Archiv TrekDNES - listopad 2001

Archiv TrekDNES - listopad 2001

1.11.2001 Timeless na Starnetu
  Jako zamrzlý v ledu se nyní chová Starnet - stránka diskusních fór o Star Treku z projektu Startrek.cz. Nová fóra nepřibývají, spíše mizí, či se v nich mluví na jiná témata, což platí především pro hlavní diskusní klub členů, které se stalo synonymem debat kolem války s terorismem.
Možná by to chtělo povzbudit.

Bohužel, ani Trekdnes už není co býval a to ohledně zpráv ze zahraničí. Neskrýváme, že nám poslední dobou na překlady článků z Trektoday, Section 31 nebo StarTrek.COM prostě nezbývá čas ani energie. Uvítáme proto každou výpomoc od každého, kdo angličtině rozumí tak, aby jeho přeložené články byly srozumitelné pro ostatní. Šanci pomoci může každý, snaha bude oceněna...

Redakce

1.11.2001 Info k 'Fortunate Son'
  Posádka lodi jsou takzvaní Boomers (snad Tuláci), kteří cestují na pomalých nákladních lodích a v podstatě na nich i žijí. Pilot Enterprise Travis Maywheater vyrostl také na takové lodi a proto cití k její posádce sympatie. V epizodě se objeví i admirál Forrest (aneb nejčastěji hrající herec ve Star Treku: Vaugh Armstrong), kterého známe z pilotního dílu.

Trektoday

1.11.2001 Obrázky z Voyageru
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci Lodní knihovna / TV a Film doplněné obrázky k 1. sezóně seriálu ST: Voyager.
Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

2.11.2001 Novinky na Andoriánské ambasádě
  Na stránkách Andoriánské ambasády jsou pro Vás připraveny zajímavé novinky, mimo jiné i sekce Enterprise. Doporučuji navštívit.

Zirland

4.11.2001 Trekkies opět spolu
  Na sobotu, 10. listopadu, se plánuje setkání pro ty, kteří se budou schopni dopravit mezi 16:00 a 16:30 na stanici metra C - Vyšehrad (směr centrum, tj. tam, kde stojí hotel Corinthia Towers, neboli naproti Kongresovému centru). Rezervaci máme v restauraci Na Paloučku. Zván je každý. Už plánují přijít kromě nás také Trekkie, Zarabeth, Taipan, Bendi, Annorax, Anry ...

Manek Dax a Hypospray

4.11.2001 Info k 'Civilization'
  Tato epizoda obsáhne tajemnou vraždu, poté, co se výsadek přenese v dobových převlecích na planetu podobnou Zemi 19. století - aby splynuli s davem. Kapitán Archer by si měl také zažít svůj první vážnější romantický vztah v seriálu.

Trektoday
za překlad dík Jem'Hadarovi

4.11.2001 Info k 'Breaking the Ice'
  Trip zjišťuje, že T'Pol posílá tajné zprávy Vulkánské lodi, která je už týdny sleduje. Mezitím se kapitán Archer musí pokusit o riskantní záchranu dvou členů posádky opuštěných na rozpadající se kometě.

Trektoday
za překlad dík Jem'Hadarovi

4.11.2001 Info k 'The Andorian Incident'
  Posádka Enterprise navštíví Vulkánskou svatyni, navzdory mínění T'Pol, že přítomnost jejích lidských kolegů bude jen nevhodná a rušivá. Po přistání zjišťují, že klášter byl násilím obsazen Andoriany, paranoidní a vysoce vztahovačnou rasou, provázenou lety svárů s Vulkánci. Archer brzy zjišťuje, že se Enterprise dostala do mezihvězdné Pandořiny skříňky a musí zjistit kudy ven.

Trektoday
za překlad dík Jem'Hadarovi

4.11.2001 Info k 'Cold Front'
  Na Enterprise se kromě Silika bude nacházet i další "člověk", který chce změnit minulost. A Silikovým úkolem je zachránit Enterprise před zničením. Měli bychom se také trochu více dozvědět o studené časové válce, i když mnoho zůstane utajeno. Epizodu režíruje Robert Duncan McNeil aneb Tom Paris z Voyageru.

Trektoday

4.11.2001 Recenze na Fantasyplanet.cz
  Wotanovu recenzi na skvělou knihu Klingonský Hamlet si můžete přečíst na Fantasyplanet.cz.

Wotan Blade

5.11.2001 Nové epizody Enterprise
  Nové čtyři epizody Enterprise - Fight Or Flight, Strange New World, Unexpected a Terra Nova jsou zpracovány v databázi epizod. Samozřejmě nechybí úvod do děje, titulky a spousta obrázků, díky kterým si můžete udělat o ději v dané epizodě částečnou představu. Nové fotky přibyly také v sekci Hlavní postavy, ve které nově najdete složku kapitánova psa Porthose, kterého jsem si oblíbila jako nejlepšího člena posádky :)

Hypospray
ST Sickbay

5.11.2001 Další info k 'Civilization'
  Kapitán Archer a jeho posádka odhalí obydlenou a civilizovanou planetu podobnou Zemi, i když poněkud méně vyspělou. V převlečení za domorodce zkoumají planetu, kde zjistí, že zhoubná choroba napadá tamější populaci. Když se Archer snaží zjistit zdroj oné choroby, setkává se s půvabnou cizí ženou.
P.S.:Taky se vám tak líbí Enterprise?

