Site. Nejlepší bude, když se podívate sami.

Kovi

18.6.2001 Osobnost Valeris, aneb kdo vede Startrek.cz?
 
Osobnost Valeris, aneb kdo vede Startrek.cz?

Kdo se skrývá pod identitou Valeris? Kdo vede stránky na doméně www.startrek.cz? Můj článek je pokusem zabránit dalším spekulacím nejen ohledně pohlaví Valeris, ale je také smutným náhledem do osobnosti tohoto jednoho z předních fanoušků Star Treku.

Hypospray
ST Sickbay

19.6.2001 U.S.S. Enterprise pod drobnohledem
  V článku na www.ufo.cz/aurora/01206a.htm se můžete podívat, jak by Enterprise dopadla, když by šlo opravdu do tuhého :))
(zdroj: captn. Vojtas)

Klub Startrek na Průvodci

19.6.2001 Výsledky vtipu týdne 11.6.-17.6.
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je T'Plouš


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Buďte rád, že vám velitelství alespoň nechalo náhradní uši a mě příčesek. (Autor: Will_Riker)
2. Nevím jak ty ale já se po třech letech ve studiju docela těším domů. (Autor: Black Star)
3. Tři roky, ale z úspěchu budeme žít dalších třicet let. (Autor: Weyoun)
4. Prej jsme se z toho zcvokli, když chceme s tímhle studiem odstartovat a brázdit vesmír... (Autor: She)
5. Seškrtali se nesmyslné dialogy ve scénáři a zůstalo tudíž jen zabíjení červených uniforem a milostné scény. PROTO !!! (Autor: TomPerys)
6. To byla jen demoverze. (Autor: Dimik)
7. Jedna květina bez listu, druhá bez prstu a třetí bez hlavy, to máme rovné tři roky. (Autor: Přebral)
8. Cože? My končíme? Tak proto si máme vyklidit kabiny! (Autor: zweistein)
9. Co mám podle Vás, Škopku, ty další dva roky dělat, poslední bytosti, který jsem neměl v posteli jsou moje matka a ty zelený rozplizlí hermafroditi, co vypadaj, jak Vůl-kanec, když vykrvácí. (Autor: Saavik)
10. Co jsme udělali jako animovaní, se údajně nestalo! (Autor: Rhodan)

Thanks to Sev Trek

19.6.2001 Vtip týdne 18.6.-24.6
 

Thanks to Sev Trek

19.6.2001 Video prezentace 'Enterprise'
 

Asi před měsícem byl společností UPN prezentován podzimní program vysílání včetně seriálu Enterprise. Na této prezentaci, které se účastnili ruzní inzerenti a zástupci televizních společností, bylo promítnuto i video, které si nyní můžete stáhnout i vy. Jedná se o sestřih různých záběrů ze všech seriálů Star Treku s jasným cílem - naznačit divákovi, co jsou to základy Star Treku a uvést tak nový seriál. Záběry jsou prokládány rozhovory s Rickem Bermanem, Marvinem Rushem, Hermanem Zimermanem, Brannonem Bragou a dalšími. Každý z nich řekl o seriálu něco nového a přepis hrubý rozhovorů můžete najit ve zprávě, kterou jsme uvedli před měsícem zde Zajímavostí je asi to, že Marvin Rush sedí za jakousi konzolou, která vypadá jako by patřila do nového seriálu. (Při tom právě mluví o butonech, které částečně nahradí Lcars.)

Video si samozřejmě můžete stáhnout v příloze ve formátu mpeg.

Trektoday, MediaTrek.com

19.6.2001 Úvodní scéna 'Enterprise'
  Jak se zdá nejenomže seriál Enteprise bude pouze sto let od naší současnosti, ale navíc by se úvodní scéna celého seriálu, měla odehrávat v dětství kapitána Archera. Podle člověka, který údajně četl začátek scénáře, bude malý Jonathan Archer stavět model lodi se svým otcem. Po této úvodní scéně se přesuneme do současnosti nového seriálu. Uvidíme jak v na polích Oklahomy ztroskotá loď Klingonů, kteří budou pronásledováni rasou Suliban. (podle dřívějších zpráv nebezpečná rasa, posedlá genetickými manipulacemi, ačkoliv současný scénář říká, že budou moci měnit svou stavbu kostí). Děj pokračuje pohledem na kapitána Archera, který dává povel navrátit zraněné Klingony na jejich domovskou planetu. Vztahy mezi Vulkánci a lidmi se proto vyostří, protože Vulkánci chtějí na Klingonech provést eutanazii, aby tak nebyla poškozena klingonská čest.

Lidé ale neposlechnou rady Vulkánců a dopraví Klingony na Qo'noS, čímž vznikne mezi lidmi a Klingony velká nevraživost...

