Archiv TrekDNES - červenec 2001

Archiv TrekDNES - červenec 2001

1.7.2001 Valeris ze Startrek.cz - dodatek
  Nedávno jsem sepsala článek zabývající se osobností Valeris, tedy Trekkiem, který vede Startrek.cz. Neobešlo se to bez nejrůznějších ohlasů. Proto jsem sepsala krátký doplňkový text, kde zpřesňuji to, co už jsem už uvedla.

Hypospray
ST Sickbay

1.7.2001 Jak bydlet na úrovni
  Angličan Tony Alleyne utratil v přepočtu 450 000 korun, aby si svůj byt předělal na palubu lodi Enterprise. S velitelskou konzolou si určitě vyhraje... Mimochodem je mu 48 let a žena ho opustila... kolik z nás tak dopadne? :))
(Já - Pedros)

Orig.článek s obrázkem na http://dailynews.yahoo.com/h/nm/20010622/re/britain_startrek_dc_1.html

Pedros

2.7.2001 Vyšla kniha Q2
  Vyšla nová kniha od nakladatelství Laser z řady Nové generace. Tentokrát se jedná o román mimo pořadí "Q na druhou" od Petera Davida. Na zadní straně obálky se můžeme dočíst:

"Na žádné výpravě se Jean-Luc Picard nikdy nestřetl s mocnějším protivníkem než je Q, bytost z jiného kontinua, se kterou se Picard setkal při první misi jako kapitán hvězdné lodi Enterprise. Od té doby se Q neustále objevoval, aby Picarda a jeho posádku potrápil. Někdy nebezpečný, jindy pouze působil nepříjemnosti, ale vždy záhadný a zdánlivě všemocný. Ale když Q přijde na Enterprise, žádá Picarda o pomoc. Očividně se jiný člen Q Kontinua napojil na zdroj strašlivé síly, který ho činí silnějším, než jsou spojené síly celého Q Kontinua. Tento odpadlík se jmenuje Trelane a je také znám jako zeman z Gothosu, kterého kapitán Kirk s posádkou potkali před více než sto lety. Q vysvětlí, že vyzbrojen takovou neuvěřitelnou mocí se Trelane stal nepředstavitelně nebezpečným. Nyní se Picard musí zapojit do nelítostného boje mezi vyššími bytostmi. A tentokrát není ohrožena pouze Picardova loď nebo Galaxie či vesmír tentokrát jsou v sázce všechny bytosti..."

Podrobnou recenzi a krátké úryvky najdete na této stránce, ze které pochází i obrázek a přepis zadní strany obálky.

palubni.pocitac

2.7.2001 Páteční epizoda na ČT
  Múza - Vysílání na ČT1 - 13.7.2001 16:15 - angl. název Muse
B'Elanna Torres ztroskotá s Deltaplánem na cizí planetě, kde ji v bezvědomí objeví místní básník a Torres se stává ústředním motivem jeho divadelních her. Cílem tohoto spisovatele/režiséra je ovlivnit svého diktátorského krále svými inscenacemi a 'Život Torres na Voyageru' se mu zdá být ideálním námětem pro jeho pacifistické záměry.

StarTrek.COM

2.7.2001 Výsledky vtipu týdne 18.6.-24.6
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Weyoun


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Ja jsem tvuj otec, Lucu ! (Autor: Dimik)
2. Worfe, je tu narušitel. Zničte ho!!! (Autor: Pantarei)
3. pokoušel jsem se rozfoukat oheň na plazmovém hořáku (Autor: Lina)
4. Mně váš taky, hlavně ten sympatickej bílej bobeček vzadu. (Autor: Dr.Šneckoj)
5. Rejža říká: Takhle nikdo nepozná, ze stárneš. (Autor: JLPickard)
6. Bez poznámek, Plešárde. Jám mám apoň CO stříhat ! (Autor: Richmond)
7. Je dobře, že holohlavá menšina je zastoupena v každé sérii. (Autor: Warp)
8. ... a že neuhodnete kde šiju... (Autor: foxian)

Thanks to Sev Trek

2.7.2001 Vtip týdne 2.7.-8.7.
 

Thanks to Sev Trek

4.7.2001 Další filmy na CZK
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci Lodní knihovna / TV a Film nově zpracovaný pátý a šestý film Star Treku. U obou filmů je opět stručný obsah, několik ilustračních obrázků a další informace.
Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

4.7.2001 Recenze ST: DS9 Dominion Wars
  Vyčerpávající recenzi takticko-strategické pecky z prostředí seriálu Stanice Deep Space 9 si můžete přečíst zde.

Kovi

5.7.2001 Projekt Star Revival
  Star Trek Sickbay dneškem rozjíždí projekt Star Revival v sekci Povídek. Jde o projekt sdružující lidi, kteří mají rádi Star Trek a chtějí prožít to, co vidí na obrazovce, alespon virtuálně. Autoři textů, kterým může být každý z vás, mají možnost ovlivňovat děj, mohou vymýšlet vlastní zápletky, vymýšlet si vlastní postavy a rozvíjet jejich schopnosti, stárnout s nimi, prožívat jejich strasti i radosti...

Zpracované jsou už čtyři kapitoly příběhu, které pojednávají o lodi Federace USS Saffron a její nebezpečné misi u Stanice Deep Space 9, kdy je Federace ve válce s Dominionem. Členové posádky zárověň žijí svoje životy.

Těším se na další kapitoly, které můžete ovlivňovat právě vy...

Hypospray
www.VOYAGER.cz

5.7.2001 Návod k Voyager Elite Force
  Rozsáhlý devítistránkový návod na 3D akční hru Star Trek: Voyager Elite Force, který Vám odhalí všechna tajemství, najdete na stránkách Star Trek Games.CZ.

Kovi

8.7.2001 Osmá sezóna Voyageru
  Potvrzuji a upřesňuji ústní informaci, kterou jsem oznámil na Parconu po skončení promítání Endgame - na stránkách vv8.jetc.org (omlouvám se za nepřesnou adresu, jak jsem ji uvedl na Parconu) nebo www.creativelogs.com se každou středu objevuje pokračování dobrodružství Voyageru. Řadě fanů se ukončení seriálu ani závěrečná epizoda příliš nelíbily, a tak začali uveřejňovat vlastní povídky 8. sezóny, ve které se Voyager díky nasazené časoprostorové mině Borgů dostane těsně před Zemí opět do transwarpového tunelu a pak... neznámo kam. Dá se předpokládat, že kvalita povídek bude značně kolísat, ale ať si v nich každý najde to, co mu v televizní verzi chybělo...

Praotec trekkie

9.7.2001 Znělky Star Treku
  Star Trek Sickbay nezahálí ani o prázdninách :)
V sekci MIX přibyl nový odkaz - Znělky Star Treku - najdete zde obrázky všech devíti filmů a čtyř seriálů (TOS, TNG, DS9, VOY) doprovázené popisem včetně změn, které nastaly během vysílání.

Hypospray

9.7.2001 Reportáže z Parconu 2001
  Jak vypadal Parcon 2001 očima palubního počítače FSS Pantarei? Tady máte možnost to zjistit!

Reportáž z pohledu "ne-trekkieho" si můžete přečíst zde.

palubni.pocitac

9.7.2001 Enterprise odhalena!
  Před několika dny se objevilo logo týmu pro speciální efekty nového seriálu Enterprise, které naznačovalo, že se nová loď bude podobat třídě lodí Akira, které jsme poprvé mohli vidět v filmu Prvním kontakt. Objevilo se i několik obrázků, které vytvořili fanoušci, kteří se pokoušeli nějak extrapolovat podobu nové lodi.Všechny dohady ale padly dnešním datem ve vydání časopisu TV Guide, ve kterém byl plagát s detailním obrázkem nové Enterprise. Je to opravdu přepracovaná verze Akiry doplněná o TOSové gondoly.