Jem´Hadar a TrekToday

5.11.2001 Novinky ze SAT1
  Německá televizní stanice SAT.1 přerušuje od 12.11. vysílání TNG i Voyageru na neurčito. Tím pádem se repríza Deep Space Nine plánovaná na začátek února také odkládá. Jediný plánovaný Star Trek v dohledné době je Insurrection (Vzpoura), který bude odvysílán 24.11. ve 20:15.

SAT1 a Ben Sisko

7.11.2001 Kolik nás vlastně je?
  Zdravím všechny Trekkies. Rozhodl jsem se zjistit, alespoň přibližně, kolik je v České (popř. Slovenské) republice fanoušků Star Treku. Samozrejme to budou jen ti, kteří vlastní internet, nebo k němu mají přístup. Pokud mi v tom chcete pomoci, udělejte tohle:
Pošlete na moji adresu "yakuzza@seznam.cz" e-mail, který bude obsahovat vaše jméno, popř. město, odkud jste nebo číslo mobilu. Všem, kteří mi zaslali e-mail, obratem pošlu, kolikatí se ohlásili a také výsledky průzkumu. Termín ukončení je zatím do konce roku, ale může se změnit.

Yakuzza

7.11.2001 William Shatner je taky chatař
  Dnes, 8. listopadu v 9:00 západoamerického času (na středoevropský sem to ještě nepřeváděla, ale bude to asi někdy odpoledne), bude William Shatner, herec kapitána Kirka, živě chatovat se svými fanoušky na serveru Startrek.com. Nevím jak vy, ale já tam 100%ně budu :))))))!!!!

T'Reah

8.11.2001 Vše, co jste kdy chtěli vědět o phaserech
  Tak mi byla k dnešním narozeninám nadělena aktualizace sekce MIX.
Pod novým odkazem Technika pro nás Bendi zpracoval vše, co jste kdy chtěli vědět o phaserech. Samozřejmě nechybí obrázková příloha. A také Android sepsal své nové dílko - jaká individua to vlastně velí Voyageru si můžete přečíst v sekci Povídky.
A na závěr to jsou, jak bylo naznačeno, opožděně uveřejněné sekvence ze zítřejšího Voyageru - Lineage (Rodokmen).

Hypospray
ST Sickbay

8.11.2001 Sraz nového klubu Rebelion
  V Litvínově byl nedávno založen SF Club REBELION. Hledáme další členy! První sraz je 16.11.2001, zván je každý, kdo má zájem o jakoukoli formu SCI-FI, ale největší pozornost je věnována ST. Jedná se hlavně o lidi kterí mají rádi SCIFI, ale doteď jsi mysleli že jsou sami. Bližsí informace na noxyr.romulan@seznam.cz

subcomadér Noxyr The Romulan

8.11.2001 Trailer k Civilization
  Po dlouhé době opět jeden trailer k Enterprise a to k epizodě Civilization.

Trektoday & Outpust6

8.11.2001 ST: Armada 2 je gold
  Producent Activision Doug Pearson rozeslal zprávu, že realtime strategie Star Trek: Armada II je oficiálně hotova a započala její výroba na CD linkách. Regulerní vydání v obchodech je v USA plánováno na 13.listopadu.

Dimik

9.11.2001 Starnet se chystá na přeměnu
  O tomto víkendu dojde k přechodu na novou verzi StarNetu - pořadové číslo 3. To bude mít za následek několik věcí:
- Stránky budou nějakou dobu vyřazeny z provozu.
- Všechna fóra budou zarchivována - nový systém není databázově kompatibilní.
- Bude možné, že nebudou fungovat hesla, která jste si měnili v posledních dvou-třech měsících, ale na stará se zalogovat půjde.
- Dojde k destrukci Diskusního klubu, možná bude zarchivován.
- Chystá se mnoho věcí nových...

Redakce

11.11.2001 Setkání členů CZK
  Příští setkání Star Trek fan klubu CZ Kontinuum se uskuteční tentokráte v Brně, v centru volného času Lužánky a to 24. listopadu (sobota).
Začátek je plánován od 13 hod, budova bude otevřena už od 12 hod. Předpokládaný konec je opět kolem šesté.
Od hotelu Grand jezdí tramvaj č. 1 - pojedete směr Řečkovice a vystoupíte na 4. zastávce "Pionýrská" a kousíček se vrátíte.
Cena vstupného je 50 Kč pro členy, pro nečleny 100 Kč.

Redakce
CZ Kontinuum

11.11.2001 Novinky na STGames
  Intro ke hře Star Trek Armada II a další zdrcující informace o hrách v České republice se dozvíte jedině na www.startrekgames.cz.

Mae2000

12.11.2001 Info k epizodě Sleeping Dogs
  Kombinácia klingonských bojovníkov a orionskej whisky sa môže pre posádku Enterprise stať osudnou.

V epizóde "Sleeping Dogs" sa kapitán Archer a jeho posádka po tretí krát stretnú s Klingonmi - prvé dva razy sa tak stalo v epizódach "Broken Bow" a "Unexpected". Tentokrát však našťastie Enterprise nebude musieť čeliť oveľa silnejšiemu klingonskému Dravcovi - v tejto epizóde narazí Enterprise na klingonskú prieskumnú loď triedy Raptor, voľne driftujúcu vo vrchných vrstvách atmosféry plynného obra. Archer sa rozhodne vstúpiť na klingonskú loď, kde zistí, že všetci Klingoni sú v bezvedomí spôsobenom nákazou neznámym vírusom.

