Archiv TrekDNES - září 2001

Archiv TrekDNES - září 2001

1.9.2001 Předběžný program PSSTconu
  Na oficiálních stránkách PSSTconu najdete předběžný program v bodech a pár novinek. Proto neváhejte a přihlaste se ještě dnes. :)

PSSTcon team

2.9.2001 Star Trek: Hidden Evil
  Dnes se zaměříme na akční adventuru z roku 1999 Star Trek: Hidden Evil. V první řadě si můžete přečíst recenzi, kterou doplňují dva artworky a čtyři desítky screenshotů. K tomu si přidejte cheaty a downloady a chybí snad už jenom návod, který se objeví brzy.
Jedině na Star Trek Games

MAE2000

2.9.2001 Další kniha od Netopejra
 
Nakladatelství Netopejr připravilo na konec prázdnin další knihu z řady Star Trek: TOS, která opět patří mezi velké novely. Jmenuje se Sonda (orig. Probe)a její autorkou je Margaret Wander Bonanno.

Uplynulo deset let od doby, kdy kapitán Kirk a posádka Enterprise přivezla velryby z dvacátého století, aby navázali kontakt se záhadnou sondou, která ohrožovala Zemi. Sonda se ale nyní k Zemi vrací a Enterprise musí odhalit její tajemství, aby opět zachránila Zemi.

Sarden

4.9.2001 Narozeniny k narozeninám
  Dnes je tomu přesně rok, co byla zprovozněna stránka Star Trek Sickbay na www.VOYAGER.cz. Po celou dobu jsme pro vás zpracovávali nejrůznější informace o Star Treku pokud možno do nejpřehlednější podoby. Za všechny nové autory, které za zmíněný rok Sickbay získala, vám děkujeme za přízeň.

Hypospray & Anry

Narozeniny k narozeninám - do sekce MIX jsme stylově k dnešnímu dni vyhotovili databázi datumů a míst narození herců a dalších lidí kolem Star Treku. K dispozici jsou i rodná jména a listina úmrtí s příčinou, kde je naštěstí jen málo jmen. Data jsou uspořádána podle znamení zvěrokruhu.

Hypospray

4.9.2001 Co půjde po Voyageru?
  Jaký seriál koupila Česká televize a hodlá zařadit do vysílání po skončení 7. sezóny Voyageru? Tak na tuto otázku se možná mnozí z vás ptali posledního půl roku... Dnes je to již jasné. Pokud to chcete vědět také, navštivte www.WARP.cz.

Redakce

4.9.2001 Návod Star Trek: Hidden Evil
  V rekordně krátkém čase završujem téma Hidden Evil podrobným návodem, který najdete jedině na Star Trek Games.

redakce@startrekgames.cz

5.9.2001 Preview Star Trek: First Contact
  Preview další Star Trek hry, která nikdy nebude dokončena, a která mohla být zajímavá, najdete na Star Trek Games.CZ

Kovi

6.9.2001 Sonda konečně vyšla!
  Sonda konečně vyšla, je k zakoupení za pouhých 179 Kč a já (Palubní Počítač) vám jako obvykle přináším recenzi. Link na ni je zde.

palubni.pocitac@seznam.cz

6.9.2001 Preview Star Trek: Armada 2
  Preview velice očekávaného pokračování úspěšné vesmírné strategie Star Trek: Armada si můžete nyní přečíst na Star Trek Games.CZ

Kovi

7.9.2001 Guinan v StarTreku X?
  Podle LeVara Burtona (Geordi Lafore), který nedávno navštívil jeden con, Whoopi Goldberg (Guinan) byla požádána, aby se objevila v úvodní scéně filmu. Burton řekl, že film začíná událostí, kterou Guinana navštíví. Na základě předešlých informací o filmu, bude touto událostí svatební hostina komandéra Rikera a Deanny Troi na Aljašce. Je nutné upozornit, že tato informace nebyla potvrzena Paramountem.

Trektoday

8.9.2001 35. narozeniny
  Dnes, 8. září 2001, je tomu již 35 let, co byla v televizi odvysílána úplně první epizoda Star Treku.

Redakce

8.9.2001 Originální série přichází
  Protože už vzešlo veřejně ve známost, že Česká televize hodlá po Voyageru odvysílat původní sérii Star Treku ze 60. let, zapracovali jsme na sekci Originální série. Nově u nás tedy naleznete pod odkazem "Souvislosti" stručný nástin seriálu a charakteristiku jednotlivých členů hlavní posádky. U první a druhé sezóny je připravena tabulka s obsazením postav a prvními obrázky ke stažení. Na detailním rozpisu epizod se zatím pracuje. A perlička na závěr - zprovozněna je také sekce Humor, kde nyní naleznete "exkluzivní" vyjádření důstojníků Enterprise na fakt, že by se měli objevit na našich obrazovkách :)

Samozřejmě se nehodláme omezovat jen na jeden Star Trek seriál a proto i dnes jsou ke stažení ukázky z příští epizody Voyageru - Critical Care a příští aktualizace bude věnována zase něčemu jinému.