Enterprise
Registrační číslo je NX-01, podle plagátu to vypadá, že deflektor sedí na talířové sekci. Berman v článku potvrzuje, že se jedná o loď Flotily, ale Federace ještě nebude několik desetiletí existovat. Její největší rychlost je warp 5, což Berman popisuje jako více než pětinásobná rychlost světla. Posádku tvoří 70-80 lidí a loď není tak uhlazená jako v předešlých seriálech.

Vnitřek lodi
Jako na ponorce. Berman a tvůrčí tým navštívili atomovou ponorku, aby získali přehled o vojenských ubikacích. Můstek je otpicky spíše hlubší než široký a má na 80 vestavěných plasmových obrazovek. Jsou pouzity nové tvary a vše je více nahuštěno jako na ponorce.

Emzáci
Berman říká, že se fanoušci budou ptát, proč jsme o nových rasách neslyšeli v předešlých seriálech, ale "že proto je velmi dobrý důvod", který bude odhalen během seriálu. Potvrdil všechny informace jak o přítomnosti Sulibanů tak o nepříteli z budoucnosti, k čemuž dodal, že bude součástí jakési "časové studené války", ve které tvoří 22.století jedno její bojiště.

Vzhled Klingonů
Klingoni budou vypadat jak je tomu obvyklé už od počátku Nové generace. Berman řekl, že dnešní Nokia vypadá lépe než Kirkův komunikátor, takže se musí posunout všechny oblasti.

O Scottu Bakulovi a Jonathanu Archerovi
Berman přirovnal tohoto kapitána k Hanovi Solovi z Hvězdných válek a řekl "vůbec se nepodobá Kirkovi" nebo jinému kapitánovi. Žije na Zemi a je "rád člověkem" a slouží ve Flotile už 15 let.

Posádka
Berman jen potvrdil to, co již dávno víme a dodal: Charlie Tucker, inženýr je člověk s druhou nejvyšší hodností na lodi. T'Pol nebude mít přiléhavý oblek a když se Bermana ptali, zda to zprvu měla být T'Pau z Původní série, odvětil, že "už o tom neuvažujeme". Hoshi Sato je jazykový génius a je potřeba zejména proto, že univerzální translátory jsou v plenkách. Kormidelní Travis Mayweather toho nalétal víc na nákladních lodích než kapitán. Doktor Phlox se k posádce připojí během pilotní epizody. A na otázku, zda bude nový Trek "bujarejší" Berman odpověděl: "v žádném případě se nechceme vyhýbat sexualitě kapitána Archera. Co na to říct? Je zdravý a svobodný."

To byl zhruba obsah článku. Velký plagát Enterprise musel být z několika zahraničních stránek stažen, kvůli "výhružkám" časopisu TV Guide o neautorizovaném uveřejňování, nicméně plagát překvapivě najdete na Startrek.cz

Ačkoliv je nová loď velmi podobá lodi o dvě století mladší, nejedná se o žádné zřejmé porušení kontinuity. Třída Akira mohla být navržena právě podle první velké lodi Flotily Enterprise a může být jakýmsi vzdáním pocty této lodi. Je to také pojítko minulosti s budoucností, jehož absenci už někteří fanoušci novému seriálu vyčítají. Navíc i Berman potvrdil, že je velmi dobrý důvod, proč o rasách z nového seriálu neuslyšíme o jedno dvě století později. Nezbývá než tedy počkat, jak s kontinuitou autoři dále naloží, ale podle dosud dostupných zpráv to vypadá, že nový seriál bude důstojným nástupcem Star Treku.

Dále se objevil podrobnější popis postav.

Jonathan Archer - Kapitán Enterprise a syn jednoho s prvních spolupracovníků Zeframa Cochrana, který sestrojil warpový pohon. Viní Vulkance z toho, že se s lidmi příliš nedělí o své vědecké poznatky, které by pomohly jeho otci při výzkumu a zdá se, že je viní více než jeho otec sám. Archer se narodil v San Franciscu a je popisován jako "Inteligentní a tvrdohlavý jako Kik".

T'Pol - Ačkoliv se stane de facto prvním důstojníkem Enterprise, nastoupí na loď jako vědecká pracovnice a vulkanský poradce. Na první misi Enterprise je na postu vědeckého důstojníka, ale stane se druhou ve velení, když bude Archer při misi raněn, protože má vulkanskou hodnost, která je vyšší než hodnosti ostatních členů posádky Enterprise.

Charlie Tucker - Šéfinženýr, který je kapitánovým přítelem a důvěrníkem. Měl by být tedy něco jako "Kostra" McCoy.

Hoshi Sato - Komunikační důstojník s minulostí profesorky lingvistiky, což ji na vesmír příliš nepřipravilo. Má zřejmě velmi citlivý sluch.

Malcom Reed - V pilotní epizodě se o tomto britském zbraňovém důstojníkovi mnoho nedozvíme, ačkoliv na konci epizody "poskytne" Archerovi a Tuckerovi zbraně, které dosud neviděli, ale které "MY" velmi dobře známe.

Travis Mayweather - Lodní kormidelník, vychovaný na mezihvězdných nákladních lodích, které byly mnohem pomalejší než Enterprise. Řekne, že výlet na Trillius Prime mu trval tři roky.

Phlox - Lodní doktor, který byl na misi vybrán, protože toho o fyziologii Klingonů ví nejvíce. Je nadšen příležitostí zkoumat lidskou fyziologii členů posádky. Navíc si oblíbí čínské jídlo a "směje se jako postavy ve videoklipu skupiny Soundgarden 'Black Hole Sun'".

Trektoday

10.7.2001 Další info k STX: Nemesis
  Na serveru Ain't It Cool News se objevila podrobná recenze na nový film Star Trek: Nemesis od člověka, který zřejmě četl scénář. Říká, že pokud to bude poslední film s posádkou Nové generace, potom je to konec příznivý pro vývoj postav, i když to má pořád otevřený konec pro další pokračování. Režisérem filmu by měl být opět Jonathan Frakes. Recenzent odhalil také několik podstatných skutečností z děje filmu, ze kterých uvedeme jen ty, které se odehrávají na začátku filmu. Ostatní můžete najít v angličtině zde.
 • Úvodní sekvence nám ukazuje, jak je manipulováno s geny a jak se rozdělují molekuly. Před Romulanským senátem stojí tříletý lidský chlapec a poté je odveden do dolů na Remanu, sesterské planetě Romulu. Měla by to být velmi silná scéna, zejména chlapcův poslední pohled na hvězdy.
 • Poté se přesuneme na Aljašku, kde se koná svatební hostina - ženichem je Riker a nevěstou Deanna. Picard je Rikerovi svědkem a celá posádka Enterprise je také přítomna včetně Worfa. Geordi je tam se svou přítelkyní doktorkou Leah Brahmsovou, kterou známe z epizod Booby Trap a Galaxy's Child. Picard pronese přípitek a přeje jim "plné plachty a jasné nebe".
 • Po této mezihře se ukáže hlavní nepřítel Shinzon, který bude vysvětlovat svůj plán. Měla by to být standardní scéna o "zlém hošanovi", která je ale velmi krátká a proto "prý" není nudná.
 • Enterprise poté zamíří na Betazed, kde se má konat svatební ceremonie podle betazoidských zvyklostí - tedy nazí. Picard s Datem cestou debatují o "lidském chování", když zachytí pozitronický signál, který dokáže zaznamenat pouze Dat nebo Lore. Enterprise proto mění kurs.
 • Poslední skutečností, kterou prozradíme je, že se ve filmu má opravdu objevit kapitán Kathryn Janeway a to ve dvou velkých scénách. Picard ji sdělí své obavy z nové mise a zřejmě ještě něco...
 • Trektoday

10.7.2001 Můstek Enterprise
  Na stránkách stanice Entertainment Tonight se objevilo video z pořadu, který byl věnován novému seriálu Enterprise. V pořadu účinkoval i Scott Bakula, který prováděl reportéra po chodbách lodi i po můstku Enterprise. Video si můžete pustit online zde, kde najdete i přepis rozhovoru, který ale není příliš zajímavý. Několik obrázků z videa najdete pod textem a další můžete najít na serveru TrekToday i když z nich už nic nového není vidět.
Trektoday, ET website

10.7.2001 Ohodnoťte svou oblíbenou epizodu
  Nyní mají všichni návštěvníci stránek CZ Kontinua možnost ohodnotit filmy a epizody Star Treku. Proto neváhejte a hlasujte.