Archer sa rozhodne Klingonom pomôcť, v čom mu však úspešne bráni jediný Klingon na palube, ktorý sa nákaze vyhol -- palubná kuchárka Bu'kaH. Bu'kaH stelesňuje klingonskú paranoju -- hlboko nedôveruje Archerovi a obviňuje ho z nákazy posádky vírusom. Predtým ako Bu'kaH transportujú na Enterprise, podarí sa jej uväzniť Tripa, Reeda a Hoshi na palube Klingonskej lode.

Následuje SPOILER:
Táto skutočnosť poháňa Archera v jeho snahe nájsť liek ešte viac -- u všetkých troch členov jeho posádky na palube klingonskej lode sa totiž začínajú prejavovať symptómy nákazy vírusom. Navyše, klingonská loď pokračuje vo svojom nekontrolovanom zostupe do nižších vrstiev atmosféry plynného obra. Sú to ale práve títo traja členovia posádky, ktorí pomôžu odhaliť príčinu nákazy klingonskej posádky. Po objavení spôsobu ako čítať záznamy v počítači klingonskej lode si prehrajú aj záznam klingonského kapitána, hovoriaceho o víťazstve jeho lode v boji na orionskej obchodnej základni. Záznam pokračuje oslavou víťazstva, počas ktorej tiekli prúdom krvavé víno a orionská whisky.

Je to práve tento záznam, ktorý poskytne doktorovi Phloxovi dôkaz, že vírus sa rozšíril požitím alkoholu -- Klingoni boli úmyselne infikovaní porazenými Orioncami. Phloxovi sa podarí syntetizovať protilátku, ktorú úspešne otestuje na Bu'kaH, ktorá už tiež začala trpieť nákazou. Ani po jej vyliečení však jej nedôvera voči Archerovi nezmizne. T'Pol sa však po veľkom úsilí podarí presvedčiť Bu'kaH, aby posádke Enterprise poskytla informácie potrebné na to, aby mohla byť protilátka dopravená na klingonskú loď a aby mohla byť jej posádka vyliečená.

V závere epizódy, teraz už vyliečený, klingonský kapitán preukáže Archerovi svoju "vďačnosť" tým, že ju nechá uniknúť pred dvoma klingonskými Dravcami, vyslanými na jej zničenie. Enterprise odlieta a v dekontaminačnej komore sa zatiaľ Trip, Reed a Hoshi pokojne zbavujú stresu (a vírusu) zo svojho posledného dobrodružstva.

Trektoday
Redakce děkuje našemu slovenskému kolegovi helexa@atlas.sk

12.11.2001 Přebuchtěná Enterprise
  Jak by Kirk obstál v boxérském ringu jsme vám ukázali v přednášce na letošním PSST conu. Nyní jsou na řadě ženské. Enterprise je doslova přebuchtěná a my vám přinášíme nepopiratelné důkazy. Nechybí ani přehledná databáze Tosaček z první a druhé sezóny se spoustou příhodných obrázků. Chystáme i volbu Miss TOS...

Ale abyste neřekli, že si ze "Staré generace" děláme jen legraci, tak jsme tentokráte, zcela vážně, začali také s databází epizod. Z Originální série je hotova pilotní epizoda The Cage s kapitánem Pikem a dále díly Where No Man Has Gone Before a The Corbomite Maneuver. S obrázky jsme opět nešetřili a jejich kvalita je velmi vysoká.

A aby toho nebylo málo, tento týden je Původnímu Star Treku věnována i Otázka dne.

Hypospray
ST Sickbay

13.11.2001 Fotky z Paloučku
  V sobotu, 10. listopadu, se sešli Trekkies převážně z Prahy v restauraci Na Paloučku. Z několika fotek s komentáři můžete poodhalit, jak to tam vlastně vypadalo :)

Hypospray
ST Sickbay

15.11.2001 Beverly a Jean-Luc o ST X
  Gates McFadden se těší na desátý film ze světa Příští Generace, Star Trek Nemesis, nejvíce na opětnou spolupráci s Patrickem Stewartem. Řekla to v San Jose na conu věnovaném ženám science fiction.
Nechtěla sice prozradit příběh filmu, ale podle ní bude mnohem lepší než ve Star Trek Insurrection. Jediné, co o filmu prozradila, bylo, že se můžeme těšit na pár zřejmě osobních scén mezi Beverly a Jean-Lucem Picardem. (pozn. Že bychom se dočkali double svatby? Není to podle mně vyloučené. Will a Deanna, Beverly a Jean-Luc:))
Nejdůležitější informace ale pochází od Patricka Stewarta. Podle něho by se mělo začít natáčet v pondělí 19.listopadu. Pro zajímavost nestárnoucí kapitán se zmínil i o dopadu událostí z 11.září na scénář filmu: žádný dopad se nekoná. Scénář zůstává i po 11.září beze změn.

Pedros
Trektoday

15.11.2001 Sulu on-line
  Co na sebe prozrazují hvězdy online... George Takei, známý jako velitel Sulu z kosmické lodi Enterprise, má ve zvyku se na své stránce georgetakei.com svěřovat s osobními zážitky - jeho pravidelné sloupky tématicky těkají od cestování, přes spolupráci s americkým Japonským národním muzeem až po Alzheimerovu chorobu jeho matky. A pochopitelně Star Trek. I když připouští, že ne všechny reakce fanoušků jsou pozitivní, užívá si Takei možnost komunikace se svými diváky. "Nevěřím na takzvanou zeď mezi celebritou a veřejností," říká. "Jsem herec a víc než kdo jiný potřebuji kontakt s lidmi a světem, který mě obklopuje." Prý mu ani tak nevadí kritika, ale problém je vypořádat se s návštěvníky stránky, kteří nevědí, kdy přestat bouchat do klávesnice. "Vźdyť jen přejet kurzorem některé e-maily trvá snad hodinu. Odpovědět na ně by mi trvalo měsíc. A kdyby člověk seděl celý den jenom před počítačem, vůbec by nestihl žít."

