Archiv TrekDNES - srpen 2001

Archiv TrekDNES - srpen 2001

2.8.2001 Loga, Melodie, obrázky na Nokie
  Prosím toto neberte jako reklamu! Jsem schopen Vám zaslat loga, melodie a obrázky Star Treku na mobilní telefony značky Nokie. Mam jich doma spoustu a větsinu sem sám vyrobil. Ale každá melodie a logo mě stojí jako 1 SMS a obrázkova zpráva jako 3 SMS. Mohu zasílat i loga skupin popřípadě poslat ve formatu *.nml do vašeho LogoManageru.
P.S. Jsem novopečený Trekkie! (jestli se tak už mohu nazvat).

Thulder

3.8.2001 Nová preview k Enterprise
  A jsou tu další tři preview, ve kterých jsou konečně vidět záběry všech členů posádky nové Enterprise. První preview s názvem Nasa je prodloužené staré preview o další záběry z můstku nebo strojovny. Na kratičký moment je vidět i admirál (kterého hraje Vaugh Armstrong), samozřejmě v admirálské uniformě, která má navíc jakousi kravatu. Můžeme i poprvé slyšet hlasy Tuckera, Hoshi Sato a Reeda, který Archerovi vysvětluje nastavení nových ručních zbraní - na omráčení a na zabití. Druhé preview "Boy" je zaměřeno na Archerovu touhu už od dětství "jít tam kam se dosud nikdo nevydal". Malý Archer staví model letadýlka - zbytek preview jsou už záběry použité dříve. Ve třetím "Break Through" jsou konečně zblízka všichni členové posádky včetně doktora Phloxe. Stejně tak je odhalena žena, která líbá kapitána Archera. Slyšet jsou hlasy Archera, T'Pol a Phloxe.

Od nás si preview můžete stáhnout ve formátu MPEG, které pocházejí z Vidiot.com. Na této stránce jsou navíc dispozici ke stažení preview ve formátu MPEG-2, který je kvalitnější a také mnohem větší. Obrázky z preview budou k dispozici později.

Vidiot

5.8.2001 Fyzické předpoklady nejvyšších důstojníků Enterprise
  Kromě právě probíhajícího projektu ras a civilizací, jehož nejobsáhlejší část na vás ještě čeká, pro vás ST Sickbay připravila velkou aktualizaci sekce Enterprise. Nejenže si můžete prohlédnout obrázky z preview Broken Bow (pilotní epizoda), ale také začíst do shrnujících informací o posádce a životopisů herců. Další novou sekcí je Humor, kde již dneska naleznete článek o "Fyzických předpokladech nejvyšších důstojníků Enterprise" :)

www.VOYAGER.cz
Hypospray

6.8.2001 Vývoj ST Borg Assimilator zastaven
  Práce na borgské dobývací strategii "StarTrek: Borg Assimilator" vyvýjené týmem Cyberlore byly podle oznámení distributora Activision zastaveny. Udávaný důvod je, že návrh a prostředí hry není v souladu s propozicemi StarTreku. V herních kuloárech se spekuluje, zda-li nemá zásah na svědomí sám majitel licence Paramount z obavy nekorektosti tématu. Ve hře měla být totiž hráči přisouzena role nejznámějších záporných hrdinů - Společenstva Borgů. Na vývoj dalších her od Activision, jmenovitě "StarTrek: Armada II" a "StarTrek: Bridge Commander", nemá tato událost dle prohlášení žadný vliv.

Dimik

6.8.2001 Nový ST fan club v Ostravě
  Čerstvě založený ostravský ST fan club FEDERACE hledá členy. Členství je prozatím zdarma. Pro více informací a přihlášky mailujte na federace@hyperlink.cz.

Redakce

9.8.2001 Nové screenshoty ze Star Trek: Final War...
  Martin Šimek poslal další várku screenshotů z připravované hry Star Trek: Final War, které doplnil o výstižné komentáře, takže neváhejte a prohlížejte.

A ještě jedna zpráva: Po dvou letech vývoje dnes vyšla third-person akční hra Star Trek: Deep Space Nine The Fallen i pro Macintoshe a podle dostupných informací se od PC verze liší pouze minimálně. U nás ji sice neseženete, ale normálně se prodává za 29.95 dolaru.