Dále připomínám možnost prodeje nebo koupě jakékoliv věci se sci-fi tématikou pomocí Ferenského blešího trhu. Projděte se po našem tržišti. Třeba seženete něco, o čem ani nevíte, že to potřebujete.

CZ Kontinuum

12.7.2001 PSSTCon 2001
  PSSTcon v.r. 2001 V posledních dnech padlo několik závažných rozhodnutí v souvislosti s konáním Prvního Samostatného StarTrek conu. Především je konečně na 100% jasné, kde a kdy se bude con conat.
KDE: ZŠ Táborská, Praha 4 (nově vybudované prostory)
KDY: 29. až 30. září 2001


Pro podrobnější informace sledujte webové stránky PSSTconu.

Uživatel PSST na Průvodci

12.7.2001 Další interiér Enterprise
  Včera večer Entertainment Tonight odvysílala další reportáž z natáčení seriálu Enterprise. Scott Bakula nás provádí po můstku, strojovně a pracovně. Obrázky vnitřku Enterprise najdete zde a dalších šest v lepší kvalitě na serveru Startrek.com zde. Ke stažení je k dispozici i celý třímuntový segment v několika různých formátech. Od nás si v příloze můžete stáhnout nejkvalitnější 30 MB verzi v mpegu, kterou najdete na serveru Vidiot v sekci Enterprise. Méně kvalitní dvouminutové verze (bez úvodních plků a závěrečných titulků) si můžete stáhnout například na:

Section 31, TrekWeb - DIVX - 7 MB
Voyager's Delights - Real video - 6 MB
Mediatrek - Real video - 3 MB

Linky jsou přímo na jednotlivé stránky, kde se dá video stáhnout.

Trektoday, Vidiot

12.7.2001 Parcon 2001 by Zirland
  Jako již tradičně, zveřejňuji na stránce Andoriánské ambasády reportáž z Parconu 2001. Zpoždění je způsobeno tím, že jsem byl týden mimo civilizaci uprostřed lesů.

Zirland

13.7.2001 Fotky z Parconu
  Jardax pořídil několik fotek z Parconu 2001. I když nejsou doplněny popisky, jedná se většinou o známé tváře Trekkies (v přibližném pořadí - Holodoctor, Toxy, Jardax, Lore, Hikaru, Draculka, Leian, Skullman, Tequille).

Klub ST: AKCE na Průvodci

13.7.2001 Uniformy, vzhled a další segment z Enterprise
  Ve včerejším vydání USA Today se objevil 3D obrázek nové Enterprise NX-01. Kliknutím na Enterprise si můžete stáhnout větší verzi, která pochází z této stránky.

UPN navíc včera odvysílala krátký segment z natáčení zřejmě první epizody seriálu Enterprise, ve které uvidíme většinu členů posádky Enterprise v nových uniformách. Video si můžete stáhnout v příloze a několik obrázků z něj najdete zde.

Trektoday, Section 31

13.7.2001 Post úpravce dialogů Voyageru
  Redakce dostala zprávu, že v průběhu 7. sezóny Voyageru dochází ke změnám v obsazení dabingu na České televizi. Konkrétně na post úpravce dialogů je nově obsazen David Bursa, který se dosud staral o dohled nad Star Trekovou terminologií (a bude tomu tak i nadále).
Redakce s ním při této příležitosti chystá na příští týden rozhovor o otázkách ohledně dabingu, kde se pokusíme zjistit, proč k těmto změnám došlo a co vlastně znamenají. Pokud byste se i vy chtěli rozhovoru zúčastnit a něco se zeptat, posílejte nám své dotazy pro "Erella" na adresu redakce - redakce@trekdnes.cz.

Redakce

13.7.2001 8 nominací Emmy pro Voyager
  Dne 16.září proběhne letošní udělování cen Emmy, tedy nejprestižnějších ocenění ve světě televize, podobné Oscarům pro celovečerní filmy. Ale již nyní jsou známy nominovaní, mezi kterými nechybí ani Star Trek Voyager. Letos (pro sedmou sezónu) získal osm nominací v těchto kategoriích:
 • Nejlepší kostýmy - epizoda Shattered.
  Mezi dalšími nominovanými je i seriál "The Lot", kde hrál Jonathan Frakes. Zbývající tři nominovaní jsou "Sex ve městě, The Sopranos a Will & Grace.
 • Vynikající účesy - epizoda Prophecy.
  Dalšími nominovanými jsou The Lot, Madtv, Sex ve městě, That 70's Show.
 • Vynikající masky (make-up) - epizoda The Void.
  Zbývající nominovaní jsou MADtv, Sex ve městě, The Sopranos, a Akta X.
 • Vynikající hudba (dramatické zdůraznění) - epizody Workforce, Part I a Endgame.
  Soupeři jsou Simpsonovi, The West Wing a Xena.
 • Vynikající střih zvuku - epizoda Endgame, Part II.
  Ostatní jsou Pohotovost, CSI: Crime Scene Investigation, Uprchlík, Third Watch.
 • Vynikající speciální efekty - epizody Workforce, Part I a Endgame.
  Zbyvající jsou Dark Angel a dvě epizody ze čtvrté série Stargate SG-1.

Kromě nominací Voyageru, bylo nominováno i několik dřívějších herců Star Treku. Například Kelsey Grammer (z epizody TNG: Cause And Effect) za seriál Frasier. Kim Cattrall (Valeris) byla nominována do kategorie nejlepší vedlejší herečka v seriálu Comedy. James Cromwell (Zephram Cochrane) byl nominován v kategorii hostující hvězda v seriálu Pohotovost a René Auberjonois (Odo) byl nominován za seriál The Practice.

Celý seznam nominovaných najdete na Oficiálních stránkách Emmy.

Trektoday

14.7.2001 Herci na tiskové konferenci
  LeVar Burton (Geordi LaForge) na tiskové konferenci při příležitosti opětovného vysílání TNG na televizi TNN řekl, že má v úmyslu režírovat epizody seriálu StarTrek: Enterprise.

Podle časopisu Cinescape, Burton navštíví studio na konci měsíce, aby začal pracovat na své první epizodě Enterprise. Jak již bylo oznámeno dříve, Roxann Dawson (B'Elanna Torres) bude režírovat sedmou epizodu nového seriálu.

Burton měl taktéž v umyslu režírovat StarTrek X, ale přednost bude patrně dána Jonathan Frakesovi.

Na tiskové konferenci byli také Michael Dorn (Worf) a Gates McFadden (Beverly Crusher). Herci se odmítali vyjadřovat k desátému filmu, jenom McFadden na otázku, zda-li konečně ve filmu najde svou lásku, odpověděla:" Jak víte, že moje postava už lásku nenašla. Kdo ví, ale naděje umírá poslední."