Pedros
České noviny

15.11.2001 ST: IX na CZK
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci Lodní knihovna / TV a Film zpracovaný zatím poslední, devátý film Star Treku. U filmu je opět možnost hodnocení, stručný obsah, několik ilustračních obrázků a další informace.
Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

17.11.2001 SAT. se zbláznila
  Původní zpráva, že zbylé 2 řady TNG poběží později už neplatí, nepoběží totiž vůbec. Byly z nich vybrány pouze 3 díly, které poběží 24.11. odpoledne v kuse od 14:00 do 17:00. Repríza DS9 se tím pádem ruší.

SAT1 & Ben Sisko

18.11.2001 Rozhovor s Brianem Baglowem
  Rozsáhlý pětistránkový rozhovor s Brianem Baglowem z Digital Bridges nejen o připravovaných hrách Star Trek: First Duty a Star Trek: Prime Directive (na mobily!) najdete na Star Trek Games.CZ

Kovi

18.11.2001 Návrat Wesleyho Crushera
  Po deseti letech absence se konečně na Enterprise vrací Wesley Crusher.
Wil Wheaton to nedávno prozradil na svých officialních stránkách. Řekl, že je připraven připojit se k hercům "Star Trek: Nemesis," poté co se setkal s LeVarem Burtonem (Geordi LaForge, Star Trek: The Next Generation") během pořadu s celebritami na kanálu NBC "The Weakest Link."
"Když jsem byl v pořadu "Weakest Link," stál jsem vedel LeVara. Během pořadu jsme hovořili také obchodně, a řekl jsem mu, že jsem toho již hodně zmeškal." Nabídl mi, že bych mohl být ve filmu. Odpověděl jsem mu, že bych byl velmi šťasten, ale myslím si, že Rick Berman a společnost nemá ve skutečnosti ráda mne."
"Zdál se překvapený, a řekl mi, že se chystal druhý den ráno zavolat Rickovi a navrhnout mu, abych se objevil ve filmu, alespoň na krátký okamžik. Domnívám se, že mu to skutečně navrhl."
"Minulý týden, v pátek, mi zavolal můj agent a chtěl vědět, jestli bych přijal nabídku Paramountu na roli Wesleyho Crushera v připravovaném filmu "Star Trek X." Právě pracujeme na řešení několika detailů. Jednáním jsme strávili jen krátký čas, když mi agent vyřídil od Ricka Bermana, že je potěšen mým chystaným účinkováním ve filmu."
Wheaton, který po své roli v TNG trávil čas se svou ženou a rodinou a také psaním komedií řekl, že jeho charakter bude mít "konečeně skutečné uzavření."
"Po posledních pěti letech, kdy se mne fanoušci ptají, zda se objevím ve filmu a co se stalo s Wesleym, jim konečně mohu říci, že konečně zjistí odpovědi na své dotazy. A mimo jiné nás opět uvidí všechny pospolu.

TNZ

18.11.2001 Přichází Chat Trek maraton
  Národní síť a America Onlina spojili své síly a příští týden přinášejí Star Trek z warp vesmíru do kyber vesmíru v pořadu "Ultimate Star Trek Chat Marathon" 19. a 20. listopadu.
Chat maratho je se má stát prvním chatem kde se objeví hvězdy z originálního seriálu "Star Trek" stejně tak jako z dalších sérií, "Star Trek: The Next Generation," "Star Trek: Deep Space Nine," "Star Trek: Voyager" a také z nejnovější "Enterprise." Tato událost skutečně předčí i podobný maraon, žerý uspořádal AOL v roce 1998 a jehož se účastnilo sedm hvězd a také režisér "Star Trek: Insurrection."
Maraton začíná v pondělí s "muži Star Treku," hvězdami Robertem Picardem (Doctor, "Voyager"), Walterem Koenigem (Pavel Chekov, TOS) a Wilem Wheatonem (Wesley Crusher, TNG). Úterý bude ve znamení "žen Star Treku" kde se objeví Marina Sirtis (Deanna Troi, TNG) a Denise Crosby (Tasha Yar/Sela, TNG).
Chatový čas začíná každý večer ve 20.00 evropského času a je otevřen členům AOL a CompuServe services.
TNN má zabezpečená práva na tři série Star Treku stejně jako prvních pět filmů. Kanál v současné době vysílá TNG a plánuje premiéru DS9 na podzim 2004 a Voyager na 2006.

TNZ

18.11.2001 Kolik nás tedy je?
  Yakuzza děkuje všem, co mu poslali svůj hlas a zařadili se tak do anketky, která má přiblížit celkový počet Trekkies s přístupem na Internet.
Bohužel ještě nestačil všem odpovědět. Zatím mu na email napsalo kolem 120 lidí.
Tímto žádá vedoucí Funklubů o zaslání seznamů svých členů, pokud se ještě neozvali.
A také žádá zbylé, kteří ještě neposlali hlas, aby tak učinili - stačí uvést jméno, nick a město.