Další informace jen na Star Trek Games

MAE2000

10.8.2001 Epizoda 'Fight or Flight'
  Druhá epizoda seriálu "Enterprise" pojmenovaná patrně 'Fight or Flight' bude podle StarTrek Universe mít následující děj. Enterprise najde mimozemskou loď unášenou vesmírem. Jelikož loď neodpovída, Archer se rozhodne prozkoumat loď i před námitky T'Pol. Výsadkový team objeví na lodi, že celá posádka byla zabyta a mrtvá těla zavěšena za háky ke stropu. Těla byla zcela zbavena tělesních tekutin zřejmě za účelem získat nějakou substanci. Když se objeví mimozešťani, kteří zabili onu posádku, stejně jako další příslušníci rasy, jejich druhové byli zabiti, Hoshi Sato bude muset objevit způsob jak s nimi komunikovat, aby zabránil zničení Enterprise.

StarTrek Universe

10.8.2001 Třetí epizoda
  Ve třetí zatím nepojmenované epizodě posádka objeví planetu, o které si myslí, že není osídlena, ale přitom na ní žijí nebezpeční mimozemšťani. Epizoda bude příkladem, kdy se střetneme s technologii, která je v porovnání s novými sériemi zastaralá. Např. při naléhavém transportování člena posádky z planety, vyrovnávací pameť vzorce nebudou schopny určit rozdíly mezi člověkem a úlomky horniny ve vodě. Když se chudák zmaterializuje na lodi bude mít kusy skály a listí rozptýlené po těle.

StarTrek Universe

10.8.2001 Opět pilot Enterprise
  StarTrek Universe odhalil několik dalších detailů k pilotní epizodě. Klingon, který havaruje na Zemi se bude jmenovat Klaang a bude střelen a poraněn farmářem, kterému přistane na políčku. Klaangovi se podaří zabít dva Sulibany, kteří ho předtím pronásledovali.

StarTrek Universe

10.8.2001 10000 návštěvníků na CZK
  Včera v 17:26 zavítal na naše stránky (CZ Kontinuum On-line) 10000. návštěvník.
U této příležitosti byl spuštěn nový projekt - Povídka na přání. V této povídce budete číst o příbězích lodi U.S.S. Prometheus v čele s kapitánem Jamesem Bareem.
Ale proč na přání? To je prosté! Právě vy máte možnost svými hlasy ovlivnit další osudy posádky této lodi a jen na Vás záleží, jak se příběh bude odvíjet dál. Přeji příjemnou zábavu u čtení, a doufám, že se Vám příběhy posádky U.S.S. Prometheus zalíbí.

CZ Kontinuum

10.8.2001 Vedlejší postavy v pilotu 'Enterprise'
 

A jsou tu další obrázky z pilotu nového seriálu Enterprise. Tentokrát se jedná o Klingona, který bude léčen mimo jiné i vulkánskými doktory. Dva důstojníci Flotily budou v této scéně mluvit o Klingonovi jako o Kligotovi, ale budou opraveni jedním z Vulkánců. Kapitán Archer bude jejich vzhledem "ohromen". Byla také zveřejněna jména všech vedlejších herců, kteří se v epizodě objeví. kromě Vaugha Armstronga v roli admirála Forresta, o kterém jsme už psali, je to Gary Graham jako vulkánský velvyslanec Soval, který je známý svou rolí detektiva Sikese v seriálu Lebkouni a který ztvárnil Ocampu Tanise v epizodě Voyageru "Cold Fire". Dalším hercem je Thomas Kopache v roli Sovalova asistenta jménem Tos, který se objevil jak v několiak dílech Treku, tak například v Aktech X nebo Babylonu 5. V DS9 hrál otce Kiry Nerys a ve Voyageru Viorsu v epizodě "The Thaw". Dalším je Jim Fitzpatrick v roli komadéra Williamsona, který dlouhá léta působil jako herec, režisér, producent i scénárista v televizních pořadech. Dalším je Jim Beaver jako admirál Leonard, který slouží přímo pod admirálem Forrestem. Jména těchto tří důstojníků Flotily nejsou náhodná - jsou odvozena od křestních jmen herců Původního seriálu Williama Shatnera, Leonarda Nimoye a DeForresta Kellyho. Posledním hercem je Tom 'Tiny' Lister Jr., který ztvární zraněného Klingona.

Trektoday

Komentář:
V seznamu se neobjevují žádní další Klingoni a pokud je seznam úplný znamená to, že více "mluvících" Klingonů ani neuvidíme.