Trektoday

14.7.2001 Paramount registroval známky
  Paramnout Pictures poslední dobou byl velmi čilí při registrování ochranných známek. 8.července byla zaregistrována ochranná známka "StarTrek: Nemesis." Známka zahrnuje různé obvyklé obchodní výrobky jako jsou například hrníčky.

2. dubna také Paramount vyplnil registrační formulář pro obchodní známku "Enterprise" zahrnující širokou škálu produktů jako jsou knihy, nálepky, hry na CD-ROM, hračky, dokonce i Jo-ja a balónky. Registrační úřad zpracoval přihlášku někdy v polovině června a v současné době se celá registrační procedura blíží konci.

29. a 31. května také Paramount zaregistroval všechny jména členů posádky Enterprise s použitím pro hračky a figurky. 16. června konečně bylo zaregistrovány "S.S. Enterprise" zahrnující dětské modely a cinové sošky. Druhá registrační známka opět zahrnující kategorie jako jsou hrníčky, loutky, akční figurky a figuríny se jmenovala "Porthos". Není známo zdali je to jméno bytosti, kterou uvidíme v novém seriálu, nebo je to zhoda okolností.

Trektoday

15.7.2001 Páteční epizoda na ČT
  Zuřivost - Vysílání na ČT1 - 13.7.2001 16:15 - angl. název Fury
Zestárlá a naštvaná Kes, dřívější člen posádky, se vrací na Voyager, aby se pomstila kapitánu Janeway. Svou mocí, kterou je schopna poškodit loď a každého na palubě, předává Voyager Vidiánům, životní formě, jejichž existence zavisí na krádežích vnitřních orgánů z živých.

Klikni...
Klikni...

Rádi bychom vás upozornili, že se Kes opět vrací na obrazovky České televize. Ano, je to skutečně pravda. Na tuto skutečnost jsme vás upozorňovali již dříve, ale teprve nyní ji můžete vidět na vlastní oči i na naší televizi. Proto si nažhavte své přijímače, 20. července 2001 v 16.15 uvidíte Kes naposledy ve Voyageru...

Server se nyní věnuje tématice spojené s tímto dílem nazvaným Zuřivost (Fury). Asi nejzajímavějším tématem je chyba, která se v díle vyskytla. Když jsme se ptali zástupce ČT pro tyto záležitosti pana Davida Bursy, nechtěl nám sdělit žádné oficiální stanovisko. Proto jen doufáme, že se chyba v českém překladu nevyskytne...

Jennifer Lien Net

16.7.2001 Přes 1 800 obrázků ke všem filmům
  Kromě pomalu se rýsující sekce "Enterprise" si u nás můžete prohlédnout přes neuvěřitelných 1 800 obrázků !!! v sekci FILMY a to pod odkazem "Obrázky" u všech devíti filmů.
Vděčíme za ně Benu Siskovi.

Hypospray
ST Sickbay

16.7.2001 Starfleet Command Volume 2: Empires at War
  Všemocný Q pro Vás napsal recenzi na hru Star Trek: Starfleet Command Volume 2: Empires at War. Její nesporné kvality můžete posoudit zde.

Kovi

16.7.2001 Zvolte si epizodu pro DNHCon
  V rámci programu chystaného DNH Conu bude promítána epizoda dle výběru publika. Vyberte si díl, který chcete vidět. Instrukce naleznete na stránce Conu

Zirland

17.7.2001 Nové informace o Novém seriálu
 
 • SS Enterprise s kódovým označením NX-01 bude dlouhá jen, 750 stop čili asi 230 metrů a v posádce bude asi jenom 70-80 lidí. Jenom pro srovnání. Loď je jenom malinko menší než Kirkova Enterprise, ale pojme 6x menší posádku.
 • Premiéra pilotního dvojhodinového filmu bude již na 99.99% ve středu 26.září tohoto roku v 20:00 na UPN. Další epizoda, již jenom hodinová, bude následující týden tj. opět ve středu 3. řijna.
 • Každý kapitán má svoji oblíbenou hlášku. Picard "Engage" nebo "Make it so", Janeway "Do it". Archer bude mít "Straight and Steady", což by se dalo přeložit asi jako "Stále rovně" (nebo žeby "rovně za nosem"). Na správný český překlad si ale počkáme.
 • V době seriálu Enterprise phasery ještě nebyly vynalezeny, ale v epizodě "Broken Bow" zbraňový důstojník Malcom Reed předvede kapitánovi zcela novou "Phase Pistol" (fázová pistole) slovy: "Má dvě nastavení: omráčení nebo smrt. Buďte si jistý, že poznáte rozdíl."
 • Komunikační zařízení posádky se budou podobat těm co byly v TOSce. Takže zřejmě uvidíme, modernější verze Kirkových odklopných vysílaček.
 • T'Pol bude mít jinou uniformu. Bude šedá s diagonálním vzorem, jednodilná a s véčkem u krku.
 • Nový seriál taktéž bude mít odlišnou hudbu. Bude modernější. Berman se vyjádřil, že to sice nebudou přímo elektrické kytary, ale bude to svižnější.
 • Trektoday & TrekWeb

  17.7.2001 Kapitánův pes
    Zcela novou a překvapivou informací je, že kapitán Archer bude mít na palubě PSA. Jeho jméno bude Porthos, což zapadá do toho, že Paramnount nedávno registroval obchodní známku Porthos.

  Porthos bude v pilotní epizodě nejdříve jenom zmíněn dvěma členy posádky při příležitosti testů transportního zařízení. Jeden se vyjádří o transportéru: "Kapitán to nevyzkouší ani na svém psu." Později v epizodě bude scéna, kdy Archer s někým mluví, ale není vidět s kým. O několik vteřin později kamere ukáže, že Archer mluví se svým psem.

  Trektoday

  18.7.2001 Fotoreportáž z Parconu
    Na Hvězdné Flotile naleznete reportáž z Parconu 2001 - spoustu fotek pro vás nafotili Leian a Skullman. Přímý link je zde.

  Průvodce

  20.7.2001 Opět chyba ve Fury
   

  Vážení přátelé, rádi bychom Vás opět upozornili na chybu, která se vyskytla ve 143 díle Voyageru Fury, český oficiální název je pak "Zuřivost." Na tuto skutečnost jsme Vás upozorňovali již dříve v době, kdy byla Fury oficiálně odvysílána v Americe, nyní jsme opět mohli vidět chybu tentokrát na České televizi. Tato chyba (jedná se o chybu v časovém údaji), která se vyskytla v původním znění mohla být v české verzi opravena. Díky neschopnosti spolupracovníků České televize, a konkrétně pana Davida Bursy (Erell), tak učiněno nebylo. Na naše návrhy pan Bursa bohužel nereagoval a odmítl se k věci i oficiálně vyjádřit.

  Správné znění, rozbor a opravu chyby najdete na stránkách http://www.jenniferlien.net.

  Ocampa

  Komentář:
  Názor uveřejněný v tomto článku není názorem Redakce.

  Redakce

  20.7.2001 Nové pokračování posádky USS Saffron
    Nová dobrodružství posádky USS Saffron si můžete přečíst v projektu Star Revival v sekci Povídek na ST Sickbay. Jde o projekt, do kterého se můžete zapojit i vy svým nápadem na pokračování děje.
  Jak tedy zatím pokračuje konflikt s měnavci...?