Yakuzza

18.11.2001 Chakotay na ČT1
  V současné době se v pořadu České televize "Obrazovka" objevuje hodně reportáží o Star Treku. Například předminule to byl rozhovor se Sylvou Talpovou (dabuje Kathryn Janeway), dnes rozhovor s Lubošem Ondráčkem (dabuje Chakotaye). Je tam hodně záběrů z epizod, které u nás ještě neběžely apod. Obrazovka se vysílá na ČT1 v neděli ve 12:40 a opakuje se následující pondělí v 5:05 ráno.

Yakuzza

Komentář:
Nevím jak vy, ale ja si nařizuji budíka :)

Hypospray

19.11.2001 Chakotay na N@vě!
  Pokud se zajímáte o Roberta Beltrana (Chakotay), můžete ho vidět ve středu na Nově v seriálu To ja vražda, napsala! a to v 12. epizodě 9. řady.

Scullder

19.11.2001 Nejen screenshoty
  Update Bridge Commander Czech Fan Site a Final Trailer Armada 2 + Rozhovor s Brianem Baglowem - bylo přidáno 15 nových screenshotů z tohoto připravovaného hvězdného simulátoru, který se mílovými kroky blíží svému dokončení.

Star Trek Armada 2: Z Download sekce si můžete rovněž stáhnout Final Trailer ke strategii Star Trek: Armada 2.

Rozhovor: pětistránkový rozhovor s Brianem Baglowem z Digital Bridges - firmy, která se zabývá hrami na mobilní telefony. Dozvíte se hromadu věcí o problémech, kterým musí vývojáři čelit, o nových nápadech, které mají a navíc se dozvíte i něco více o hrách Star Trek: First Duty a Star Trek: Prime Directive, které Digital Bridges vyvíjí pro koho jiného než pro Activision.

To vše jedině na Star Trek Games

Mae2000

19.11.2001 Kalendáruim 19.11.
  1957 - narodil se Robert Beltran - Chakotay (44 let)
Jablko nepadá daleko - Otec a syn
1963 - narodila se Terry Farrell - Jadzia Dax (38 let)
1986 - premiéra filmu Star Trek IV: The Voyage Home (15 let)
1989 - premiéra TNG dílu The Enemy (12 let)
1987 - premiéra VOY dílu Random Thoughts (4 roky)

Zirland

19.11.2001 Další zprávy ze SAT.1
  Šestá řada TNG začne v neděli 3. února a to jeden díl každou neděli od 17:00. Od 13. dubna se se k neděli přidá také sobota a to opět od 17:00. Tak zní alespoň poslední oficiální stanovisko.
Pro novodobé TOSáky mám dobrou zprávu, Enterprise bude mít premiéru na podzim příštího roku. Naopak pro klasické TOSáky mám velmi smutnou zprávu, TOSka se přesouvá na kabelové stanice a na SAT.1 ji už nikdy, opravdu nikdy neuvidíme.

SAT.1 & Ben Sisko & Heiko

20.11.2001 Emmy 2001 a ST:Voyager
  Nevím, zda to víte, ale mám pocit, že jsem to zde ještě nečetl - Star Trek: Voyager, díl Endgame vyhrál cenu Emmy 2001 v kategorii Vizuální efekty pro seriál. Je zajímavé že mezi nominovanými byl i další díl - Workforce, část první.

ernest.toth@email.cz

20.11.2001 Planetárium nese Roddenberryho jméno
  Město, kde žil Gene Roddenberry, mu vzdalo poctu přejmenováním místního planetária.

Minulý týden školní rada El Pasa, Texas rozhodla o změně jména z "The El Paso Independent School District Planetarium" na "The Gene Roddenberry Planetarium".

"Věděl jsem, že spousta lidí, včetně mne, byla ovlivněna Genovou pozitivní vizí budoucnousti. A tak jsme planetáriu dali jeho jméno," řekl John Peterson, ředitel planetária, který plánuje někdy v zimě oficální slavnost.

Školní rada povolila přejmenování, když se proti tomuto návrhu vystavenému na Internetu neozval ani jeden hlas proti, naopak přišla spousta pochvalných reakcí.

Roddenberry se narodil 19.8.1921 a žil v El Pasu téměř dva roky, než se jeho rodina přestěhovala do Los Angeles. Gene Roddenberry zemřel 24.10.1991.

STARTREK.COM

zirland@centrum.cz

20.11.2001 Kalendárium 20.11.
 

1995 - premiéra DS9 dílu The Sword of Kahless (6 let)

1995 - premiéra VOY dílu Maneuvers (6 let)

1996 - premiéra VOY dílu Warlord (5 let)

Zirland

Komentář:
Pokud máte zájem o podobné příspěvky napište.

Redakce TrekDNESu

20.11.2001 První sraz nového klubu
  STFC Federace bude pořádat první veřejnou schůzku potencionálních členů, pokud má někdo nezávazně přijít prosím nechť nás kontraktuje na adrese federace@seznam.cz ať máme představu o počtu lidí, kteří by přišli. Bližší informace budou zasílány jednotlivcůmm, kteří napíší zvlášť. Tyto informace budou také na http://fk.federace.startek.cz

Prezident STFC Federace Kubass Picard

22.11.2001 Dabér Chakotaye v pořadu ČT
  Jak někteří z vás zaznamenali, opět se v pořadu České televize "Obrazovka" objevil koutek - Dabéři seriálu Star Trek. Tentokráte o své práci hovořil Luboš Ondráček, který dabuje postavu druhého v pořadí velení na lodi Voyager - Chakotaye. Pokud vám tento pořad proklouzl, máte zde možnost přečíst si, co o své práci a Star Treku řekl.