Podle jiného zdroje, by se ale v první scéně měla objevit orionská otrokyně (rasa se zelenou kůží z Původní série), i když možná se objeví až v dalším ději epizody.

Trektoday

19.6.2001 Eugenické války už skončily
  Název: 'Star Trek: The Eugenics Wars: The Rise and Fall of Khan Noonien Singh, Volume One'
Autor: Greg Cox
Datum vydání: Červenec 2001

V červenci letošního roku vyjde nová velmi ambiciózní knížka Star Treku od Grega Coxe "Eugenické války - Vzestup a pád Khana Nooniena Singha, část první." Jedná se o knihu, kde se autor pokusil vysvětlit rozdíly v naší historii s historií Star Treku, kde měly během devadesátých let dvacátého století proběhnout Eugenické války, které daly vzniknout Khanovi z filmu Star Trek II. Pokusil se přepsat naši skutečnou historii tak, aby zapadala do historie Star Treku. Kniha pokrývá období od Watergate po jednání Reagana a Gorbačova v Rejkjavíku a sleduje tajného agenta z epizody TOS: Assignement Earth, jeho sekretářku Robertu Lincoln a jeho záhadnou kočku Isis, jak se pokoušejí zabránit lidstvu v sebezničení.

Jejich úsilí se soustředí na projekt genetického inženýrství s názvem Chrysalis, kterým je nakonec vytvořen Khan a posádka z epizody TOS: Space Seed a filmu Star Trek II: Khanův hněv. Samozřejmě na to abyste mohli číst knihu, nepotřebujete vidět žádnou epizodu nebo film a ani nemusíte být trekkie, ačkoliv se v knize nachází bezpočet narážek na seriál. je to kniha, kde se prolínají jména známá v současnosti s jmény, které známe ze seriálu Star Trek. Jsou tam i narážky na tajné tunely pod Kremlem nebo utajené výpravy NASA do kosmu. Je to 400 stran, které budou zřejmě ještě pokračovat, jak ostatně název napovídá.

Více o obsahu se můžete dočíst zde.

Trektoday

19.6.2001 Voyager do Nokie
  Znělka Voyageru jako zvonění na NOKII je tady! Jak jsem slíbil již dříve, složil jsem melodii VOYAGERU pro telefony NOKIA. Takže si o ně můžete psát... TEĎ :)).
Kód pro TNG melodii a další informace jsou tady.

Dick Picard

21.6.2001 Star Trek TMP na DVD
  Podle posledních spolehlivých informaci, nicméně zatím neoficiálních, by poslední ST film, který ještě není na DVD - Star Trek: The Motion Picture - The Director's Edition měl vyjit pro region 1 (USA) první týden v listopadu. V regionu 2 by ten samý disk měl vyjít také ještě do letošních vánoc.

Jakub Vaněk

21.6.2001 Nástin ST bloku na Parconu
  Londo v klubu Star Trek: AKCE na Průvodci nastínil body Star Trek bloku na Parconu 2001 v Praze.
Tedy, na 5.-8. července (čtvrtek-neděle), se předběžně chystá (Program ST bloku na PARCONU je od čtvrtku 5.7. až do neděle 8.7.!!!, tedy nejen do pátku, jak jsme informovali včera):

Slavnostní zahájení
Divadlo "U.S.S. Necky - Voyage Home"
Ondrej Herec: Stydlivá Utopie Starteku
Ondrej Herec: Pocit zázraku
MOmega: Star Trek Enterprise - nový seriál
Videostop
Míša Dudková: Spock
Voyager voiceover
Věra Ježková: Startrek ve fanzinech
Věra Ježková: William Shatner
Leian: Přijímací testy Akademie HF
Leian: Chcete být praporčíkem?
Mexo: Hvězdné lodě ve ST
Šokující pravda o hajzlech na Enterprise
Lore: Umělé formy života v ST
Komponovaný páteční večer - "Are you a Voyager" - 6 hodin programu!
Hana Vittková: Scény ze ST s nejznámějšími melodiemi
Kritizátor: Beseda o ST na chotěbořském Euroconu v roce 2001

Tak uvidíme, co se z toho nakonec vyklube :)

Redakce

22.6.2001 Další vzhled uniforem Enterprise
  Podle posledních zpráv by uniformy v novém seriálu měly vypadat opět trochu jinak: "Uniformy jsou purpurové barvy a jsou směsí současných vojenských uniforem a uniforem Flotily jak je známe. Budou mít žluté prýmky kolem ramen - což může znamenat hodnost, ale i nemusí. Na předloktí má být nějaký symbol."

Nutno brát popis s rezervou, protože už dříve se objevily zprávy o modrých jednodílných uniformách s černým límcem a s logem Enterprise na rameni a o uniformách z přírodních vláken se zipy a kapsami.