Hypospray
ST Sickbay

9.9.2001 Nová hlavní stránka St.cz
  Server Startrek.cz má novou hlavní stránku. Měla by přispět k lepší přehlednosti.

Redakce

9.9.2001 Výsledky vtipu měsíce srpna
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého měsíce, jejíž autorem je Weyoun


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Intergalaktická komunistická strana změnila barvu! (Autor: Caretaker)
2. Protoze mi vyplacali barvu na hlavu. (Autor: JLPickard)
3. Se nerozčilujte, stejně až se přeneseme dolů, tak bude (Autor: Pantarei)
4. Prohrál sem jí. Ten co jí vyhrál s váma šel včera... (Autor: Trekkie)
5. vsadim se s váma, ža do příští reklamy jí mít budu... (Autor: Trekkie)
6. Pustili mi ponozky. (Autor: Dimik)
7. Už došly. (Autor: Polecat)
8. Ta původní se vydala tam, kam ještě žádná před ní. (Autor: Niximor)
9. A proč vy ji ještě nemáte roztrženou? (Autor: Shottoush)
10. Zase mi vytekla baterka z komunikatoru! (Autor: Borg2)
11. Vyměnil jsem ji za tvojí loď. (Autor: Warp)
12. Kdy už se vi lidé naučíte, že na barvě nezáleží?? (Autor: darkknight)

Thanks to Sev Trek

9.9.2001 Vtip měsíce září
 

Thanks to Sev Trek

9.9.2001 Rozhovor s kapitánem Archerem
  Ebartt přeložil pro TrekDNES část rozhovoru se Scottem Bakulou ze serveru www.startrek.com.

JAKÝ TO JE POCIT MÍT MOŽNOST SEDĚT V KAPITÁNSKÉM KŘESLE?

Je to skvělý. První den všichni jen tak chodili kolem, nic nedělali a čekali, až si sednu. No a vzhledem k tomu, že jsem kdo jsem, dlouho jsem si nesedl. Nechal jsem je pěkně dlouho čekat. Ale byl to skvělý pocit a oni se zas mohli vrátit zpátky do práce.
Moje postava stráví víc času pobíháním po můstku než sezením v křesle. Hned chci být tam a vidět co dělá obsluha komunikací, hned zas tady u navigátora. Všechno to řídím. Nic pěkného.

CO VAŠE POSTAVA? MĚNÍ SE? PŘED ČASEM JSTE ŘEKL, ŽE BYSTE CHTĚL BÝT JAKO KAPITÁN ZÁBAVNÝ.

Brannon a Ric byli skvělí. Postavu kapitána Enterprise vymysleli a vykoumali pro mě skvěle.
Víte často to tak není. Musíte přijít a říct: Dobře, tady by to ale mělo být tak a tak... Pak se podíváte do scénáře a vůbec to tam není. Udělali dobrou práci.
Kapitán je dynamický , zajímavý a dávájí mu hodně prostoru k sebevyjádření.

CO ŘÍKAJÍ NA VAŠE PODÁNÍ?

Chtěli, abych se dostal do vztahů Kirk/Spock/Kostra. Chtějí více než jenom vztahy korektní kapitán a posádka, ale zajímají je i vztahy mezi lidmi všeobecně. A to mi vyhovuje. Protože na lodi se děje hodně věcí a kapitán z toho nemusí být vždycky nadšený. Tenhle člověk je takovej flotilní spratek, vyrostl pod přísným dozorem, jeho otec je ve Flotile velký zvíře se účastnící na mnoha důležitých věcech - a on si plní sen stát se kapitánem hvězdné lodi.

KDYŽ JSTE BYL MLADÝ, FANDIL JSTE STAR TREKU?

Jo. Jo.

MLUVIL JSTE O VZTAHU KIRK/SPOCK/MCCOY. EXISTUJE NĚKDO, KDO KAPITÁNA NA ENTERPRISE VYTÁČÍ?

Jednoznačně T´Pol. ON se nemá moc rád s Vulkánci a tak se pořád střetáváme. No a protože je kapitán, tak trochu nervák, tak ho její logika pořádně žere.
Na Spockovi se mi libilo to jeho půl lidství a půl vulkánství. Prostě chvíli mohl být lidský a pak zas mávat svou logikou. Ona ne. Jsem sám zvědav, jak to podá.

JAKÉ BYLO PRVNÍ SETKÁNÍ S HERCI? PRVNÍ DOJEM?

Každý je jiný - a to je supr. Rozhlédnete se a odhadujete, jaký kdo je. Když hrajete s někým déle, tak i vy ho začnete brát jako skutečnou postavu (opět zminuje T'Pol)
Dojem ze začátku natáčení je dobrý. Vybírali dobře a herci taky nejsou špatní.