  Hypospray
  www.VOYAGER.cz

  21.7.2001 Technologie 'Enterprise'
    V seriálu se objeví méně technologie známé z 24.století, než se původně předpokládalo. Enterprise nebude mít žádné štíty, a k obraně bude sloužit pouze plátování trupu. K útoku nebude používat fotonových torpéd, ale nějaký druh vysoko-energetických střel. Ovládaní uvnitř lodi bude kombinací klasických tlačítek a počítačových obrazovek a kormidlo bude ovladatelné i joystickem. Transportéry se budou používat pouze k přenášení nákladu, protože nejsou příliš bezpečné přo přenos lidí. Pracovní křesla budou moci popojíždět od jedné stanici ke druhé a na stěnách budou asi 30 cm dlouhá držadla, aby se posádka měla čeho chytit při otřesech lodi. Jako nová místnost se objeví "Zbraňová místnost", ve kterém budou uskladněny zmíněné střely a experimentální fotonová torpéda. Další místností je "Monitorovací místnost" (Situation Room), která má být zřejmě předchůdcem konferenčního sálu a pracovny kapitána. Na samotném můstku je 81 plasmových obrazovek a samozřejmě nové kapitánské křeslo, které je modifikovanou verzí skutečného křesla s Porshe.

  Trektoday

  21.7.2001 Dr. Phlox
    Na nedávné tiskové konferenci UPN se objevil i John Billingsley, představitel doktora Phloxe z nového seriálu Enterprise, který o své postavě prozradil několik informací.

  "Myslím, že je z nějaké planety super-inteligentních filozofů, kteří jsou tak spjati se svým intelektem, že se rozhodli stáhnout se z dění ve vemíru," říká John Billingsley, když se ho zeptali, proč se rasa doktora Phloxe neobjevila v pozdějších seriích. "Jsem pouze jeden z mála, kteří se rozhodli cestovat vesmírem. Jsem stejně tak doktorem jako antropologem. Byl jsem součástí vulkanského mezidruhového lékařského výměnného programu."

  Před tím než se dostal na Enterprise, byl poslán na Zemi, kde měl podle Billingsleye dohlédnout na lékařskou stránku věci. Ale protože jeho zjev je velmi cizí, lidé na něj hledí s velkým údivem.

  "Má maska se skládá ze třech umělých částí," řekl. "Mám umělé čelo, uši a bradu a to vše přemalováno spálenou a skvrnitou hnědí, takže mám zvrásněnou a skvrnitou pleť. Mám také obrovské modré oči, ale mé vlasy jsou z velké většiny mé vlastní s jedním malým příčeškem, který je zvětšuje.

  Trektoday

  21.7.2001 Interview s herci Enterprise
    Tento týden proběhla tisková konference UPN se všemi herci nového seriálu "Enterprise". Pět z nich se podařilo vyfotografovat a kvalitní obrázky můžete najít na serveru TrekToday na této stránce. Většina z nich přiznala, že se Star Trekem se seznámili už díky Původnímu seriálu.

  "No, byla to už Původní série, takže jsem už starej kocour," řekl Scott Bakula. "Byla to velká věc, a jak se pamatuji, sledoval jsem ji, když jsem studoval na vysoké škole."

  John Billingsley (Phlox) se se Star Trekem seznámil nedobrovolně. "Poprvé jsem to viděl v ložnici mého bratra. Doslova by mi seděl na hlavě, aby mě přinutil se na to dívat. Měl jsem ten seriál rád, ale byl jsem trochu mladší než Scott. Z těch několika epizod, které jsem viděl, jsem byl trochu vystrašený. Ale on by mě nepustil!"

  Jolene Blalock (T'Pol) byla kdysi trekkiem a vyrostla při Původní sérii. "Mým oblíbencem byl Spock, takže je to pro mě trochu zvláštní," řekla. "Zejména se mi líbil vztah Spocka a Kostry McCoye, a to kvůli jejich vzájemnému nepřátelství a tomu vztahu založeném na lásce i nenávisti - při tom mezi nimi vládla naprostá loajálnost. Milovala jsem, když všichni tři pracovali spolu, víte ten způsob: 'ty jeden zelenokrevný blázne'"
  Jolene přestala trek sledovat někdy během vysílání Nové generace, a vrátila se k němu až teď. "Ale to je pro nás výhoda," řekla Blalock. "je výhoda že točíme co se stalo v minulosti, pro všechny ty diváky, kteří během let odešli. Tohle je začátek. Můžete se hned začít dívat, a při tom vám nic neuniklo."

  Dominic Keating vyrůstal v Anglii a tak se k Původní sérii dostal, až při premiéře v UK. Když se přestěhoval do Ameriky, byl ke sledování přinucen jako Billingsley. "Sdílel jsem pokoj s několika kamarády, z nichž jeden kontroloval "satelit" Takže, když se Viktor díval, museli jsme se dívat také. Dívali se na Novou generaci od rána do večera."
  Na epizodu TOS: Operation: Annihilate! popisuje: "Pamatuju si na ty spálená vejce, která padala ze stěn na vaše ramena. Bože, to bylo strašidelné."

  Pro Antonyho Montgomeryho (Travis Mayweather) byla Původní série něco co ho nadchlo pro 'Enterprise'. "Myslím, že to byl zázrak a ani v těch nejdivočejších snech, jsem si nepředstavoval, že tu teď budu sedět a mluvit s vámi. Budu dělat tu nejlepší práci, jakou jsem vůbec kdy mohl a přímo na Enterprise. Taže do toho dám vše co mohu."

  Jediným kdo nezačal Původní sérií je Linda Park (Hoshi Sato). "Začala jsem s Novou generací a velmi jsem si jí oblíbila. Milovala jsem simulátory. Milovala jsem Wesleyho. Vypadal jako můj první kluk, takže se mi hned zalíbil. Později jsem začala sledoval epizody s kapitánem Kirkem, ale Nová generace pro mě vždy zůstane tím nejlepším. Byla první a proto jí zůstanu věrná."
  Linda zatím neví, jak se vyrovná se zájmem fanoušků. "Můžete se na to pokusit připravit, ale když na to myslím, rozbolí mě z toho hlava. Takže až na to budu muset myslet, nějak se s tím vypořádám. Právě teď jsem šťastná, že jsem v seriálu."

  A nakonec Connor Trinneer (Charlie Tucker) přiznal, že byl fanouškem Původního seriálu už když vyrůstal. "Můj bratr, který je mimochodem velmi inteligentní, měl asi tři čtyři kamarády, kteří se s ním na to dívali a poté si na hřišti opakovali některé dialogy. Takže jsem tomu byl vystaven poměrně brzy."

  Trektoday

  24.7.2001 Páteční epizoda na ČT
    Záchranné lano - Vysílání na ČT1 - 27.7.2001 16:15 - angl. název Life Line
  Doctor cestuje 30 tisíc světelných let do alfa kvadrantu, aby aplikoval dosud neznámou lékařskou techniku na svého umírajícího tvůrce - velmi neochotného a svárlivého doktora Zimmermana. Ale záchrana Zimmermanova života, by ho mohla stát jeho vlastní existenci...

  Startrek.com

  24.7.2001 Výsledky vtipu týdne 2.7.-8.7.
    Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Pantarei


  Vítězi blahopřejeme ...
  Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
  1. A jee jee Dat zas dělal křupy křup . (Autor: mae2000)
  2. Připadá mi nějak povjedomej... Jime ? (Autor: Mr. Smrt)
  3. Entršpajz - Dva a půl k přenosu (Autor: Indy)
  4. Už chápu proč Beta včera říkal, že neví kde mu hlava stojí. (Autor: Indy)
  5. Pánové, kdo zase kopnul takovej out !!! (Autor: Annika)
  6. Tak dlouho se posila Data na vysadky, az mu hlava upadne... (Autor: JBr)
  7. Máme ho Geordi. Běž ho zapykat. (Autor: Warp)
  8. Geordi, zdá se mi to, nebo je Dat menší než obvykle?? (Autor: Engage)
  9. Jordi, co je to na tom šutru napsaný? (Autor: Saavik)
  10. Jste si jist, že to je adekvátní trest, Geordi? (Autor: Warp)
  11. Tak ty nám neřekneš, kam si dal ten palubní deník? (Autor: Warp)

  Thanks to Sev Trek

  24.7.2001 Vtip týdne 23.7.-29.7.
   

  Thanks to Sev Trek

  24.7.2001 Kontinuita v Enterprise
    Tvůrci nového seriálu Rick Berman a Brannon Braga dostávají denně desítky dopisů od fanoušků, kteří se jich vyptávají na dodržování kontinuity. V rozhovoru uvedli, že nemají čas na to, aby si je přečetli. Jsou si ale vědomi potenciálních mezer. Reagují na to ale po svém. "V Původní sérii bylo řečeno, že polovina lidstva byla v roce 1996 pobita v Eugenických válkách," řekl Braga. "Takže co teď s tím? Budete tomu věnovat pozornost, nebo to prostě přejdete? Opravdu nemáme čas vysedávat a pročítat všechny dopisy, které se týkají tohoto tématu."
  "Kdybychom to udělali," dodává Berman, "musel by ten seriál za nás dělat někdo jiný."