Trektoday

23.6.2001 Povídka - Děsivá skutečnost
  Kromě sekvencí z příštího Voyageru - "Žij dlouho a blaze" si u nás můžete přečíst novou Androidovu povídku. Tentokráte o Voyageru s názvem "Děsivá skutečnost".

Voyager - vesmírná loď, která bloudí ve vesmíru, jako róm na úřadu práce. Hledá cestu domů, do kvadrantu alfa, protože posádka si myslí, bůhví jak jim tam chybí. Složitě krouží kolem planet, asteroidových pásů a mlhovin, jen aby nemuseli letět rovně - čili nejkratší cestou. Jako důvod těchto manévrů se v lodním deníku občas objevuje zpráva, že dochází jídlo, pohonné či jiné hmoty né-li antihmoty a jiné maličkosti, a proto je Voyager nucen...

Hypospray
ST Sickbay

24.6.2001 DS9 Dominion Wars patch v 1.02
  Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars patch v 1.02 - Dnes byl konečně vydán slibovaný patch, který si můžete stáhnout z Download sekce. Zabírá uspokojivých 779 kB. Doporučuje se, aby ho aplikoval každý, kdo má Dominion Wars nainstalovány. Problém je v tom, že po jeho aplikaci Vám už nebudou fungovat uložené pozice. Podle přiložené dokumentace řeší poměrně dost věcí, které tu snad ani nemá cenu vyjmenovávat.

Mae2000

25.6.2001 Program seriálového bloku Parconu
  Seriálový blok Parconu 2001 bude vypadat nějak takto:

ČTVRTEK 5. 7. 2001
16:00 - První kontakt
Projekce DVD
18:00 - Zahájení STAR TREK conu
M. Dudková, A. Kostka, A. Kadeřábek
18:30 - Spock
Míša Dudková
20:30 - Startrek - Videostop
Břetislav "Saarek" Princ
23:00 - Charlieho andílci
Projekce DVD
01:00 - Monty Pythonův smysl života
Projekce DVD

PÁTEK 6. 7. 2001
08:00 - Příběh hraček II
Projekce
10:00 - Scény ze ST s nejznámějšími melodiemi
Hana Vittková
12:00 - Hvězdné lodě
Jan "Mexo" Řehák
14:00 - ŠOKUJÍCÍ PRAVDA O HAJZLECH NA ENTERPRISE!
Mimořádně tvrdý a objevný program nejmenovaného českého scifisty
15:00 - Umělé formy života v ST - Androidi
Lore Sung
17:00 - Startrek ve fanzinech
Věra Ježková
18:00 - Nejen ST živ je herec IV
Míša Dudková
19:00 - technická přestávka
20:00 - ST divadlo - U. S. S. Necky - Voyage Home
SFK Amalthea
22:00 - Startrek Kufr, Trekseso
Martin "Orm" Kučera
23:00 až 08:00 - Star Trek: TOS
Projekce

SOBOTA 7. 7. 2001
08:00 - Generations
Projekce DVD
10:00 - Přijímací testy Akademie HF
Andrea "Leian" Schubertová
11:00 - Beseda: ST na Euroconu
Václav Pravda
12:00 - Chcete být praporčíkem? II
Andrea "Leian" Schubertová
14:00 - Startrek Enterprise - nový seriál
Martin "MOmega" Vaněk
15:00 - Kyberpunk počtvrté
Ondrej Herec
16:00 - Cardassia Prima
Jan "Derak" Wolfel + Nayota Uhura
18:00 - Dabing ST Voyager
Q2, Homestead Unicomplex Studio
20:00 - Výsadek v Paramountu
Holodoctor a Mentat
21:00 - Dabing ST Voyager
Endgame Unicomplex Studio
23:00 - Beseda nad koncem Voyageru
Unicomplex Studio
00:00 - Slavnostní ukončení STAR TREK conu
M. Dudková, A. Kostka, A. Kadeřábek
01:00 až 8:00 - Red Dwarf (Červený trpaslík)
Projekce

NEDĚLE 8.7. 2001
08:00 - Sliders (Cesta do neznáma)
Břetislav "Saarek" Princ
10:00 - Odkaz Pána prstenů Babylonu 5
Martin "Momega" Vaněk a Petr "Keplik" Koppel
12:00 - Xena
Ondřej "Molir" Kratochvíl

Londo
ST Akce na Průvodci

25.6.2001 Paldíkova nová stránka
  Na Internetu se objevila další stránka o Star Treku, kterou naleznete na této adrese - www.paldik.zde.cz.
Postupně se její obsah bude doplňovat a aktualizovat.