11.8.2001 Další novinky k 'Broken Bow'
  Dnes se objevily další informace o pilotní epizodě seriálu Enterprise, které vysvětlují některé záběry z nedávných preview.
Farmář Moore - V jednom preview můžeme vidět explozi sila uprostřed pole, což není ztroskotání Klingonské lodi, ale to co exploduje je silo samotné. Farmář totiž střelí plasmovou pistolí do sila a tím zažehne metan, který je uvnitř. Zabije tím dva Sulibány, kteří pronásledují Klingony a kteří se za ním schovávali.
Klingoni - Pro Vulkánce nejsou Klingoni nic nového a okamžitě vědí koho mají kontaktovat na Qo'noSu ve věci Klaaga. Nakonec se ukáže, navzdory námitkám Vulkánců, že dopravit tělo Klingona domů, byla správná věc. Kdyby se tak nestalo, pak podle Sovalova asistenta Tose, by do týdne k Zemi dorazila "jednotka klingonských válečných ptáků".
Sulibáni - Hlavní nepřátelé budou mít maskovací technologii, kterou pravděpodobně dostali od svých přátel z budoucnosti, se kterými utvořili alianci. Ne všichni Sulibáni budou nepřátelští a například žena, která líbá Archera v preview, je také příslušnicí této rasy, ačkoliv vypadá jako člověk. Jmenuje se Sarin, a patří k těm Sulibánům, kteří odmítají alianci s cizinci z budoucnosti. Důvodem proč líbá Archera je aby zjistila, zda mu může věřit.
Kapitán Archer - V jedné scéně se budou Archer a T'Pol hádat o to, kdy bude Enterprise schopna mezihvězdných letů. T'Pol řekne, že čekala, že Archer změní svůj venkovský postoj a prchlivou povahu. Archer odpoví: "Prchlivou? Ani si nedokážete představit, jak se těď ovládám, abych vás nenakopal do zadku."

Trektoday

11.8.2001 Zajímavosti o ST X
  Podle zdroje blízkému Paramountu bude další již desátý film Star Trek X: Nemesis obsahovat tyto zajímavosti:

 • Ve filmu uvidíme některá místa na Enterprise-E, která jsme často vídali na Enteprise-D, a budeme je tak moci vzájemně porovnat. Mezi jinými to budou například nákladový prostor, mapová místnost oddělení hvězdné kartografie nebo lodní bar, tentokrát bohužel bez Guinan.

 • Objeví se také zástupci několika ras, které se objevily v Původní sérii a v dalších Star Trek seriálech už nedostaly prostor. Na večírku komandéra Rikera tak uvidíme Andoriany, Tellarity a také jednoho Gorna. Mimo to se Datův bratr, B-9, zmíní při svém popisu cest vesmírem o svém setkání s Pakledy, Boliany, Nausikány, Cardassiany a Talosiany.

 • Lwaxana Troi se neobjeví na na svatební hostině Deanny a Willa, ale podle Deanniných slov se má zúčastnit tradičního svatebního obřadu konaného na Betazedu.

 • Kapitán Picard při jedné příležitosti odhalí, že za dobu své kariéry u Hvězdné flotily prováděl akt prvního kontaktu s jinou civilizací již 27 krát.

 • Ve filmu zazní z úst remanského vůdce Shinzona přesný název Smlouvy z Algeronu, která ukončila válku mezi Romulanským impériem a Federací, a která fakticky ustanovila neutrální zónu jako nárazníkové pásmo mezi těmito dvěma mocnostmi.

 • Z úst jedno z členů romulanského senátu se dozvíme, že Romulané si nemohou dovolit otevřený vojenský konflikt s Federací, slovy, "Romulus se stále vzpamatovává z války s Dominionem." Během ní používali Romulané remanské útočné jednotky v těch nejtěžších střetnutích, Shinzon sám se zúčastnil sedmnácti z nich.

 • V souvislosti s B-9 zazní také ve filmu jména doktora Soonga (Datova tvůrce) a Lora (Datova bratra).

 • Za Shinzonem jsou vysláni vyjednavači Federace na palubě hvězdné lodi Orion. Té velí starý Andorian Meelok, který dříve na Akademii Hvězdné flotily vyučoval celou řadu kadetů včetně Jean-Luca Picarda. Admirál Janewayová na to při jednom rozhovoru s Picardem udělá narážku slovy "Když jste na pochybách, dejte na starého Andoriana."

 • Během závěrečné bitvy vydá Riker rozkaz provést "obranný manévr Kirk epsilon" a také sarkasticky poznamená, proč vlastně nemá Enteprise-E oddělitelnou talířovou sekci.