  Některé rozpory jsou nevyhnutelné, protože se každý rok vyvíjejí nové a nové technologie. Berman pro příklad poznamenal, že počítač Janeway, je mohutnější, než jeho vlastní počítač doma. Většina dnešních mobilních telefonů je menší ne komunikátor kapitána Kirka. Technologie Enterprise je proto v porovnání s Kirkovou primitivní, ale na pohled vypadá hmotnější, propracovanější a pokročilejší. Na můstku nové Enterprise je tak 81 plasmových obrazovek, které nahradily blikající světla vánočního stromečku z Původní série. Střely se ale podobají spíše dnešním jaderným zbraním, stejně tak loď nemá štíty, ale pouze plátování trupu.

  "Uvědomujeme si, že kráčíme po tenké linii ve smyslu, že vyvíjíme něco méně vyvinuté než měl kapitán Kirk," řekl Berman. "Jedním z nejzábavnějších prvků Enterprise, zvláště pro fanoušky, právě bude, že budou moci sledovat vývoj technologie, kterou znají z pozdějších Treků, jako transportéry, phasery a přenosové parsky."

  Universálním tlumočníkům se také nedá příliš věřit. Transportéry jsou používány pouze pro náklad. Setkání třetího druhu s mimozemšťany stále vyvolává v lidech bázeň jako dnes.

  "Ti lidé občas nosí baseballové kšiltovky, džíny a tenisky," řekl Berman. "Nejsou tak dokonalými lidmi jako Jean-Luc Picard. A také jsme pokročili směrem k vyjádření sexuality."

  Bakula k tomu dodává: "Rick už poznamenal, že Archer je otevřený muž. Nebojí se říct co si myslí a nebojí se autority. Je smělý a drzý, asi jako Kirk.

  Někteří trekkies jsou posedlí spekulacemi nad tím, jak budou vypadat Klingoni. "Tuhle otázku miluju," řekl Berman. "Mluvíme tu přece o masce. Původní masky byli velmi jednoduché, ale už ve filmech, které se přece odehrávají v době kapitána Kirka, už jejich masky vypadaly jako Worfova. Proto musíme používat nový vzhled."

  Trektoday

  24.7.2001 Preview k Broken Bow
    UPN v těchto dnech odvysílalo první preview na pilotní epizodu nového seriálu Enterprise "Broken Bow". Kromě kapitána v ní můžeme vidět T'Pol, Charlieho Tuckera a Hoshi Sato.

  Archer v kšiltovce s logem NX-01: "Na Neptun a zpátky během šesti minut?"
  Tucker: "Whooo."
  Nechybí detailní záběr T'Pol ... svlékající si tričko:)

  A polibek kapitána...
  Preview si můžete stáhnout v příloze ve formátu mpeg, které najdete na serveru Vidiot.com

  Trektoday

  25.7.2001 Bohemiacon 2001
    Letošní Bohemiacon 2001 se uskuteční pod heslem Proměna. A změn bude opravdu mnoho, věříme, že k ještě lepšímu. Především se con přesouvá z Ústecké pedagogické fakulty do prostor Domu kultury chemiků v samém středu města Ústí nad Labem.
  Dalším, neméně důležitým faktem je, že se letos con uskuteční poslední srpnový víkend, tedy 31.8 - 2.9. 2001.

  A co program? Na Miniconu probíhala první oťukávání, na Pragoconu a Avalconu už konkrétní domluvy. Především bychom chtěli dodržet heslo, co Bohemiacon, to zahraniční host a požádali jsme už o pomoc Ivana Adamoviče a Tomáše Němce. Již teď máme hodně bodů programu jistých. Například doktor Pravec, který je zapojen do celosvětového projektu Spaceguard (hlídání Země před katastrofou z vesmíru), pohovoří o tomto projektu a oznámí také registraci jména jím objevené planetky. Jméno Troska (podle J.M.Trosky) vybrali účastníci Avalconu. Jinak se stejně jako v minulých letech můžete těšit na špičky české sci-fi a fantasy (již přislíbena účast Františky Vrbenské, Leonarda Medka, Egona Čierneho, ...), turnaje v hrách, přednášky, křty, autorské dílny a další podobné podniky, které už ke conům nedílně patří.

  Článek k programu Bohemiaconu si můžete přečíst zde.

  Registrační poplatek pro účastníka conu činí včetně materiálů pouhých 200,-Kč.
  Ubytování bude zajištěno tradičně na vysokoškolských kolejích. Cena za lůžko a noc je 115,- Kč. Hromadné ubytování v tělocvičně ve vlastním spacáku 45,- Kč za osobu a noc.
  Stravování se nezajišťuje.

  Na závěr je třeba připomenout, že změnou právě procházejí i www stránky - najdete je nyní na adrese bohemiacon.scifi.cz - zde je k dispozici i přihláška.
  Email pro informace: bohemiacon@scifi.cz.

  Těší se na vás scifi klub Nazca.

  Redakce
  Děkujeme Vaškovi Pravdovi

  26.7.2001 Nové povídky
    ST Sickbay vám dnes přináší opět povídkovou aktualizaci. Loď Federace USS Saffron má nového kapitána a její další osudy můžete pravidelně sledovat v projektu Star Revival.
  V sekci Povídky jsou nové i další dva příběhy s posádkou Nové generace. Jejich autorem je Android.

  Hypospray
  www.VOYAGER.cz

  26.7.2001 Postavy a režisér ST:X
    Jak se zdá bude nejnovější film Star Treku opravdu posledním pro posádku Nové generace. Každá postava totiž prožije ve svém životě podstatnou změnu. Jean-Luc Picard bude podobně jako kapitán Kirk v ST II, prožívat stárnutí. Jak už bylo řečeno William Riker se ožení s Deannou Troi. Dat bude na svatební slavnosti zpívat a Riker ho doprovodí na trombón. Worf doktorce Crusherové přízná, že život diplomata pro něj není. Deanna Troi bude opět velet Enterprise, protože Picard, Riker i Dat budou na výsadku a Deanna je čtvrtá ve velení. Geordi LaForge bude chodit s doktorkou Leah Brahmsovou s kterou se patrně bude chtít oženit. Jak už jsme psali ve filmu by se měla objevit i Kathryn Janeway a to s hodností admirála. Měla by s Picardem několikrát komunikovat z Velení Flotily a sloužit jako jeho prostředník.

  O tom jak vývoj postav dopadne na konci filmu se můžete dočíst zde. K dispozici je také celá synopse k filmu, ačkoliv ještě není natočen ani záběr. Tu najdete zde a popis hlavního příběhu s důrazem na postavy Shizona, B-9, a Data najdete zde. Čtěte na vlastní nebezpečí, protože články obsahují i celé rozuzlení filmu.