CO VÁS NEJVÍCE PŘEKVAPILO?

To je těžké. Asi jak mluví, myslím přesně a dokonale. Nepoužívají nějaké technické výrazy, to ne, ale přece jenom je to něco jiného, než obvykle.
O speciálních efektech už něco vím. Ale když přijdete na můstek a vidíte ty pusté, černé obrazovky, tak si říkáte: "Doufám že lidi od Speciálních Efektů jsou dobří" :)

KOLIK EPIZOD MÁTE DOKONČENÝCH?

Je hotových šest hodin. Z toho dvě pilotní.

MÁTE LOĎ, MŮŽETE CESTOVAT VESMÍREM. CO OMEZENÍ. MÁTE NĚJAKÉ?

Největším je warp. Pořád vyvíjíme warp pohon. Matka kapitána na tom pracovala s Vulkánci dobrých 50 let, než se podařilo dosáhnout rychlosti, se kterou se dá už něco dělat.
No a pak jsme 100 let před Kirkem. Žádná Federace - žádná pravidla. Což je skvělé. Jako na divokém západě. Můžete si najít vlastní způsob řešení problémů a nikdo vám do toho nemluví.

TO NEMÁTE ŽÁDNÉ SMĚRNICE?

Ne. Federace ještě neexistuje.

StarTrek.COM

9.9.2001 Trekkies strašili Prahu
  Jak se slavily 35. narozeniny Star Treku v Praze si můžete přečíst v reportáži od Trekkie a RobinAstro - nechybějí fotky ! :)

StarTrek.CZ

10.9.2001 Šestá epizoda Enterprise
  Posádka Enterprise NX-01 se v šesté epizodě zřejmě dostane na novou půdu, pokud nám má název něco naznačit.

Podle TV Tome se epizoda bude jmenovat "Terra Nova", což přeloženo z latiny znamená "nová země". Podle uvedené stránky se v epizodě objeví Erick Avari jako "Jaymin", i když o této postavě nejsou momentálně známy žádné další informace.

Jako mnoho dalších hostujících herců v seriálu nehraje Avari ve Star Treku poprvé. Ztělesnil B'Ijik v epizodě TNG "Unification, část I" a vedeka Yarku v epizodě řady DS9 "Destiny". Herec se objevil rovněž v seriálu Hvězdná brána SG-1, v Babylonu 5 a docela nedávno v remaku Planety opic.

"Terra Nova" je šestým zveřejněným názvem řady "Enterprise" po epizodách "Broken Bow", "Fight Or Flight", "Strange New World", "Unexpected" a "The Andorian Incident". V poslední z těchto epizod se objevuje jako Andorián dlouholetý hostující herec Star Treku Jeffrey Coms (Weyoun).

Upozorňujeme, že název dosud nebyl potvrzen Paramountem a do té doby je třeba na něj hledět jako na všechna další podobná tvrzení. Původní zprávu v angličtině najdete zde na TVTome.

Trektoday Dík Honzovi Pavlíkovi

11.9.2001 Kvízová Otázka dne
  Zbrusu nová rozcestníková vstupní stránka www.VOYAGER.cz, ze které se stal jeden velký transportér :), vás naláká na náš nový projekt, který jsme dlouho plánovali. Jedná se o Otázku dne. Chtěli jsme mít pro vás připraveno něco nového každý den a od nynějška to tímto způsobem zkoušíme. Jedná se o experimentální formu kvízové otázky z oblasti Star Treku - každý den se střídá znění otázky, které je doplněno obrázkem. Nabídnuto je vždy pět odpovědí, z nichž jen jedna je ta správná. Vašim úkolem je si vyzkoušet, zda znáte i vy správnou odpověď.
Otázku dne podle našich představ naprogramoval Pavel - Harry_x.

Doufám, že se nám náš nápad na zpestření dne vydaří :)

Hypospray
ST Sickbay

11.9.2001 Enterprise na pozadí
  Tady je tapeta na pozadí pro váš monitor. Posádka Enterprise pózuje :)

Redakce
Děkujem JBr.

12.9.2001 Brannon Braga o Enterprise
  Na víkendové akci Star Trek 35th Anniversary Convention v Las Vegas poprvé mohl spolutvůrce Enterprise Brannon Braga o tomto seriálu otevřeně promluvit před fanoušky.

Braga řekl publiku, že práce na Enteprise mu dává "tvůrčí svobodu". Řekl také, že díky umístění seriálu před klasický Star Trek může "proniknout hlouběji do podstaty Star Treku" a vnést do něj "sveží duch".

V Enterprise také uvidíme mnohé prvky klasického seriálu, včetně Andorianů. "Andoriani byli asi nejhloupěji vypadající mimozemšťané ve Star Treku," řekl Braga. "Takže jsme si řekli, že by bylo zajímavé jejich vzhled vylepšit. Nové kostýmy a masky vypadají působivě. Také se dozvíme trochu o jejich kultuře."