Paldík

27.6.2001 Kapitán Kathryn Janeway
  Na www.VOYAGER.cz je nově zpřístupněn odkaz databáze Hlavních postav v sekci VOYAGER.
Kompletně je zpracována pro začátek kapitán U.S.S Voyageru - Kathryn Janeway - Kate Mulgrew. Dozvíte se vše o minulosti a charakteru, můžete nahlédnout do osobního spisu, začíst se do přehledu kariéry před Voyagerem a historie na palubě Voyageru. Nechybí obrázkový přehled vývoje účesů kapitána a také její pracovna s kajutou. K dispozici v originále dále citáty a moudra. O samotné herečce je vypracován životopis s její hereckou kariérou - filmografie doplněná spoustou obrázků.

Hypospray
ST Sickbay

29.6.2001 Detailní informace k pilotu Enterprise
 
 • Pilotní epizoda Broken Bow nám představí narychlo sestavenou posádku kapitána Archera, která dostane za úkol dopravit zraněného Kligona, jenž havaroval na Zemi, domů. Posádka poletí na Qo'nos na lodi S.S. Enterprise, první lodi, která je schopna dosáhnou až Warp 5 (loď zkonstruoval Archerův otec). Avšak krátce na počátku mise bude Klingon unesen Sulibanem Silikem, který dostává rozkazy od neznámé síly z budoucnosti. Enterprise pronásleduje Sulibana, aby zachránili Klingona a zjistí, proč jej Suliban tak hrozně moc chce.
 • Vztah mezi Archerem a T'Pol se dá popsat jako vztah Skinnera a Muldera z X-Files tj. vzájemný respekt i odpor. Jako Vulkánka T'Pol ví více o situacích, kterým bude posádka čelit, ale nerada se dobrovolně dělí o informace, pokud není okolnostmi přinucena. Podle serveru Dark Horizont, zajímavou osobností v epizodě je doctor Phlox, který občas léčí pomocí rúzných pijavic, kormidelnice Hoshi Sato, která má problémy při cestování vysokými rychlostmi a Charlie 'Spike' Tucker, který je zase xenofóbní.
 • Suliban, hlavní zápornou často se objevující rasou v seriálu, jsou kočovnou rasou, která se specializuje na genetické inžerýrsví. Každý příslušník rasy vypadá jinak, v závislosti, které genetické prvky jsou rozvinuté podle frakce (politické strany), ke které patří, ale většina z nich má chameleonovitou kůži a mohou se plazit po stěnách a stropech. Podle serveru Dark Horizont, rasa je dobře promyšlená, ačkoliv jejich vůdce Silik by mohl být lepší.
 • Ukazuje se, že epizoda bude obsaovat postavu z daleké budoucnosti, která se bude objevovat jako stín ve speciální časové komoře, ve které je čas zakřiven. Tato umožní Silikovi vidět věci v budoucnosti, aby tak mohl lépe čelit situacím dřív než nastanou.
 • Orionské otrokyně vzpomínané před týdnem se patrně neobjeví v úvodní scéně, ale patrně až někdy později v průběhu epizody, když posádka navštíví mimozemský černý trh. Malcolm Reed a Travis Mayweather se zatoulají do nebezpečné oblasti, kde jim budou nabízeny služby Orionských děvčat vesmírným pasákem.

  Trektoday

 • 29.6.2001 Fantastické schopnosti Sulibanů
    "Příslušníci rasy Suliban mají schopnost pružně změnit kostru. Jak to bude vypadat je těžké si představit, i když jsem četl popis, ale vypadá to COOL," prohlásil Garth Franklin na serveru Dark Horizons. Změna sulibanské kosterní struktury bude v pilotní epizodě ukázána nejméně šestkrát např. Sulibani použijí tyto schopnosti, aby se dostali přes otvory, které budou jenom několik palců široké. Taktéž bude ukázáno, jak mohou otočit svými údy o 360 stupňů, což jim umožní uniknout, i když budou mit nasazena pouta.

  Trektoday

  29.6.2001 Star Trek filmy na CZK
    Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci Lodní knihovna / TV a Film kromě zpracované původní série Star Treku (TOS) a animované série (TAS) také zpracované první čtyři filmy Star Treku. U každého filmu je opět stručný obsah, několik ilustračních obrázků a další informace.
  Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

  CZ Kontinuum

  29.6.2001 Star Trek II a III na DVD s CZ podporou
    Podle posledních informaci, které zveřejnil Paramount vyjdou na podzim oba filmy na DVD s CZ titulky. Jedna se opět jako u ostatních Paramount titulu o německou verzi, takže pokud se HCE nepochlapí s dovozem disku, budou k sehnáni v Německu nebo Rakousku dříve. Termíny jsou zatím stanoveny pro ST III na 1.10 a pro ST.II na 5.11. Ještě doplním, že ST:TMP vyjde někdy v říjnu/listopadu jak v regionu 1, tak i 2 a pravděpodobně i s CZ titulky.

  Jakub Vanek