  O rešísérovi nového filmu je jak se zdá už také rozhodnuto. Bylo oznámeno, že Stuart Baird už podepsal smlouvu na nový Star Trek film. Baird režíroval pokračování Uprchlíka "US Marshals" z roku 1998, kde hrál Tommy Lee Jones a film "Executive Decision" z roku 1996. Byl také výkonným producentem filmu Tomb Raider. Baird byl už dvakrát nominován na Oscara za střih a to k filmům Superman a Gorily v mlze. Navíc stříhal filmy jako "Demolition Man", "Maverick" nebo "Smrtnosná zbraň". Pracoval i na "Mission: Impossible 2". U filmu pracuje už přes třicet let a jeho funkce se pohybovala od pomocného režiséra až po producenta. Původně měl film režírovat buď LeVar Burton nebo Jonathan Frakes, ale jak se zdá z toho sešlo.

  Trektoday

  26.7.2001 Novinky o DVD
    Na Comic conu v San Diegu se objevil i Robert Wise, který prezentoval nové scény z DVD verze filmu Star Trek: The Motion Picture. Celkově bylo pro dvoj-cd DVD verzi pozměněno 90 scén, z nichž je dvacet procent, které ve filmu původně vůbec nebyly. Ty ostatní byli digitálně vyčistěny a předělány.

  Bylo přidáno také velké množství zvukových efektů, které měli být původně do filmu přidány, ale kvůli nedostatku času byly zrušeny.

  Pokud jde o ostatní Treky podle DVD Times, nevyjde Voyager v regionu 2 dříve než na počátku roku 2002. Podle nich Paramount zvažuje vydávání seriálu Enterprise, i když nic z toho není oficiální.

  Trektoday

  26.7.2001 Vzhled doktora Phloxe
    Konečně je známo jak vypadá poslední člen posádky nového seriálu Enterprise. Je jím doktor Phlox, kterého vidíte na obrázku. Jak už jsme psali má umělé čelo, uši a bradu a podobá se Garakovi kříženého s Jetrelem. Vlasy jsou z větší části Johna Bilingsleyho. Phlox zřejmě nepatří ke Flotile a nebude proto nosit uniformu ale dlouhý modrý plášť podobně jako doktorka Crusherová z TNG.

  Je také známo jméno dalšího rešiséra Enterprise. Není jím nikdo jiný než Robert Duncan McNeil (Tom Paris), který už režíroval fanoušky oblíbenou epizodu Voyageru "Someone To Watch Over Me", "Unity" nebo "Sacred Ground". McNeil má režírovat jedenáctou epizodu seriálu. Připojil se tak k Roxann Dawson a LeVaru Burtonovi. Podle slov Bermana, už žádný herec ze Star Treku nebude pro první sérii režisérem.

  Trektoday

  27.7.2001 Enterprise v Bílé Labuti
    Léto nám vrcholí. Teploty jsou v poslední době také velmi příznívé. Tak proč si letní radovánky neužít ještě víc.
  Ptáte se jak? No na "palubě" Enterprise 1701-D. Právě teď máte možnost zakoupit si nafukovací lehátko ve tvaru Enterprise 1701-D za bezkonkurenční cenu 300kč.
  Ptáte se kde? V Obchodním domě Bílá Labuť v Praze v ulici Na Poříčí 23 (poblíž metra Florenc)
  Jak jsme se dozvěděli, zásoby jsou dostatečné, ale kdo ví!!!
  Tak neváhejte a "ENGAGE" vstříc vlnám...

  CZ Kontinuum

  27.7.2001 Přihláška na PSSTcon
    Vážení a milí trekisté. Od dnešního dne je v provozu on-line přihláška na PSSTcon v roce 2001. Navíc máte možnost využít i tištěné formy. Takže neváhejte a hlašte se. Těšíme se na Vás.

  PSST con

  30.7.2001 Páteční epizoda na ČT
    Strašidlo z paluby 12 - Vysílání na ČT1 - 3.8.2001 16:15 - angl. název The Haunting Of Deck Twelve
  Voyager vypíná všechny systémy až na podporu života a Neelix dostává za úkol uklidnit borgské děti, které jsou po probuzení ve tmě vystrašené. Aby odvedl jejich pozornost, začne jim vyprávět ztěží uvěřitelný příběh, který ovlivní děti natolik, že začnou opravdu věřit, že na palubě 12 je strašidlo. Během Neelixova vypravování vlétá Voyager do mlhoviny, kde strašidlo bydlí...

  Startrek.com

  30.7.2001 Hudba k Enterprise
    Producenti Star Treku oznámili, že je rozhodnuto o skladateli hudby pro pilotní epizodu Broken Bow seriálu Enterprise, ačkoliv ještě není rozhodnuto o tom, kdo vytvoří titulní skladbu.

  Podle Soundtrack Magazine bude pro pilotní epizodu Enterprise skládat hudbu Dennis McCarthy. McCarthy dosud skládal pro Trek orchestrální hudbu, ale producenti již oznámili, že hudba pro Enterprise by měla být trochu tvrdšího rázu.

  Jak se zdá, tak titulní skladbu nebude skládat Jery Goldsmith jak se zpočátku spekulovalo. Minulý měsíc sice Jery Goldsmith oznámil, že bude dělat hudbu pro nový nejmenovaný seriál, ale jak se zdá nebude to Star Trek a o titulní skladbě tedy ještě není rozhodnuto.

  Historie Dennise McCarthyho je co se týče Treku dlouhá. Jeho první prací byl soundtrack k pilotnímu dílu Nové generace "Encounter At Farpoint" a pokračoval v práci ještě na dalších desítkách epizod. Poté byl požádán o titulní skladbu pro Deep Space 9, jeho prací je i soundtrack k filmu Generations a pracoval na hudbě pro Trek i během Voyageru. Získal i několik cen a v roce 1995 i cenu Emmy za hudbu k epizodě Voyageru "Heroes And Demons".

  Trektoday

  30.7.2001 Bible Enteprise
    Serveru Trekweb se do rukou dostala bible nového seriálu Enterprise - což je detailní průvodce o pozadí, postavách a dalších elementech televizních seriálů pro autory, kteří budou psát jednotlivé epizody. Tento dokument se během vysílání neustále mění a některé skutečnosti nemusejí nikdy vyjít na povrch nebo se mohou změnit. Zde je výtah, který byl uveřejněn:

  Pozadí
  Hvězdná flotila je v roce 2151 méně jak dvacet let stará a založení Federace je vzdáleno ještě na desetiletí. Nejrychlejší lodě lidí mohou cestovat warpem 5. Vulkanci se do této doby odmítali podělit o svou pokročilou warpovou technologii a prolomení bariéry warpu 5 započalo expanzi lidstva. Při warpu 5 je totiž v dosahu jednoroční cesty 10 tisíc obyvatelných planet, zatímco při warpu 2 je v dosahu pouze 18 planet. Hvězdná loď Enterprise je první lodí dlouhého dosahu Flotily a díky událostem v pilotní epizodě bude vyslána do vesmíru o tři měsíce dříve než bylo plánováno. Její systémy jsou proto dosud neotestovány. Posádka Enterprise musí prokázat lidskou sílu a vůli, aby přežilo kontakty s jinými rasami, které jsou plné nejistot a nebezpečí. Posádka si bude muset vyřešit své problémy sama a to bez jakýchkoli diplomatických styků nebo velké zastřešující organizace jako Federace.