Na otázku, zda seriál neporuší vytvořenou kontinuitu odpověděl, že jejich záměrem bylo "respektovat kontinuitu vytvořenou předchozími seriály." Připustil ale také, že tvůrci už alespoň jednou udělali velkou chybu. "Udělali jsme chybu hned v první epizodě a objevili jsme ji, až když už nešlo nic dělat, takže se omlouvám už teď. Zmínili jsme klingonského Dravce." (Pozn. překladatele: podle dalšího zdroje nebyl zmíněn Klingon Bird-of-Prey, tzn. Dravec, ale Klingon Warbird, klingonský válečný pták).

Krom Bragy se akce zůčastnilo i mnoho trekových herců. Byli mezi nimi LeVar Burton (Geordi LaForge) a Roxann Dawson (B'Elanna Torres), oba režiséři Enterprise (Burton šestá epizoda, Dawson sedmá).
"Zbožňuju tenhle seriál," řekl Burton. "Myslím, že to bude trhák. Herci se mají rádi. Scott Bakula dává roli Archera hodně co se týče vůdcovství. Do Treku se vrací zábava!"
Více o Bragovi a Burtonovi a několik komentářů od Roxann Dawson najdete tady.

Trektoday
Redakce děkuje JBr

12.9.2001 Nové dvě Emmy pro Voyager
  Z udílení cen Emmy v kalifornské Pasadeně si členové štábu Voyageru odnesli dvě ceny - Voyager, který měl celkem osm nominací v šesti kategoriích, nakonec získal Emmy za hudbu a speciální efekty.

Jay Chattaway získal Emmy v kategorii 'Vynikající hudební skladba pro seriál (hudební podkres)' za svou práci na Endgame. Porazil tak svého trekového kolegu Dennise McCarthyho, který byl nominován za první díl 'Workforce'. Ostatními nominovanými byla hudba pro seriály The West Wing, The Simpsons a Xena: Warrior Princess.

Poslední díl seriálu také získal cenu za 'Vynikající speciální vizuální efekty pro seriál'. I v této kategorii byla soupeřem 'Endgame' první část 'Workforce' a dále pak pilotní epizoda seriálu Dark Angel a dvě epizody Stargate SG-1.

V kategorii kostýmů se musel Voyager sklonit před The Lot a v kategorii účesů před MADtv.

Během svého vysílání získal Voyager sedm cen Emmy a byl celkem 35 krát nominován. Všechny nominace pak byly v technických kategoriích (tzn. ne za herecké výkony). Držitely Emmy za Voyager pak jsou třeba Jerry Goldsmith za titulní skladbu a tým speciálních efektů za epizody 'Caretaker' a 'Dark Frontier'.

Trektoday
Redakce děkuje JBr

13.9.2001 Andromeda
  Kdysi tento server informoval o natáčení seriálu podobném Star Treku s Herkulesem (Kevin Sorbo) v hlavní roli. Tak pokud by to někoho zajímalo, RTL II. začala tento seriál vysílat. Tak kdo umí německy, může se kochat...

14.9.2001 Nové knihy na CZK
  Dnes přibylo na stránkách CZ Kontinua v sekci (Lodní knihovna / ST Tiskem / Anglicky) 16 knih. Jedná se o čtyři romány číslované řady TNG, dva multiseriálové cykly (Sekce 31 a Temné vášně) a tři knihy z kategorie "encyklopedie". U všech těchto knih opět naleznete stručný obsah i obálku.

CZ Kontinuum

15.9.2001 ST1 na DVD
  ST The Motion Picture - za necelé dva měsíce v USA oficiálně vyjde poslední ST film na DVD a VHS, který všem fanouškům Star Treku ve videotéce chybí. Protože slibuje mnoho nového, než jen "přenesení" původně natočeného filmu na tato média, podívali jsme se na jednotlivé rozdíly trochu blíže v článku, který najdete na serveru AL-BATANI.

16.9.2001 Fotky herců
  Na serveru TrekToday se objevilo 50 fotografii herců z TOS, TNG, DS9, VOY, kteří oslavovali na Conu v LasVegas 35. narozeniny StarTreku. Zde je přímý link.

Trektoday

16.9.2001 Subsekce Enterprise na StarTrek.COM
  26. září se na oficilním serveru StarTreku (www.startrek.com) objevila nová sekce věnovaná novému seriálu. Nová sekce obsahuje profily postav a třeba i časovou linii s důležitými událostmi od roku 1609, kdy Galileo Galilei postavil svůj první dalekohled, až do 2150, tj. doby, kde se bude oderávat nový seriál.