 • Jedna z věcí, která posádkám hvězdných lodí chyběla po celá staletí, je konečně na světě. Na konci filmu je instalováno nové kapitánské křeslo označeno nesoucí označení "verze 7". Zatímco Worf se pře s jedním z nových praporčíků o tom, jak měl kapitán Picard rád svoje staré křeslo, Picard se posadí a chvíli mu trvá, než ho patřičně docení. Podle scénáře je vybaveno "kovovou zábranou, která zakryje na stisknutí tlačítka kapitánův pas a ramena." Vždyť víte, bezpečností pásy!

 • Na konci filmu, Picard řekne svému novému prvnímu dustojníkovi, komandéru Maddenovi/ové, že jejich první společný úkol bude prozkoumat systém Denab. "Bude to vzrušující. Je to místo...kam se dosud nikdo nevydal."
 • Trektoday

  12.8.2001 Novinky na STG
    Nové recenze na hry: Away Team, Voyager Elite Force Expansion Pack! Profily zdravotních důstojníků ze Star Trek: Away Team - jedině na Star Trek Games.

  Mae2000

  13.8.2001 Al-Batani update
    Velice zajímavé informace o záhadné bytosti Q se dočtete na našem serveru v sekci Seriály.

  Al-Batani

  14.8.2001 Star Trek v Holešovicích
    Kdo dosud nemá knižní podobu Star Trek II - Khanův hněv (Vondra McIntyre) a Star Trek III - Sny o krkavcích (Carmen Carter), může si je za pouhých 16 Kč pořídit v Holešovické tržnici v Praze hale č. 7 v zadním oddělení zlevněných knížek.

  Zatím jich tam měli dost, takže zařiďte, ať se vyprodají :)

  Hypospray

  15.8.2001 Profily inženýrů ze Star Trek: Away Team a Away Team trainer
    Další na řadě s profily na lodi U.S.S. Incursion jsou inženýři, takže tady je máte. Z Download sekce si můžete stáhnout trainer na Star Trek: Away Team, který Vám umožní používat donekonečna maskovací zařízení, mít nekonečný počet věcí v inventáři a Vaše phasery se nikdy nevybijí!

  To vše naleznete na Star Trek Games

  Mae2000

  15.8.2001 Páteční epizoda na ČT
    Informace o příštím díle Star Treku na České televizi s možností stažení videoukázek jsou k dispozici na www.VOYAGER.cz - ST Sickbay - Páteční epizoda.

  15.8.2001 Audio CD The Best Of The Both Worlds
   

  Prostřednictvím serveru Jennifer Lien NET si nyní můžete stáhnout další audio cd v MP3 formátu a doplnit si tak Vaši sbírku. Nyní se jedná o titul Star Trek: The Best Of The Both Worlds. Toto audio cd obsahuje necelých 47 minut skvělé hudby o celkové velikosti 43 MB.


  Těšíme se na Vaši návštěvu.

  Ocampa, webmaster - http://www.jenniferlien.net

  16.8.2001 Star Trek: Shattered Universe
    Poslední hra z vesmíru Star Treku společnosti Interplay nese název Shattered Universe a dnes se Vám nabízí vše, co je dosud známo včetně všech uvolněných screenshotů a downloadů.

  Jedině na Star Trek Games

  MAE 2000

  17.8.2001 Skladatel pro ST:X
    Podle posledních zpráv se zdá, že hudbu pro nový film Star Trek: Nemesis bude skládat Hans Zimmer, který skládal například i hudbu pro film "Gladiátor". K jeho minulým pracem patří hudba k filmům jako "Hannibal", "Mission Impossible II" nebo "Lví král", za kterého získal Oscara. Na Oscara byl také pětkrát nominován.

  Trektoday

  17.8.2001 Weyoun v Enterprise
    Pro pátou epizodu Enterprise byl najat Jeffrey Combs, a to pro roli Andoriana. Jeffrey Combs je znám zejména svou rolí Weyouna a Brunta v Deep Space 9 a provozovatele her Tsunkatse Penka ve Voyageru. Jeffry Combs už nic dalšího ani o své postavě ani o obsahu neodhalil. O této epizodě je dále pouze známo, že ji napsal Rick Berman a Brannon Braga.

  Trektoday

  17.8.2001 StarTrek V opět v televizi
    Česká televize opakuje StarTrek V: Nejzazší hranice z neděle na pondělí 3.9. v 0:05. Takže kdo zameškal, má šanci.

  ČT.
  Za info dík Franklinovi a Valeris.

  19.8.2001 Kupte si postavičku ze Star Treku
    Na stránkách CZ Kontinua máte nyní možnost objednat si postavičky a lodě ze Star Treku. Ceny jsou víc než příznivé.