  Kapitán Jonathan Archer dohlížel na stavbu Enterprise, už od chvíle kdy byly spojeny první nosníky a přesvědčoval Flotilu, aby vyslala Enterprise, i když si Vulkanci mysleli, že dosud není připravená. Archer chápe, že jeho deníky budou pro ostatní učebnicí a prote je zapisuje velmi detailně, humorně a s osobním nádechem. Ačkoliv Archer cítí, že T'Pol reprezentuje tu největší aroganci Vulkanců, spoléhá se na její zkušenosti a dokonce si cení jejího ironického humoru. Obě postavy budou stát proti sobě, ale při tom si vytvoří jedinečný vztah mezi člověkem a emzákem, který je v době Enterprise velmi nezvyklý. Kapitán je mentorem pro šéfinženýra Charlie "Trip" Tuckera III, který je trochu až moc bujný.

  Sub-komandér T'Pol je "nadšena" svým umístěním na Enterprise, stejně jako ostaní členové posádky. Dívá se na to spíše jako na trest, ale začne lidem pomalu závidět a bude jimi fascinována - jejich jídlem, chováním a pářícími rituály. Respektuje kapitána Archera a ví, že dokáže překonat základní lidské instinkty, které tak často vykazuje Charlie Tucker. T'Pol se spřátelí zejména s doktorem Phloxem, který je na lodi stejný "outsider" jako ona a který v podstatě studuje lidstvo. Dobrý doktor jí dokonce poskytne prostředek, který dokáže překrýt pach lidí, když jsou rozčileni. T'Pol je nejstarší na palubě.

  Charlie "Trip" Tucker III strávil své mládí ve Florida Keys na oceánském rekultivačním projektu. Vyhledává dobrodružství a nakonec končí na orbitálním inženýrství, kde pomáhá stavět hvězdné lodě v Utopia Planetia a kde si vysloužil pověst kouzelníka. Charlieho nejlepším přítelem je pilot praporčík Mayweather a oba vždy vyhledávají dobrodružství podobně jako dřívější Paris a Kim.

  Archer, T'Pol a Tucker mají tvořit trojlístek podobně jako Kirk, Spock a McCoy, na kterých bude ležet tíha rozhodování.

  Doktor Phlox je lidmi (kteří se nerozmnožují nepohlavně jako jeho rasa) fascinován a rychle se na Enterprise zabydlí - tak že ošetřovnu zaplní svými "věcmi", které dělají z obyčejného výletu na ošetřovnu dobrodružnou cestu.

  Poručík Malcom Reed je protikladem Charlieho Tuckera. Je uvědomělý a svůj volný čas tráví na vývoji futuristických zkušebních strojů nebo na zdokonalování nového typu torpéda. Reed a Tucker budou neustále proti sobě. Reed bude chtít rozšířit svůj sklad zbraní do sekcí strojovny a zaplňovat Tuckerovy Jefferiesovy průlezy granáty. Reed je také dost rozporuplný - navzdory své funkci mluví měkkce a je plachý před ženami.

  Praporčík Travis Mayweather se narodil během dvouleté cesty mezi Alfa Centauri a Arcturis Prime a zcestoval už 12 planet. V minulosti strávil nějaký čas s Terrelianskou dívkou. Nejraději spí při nulové gravitaci a na noc proto gravitaci ve svém pokoji vypíná.

  Praporčík Hoshi Sato se cítí být uvězněna v plechovce, která cestuje fantastickou rychlostí a skoky do warpu jsou pro ni stresující. Hoshi má neuvěřitelné lingvistické schopnosti, které se ve vzdálených oblastech velmi hodí. Ačkoliv její vztah s T'Pol bude spíše soupeřivý, mezi oběma ženami se postupně vyvine něco jako sesterské pouto.

  Enterprise a Technologie
  Enterprise je nejmodernější hvězdnou lodí. Její délka je 190 metrů, váha 80 tisíc metrických tun a její posádka čítá 87 členů. Je vyzbrojena laserovými děly a vesmírnými torpédy. Do raketoplánu se vejde pilot a šest pasažérů, létají pod-warpovou rychlostí a používají se k výsadkovým misím na planety, lodě nebo stanice. Z lodě jsou vysílány pomocí magnetického ramena a jsou propuštěny poté co jsou přemístěny pod trup lodi.

  Lodní kuchyně je zásobena klasickým jídlem, ale k dispozici jsou i primitivní replikátory, kterým se říka "proteinové re-sekvencery", keré produkují limitované množství jídla jako těsto nebo pití. Jídla připravuje kuchař, kterého si vybral kapitán Archer a jsou podávána buď v jídelně nebo v Archerově soukromé jídelně, kde jsou častými hosty Tucker a T'Pol.

  Transportéry slouží pouze pro náklad, ačkoliv během první sezóny je posádka vylepší pro transport biohmoty. Loď nemá biofiltry a proto každý kdo se vrátí z výsadku musí projít úzkou dekontaminační komorou.

  Výsadkové týmy budou vyzbrojeny fázovými pistolemi a komunikátory s vestavěným primitivním univerzálním tlumočníkem. Schopnosti Hoshi budou ale často potřeba. Ke komunikaci po lodi se budou používat dotykové interkomy na stěnách.

  Enterprise nebude mít žádné štíty ani silová pole, ale bude vybavena polarizovaným plátováním trupu, bez kterého by byla velmi zranitelná. Loď nemá žádné phaserové banky, ačkoliv Malcolm Reed může tuto technologii během cesty vyvinout. Enterprise bude mít zatažitelné ostřelovací věže, které budou vystřelovat plasmové střely. Komunikace dlouhého dosadu je možná pouze při warpové rychlosti, takže kontakt s Flotilou nebude častý.

  TrekWeb

  30.7.2001 Recenze knížky Q na druhou
    K recenzi od Leian, kterou si můžete přečíst zde, přibyla dnes další, kterou najdete na Neffově Neviditelném psu přímo tady.
  První byla recenze na serveru www.fantasyplanet.cz - přímý link je zde.

  Redakce

  31.7.2001 Výsledky vtipu týdne 23.7.-29.7.
    Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého týdne, jejíž autorem je Polecat


  Vítězi blahopřejeme ...
  Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
  1. Až vám budu příště roztlačovat loď, tak se laskavě vraťte! (Autor: 4of7)
  2. Zapoměla jsem si kartáček na zuby (Autor: varzi)
  3. Posledne se mi zniceni lodi nejak nepovedlo. (Autor: R)
  4. Zapoměla jsem si pod postelí robertka. (Autor: Pitr)
  5. Jen dva prstíčky dovnitř strčíme, a zase půjdeme. (Autor: DJ Slamák)
  6. Vy by jste byli nadšený, kdybyste měli pár let honit loď se zapomenutejma klíčema od bytu?? (Autor: Toxy)
  7. Jak nemám být naštvaná, když muj flek dostala kozatá mička na nádobí! (Autor: Radmir)

  Thanks to Sev Trek

  31.7.2001 Vtip měsíce srpna
   

  Thanks to Sev Trek

  31.7.2001 Přes půl tisíc ras a civilizací
    V půlce prázdnin vám Star Trek Sickbay představuje svůj prázdninový projekt. Ze všech oficiálních episod (TOS, TNG, DS9, VOY) a filmů Star Treku jsme zpracovali přehlednou databázi ras a civilizací doplněnou obrázky. Dohromady jich je přes půl tisíc a v průběhu srpna vám denně poodhalíme jedno písmenko abecedy - dnes jsou k nahlédnutí rasy a civilizace písmenka A, neznámé rasy a rasy s borgským označením. Další rasy budou následovat v průběhu příštích třech týdnů...

  S tímto projektem je také spojena soutěž pro vás. Odměnou za vaši bystrost může být cd Star Treku dle vašeho výběru.

  Vybrané rasy budou zpracovávány podrobněji. Na úvod se můžete obsáhleji začíst do informací o Andoriánech a Druhu 8472. Tyto materiály nám pomohli zpracovat Zirland a Bytost Q.

  Ty pravé xenobiologické orgie zažijete jedině na Star Trek Sickbay :)

  Hypospray
  www.VOYAGER.cz