Trektoday

17.9.2001 Otázky pro Trekkies konečně vyhodnoceny
  Konečně se dostáváme k finálnímu uveřejnění výsledků ankety Otázek pro Trekkies. 80 otázek, na které odpovídala více než stovka z vás, je dneškem vyhodnoceno. Možná si ještě vzpomenete na otázky typu váš nejlepší film, nejhorší epizoda, jak dlouho se vám Star Trek líbí, ale také co děláte, když nemůžete usnout, do jakého zvířete byste se vtělili, co sbíráte a nebo jaké jsou vaše míry :). Na všechny tyto otázky jsou už dnes k dispozici zpracované vaše odpovědi a hlavně mnohdy humorné komentáře. Poodhalte, kdo jsou vaši kamarádi od Star Treku vlastně zač a co máte společného v této neobvyklé statistice...

Hypospray
ST Sickbay

17.9.2001 Útok přerušil natáčení
  Starší zpráva z úterý 11.9.:

Spolu s ostatními hlavními studii produkujícími zábavné pořady přerušil dne dočasně i Paramout natáčení všech pořadů včetně seriálu Enterprise v důsledku teroristických útoků na Světové obchodní středisko a na Pentagon.

Reuters oznámil, že dvě unesená letadla s cestujícími dne ráno narazila do Světového obchodního střediska a jen o několik minut později další letadlo narazilo do Pentagonu, nervového centra armády Spojených států. Katastrofa se ještě zhoršila, když jen o hodinu později se zřítila nejprve jedna a pak i druhá z hlavních věží Světového obchodního střediska. Obě pod troskami uvěznily tisíce lidí.

Spojené státy i celý svět jsou v šoku, záchranáři evakuují přeživší osoby z místa neštěstí a občané bydlící v okolí se žádají o pomoc. Americký prezident Bush řekl, že "přijal veškerá bezpečnostní opatření, aby americký lid ochránil" a slíbil, že jeho země "uštve a potrestá ty, kdo jsou za tento zbabělý čin odpovědni".

V době, kdy se Spojené státy vyrovnávají s následky katastrofy, pozastavila většina zábavního průmyslu činnost. Podle zprávy agentury Reuters bylo slavnostní udělení Latin Grammy Awards a Emmy Awards odloženo na neurčito a řada velkých studií uzavřela své brány. Dozvěděli jsme se, že v rámci bezpečnostních opatření Paramount Pictures na dnes rovněž zastavil natáčení a očekává se, že bude obnoveno zítra.

Dnešní útok na Spojené státy mnoho lidí označuje za druhý Pearl Harbour. Celý svět pociťuje smutek nad útokem, který stál tisíce životů nevinných lidí. Můžeme zde jen vyjádřit svou hlubokou lítost i hlubokou soustrast těm čtenářům, které útoky zasáhly, a současně doufat, že následky těchto útoků budou jiné než děsivé události, následující po útoku na Pearl Harbour.

Trektoday
Dík Honzovi Pavlíkovi

17.9.2001 ST: VII na stránkách CZK
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci Lodní knihovna / TV a Film zpracovaný sedmý film Star Treku. U filmu je opět stručný obsah, několik ilustračních obrázků a další informace.
Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

18.9.2001 Enterprise na AL-BATANI?!
  Do hlubin galaxie vyplouvá nová hvězdná loď se slavným jménem - Enterprise. Nejnovější seriál ze světa Star Treku přichází na televizní obrazovky 26. září 2001 (tedy alespoň v USA ;)) a přenese nás do roku 2151, kdy se do hlubokého vesmíru vydává, tak trochu ve spěchu, posádka kapitána Jonathana Archera. Připravili jsme pro Vás základní pohled na seriál, jednotlivé členy posádky a na loď, se kterou budou objevovat tajemství vesmíru. Další informace na AL-BATANI.

AL-BATANI

19.9.2001 Info k epizodě Fortunate Son
  LeVar Burton (Geordi LaForge) se vrátí příští týden zpět do Paramountu, aby režíroval již druhou epizodu první sezóny seriálu Enterprise.

Podle zdrojů se měla desátá epizoda sezóny "Fortunate Son" začít natáčet 24. září. Není známo, zda nedojde k odložení tohoto data v důsledku týdenního přerušení natáčení, ale zpoždění by rozhodně nemělo být delší než několik dnů.

O samotné epizodě se toho ví málo kromě faktu, že Enterprise se zde setká s nákladní lodí ze Země.Když je tato loď napadena, je její velitel středního věku, kapitán Keene, vážně zraněn. Velení lodi převezme první důstojník, Ryan Cross, asi třicetiletý muž, který strávil celý život na nákladních lodích. Vzájemným stykem posádky Enterprise a nákladní lodi vzniká napětí, protože Cross se chová nepřátelsky k Archerovi i jeho posádce.

LeVar Burton je první režisér, který dostal na starosti hned dvě epizody během první poloviny této sezóny, což dokazuje důvěru producentů k herci, jenž se stal režisérem.. Burton má s činností režiséra Star Treku vskutku bohaté zkušenosti: zahájil ji již před osmi lety s epizodou TNG "Second Chances" (Druhé šance) a pokračoval i v seriálech Deep Space Nine a Voyager. Jednu dobu se o něm mluvilo jako o možném režisérovi nového filmu Star Trek X, avšak režie byla nakonec svěřena Stuartu Bairdovi.