"On mě trošku ovlivňuje, protože on je takový čestný, slušný... a takový americký nebo trekařský Mirek Dušín a já jsem úplně opačná postava. To znamená, když já odcházím po dabingu některého z dílů Star Treku, tak se určitě nejméně hodinu nebo hodinu a půl chovám ke všem slušně a tak trošku dušínovsky, ale ono to přejde... no... takže za čtrnáct dní mám zase hodinu slušnosti. Dokonce jsem si pořídil i, ono to nebude vidět, ona není tak velká... on tady má takové tetování a já jsem si tady pořídil," ukazuje se smíchem nad své levé obočí, "kvůli němu takovou malou jizvu, abych měl na něj památku." "A občas se mi ještě stane, že, když pracuju na scéně s posavou, která si říká Sedmá z devíti, tedy údajně nějaká bývalá americká MISS, tak se mi stane, že se dost často netrefím do synchronu, do těch úst toho herce, protože sami, pokud znáte Sedmou z devíti, víte, kam asi směřuje během toho dabování můj pohled, takže tam se nedívám komandéru Chakotayovi do... na pusu, ale dívám se trošku jinam, směrem k Sedmé z devíti."

Co dodat, snad jen tolik, že tento pořad byl prokládán ukázkami z pátečního dílu Star Trek: Voyager VII - Proroctví, a že v nich bylo více Sedmé z devíti než Chakotaye.

tnz.cz@atlas.cz

22.11.2001 Kolik nás je nebo jací jsou Čeští Trekkies?
  Zdravím všechny Trekkies. Poslední dobou mám pocit, že 80% fanoušků Star Treku jsou skeptičtí a negativističtí a egocentričtí, kteří navíc neumí nic jiného než jen kritizovat a odsuzovat. Usuzuji to z reakcí na můj průzkum přibližného počtu všech Trekkies. Z mnoha reakcí (nejen e-mailových, ale i těch na tomto serveru) je očividné, že si autor ani pořádně nepročetl článek a automaticky jej odsoudí. A to není jen věc tohoto průzkumu. Klasickým příkladem je server StarNET, konkrétně místnost Star Trek WEEK, kde se má debatovat o posledním, u nás vysílaném dílu Star Treku. Z mnoha příspěvků jednoznačně vyplývá, že se autor podívá na epizodu, okamžitě ji odsoudí a zkritiuzuje a svůj názor ještě napíše na StarNET. Potom StarNET ztrácí svůj smysl. Je to hlavně seznam negativních reakcí, ketrý vzdáleně připomíná Chat, popřípadě výměny názorů, které nemají se současným dílem Star Treku nic společného. Tito "fandové" totiž ani neví, co chtějí. Nová generace je nudná, Deep Space Nine ještě víc, Voyager nemá kontinuitu, TOS je zastaralá... anebo je špatný dabing, špatný vysílací čas, špatný čas reprízy.... Nemluvě o lidech, kteří si říkají Trekkies a dívají se na Voyager jen kvůli Jeri Ryan alias Seven a při vyřknutí jména Kirk si vzpomenou tak možná na Kirka Douglase. Tento článek sem zcelajistě nepatří ale doufám, že jej tady Hanka nechá aspoň chvíli. Rád bych na toto téma taky rozvinul diskuzi, pokud má někdo zájem, ozvěte se mi. Tímto také ukončuji svou akci, kterou Hanka výstižně nazvala "Kolik nás je?" s konečným počtem českých Trekkies 133. Toto číslo ale vůbec není kompletní. Mnoho lidí jsem nezapočítal.

Yakuzza

Komentář:
Hanka to tady nechá, ale nezaručuje následné reakce.

Hypospray

23.11.2001 Voyager na SAT 1
  Jak mi dnes v reakci na muj e-mailovy dotaz potvrdilo, programové oddělení SAT1, Star Trek Voyager na tomto kanále neskončil, jeho další pokračování budou vysílána od 18.1.2002. (V zákulisí se šušká, že za tímto rozhodnutím stojí tlaky Rady ČT, které se nelíbilo, že je SAT 1 ve vysílání tohoto seriálu o hodně napřed, a proto přiměla německou stanici pozdržet vysílání dalších dílů do té doby, než ji ČT 1 dožene. Podobnost mezi názvi obou stanic (stejná číslice) je v souvislosti s tímto rozhodnutím zcela nádhodná.)

Taavek

24.11.2001 Stewart přivítal hologram autora
  Pro jeho postavu kapitána to není nic neobvyklého, Patrick Stewart měl tu výsadu mluvit s jedním z největších postav science fiction pomocí vyvinuté trojrozměrné komunikační technologie.

Sir Arthur C. Clarke, autor "2001: Vesmírná odysea," byl přivítán na slavnostní večeři pořádané ´the Space Frontier Foundation´ a provázen Patrickem Stewartem. Ale protože je téměř stále odkázán na kolečkové křeslo, se 83 letý pán, který téměř necestuje, objevil ze svého domu na Sri Lance za použití nové trojrozměrné holografické technologie vyvinuté společností Teleportec.

"Mluvíme s vámi přes jedno z nejdokonalejších, nejpropracovanějších a také nejdražších technických zařízení, které kdy bylo instalováno," řekl Stewart svému hostu o systému, který byl poprvé veřejně představen při této příležitosti.