  POZOR. Nabídka platí pouze do vyčerpání zásob.

  CZ Kontinuum

  20.8.2001 Info k 'Fight Or Flight
    V epizodě se objeví rasa Axanarů, jejíž jméno je známé z Původní série Star Treku z epizod "Whom Gods Destroy" a "Court Martial", kde bylo řečeno, že mezi Kirkovy medaile patří i Palmový list Axanaru.

  Trektoday

  22.8.2001 Nová komická epizoda
    Další epizoda nese jméno 'Unexpected (Nečekané)'. Hned ze začátku má Enterprise různé poruchy. Posádka brzy zjistí, že ve splodinách za Enterprise se skrývá mimozemská loď, která tam čerpá energii pro návrat domů. Hlavní inženýr Enterprise Charlie 'Trip' Tucker se rozhodne jim pomoci, ale v zápětí záhadně otěhotní. Spoiler: Mimozemskou loď se mu podaří opravit a ta vzápětí odlétá. Když se ale posádka dozví, že jejich hlavní inženýr otěhotněl, vydá se onu loď hledat. Po krátkém hledání ji naleznou schovanou za klingonskou lodí. První pokus o vysvětlení problému selže a Klingoni hrozí zničením obou lodí. Tady se do děje vloží T'Pol a pomůže kapitánu Archerovi situaci vyřešit. Klingoni souhlasí s ušetřením obou lodí pod podmínkou, že jim mimozemská loď poskytne nějakou primitvní holo-technologii.

  Trektoday

  27.8.2001 Blalock - Já jsem T'Pol
    Hnědá uniforma, paruka a pár špičatých uší. Tohle všechno je potřeba k přeměně Jolene Blalock (T'Pol) na stálého člena posádky lodi NX-01 Enterprise. Ale pro herečku samotnou je to víc než jen maska.

  "Je to vážně super! Jakmile se obléknu, jsem T'Pol." řekla Jolene Blalock pro TV Guide Online. "Trvá to skoro dvě hodiny než je kostým perfektní," říká Jolene, a hladí si své klíčové Vulkanské znaky "dábelsky špičaté uši."

  Jolene popisuje charakter a motivaci T'Pol. "Je jí 65 let, tím pádem je starší než kdokoliv na palubě lodi. Má ladné pohyby a diplomatickou řeč. Nepohlíží na lidi povýšeně, přestože patří k vyvinutější rase, a když ne vždy to tak vypadá. Ona se zatím snaží poznat lidskou přirozenost a klady cítění emocí."

  Navzdory svému nadšení pro roli T'Pol Jolene Blalock nejprve šanci pokračovat ve stopách Leonarda Nimoye (Spock) a Tima Russe (Tuvok) odmítla. "Odmítla jsem tu roli třikrát, aniž jsem četla scénář", řekla. Zda jí její agent hrozil vulkanským nervovým stiskem nebo splynutím myslí nevíme, ale pravdou je, že si to nakonec rozmyslela. "Kdybych to i tentokrát odmítla, byla by to asi nejpitomější věc v mém životě. Mám velké štěstí, že mě vybrali."

  Trektoday

  28.8.2001 Hra ST: Hidden Evil
    Monopolisté z JRC nově zlevňují hru Star Trek Hidden Evil na 599 korun. A protože je speciální akce 29.-31.srpna ve smyslu slevy na všechny PC hry 25%, tak ji v tyto dny lze v prodejnách JRC pořídit za 450 Kč, což na originálku docela ujde, aspoň v našich končinách. Hra je sice průměrná, ale obal s Picardem a Datem je moc pěkný :-)

  Pedros

  29.8.2001 Foto z Enterprise NX-01
   

  Poslední vydání Britského SF magazínu Starburst přináší první obrázky posádky Enterprise v exteriérech. Zrovna tak jako přináší fotografii celé posádky Enterprise NX-01 z první sezóny stejnojmenného seriálu.

  Na obálce časopisu je všech šest hlavních členů posádky Enterprise seskupených kolem Scotta Bakuly (kapitána Archera), sedícího na velitelském křesle.

  Uvnitř časopisu jsou k vidění fotografie Sub-Komandéra T'Pol na pláži a Klaanga (klingona, který havaroval v pilotním snímku), stojícího v kukuřičném poli v epizodě "Broken Bow". V časopise jsou tyto fotografie celostránkové. A Kromě těchto dvou v časopise ještě naleznete fotografie i dalších členů posádky - Charlie Tucker, Hoshi Sato, Kapitán Archer a Travis Mayweather.

  Trektoday