Trektoday
Redakce děkuje Honzovi Pavlíkovi

21.9.2001 Kompletní databáze epizod Voyageru
  www.VOYAGER.cz má nyní kompletní databázi epizod Voyageru. Doplněno je šest epizod ze 7. sezóny - Q2, Author, Author, Friendship One, Natural Law, Homestead a Renaissance Man. Zbrusu nové obrázky od Bena Siska přibyly kompletně v první, druhé a šesté a z části ve třetí a sedmé sezóně. Jednoduše řečeno, máme nejlepsí databázi epizod Voyageru na českém Internetu :))

Hypospray
ST Sickbay

22.9.2001 Armada 2 a Dominion Wars patch v1.04
  V dnešním updatu na Vás čeká devět slušivých wallpaperů k Armadě 2 ve třech různých rozlišeních. Navíc si můžete z Download sekce stáhnout více jak dvě desítky různých zvuků a dva federační hudební motivy ze stejné hry.

Kromě toho včera také vyšel nový patch pro Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars. V Download sekci ho najdete ve dvou verzích - jedna updatuje v1.01 na 1.04 a druhá updatuje v1.03 na v1.04.

Mae2000
Star Trek Games

22.9.2001 ST: Final War (Skirmish)
  Právě vyšla nová česká hra z prostředí Star Treku nesoucí název Star Trek: Final War. Prozatím je k dispozici pouze ve Skirmish verzi. Její druhá část (kampaň o 22 misích) vyjde o něco později. Stáhnout tuto hru a přečíst si prohlášení Martina Šimka z Racoon Software můžete na Star Trek Games.CZ.

Kovi

23.9.2001 Předpremiéra Enterprise
  21.09.2001 proběhla v areálu Paramountu 'soukromá' premiéra pilotního dílu k seriálu Enterprise, který nese název Broken Bow. Této premiéry se zúčastnil tým, který na seriálu pracuje, a řada pozvaných hostů. Přinášíme Vám několik fotografií hostů této akce. Více na serveru AL-BATANI.

24.9.2001 Star Trek Harbinger
  V Mladé Boleslavi mají v Levných knihách hru ST DS9 Harbinger za 99Kč. Nejspíše ji budou mít i v jiných pobočkách.

25.9.2001 Tarzan Kirk aneb Gorily z Enterprise
  Tarzan Kirk aneb Gorily z Enterprise je název námi chystané poněkud neobvykle pojaté přednášky na PSST con o tomto víkendu. Věnovali jsme ji Původní sérii Star Treku ze 60. let, kde velí Enterprise kapitán Kirk. Možná o opicích, možná o lidech, ale hlavně o diplomatických postupech 23. století ... Zveme fanoušky "TOSky" ale také ostatní "zoofily" :))
Hlavní sál - sobota - 12:00. Značka: naobědváte se o něco později :))

Také jsme dostali prostor na reprízu naší přednášky z Avalconu - Voyager nevhodný pro děti do 14 let. Kdo minule zaváhal, bude mít poslední šanci - a to také v sobotu - malý sál - 23:00.

Pod oběma odkazy se dozvíte více informací, které vás mají na příslušné přednášky nalákat. Ale opatrně, uveřejněné obrázky vhodné jen pro silné nátury, ostatně tak jako obě přednášky :)

Hypospray
ST Sickbay

26.9.2001 Nové wallpapery
  Server AL-BATANI rozšířil svou kolekci wallpaperů o dalších deset kousků. Některé stojí opravdu za to!

26.9.2001 10 000 návštěvník STG.CZ
  Včera ve večerních hodinách se na stránky Star Trek Games.CZ přišel podívat 10 000. návštěvník! Za všechny, kteří se na jejich tvorbě podíleli a podílejí Vám děkuji za Váš zájem a slibuji, že tu i nadále budete nacházet ty nejnovější informace ze světa Star Trek her i spoustu dalších věcí, protože je stále ještě hromada her, které čekají na naše zpracování!

Kovi

26.9.2001 Znělka Enterprise
  Znělka Enterprise je k dispozici. Co víc dodat. Stahujte a pište jak se vám líbí.

Trektoday & Enterprise UK

26.9.2001 Multimediální archiv k Enterprise
  Nejlepší multimediální archiv, který zahrnuje znelku, reklamy, ukázky najdete na adrese http://www.enterpriseuk.tv/e-media/series/index.asp

Enterprise UK.TV

26.9.2001 Kapitola 2: Na pomoc
  Právě dnes přibyla na našich stránkách (CZ Kontinuum On-line) Druhá kapitola povídky na přání.
V této povídce máte možnost číst o příbězích lodi U.S.S. Prometheus v čele s kapitánem Jamesem Bareem.
Pouze připomínám, že stále máte možnost svými hlasy ovlivnit další osudy posádky této lodi a jen na Vás záleží, jak se příběh bude odvíjet dál. Přejeme příjemnou zábavu u čtení, a doufáme, že se Vám další příběhy posádky U.S.S. Prometheus zalíbí...