Stewart poznamenal, že Clarke prožil zkušenost s vynálezem, který sám předpověděl před mnoha lety. Ale Clarke se vychloubal, že způsob "teleportace," který představil ve svém příběhu "Travel by Wire" roku 1937 byl "mnohem dokonalejší."

Stewart, který označil Clarka za hrdinu a přítele, převzal povinnosti hostitele od Larryho Kinga, který měl tuto událost původně uvádět. Na obrazovce EarthShipTV, Stewart řekl reportérům, že on a jeho žena Wndy Neuss plánují přijmout Clarkovo pozvání a navštívit jej na Sri Lance.

Večerní slavnost se konala v domě Playboy Mansion v Los Angeles, kde byli hosté svědky "Dawn of Man" (Vzestupu člověka), když procházeli kolem modelu monolitu z filmu "2001," který Clarke napsal spolu se Stanleyem Kubrickem a byli vítání (někdy spíše děšeni) lidmi v kostýmech opic mávajících kostmi. Dalšími mluvčími na večeři byli spisovatel/režisér James Cameron, herec Morgan Freeman, bývalí astronauté Jim Lovell a Buzz Aldrin a průkopník projektu SETI Frank Drake.

TNZ

24.11.2001 Mulgrew potvrzená do Star Treku X
  Zatímco strávila týdny popíráním, že by byla ve styku s producenty nově přicházejícího celovečerního filmu "Star Trek: Nemesis," Kate Mulgrew konečně potvrdila, že opět vzkřísí svou postavu ze seriálu "Star Trek: Voyager," kapitána Kathryn Janeway, pro nejnovější adaptaci "Star Trek: The Next Generation."

Podle serveru TrekToday, se Mulgrew objevila na conventionu v Philadelphii a oznámila fanouškům, že by mohla být "tou která přikazuje Picardovi." Dále řekla, že její úloha si vyžádá asi čtyři dny natáčení, a proto své vystoupení označuje jako svou menší roli.

Poslední spoiler informuje, že tato úloha, která byla k scénáři připsána, hovoří o Admirálu Janeway, povýšení, které její postava přijala poté, co dosáhla se svou posádkou domova - Země, ve finále seriálu "Voyager."

Podle některých zpráv, byla tato úloha původně psaná pro Sedmou z devíti, ale Jeri Ryan -- která se nyní stala hvězdou v sérii sítě Fox "Boston Public" -- nebyla bohužel pro tento film dosažitelná.

Na stejném conu, řekla Gates McFadden (Dr. Crusher, TNG), že ve filmu nebudou jednotné uniformy a údajně se objeví i se svým novým účesem. Také se zmínila o působení svého "syna," Wesleyho Crushera (Wil Wheaton), který se též na okamžik mihne filmem. Avšak více detailů neprozradila. Poslední spekulací je, že by se mohla objevit také Whoopi Goldberg (Guinan, TNG), která se neobjevila ve Star Treku od roku 1994 - "Star Trek: Generations."

McFadden také prozradila, že Brent Spiner je velmi zaneprázdněn prací v oddělení makeupu "Star Trek: Nemesis", kde se snaží vytvořit nový zjev androida, který by měl být také užit na konci filmu. Zda se mezi posádkou lodi objeví i druhý adroid, či se jedná o masku nového Data, to se nám zatím zjistit nepodařilo, protože na scénáři se stále pracuje.

Nakonec, Denise Crosby (ex - Tasha Yar, TNG) prozradila, že požádala producenta Ricka Bermana o část, ve které by vystoupila jako Sela, Romulanská velitelka, ale bylo jí řečeno, že "Nemesis" není "Romulanský film." Crosby také prozradila, že by se v novém filmu měl objevit klon Picarda, avšak nedokázala říci, odkud tuto informaci má.

TNZ

24.11.2001 StarTrek.com e-mail odchází
  Ti, kteří se těší ze svého e-mailového účtu na StarTrekMail.com se budou muset naučit žít i bez něj a to nejpozději od příštího měsíce.
Mail.com, který zřizoval bezplatné e-mailové účty, rozeslal v úterý v noci svým e-mailovým uživatelům dopis, ve kterém je informuje, že StarTrekMail.com se chystá ukončit svou činnost a to po třech letech své Internetové činnosti.

"Nyní, když StarTrek.com soustřeďuje svou sílu k přinášení těch nejnovějších, důvěryhodných informací ze Star Trek vesmíru, z pozadí natáčení scén a produkce a spojuje vás s lidmi kolem tohoto fenoménu, v této době, StarTrek.com již bohužel nemůže déle podporovat bezplatné účty e-mailové pošty," toto napsala společnost svým uživatelům. "Tato změna bude mít za následek ukončení všech *@startrek e-mail účtů k 31. prosinci.

"StarTrek.com by neexistoval bez podpory svých fanoušků a proto litujeme zrušení elektronické pošty. Doufáme, že bude dále pokračovat StarTrek.com, pro potřeby všech fanoušků Star Trek vesmíru."

Mail.com podle všeho bude plnit i nadále svou úlohu, a nabídne nové účty těm, kteří se zajímají o unikátní URL adresy na Webu.

TNZ

24.11.2001 Shatner přispívá do Fan Aukce
  William Shatner, lépe známý fanouškům Star Treku jako kapitán James T. Kirk, podpořil dobročinou Star Trek aukci, sponzorovanou magazínem Star Trek Galactic Newsletter.