CZ Kontinuum

27.9.2001 Oficiální info k pilotu Enterprise
  Oficiálně vydaná synopse pilotní epizody a seznam hostujících herců:

Můžete si leštit boty a připravit phaserové pistole Enterprise je už skoro tady! Pro ty, kdo si žádají další podrobnosti, které je dočasně uklidní, než bude premiéra, je tu k dispozici oficiální synopse epizody "Broken Bow".

Startrek.com nyní otevřel zvláštní sekci seriálu Enterprise s popisy, fotogalerií a seznamy hostujících herců v této epizodě. Oficiální server Paramountu popisuje pilotní epizodu takto:

Poté, co Vulkánci po celá desetiletí bránili lidem v průzkumu dalekého vesmíru, začíná lidstvo s mezihvězdnými cestami v čele s kapitánem Archerem u kormidla Enterprise NX-01. Úkolem posádky je navrátit zraněného Klingona prvního, s nímž se lidstvo kdy setkalo na jeho domovskou planetu. Když však zlotřilí mimozemšťané Sulibanové Klingona unesou, musí udělat Archer nečekanou odbočku na jinou planetu, aby svůj cenný náklad získal zpět a odvrátil tak nebezpečnou diplomatickou krizi.

Poprvé byl vydán kompletní seznam všech herců, kteří v pilotní epizodě účinkují. Jejich stručné životopisy následují.

John Fleck jako Sillik Fleck se ve Star Treku neobjevuje poprvé, hrál Talibaka v epizodě TNG "The Mind's Eye", Ornithara v první části dvojdílné epizody DS9 "The Search", Kovala v epizodě téže řady "Inter Arma Silent Leges" a Abaddona v "Alici" z Voyageru. Objevil se i v celovečerních filmech jako 'Crazy In Alabama,' 'The Naked Gun 2 1/2' I v pilotní epizodě seriálu Babylon 5.
V seznamu postav pilotní epizody je Sillik popisován jako "fyzicky aktivní" mimozemšťan na konci třicítky a počátku čtyřicítky. Uvádí se, že je "jedním z vůdců Sullibanů, smrtelně nebezpečné rasy posedlé genetickým zdokonalováním". Sillik, o němž se mluví jako o "padouchovi" série, se má periodicky znovu objevovat.

Melinda Clarke jako Sarin kromě dlouholeté role Faith Taylorové v "Days Of Our Lives" Clarke hostovala v seriálech "Xena:Válečná princezna" a ""Sliders (Cesta do neznáma)". Objevila se rovněž ve filmech 'Mulholland Falls' a 'Soldiers Of Fortune.' Sarin bude pravděpodobně ženská příslušnice rasy Sullibanů, která v reklamním klipu líbá kapitána Archera.

Tommy "Tiny" Lister, Jr. jako Klaang - Lister Jr hrál ve filmech jako "Den posledního soudu" a "Pátý element". Objevil se rovněž v seriálech "ER" a "NYPD Blue". Úloha Klaanga je klíčová, protože jde o prvního Klingona, kterého lidé spatří, když v pilotní epizodě havaruje v kukuřičném poli.

Vaughan Armstrong jako admirál Forrest Armstrong v současné době drží rekord v největším počtu rolí, kterými hostoval ve Star Treku, ale "Broken Bow" je první epizoda, v níž hraje člověka. Forrest je již devátou Armstrongovou postavou ze Star Treku, když hrál předtím Klingony, Cardassiany, bývalého Borga, Romulana, Hirogena a Vidiána. Herec účinkoval rovněž v seriálech jako Babylon 5, Sedm dní a JAG. Admirál Forrest je nejvyšším důstojníkem Hvězdné flotily a osobně vybral kapitána Archera, aby velel nové Enterprise. I když se jeho postava objevuje jen v pilotní epizodě, Armstrong nedávno prohlásil, že by se mohl vrátit.( viz článek).

Jiem Beaver jako admirál Leonard Možná se nejvíce proslavil rolí Happyho Douga v komediálním seriálu "3rd Rock From The Sun". Hrál také v "The Days Of Our Lives" a "Murder One." Vystupoval i v celovečerních filmech jako "Magnolia" a "Turner and Hooch". Beaver hraje důstojníka Flotily admirála Leonarda, který slouží přímo pod admirálem Forrestem.

Mark Moses jako Henry Archer Další herec mající zkušenosti se Star Trekem. Moses hrál úlohu Naroqa v epizodě Voyageru "Hádanky". Objevil se i ve filmech "Drtivý dopad" "Četa" a "Born On The Forth Of July".Postava Henryho Archera zřejmě představuje otce kapitána Enterprise Jonathana Archera.

Gary Graham jako Soval Fanouškové žánru pravděpodobně znají Grahama nejvíce v roli detektiva Sykese v seriálové verzi Lebkounů (Alien Nation). Kromě role Tanise v epizodě Voyageru "Studený oheň" hostoval i v seriálech "Křížová výprava" (navazuje na Babylon 5), JAG a "Ally McBealová":Graham bude zřejmě hrát velvyslance Sovala, kterého seznam postav pilotní epizody popisuje jako "moudrého a arogantního diplomata, který má s kapitánem Archerem pramálo trpělivosti".

Thomas Kopache jako Tos Kopache se objevil v posledních letech v řadě známých seriálů žánru včetně všech tří "moderních" řad Star Treku, v Babylonu 5 a v Aktech X.. Mezi jeho role ve Star Treku patří otec Kiry Nerys Kira Taban v epizodách DS9 'Ties Of Blood And Water' a 'Wrongs Darker Than Death Or Night,' a Viorsa v epizodě z Voyageru 'Strach'. Nedávno hrál Kopache ve filmu "Stigmata".V pilotní epizodě hraje Kopache Tose, Sovalova asistenta, který sdílí jeho nedůvěru k lidstvu.

John Fitzpatrick jako komandér Williams Herecký veterán, režisér, producent a scénárista. Objevil se v seriálech "General Hospital" a "All My Children".Jeho poslední projekt, televizní seriál "Stealth Sqad", se má vysílat v roce 2002. Fitzpatrick by měl hrát komandéra Williamse, kterého seznam postav pilotní epizody popisuje jako "poněkud temperamentního důstojníka Flotily, který slouží jako atašé admirála Forresta".

James Horan jako Humanoidní postava Horan se pravidelně objevoval v seriálech jako "General Hospital", "All My Children" a "Another World". Zahrál si pěknou řádku rolí i ve Star Treku, když hrál doktora Jo'Brilla v epizodě TNG "Podezření" a poručíka Barnabyho ve 2. části "Vpádu", jakož i Tosina v epizodě Voyageru "Výhodný obchod". Herec hrál i roli Ikat'Iky ve dvoudílné epizodě DS9 'In Purgatory's Shadow'/'By Inferno's Light.' Postava Humanoida je pravděpodobně tajemná osoba z budoucnosti, která hovoří se Sillikem v temporální komoře.

Joseph Ruskin jako sullibanský lékař Ruskin je rovněž herecký veterán s více než čtyřicetiletými zkušenostmi. I on už ve Star Treku vystupoval, když se objevil jako Tumek v epizodě DS9 "The House of Quark" a 'Looking For Par'Mach In All The Wrong Places,' i jako vulkánský mistr v epizodě Voyageru "Přitažlivost". Ruskinova filmová dráha zahrnuje například role ve snímcích "Nemravné návrhy" a v 9. filmu Star Treku: Vzpoura, kde hrál jednoho důstojníka Son'a.

Je zajímavé, že server neuvádí krátké vystoupení Jamese Cromwella jako doktora Zephrama Cochranea, snad ve snaze zachovat je v tajnosti. Vystoupení však již bylo potvrzeno v recenzích nadcházející premiéry.

V reklamním klipu z epizody se objevuje Archer, admirálové Hvězdné flotily a vulkánští činitelé. Klip ovšem není nový, protože se už objevil mezi sedmi videoklipy vystavenými na serveru zap2it. Přepis najdete zde.

Klipy i další fotografie jsou na stránce "Broken Bow" na serveru StarTrek.com

Trektoday
Dík Honzovi Pavlíkovi

27.9.2001 Oficiákní synopse k 'Strange New World'
  Trip, Mayweather a T'Pol se vydají na průzkumnou misi na zdánlivě neobydlenou planetu pozemského typu, kde jsou nakaženi halucinogenním květinovým pylem, který vybičuje jejich představivost až do paranoidního stavu. Když je prudká bouře uvězní na planetě, musí Archer nalézt způsob, jak je zachránit dřív, než se obrátí jeden proti druhému.

28.9.2001 Dvě recenze her
  Na Star Trek Games.CZ se právě objevila recenze 3D akční hry Star Trek: Deep Space Nine The Fallen.

A kdo ještě nehrál novou hru Martina Šimka Star Trek: Final War v její Skirmish verzi, ať si přečte recenzi na Star Trek Games.CZ, aby věděl, do čeho jde.

Kovi

28.9.2001 Audio CD TNG Volume 1
  Na serveru JenniferLien NET se objevilo další AUDIO CD, které je k dispozici volně ke stažení. Tentokráte se jedná o soundtrack k Star Trek: The Next Generation, Volume 1. Jeho autorem je Denis McCarthy a Vy tak máte k dispozici 36 minut úžasné hudby o celkové velikosti 33 Mb.

Ocampa, webmaster