Aukce je pořádaná ve prospěch rodin obětí z tragédie 11. září. Do dražby jsou věnovány dary od fanoušků a celebrit. Výtěžek bude věnován na podpůrný fond - New York State World Trade Center.

Shatner a jeho oficiální stránky, www.williamshatner.com, věnovali kopii svého nového DVD, "Mind Meld: Secret Behind the Voyage of a Lifetime," s podpisem Williama Shatnera a Leonarda Nimoye. "Mind Meld" je novým 75 minutovým dokumentem o fenoménu Star Trek, ve kterém se představí William Shatner a Leonard Nimoy.

Nabíka všech darovaných položek začíná 1. prosince. Pro více informací o této aukci můžete navštívit adresu http://stgn.syfyportal.com/auction.

TNZ

24.11.2001 Enterprise zdraví Enterprise
  2001 Enterprise NX - 01 zdraví Enterprise CVN 65 - Návrat americké letadlové lodi USS Enterprise po její službě ve vojenských akcích v zámoří byl ohlášen ve středu v noci ve zvláštních zprávách, které bezprostředně předcházely uvedení epizody "Civilization."
Scott Bakula, kapitán Enterprise Jonathan Archer, předstoupil před kamery v uniformě Hvězdné flotily a promluvil skrze kameru přímo k vojákům, kteří se vrátili:
"Zdravíme statečné muže a ženy sloužící této zemi. Hvězdná loď Enterprise - letadlové lodi Enterprise, vítejte domů."

Po Bakulově prohlášení se objevila graficky znázorněná vlajka Spojených států se zprávou "VÍTEJ DOMA USS ENTERPRISE."

Americký vojenský personál na palubě letadlové lodi měl příležitost shlédnout epizody seriálu Enterprise, které byly Paramountem zasílány do Indického oceánu, mající členům skutečné posádky Enterprise dát příležitost těšit se z dobrodružství fiktivní lodi budoucnosti nesoucí stejné jméno.

TNZ

26.11.2001 10 versus 10
  Na úvod nového týdne jsme pro vás připravili výlet do 22. a 23. století - "10 versus 10". V databazích epizod Originální série a Enterprise přibyly zpracované nové díly.
U Enterprise jsou to nejnovější epizody z UPN od The Andorian Incident po Fortunate Son, kterým posádka oslavila kulaté výročí svých dobrodružství.
Z Původního Star Treku je zpracováno nových sedm epizod od Mudd's Women po What are Little Girls Made Of?.
V obou databazích nechybí kvalitní ilustrační obrázky, na které vás lákají kapitán Archer a Kirk :)

Hypospray
ST Sickbay

27.11.2001 Novinky z Warpu
  Ze serveru www.WARP.cz se nyní dovíte, jak to bude s vysiláním Star Treku přes vánoce (- nebude prerušeno), jak to bude s vysíláním Voyageru od nového roku (- premiéra se přesune na 16:30), a dále jak to bude s reprízou posledních dvou sezón Voyageru (- že bude, hurááá :)
Davidu Bursovi alias Erellovi děkujeme za informace.

Redakce

27.11.2001 Zajímavosti dne
  Dnešní citát:
Spock: If there were a reason, a Vulcan is quite capable of killing - logically and efficiently.
(TOS: Journey to Babel)

Víte, že...
Mustek Enterprise je asi nejcasteji ukazovanim kouskem ve filmech a serialech? Byl jiz ukazan jako mustek USS Reliant, USS Excelsior, USS Enterprise-B, USS Enterprise-C, USS Stargazer, USS Prometheus, USS Equinox, bojovy mustek USS Enterprise-D... Slouzil dokonce jako mustek romulanskeho Warbirda. Proste a jednoduse - veteran.

Zirland

27.11.2001 Obrázky z Voyageru
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci Lodní knihovna / TV a Film doplněné obrázky ke 2. sezóně seriálu ST: Voyager.
Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

28.11.2001 Ženy, ženy, ženy!!!
  Je mou milou povinností Vám oznámit, že na stránkách Prvního poštovního úřadu Spojené federace planet (tlačítko Pohlednice v menu na levé straně) naleznete novinku.

Ženy!!!

Ano, od dnešního dne můžete odesílat pohlednice se svou oblíbenou ženskou postavou. V první várce jich naleznete celkem 32, ale to nejsou ani zdaleka všechny. Další pohlednice očekávejte v nejbližších dnech.

CZ Kontinuum

28.11.2001 Screenshoty STG
  Nové screenshoty z her: Voyager Elite Force pro PS2, Deep Space Nine Harbinger, Conquest Online + Profily klingonských lodí ze Star Trek: Deep Space Nine Dominion Wars a art worky a komiks Elite Force a na konec Armada 2 Manual!
To vše naleznete jedině na prvních CZ stránkáh o ST hrách: Star Trek Games.

Mae 2000

30.11.2001 ST herci na našich obrazovkách
  1. prosince na Primě ve 22:35 je film Dead Silence alias Mrtvé ticho. Objeví se tam Tim Russ (Tuvok). Malcolm McDowell alias Soran ze Star Trek: Generations se objeví 10.12. na Nově ve filmu Prostě úžasná - Milk Money (20:35) a 11.12. na ČT2 ve filmu Láska na druhý dotek - Hugo Pool (23:05).

Yakuzza

30.11.2001 Kalendárium
  Vzhledem k úspěchu kalendária mezi Trekkies najdete aktuální výročí každý den na stránkách Andoriánské ambasády .

Zirland